Sport i Michael den Ouden triomfeert Lach en traan voor Henk Jansen Lokeren blaakt van zelfvertrouwen Marteijn verrast Van Veldhoven in Breskens Einde Se is juridis' Robin de Witte bewijst waarde in zevende Open Sluuskille toernooi fESMSSSB DE STEM ZEELAND Eric Vereecken is sterkste bij trimmers in St.-Maartensdijk sportnieuws KORT wieler SPATTEN TOP 10 5 Fernando Escartin (Spa) op 6 AbrahamO^^^pa) op 7 F. Casagrande (Ita) op 6 José Maria Jimenez (Spa) op: 9 Robertó Conti (Ita) op Pantani 'koni van de Alpen' Potlodenfabri Bruynzeel in Japanse handt Aanmelden wettf i i i i i MAANDAG 21 JULI 1997 Door Rien de Jonge St.-Maartensdijk - Michael den Ouden triomfeerde zater dag in de 32e wielerronde van St.-Maartensdijk. De renner uit Berkel-Enschot maakte de slag samen met de Australiër Jerome Walters en hield deze medevluchter in de eindsprint met klein verschil achter zich. Bij de cyclosportieven/trim- mers trok Eric Vereecken aan het langste eind. WIELRENNEN De organisatie in het Thoolse plaatsje kreeg in meerder opzicht de wind in de zeilen. Zowel bij de amateurs als bij de cyclosportie- ven/trimmers gingen rond de zes tig renners van start. Zeker voor Zeeland betekent dit een mooi aantal. Bovendien bleef het droog, ondanks soms dreigende regenwolken. Bij de amateurs werden de lakens geruime tijd uitgedeeld door Dennis Mesu, Henk van Hees, Michel Hommers, Fabian van der Ham, Arie Overbeeke, Richard Coehorst, Martin Schouten en de Canadees Rodny Henderson. Dit achttal nam 45 seconden voor sprong op het langgerekte pelo ton waarin voorlopig geen animo bleek te bestaan voor een georga niseerde tegenaanval. Ook Mi chael den Ouden, die even op zijn eentje op jacht ging naar de lei ders, staakte zijn poging. Pas nadat het eerste koersuur er op zat en Martin Schouten in middels had afgehaakt bij de hoofdmacht, kwam er wat leven in de brouwerij bij de volgers. Onder impuls van Wilfried Basti- aanse, Theo Akkermans, Fran cois Franse en Jan van Velzen ontstond er een jachtgroep van dertien man, die geleidelijk aan dichterbij kroop en na 62 kilome ter op de zeven koplopers neer streek. Niet lang daarna kreeg de Australiër Jerome Walters het op zijn heupen. Hij wist een klein gaatje te slaan en kreeg gezel schap van Michael den Ouden, die ook wel wat voelde voor een uitstapje. Het tweetal verstond elkaar goed en pakte 15 seconden winst. De strijd ontbrandde nu pas goed. Eerst waren het Franse en Akkermans die trachtten het gat dicht te rijden, maar hun poging faalde, evenals die van Walter Schmid en Arie Overbeeke. De twee frontstrijders gaven name lijk maar weinig krimp, hoewel zij het moeilijk kregen toen Wilf ried Bastiaanse en Henry Loonen een serieuze jacht ontketenden. De finale werd dan ook boeiend, maar de twee leiders bleven daarin fier overeind. Michael den Ouden, die een sterke indruk achterliet, maakte het karwei af. Bij de cyelosportieven/trimmers sloegen in de slotronde Eric Ver eecken, Johan Pemen, John Ak kermans en Jasper Haring een gaatje. Vereecken toonde zich de rapste in de eindsprint. UITSLAGEN Amateurs: 1. M. den Ouden (Berkel- Enschot), 85 kilometer in 2.05.10, 2. J. Walters (Australië), 3. op 14 secon den W. Bastiaanse (Hoogerheide), 4. H. Loonen (Etten-Leur), 5. op 27 se conden R. Zijlmans (Roosendaal), 6. T. Akkermans (Woensdrecht), 7. F. Franse (Kwadendamme), 8. H. van Hees (Hoogerheide), 9. J. van Velzen (Zoetermeer), 10. M. Simons (Wouw), 11. W. Schmid (Goes), 12. T. Schalk (Breda), 13. N. Hamers (Schijndel), 14. W. Geijs (Kwadendamme), 15. M. Rommers (Rilland), 16. A. Overbeeke (Dordrecht), 17. R. Henderson (Ca nada), 18. D. Mesu (Middelburg), 19. F. van der Ham (Heerle), 20. T. van Loon (Oud-Gastel). Cyelosportieven/trimmers: 1. E. Ver eecken (Hulst), 60 kilometer in 1.29.18,2. J. Pemen (Rijsbergen), 3. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 4. J. Haring (Naaldwijk), 5. op 7 seconden R. van Vlimmeren (St.-Willebrord), 6. J. van Dijke (Scherpenisse), 7. J. Broeren (St.-Willebrord), 8. M. Gunst (Yerseke), 9. M. Kooymans (Breda), 10. T. van der Velde (Rijs bergen), 11. P. Bierkens (Stampers- gat), 12. G. Slingerland (Zoeter meer), 13. J. Tettelaar (Vlaardingen), 14. C. van Dommelen (Roosendaal), 15. J. Koersen (Waalwijk), 16. E. van der Wiel (Breda), 17, D. Voesenek (Breda), 18. R. Koole ('s-Heeren- hoek), 19. C. Donders (Tilburg), 20. L. Testers (Steenbergen). Door Henk van de Voorde Sluiskil - Het zevende Open Sluuskille toernooi was er één met 'een lach en een traan' voor Henk Jan sen. De plaatselijke favo riet won samen met maatje Han Matthijssen het dub- bel-C, maar in het enkels pel bleekjlobin de Witte in de finale superieur over Henk Jansen. TENNIS Sluiskil werd gisteren geteisterd door enkele hevige buien. Van daar dat het draaiboek van de organisatie de nodige vertraging opliep. Bovendien werden een drietal partijen in de indoorhal van De Braakman afgewerkt. Het dubbel-C bij de mannen moest in de derde set een half uur worden onderbroken wegens de regen. Henk Jansen en Han Matthijssen stonden op dat mo ment met 4-1 voor tegen de ge broeders Johnny en Edward Ble- ijenberg. Uiteindelijk pakten Jansen en Matthijssen de toer nooizege via 6-4 in de beslissen de set. Aanvankelijk zag het er minder gunstig uit voor de latere toer- nooi-winaars. De gebroeders Bleijenberg zetten van begin af aan flink druk op de ketel, waar tegen Jansen en Matthijssen weinig konden beginnen. „Dankzij Han Matthijssen heb ben we het dubbel toch nog ge wonnen. Hij zorgde ervoor dat het tij ging keren. Hij ging ver tragen en speelde puur op vast heid. Johnny en Edward spelen graag in een hoog tempo. Harde en vlakke slagen en ik speelde hun spel in het begin mee," lichtte Henk Jansen na afloop toe. Eindstand: 4-6,6-2, 6-4. Jansen moest na het dubbel ook nog aantreden in de C-finale te gen Robin de Witte. De Clinge- naar bleek middels twee keer 6-2 heer en meester. „Robin was een maatje te groot voor mij. Hij speelde goed en ik maakte heel veel fouten. Zijn hoge tempo kon ik niet volgen." De Witte, hij speelt steeds aanvallender en zijn service wordt een machtiger wapen, nadert met rasse schre den de B2-status. De B2-finale in Sluiskil ging overigens niet door. Paul Cortvriendt werd de 'papieren' eindwinnaar. De fina le zou om 17.30 uur afgewerkt worden. Te laat voor tegenstan der Riny Kort. Hij moest voor studie naar Delft. Ralf Zegers won evenals in Hulst de Dl-categorie. Koen van de Berg won de D2-reeks. Bij de vrouwen belandde de toernooi winst bij Annemarie van Loo (Dl) en Ilse Walraven (D2). Nan cy verstareten en Gino Roctus wonnen de mixed-C-finale van Marjan Fraanje/Berend Hoek in twee sets. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: halve finale: Paul Cortvriendt-Ch- ris Venneer 3-6, 6-1, 6-2; Riny Kort- Jos Zegers 6-3, 7-6 (7-5); finale: Cort- vriendt-Kort walk over Cortvriendt. C: halve finale: Robin de Witte-Berend Hoek 6-1, 6-4; Henk Jansen-Gino Roc tus walk over Jansen; finale: De Witte- Jansen 6-2, 6-2. Dl: halve finale: Jos Zegers-Koen van de Berg 6-4, 6-2; Wouter Herrewegh- Huib van den Akker 6-1, 6-1; finale: Zegers-Herrewegh 6-0, 6-4. D2: halve finale: Koen van de Berg- Marc Bruinings 6-0, 6-2; Björn Obrie- Paul van Graefsehepe 6-2, 7-6; finale: Van de Berg-Obrie 6-1, 6-2. DUBBELSPEL C: halve finale: Bleijenberg/Bleijen- berg-Van de Sande/Susanna 6-2, 6-1; Jansen/Matthijssen-Langeraert/De Zeeuw 6-4, 6-3; finale: Jansen/Mat- thi jssen-Bleij enberg/Blei j enberg 4-6 6-2,-6-4. Dl: halve finale: Van de Berg/Herre- wegh-Van Drongelen/De Meijer 6-3, 7-6; Van Leuven/Visser-Van Eerden- burgh/Kint 6-4, 4-6, 6-4; finale: Van Leuven/Visser-Van de Berg/Herre- wegh 6-2, 6-2. D2: halve finale: Jacobs/Simonse-Vis- ser/Visser €-7 (5-7), 6-1, 6-2; Kirke- nir/Te Wieske-De Kraker/Yastrxem- biec '6-4, 6-2; finale: Kirkenir/Te Wies- Persoonlijke records Rachida Moerman Beveren - Tijdens een avondmeeting in het Belgische Beveren liep Rachida Moerman twee keer naar de winst en twee persoonlijk: records. De C-juniore uit Oostburg, lid van de atletiekvereniging De Wielingen, liep op de 800 meter zonder tegenstand naar een winnende tijd van 2.23,53 en verbeterde daarmee haar persoon lijk record met maar liefst vier seconden. Ook de 200 meter won ze zonder tegenstand. Dit in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 27,44. Zomerloop in Nieuwvliet-Dorp Nieuwvliet - In Nieuwvliet-Dorp staat dinsdag 22 juli de derde Zomerloop van de atletiekvereniging De Wielingen op het pro gramma. De jeugd tot en met 8 jaar gaat om 19.30 uur van start met als opdracht 850 meter. Om 19.40 uur is het de beurt aan de jeugd toten met 12 jaar. Hun loop gaat over 1700 meter. De groep 'alle leeftijdscategorieën' gaat om 19.50 uur van start. Hun keuze afstanden zijn: vier, acht of twaalf kilometer. Het parcours gaat over verharde polderwegen door en rondom Nieuwvliet-Dorp. Er kan vanaf 19.00 uur worden ingeschreven in Dorpshuis 'De Heer- leyckheit' in de Dorpsstraat in Nieuwvliet. Twee Mijlen van Westkapelle Westkapelle - In Westkapelle staat op woensdag 23 juli de tradi tionele Twee Engelse Mijlen op de rol. Deze wedstrijd door hst centrum van Westkapelle gaat om 18.30 uur van start op Markt. Er kan vanaf 18.00 uur worden ingeschreven in sporthal 'De Molenwal' te Westkapelle. De organisatie is in handen van atletiekvereniging Dynamica. Bombokaalloop in Haamstede Haamstede - In Haamstede wordt donderdag 24 juli de veertien- de Bombokaalloop afgewerkt. Deze 10 kilometer lange straten- loop is een van de zomerklassiekers die op de provinciale kalen der staan. De wedstrijd staat open voor senioren en veteranen, zowel mannen als vrouwen. De start is om 20.15 uur op de Ring in Haamstede. Voorafgaand staat er een aantal prestatielopen op het programma. De jeugd begint om 19.00 uur aan een 2,5 kilometer terwijl om 19.15 uur een 3,3, 6,6 of 10 kilometer gelopen kan worden. Het parcours is rondom het centrum van Haamstede. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee. Er kan vanaf 18.30 uur worden ingeschreven in Ho tel Bom te Haamstede. Theo Rabout achtste in Hechtel Hechtel - Theo Rabout liep in het bijprogramma tijdens de nacht van Hechtel naar een achtste plaats op de 1500 meter. De Zuid- zandenaar, lid van de atletiekvereniging Atletica, noteerde tijd van 4.02,51. Wielerkoers in Kortgene Kortgene - Het programma van de 21e wielerronde in op zaterdag 26 juli wordt geopend om 15.45 uur met een wed strijd over 40 kilometer voor B- en C-trimmers en recreatieren ners. Om 17.00 uur komen de cyclosportieven en A-trimmers in actie (70 kilometer) en tenslotte gaan elite- en neo-amateurs om uur op pad op het 2 kilometer lange parcours. Zij moeten 90 kilo meter afleggen. Bij de amateurs hebben 35 renners zich aangemeld. Onder hen de Zeeuwen Francois Franse, Antoine Goense, Wilfred Geijs, Michel Rommers en Dennis Mesu. Brabant is vertegenwoordigd door on der anderen Theo Akkermans, Mario van Vlimmeren en Peter Heeren. Bij de cyelosportieven/trimmers behoren tot de favorie ten: John Akkermans, Johan Pemen, Marcel Gunst, Robbie Meijer en Ton Keiler. Bij deze categorie verwacht men rond de deelnemers. De burgemeester van Noord-Beveland en tevens Zeeuws dis trictsvoorzitter van de KNWU, M. L. Everaers, lost het startschot en als rondemiss fungeert Wilma Klippel. De deelnemers aan de dubbel-C-finale moeten pauzeren vanwege en Edward Bleijenbergh. de regenvlnr Johnny Bleijenbergh, Han Matthijssen, Henk Jansen FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ke-Jacobs/Simonse walk over Kirke nir/Te Wieske. VROUWEN ENKELSPEL Dl: 1. Annemarie van Loo, 2. Chantal Hamelink. D2: halve finale: An ja van Drongelen- Judith Donze 6-1, 7-5; Ilse Walraven- Sandra Meertens 0-6, 6-3, 7-5; finale: Walraven-Van Drongelen 6-3, 7-6 (7- 5). DUBBELSPEL C: halve finale: Fraanje/Visser-Hoor- naert/Scheele 6-0, 6-2; Eijke/De Jong- Den Exter/De Feber 6-1, 6-1; finale: Fraanje/Visser-Eijke/De Jong 4-6, 6-0, 6-1. Dl: halve finale: Den Exter/De Feber- Dees/Walraven 6-1, 7-6; Van Loo/Schipper-Van de Bulck/Hamelink 6-3, 6-3; finale: Van Loo/Schipper- Den Exter/De Feber walk over Van Loo/Schipper. D2: halve finale: Hoogstraete/Van de Velde-Hamelink5van de Staal 6-3, 6-4; Donze/Schoonakker-Dieleman/De Jonge 6-3, 7-5; finale: Hamelink/Van de Velde-Donze/Schoonakker 6-3, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL C: halve finale: Verstraeten/Roctus- Hamelink/Epskamp 6-1, 6-0; Fraan- je/Hoek-Visser/Houg 7-5, 6-2; finale: Verstraeten/Roctus-Fraanj e/Hoek 6-4 6-2. Dl: Dees/IJsebaert-Visser/Visser 7-5, 6-4. Eindstand: 1. Dees/IJsebaert, 2. De Feber/Aarsen. D2: halve finale: Schipper/Tissink-De Zeeuw/Meijer 6-3, 6-3; Hame- link/Hamelink-Schoonakker/Ver- poorte 7-5, 4-6, 6-0; finale: Schip- per/Tissink-Hamelink/Hamelink 6-2, 6-2. Bij de vrouwen reed BAUKJE DOEDEE uit Axel naar een achttiende plaats in het Bel gische Bornem-Eikevliet. RUDI KABOUT uit Koewacht reed in het Belgische naar een vijfde plaats bij de WAOD. FONNY KINT uit Axel werd er zesde. Breskens - Patrick Marteijn heeft dit seizoen nog niet al te veel getennist. Allengs geraakt hij echter beter in -vorm. Bat bewees hij in de Bl-finale van het ABN/AMRO Vechthanen- toernooi door memand minder dan Tim van Veldhoven te kloppen. TENNIS In