NCB raadt acties varkenshouders af Ij GROENEVELD 20 Bonus Miles. Mooi wél! ch Schelde in cassatie tegen asbestvonnis I )e^e|Fd Bedrijfsleven studeert nog op schadeclaims Wie mag er blijven in de PvdA, wie moet er weg. Groeneveld Opticiens DE STEM BINNENLAND A3 Drukbezochte vergaderingen van NCB en NVY over plan Van Aartsen Zelfverbranding van asielzoeker RAY-BAN OP STERKTE BINNENLAND KORT 5.49 6.98 7.98 6.99 8.48 Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. i i i WOENSDAG 23 JULI 1997 i 23 JULI 1997 A2 -Brittannië en Ierland: mvelden en van tijd tot igen, woensdag vooral in isten, donderdag in Ier- n Schotland. In Wales op dagen ook geregeld zon. igtemperatuuur van circa aden in de noordelijke sbieden tot 24 in Wales, i en Luxemburg: Vrij veel king en af en toe zon. 1 op donderdag kans op buien, soms met onweer, gtemperatuur oplopend ina 25 graden, d- en Midden-Frankrijk: nog zon. Vanuit het zui- toenemende kans op een .- of onweersbui. Donder- n het westen opklaringen 'en toe zon. Middagtempe- op de meeste plaatsen 25 graden. Frankrijk: Op beide da- rrij veel bewolking en kans inweers)buien. Plaatselijk veel neerslag vallen, sdag in het zuidoosten zonnige perioden. Tempe- ur 's middags tussen 25 en jraden. In de Provence ïsdag ruim 30 graden, ugal: Flinke zonnige perio- In het noordwesten soms :en, vrijwel droog. Mid- emperatuur aan zee 22 tot [raden, in het binnenland boven de 30 graden, nje: Zonnige perioden, op beide dagen ook kans en regen- of onweersbui, ima tussen 28 en 35 gra- Langs de Golf van Biskaje minder warm. arische Eilanden: Vrij zon en vrijwel droog. Vooral de noordzijde soms ook senvelden. Middagtempe- ur bijna 30 graden, lorca en Ibiza: Op beide da- naast zon, ook enkele re- of onweersbuien. Maxi- ntemperatuur rond 30 gra- Flinke zonnige perioden, r woensdag in het noord ten, donderdag ook elders op enkele (fikse) regen- of /eersbuien. Middagtempe- ïur tussen 27 en 35 graden. :kenland en Kreta: Zonnig. Kima tussen 28 en 35 gra- tsland: Af en toe zon, maar ook wolken. Vooral don- dag enkele regen- of on- rsbuien. Middagtempera- op de meeste plaatsen op- :nd tot ruim 25 graden, tserland: Woensdag flinke uiige perioden, later op de van het zuidwesten uit een nemende kans op een regen- onweersbui. Donderdag ider zonnig en van tijd tot 1 fikse (onweers)buien. ,rm, met maxima van ruim graden. stenrijk: Zonnige perioden woensdag in het westen is op een bui. In het oosten iderdag nog zon. In de loop de dag overal kans op fikse iweers)buien. Middagtempe- ;uur oplopend tot ruim 25 iden. 10 11 12 13 14 15 papbrood; 6. zalf; 8. slag; 9. 3. aard; 5. dracht; 6. zozo; 7. 't-en-t-en". 3JFS Van onze verslaggever Heesch - Het bestuur van de Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond (NCB) ziet voorlopig weinig heil in harde protest acties tegen de hervormingsplannen van minister Van Aartsen voor de varkenshouderij. „Wij willen niet de straat op, want dan verliezen we de discussie volledig," hield NCB-voorzitter A. Vermeer gisteren zijn achterban voor. pe vergadering van de Neder landse Vereniging van Varkens houders (NW) in Gemert liet zich gisteravond niet uit over ac ties. Illustratief voor de ver deeldheid tussen NCB en NW is wel beider opvatting over het overleg met minister Van Aart sen (Landbouw). In tegenstelling tot de NCB vindt NW-voorzitter W. van den Brink overleg met de minister op 18 augustus zinloos, zolang aangekondigde inkrim ping van de varkensstapel met 25 procent niet van tafel is. „Wij willen wel praten met de minister, maar we gaan niet ak koord met de 25 procent kor ting," verwoordde C. Das, voor zitter van de vakgroep varkens houders, het standpunt van de NCB-top gisteren in gemeen schapshuis