Irma Heeren sterk in Domburg 'Het wordt een zwaar seizoen' Klimwand momenteel de grootste wens' Rudi Martens/Robin de Witte Cl-favoriet Jansen eenvoudig naar halve finale in Sluiskil Van Egmond winnaar koers in Bruinisse Speler/trainer Ruud Brood is inmiddels gewend aan concurrentie bij NAC TNIEUWS kort Hechtel )BSTEM SPORT ZEELAND B3 electie ree ren acht keer i}oelpuhtenVlliüsafapa 2, Frank er en Oliseh. Toeschouwers: 7500. FENOORD 1-9 (1-4). Doelpunten: STANDEN Middelburgse loopt ruim twee minuten onder haar parcoursrecord fel Tornij stuwende kracht achter Bergsportvereniging Zeeuws-Ylaanderen Opleiding Klimoefeningen Tennistoernooi De Eikenhof Koewacht TENNIS Botsing TENNIS Sandra de Block op tweede plaats Vijfde zege voor renner uit Nijverdal WIELRENNEN JAG 18 JULI 1997 B2 rdag niet deelnemen aan de plaats Hechtel, De Hilver- later uit te komen op de 800 Ze achtte de hectische wed- :htel niet zo geschikt om tot .angen (31) maakte pas in de NK in Emmeloord op 5 juli :ien maanden wegens blessu- De atlete van Sprint in Bre- liet de finale lopen om zich ook op Papendal ver verwij- in Athene die de KNAU op ogelijkheid té voldoen aan de hnisch directeur Bert Paauw thene bekend. I I I I I VRIJDAG 18 JULI 1997 ran Atletico Madrid, heeft ge- egang te verschaffen tot een lbond. Gil, altijd véelbespro- emt daartoe zijn bodyguards plaats Marbella is geschorst le misdragingen die hij zich geen officiële functie in de welkom tijdens de vergade- ise bond zal zorgen voor vol- om het snode plan van Gil te >oralsnog doen met uitverkie- erlander van VfB Stuttgart, juus Hiddink één keer opge- tus in Moskou meedoen tegen d luistert het 100-jarig jubi- d op. Coach van het wereld anderen Matthaus (Bayern Batistuta (Fiorentina), Bag- i koos. Nwankwo Kanu arriveerde icieel mee dat hij speelklaar is is volledig hersteld van een en. „Ik voel me goed en ik ben Inter," zei de olympisch kam- Kanu werd ruim een jaar ge- Ajax, maar voor hij maar een topclub vonden de artsen een oit was geconstateerd. De eer- zou kunnen sterven als hij op zijn eerste oefenwedstrijd ter en acht maal gescoord en met aterdaghoofdklasser Valleivo- )udek een keer versloeg maar noord-doelpunten kwamen op Eschop), Sanchez, Tati, Korne- Van Gastel) en de Ier Connol- otaal negentien spelers de wei lieven 90 minuten lang staan. voor 7500 toeschouwers, met met twee treffers topscorer, n zonder de inbreng van Arve- de Boer en Blind.*. .31 216:..., ..'ff hez, Tati, Kornejev (strafschop), els. MW 0-9 (0-5). Doelpunten: Joor- ïma. TIE - VITESSE 0-7 (0-2). Doel- l0e3tletiekmedewerker Ljburg - Johan Vermeule en Heeren bevestigden in ],{ars door Domburg' nog ar eens dat ze in Zeeland op langere werk nog ruim jer zijn dan de overige •.ïinciegenoten. Met name iju Heeren is weer uitzon- ijflijk sterk bezig. Liet ze vo- week in Zoutelande het jjjele mannenpeloton haar ;!