de eerste set leek niets er nog op dat de eindzege aan Van Veldho ven - hij schreef vorige week nog 'Sluis' op zijn naam - zon ontglip pen. Hij won het eerste bedrijf met 6-3. Patrick Marteijn toonde ech ter veerkracht. De West-Zeeuws- Vlaming begon sterk te .serveren, enkele fraaie .aces werden zijn deel, en ook sloeg Marteijn menig flitsende return. Patrick Marteijn won uiteindelijk via 6-2, -6-4. .Jes sie Bouwhuis uit Oldenzaal was in de Bl-finale van de vrouwen te sterk voor Fleur Bujak uit Zeist. Terneuzenaar Ronmy van Kessel zegevierde evenals in de eerdere regionale toernooien in de Cl-ea- tegorie. Zowel hij .als Jacky de Paepe bediende zidh van veel met topspin gelardeerde slagen. Van Kessel had meer initiatief ;en was sterker in de rallies middels een harde forehand. Ook in het dubbel-Cl was <er weer succes weggelegd voor Van Kes sel. In .combinatie met Gert-Jan Louweret werd het duo Flug- ge/Bouman in twee sets bedwan gen: 6-3, 6-4. Beide ïerneuzen- aren speelden goed service-volley. In de tweede set haalden Phigge en Bouman nog een 5-1-aehter- stand op tot 5-4, maar tarj deze stand serveerde Louweret de wed strijd uit. Verder was er in Bres kens 'goud' weggelegd voor José de Wit (Cl), Martine Simonse (C2), Eefje Pattijn (Dl) Elma Frans (D2), Chris Versteeg (Cl 35+), Gert-Jan Louweret (C2), Dwight van Hulle (Dl), Bram van de Braecke (Dl 35+) en Wilfried van Overloop (D2). UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: kwartfinale: Bernd van Quekelberg- •he-Frank Hamelink 4-6, 6-2, 6-3; Pa trick Marteijn-Tony Seen walk over Marteijn; 'halve finale: Tim van Veldho ven-Van Quekelberghe 6-1, 6-3; Marte- ijn-Rik Gelevert 6-3, 7-6 (7-3); finale: Marteijn-Van Veldhoven 3-<6, 6-2, 6-4. Cl: halve finale: Ronny van Kessel- Christiaan Trapman 6-4, 6-4; Jaeky de Paepe-Donovan Blackman .5-7, 7-5, 6-4; finale: "Van Kessel-De Paepe 1-6, 6-0, 7- 5. Cl 35+: halve finale: Fred Elliott-Geert de Bruyokere 7-5, 4-6, 6-2; Chris Ver- steeg-Kees Kommers 6-3, 7-.5; finale: Versteeg-Elliott 6-3, 6-4. C2: kwartfinale: Fred Elliott-Bert Dut- ree 6-2, 6-4; halve finale: Elliott-Boog- aard 6-2, 7-5; Gert-Jan Louweret-Adrie Risseeuw 6-2, '6-J; finale: Louweret-El- liott 6-3,'6-2. Dl: kwartfinale: Jurgen Doens-John Leenhouwers 6-4, 6-1; Davy de waal- Beter Boer] an 6-3, 7-6 (7-5); halve finale: Dwight van Hulle-Paul Vermue 6-4, 6-2; Davy de Waal-Jurgen Doens 6-2,6-0; fi- nöle: Van Bhlle-De Waal 4-6, 6-4, 6-2. Dl 35+: halve finale: Bram van de Broec- ke-Leen deij <6-2, 6-0; Willem Tazelaar- Mario Nelisse 2-6, 6-3, 6-0; finale: Van deBroecke-Tazelaar 6-1, 6-2. DE: halve finale: Wilfried van Overloop- Stefan Willemsen 6-1, 6-1; Peter Taze- laar-Andreas Maurer 7-5, 6-4; finale: Van Overloop-Tazelaar 6-3, 6-1. DUBBELSPEL BI: halve finale: Gorthmanns/Van Veld- hoven-Poppe/Riemens walk over Gorth manns/Van Veldhoven; Hamelink/Van den Hout-Pieters/Van Quekelberghe 6- 2, 6-4; finale: Gorthmanns/Van Veildho- ven-Hamelink/Van den Hout 7-6,4-6,6- 4. Cl:.kwartfinale: Riemens/De Paepe-Van Waterschoot/Brenner 2-6, 6-3, 6-2; hal- we finale: Louweret/Van Kessel-Rie- mens/De 'Paepe 2-6, 6-3, 6-3; Plug- ge/Bouman-Jansen/Brouwer walk over Bram van de Broecke (rechts) was ooit een begenadigd voetbal ler. Ook tennissen gaat hem goed af. Bij de Dl 35-plussers zege vierde hij in