Zeeuwse economie in de lift DE STEM Bestuurslid Kust-VW stapt op uit onvrede met benoemingswijze ATM voor de rechter Veel publiek bij IJzendijkse folklore Draaibrug beleeft geslaagd dorpsfeest voor milieumisdrijven op terrein Vlissingen Veel bezwaren tegen W OZ-beschikking Niet minder werkzoekenden T Kanskaart voor bepalen huursubsidie Terneuzen 'Kafi moet meebetalen als OZB-taxaties niet deugen9 3MMENTAAR ILAND KORT lingen Liberia boven Venetië In vrede *eluk met Fokker herkiezingen A5 Ernstig gewonde bij parasailen Man gewond bij ongeval Terneuzen Wroclaw •Qpole ■*Jw^iJ«|S|Hcr3kau 21 JULI 1997 A4 daar slaapt de duivel tussen, fmengde echtparen indertijd i, want godsdiensttegenstel- illen doen. In Noord-lerland, principiële religieuze onver- v staakt-het-vuren ingegaan, ilegd. nflicten aan de onderhande- n of de protestantse Unionis- ;n eveneens. tvaardigd. De afgelopen we- lionistische kant besloten de :n. Eén met alle traditionele ;jende Oranjemars bleek vol- bevredigen. De overige wer- jgen optochten, roei serieus genomen te wor- niet, als zijn voorgangen Ma- ïun wapens inleveren en dus zich tevreden met een bewijs ;chts zes weken geen aansla- iomt in zijn opzet aan de orde i de enigszins gematigden in net toereikend gebleken om van beide tegenover elkaar rlogsmoe. Dat heeft de com- vredesvoorstellen uit Londen zelden leiden door de gevoe- trijd hebben ze evenwel min- grotere groep van node. Als oekomst. Ier Charles Taylor, die een t aan kop in de presidents- i tien procent van de stem- bent, aldus de kiescommis- i/erkiezingen vrij eerlijk en je zijn land in 1989 in een Jijde trok tegen president- [1990 op gruwelijke wijze Islaagd de hoofdstad Mon- ^r 155.000 levens. Jindhoos heeft gisteren het [ten noordoosten van Vene- ii onder mensen die sliepen |e haven. Ook daken in het i pijnbomen troffen auto's Ivan de fundamentalistische dag in Hebron op de West- i Israël. Het protest verliep «Harnas-leider Naif Rajub 1 menigte 'de kinderen van Ivormde een teken van de het Israëlisch-Palestijnse (sinds Israël in maart begon 1st-Jeruzalem. r aan boord van een Fokker Jloor fabricagefouten, maar Ikundigen van het Crimino- len. Op de kleding van het ïop 2400 meter hoogte door gezogen, zijn sporen gevon- Fg die lood bevat. Deze laat- |tot ontploffing te brengen, nand binnen het toestel tot Oppositiepartijen hebben za- Jsidentsverkiezingen te boy- joegoslavische deelrepubliek Jkfhankelijke Joegoslavische [voerders van de partijen. De ie kieswet die vrijdag in het let de stemmen van de socia- I Slobodan Milosevic. De uit- |n van negen naar 29 werkt s manier in het voordeel van na Pesic hebben ook de Ser- juk Draskovic gevraagd zich ['anti-verkiezingscampagne Zeeland MAANDAG 21 JULI 1997 Door Frank van Cooten Cadzand/Breskens - P. de Keuninck uit Cadzand stapt op als bestuurslid van de Kust-VW Zeeuws-Vlaande- ren. Hij deelde zijn besluit dit weekend mee in een brief aan de overige bestuursleden. De Keuninck uit zijn twijfels over de rechtsgeldigheid van de benoeming van dit bestuur en de samenstelling van de groep. „De ze twijfels werden naar mijn me ning nog eens bevestigd door een gezamenlijk schrijven van de branche-organisaties." Hij doelt op de brief van de koe pelorganisaties Recron, Konink lijke Horeca Nederland, Vekabo en Midden- en Kleinbedrijf. Deze organisaties dreigen met juridi sche stappen als het huidige Kust-VW bestuur niet opstapt omdat dit bestuur niet door de meerderheid van de leden is be noemd. Vijf van de zes afdelingen binnen de Kust-VW eisten immers dat het voormalige interim-bestuur aanbleef. Dit gebeurde echter niet. De koepelorganisaties bena drukken dat elke rechtshande ling die door de onbevoegde be stuurders wordt verricht, civiel rechtelijk gezien, naast