(ien zien, in Domburg op het go meter lange rondje kon 'jan weliswaar die stunt jet herhalen, maar vele man- Ike hardlopers zagen haar (ji weer voorbij flitsen. rjjeuzenaar Erik Goossen, be- jjld niet van de traagsten, die zesde eindigde, bekende dat afloop ruiterlijk. Goossen: jat is niet normaal meer. Toen ATLETIEK ze bij me kwam heb ik een poosje aangepikt, maar ik moest er ge woon af." Heeren ging nadat ze Goossen had gepakt in de slotron- de op zoek naar Edwin de Leeuw. Hij kon de Middelburgse dankzij een sterke eindspurt voor blijven. Heeren verpulverde wel haar ei gen parcoursrecord. In 1992 had ze een tijd neergezet van 34 minu ten en 51 seconden over deze 10 kilometer meter. Nu kwam ze binnen in 32 minuten en 32 secon den. Dat alles gebeurde achter John Vermeule. De Middelburger, al een paar jaar lid van Achilles uit Etten-Leur, kreeg in de beginfase Ad de Bruijn, de winnaar van vo rig jaar, en Jack Hopmans mee. Lang konden de twee Brabanders niet bij Vermeule blijven, want al bij de tweede van de acht af te leggen rondjes tussen de goed ge vulde terrassen en het rijen dik staande enthousiaste publiek, had hij een tiental meter op zijn concurrenten gepakt. Ook hij liep hard door de straten van de Wal- cherse badstad, maar het par coursrecord zat er nooit in. Dat staat al sinds 1993 op naam van de Duitser Stefan Brand, die toen acht keer door Domburg rende in 29 minuten en 8 seconden. Ver meule had daar 30 minuten en 3 seconden voor nodig. „Lag ook niet in de bedoelingen vandaag. Het enige wat voor mij hier telde was de winst. Ik kom niet zo erg vaak in actie in het Zeeuwse en anders zouden ze me nog wel eens kunnen vergeten. Bovendien staat het parcoursre cord erg scherp. Om dat te breken zullen de omstandigheden zoals concurrentie en weersomstandig heden goed moeten zijn." Achter Vermeule liep Ad de Bruijn naar de tweede plaats. Jack Hopmans knokte zich in de slotrondjes wel wat dichterbij, maar strandde uiteindelijk op een vijftiental seconden van De Bruijn. Dennis Klasen liep een goed opgebouwde race, maar kon nooit meespelen in het spel om de winst. Edwin de Leeuw kwam als vijfde en tweede Zeeuw binnen. Erik Goossen en een weer sterk lopende Alwin Vermeulen waren de volgende Zeeuwse mannen. Bij de vrouwen eindigde Marian ne Provoost op de tweede plaats. De Lewedorpse liep achter 'het wonder op benen' Irma Heeren wat in de anonimiteit, maar haar 36.05 op deze 9,6 kilometer was bepaald niet slecht. Peter de Jongh van Sprint Breda was de snelste van het veteranenpeloton. In totaal kwamen voor deze Wal- cherse zomerklassieker 141 deel nemers het startnummer afhalen. De organisatie was in handen van Dynamica. UITSLAGEN DWARS DOOR DOM BURG OVER 10 KILOMETER MANNEN Senioren: 1. John Vermeule (Achilles) 30.03, 2. Ad de Bruijn (LADB) 30.40, 3. Jack Hopmans (Spado) 30.55, 4. Dennis Klasen (Sprint) 31.21, 5. Ed win de Leeuw (Dynamica) 32.29, 6. Eric Goossen (Scheldesport) 32.56, 7. Alwin Vermeulen (AV'56) 33.06, 8. Erwin van Diemen (Energie) 33.24, 9. Lion van Luijk (Dynamica) 33.45, 10. Jaap van der Bok (Fiakkeej 34.10, 11. Erik Deijnen (Dynamica) 34.27, 12. Kees Goossens (Spado) 34.32, 13. Peter Ramsteijn (Dynami ca) 34.36, 14. Rini Bruggeman (AV'56) 34.41, 15. Robin Hofland (Dynamica) 34.48. Veteranen 40: 1. Hans Gerritsen (Dy namica) 37.24, 2. Jan van Wingerden (AV'56) 37.52, 3. Giel van Zundert (Spado) 39.48,4. Henk Philippa 40.24, 5. Theo Simons (beiden Dynamicaj 40.42. Veteranen 45: 1. Peter de Jongh (Sprint) 34.19, 2. Kees de Crom (Spa do) 34.49, 3. Pieter van Horssen 35.01, 4. Wim Besuijen (beiden Dynamicaj 35.21, 