DE STEM Politie gaat ook testen op drugsgebruik Jongensuitzicht 'Ich bin nüchtern Veel meer dronken bestuurders bekeurd in Zeeuws-Vlaanderen Folklorefestival sterke troef Zeeland' 'Kans op aanstelling van derde orthopeed' Jodiumpillen dichter bij Zeeland opgeslagen Goede kansen voor ex-Finero personeel Brug Sluiskil gestremd vanwege asfalteren fous 0162-688084 top. 0T0M Experiment met drugwipe Mossels per hoogaars van Yerseke naar Antwerpen Directeur G. Ramaekers van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen: Bij kernramp snellere verspreiding Kwart van het aantal werknemers wordt mogelijk overgenomen door Outokumpu C1 Haastklus voor Rijkswaterstaat Zelfgemaakte wapenstok in beslag genomen Campagne start in Retranchement - Be beller. Naast een significant liedt Libertel^Life een groot jten gratis Libertel 0800 05 60.. Jlorn, Kijkshop, Makro, ■erkt: 2Connect by Sony: 079 320 42 00; ■28. euk, de praktijk is leuker vinden wij-- ly's ontv. u op nivo in onze discr. vilia- i-19u. Ook (lesb.) trio's. Cr.cardsacc. de band, bel voor info en kom langj; [in ling, dig v.a. £21051. foor... |e, Cindy albaar J241. zie fag.271 LONDJE uurtje 514665. 33 KLUNDERT Oosterstr. IJl echt vrijen met 3 superg^ volle borsten, trio en escon ma/zo 10-23u 0168-405Z£_ BLONDE si. vr. verwentL echt lekker ma t/m vr 01 o 558051 ST.WILLIBRORD Angejj Vera Cindy Lia echt W f 100 2xHP 0165-383850^ ZEVENBERGEN 3 meisi® 18 jr. lesbisch Trio wtI D leven t echt 0168-33025A- ROOSENDAAL strikt p'f ma.t/m vrij., 12-22U. 0165-555968 Roosendaal ....Pret in BE Sandra 25j.blond Ongele fotoboek.... 0165-55641», Buro Elisabeth v/e van Gastv. Echtp en Gfl Tevens gevr. 0167-566jj-D< Uitlaten voer 'ilborg 1092 onbetwist de uitlaatspecialist- Tel: 0165-549860 Zeeland jtoor Harold de Puysseleijr jtmeuzen - De politie en de marechaussee hebben de eer- ste zes maanden van dit jaar jj Zeeuws-Vlaanderen ruim dertig procent meer dronken bestuurders bekeurd dan vo rig jaar. Dat blijkt uit de cijfers die de po litie in het kader van het Gericht Verkeers Toezicht bijhoudt. Opmerkelijk aan deze statistie ken is verder de toename van het aantal vrouwen dat een proces verbaal krijgt voor dronkenschap in het verkeer. Over heel 1996 lag de verhouding tussen mannen en vrouwen in percentages uitge drukt op 92,8 respectievelijk 7,2. Het eerste half jaar van 1997 lig gen die getallen op 89,8 en 10,2 procent. Het aandeel vrouwelijke bestuurders onder invloed is dus gestegen met drie procent. Frappant gegeven is bovendien de toenemende betrokkenheid van bestuurders-onder-invloed bij verkeersongevallen. Vorig jaar waren dat er in totaal 63. Het eerste half jaar van 1997 zijn er al veertig bestuurders geregistreerd die bij de alcoholtest na een aan rijding door de mand vielen. De eerste zes maanden van het vorige jaar schreven politie en marechaussee 230 processen-ver baal uit voor rijden onder in vloed. In dezelfde periode dit jaar zijn dat er 307. C. Verhage van de Zeeuws- Vlaamse politie, die sinds vorig jaar alle statistieken netjes bun delt in een rapportage, schrijft de toename voor een deel toe aan de extra alcoholcontroles die in Zeeuws-Vlaanderen uitgevoerd worden. Daarnaast hebben poli tie en marechaussee vaker men sen standaard de ademtest afge nomen bij ongevallen van enige betekenis. Een cijfer is opmerkelijk: in mei dit jaar betrapten de wetsdiena- ren liefst tachtig overtreders. Ge durende de anderhalf jaar dat Verhage dergelijke gegevens op een rijtje zet, is die score nog nooit gehaald. Het gemiddeld aantal dronken rijders dat de po litie maandelijks snapt, ligt rond de 45. De enige verklaring die Verhage voor dat enorm hoge aantal kan bedenken is dat het in mei vrij warm weer is