Legioen van onbekende grootheden Organisatie EK voetbal streeft naar perfectie ïlyc Vierde titel voor duo Everaert/Mulder Bokser Tapia overwint verslaving aan cocaïne DE STEM SPORT DE STEM Voetballers behoren tot best lopende exportartikelen van Brazilië sportnieuws KORT pech voo Spoedoverleg over zaak Ronaldo Roberto Rios duurste Spaanse voetballer Sloothaak zes weken uitgeschakeld Canadese titel voor Bailey i i i i i MAANDAG 21 JULI 1997 g Door Pascal Snijders Eindhoven - Beachvolleybal komt deze zomer naar u toe. De nieuwbakken olympische sport heeft zich ontworteld aan de stranden. In de centra van enkele grote steden verrij zen tijdelijke zandbakken om het grote publiek warm te ma ken voor het spelletje. „Op het strand is beachvolleybal alleen maar leuk als het ontzet tend mooi weer is. De toekomst van onze sport ligt in de steden," stelt bondscoach Michel Everae- rt, die met Sander Mulder tevens het sterkste Nederlandse koppel vormt. Het beachvolleybalcircus trekt sinds vorige maand door het land voor de NK Master Series. De opzet is simpel. Zowel bij de mannen als de vrouwen treden acht weekeinden op rij de beste acht duo's in het strijdperk. Deze voorrondes monden uit in de fi nale van het NK op 16 en 17 au gustus in Scheveningen. Behalve enkele kustplaatsen doet de promotietoer ook steden als Zwolle, Nijmegen, Rotterdam en Enschede aan. Zaterdag was Eindhoven aan de beurt voor de zevende wedstrijd in het Master- circuit. Het Stadhuisplein was verborgen onder twee grote vlak tes met strandzand. Het hoofd- veld werd omzoomd door veel re clame en twee tribunes, die 's middags, onder de stralende zon, redelijk bezet waren. Door een hevige regenbui moes ten de finales naar een laat tijd stip worden verschoven, tot groot ongenoegen van finalist Everaert. „De finales hadden eerder moeten worden gespeeld. Om drie uur zaten de tribunes nog vol. Nu waren we om kwart over zeven nog bezig en was het hier bijna uitgestorven." Vorig jaar beleefde Beachvolley bal, razend populair in Brazilië en de Verenigde Staten, zijn olympische debuut in Atlanta. De Nederlandse kampioenen Everaert/Mulder en Deborah Schoon-Kadijk/Lisette van de Ven sneuvelden in een vroeg sta dium. Het was voor de inmiddels 34-ja- rige Everaert - afkomstig uit Hulst, woonachtig in Breda - het laatste kunstje op een groot in ternationaal podium. „Ik had al lang van tevoren besloten om het na de Olympische Spelen rusti ger aan te doen. Voor Sander gold hetzelfde. Bij mij zit er niet veel rek meer in en fysiek word ik ook minder.-Voorheen train den we twee keer per dag, nu nog maar twee keer in de week. Op nationaal niveau hadden we een immense voorsprong. We hoef den niet na te denken, alles ging automatisch. Nu is de concurren tie een stuk dichterbij gekomen, waardoor we soms verliezen." Vooralsnog voeren Everaert en Mulder de ranglijst van de NK Master Series echter nog fier aan. In Eindhoven pakten de koplo pers, weliswaar met enige moeite, voor de vierde keer de eindzege. In de finale werden de jonge uit dagers Matijs Dekker en Joost van der Hoek, de nummers twee van het klassement, verslagen. Bij de vrouwen maken de Wer- kendamse zusjes Deborah Schoon-Kadijk en Rebecca Ka- dijk, met haar achttien jaar de jongste deelneemster aan het cir cuit, overduidelijk de dienst uit. Op het Stadhuisplein rekenden zij in de eindstrijd af met hun naaste belagers Vera Koenen en Mareille te Winkel. Eindhoven. NK Masters Series, be achvolleybal. Mannen, finale: Everaert/Mulder - Dekker/Van der Hoek 12-10 12-11. Eindstand: 1. Everaert/Mulder, 2. Dekker/Van der Hoek, 3. Klok/Van der Kuip. Vrouwen, finale: Schoon/Kadijk - Koenen/Te Winkel 12-11 12-7. Eindstand: 1. Schoon/Kadijk, 2. Koenen/Te Winkel, 3. 