5. Jan Olsthoorn (PAC) 35.59. Veteranen 50: 1. Job Matthijsse (Dy namica) 36.40, 2. Leo Dam (Flakkee) 38.24, 3. Egbert Brendemuehl (Duits land) 38.39. Veteranen 60: 1. Hans Bostelaar 41.16, 2. Hans Pluylaar 42.27, 3. Bram de Rijke (allen Dynamica) 44.37. Vrouwen: Senioren: 1. Irma Heeren (Dynamica) 32.32, 2. Marianne Provoost (AV'56) 36.05, 3. Diana Slooter (Flakkee) 41.19, 4. Marianne de Voogd (Dyna mica) 41.59, 5. Brigitta Lems (Delta Sport) 47.27. Veteranen: 1. Anja de Visser 40.45, 2. Jopie Daane 40.58, 3. Rita Olhenroth (alien Dynamica) 41.45. Duitsland (Schmitt, Borrmann, Flegler) - Italië (Rota/Randazzo, Cuomo, Mazzoni) 45-43. Finale: Cuba - Duitsland 45-34; om derde plaats: Italië - Frankrijk 45-32. Eindstand: 1. Cuba, 2. Duitsland, 3. Italië, 4. Frankrijk, 5. Honga rije, 6. Polen, 7. Rusland, 8. Wit- Rusland. Vrouwen, degen, laatste 64: Pal- ma-Gonzalez (Cub) - Tol (Ned) 15- 14, Hormay (Hon) - Osinga (Ned) 15-12. Kwartfinales: Ortiz-Puente (Cub) - Imke Duplitzer (Dui) 15- 11, Chappe (Spa) - Tarchini (Zwi) 15-6, Szalay (Hon) - Hormay 15-6, Garcia-Soto (Cub) - Nagy (Hon) 15-12. Halve finales: Ortiz - Chap pe 15-7, Garcia - Szalay 15-7. Fi nale: Garcia - Ortiz 15-13. Eindstand: 1. Garcia-Soto, 2. Or tiz-Puente, 3. Chappe en Szalay, 5. Hormay, 6. Nagy, 7. Tarchini, 8. Imke Duplitzer. SOFTBAL Hoofdklasse: Pirates - DSC'74 6- 1. SPQRTPRIJSVRAGEN Lotto 28A 7 - 14 - 24 - 29 - 31 - 45. Reserve getal: 16. Cijferspel: 5 5 8 0 1 8. (onder voorbehoud) Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: zo winnaars, elk f. 1000,00; priis: 79 winnaars, elk f. 25l^y vijfde prijs: 1914 winnaars, elK 25,00; zesde prijs: 2720 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 35.ua winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel: 55 80 J8. ..f Zes cijfers goed: 1 winnaar; vi] goed: geen winnaar; vier goed. z winnaars; drie goed: 214 win naars; tweegoed^2348jvinnaars^ WIFI RENNEN Hoogeveen. Elite en neo-profs. 1. Tommy Post (Breda) 100 km m 2.18.12, 2. Zuijderwijk (Poeldijk), 3. Bruinsma (Westerbork). ZEILEN Nieuwpoort. EK 470. Stand na achtste races, ro30"®1}: Rocha/Baretto (Por) 37, 2.PbP pe/Cariou (Fra) 35, 3. Brasla- vets/Matvienko (Oek) 55, 7. Be Jan Kouwenhoven 73, 31, Wi en Daan Schutte 176. jk Vrouwen: 1. Taran/Pahol<™ (Oek) 22, 2. Ward/Ward (Den'-"' 3. Salva/Sossi (Ita) 58, 25. DeLan ge/De Goederen 174, 36. Koois tra/Schmidt 215. Athene. EK Europe. Stand na drie races: L Bro (Ned) 0, 2. Matthijsse (Ned) U. Glinewicz (Pol) 14,4. 4. Marc; de Koning 16,7, 11. Verbeek 44, 50. Maaike de Koning 96. öorJohn Nijssen Ireda - „Hebben ze je nog ierkend aan die ingepakte mie op Gran Canaria, luud?," grinnikt Geert imsselers. „Ik zat op ïierteventura," corrigeert natje Brood. De eerste ;eer: „Vroegen ze zeker of ij die voetballer bent die iltijd op Gran Canaria va- santie houdt?" in conversatie met een knip- i, gebaseerd op de voor Ruud irood bijna kenmerkende zo- atrblessure - een afgescheurde «band deze reis. van handeling, het sport- jzondheidscentrum aan de Ko- ajienberg in Breda. Brusselers in het zweet, Brood - tain als een noot - oogt opmer- ttjkfris, het lijkt Breukink wel a de meet. Toch gaat de libero tan NAC hier de meeste liters verliezen. Zal zich