het tennistoernooi van Breskens zowel in enkel- als dubbelspel, samen met Mario Nelisse. Plugge/Bouman; finale: Louweret/Van Kessel-Plugge/Bouman 6-3, 6-4. Dl: halve finale: Scherbeijn/Veimue- Riemens/Riemens 6-2, 6-0; Gee- len/Boogaard-Bentley/Van de Kerckho- ve 7-^6 (7-4), 6-4; finale: Scherbeijn/Ver- mue-Geelen/Boogaard 6-1, 6-3. Dl 35+: finale: Nelisse/Van de Broecke- Veroone/De Clerck 6-3, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Cl: finale: José de Wit-Cindy van Waes 6-2, 3-2, opgave De Wit. C2: finale: Martine Simonse-Monique van de Plasse 6-4, 6-3. Dl: halve finale: Jeska Brakman-Moni- que de Paepe 6-4,1-6, 6-3; Eefje Pattijn- Astrid Steijaert 7-6 (7-2), 6-4; finale: Pattijn-Brakman 6-4, 3-6, 6-4. D2: halve finale: Monique van Water- schoot-Mien van Houtum walk over Van waterschoot; Elma Frans-Hannie Flik- weert 7-5, 6-0; finale: Frans-Van Water schoot 6-2, 3-6, 7-5. DUBBELSPEL Cl: halve finale: De Clerck/Sterrenberg- Van damme/Van de Plasse 6-1, 6-2; De Bruijekere/Van Waes-Den Hollan der/De Looff 6-4, 6-0; finale: De Cler- ck/Sternenberg-De Bruyckere/Van waes walk over De Clerck/Sterrenberg. Dl: halve finale: Terluin/Vosters-De Back/Adam 6-7 (3-7), 6-2, 6-3; De Pae- pe/Willemsen-Rei----- 6-2; finale: De luin/Vosters 6-1, 6-0. Dl 35+: finale: Van Overloop/De Witte- Nienhuis/De Boer 6-0, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL eijnierse/De Houck 6-1, Paepe/W illemsen-Ter- Bl: halve finale: De Ruijsscher/Hendrik- •rtel 6-4, 6-3; De arteiin-r huis 7-5, 6-3; finale: De Ruijsscher/Hen- se-De Wit/Van remo: Bruyckere/Marteijn-Bouwhuis/Bouw- drikse-De Bruijckere/marteijn 6-4, 6-3 Cl: halve finale: Schram/Risseeuw-Buy- ck/Vercruysse 6-0, 6-4; Aerssens/Sn- ouwaert-Van Waes/Hermans 6-3, 6-3; finale: Schram/Risseeuw-Aerssens/Sn- ouwaert 4-5, opgave Aerssens/Sn- ouwaert. Cl 35+: halve finale: Maas/De Rijk-Ver- helst/Van Leeuwe 6-2, 6-4; Ingels/Ver- -Van der Linden/Van de Bulk 6-0, 7-5; finale: Maas/De Rijk-Ingels/Ver- oone 2-6, 7-5,-6-1. Dl: halve finale: Willemsen/Boogaard- De Houck/De Houck 6-2, 6-0; De Pae- pe/De Paepe-Adam/Van Hanegem 6-2, 3-6, 6-4; finale: Willemsen/Boogaard-De Paepe/De Paepe 6-1, 2-6, 6-1. Dl 35+: finale: Van Overloop/De Jong- Risseeuw/Risseeuw 6-1, 6-2. -h Door Rinus Verberkmoes Lokeren - Lokeren is gereed voor de competitie. De honger naar het nieuwe seizoen is groot. De verwachtingen niet minder hoog gespannen. „Ik ben fier op deze groep," zei voorzitter Roger Lam- breeht tijdens de voorstelling van zijn vernieuwde ploeg. Trainer Fi van Hoof sprak eveneens van 'een groot vertrou wen in de selectie'. VOETBAL Lokeren, dat ooit eerder een enorme aantrek kingskracht op het Zeeuws-Vlaamse voetbal publiek had, is hard op weg die reputatie te rug waar te maken. „We presenteren nu een ploeg die velen in België graag gehad zouden willen hebben," opende Roger Lambrecht de bijeenkomst in het Daknam-stadion, thuis basis van de wit-geel-zwarten. „Het is twee jaar en twaalf weken geleden dat we op de zestiende plaats in de tweede klasse stonden en dat de aanvraag voor het faillissement ge reed lag. Ook toen kenden we veel bezoekers. Voornamelijk deurwaarders," sneerde de 'heerser' van Daknam in de richting van zijn voorganger. „Van zwarte sneeuw hebben we witte sneeuw gemaakt en hebben we de ver loedering van