't Hart/Kraan. Sao Paulo - De Braziliaanse han delsbalans noteert maand op maand rode cijfers, maar met de export van voetballers scoort Brazilië als geen ander land ter wereld. Die dendert voort als een trein. Door Frans Lindenkamp In de afgelopen twee weken verkocht het sambaland veertien toppers aan het bui tenland en verdiende daarmee bijna 140 miljoen gulden. Het merendeel krijgt Portugal, Spanje en Italië als nieuw thuisland. Dit trio gaat al jaren aan de haal met de 'filet mignon' onder de Bra ziliaanse talenten. De transfer van spel verdeler Djalminha is de hoogste tot dusver in Brazilië geregistreerd. Palmei- ras ontving 24 miljoen gulden. Voor dat bedrag mag het Spaanse Valencia gaan uitproberen of dit hoogbegaafde talent minder stuurs is dan Romario. Ook an dere internationals mochten voor vorste lijke sommen weg. Paulo Nunes van Gre- mio is voor 20 miljoen door het Benfica van Gaston Taument ingelijfd. Cafu gaat van Palmeiras naar Roma. Marcelinho verliet Corinthians voor La Coruna en Edmundo - Romario's beruchte gabber - verruilde Vasco da Gama uit Rio voor het Italiaanse Fiorentina. Hij moet daar de Argentijn Batistuta doen vergeten. Bonnefooi Braziliaanse spelers zijn overal gewild. Volgens een opgave van de voetbalbond CBF heeft Brazilië in de afgelopen acht jaar 1907 voetballers geëxporteerd. Dit aantal ligt nog hoger wanneer ook zij worden meegeteld, die op de bonnefooi hun koffers hebben gepakt. Alleen al in 1996 trokken 381 officieel geregistreerde spelers de deur van het sambaland ach ter zich in het slot en zwermden uit naar 48 naties in Europa, Azië, Noord- en Zuid-Amerika en Afrika. Alleen Austra lië ontbreekt in dit rijtje. Veruit de populairste bestemming is moederland Portugal. Niet minder dan 97 Brazilianen vonden daar vorig jaar emplooi. Japan - dat leert voetballen - gaf er 33 onderdak. Zij volgden het voor beeld van de wereldkampioenen. Na de WK van 1994 ging de helft van de Brazi liaanse selectie voetbalonderricht geven in het land van de rijzende zon. Andere vooraanstaande importeurs van Brazili aans talent zijn Duitsland, VS, Mexico, Saoedie-Arabië, Griekenland, Bolivia en China. Tesamen was dit zevental in 1996 Luis Barroso Oliveira (links), de inmiddels tot Belg genaturaliseerde Braziliaan in actie namens de Rode Duivels tegen San Marino. goed voor de invoer van 97 'Brasileiros'. De jacht op de Brazilianen ving aan na de WK van 1982. Grootmeesters als So crates, Zico en Falcao verkasten in na volging van anderen naar Italië. Het Ita liaanse voorbeeld werd gekopieerd door Saoedie-Arabië waar de sjeiks spelers en trainers lokten met hun oliedollars. Maar tegenwoordig zijn het lang niet meer alleen de grote namen die emigre ren. Het overgrote deel van het geëxpor teerde legioen wordt gvormd door spe lers die thuis in eigen land onbekend en onbemind zijn, maar voetbalfans in alle uithoeken van de wereld in verrukking brengen. De meesten van hen zijn ver trokken omdat zij in Brazilië het zout in de pap niet konden verdienen. Hun enige toekomst zou gelegen hebben in een loopbaan bij een derderangs provincie club waar 80 procent van de profs niet meer verdienen dan 400 