geweest. boor Harold de Puysseleijr Terneuzen - Het experiment om automobilisten te testen op drugsgebruik met behulp van een zogenoemde drugwipe gaat zeer waarschijnlijk ook in Zeeuws-Vlaanderen lopen. Dat zegt C. Verhage van de Zeeuws-Vlaamse politie. Verhage baseert zijn uitspraak op contacten met het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid (SWOV). De drug wipe is een apparaatje dat verdovende middelen kan op sporen in zweet. Minister Jorrits- ma van Verkeer liet onlangs we ten wel wat te zien in een proef door de politie in Zuid-Limburg. Jn vervolg daarop moet het ap paraat verder worden uitgetest. Dat gebeurt mogelijk volgend jaar in een aantal andere gebie den in ons land, waaronder ook Zeeuws-Vlaanderen," zegt Ver hage. In de omgeving van München doet de politie momenteel in de praktijk al ervaring op met het apparaat. De drugwipe kan vast stellen of een automobilist rijdt onder invloed van cannabis, heroïne, cocaïne of xtc. Dat ge beurt door het apparaat enige se conden onder het oksel van een bestuurder te houden. Bloedproef De proef met de drugwipe bete kent overigens niet dat de politie in Zeeuws-Vlaanderen nu hele maal niets doet aan de controle op drugsgebruik bij automobilis ten. „Voorlopig gaan we door met de controle op de huidige wijze," aldus Verhage. Dat houdt in dat de politie en de Koninklijke Ma rechaussee bij een vermoeden van drugsgebruik de bestuurder een bloed/urineproef afnemen. Het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk onderzoekt die mon sters in eerste instantie op het al coholgehalte. Is dat boven de 0,5 promille dan volgt er geen verder onderzoek naar drugsgebruik. Is het alcoholgehalte beneden dé 0,5 promille dan volgt een nader on derzoek op drugsgebruik. Medicijnen Zo zijn er in Zeeuws-Vlaanderen in de eerste zes maanden van dit jaar al vijf onderzoeken uitge voerd. Tegen vier bestuurders is proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed van ver dovende middelen. Bij één be stuurder is nader onderzoek naar medicijngebruik ingesteld. Het Gerechtelijk Laboratorium kwam toen tot de slotsom dat het gebruik van dat medicament geen nadelige gevolgen kon heb ben op het rijgedrag van deze bij een aanrijding betrokken be stuurder. Vorig jaar is het maar een keer voorgekomen dat een bestuurder bekeurd werd voor rijden onder invloed van verdo vende middelen. Yeiseke - De Stichting Behoud Hoogaars houdt voor de zesde keer de Mosseltocht waarbij de 'eerste' Zeeuwse mosselen per zeilschip naar Antwerpen worden gebracht. Zo'n twintig oude Zeeuwse hoogaarzen (kleine zeilvaartuigen) vertrekken op vrijdag 25 juli vanuit Yerseke naar Antwerpen. Gedeputeerde Van Zwieten biedt zaterdag 26 juli de mossels aan. Hij geeft ze aan de gouverneur van de provincie Antwerpen en de Nederlandse consul in Vlaanderen. Die zaterdagmiddag vindt het Admiraalzeilen plaats op de Schelde voor het Maritiem Mu seum Het Steen, terwijl er oude dubbeldekkers boven de rivier cirkelen. De schepen liggen te pronken in het Bonapartedok in Antwer pen. Ze keren op zondag terug naar Wemeldinge. De Zeeuwse mosselmannen brachten vroeger hun vers gevangen mossels met hun hoogaars zelf naar Antwerpen. Dat was een hard gevecht te gen weer, wind en stroom, maar vaak ook tegen de klok en tegen de andere vissers. Wie immers als eerste in Antwerpen was kreeg de beste prijs en de meeste klandizie. De Mosseltocht is een eer betoon aan deze mannen van weleer. Vorig jaar waren de dansers door een watersnoodramp in China verhinderd, maar gisteren was de Chinese dansgroep wel van de partij in Sas van Gent. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Sas van Gent - Zeeland meets the world. Dit is het thema van het 23e Interna tionaal Folklore Festival Zeeland dat gisteren in Eve nementencentrum De Vlaan deren in Sas van Gent offici eel is geopend. Gedeputeerde J. van Zwieten (Recreatie) sprak tijdens zijn openingsspeech over het Folklo re Festival als een sterke troef van Zeeland. „Andere plaatsen lokken toeristen met allerlei soorten markten, maar dit cul turele evenement heeft zich de afgelopen jaar al bewezen. Met kwaliteit en diversiteit. Hier rij den toeristen graag een eindje voor om, hier komen ze voor naar het achterland," aldus Van Zwieten. Eerder al hadden voorzitter J. Sol van de stichting Sasse Folk- loreweek en burgemeester J. van Rest van Sas van Gent in hun toespraak de inzet van de onge veer tachtig vrijwilligers gepre zen. De nadruk werd gelegd op het maken van vriendschappen tussen de diverse culturen. Openingsbal Na de woorden van de drie was het de beurt aan de dansgroe pen. Met een groot openingsbal met deelname van alle groepen werd de Folkloreweek definitief gestart. Tijdens de Folkloreweek in Zee land treden dansgroepen op uit Canada, Macedonië, Mexico, Oekraïne, Spanje, Tsjechië, Vlaanderen en Nederland. Bo vendien is het de organisatie ge lukt om de Chinese dansgroep Zhongyuan Petroleum Art Troupe naar Nederland te halen. Vorig jaar was dit ook al de be doeling maar door problemen met het visum en een waters noodramp in China ging een be zoek aan Nederland voor de groep op het laatste moment niet door. Afgelopen weekeinde konden bezoekers van de Sasse binnen stad al genieten van een voor proefje. De Spaanse groep Sietemancas de Amigos de Simancas trad za terdag al op bij eetcafé 't Stre- mijn. Lunchconcerten Vandaag staan er lunchconcer ten op programma. Voor de eer ste keer zullen orkesten van de buitenlandse dansgroepen in horecabedrijven optreden, ter wijl door de horeca een lunch uit het desbetreffende land wordt geserveerd. Later deze week volgen nog di verse optredens in Zeeland, on der meer in Terneuzen, Breskens en Sluiskil. Vrijdag tot en met zondag is Sas van Gent het mid delpunt van de Folkloreweek. Met onder meer muziek, dans, folklore- en volkskunstmarkt en een heuse folkloristische-histo- rische optocht door het centrum. Zaterdag volgt nog een gala voorstelling in De Vlaanderen met aansluitend de traditionele Nacht van de Folklore. Eerder die dag is het Sasse centrum ge huld in historische sferen als er een middeleeuwse krijgskunst- groep optreedt. Zondag, de laatste dag, volgt de slotvoorstelling op de Markt in Sas. Van onze verslaggever Terneuzen - De huid mag niet verkocht worden voor de beer geschoten is. Niette min heeft directeur G. Ramaekers van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen goede hoop dat binnen afzienbare tijd een derde orthopeed in de medische staf van het zie kenhuis kan worden opgenomen. Een specialist die hard nodig is, gezien de wachtlijstproblematiek in Zeeuws-Vlaande ren. Een problematiek die minister E. Borst al heeft doen besluiten eenmalig geld voor extra operaties beschikbaar te stellen. „De wachtlijst voor orthopedische ingrepen op zich is vrij kort. Maar dat komt omdat veel Zeeuws-Vlamingen die omzeilen door hulp el ders te zoeken. Hetzij over de grens in België, hetzij bij Nederlandse ziekenhuizen buiten de regio. Wij hebben echter voldoende ruimte voor een vaste, derde orthopeed," aldus Ra maekers. Naast de wachtlijstproblematiek is ook de voortschrijdende vergrijzing van de regio een factor. Het zijn vooral ouderen die een beroep op orthopedie doen voor bijvoorbeeld een 'nieuwe' heup. Het ziekenhuis is volgens Ra maekers op zoek naar een orthopeed die de werkzaamheden van de beide huidige orthope- den kan aanvullen. „Je hebt het immers over een vrij breed vakgebied. Ik heb