Daknam voorkomen," consta teerde Lambrecht in zijn terugblik. Doelpuntemnaehine Vorig jaar stelde Lokeren teleur door slechts als twaalfde, en dat met hangen en wurgen, te eindigen. Terwijl het seizoen, terug voor de eerste maal in de hoogste afdeling, hoopge vend begonnen was. De omslag kwam in de winterperiode. Een tijd waarin Remco Tor ken werd verkocht. De doelpuntmachine bleek tot eigen verwondering door die trans fer plotseling mankementen te vertonen en Lokeren slaagde er zelfs in eigen huis nog nauwelijks in tot overwinningen te komen. En dat na een jaar dat alle tegenstanders met angst en beven richting Lokeren afreisden. „Een en ander ook als gevolg van een aan koopbeleid, dat in een te korte periode afge handeld moest worden. Er zijn toen missers gemaakt," wist Fi van Hoof, die dit jaar al halverwege het seizoen de markt aan het ver kennen was. En volgens eigen visie met beter materiaal uit die slag is gekomen. Opmerkelijk in dat verband is het vertrek van Edward Linskens (vermoedelijk naar VW, maar tijdens de presentatie nog altijd niet rond) en het weggaan van Marcel Peper, die met FC Groningen in de slag is. Trainer Wim Rijsbergen wil hem graag inlijven, maar aangezien de clubs tijdens de bijeenkomst in Daknam nog niet rond waren over de trans fersom (4 miljoen Belgische fanken), is ook hier onzekerheid troef. Feit is dat als Peper toch moet blijven, hij in de tweede groep te recht komt. „Hij behoort niet meer tot de kern, dat geeft voldoende aan," gondsde het in de catacomben van het Daknam-stadion. Naast dit Nederlandse koppel vertrekken, of moeten nog elders aan de slag zien te komen, Jacky Boonen, Hervé van Overvelt, Cedomir Janevski en Rudy Cossey. Dat het sportcomplex Daknam komend sei zoen meer bezoekers zal trekken, staat vol gens Roger Lambrecht vast. Tevens een noodzaak, omdat de begroting, 120 miljoen Belgische franken (zo'n 6,5 miljoen gulden), nog niet sluitend is. Een gat van 20 miljoen franken (omstreeks 1 miljoen gulden) moet nog, met een vette knipoog richting gemeen tebestuur van Lokeren, gedicht worden. Gevolg van deze financiële injectie is dat niet alleen het Daknam-stadion een verbetering heeft ondergaan, maar dat er volgens trainer Fi van Hoof nu een groep staat, die in verge lijking met vorig jaar meer kracht, meer loopvermogen en meer routine bezit en daar door ook in sterkte is toegenomen." Dit alles moet er toe leiden dat Lokeren met name in eigen huis beter voor de dag zal (moeten) ko men dan in de vorige competitie. Fi van Hoof verwoordde dat als volgt: „De thuissreputatie moet terug opgebouwd wor den, plus dat er enkele uitschieters bij moe ten zijn." De sympathieke oefenmeester doelde daar mee op meer overwinningen In eigen huis en enkele overwinningen boeken op befaamde clubs als Anderleeht en Club Brugge. Dit alles moet tot gevolg hebben dat Lokerra bij de eerste acht in de competitie zal eindi gen. Dat hierbij een stille hoop wordt gekoes terd Europees te gaan, zal niemand bevreem den. Om dit alles waar te maken trok Lokeren eeo zestal nieuwe spelers aan. Doelman I d'Hont keert na twee jaar terug op het oude nest waar hij eerder zestien jaar actief was Davy Gijsbrecht werd van KV Mecheto overgenomen, Bert Lamaire kwam van Cer- cle Brugge over en Martin Penicka van Sla»» Praag. Met name over