Sport Van der Vleuten slaat knap toe Ad Jacobs bekende verschijning Ode Nederland wint waterpolotoernooi 'De pilo Doorgaan Delta Tour aan zijden draadje Wilfried Bastiaanse succesvol in Kortgene Jumping Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet trekt tienduizenden bezoekers Tekort aan DE STEM ZEELAND PAARDENSPORT Brabander wedstrijdsecretaris tijdens Jumping Zeeuws-Vlaanderen Problemen voor Bert van Gils WIELRENNEN Zevende zege van dit seizoen WIELRENNEN 1>' Nationaal kampi Door Ton Koomen Nieuwvliet - Eric van der Vleuten, de befaamde interna tionale springruiter, heeft zijn faam nog maar eens beves tigd tijdens de tiende editie van Jumping Zeeuws-Vlaan deren. Op het zonovergoten ruitersportterrein van de fa milie Prins in Nieuwvliet, waar duizenden paardensport liefhebbers waren verzameld, schreef de oersterke Van der Vleuten de hoogst gedoteerde 'Grote Prijs van Zeeuws-Vlaanderen' op zijn naam. Van der Vleuten was één van de smaakmakers tijdens het vijf daagse hippische spektakel dat Nieuwvliet vijf dagen totaal in de ban hield. „Ik ben blij dat ik dit heb mee mogen maken. Nieuwvliet is een evenement dat ik nooit zou willen missen. Een schitterende accommodatie, een perfecte organisatie en een zeer leuk prijzenpakket," zegt Van der Vleuten, die zich evenals zijn concurrenten uitstekend thuis voelt op het hippische evenement bij uitstek in Zeeuws-Vlaande ren. „Je kimt je hier heerlijk uitleven. Lekker ontspannen rijden. Dat doet je goed," stelt Van der Vleu ten, die met een fiks pak prijzen geld huiswaarts gekeerd is. De nationale toppers en internatio nale ruiters en amazones hebben in Nieuwvliet alle kansen gehad om flink te verdienen en ervaring op te zoeken, Zoals Marc van Dijck, de sympathieke rijder uit de stal van Joop de Jonge, de gro te organisator en voorzitter van organiserende stichting Jumping Zeeuws-Vlaanderen. De ruiter uit de stal van Luc Savat em Joop de Jonge reed in Nieuwvliet een imponerend prijzenbedrag bijeen en blijkt een internationa le topper waar rekening gehou den mee moet worden de komen de jaren. Jumping Zeeuws-Vlaanderen bleek opnieuw het meest aan sprekende hippische evenement in Zeeland te zijn. Maar liefst meer dan 30.000 bezoekers trek ken is niet niks. UITSLAGEN Rubriek 22, springconcours met vastgestelde tijd L-klasse groep 5: 1. Katrien de Vos met Balymag- han Hill, 2. Bart Bommeré met Kyrios, 3. Ellen van Turnhout met Ivar (allen België), 4. Michel Brus- se met Kyra (Wapserveen), 5. Ed win Smits met Gevita (België). Zeeuwen: 32. Izak van Eyzeren met Kirby (Oudelande). Rubriek 23, nationaal springcon cours 1,40 meter direct op tijd: 1. Rob Ehrens met Danta (Weert), 2. Leon Thijssen met Liefhebber's Harmony (Baarlo), 3. Eric van der Vleuten met Stolen Thunder (Mierlo), 4. Gerco Schroeder met Bolvorm's Interest (Dinteloord), 5. Emiel Tacken met Gordon (Bel- gië). Rubriek 24, klassiek springcon cours Z-klasse direct op tijd groep 1:1. Danny Schaper met Coona- taarra (Ommen), 2. Marcel Tim mermans met Sang Young (Kin rooi), 3. Uri Burstein met Cappuc cino (Nunspeet), 4. Marjolijn Klomp met Bocelli (Nunspeet), 5. Geert Moerings met Esther (Roos endaal). Zeeuwen: 11. Piet Huige met Iliadiene P (Nisse), 12. Izak van Eyzeren met Fruhling, 15. Piet Huige met Juzelma, 37. Bram Klaasse met Erano (Arnemuiden), 39. Margreet Walraven met Holi day Suprise (Veere). Rubriek 25, snelheid- en wend baarheidwedstrijd Z-klasse groep 3: 1. Bert-Jan van der Pol met Jo- litaire H (Eindhoven), 2. William Brentjens met Walando (Mont- foort), 3. Bernard Demets met Kimrts (België), 4. Dave Molin met Hitory (Linne), 5. Mark van Ruy met Ainsley's Jamy (Oir- schot). Zeeuwen: 41. Sancho Voer man met Jasculac (Kieldrecht). Rubriek 26, snelheid- en wend baarheidwedstrijd Z-klasse groep 2: 1. Leon Thijssen met Gregie (Baarlo), 2. Hannes Bruyneel met Sucre d'Orge (België), 3. Eric van der Vleuten met Vink Lady Za- dok, 4. Alfonso Romo jr. met Choi ce la Silla-. (Mexico), 5. Kevind Olsmeyer met Charly (Doorth). Zeeuwen: 15. Rob ter Borg met Ekros Daddy's Last Penny (Brui- nisse), 37. Rob ter Borg met Moer- land's Jamaica. Rubriek 27, progressief spring concours met joker en barrage ZZ-klasse groep 1: 1. Marc van Dijck met Ihorn (België), 2. Mat hijs van Asten met Hester (IJssel- stein), 3. Peter Postelmans met Charisma (België), 4. Leopold van Asten met Ikoon (IJsselstein), 5. Uri Burstein met Gambit (Nun speet). Groep 2: 1. Rob Ehrens met Hickory (Weert), 2. Michiel Brusse met Let it Be (Wapserveen), 3. Nic Williams Channing met Liberty Brown (Heeze), 4. Eric van der Vleuten met Vink Icaros, 5. Marcel Timmermans met Hilda (Kinrooi). Rubriek 28, finale klassiek spring concours L-klasse: 1. Christina de Swert met Revene Technics (Bel gië), 2. Cindy Hessels met Jessy Jones (Weert), 3. Silvie Engelen met Mistral, 4. Ellen van Turn hout met Ivar (beiden België), 5. Piet Jacobs met Idjora (Deurne). Zeeuwen: 8. ex aequo Rob ter Borg met Ekros Jurist en Martin de Kr oo met Her by K (Nieuw- en St.-Joosland), 12. Kim de Loos met Jet-Set (Hulst), 13. Sancho Voerman met Jasmijn, 22. Josee de Vetter met Gultana, 30. Martin de Kroo met Jumper K, 31. Han Wat- tel met Kimball (Vrouwenpolder), 36. Sancho Voerman met Lambik, 53. Peter Klaasse met Zemo J (Ar nemuiden). Rubriek 29, finale klassiek spring concours Z-klasse met barrage: 1. Danny Schaper met Coonawarra (Ommen), 2. Marc van Dijck met Carsair de Vauban, 3. Mark van Roy met Ainsley's Jamy (beiden België), 4. Alfonso Romo jr. met Veracruz la Silla, 5. Leon Thijssen met Ginea. Zeeuwen: 16. Piet Hui ge met Iliadiene P, 29. Rob ter Borg met Ekros Daddy's Last Penny, 51. Izak van Eyzeren met Fruhling. Rubriek 30, wedstrijd voor vetera nen 40+ en 50+ op uitnodiging: 1. Henk van Stiphout met Goldy (Geldrop), 2. Ernest Geerards met Queen (Moerstraten), 3. Toon Aarts met Elegand (Valkens- waard), 4. Wim Biemans met Ma- mina (België), 5. Josje Moerland met Nico Dem (Stavenisse). Zeeuwen: 22. Simon den Exter met Kedeng (Kortgene), 23. Gilles Quist met Jalro (Arnemuiden), 26. Jan de Kroo met Index (Nieuw- en St.-Joosland. Rubriek 31, springcours nationaal 1,40 meter met barrage: 1. Eric van dere Vleuten met Stolen Thunder, 2. Rob Ehrens met Dan te, 3. Leon Thijssen met Liefheb bers Harmony, 4. Marcel Willems met Hubboldt (Koningsbosch), 5. Emiel Tacken met Billy (België). Rubriek 32, finale M-klasse toege stane tijd: 1. Mark van Roy metyt Ainsly'a Javelin (Oirschot), 2. Jola Markslag Noort met Odonja (Mid- delbeers), 3. Williamd Brentjen- smet Irish Dream LH (Montfoort), 4. Alfonsor Romo jr. met Roxette la Silva (Mexico), 5. Stijn Vander- steene met Bonjour (België). Zeeuwen: 21. Sandy den Exter met Kir Royal (Kortgene), 28. Si mon den Exter met Jeetje (Kortge ne), 29. Sanja Dingemanse met In- ter D (Kapelle), 30. Luc Cornelis- sen met Imposant Star (Nieuw- Namen), 33. Sandy den Exter met Veersedam's Frisbee, 37. Rob ter BOorg met Ekros Oki-Doki, 41. Margreet Walraven met Jendy, 46. Luc Cornelissens met Panter. Rubriek 33, finale strijd ZZ-klas se: 