De Pas in Heesch. Enkele honderden varkenshou ders waren er bijeen om met het NCB-bestuur te vergaderen over het plan-Van Aartsen. Slechts enkele varkenshouders spraken zich fel tegen de strate gie van de NCB uit en riepen op tot protestacties. „We moeten er eerst voor zorgen dat die 25 pro cent van tafel gaat," zei een boer. „Desnoods gaan we met zijn al len mee naar de minister. We hebben nu toch tijd zat." NCB-bestuurder Das raadde de harde lijn sterk af. „Het is maar de vraag of het wel zo verstandig is om de kop in het zand te ste ken en harde acties te voeren. Zeker als we bezien hoe de hui dige publieke opinie is." Hij kreeg bijval van een varkenshou der in de zaal: „Ik ben bang dat het plan doorgaat, gezien de gro te achterban die Van Aartsen heeft. Het kabinet en de hele Ne derlandse bevolking staan er achter." Op een eveneens drukbezochte vergadering van de NW gistera vond in de Gemertse discotheek Time Out, riep Van den Brink op tot eenheid in de varkenssector. „Als we niet zorgen dat we het samen eens zijn, zal minister Van Aartsen zijn keuzes maken. We moeten samen één nota maken die zó sterk is dat de tegenstan der er geen gaten in kan schieten. Dat is de enige juiste aanval." Verwijzend naar een gelijktijdi ge vergadering van de NCB in Wanroij gisteravond merkte een varkenshouder in de zaal op: „U praat mooi over eenheid, maar de grootste fout is al gemaakt." De eerste varkensmesterij 'over de IJssel' is gisteren preventief geruimd. Het bedrijf ligt in het plaatsje Spankeren, vlak boven Dieren. Totnutoe werd alleen aan de oostkant van de IJssel geruimd. Het gaat om een gemengd bedrijf met ongeveer 230 varkens. De varkens houder zou hebben gehandeld met een van de besmette bedrijven in het Achterhoekse Toldijk. Spankeren ligt binnen de ingestelde zo ne van twintig kilometer rondom Toldijk. foto anp Vlissingen (anp) - De Koninklijke Schelde Groep (KSG) in Vlissingen gaat bij de Hoge Raad in cassatie tegen het arrest van het Gerechtshof in Den Haag in een asbestzaak. De onder neming vindt dat het hof haar eind februari onterecht vanaf 1949 aansprakelijk stelt voor de gevolgen van het gebruik van asbest. Inkrimping van de varkensstapel met 25 procent leidt tot een kapi taalsvernietiging van zeker 2,5 miljard gulden. Het verlies aan inkomen kan oplopen tot 450 miljoen gulden per jaar. Veel boerenbedrijven zullen vervol gens zonder succes aankloppen bij de banken, omdat ze niet meer 'financierbaar' zijn. Dat stelde directeur kredietrisicoma- nagement van de Rabobank, H. van de Kerk, gisteren in een vraaggesprek met het Agrarisch Dagblad. Het vervoersverbod rond Diessen is enigszins aange past. Zodoende komt een slacht huis in Hapert buiten het gebied te vallen en wordt voorkomen dat varkens via een corridor moeten worden vervoerd naar andere slachterijen. Dat meldde het ministerie van Landbouw gi steren. (ADVERTENTIE) OP STERK TE Het ging om oud-werknemer B. Cijsouw uit Oost-Souburg die in 1989 aan asbestkanker overleed. De Schelde had vanaf de indienst treding van Cijsouw in 1949, zo stelde het hof, het gebruik van as- Geldermalsen - Een uitgepro cedeerde asielzoeker heeft zich gistermiddag in het ge meentehuis van Geldermalsen in de brand gestoken. De 38- jarige man, afkomstig uit Eri trea, is met zware brandwon den overgebracht naar het Zuiderzeeziekenhuis in Rot terdam. De man liep zonder iets te zeggen de werkvertrek ken binnen, sprenkelde vloei stof over zich heen en stak zichzelf in brand. Ook de naaste omgeving vatte vlam. Ambtenaren konden de man naar buiten trekken en de vlammen doven. Het gebouw liep rook- en waterschade op. best moeten afschaffen of afdoen de veiligheidsmaatregelen moeten treffen. Volgens