gewei- inspanningen moeten ge- tosten om bij de aftrap van de |ituwe competitie in de basis te Voor de zoveelste maal bewijzen dat hij de juiste man op tjuist plaats is. en ik onderhand niet wat |«r krediet?," vroeg de Gor- :r zich soms vertwijfeld il Een fitte Ruud Brood moet neb verzekerd weten van zijn Ntie. „Niet hoeven denken: lm ik die risico-bal geven zon- Watze me daar meteen op af- n." k laat hij zich niet af- ïhrikken door de concurrenten Se NAC elk seizoen opnieuw ffltrekt voor zijn positie. „Raak ?aan gewend. Aan het eind van liedje sta ik telkens toch ster op dat plekkie. Nee, daar nar ik niet blindfop, maar het is 'd zo. Alleen alp NAC Ronald lotman ooit had aangetrokken Ti ik in paniek zijn geraakt." at deed NAC niet, sterker, de lub vroeg Brood (34) expliciet een seizoen te blijven voet- »Ruud Brood: „Voor hetzelfde geld verliezen we vijf wedstrijden op rij en vliegt de trainer eruit." ballen. In combinatie met een driejarige verbintenis als trainer van het tweede. Eindelijk waar dering? „Zeker, maar toch heb ik er even diep over nagedacht. Moest wel perspectief zien, op beide vlakken." Volgens zijn contract is Brood komend sei zoen eerst en vooral lid van de A-selectie. „Er zijn heel duide lijke afspraken gemaakt. Zodra de nood aan de man komt neemt de trainer van de A-jeugd of Ton Lokhoff de reserves over. 'Lok' ken ik natuurlijk uit en te na, hij wordt in zekere zin mijn mentor. Heeft het zelf meegemaakt; coachen en spelen. Ging goed. Ik beschouw het als een uitdaging en ben niet bang voor conflictsi tuaties met ploeggenoten. En als het bevalt ga ik het diploma oe- fenmeester 1 halen." Ruud ziet beslist brood in het toekomstplaatje waarin de Bre dase hoofdmacht geleid wordt door 'eigen' mensen. „Al behaal de ik de diploma's oefenmeester 3 en 2 niet met dat doel voor ogen. Niet eens per se om trainer te worden, gewoon om later iets in het voetbal te kunnen doen. Tja en dan vragen ze je. Zo rolde Gullit er ook in..." De namen Koeman en Gullit zijn gevallen. Generatiegenoten van Brood. Alledrie behoorden ze tot de veertigkoppige pre-selectie voor het EK'88. „Toen zat ik dicht bij de echte top. En nou luidt het gezegde 'talent verloo chent zich niet', maar als je dan per ongeluk wél wordt uitgeko zen voor de definitieve selectie, neemt je carrière ongetwijfeld een andere wending." Opboksen tegen een libero van de klasse Ronald Koeman was vanzelf geen sine cure. Of werden Broods potenties onderschat? „Ook. En de grote clubs kochten FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP nog niet zo massaal in als nu hè. Dat gebeurde veel bewuster en vormde mijn transfersom kenne lijk een obstakel. Was er in die tijd maar een Bosman-arrest ge weest." Klinkt spijtig, valt mee. Brood heeft vrede met het verloop van zijn carrière, want hij huldigt het motto 'je bent er altijd zelf bij'. Hij gaat nog een seizoen door om met een prettig gevoel te kunnen stoppen straks. „Ik moet ervoor zorgen constanter plezier te heb ben in het voetballen. Dat was afgelopen seizoen uiteraard linusVerberkmoes :en - De Nederlandse ^sportvereniging afdeling «ïws-Vlaanderen, waaron- tevens de rest van de pro- ®cie valt, timmert door tal activiteiten stevig aan de „Wie eenmaal genoten 't van het majestueuze van Dergen, keert terug naar a'fenomeen," geeft Ben Tor- i> voorzitter van voornoem- !