gulden per maand. Deze voetballende gastarbeiders plukken de vruchten van de faam dat het Braziliaanse 'sambavoetbal' overal ter wereld geniet. Voetbaldwergen als Mon golië, Ivoorkust, Albanië en Finland haalden reeds Brazilianen binnen als ge nieën, die in hun geboorteland amper boven de grauwe middelmaat uitstaken. Mouw Toch bevinden zich onder deze 'misluk te' beloftes soms zeer grote talenten. Een schoolvoorbeeld daarvan is ex-Vasco da Gama-speler Sonny Anderson, die vorig seizoen met FC Monaco topscorer van Frankrijk werd. Praktisch geen enkele Braziliaan kende deze 26-jarige aanval ler totdat hij bondscoach Zagallo recent er ondubbelzinnig op attendeerde dat hij een eerlijke kans verdient in de Brazili aanse selectie. 'Hé Zagallo, ik ben er ook nog!', zo riep hij voor de camera van een Braziliaanse tv-ploeg die hem in Frank rijk volgde. Maar de meeste Braziliaanse toppers bij diverse Europese clubs weten dat zij geen schijn van kans hebben om te worden uitverkoren door het nationa le elftal. Sommigen passen daar op hun manier een mouw aan zoals Luis Barroso Oliveira. Hij heeft zich laten naturalis eren en speelt nu voor de Belgische selec tie. Hij accepteert het gelaten. Het is niet de Braziliaanse selectie, maar het is ten minste een selectie. De Belg Alain Courtois is directeur van Euro 2000, de stichting die het Europees Kam pioenschap voetbal in 2000 organiseert. De af trap is pas op 10 juni 2000, maar in Eindho ven waar Courtois en zijn staf zetelen, wordt al volop aan de voorbe reidingen gewerkt. Vol gend jaar moet het EK helemaal in de steigers staan. Door Henk van Weert Eindhoven - Het EK voetbal is in omvang het derde sportevene ment ter wereld. De Olympische Spelen staan onaantastbaar bo venaan, het WK voetbal is een happening van mega-formaat, daarna komt het EK, waaraan zestien landen deelnemen. De or ganisatie van het EK vereist een welhaast militaire discipline en precisie. Niets mag aan het toeval overgelaten worden, zo luidt de gulden regel van Alain Courtois en zijn mensen. „Alle activiteiten, van klein naar groot, moeten tevoren geregeld zijn. We gaan de organisatie op zetten aan de hand van 180 pro jecten, die uiteenvallen in zo'n 10.000 activiteiten, klein en groot. We zijn nu bezig om al die project precies te definiëren. Wat houden ze in, wat moet er exact gebeuren en wie is verantwoor delijk? Daar zijn hele grote pro jecten bij, zoals bijvoorbeeld de veiligheidsvoorzieningen, maar ook veel kleine plaatselijke acti- Alain Courtois: geloof in dubbelformule. viteiten. Op 30 september moeten we klaar zijn met al die project definities. Dan moet het EK tot in detail op papier bekend zijn," zo vertelt Courtois, in zijn tijdelijk kantoor in het Philips Stadion in Eindhoven. Zenuwcentrum Eindhoven blijft tot na de slotce remonie hoofdkwartier en ze nuwcentrum van het EK. Dat wil niet zeggen dat alles ook daad werkelijk vanuit Eindhoven be stuurd zal worden. Een evene ment dat zich in twee landen en acht of negen steden afspeelt, is daar te complex voor. De Stich ting Euro 2000 wil veel van het feitelijke werk delegeren aan de steden. In Nederland zijn dat Eindhoven, Amsterdam, Rotter dam en Arnhem, in België in ie der geval Brussel, Brugge, Char- lerois, Luik en mogelijk nog Ant werpen. Of de Sinjorenstad aan de Schelde daadwerkelijk mee doet, hangt af van de vraag of het gemeentebestuur van Antwerpen de financiering rond krijgt. „Daar is nog steeds geen