woordvoerder T. van de Poel van KSG is de Vlis- singse onderneming er echter pas in 1969, door een proefschrift van de toenmalige bedrijfsarts, achter gekomen dat asbest kanker kon veroorzaken. Voor die tijd was het wel bekend dat werknemers door omgang met asbest de ziekte asbestose konden oplopen. „Maar die ziekte was, in tegen stelling tot asbestkanker, gerela teerd aan de hoeveelheid asbest. Wanneer asbestose zich bij een werknemer aankondigde, kon er nog wat aan worden gedaan door diegene uit de bewuste afdeling weg te halen," aldus Van de Poel. Toen in 1969 duidelijk werd dat asbest ook kanker kon veroorza ken, heeft De Schelde als één van de eersten in Nederland het ge bruik ervan in een paar jaar tijd teruggebracht tot bijna nul, zo zegt de woordvoerder. Hij noemt het wijsheid achteraf om nu te stellen dat de Schelde al vanaf 1949 maatregelen had moeten ne men om asbestkanker te voorko- Als eerste in Nederland heeft Groeneveld Ray-Ban zonnebrillen op sterkte. U kunt kiezen uit meer dan 50 modellen en uitvoeringen. Met originele Ray-Ban glazen. Ook in Varilux. Er is al een Ray-Ban op sterkte vanaf 399,-. c\cxf je. aau\dackf- BERGEN OP ZOOM, Wouwsestraat 19. BREDA, Lange Brugstraat 41. GOES, LangeVorststraat 106. HULST, Gentsestraat 11. MIDDELBURG, Lange Delft 24. OOSTBURG, Burchtstraat 13. OOSTERHOUT, Arendshof 73. ROOSENDAAL, Raadhuisstraat 40. TERNEUZEN, Noordstraat 37. VLISSINGEN, Walstraat 97. Van onze Haagse redactie Den Haag - Behalve de advocatuur denkt ook het Nederlandse bedrijfsleven nog minstens weken te moeten studeren op de ju ridische gevolgen van de Securitel-lijst, de maandag gepubli ceerde opsomming van ruim 400 regels en wetten die door het kabinet niet tijdig zijn gemeld. Kunnen er schadeclaims wor den ingediend omdat wetten niet geldig blijken te zijn? Minister Sorgdrager (Justitiè) meent van niet, maar niet iedere ondernemer is daar van over tuigd. Schattingen over dreigende schadeclaims van miljarden gul dens, wil VNO-NCW niet beves tigen. „Wij hebben geen idee van de omvang," zegt een woordvoerster van de werkge versorganisatie. „Het gaat om zoveel regelingen, dat moeten de huisjuristen van de bedrijven maar bekijken." Als service aan de achterban heeft VNO-NCW de complete lijst daarom op haar eigen ho me-page op internet gezet. Ook MKB Nederland rekent op de 'zelfwerkzaamheid' van de le den. De in Rosmalen gevestigde VAN, die spreekt namens de speelautomatenbranche, pro beerde gisteren in een gesprek op het minsterie van Economi sche Zaken alvast meer duide- Prof. A. Dunning leidt de commissie die de kandidatenlijst van de PvdA samenstelt voor de Tweede-Kamerver kiezingen. Hij wil dat niet alleen de fractie, maar ook de bewinds- liedenploeg opnieuw 'gewogen' wordt. Een voorspelling over de uitkomst. Door Hans van den Broek hen Haag - Het parool luidde; "iet krampachtig stuntelende bewindslieden van PvdA-huize de hand boven het hoofd houden. Wie blundert of het werk niet aankan, moet maar tussentijds 2 n biezen pakken. Verfrissende laai uit de mond van PvdA-kop- stukken als Wallage en Rotten berg bij het aantreden van het paarse kabinet in '94. Maar het is er (nog) niet van gekomen. Ster ker, de meeste PvdA-bewindslie- den tekenen graag nog voor vier jaar bij. Ie afrekening moet daarom ®aar plaatsvinden in de kabi- oetsformatie, vindt voorzitter Prof. A. Dunning van de commis sie die de PvdA-kandidatenlijst opstelt. Een aantal bewindslie den zal het veld moeten ruimen, cunning heeft met zijn uitlatin gen het startschot gegeven voor een stoelendans in het PvdA- srnaldeel van het paarse kabinet. Premier Wim Kok is de onbe- Anneke van Dok. foto anp twiste leider van de PvdA. Hij geniet veel vertrouwen bij de