®ib, als één van de rede- om verknocht te raken bergsporten. door toeval betrokken raken °e bergsport, gold evenals tvefen voor Ben Tornij. Deze ,er Human Recourses bij fichemie in Terneuzen had ielid dat regelmatig de f® introk. Onderlinge con- deden de rest en hielden in f Tornij ook eens mee ging. ben ik er langzaam inge- L en nam de liefde voor de zegt de Terneuzense jatter van de regionale NBV eerbied voor de rotsformaties B stem. Dit ontzag en genie- id J"/6 bergen maakte dat hij liiseÜ. Va" Later werd ?rfiar's en nu voorzitter van '«It o 'n Zeeland 530 leden m °®der regie staat van een U bestuur waarin Henk Wenaars het secretariaat beheert, Jan de Maat de pennin gen onder zijn hoede houdt, Adri Obrie de portefeuille wandel- en algemene zaken runt en Leon Küpens-Groot klimzaken in zijn beheer heeft. In zijn totaliteit een leiding die borg staat voor tal van cursussen en contactavonden. „Wat opleiding betreft staat er jaarlijks een vijftal specialismen op de rol. Hierbij bergwandelen met kaart en kompas, rotsbe- klimmen voor beginners en voor gevorderden, reddingstechnieken en sportklimmen," aldus Ben Tornij, die in zijn zoons Gerwin, Werner en Mark knapen heeft die eveneens met het bergsportvirus besmet raakten. Gerwin, de oud ste van het trio, schopte het in middels tot kliminstructeur. Een zaak waarop pa Tornij trots is. Temeer, daar hij als geen an der weet dat zomaar lukraak de bergen intrekken gevaarlijker is dan men soms denkt. Met name het plotselinge omslaan van het weer is een algemeen bekend fe nomeen, dat desondanks nog jaarlijks tal van klimmers en wandelaars compleet verrast. Vallen, geraakt worden door neerstortende stenen en de weg kwijt raken zijn andere moeilijk heden waarmee een bergsporter te maken kan krijgen. Kortom, het weten waarmee men bezig is en de gevaren onderkennen, zijn zaken waarvan een ieder die de bergen intrekt op de hoogte moet zijn. Voor Ben Tornij en zijn me de-bestuurders zelfs een heilig moeten. Hun opleidingen en spe ciale verzekering zijn er dus om leed te voorkomen en te verzach ten. „Dan ook kun je genieten van het één zijn met de natuur en het genieten van de stilte," weet Ben Tornij, die wars is van het organiseren van reizen. „Wij zijn geen reisvereniging," is zijn dui delijke repliek op deze vraag. Wat de NBV afdeling Zeeuws- Vlaanderen wel doet, is klimoefe ningen en wandeltochten houden in de Ardennen en Eifel. Tochten met volle bepakking als training met soms overnachtingen in bij voorbeeld Sy. Een plaats in de Ardennen waar de NBV een eigen hut heeft. Dat dit soort onderko mens keihard nodig zijn in de bergsport, is een gegeven. Voor leden van de NBV zelfs aantrek kelijk, omdat zij vijftig procent reductie per overnachting krij gen. Een voordeeltje dat het ma ken van langere tochten aantrek kelijker maakt. Training hiertoe is daarom wenselijk. Is en blijft het één zijn met de na tuur een fenomeen dat bergspor ters aan zal blijven trekken, één tak binnen de overkoepelende paraplu die NBV heet, springt er momenteel duidelijk uit. Name lijk sportklimmen. Klimmen in een steile wand. „Dat is momen teel een