1. Rob Ehrens met Hickory (Weert), 2. Eric van der Vleuten met Vink Iracros, 3. Ilyo de Loos met Nadir (Hulst), 4. Nic Williams Channing met Liberty Brown (Heeze), 5. Marc van Dijck met Ir- horn (België). Rubriek 35, veteranenwedstrijd toegestande tijd: 1. Rob Gerrits met Gazpacho (Kesteren), 2. Frans van Herten met Jofel (België), 3. Ad Adriaans met Tuz (Valkens- waard), 4. Jean-André Souverijns met Nero (Borgeloon), 5. Wim Bie mans met Mamina (België). Zeeuwen: 14. Jaap Moerland met Jumbo Jet (Stavenisse), 16. Anna Lantinga met Ileva (Kruiningen), 19. Josje Moerland met Nico Dem, 24. Albert Ubaghs met Zemo G (Nieuw- en St.-Joosland, 25. Gil les Quist met Jalro (Arnemuiden). Rubriek 37, Grote Prijs van Zeeuws-Vlaanderen parcours 1,40 meter: 1, Eric van der Vleuten met Stolen Thunder, 2. Gerco Schooe- der met Bolvorm's Interest, 3. Pa trick Jurriens met Elpasa (België), 4. Filip Vande Lanpotte (België), 5. Niels Nannings met Conners. Ad Jacobs, de Brabantse wedstrijdsecretaris van Jumping Zeeuws- Vlaanderen. foto camile schelstraete Van onze paardensportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Wedstrijdsecretaris tijdens de tiende editie van Jumping Zeeuws-Vlaan deren was de afgelopen vijf dagen al voor het tweede jaar de 67-jarige Ad Jacobs uit het Brabantse Deurne. Hij is wel een bekende verschijning bij het springsportspektakel, want al acht jaar komt hij in Nieuwvliet-Bad. Eerst zes jaar als jurylid van de NHS (Neder landse Hippische Sportbond) en nu dus voor het tweede jaar als centrale figuur tussen de beeldschermen op het secretariaat. Ad Jacobs is tevens bestuurslid van de organiserende stichting Jumping Zeeuws-Vlaanderen. Ad Jacobs: „Het lijkt voor velen opmerkelijk dat iemand van mijn leeftijd dat nog allemaal voor el kaar krijgt. Dat is misschien wel zo, maar de elek tronica was voorheen mijn vak. De overgang van jurylid tijdens Jumping tot wedstijdsecretaris is meer een kwestie van dat het organiseren mij in het bloed zit. Meerdere grote concoursen heb ik zo begeleid, denk maar aan het grote concours in As ten. Ook hier aan de Zeeuwse kust op het secreta riaat voel ik mij als een vis in het water." Jacobs vervolgt: „Als je mij vraagt wat zo'n wed strijdsecretaris tijdens de wedstrijd doet, is dat niet moeilijk. Het grote schema is thuis al opge steld, de verschillende klassen, de parcoursen en tijdschema's. Elke dag moeten de startlijsten wor den nagezien, afmeldingen, juiste volgorde, tijd schema, inschrijfgelden enzovoort. Dit jaar voor het eerst een westrijdstartkaart. Die startkaart wordt alleen verstrekt als bij de combinatie alles klopt. Onder andere de klasse waarin hij start, of zijn startcoupon in orde is ten aanzien van het paard waarmee hij start en of zijn startgeld of in schrijfgeld voldaan is. Dan pas krijgt de betreffende ruiter of amazone de startkaart. Die moet hij tonen aan de ringmeester voordat hij in het parcours mag komen. Dit jaar staan er niet zoveel deelnemers op wachtlijsten, want door het vervoersverbod door de varkenspest in Midden-Brabant zijn er toch nog op het laatst combinaties van de startlijsten weggevallen, één zelfs met tien paarden, zodat er bijgeschreven wordt van de wachtlijsten. Een van de hoofdtaken is eveneens de uitslagen verwerken, maar dat is geen grote klus, mits alles goed ingevoerd is in het systeem. Als dan de laatste combinatie de ring verlaat van een rubriek komt op hetzelfde moment via de jurytoren de rang schikking op het scherm. Uit de voorwedstrijden, die de eerste dagen