hoofdelij ke verbondenheid ook hoofdelij ke aansprakelijkheid tot gevolg heeft. De Keuninck onderschrijft deze kritiek nu. Hij sprak hier over afgelopen week met wethou der L. Cuelenaere van de ge meente Oostburg en een juridisch adviseur van de Recron tijdens de presentatie van het rapport Duin- en Dijkovergangen. „Bei den, en met name de jurist van de Recron, wisten mij op grond van juridische inhoudelijke argumen ten ervan te overtuigen dat de door ons bewandelde weg niet juist was. In zekere zin kregen mijn twijfels over mijn aanblij ven binnen de groep een extra impuls. Ik ben daarom tot de con clusie gekomen dat voor mijn aanblijven binnen de groep geen juridische rechtvaardiging aan wezig kan zijn. Vandaar mijn be sluit om mij uit de groep terug te trekken." De Werkgroep Breskens van de Kust-VW heeft inmiddels het vertrouwen in bestuurslid M. de Milliano opgezegd. Zij heeft na melijk tijdens de hectische verga dering van 7 juli volgens deze groep onwaarheden verkondigd. Dit gedrag kan voor de werk groep niet door de beugel. „Wij verzoeken u om met ingang van heden uw bestuursactiviteiten te staken en terug te treden als be stuurslid van de Werkgroep Bres kens," aldus de werkgroep in een brief aan De Milliano. De Milliano was gisteren niet be reid commentaar te geven op de ze brief. Ze vertelde dat ze de he le dag druk in vergadering zat en dat ze onder geen beding ge stoord kon worden. Volgens directeur R. ter Heide van het Bureau voor Toerisme Zeeland is er door deze ontwik kelingen dringend behoefte aan een stevig stuk advies van bui tenaf. „De WV moet met een schone lei beginnen. B en W van Oostburg zouden een bemidde lingspoging kunnen ondernemen. Dat zou ik zeer toejuichen." De brief van de Breskense werk groep staat dinsdag op de agenda van de vergadering van het Bu reau voor Toerisme. Boor Frank van Cooten Terneuzen - De Zeeuwse economie zit in de lift. Na een magere periode wordt voor de komende jaren een forse groei voorzien. De werkgelegenheid neemt door deze ontwikkeling gestaag toe. Het aantal werkzoekenden daalt gevolg van deze groei echter I niet omdat de Zeeuwse beroeps- I bevolking ook behoorlijk groeit. Dat blijkt uit het rapport Hoofd lijnen Arbeidsmarktontwikkelin- ,-regio Zeeland 1997. Dit I rapport is in opdracht van Ar beidsvoorziening Zeeland opge steld. Volgens het rapport van Arbeids voorziening is de groei van de Zeeuwse economie dit jaar en in 1998 beduidend groter dan die in I Xederland als geheel. Het gaat om 6 en 4,8 procent tegenover landelijk 3,2 en 3,3 procent. Dienstverlening i van de werkgelegenheid I houdt met 2,1 procent dit jaar en 1,7 procent volgend jaar gelijke tad met die in de rest van het id. Groei wordt met name ver- I wacht in de dienstverlening, de bouw en de detailhandel. de positieve economische groei, met een lichte stijging van e werkgelegenheid, zijn er vol- geus het rapport ook bedreigin- i van de bestaande werkgele- aheid. Het rapport noemt de I overplaatsing en inkrimping van oedrijfsvestigingen en instellin gen en op termijn de sluiting van I ie kerncentrale in Borssele. Zeeuwse beroepsbevolking veit, net als in de rest van het id, met ruim een procent per Pr gestaag. Dat is wat minder de afgelopen twee jaar toen fe beroepsbevolking in Zeeland 1 beduidend sneller groeide dan in ie rest van het land. Voor dit en volgend jaar wordt een groei ver wacht van respectievelijk 1,2 en 1 U procent tot 178.000 personen. aandeel van vrouwen in de beroepsbevolking neemt tot 2020 als gevolg van een hogere ar- I beidsdeelname. Naar geslacht of I leeftijd wijkt Zeeland nauwelijks Ja' van het landelijke beeld. Het 'antal oudere vrouwen en man- tussen 45 en 64 in de be roepsbevolking zal fors toene- Jien, terwijl de leeftijdscategorie 