kiezers, strijkt zelden collega's tegen de haren, ook al heeft hij bij tijd en wijle nog last van z'n narrigheid. Bovendien, iedereen gunt het de partijleider om (ein delijk eens) te bewijzen dat hij verkiezingen ook kan winnen. Minister Ad Melkert (Sociale Za ken) hoeft zich evenmin zorgen te maken. In het paarse kabinet is hij een van de belangrijke visa gisten van het sociale gezicht van de PvdA. Melkert blijft welis waar last houden van het imago van een technocraat, maar hij doet z'n best om mensen van vlees en bloed te ontwaren ach ter de kille cijfers van aantallen uitkeringsgerechtigden, werklo zen en arbeidsongeschikten. Voordeel voor Melkert is dat het Nederland economisch voor de wind gaat, zodat er ook soms wat kadootjes uitgedeeld kunnen worden. Hij staat daarbij voor aan in de rij van kabinetsleden. Een twijfelgeval is minister Jan Pronk (Ontwikkelingssamen werking), een man met veel in ternationaal aanzien. Het is de vraag of hij zelf wel weet wat ie wil. Soms wekt hij de indruk te willen stoppen, dan opteert hij plotsklaps weer voor een depar tement als Sociale Zaken. Pronk ligt erg goed bij de PvdA-achter- ban. Als Kok echt van Pronk af wil, is de beste oplossing om hem tijdig vóór de verkiezingen te kandideren voor een mooie in ternationale functie. Jo Ritzen (Onderwijs) heeft z'n langste tijd als minister nu echt gehad. Als geen ander weet Rit zen politieke stormen te weer staan, maar aan hem kleeft toch vooral het spookbeeld van een krentenweger. Ritzen wil nog wel een keer regeren nu Onder wijs weer geld mag uitgeven in plaats van bezuinigen. Maar de PvdA beschikt over meer dan voldoende goede 'tegenkandida ten' als Job Cohen en Jacques Wallage. Minister Margreet de Boer (VROM) zal zonder twijfel in het openbaar bestuur actief blijven. Politiek Den Haag is echter een brug te ver voor haar gebleken. Daarvoor mist zij het vermogen om anderen, zowel binnen als buiten de politiek, voor haar ideeën te winnen. De Boer wil al leen (milieu-)minister blijven als Tony van de Vondervoort. foto anp het volgend kabinet een 'groen' kabinet wordt. Kok zet liever in op wederom een 'gewoon' kabi net. Van de staatssecretarissen lijkt alleen Willem Vermeend (Finan ciën) op voorhand verzekerd van een plaatsje in een volgend kabi net-Kok. Hij vormt samen met WD-minister Zalm een goed lachs en sterk duo. Als het even tjes kan, zullen beiden op Finan ciën terugkeren. Vermeend neemt met evenveel plezier ook weer gewoon in de Kamerbank jes plaats. Die opstelling wordt gezien als een pluspunt. Net als Vermeend, zat Tineke Netelenbos (Onderwijs) in de Tweede Kamer voordat zij ge roepen werd tot het staatssecre tariaat. Haar dossierkennis maakt indruk en zij weet handig op politieke signalen vanuit de Kamer in te spelen. Een her nieuwd staatssecretariaat zit er dik in. Maar haar ambities rei ken verder: zij wil minister wor den. Zover zal het wel niet ko men. De overige staatssecretarissen van PvdA-huize - Elizabeth Sch- mitz, Anneke van Dok en Tony van de Vondervoort - ontberen Kamerervaring. Zij zullen alle drie van het 'Haagse' toneel ver dwijnen. Schmitz (Justitie, min derheden) houdt de eer aan zich zelf. Zij heeft pas echt een hon- denbaan, en gaf zelf al na ruim een jaar aan doodmoe te worden van het regelmatig uitzetten van asielzoekers en illegalen, onder wie soms zeer schrijnende geval len. Van Dok (Buitenlandse handel) en Van de Vondervoort (Binnen landse Zaken) kampen met het onoverkomenlijke probleem dat zij nauwelijks meer serieus geno men worden op en rond het Bin nenhof. Van de Vondervoort is te koppig. Zij heeft bedroevend weinig klaargespeeld in het weerbarstige dossier van de be stuurlijke vernieuwing. Van Dok ligt voortdurend