werden gehouden, werd het aantal finalisten bepaald, want de finalerubrieken behoren ook een voldoende aantal deelnemers te bevatten. Ja, organiseren zit in mijn bloed en ik hoop de elfde uitgave van Jumping Zeeuws-Vlaan deren eveneens weer van de partij te mogen zijn." MAANDAG 28 JUL11997 Eric van der Vleuten greep met zijn paard Stolen Thunder de grootste prijs tijdens Jumping Zeeuws- Vlaanderen, foto camile schelstraete Van onze sportmedewerker Vlissingen - Nog steeds hangt het doorgaan van de Zeeuw se amateurklassieker Delta Tour, die gepland stond voor 5 6 en 7 september, aan een zijden draadje. Organisator Bert van Gils uit Vlissingen, die vorige week bekend maakte dat afgelopen vrijdag een definitief besluit zou worden geno men of zijn driedaagse wel of niet gestalte zou krijgen moest op deze uitspraak terugkomen. „Pas vandaag, maandag, valt de beslissing," liet Van Gils weten, die vrijdag de hele dag op pad is geweest om spijkers met koppen te slaan, wat ech ter nog geen resultaat oplever de. „We zijn er toen nog niet uitgekomen, omdat de 'grote man' van één onzer belangrijk ste sponsors nog niet was te ruggekeerd van vakantie." Bert van Gils kwam met zijn Delta Tour in de knel, nadat hij op 20 mei een kort briefje van de KNWU ontving, waarin werd gesteld dat hij met een aanzienlijk garantiebedrag over de brug moest komen, al vorens de wedstrijd kon door gaan. Problemen die zich voor gaande jaren hadden voorge daan met uitbetalingen aan clubs en meerdere betrokkenen bij de Delta Tour wilde de Wie lerbond daarmee voorkomen. „Daar kan ik nog inkomen," aldus Van Gils, „maar dat het garantiebedrag binnen een ter mijn van vijf weken gestort zou moeten worden lag mij wel zwaar op de maag. Dit fikse be drag, ik wil geen exacte cijfers noemen, kon ik persoonlijk niet ophoesten. De sponsors voel- den daar eveneens weinig voor. Het overleg over die zaak is nog niet afgesloten, dus we blijven hoop houden." Ondanks het feit dat de Delta Tour al geruime tijd van wedstrijdkalender is afgevoerd blijft Van Gils stug doorgaan en tracht nog te redden wat te redden valt. De kans dat de driedaagse, die zijn zesde editie zou beleven, alsnog wordt ver reden is toch wel erg klein ge worden. Dat geeft ook Van Gils toe. „Jammer dat het zo is g pen," merkt hij op, „maar naar mijn mening had de KNWU veel problemen kunnen voor komen als men ons vroegtijdig had laten weten dat er een ga rantiebedrag op tafel zou moe ten komen. Bijvoorbeeld in no vember wanneer de wedstrijd kalender van dergelijke wed strijden wordt vastgesteld. Daar zullen we dan ook voorde toekomst op blijven hameren." Gezien deze laatste uitspraak van Bert van Gils is hij geens zins van plan om de Delta Tour voorgoed te schrappen van de wedstrijdkalender, al hangt het doorgaan van de zesde editie wel aan een dun draadje. Door Rien de Jonge Kortgene - Wilfried Bastiaanse mocht voor de zevende keer® seizoen de bloemen afhalen. De postbode uit Hoogerheide on derstreepte daarmee zijn uitstekende vorm van de laatste we ken en liet er ook in Kortgene geen gras over groeien. Bastiaan se reed drie medevluchters los in de eindsprint. De bekende topruiter Rob Ehrens haalde weer een fiks geldbedrag binnen uit de prijzenpot tijdens de tiende editie van Jumping Zeeuws- Vlaanderen. foto camile schelstraete Van de 38 amateurs die van start gingen kwamen er slechts acht tien in aanmerking voor klasse ring. De anderen gaven vroegtij dig de bekende pijp aan Maarten en waren blijkbaar niet bestand tegen de plensbuien die