van de snelst groeiende sporttakken in Nederland. Hal len met klimwanden schieten als het ware overal de grond uit. Be halve in Zeeuws-Vlaanderen, dat nog altijd verstoken is van zo'n onderkomen." Dat gebrek inlossen is voor Ben Tornij en zijn mannen nu juist een uitdaging. Zij het een uitda ging, die aardig wat centen kost. „Zonder sponsoring is dat voor ons 'amateurs' niet haalbaar," weet Tornij, die in de Axelse wa tertoren en de niet meer in ge bruik zijnde suikersilo in Sas van Gent nog aardige alternatieven kent. Twee stekken die in ieder geval hoog genoeg zijn om als klimwand te gebruiken. Zowel van buiten ais van binnen. „Dat zou ideaal zijn," dromen Tornij en zijn mannen. Leden van de Nederlandse Bergsportvereniging afdeling Zeeuws-Vlaanderen actief op de klimwand in Terneuzen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze tennismedewerker Koewacht - Wedstrijdleider Rudi Martens is in combinatie met Robin de Witte favoriet op het Cl-schema van het 8e Open Vlasbloemeken Vlastoernooi. Het toernooi van Tennis Vereni ging De Eikenhof uit Koewacht start vandaag om 10.00 uur. moeilijk. Vaak teruggedacht aan Graham Arnold, die eens de wij ze woorden sprak: 'Ik ben geko men om te voetballen en niet om te praten, of het moet over voet bal gaan'. Het leek bij NAC op een gegeven moment de Tweede Kamer wel. Zoveel gelul." Brood bestrijdt dat de sfeer in de groep beneden alle peil was. „Had veel beter gekund, maar het was niet zo dat er jongens in extreme mate tegenover elkaar stonden. Anders hadden we vlak voor en na de winterstop nooit zo'n goede serie kunnen maken. Waren we helemaal de afgrond ingezakt richting nacompetitie. Kan ook gebeuren. Feitelijk is het toch knap dat deze groep het niet zover heeft laten komen." Eerst zal z'n linkerknie weer de oude moeten zijn. Tijdens het slotduel van de competitie be leefde Brood een onzachte en 'oerstomme' botsing met Fortu- na-spits Robert van der Weert. „Echt lomp, ik kon niet meer bij de bal komen, wil dat toch en probeer zelfs nog te passen. En ik wist wat er zou gebeuren. Je kunt verdomme net zo goed ge lijk tegen een muur schoppen." De meevaller luidde dat de knie band niet op een cruciaal punt was afgescheurd. Er is geen bot meegetrokken. Over circa drie weken hoopt hij z'n spieren weer op krachten te hebben en met de bal en de groep te kunnen gaan trainen. De seizoenstart is haal baar, schat de vrije verdediger die zich niet aan voorspellingen waagt. Hij bestempelt de door NAC binnengehaalde 'verster kingen' liever als 'nieuwkomers'. „De realiteit is toch dat je maar moet afwachten hoe ze het doen. Het wordt gewoon weer een zwaar seizoen, waarover ik best positieve ideeën bezit, maar voetbal blijft voetbal. Voor het zelfde geld verliezen we vijf wedstrijden op rij en vliegt de trainer eruit. Weet jij het, weet ik het." Er wordt gespeeld op de drie gra- velbanen aan de Korte Akkers te Koewacht. De finales worden af gewerkt op zondag 27 juli. De prijsuitreiking vindt die dag om streeks 18.00 uur plaats. Door de week gaan de eerste partijen om 16.00 uur de baan op. De laatste partijen zijn gepland om 21.45 uur. „Het valt me op dat de sche ma's in de hogere categorieën, bijvoorbeeld C2, steeds voller worden. Drie