zeker heid over. Wij hebben Antwerpen september '97 als deadline ge steld. Dan moeten we het weten." foto kees martens Stichting Euro 2000 zal in alle deelnemende steden in het najaar lokale departementen installe ren, die veel van het uitvoerend werk van het hoofdkwartier Eindhoven overnemen. „De lei ding van die departementen komt in handen van center-directors. We zijn nu kandidaten voor die functies aan het selecteren. In on ze organisatie worden dat hele belangrijke functionarissen, om dat zij met lokale mensen het uit voerende werk gaan verrichten. Daar staat of valt alles mee. Als de organisatie eenmaal loopt, krijgen wij in Eindhoven vooral een coördinerende en controle rende taak." Het vorige EK vond in Engeland plaats. Het Engelse draaiboek uit '96 is voor de huidige Belgisch- Nederlandse organisatie van wei nig praktisch nut. Er kunnen hooguit lessen uit getrokken wor den. Courtois en de zijnen hebben ook goed gekeken naar de OS in Atlanta, vooral naar wat daar al lemaal mis ging. „Je kimt de Spelen niet met een EK of WK voetbal vergelijken. Eén sport of tal van disciplines zoals op de Spelen, dat maakt heel veel verschil. Wat we van Atlanta vooral geleerd hebben, is dat je hele belangrijke zaken als informatica en telecommunicatie in een vroeg stadium rond moet hebben. In Atlanta was de infor matica een ramp, in Engeland zijn daar pas in een laat stadium definitieve afspraken over ge maakt. Wij zijn daar nu al mee bezig. In Engeland was wel een regeling voor de veiligheid ge troffen. Er was speciale wetge ving voor gemaakt. Wij zijn nu aan het bekijken of dat in Neder land en België ook gewenst is en zo nodig zullen we de ministers daarvoor benaderen." Dubbelformule Het grote verschil met Engeland '96 is het feit dat het EK, voor het eerst, over twee landen verdeeld is. „Wij staan voor de uitdaging te bewijzen dat zo'n dubbelfor mule kan werken. Ik geloof er heilig in dat het kan, dat wij een goed voorbeeld kunnen zijn voor het WK in Japan en Korea. Een dubbelformule is de toekomst. In 2004 is het de beurt aan Tsjechië en Hongarije. Ik verwacht geen problemen in de samenwerking tussen Nederland en België. Na tuurlijk zijn er verschillen tussen bijvoorbeeld Arnhem en Charle- rois, maar qua mentaliteit ontlo pen we elkaar toch niet veel. Als we allemaal hetzelfde doel voor ogen blijven houden, komt het al lemaal goed. Tot dusverre hebben we daar niets over te klagen. Al les verloopt uitstekend en in de deelnemende steden heerst de wil om er iets goeds van te maken." Steden Courtois wil de acht, mogelijk negen, steden meer bij het EK be trekken dan in Engeland het ge val was. In Engeland gebeurde er volgens hem rondom het voetbal in de steden te weinig. „Er was niks georganiseerd. Dat was jam mer, want er zijn mogelijkheden genoeg. Wij gaan steden stimule ren om zelf ook initiatieven te ne men. In de lokale departementen zullen vertegenwoordigers van de steden zitting nemen. Steden kunnen van het EK profiteren. Een provinciestad als Sheffield kreeg in '96 100 miljoen pond ex tra binnen aan omzetten in hore ca, hotels en dergelijke. Dat heeft Sheffield 377 extra banen opge leverd. Reden genoeg om je in te spannen." Euro 2000 hult zich nog even in stilte. Courtois verwacht dat hij in september zijn plannen in hoofdlijnen kan presenteren. „14 september lijkt me een mooie da tum, precies 1000 dagen voor de aftrap op 10 juni 2000. Op 18 ja nuari 1998 vindt in Gent de lo ting