redelijke hoop dat wij er op vrij korte tijd uit zullen zijn," zegt Ramaekers die zich in zijn streven gesteund weet door OZ Zorgverzekeringen, de grootste ziektekostenverzekeraar in Zeeuws-Vlaande- Bwssele (anp) - Het verstrekken van jodiumpillen onder de Zeeuwse bevolking in geval van een ramp bij de kerncentrale in Borssele neemt twee uur minder tijd in beslag dan tot voor kort 'et geval was. he pillen liggen nu opgeslagen in Heinkenszand, terwijl ze daar- v°or bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken in Zoetermeer «gen. Het onschadelijke jodium in de ta rtten wordt bij inname in de 'ohildklier opgenomen waardoor eze verzadigd raakt en radio-ac- "ef jodium dat bij een kernramp Jhjkomt niet meer opneemt. 'i een rampenoefening in het na- A van 1995 moesten de pillen °g uit Zoetermeer gehaald wor- en Burgemeester J. Mandos van orsele drong er daarna herhaal- I elljk op aan dat de pillen in Zee- H ze'f zouden worden opgesla- Kortgeleden zijn 1,2 miljoen ta bletten bezorgd in de brandweer kazerne in Heinkenszand. Een distributieplan voorziet er in dat de brandweer dë pillen in geval van een kernramp verspreidt over meerdere locaties per woonplaats rond de kerncentrale zoals zieken huizen, politiebureaus, gemeente huizen, thuiszorg- en wijkgebou- wen. De Zeeuwse instanties hebben ge kozen voor centrale opslag van de pillen met een distributieplan, in plaats van huis-aan-huisversprei- ding vooraf. De kans in dat laatste geval is groot dat de pillen zoekra ken, zo is de redenering daarach ter. Bovendien zou de huis-aan- huisverspreiding onnodig onrust kunnen veroorzaken. Van onze verslaggever Westdorpe - Voor de 44 werk nemers van staalfabriek Fine- ro in Westdorpe, die vrijdag definitief de deuren sluit, be staan goede vooruitzichten op een nieuwe baan. Directeur J. Klap van zusterbe drijf Outokumpu Steel Proces sing (OSP) ziet mogelijkheden om misschien wel een kwart van het personeel over te nemen. Meerde re mensen hebben inmiddels op eigen kracht al een nieuwe werk gever gevonden. Daarnaast leven hoge verwachtingen van het out placementbureau Startdiensten, dat ook ex-werknemers van Fok ker en De Schelde in Vlissingen bemiddelt. De Finse moedermaatschappij OY Jaro AB besloot begin juni Fi- nero, dat roestvast stalen pijpen en buizen maakt, wegens aan houdende forse verliezen te slui ten. Het bedrijf begon vijf jaar geleden haar activiteiten op het jonge industrieterrein de Axelse Vlakte maar slaagde er niet in om winstgevend te worden. Bonden en de ondernemingsraad hebben zich inmiddels neergelegd bij de sluiting. Er is een akkoord over een sociaal plan voor het perso neel. Vrijdag is de laatste werk dag voor het Finero-personeel. Formeel begint die dag een col lectieve vakantie van drie weken maar de productie zal na die va kantie niet meer worden opge start. Directeur J. Klap van OSP maak te bij de aankondiging van de sluiting bekend dat hij bij de werving van nieuw personeel voor zijn fabriek zoveel mogelijk ex-Finero-personeel wilde over nemen. OSP breidt uit en scha kelt begin volgend jaar over van een drie- naar een vier ploegen dienstsysteem. Het gaat om der tien tot vijftien nieuwe arbeids plaatsen. „Het merendeel van die functies zal ingenomen kunnen worden door Finero-personeel. De besprekingen daarover zijn in een afrondende fase. Dit resul taat is beter dan we verwacht hadden," gaf Klap gisteren de laatste stand van zaken weer. FNV-districtsbestuurder P. Ha- zelager koesterde gisteren even eens hoopvolle verwachtingen. De werknemers krijgen tot vol gende week de tijd om aan te ge ven of ze gebruik willen maken van de diensten van het outplace mentbureau Startdiensten. Dit bureau verricht volgens Hazela- ger goed