onder vuur van de oppositie, haar eigen partij ziet het ongeïnteresseerd aan. En zij heeft de toorn van Kok over zich afgeroepen met haar open brief aan de Verenigde Staten over de Cuba-boycot. Exit Van Dok. lijkheïd té krijgen'. „Maar wij zijn niet veel wijzer geworden," zegt J. Berghoef van de organi satie. De VAN overweegt claims van enkele tientallen miljoenen guldens tegen de staat in te die nen. Immers: ook regels die be paalde automaten in horeca-on- dernemingen verbieden, blijken nog niet in Brussel aangemeld te zijn. Berghoef: „Op grond van die re gels zijn kansspelautomaten op last van de overheid verwijderd. Daar zijn automaten voor in de plaats gekomen die aanzienlijk minder opbrachten. Verder zijn er geldboetes en zelfs gevange nisstraffen opgelegd aan onder nemers die die verboden spullen toch hadden staan. Volgens het kabinet zijn daarbij geen 'grens overschrijdende handelsbelan gen' geschaad en is er dus niets aan de hand. Dat is mij te ge makkelijk geredeneerd. D'r zal wel een proefprocesje komen." Mr. J. van Haersolte, van het Asser Instituut voor privaat- en publiekrecht, verwacht dat de juridische nasleep van de Secu- ritel-affaire zelfs nog jaren gaat duren. Hij is het met Sorgdrager eens dat waarschijnlijk alleen perso nen en bedrijven die zich in hun handelsbelangen geschaad voe len, een kans maken voor de rechter. Dat was immers het doel van de notificatie-richtlijn: het vrije handelsverkeer bevor deren. „En de rechter zal waarschijn lijk van geval tot geval, van be drijf tot bedrijf een aparte afwe ging maken. J J/ V? Nederlanders zijn ondernemende durfals als ze niet hoeven te werken. Bovenaan het lijstje van vrijetijdsbe stedingen staat het uitstapje in de natuur. Uit eten gaan komt op de tweede plaats. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek. ff De vraag is dit keer niet hoe dat komt, maar of de cijfers wel kloppen. Want hetzelfde CBS zit namelijk in de rode cijfers. Wie had dat nou kunnen denken van dat instituut dat alles en iedereen tot achter de komma in kaart brengt? Je zou toch menen dat juist het CBS zijn begroting ba seert op cijfers met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid. Als uitgerekend daar de eigen porte monnee al niet klopt, wat deugt er dan wel van al die onderzoeken? Wie weet hebben ze het tekort wel beperkt weten te hou den door de laatste tijd met de natte vinger statistiek te bedrijven en zijn dus de staatjes erg wankel. Of, nog erger, uit de begroting blijkt dat ze bij het CBS niet kunnen rekenen en soortgelijke rekenfouten zou den ook wel eens in de statistische gegevens kunnen zit ten. Ik zal er niet van staan te kijken als binnenkort uit een Nipo-onderzoek blijkt dat dergelijke negatieve publici teit het geloof in zo'n gezaghebbende instantie als het CBS danig ondermijnt. MERIJN 'Aantal vooronderzoeken kan omlaag' Rijswijk - Het aantal gerechtelijke vooronderzoeken kan dras tisch omlaag. Ook kan de duur ervan worden beperkt. Om dit te bereiken is het nodig het gerechtelijk vooronderzoek (gvo) en de inzet van bepaalde dwangmiddelen te ontkoppelen. In de huidige praktijk vordert de officier van justitie veel gvo's voor slechts een enkel dwangmiddel of onderzoekshandeling. Dit is een van de conclusies in het rapport Onderzoek naar de huidige praktijk van het gerechtelijk vooronderzoek, dat in opdracht van het ministe rie van Justitie is opgesteld door mr. R. Honig van de Katholieke Universiteit Nijmegen. 