15 tot 44 jaar nauwelijks groeit. "et rapport noemt het wel op merkelijk dat in Zeeland het aan- e mannen (tot 24 jaar) in I beroepsbevolking twee keer zo I ®el afneemt als in de rest van J-«Ierland. Deze cijfers bevesti- gen de klaagzang dat steeds meer jongeren uit Zeeland vertrekken. Kansen Het rapport constateert tevens dat met name de bouw en de me taal en de handel, horeca, trans port, zakelijke dienstverlening en zorg schreeuwen om geschoold personeel. Voor werkzoekenden liggen hier dus kansen op een baan. De werkloze beroepsbevol king in Zeeland daalt geleidelijk. De werkloosheid neemt gestaag af van 7 procent in 1996, via 6,5 dit jaar naar 6,3 in 1998. De werkloosheid ligt in Zeeland on der het landelijk gemiddelde, maar neemt de komende jaren wel iets minder snel af dan lande lijk het geval is. Het werkloosheidspercentage groeit met name onder personen met een laag opleidingsniveau. Andere groepen met een zwakke positie op de Zeeuwse arbeids markt zijn allochtonen, bij standsmoeders en in toenemende mate een specifieke groep jonge ren. De vacaturemarkt in Zee land ontwikkelt zich de komende jaren minder spectaculair dan in Nederland als geheel. Het aantal vacatures neemt dit jaar en in 1998 in Zeeland maar mondjes maat toe tot ruim zeventiendui zend. Vooral dit jaar is de ont wikkeling van de vacaturemarkt in Zeeland duidelijk ongunstiger (1,8 procent tegen 2,3 procent groei landelijk). Van onze correspondent Zoutelande - Een 27-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond bij Zoutelande tijdens het pa rasailen ernstig gewond geraakt, toen hij van een hoogte van zeven meter naar beneden stortte. De man had zich op het strand tussen Zoutelande en Westkapel- le aan een trekhaak van een auto vastgemaakt met de bedoeling zich zo omhoog te laten trekken. Op een hoogte van zeven meter brak het touw en stortte de Eind- hovenaar naar beneden. Hij is met een traumahelikopter over gebracht naar het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes. jn buiten hun oevers getr r andbouwgebieden staan on !ater. De situatie is heternstl® i de stad Passau aan de gre let Oostenrijk. Daar komen on vieren samen: de Donau, Inn :i de Alpen bij Berchtesgade» Sjn gisteren na een grote SP® itie zestien grotonderzoek tred. De zestien onderzoeK laren ingesloten geraakt d°°r Kerke regenval. Duikers me la zuurstofflessen bevrijd Ln uit hun benarde positie- 7an onze verslaggever Afneuzen - De Woningbouwvereniging Terneuzen stopt een teer dagen een zogenaamde kanskaart in de brievenbus bij ®e huurders die nog geen huursubsidie ontvangen. he kaart is ervoor bedoeld op een heel eenvoudige manier na te jjaan 0f de kans bestaat dat iemand voor huursubsidie in aanmer- teg komt. Onderzocht is dat een vrij groot aantal huurders wel in aanmerking komt voor huursubsidie, maar deze subsidie niet aan jaagt. Het gaat ongeveer om tien procent. Jaar krijgen circa vijftienhonderd mensen huursubsidie via de wmgbouwvereniging Terneuzen. Uitgaande van genoemde tien I tecent hoopt de vereniging ongeveer honderdvijftig mensen extra e wijzen op hun recht op huursubsidie. j] de gemeente, eventueel ook bij de Woningbouwvereniging, zijn •®co aanvraagformulieren te verkrijgen. Via de kanskaart kan I orden bepaald of iemand in aanmerking komt voor deze subsidie. Het ringsteken voor sjezen levert altijd een boeiend schouwspel op. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Willy van Leeuwen IJzendijke - Terneuzen is trots op zijn Havenfeesten. Breskens is altijd dik tevre den over de Visserijfeesten, maar de sfeer die er ook za terdag weer tijdens de zesentwintigste folkloris tische dag in IJzendijke was, blijft altijd uniek. Ruim twintigduizend bezoekers kwamen naar Petit Paris om daar niet alleen folklore, maar ook veel gezelligheid op te snuiven. De weergoden waren de commissie Streekmuseum en de vele vrijwilligers goed ge zind en dat zorgde niet alleen bij de ringrijders te paard en in de sjezen, maar ook bij het pu bliek voor een goed gevoel. Deze folkloristisiche dag werd zaterdagmorgen weer gestart met een druk bezochte optocht, gevolgd door de duivenloop- vlucht, die werd gewonnen door loper Mike van Velde en Staf de Boevere. Daarna barst ten de activiteiten op en rond het marktplein los. Speaker Pol van de Vijver was zoals gebrui kelijk enorm enthousiast en op zijn eigen wijze zorgde hij er voor dat de vonk naar het pu bliek oversloeg. Op de jaarmarkt met enkele standwerkers en bij de kunste naars en de oude ambachten was het propvol zodat het pu bliek zelfs slechts voetje voor voetje door de straten langs de kramen kon gaan. In de Nederlandse Hervormde Kerk werden er niet alleen en kele concerten gehouden, maar ook de jubileumtentoonstelling van Groei en Bloei was een van de parels van deze folkloris tische dag. Vanzelfsprekend zorgden de ringrijders weer voor de hoofdrol. Zaterdag werd trouwens ook het startsein gegeven voor de Grensbeeldroute. Dat de fol kloristische dag al jarenlang veel trouwe supporters heeft, blijkt wel uit het feit dat som migen zelfs hun vakantie er op afstemmen. „Wij komen hier al jaren. De sfeer, het enthousias me van alle deelnemers en bo vendien de gezellige terrassen, daar willen we graag een van onze vakantiedagen voor op of feren. Tsjonge, wat is dit toch een uniek feest," zegt een Lim burgse bezoekster, terwijl ze vol bewondering de ringrijders te paard gadeslaat. De bezoekers blijven nog lange tijd op de terrassen zitten. Za terdagavond sloot harmonie St. Joseph uit Weert het program ma af met een concert op de in middels schoongemaakte Markt. De folkloristische dag wordt volgend jaar op zaterdag 18 juli gehouden. Uitslagen: Ringrijden te paard:ochtendkam- pioenschap:Paul van de Broeke, kampioenschap van Ijzendijkerl Paul van de Broeke 2 Arno Fran- cke 3 Peter de Pagter 4 Marcel van de Broeke ringrijden met sje- zen:ochtendkampioenschap:Bram en Angelina Francke kampioen schap:! Bram en Angelina Francke 2 Sjaak Reurink en Nicolette Fran cke 3 Adri en Natasja Verhage 4 Ab Paauwe en Jenny Paauwe boe- renronde:Adri en Natasja Verhage mooist versierde sjees:Simon en Leny Lous duivenloopvlucht: 1 Staf de Boevere(Mike van de Vel de) 2 Combinatei DellaertfRobin Dellaert) 3 Andre DuponfMike Cornells), Luc SeegersüSebastien Groosman) bollen:Ludgard de Maertelare, Herman Vermeire, Ru- di van Limmen, de Zonne- bloem:Ingrid Cauwels. Van onze correspondent Draaibrug - Een geslaagd dorpsfeest. Die conclusie kon gisteren na afloop in Draai brug worden getrokken. Met name de rommelmarkt op de zaterdagmorgen bleek een schot in de roos. Germen Modde, voorzitter van het pas opgerichte Dorpsfeestco- mité: „We hadden niet gedacht dat we zoveel mensen naar Draaibrug konden halen. Het was ons tweede Dorpsfeest, maar de eerste keer dat we een rom melmarkt op het programma hadden staan. Toch ruim 25 standhouders en ik schat 500 man publiek." Het feest werd op zaterdagmor gen geopend. In de namiddag na dat wethouder A. Keymel-Cam- bier van de gemeente Sluis/Aar denburg het feest officieel had geopend, kwamen de touwtrek kers in actie. De Viswuuven uit Breskens bleken sterker dan hun mannelijke collega's. Uiteraard werd er met handicap getrokken. Vier vrouwen tegen zes mannen, maar desondanks bleken de vrouwen iets sterker te zijn. In het middagprogramma zaten ook de kinderspelen, terwijl het avondprogramma werd geopend met een playbackshow op het po dium voor café Tramzicht waar het terras op beide dagen vol zat. Jan van Opdurp uit Breskens met een