plaats. Op die dag moeten we op lokaal niveau weten waar we aan toe zijn. En op 13 juli 1998, op de dag van de finale van het WK in Parijs, moeten we hele maal klaar zijn." Zürich - Afgevaardigden van de clubs Inter Milaan, FC Barce lona, Bayern München en Athletic Bilbao zijn voor spoedover leg bij de wereldvoetbalunie FIFA ontbonden. Inzet van het beraad vandaag in Zürich zijn de transfers van de Brazilaan Ronaldo en de Franse international Bixente Liza- razu. De FIFA probeert de partijen tot een vergelijk te brengen. Daarmee wil de wereldvoetbalunie verhinderen dat een specia le FIFA-commissie gedwongen wordt te bepalen onder welke voorwaarden Ronaldo en Lizarazu door respectievelijk Inter I Milaan en Bayern München kunnen worden aangetrokken. In beide gevallen is een conflict ontstaan tussen de betrokken clubs. Zowel Ronaldo als Lizarazu weigert nog voor respectievelijk Barcelona en Athletic Bilbao uit te komen. Voor het doorhakken van de knopen is een commissie ingesteld die volgens planning morgen de affaires op de agenda krijgt. Wanneer uit het onderlinge overleg vandaag een oplossing voortkomt, kan de FIFA zich morgen onthouden van een prin cipe-beslissing die richting-gevend zou worden voor toekom stige gevallen. De FIFA-commissie die zich gereed houdt, bestaat uit de Duit ser Mayer-Vorfelder (voorzitter), de Noor Omdal en de Tune siër Slim Aloulou. Madrid - Roberto Rios is sinds een dag de duurste voetballer met een Spaanse nationalteit. Athletic Bilbao kocht de 26-jari- ge verdediger van Real Betis voor een bedrag van 27 miljoen gulden. Nooit eerder betaalde een profclub zoveel voor een Spanjaard. Rios, zoon van de voormalige international Eusebio Rios, speel de vanaf 1992 bij Real Betis. In oktober vorig jaar debuteerde hij in het nationale team j Sindsdien is hij vaste keus. Eerder dit jaar sloeg Real Betis een bod van Manchester United van ruim twintig miljoen gulden af. Jordi Cruijff heeft bij Manchester United eindelijk weer eens de aandacht op zich gevestigd. De aanvaller scoorde giste ren in en tegen Hongkong. Dankzij zijn doelpunt won de Engel se kampioen met 1-0. De Italiaan Attilio Lombardo verruilt Juventus voor Crystal Palace. De Engelse club promoveerde het afgelopen seizoen naar de Premier League. Lombardo, bekend om zijn loopvermogen en glimmende sche del, had nog een éénjarig contract bij de Italiaanse kampioen. De middenvelder kwam vorig seizoen weinig aan spelen toe Enerzijds door de enorme concurrentie binnen de selectie van trainer Lippi, anderzijds omdat Lombardo geblesseerd raakte. Paul Ince verlaat de Italiaanse serie A eveneens voor de Pre mier League. De Engelse international rondde zaterdag zijn al lang verwach te overgang van Internazionale naar Liverpool af. De Ghanese aanvaller Tony Yeboah doet zichzelf in de aan bieding. De 31-jarige spits belooft zijn nieuwe club in het ko mende seizoen ten minste vijftien doelpunten. „Als ik minder scoor, geef ik de helft van mijn salaris terug," verkondigde hij in een Duitse krant. I Yeboah staat officieel nog onder contract bij Leeds United. Maar hij heeft ruzie met trainer George Graham. Daarom wei- J gert de voormalige spits van Eintracht Frankfurt terug te keren naar Engeland. Momenteel houdt hij zijn conditie op peil in j Duitsland. Yeboah is van plan binnen afzienbare tijd naar zijn vaderland terug te gaan. Maar voor een contract bij een internationale topclub wil hij nog wel een paar jaar