'Verbod op levensgevaarlijke olielampjes' Groningen - De Inspectie Gezondheidsbescherming wil een ver bod op de verkoop van olielampjes. Kinderen kunnen de met ge kleurde olie gevulde lampjes gemakkelijk leegdrinken. De in spectie (vroeger de keuringsdienst van waren) constateert eén toenemend aantal ongelukken. Het opdrinken van de lampenolie kan voor kinderen dodelijk zijn. De brandstof kan ernstige klach ten aan slokdarm en longen veroorzaken. Nederlander overleden door bootongeval Cannes - Een twintigjarige Nederlander is maandagavond omge komen door een botsing tussen twee bootjes in de baai van Man- delieu, bij Cannes aan de Franse Cóte d'Azur. Het bootje met bui tenboordmotor met aan boord drie Nederlanders voer rondjes in de baai toen het in volle vaart in bbfsing'kivdm'met'ëen boot van een Fransman, die net de baai binnendraaide. Het slachtoffer viel door de botsing uit de boot en vond de dooqljr^dp sqhpóeven van de motor. Zijn twee vrienden zijn in shocktoestand opgenomen in een ziekenhuis. De Fransman bleef ongedeerd. Gewelddadig computerspel Den Haag - Minister Sorgdrager (Justitie) is niet van plan maat regelen te nemen tegen het gewelddadige computerspel Carmage- ddon. Het doel van het spel is punten te scoren door zoveel moge lijk mensen en dieren met een auto dood te rijden. Zelfregulering is de enige mogelijkheid als het gaat om het beperken of weten van excessief geweld in videofilms en -spelletjes. De minister schrijft dat in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden Beinema en Soutendijk (beiden CDA). Sorgdrager stelt dat de Grondwet overheidscensuur niet toestaat. RvS: Geen snel besluit grote projecten Den Haag - De Raad van State (RvS) spreekt zich niet op korte termijn uit over de aanleg van een aantal grote infrastructurele werken. Het betreft de aanleg van de Tweede Maasvlakte, de uit breiding van Schiphol, de aanleg van de HSL Amsterdam-Parijs en het kabinetsplan voor de aanleg van diverse wegen. Dat heeft de Raad in Den Haag gisteren bekend gemaakt. Een aantal orga nisaties, waaronder de stichting Natuur en Milieu, heeft bij de RvS een poging ondernomen om bij voorbaat diverse plannen ter discussie te stellen. De bezwaren worden pas behandeld wanneer er concrete plannen zijn, aldus de Raad. Fotoboek koloniale oorlog Oost-Sumatra Den Haag - Gesneuvelde soldaten van het Indonesische rege ringsleger. Angstig voor zich uitkijkende krijgsgevangenen - mannen en vrouwen - die poseren voor triomfantelijk grijnzende, zwaarbewapende Nederlandse militairen. Vernielde en uitge brande gebouwen. Dat alles is te zien op zestig nooit eerder gepu bliceerde foto's van-de eerste politionele actie, nu vijftig jaar ge leden, van Nederlandse militairen in het toenmalige Nederlands- Indië. Fotohistoricus Louis Zweers duikelde de destijds verboden foto's op in het Algemeen Rijksarchief en publiceerde ze in het boek Strijd om Deli. De foto's gaan over de opmars van Neder landse troepen op Oost-Sumatra, in de periode van 21 juli tot en met 5 augustus 1947. Volgens Zweers leveren de foto's historisch interessante informatie op. Ze tonen de rauwe werkelijkheid van de koloniale oorlog en 'dragen bij aan de nuancering van de be staande beeldvorming over deze strijd'. (ADVERTENTIE) Deze week verwennen we u weer eens met heel goede verzorgingsproducten voor een heel lage prijs. En met Bonus Miles daar bovenop 20 In t totaal. Kunt u zich, extra voordelig lekker In de watten I Pantène shampoo, diverse soorten, flacon 200 ml 599" 4 Bonus Miles Odorex deodorant, spray 150 ml of roller 50 ml, 2 stuks JSX 4 Bonus Miles Badedas douche, diverse soorten, 2 flacons 250 ml 4 Bonus Miles Macleans tandpasta, mineral freshmlnt of mild minty, 3 tubes 75 ml Nu 4 Bonus Miles Always damesverband, diverse soorten, 2 pakken 958- 4 Bonus Miles Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 26 Juli a.s. 1 k. Totaal: 20 Bonus Miles apuosiqdai 'afsep '|aza uba doj '1J°A

de Stem | 1997 | | pagina 3