creatie van Marco Borsato Ook de kinderspelen trokken veel bekijks. pakte de eerste prijs. Het hoofd evenement van de tweede dag gisteren was de vijftien kilometer lange fiets zoektocht. Ook hier veel belangstelling. Op het plaatselijk sportveld stre den ondertussen zes teams om de mini-voetbaltrofee van Draai brug. Vorig jaar was de eerste editie van het dorpsfeest in sep tember op de dag waarop vroeger de kermis werd gevierd. Modde: „We zijn nu wat vroeger gaan zit ten. Deels omdat er aardig wat toeristen in de regio vertoeven en deels omdat de kansen op betere weersomstandigheden in juli wat groter zijn. De conclusie is dat de proef geslaagd is en we willen de ze datum dan ook vasthouden." Modde had in zijn comité de steun van Chris de Meyere, Ton- Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De Afvalstoffen Terminal Moerdijk (ATM) moet zich donderdag voor de rechtbank in Middelburg verantwoor den voor verschillende milieu-overtredingen die in 1993 en 1994 op een bedrijfsterrein in Vlissingen zouden zijn gepleegd. Het milieubijstandsteam trof eind februari 1994 op het terrein ettelijke vaten aan met een be duidend andere inhoud dan waarvoor ATM vergunning had. Op het tijdelijke terrein mochten alleen maar verfresten, verfstof fen en andere aan verf verwante stoffen worden opgeslagen. Het milieubijstandsteam trof echter ook vaten met batterijen en apo- thekersafval aan. De overtredingen waarvoor ATM terecht moet staan, kwamen aan het licht toen een van de zes uit zendkrachten, die van begin af aan al bij de verfopslag waren betrokken bij Greenpeace aan de bel trok. Volgens die ex-werknemer trof fen zij regelmatig ander klein chemisch afval aan tussen de verfresten, zoals injectienaalden, auto-onderdelen en asbestresten. Bovendien werden lekkende va ten niet overgepakt en stroomde er regelmatig een en ander het ri ool of de Sloehaven in. Verder werden er papieren ver valst om daarmee vervuilingen 'schoon te maken' en werd er ruimhartig 'gerommeld' met de verplichte afvaladministratie. Zo zouden er op papier althans af- valtransporten hebben plaatsge vonden tussen Vlissingen en Drachten en klopten van andere transporten de voorgeschreven begeleidende vrachtbrieven niet. De problematiek waarmee ATM destijds te kampen kreeg, was dat in Nederland massaal ge scheiden werd ingezameld en de overheid daarna pas is gaan be kijken hoe het moest worden ver werkt. De gescheiden inzameling bleek zo'n doorslaand succes dat de enige verwerker, AVR, het niet aankon en ATM in het aldus ontstane gat sprong. Moerdijk raakte vol en Vlissingen diende zich aan als tijdelijke opslag plaats. ATM-directeur Jellema noemde destijds de beschuldigingen van zijn ex-werknemers 'indianen verhalen' en het milieu-onder zoek dat destijds onregelmatig heden aantrof 'een hoop kabaal om niets'. Volgens Jellema was er destijds niets aan de hand. De rechtbank heeft vrijwel de ge hele dag voor de behandeling van deze zaak uitgetrokken. Van onze verslaggever Terneuzen - Bij de gemeenten Sluis-Aardenburg, Oostburg, Hontenisse en Hulst zijn totaal enkele duizenden bezwaar schriften binnengekomen tegen de taxatiewaarde van wonin gen en bedrijfspanden. De periode waarbinnen bezwaar kon worden aangetekend, is in middels voor vrijwel iedereen ver streken. Aan de hand van die taxatie worden de gemeentelijke Onroerend Zaakbelasting en de waterschapslasten vastgesteld. Daarnaast geldt de hoogte van de taxatie voor het bepalen van het huurwaardeforfait voor de in komstenbelasting. Een woordvoerder van de ge meente Hulst zei dat het aantal bezwaarschriften uiteindelijk is meegevallen. „825 om precies te zijn. Dat is beneden het landeljk gemiddelde van tien procent." In Sluis daarentegen is het aantal in gediende