werk. Hij toont zich nu al benieuwd naar de uitkomst van de bemiddelingspogingen omdat de situatie bij Finero vrij uniek is. In gunstige zin wel te verstaan: „De gemiddelde leeftijd van het personeel is 25 jaar. Ik heb nog nooit een groep gehad waarbij de gemiddelde leeftijd zo laag is. De oudste werknemer is 35 en die heeft alweer nieuw werk gevonden. Gelet op de leef tijd schat ik dat er goede kansen zijn om die mensen aan een nieu we baan te helpen. Maar bij dit soort processen zie je meestal een vlotte start, het probleem is vaak om ook de laatsten uit zo'n groep aan de slag te helpen." De medewerkers die gebruik ma ken van het outplacementbureau kunnen volgens projectmanager L. van Beek van Startdiensten re kenen op een intensieve begelei ding. Elke medewerker krijgt een bemiddelaar toegewezen die helpt bij het zoeken naar vacatu res en sollicitatieprocedures. Aanvullende scholing en sollici tatietrainingen zitten, indien no dig, ook in dat pakket. Medewer kers kunnen tijdelijk gedeta cheerd worden bij andere bedrij ven maar het streven van Start diensten is volgens Van Beek om een vaste baan te krijgen. In veel gevallen lukt dat volgens Van Beek ook. Startdiensten opereert landelijk en probeert ook in Zeeland voet aan de grond te krijgen. De lan delijke ervaring leert volgens Van Beek dat tachtig tot negentig procent terug aan de bak komt. Voor Zeeland is zij tevreden met een percentage van 75 procent. I I I I I DINSDAG 22 JULI 1997 Door Cees Maas VANDAAG speel ik aap. Ik zit op een boom tak van een eik in de Domburgse Manteling. Niet zo hoog, twee meter boven de grond maar, en een beetje onge makkelijk. Ik moest wat blade ren Slopen die in mijn gezicht plakten en mijn uitzicht belem merden. Het bos ruikt naar vochtig mos. Een Vlaamsche gaai schiet blauwprachtig on der me door. Een rijtje mieren marcheert over de stam naar boven. Om wat te doen? Ik ben gek geworden. 43 Jaar oud en in een boom klimmen. Op een tak gaan zitten in een bos. Gek geworden. Maar het is een speciale boom met een speciale tak. Mijn spio- nagetak. Of mijn? Niet helemaal juist. Mijn vriendjes zaten hier ook altijd te loeren. Dertig jaar geleden dan. Want vanaf deze tak kon je het hele bospad over zien en in de gaten houden wie het bos binnenkwam. En dat was van belang, omdat we katapulten hadden en in de nazomer elkaar verrot schoten met eikels. En dat komt aan hoor, een eikel op je neus krij gen. Of op je blote dijbeen. We bouwden superkatapulten namelijk. Met hout uit een buxushaag bij het Villapark, met rooie weck-elastieken die je meer dan een halve meter kon uittrekken, en met leertjes van Job de schoenmaker. Wettelijk golden ze als vuurwapens en niemand mocht ze hebben van alle vaders, want je kon er ogen mee uitschieten. Alle jongens hadden er dus eentje. Maar zwaar geheim. Daarom ook was die tak van belang. Wanneer po litieman De Kok het bos bin nenkwam op zoek naar kata- pulters dan werd hij gesigna leerd. Wanneer er een groep jongens uit een ander deel van het dorp verscheen, kon je ze lek schieten vanaf die tak voor dat ze zich realiseerden wat er gebeurde. Dan holden ze kop over kont en met blauwe plek ken op hun blote benen het bos uit. Maar genoeg van die jon genspraat. Dat is voorbij. Het bos is braaf geworden en wij nog braver. Maar die tak is er nog. Daarom ben ik er nog maar eens een keertje op gaan zitten. Om te loeren of er nog iets te loeren is. Het valt tegen. Bomen en strui ken groeien in dertig jaar en het bospad is er nog wel, ook de vorm, maar een bos maakt zich zelf, evolueert. Waar je dertig jaar nog tweehonderd meter ver kon kijken, stuit je nu al na twintig meter op een eik die het uitzich belemmert. Je ziet niet veel meer. Ze zijn