jaar geleden waren er in de C2 alleen nog maar sche ma's van acht bij ons. Daartegen over staat dat in de D2 de sche ma's teruggegaan zijn van 32 naar 16. Er is dus duidelijk spra ke van doorstroming," aldus Ru di Martens. Hij verzorgt samen met Geert Saman de wedstrijd leiding. Ze worden geassisteerd door een wedstrijdcommissie be staande uit Evert van Kerkhoven, Frank van Mossevelde, Gerrie Agterhuis, José Muilwijk en Pa trick van Kerkhoven. Bondsgede- legeerde is Guido Verstoeten. Men ontving 207 inschrijvingen, goed voor 150 wedstrijden. Daar mee is het toernooi evenals verle den jaar volgeboekt. PLAATSINGEN VROUWEN C2: poule van vijf. Dl: 1. Begijn/Deruyck, 2. Blanckae- rt/Scheele, 3/4. Lammens/Vlaemin- ck en Dierick/Voermans. D2/E: 1. Van Drongelen/Hamelink, 2. Muilwijk/Van Wolvelaer, 3/4. Ver- eecken/Weemaes en Be- terams/Schreurs. DUBBELSPEL GEMENGD DUBBELSPEL Cl: twee poules van drie. C2: 1. Vlaeminck/Lammens, 2. Ver- haegen/d'Hooghe, 3/4. Broeckae- rt/Van Goethem en Adriaansens/Van Tatenhove. Dl: 1. Kint/Van Eerdenburgh, 2. Ro man/De Bock, 3/4. Cools/De Saegher en Rodrigo/Vael, 5/6. Van Dronge- len/Vanassche en Van Kerkhoven/De Pau, 7/8. Van Mossevelde/Stam en Van Waes/Statujew. D2/E: 1. Muilwijk/Van Regenmortel, 2. Hamelink/Nanninga, 3/4. Van Drongelen/Fraanje en Weemaes/Pol- let, 5/6. Van Wolvelaer/Van Wolve laer en Kint/Vlassenrood, 7/8. Wou- ters/Wiilaert en Navarro/Aerts. MANNEN Cl: 1. De Witte/Martens, 2. Vermeu len/Wouters. C2:1. Lammens/Missiaen, 2. Misseg- hers/De Smet, 3/4. Van Goethem/Van de Voorde en Ne- ve/Van de Sande. Dl: 1. Van Kerkhoven/Van Regen mortel, 2. Scheffers/Sponselee, 3/4. Ivens/Kint en Burm/Morcus, 5/6. Van Aalst/De Moor en Aerts/Vanas- sche, 7/8. Hamelink/Nanninga en Rotthier/V erbiest. D2/E: 1. Van Boven/Vernimmen, 2. Post/Statujew, 3/4. Hamelink/Nan ninga en Bruinings/Van Dijk. Van onze tennismedewerker Sluiskil - Henk Jansen bereikte freewheelend de halve finales op het C-schema van het 7 e Open Sluuskille toernooi van Ten nis Vereniging Sluiskil. kleerscheuren voor de C-kwartfi- nales. Toch gaf John Epskamp van de organiserende vereniging zich niet zomaar gewonnen. Het betrof een partij die vanwege de regen zeker vier keer moest wor den stilgelegd. „Ik heb gewoon gespeeld als anders. Dat wil zeg gen: alles terugbrengen. Dat is nu eenmaal mijn spel. Alleen 'slicen' was nu wat moeilijker want de bal werd zo zwaar door de regen. Echt gemakkelijk ging het niet, maar ik was 'vaster'," verklaarde Reggie Bun na afloop. Met als in zet een plaats in de halve finales speelt Bun de volgende ronde te gen de als eerste geplaatste Robin de Witte. „Ik gooi alles meters hoog de lucht in tegen hem. Daar kan hij niet tegen," lachte Bun. Bij de vrouwen-Dl mag Annema- rie van Loo zich al toernooi-win- nares noemen. Zij was in de pou le te sterk voor Chantal Hame link en Rita Bleyenberg. Plaatselijk favoriet Jansen kende verrassend weinig moeite met Ronny de Jong: 6-3, 6-0. Henk Jansen had praktisch de gehele partij het initiatief in handen. „Ja, het ging heel gemakkelijk. Ik had nog nooit van Ronny de Jong gewonnen, maar ik moet wel zeg gen dat het iedere keer indoor was dat ik tegen hem speelde. Ik zorgde er voor dat ik de bal goed cross