bezwaarschriften met rond de 540 stuks beduidend (veertien procent) boven dat lan delijk gemiddelde. Op de Oostburgse gemeentelijke burelen kwamen uiteindelijk 1070 bezwaarschriften terecht. De ge meente Hontenisse heeft 447 defi nitieve bezwaarschriften, in 113 gevallen moeten indieners nog ge hoord worden. Voorts werden er 250 bezwaarschriften ongegrond verklaard omdat de bezwaren niet waren gemotiveerd. „Men diende alleen pro forma bezwaarschrif ten in," aldus een gemeentelijk woordvoerder. De erkende bezwaarschriften gaan nu naar de taxateurs voor een hertaxatie. Ze worden daarbij toebedeeld aan'specialisten'. „De een weet meer van landbouw, de ander meer van woningbouw en een derde taxateur weet alles van bedrijfsgebouwen," werd gisteren gezegd. Tegen de hertaxatie kan opnieuw bezwaar gemaakt wor den. Al bij al denken de gemeente lijke woordvoerders dat het min stens een jaar duurt voor het me rendeel van de bezwaarschriften is afgewerkt. Hertaxatie kan niet leiden tot her ziening van vastgestelde waarden bij huizen van mensen die geen bezwaar hebben ingediend. De aanslagen aan de hand van de nieuwe taxaties gaan komende tijd gewoon de deur uit, zowel bij gemeente als bij waterschap. Ook bij de aangifte inkomstenbelas ting 1997 wordt het huurwaarde forfait vastgesteld aan de hand van de al dan niet aangevochten WOZ-taxatie. „Het wordt nog een hele rompslomp," werd gisteren Terneuzen - Bij een ongeval in Terneuzen is gisteravond een 29- jarige inwoner van deze gemeen te gewond geraakt. De auto van het slachtoffer knal de rond 18.15 uur op de kruising van de Guido Gezellestraat met de Frederik van Eedenstraat op een andere wagen. De auto van de Terneuzenaar kantelde ver volgens en kwam in de midden berm op zijn kant tot stilstand. Volgens de politie is hij vermoe delijk door het rode licht gere den. De bestuurder moest door de brandweer uit zijn voertuig wor den bevrijd en met nog onbekend letsel worden overgebracht naar streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ny Willemsen, Marco Corthals en Krijn Knol. De uitslagen van de diverse evenemen ten gaven volgend beeld: Kinderspelen: t/m 6 jaar: 1. Yorick Molema, 2. Elmar Barentse, 3. Rens de Bruyckere. 7 t/m 10 jaar: 1. Judith Ghijs, 2. Cerman Molema, 3. Martin de Badts. ouder dan 10 jaar: 1. Patrick van Til burg, 2. Frank Matthijs, 3. Bart de Bruyckere. Touwtrekken: 1. Viswuuven Breskens, 2. DSV Draaibrug, 3. Camping 't Pavil joen. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst vindt dat het bureau Kafi moet mee betalen aan de afhandeling van de vele bezwaarschriften tegen de onroerend-goedtaxaties als blijkt dat het bureau bij die taxaties grote fouten heeft gemaakt. Burgemeester A. Kessen zei dat naar aanleiding van vragen door CD A-raadslid J. Steijaert, die het een 'kwalijke zaak noemde dat Ka fi niet deskundige mensen heeft ingezet om het onroerend-goed te taxeren'. Volgens het raadslid laat de zorgvuldigheid van het bureau sterk te wensen over en zitten er enorme missers in de taxaties. Het feit dat er 825 bezwaarschriften zijn ingediend, zo'n tien procent van het totaal, zegt volgens Steijaert al genoeg. „Maar eigenlijk zijn juist de mensen die geen bezwaar hebben inge diend de klos. Die zitten met de brokken. Wij vinden dat alle kosten om de bezwaren te verwerken niet voor rekening van de gemeente mo gen komen. Het is de onzorgvuldigheid geweest van Kafi en daar moe ten wij niet voor opdraaien." Burgemeester Kessen gaf Steijaert voor een groot deel gelijk. Hij zei zich te herinneren dat er telkens weer papieren op zijn bureau terecht kwamen waarin telkens weer mensen werden aangesteld als taxateur. „Ik heb toen al gedacht, waar halen ze die taxateurs allemaal van daan?"

de Stem | 1997 | | pagina 5