bij je voor je het weet. Ja, met kettingzagen en zo zou je dat superuitzicht weer terug kunnen krijgen en indringers signaleren, maar dat kan natuurlijk niet. Jongensuit zichten verdwijnen gewoon. Dat leer je van een tak. Van onze verslaggever Terneuzen - De onlangs opengestelde brug bij Sluiskil is gister avond weer enige uren gestremd geweest. Rijkswaterstaat heeft gisteren namêlijk het resterende gedeelte van de rijbaan van de asfaltlaag voorzien. Oorspronkelijk stond deze klus gepland voor vandaag maar van wege de te verwachten regen heeft Rijkswaterstaat het zekere voor het onzekere genomen. „Het weg dek moet droog zijn. Vandaar dat we het werk gisteravond tussen 17.00 en 19.00 uur hebben uitge voerd. Je moet nu eenmaal keuzes maken," aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat. „We hebben de brug afgesloten nadat de grootste drukte voorbij was." De woordvoerder verwachtte niet al te veel verkeersproblemen. „Het verkeer moest weer van de gebruikelijke omleidingsroute ge bruik maken. De weggebruikers zijn deze route inmiddels ge wend." Volgens Rijkswaterstaat was verder uitstel van de werk zaamheden niet mogelijk. „Don derdag begint de bouwvak. Dan zou het werk drie weken blijven liggen. Ten behoeve van de ver keersveiligheid is deze situatie niet optimaal. Vandaar dat het werk gisteren is uitgevoerd." De klus was in ongeveer twee uur geklaard. De brug werd gistera vond rond 21.00 uur weer openge steld voor het verkeer. Groede - De politie deed bij de controle van een personenauto, in de nacht van zondag op maandag in Groede een opmerkelijke ont dekking: een 'doe-het-zelf-wa- penstok'. De 22-jarige bestuurder uit Schoondijke werd rond 1.15 uur aangehouden op de Kruisdijk- weg. In zijn auto vond de politie een wapenstok die was gemaakt van een 45 centimeter lange elek triciteitskabel van 2,5 centimeter dik. Daar omheen had de creatie ve Schoondijkenaar tape geplakt. De bestuurder verklaarde dat hij het wapen nodig had om zich te kunnen verdedigen. De politie heeft het zelfgemaakte wapen in beslag genomen. Van onze verslaggever Retranchement - Advies- en Onderzoeksgroep Beke uit Middelburg start op donderdag 24 juli bij camping de Wild- hof in Retranchement de campagne 'Ik ben nuchter Ich bin nüchtern'. Deze campagne is er op gericht het verkeersgedrag van cam pingbezoekers en recreanten te beïnvloeden. Doel is het rijden onder invloed terug te dringen om zo te komen tot een vermin dering van het aantal verkeers doden en gewonden. Bij de actie 'Ik ben nuchter/ Ich bin nüchtern' wordt de campinggasten gevraagd of zij bereid zijn een adem-analyse test af te leggen. Als deze suc cesvol wordt afgelegd, dus geen alcohol, dan krijgt de camping- gast een baseballcap met de tekst 'Ik ben nuchter'. Voor de buitenlandse gasten is er een cap met de tekst 'Ich bin nüch tern' of Tm sober'. Ook krijgt men een bewijs van 'nuchter heid', een verklaring dat men zich deze vakantie zal onthou den van alcohol als men van plan is te gaan rijden. Tijdens de maanden juli en au gustus gaat het verkeersveilig- heidsteam van Veilig Verkeer Nederland Zeeuws-Vlaanderen verschillende campings langs om campingbezoekers te vra gen of ze van plan zijn om te gaan stappen èn alcohol te ge bruiken. Daarnaast controleert de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen extra in de vakan tieperiode op het gebruik van alcohol in het verkeer. Volgens Beke wordt op de jon- gerencamping de Wildhof de nodige alcohol geconsumeerd. Dit hoeft geen probleem te zijn, zolang de jongeren maar niet actief aan het verkeer deelne men, aldus Beke. Speciaal voor de mensen die gaan stappen, rijdt in het gebied de zomer nachtbus van de ZWN.

de Stem | 1997 | | pagina 11