in Europa blijven. Aan zijn eigen kwali- I teiten twijfelt Yeboah niet. „Ik behoor nog steeds tot de beste tien spitsen van de wereld." Het Braziliaans getinte Kashima Antlers heeft in Japan het eerste deel van de competitie in de J-League gewonnen. De ti telverdediger sloot zaterdag af met een krappe zege op Cerezo I Osaka: 1-0. Een vroege treffer van de Braziliaanse spits Mazinho besliste I het duel. Kasihima Antlers, met de Braziliaanse grootheden Zi- co en Joao Carlos in de technische staf, behield een voorsprong i van twee punten op Yokohama Flugels. Kashima speelt in december tegen de winnaar van de tweede competitiehelft om de Japanse titel. Indien het team van Zico j echter ook in de tweede periode de sterkste ploeg is, is een play-1 off niet nodig. Borussia Mönchengladbach heeft de Braziliaan Chiquinho 1 voor de neus van Borussia Dortmund weggekaapt. De winnaar j van de Champions League dacht een akkoord te hebben bereikt i met de 23-jarige verdediger, maar die tekende gisteren een ver bintenis bij Gladbach. Hij speelt de komende drie seizoenen op de Bökelberg. Chi quinho speelde in zijn vaderland voor Union Sao Joao de Ara ras in Sao Paolo. Hij is de derde aanwinst van Borussia Mönchengladbach na de l Noor Morten Pedersen van Brann Bergen en Marcel Witeczek j van Bayern München. Heidelberg - Franke Sloothaak is zes weken uitgeschakeld. De j Duitse ruiter met Fries bloed onderging in de kliniek in Heidel- berg een operatie aan de schouder. De wereldkampioen kan daardoor niet meedoen aan het EK voor springruiters dat eind j augustus in Mannheim plaatsheeft. Sloothaak kwam begin juni tijdens de training ten val en bless-1 eerde daarbij zijn schouder. Na een onderzoek door de bekende Duitse dokter Müller-Wo- hlfahrt besloot hij tot een operatie. Ondanks de kwetsuur deed hij een paar weken geleden wel mee aan het CHIO in Aken. Abbotsford - Olympisch kampioen Donovan Bailey heeft zater dag de Canadese titel op de sprint veroverd. De wereldrecord- houder (9,84) zegevierde in 10,03. Twee weken voor het begin van de wereldkampioenschappen j atletiek in Athene was hij niet echt tevreden met zijn tijd. Ro- bert Esmie (10,10) eindigde als tweede. Bruny Surin (10,15) I kwam als derde over de finish. Las Vegas (rtr/anp) - Jarenlang was de ongeslagen profbokser Jota-] ny Tapia verslaafd aan cocaïne. Hij zette daarmee zijn carrière en W I leven op het spel. Een schorsing van drie jaar wegens drugsgebruh leek een einde te maken aan zijn bestaan als talentvol vuistvechter- Tijdens zijn gedwongen rustpe riode kickte hij echter met succes af. De 30-jarige Amerikaan kreeg vrijdagavond in Las Vegas de be loning voor zijn doorzettingsver mogen. Tapia veroverde in het gokparadijs de IBF-wereldtitel in het zwaarpapiergewicht. De voormalige junk versloeg zijn landgenoot Danny Romero (titel houder) op punten. De uitslag was krap, maar unaniem: 116- 112 116-112 115-113. „Ik heb de ze zege te danken aan mijn zelf discipline en aan de tactiek van mijn trainers," zei de dolblije Ta pia. Voor de nieuwe kampioen was het zijn 41e overwinning in zijn 43e partij. Twee keer bokste'1! onbeslist. Romero (23) verdeOT de zijn kampioensgordel voor»! derde keer. Hij incasseerde ®ïj tweede nederlaag in zijn prof partij. Las Vegas. WK zwaarpapierge)®) I (IBF): Tapia (VSt) w.o.p. (H6'.