laatstgenoemde trans fer genoot Roger Lambrecht nog met volle teugen na. Gouden man „Deze snelle verdediger hebben we palroï de neus, met enkele minuten voorsprong,»? Kaiserslautern weggekaapt," lachte hij rel Snoéckx (23 jaar) werd bij landskampio* SK Lierse weggehaald en staat bekend® zijn geweldige actieradius. Branco Stojano vie, die als 'gouden man' werd betiteld, van het Joegoslavische Mladost Lucani ovf' genomen en tekende voor vijf jaar. met de blijvers Joel Bartholomeeussen, Ga»- thier Boeka Lisasi, Valclav Budka, Hans Schrijver, Hans de Waele, Elonga Ekak» Christiaan Janssens, Brima Kanu, Musa 6' nu, Jan Koller, Tony Mols, Koen Schocka® Stefaan Staelens, Roman Vonacek en VJ" Wilhelm maakt dat Lokeren met een gi van 21 ambitieuze spelers van start gaat. Van deze groep mag zeker van Musa K'"' veel verwacht worden, want hij blikte tijd® de voorstelling van de ploeg al verder vooi®1 dan aleen sportief slagen. „Ik ga voor® grote transfer," zei hij onomwonden. F kan hij alleen verkrijgen door positief etf vallend te presteren. Als dat bij Lokeren de tendens wordt, zullen voorzitter Roger Lambecht, train® van Hoof en PR-man Johan CoppieteP het nakende seizoen weinig hoofdbrek® kennen. Het zou tevens inhouden dat de ®j der aangehaalde uitspraak 'Lokeren is terug geen loze kreet is. o< SLUIS Grote Markt 2 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie A5 Beurs A6 Sport B1 t/m B3 Zeeland C1 t/m C3 RTV-programma's D1 l\la de 15e etappe 1 Jan Ullrich (Dui) 76: 10 Laurent Dufaux (Zwi) op 1 30 min. 20 min. 10 min Morzine - Marco Pantani gisteren definitief de 'konir de Alpen' in deze Tour de F Ondanks een slapeloze nat liefdesverdriet behaalde de aanse klimmer in Morzin tweede indrukwekkende zt drie dagen tijd. Net als zat in Alpe d'Huez zegevierde c le Mercato Uno-kopman me me voorsprong. Pantani, di totaal aan etappe-zeges Tour op vier bracht, pass Riis in het algemeen klasse maar de Deen, die een betert rit aflevert, houdt de beste op de laatste podiumplaats rijs. De Duitse leider Jan U handhaafde zijn voorspron concurrent Richard Virenqu ZIE VERDER SPORT - B1 en B2 Bergen op Zoom - Bruynzeel lodenfabriek in Bergen op komt in handen van de Jaj verf- en schrijfwarenprodi Sakura. De overname heeft gevolgen voor de honderd v nemers van het bedrijf, bevt de Bouw- en Houtbond Bruynzeel weigert elk com taar. Jaarlijks produceert Bi zeel tientallen miljoenen p den die in meer dan vijftig la verkocht worden. Bruynzee harder groeien, en zocht da aansluiting bij Sakura. ZIE ECONOMIE-A5 van onze Haagse redactie Den Haag - Het is nog vo gevolgen zijn van de open curitel-lijst'. Juristen zuil De aanmelding van wetten Europese Commissie ve sneller dan verwacht. „De - Pese Commissie toont zich coöperatief," schrijft Zorgdrager van Justitie tweede Kamer. De 'hersteloperatie' ligt daai Bum een maand voor op sch ku plaats van begin septei ®nkt Sorgdrager het overle; Brussel' al op 1 augustus n ufgerond. Inmiddels 'en wetten - onder andere cohol- en vuurwapenwet - uticeerd. De lijst die het kabinet gist gedwongen door de rechter aar maakte, bestaat uil v'erhonderd wetten, regeli en algemene maatregelen va s uur. Het betreft wetten en ujgen met uitgebreide ti sche voorschriften. Juist de v schriften zouden niet aange: s te zi; c tec

de Stem | 1997 | | pagina 18