sloeg. Als je tegen hem te veel door het midden slaat, gaat hij het spel maken. Ik speelde aanvallend van de baseline. Diep en in de hoeken," aldus Henk Jansen. De Sluiskillenaar is bezig aan een goed seizoen. Hij eindig de met TV Sluiskil op een ver dienstelijke stek in de Zeeuwse hoofdklasse. Jansen won vijf van de zeven singles en was samen met Han Matthijssen eveneens nauwelijks te kloppen in het dub belspel. Reggie Bun van TC Smash uit St.Jansteen plaatste zich zonder Van onze atletiekmedewerker Oostende - Sandra de Block uit Hulst eindigde in haar ca tegorie als tweede op de 1000 meter tijdens baanwedstrij- den in Oostende. De C-juniore, lid van de Hulster atletiekvereniging RKHAV, had voor de kilometer een tijd nodig van 3 uur en 11 minuten. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Arjan Michielsen- Han Matthijssen 7-5, 2-6, 6-3; Be rend Hoek-Hessel hamelink 6-1, 6-1; Ronny de Jong-Kees de Putter 6-0, 6-2; Gino Roctus-Johnny Bleyenberg 6-1, 6-4; kwartfinale: Henk Jansen- Ronny de Jong 6-3, 6-0. Dl: tweede ronde: Ralf Zegers-Fon- ny Verstraeten 6-3, 6-3; Harry van Quekelberghe-A. de Raaff 6-3, 6-0; Koen van ae Berg-Henri Zegers 6-0, 6-3; Jack van der Staal-Hans van Sonderen 6-4, 6-1; Tonny Aarsen-R. Roeland 6-3, 6-2; Wouter Herre- wegh-Jos Saman 6-2, 6-3; Peter Rompa-Jos Veraart 6-1, 6-2; Huib van den Akker-Peter Visser 6-2, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Dl: Annemarie van Loo-Chantal Hamelink 6-2, 6-4; Annemarie van Loo-Rita Bleyenberg 6-2, 7-6. Van onze wielersportmedewerker Bruinisse - Ben van Egmond, met vakantie in Zeeland, incas seerde gisteravond zijn vijfde seizoenzege in Bruinisse. De ren ner uit Nijverdal hield in de eindsprint zijn medevluchters Arie Voogt en Marcel Gunst met ruim verschil achter zich. Bruinisse was dit keer afgestapt van amateurs, omdat vorig jaar de deelname gering was. Men had nu gekozen voor cyclospor- tieven en trimmers, die het ove rigens ook lieten afweten. Slechts 38 renners gingen van start. Al vroeg werd het veld in twee groepen verdeeld. In de hoofd macht van twaalf bevonden zich onder andere Theo Akkermans, Arie Voogt, Marcel Gunst, Johan Pemen en Jack Broeren. Deze kopgroep nam reeds snel 45 se conden voorsprong op een twee de groep van zestien man die de koplopers steeds verder zagen weglopen. Tot de geklopten be hoorden onder andere Eric Ver- eecken en Karei Warnier. Twee ronden voor het einde ont snapten uit de kopgroep Marcel Gunst, Arie Voogt en Ben van Egmond. Laatstgenoemde maakte het karwei gemakkelijk af. Uitslagen: 1. B. van Egmond (Nij verdal), 70 kilometer in 1.43.10, 2. A. Voogt (Breda), 3. M. Gunst (Yerseke), 4. A. Slager (Dord recht), op 20 seconden, 5. J. Broe ren (St.Willebrord), 6. T. Keiler (Steenbergen), 7. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 8. M. Kooy- man (Breda), 9. R. Koole ('s-Hee- renhoek), 10. J. Tettelaar (Vlaar- dingen), 11. N. Deijkers (St.Wille brord), 12. J. Pemen (Rijsbergen), 13. E. Vereecken (Hulst), op 2.57, 14. P. Voesenek (Breda), 15. R. Vrins (Breda), 16. P. Bierkens (Stampersgat), 17. E. Niewerth (Lekkerkerk), 18. E. van der Wiel (Breda), 19. W. Buitendijk (Lek kerkerk), 20. J. van Dijke (Scher- penisse). J

de Stem | 1997 | | pagina 9