roet in het eten strooiden. Toch werd het een levendige koers in het Noord-Bevelandse dorp. Reeds in het beginstadium werden er heel wat voelhorens uitgesto ken door diverse renners. Effect sorteerden deze voorlopig niet. Pas na veertig kilometer werd het serieus. Tijdens een flinke regen bui werd het vuurtje aangestoken door Theo Akkermans en de En gelsman Mark McKay. Een atten te Patrick van Passel en Wilfried Bastiaanse onderkenden het ge vaar en wipten tijdig in de lift. Van de vier sterke leiders die aan het bewind kwamen moest Akker mans wegens een valpartij de an deren even laten gaan. De Bra bander kon op een andere fiets en met zijn normale rondje vergoe ding zijn plaats weer innemen in het voorste gelid. De koplopers, die tot een maxima le winst kwamen van 35 seconden, leken de koers in de beslissende plooi te kunnen leggen, maar een jachtgroep van twaalf man dacht daar anders over. Vooral Peter Heeren, Francois Franse en Mar cel Remijn legden er flink de zweep over. De voorsprong van de frontstrijders slonk dan ook tot twintig seconden. Ze kwamen nog meer in de knel te zitten toen Hee ren, Zijlmans, Franse, Remijn, Geijs, Mesu en Van Schaikdiepk de beugel gingen. Met nog drie ronden (6 kilometer te gaan, toen de jagers hun achter stand hadden gereduceerd twaalf seconden, werd de fait uiterst boeiend. Het kwartet aan de leiding beet op de hield stand. Wilfried maakte het karwei af en zegevier de met vier fietslengten voor sprong. Peter Heeren, hij kreeg ie prijs voor de strijdlustigste ren ner, was de rapste van volgers. De leidersprijs gestreken door Theo Akkerman. Bij de cyclosportieven/A-trii mers ontsnapte Anjo van Lo twee ronden voor het einde uiteen kopgroepje van vier en bereiktf als solist de eindstreep. UITSLAGEN Elite- en neo-amateurs: 1. W (Hoogerheide) 90 kilometer in 2.08.42,<- M. McKay (Engeland), 3. T. Akkeraa* (Woensdrecht), 4. P. van Passel (Sluis kil), 5. op 14 seconden P. Heeren (Spna- del), 6. F. Franse (Kwadendamme), l Remijn (Wilhelminadorp), 8. R. Zijtak (Roosendaal), 9. W. Geijs (Kwadendam me), 10. D. Mesu (Middelburg), Schaik (Oost-Souburg), 12. op 1 Biesmeijer (Pijnacker), 13. J. den Es- felsman (Stavenisse), 14. G. Swage® ers (Kruisland), 15. D. Harmsenm de), 16. F. van der (Heerle), 17. Ba Ham (Heerle), 18. B. Schilperoord (DC drecht). Cyclosportieven/A-trimmers: 1- A Loon (Oosterhout) 70 kilometer1 1.33.15, 2. J. Akkermans (Nieuw-Voi meer), 3. T. Keiler (Steenbergen), 4. Korten (Steenbergen), 5. G. Suijk (Knt ningen), 6. E. Vereecken (Hulst), V Bierkens (Stampersgat), 8. RZor? (Breda), 9. J. van Dijke (Scherpen^ 10. M. Blok (Nieuwdorp), 11. A. dem per (Hardinxveld), 12. C. Donders (J- burg), 13. R. Gooien (Aardenburg), H» Weststrate (Yerseke), 15. R. OoomenP» ten-Leur), 16. J. Donders (TüburgL M. Gunst (Yerseke), 18. R. Smits (w Zwaluwe), 19. R. de Jonge MiddeW 20. J. Broeren (St.-Willebrord). Breda - Het Nederlandse water- poloteam heeft afgelopen week end het vierlandentoernooi ge wonnen. Nederland versloeg za terdag Oekraïne (11-4) en Duits land (6-5), waarna de waterpo- loërs zondag in de finale tegen het sterke Griekse team moesten aan treden. De Nederlanders lieten de Grieken echter alle hoeken van het zwembad zien en versloegen hen met 10-2. UITSLAGEN Senioren: Zaterdag. NEDERLAND - DUITSLAND 6-5 (1-2 3-0 1-2 1-1). Doelpunten Nederland: Van der Meer, Zuidweg, Silvis, Nieuwe- nburg, De Jong, De Groot. Oekraïne - Griekenland 4-5 (1-3,2-0' 0, 0-2). NEDERLAND ^GMEHÜENLAND jj (2-0 2-1 3-0 3-1). Doelpunten land: De Jong 3, Van der Meer 2, Ha"5 ga 2, Silvis 2 en Uri 1. Duitsland - Oekraïne 11-3 (3-0,3- 3-2) Eindstand: 1. Nederland 3-6,2. Gri$J land 3-4, 3. Duitsland 3-2,4. 