| 116-112 115-113) van titelho»«'l Romero (VSt). „1 Londen. WK vederge»' 1 (IBF/WBO): titelverdediger Ha»» (GBr) wint door interventie scheidsrechter in tweede ronde I Cabrera (Arg). Nashville. WK zwaarwelter (Wj I titelverdediger Lües (VSt) *jl (115-110 117-111 118-109) van» I logou (Tog). ,k„J Indio. WK halfzwaar (IBF): du'ri| (VSt) wint door interventie scheidsrechter in de derde ronde Allen (VSt). poor Jan Murre Zaamslag - De orga ren van het concours que van de landelij vereniging en po •Luctor et Emergo, Zaamslag werd geh besliste dat de spi brieken in de Z- klasse in handicap i worden verreden. Ei ;den zes deelnemers i startlijst, waarvan Briquet met Queen ruiterclub Hulst niet start kon komen. Zij met haar paard Twi j de barrage van de L- ten val en liep een ge knie op. Twee Belgen en twee Ne ders bleven over. Dirk mentier met Ovalena va Waasland, Stefan Scheerc Luciano van St.-Gillis-W< bert Vermue met Goodby De Weelruiters en voor |llyo de Loos met Nadir 1 ruiterclub Hulst. De chauffeur van de gemeei ken in St.-Niklaas, Dirk mentier, moest het basisp ■openen. Hij had goede p jwant hij was tenslotte n minder dan acht springp naar Zaamslag afgereisd, na trok een balkje naar d mat, dus vier strafpun 175,94. Stefan Scheerders i ciano liep tegen drie en dri straf punten op in 90,69. - Albert Vermue met Goodb eveneens goed van start kreeg 5,75 strafpunten ai ruiterbroek in 98,63. Toe den de obstakels verhoo i 1,35 meter en verbreed t meter. De stilte viel. ZZ Ilyo de Loos, de 24-jarige ruiter met Nadir, ging als s itapult uit de startblokke raakte geen splinter van he Hij kwam foutloos rond ir j en de hoofdprijs was voor 1 Drie van de dertien deelnei het M-springen kwamen barrage terecht. Daarbi Cornelissens met de goed i gende Panter van de ruit Hulst. Hij -zegevierde fout] I 52,47. Dirk de Permentie 1 Pedro eiste het zilver op m i strafpunten in 44,91 en het was voor Jan Noordhoek rr ventes van De Zwinruiters starfpunten en een tijd van Prachtig Het waren prachtige parci |van ontwerper Bertus Kor uit Halsteren, maar wel s1 In de L-klasse met 23 d j mers, waren de Belgen de si makers, maar ook de wiru Er kwamen er vijf in de ba waarbij Dirk de Permentü drie paarden. Hij behaalde de eerste drie prijzen. Met I jfoutloos de eerste in 49,3' Paxnak eveneens foutlot tweede in 50,01 en de derc iPapillon met vier strafpun j 56,01. iDe 15-jarige Kelly d'Her Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het oefe: gramma van de Zei Vlaamse voetbalclubs dient als aanloop naa kompetitie 1997-1998 zi :per vereniging als volgt t AARDENBURG Zondag 3 augustus, 14.30 Terneuzen-Aardenburg, do (dag 7 augustus, 19.30 uur: |denburg-VK Akkers Midde (België), dinsdag 12 aug 19.30 uur: Sluiskil-Aardei zondag 17 augustus, 14.30 Koewacht-Aardenburg, zat '2 en zondag 24 augustus: d( me aan toernooi W Schoon AXEL Dinsdag 5 augustus, 19.30 Hoek-Axel, zaterdag 9 augi 19.00 uur: Leonidas-Axel, dag 12 augustus, 19.30 lEEN-Axel, donderdag zaterdag 16 augustus: deel aan toernooi om Sloepoortc Borsele, donderdag 21 augi 19.30 uur: Axel-Koewacht Axel-toernooi bij W Axel ierdag 23 augustus: finales i Axel-toernooi, zondag 24 a las, 12.00 uur: Axel-Leonid; AZW Saterdag 9 augustus, 19.3C i Vogelwaarde-AZW, dinsd. augustus, 19.30 uur: Philip A/W, zaterdag 16 aug 11-30 uur: Lebbeke (Be io dinsdag 19 aug 19.30 uur: AZW-Hoek, do dag 21 augustus, 19.30 AZVV-Spui (Groot Axel noo! bij w Axel), zaterd: augustus: finales Groot oernooi, dinsdag 26 augi m.00 uur: AZW-STEEN. BIERVLIET aterdag 9 augustus, 14.3C

de Stem | 1997 | | pagina 16