0. Junioren: Zaterdag NEDERLAND - DUITSLAND l2"41 2, 2-1, 2-1, 3-0). Polen-Slovenië 4-6 (0-1,1-1,1-2,2-^ Zondag. NEDERLAND - SLOVENIE 18-1 V 6-0,2-1,6-0). Duitsland - Polen 11-4 (4-1, 4-2, W Eindstand: 1. Nederland 3-6, 2. land 3-4, 3. Slovenië 3-2,4. Polen UW SIGAREN ADVI 137e JAARGANG 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Economie Beurs 5port Zeeland A2 A3 A4 A5 A6 B1/B3 C1 t/m C3 RTV-programma's D1 Door Frans Wijnands Bonn - De dijken langs Duits-Poolse grensrivier Oder zijn zo lek als een mar geworden. Op meer dan veeij plaatsen op de Duitse oei zijn gisteren lekken en verza kingen gesignaleerd. Nog tijd houden meer dan negJ duizend mensen in de Odl bruch-laagvlakte zich gerJ om te vertrekken als het si daartoe wordt gegeven. Het gevaar van rampzalige doorbraken zal de komende uur blijven bestaan. Als de ten noorden van Frankfurt Oder het begeeft, loopt het onJ de zeespiegel liggende Odl bruch-gebied snel onder wan Dan ontstaat een binnenzee f groot als het Meer van Konstan De Oder-dijken zijn na twaalf c gen volledig volgezogen met ter. Het is voor de duizend hulpverleners dan ook vechten gen de bierkaai. Delen van de c ken brokkelen onder hun hancj af. De dijkbewaking is geïnten veerd. Tot nu toe hielden 'dijk pers' één kilometer dijk in de j ten. Nu staat om elke vijftien i ter een vrijwilliger om doorsijfl lend of overspoelend water te si| naleren. Honderden militairen zijn begoj nen de slapende dijken in acuut bedreigde gebied te verstel ken en op te hogen tot 8,5 meta Het wordt een tweede verdeel gingslinie tegen het onverandeij hoogstaande water. Vooral tientallen zware legerhelikoptel blijken onmisbaar in de strijd t| gen het water. Ze brengen dag e nacht ladingen zandzakken, i en betonblokken naar de zwaks| plekken in de dijken. Tot nu toe zijn al meer dan miljoen zandzakken tegen en i de dijken gelegd. Er dreigt nu ee! tekort. Daarom worden uit Na derland en Scandinavië zandzalj ken aangevoerd. Volgens de Brandenburgse minil ter van Milieu Matthias PlatzecI blijft de situatie de komende da gen 'zeer kritisch'. Van ontspart ning is - in het gebied van Odei) bruch - nog geen sprake. Morgen wordt nog een laatst! vloedgolf uit Zuid-Polen veq wacht, maar die zal minder hoo zijn dan aanvankelijk werd gt vreesd. Maar ook daarna zullen c oeverbewoners nog zeker veertie dagen met extreem hoog watt moeten leven. Het hoge watt spoelt intussen verder noort waarts richting Oostzee en bt dreigt nu ook enkele dorpen in ht Door Kees Backx Den Helder - De Jordaans piloot Omar Bilal, die zater dag tijdens een vliegshow ii Oostende verongelukte en noj acht andere mensen de dooi instuurde, had zelf schuld aai het ongeluk. Dat is de stellig overtuiging van Nederland kampioen kunstvliegen Franl Versteegh uit Oosterbëek. Ver- steegh concludeert dat uit wa' hij in Oostende zag en uit vi deo-opnamen. heeft zichzelf gewoon opge tokt," zegt de nationale kam pioen, die gisteren al weer deel nam aan een vliegshow boven het stiand van Den Helder. „Bijzon der onprofessioneel, roekeloos eg >fns had hij een te groot Versteegh had kort voor het on- geluk nog met de Jordaniër ge sproken. „Ik ken hem als een zeei ervaren piloot. Als je dan zo'n on-j geluk ziet gebeuren, gaat er eersi een schok door je heen. Maai eteen daarna dacht ik: hij za' toch niet opgefokt hebben

de Stem | 1997 | | pagina 18