onker krijgt andere status' Het 'Klim? S start onderzoek naar gedrag van Peter Gerards Rentree Andre Agassi loopt uit op mislukking Oetsjakov nog steeds boos op Tour-direetie Rabo-ploeg heeft op rustdag geen reden tot feestvieren Speler/trail UITSLAGEN STANDEN i 3 DE STEM SPORT Transfer Ajacied Santos ketst af SPORTNIEUWS KORT Ben Tornij sti VRIJDAG 18 JUL11997 B2 Saint Etienne (anp) - Sergei Oetsjakov was gisteren nog steeds des duivels. Een dag na de deklassering in Perpignan was de woede bij de 29-jarige Oekraïner en zijn ploegmak- kers van Polti nog niet be koeld. Kwaad was de blonde renner vooral op de koersdi- recteuren van de Tour, Jean- Marie Leblanc en diens assis- tent Jean-Francois Pescheux. „Maffia," zei de blonde renner op de rustdag in algemene zin in ho tel Campanile in Villars, even bui ten Saint Etienne. Hij zei het niet met zoveel woorden, maar uit al les bleek dat hij - en met hem zo- velen - de Fransen ervan verdacht per se een landgenoot op het po dium te willen hebben. „Ik heb nauwelijks iets verkeerd gedaan. Desbiens was zelf schul dig aan het feit dat hij bijna in de dranghekken terecht kwam," zei Oetsjakov. „Het was een brede aankomst. Rechts was alle ruimte Hij koos zelf voor de nauwere doorgang links. Als hij dan in de problemen komt, dan heeft hij toch zelf schuld?" Hoewel de jury van de UCI (inter nationale wielrenunie) de uitein delijke beslissing nam, heerste bij Polti het ontevreden gevoel dat op last van hogerhand (Pescheux) de overwinning naar de Fransman Desbiens is gegaan. Gerrit de Vries, de Nederlandse ploegmak- ker van Oetsjakov, wist het wel zeker. Hij had geen goed woord over voor de wedstrijdcommissa rissen. „Het is een schandaal wat woensdag is gebeurd." Ploegma- nager Gianluigi Stanga was iets genuanceerder in zijh reactie. De Italiaan zei de beslissing van de jury te respecteren, ondanks het feit dat ook hij zijn bedenkingen had. „Indien de jury consequent is, deklasseren zij na iedere mas sasprint twintig renners. Situaties zoals woensdag doen zich vaker voor, slechts een keer eerder had den ze ingegrepen. Met Zabel en Steels," zei Stanga. „In beroep gaan heeft geen zin. Het kost al leen maar geld. De beslissing wordt toch niet teruggedraaid." Door John Graat Villars - Terwijl TVM vol gens traditie op de rustdag in de Tour met een mossel party open huis hield, ver koos de Rabo-ploeg de rust. Terwijl voor TVM de Tour met de ritwinst voor Blijle- vens alweer half geslaagd is, likte de andere Neder landse formatie de wonden. Echt reden tot feestvieren is er bij Rabo ook niet. Na Leon van Bon kreeg de ploeg gisteren in Danny Nelissen de tweede uitvaller. Bij de overige zeven kan de moraal wel beter. De onbetwiste kopman Peter Luttenberger viel in de eer ste bergritten tegen en moet voor lopig met de twaalfde stek (op ruim 8 minuten van Ullrich) ge noegen nemen. De man die het meeste te verwer ken kreeg, was echter Patrick Jonker; Ue Australische Neder lander, vorig jaar nog twaalfde in de Tour, kon in de Pyreneeën ab soluut niet met de besten mee. Hij staat al op meer dan een uur van Ullrich (81e). Gisteren liep hij, rond het hotel in Villars, tever geefs te zoeken naar het waarom van zijn falen. De ploegleiding zoekt het voorlo pig in zijn voorbereiding. „Dat zal volgend jaar anders moeten," zegt Adrie van Houwelingen ge decideerd. „Toen Jonker vorig jaar bij ons tekende, heeft hij pre cies aangegeven welke route hij wilde volgen naar de Tour. Hij wist in september al wat hij op 17 mei zou gaan doen. We hebben hem daarin vrij gelaten, omdat hij toch een speciale status genoot. Achteraf kun je niet anders dan oönsfaterea'dat -hij-niet- de juiste weg 'heëff geiwMri" Van HoüWeltiigyAfi^jfaart Jonker LETOUR, «7 DE M FRANC Door Johrf&pat Patrick Jonker kon in de Pyreneeën niet meekomen met de beste renners. niet. „We hebben dit jaar de Pa trick Jonker van vorig jaar nog geen moment gezien. Hij wint WhcffiOTdKbsiekers. we hem niet gezien. Alles stond bij hem in voorbereiding op de Tour. Daardoor is hij te veel met trainen en te w'einig-mét koersen; bezig geweest. Volgend jaar moet hij meer 'Myfil59 zegt Vafr1 Houwelingen. De beschermde status die Jonker tot op heden ge noot bij de Rabo, zal hij kwijtra ken. Van Houwelingen: „Mis schien is Patrick Jonker wel niet de grote renner die wij Vorig jaar in hem zagen. Hij werd twaalfde in de Tour maar dat zou wel eens zijn plafond geweest kunnen zijn. Vanuit eenandere rol in de ploeg, zoals hij bij ONCE ook had (knechtenrol, red.), functioneert Patrick misschien beter." Niet alleen Jonker en Luttenber ger, en in minder mate Boogerd, vallen tegen. In de afgelopen elf etappes waren de Rabo-renners niet die vrijbuiters die ze vorig jaar waren. Alleen Nelissen en Dekker probeerden het. Toch is de sfeer in de ploeg er niet echt door aangetast, meent Adrie van Houwelingen. „Er wordt aan tafel nog steeds gelachen hoor. Maar, we hebben nog niks gewonnen en dat knaagt. Als je niks wint in de Tour, is het niks. Als je wel succes hebt, ga je op vleugels naar Pa rijs." Erik Dekker heeft nog genoeg moraal. „Iedereen trekt steeds de vergelijking met vorig jaar. Maar je wist van tevoren dat het niet weer zo zou gaan," zegt Dekker. De waterdrager van Peter Lut tenberger heeft er geen moeite mee zich te blijven uitsloven voor een tegenvallende kopman. „Ik heb er minder moeite mee dan verwacht. Misschien zit dat knechten in me. En ik kan Peter niets verwijten, omdat hij zijn best doet. We moeten niet panike- ren." De andere Erik, Breukink, droomde gisteren, halverwege zijn elfde Tour, hardop van een stuntje op AIpe d'Huez. „Ik zal in de tijdrit niet tot het uiterste gaan. Ik wil wat krachten sparen voor Alpe d'Huez. Als we met een groepje vroeg weg kunnen rijden, maak ik misschien een kans," zei Breukink wiens «rouw hem bo venop Alpe d'Huez zal opwach ten. Door Henri van der Steen Gourla - Accountants zijn gis teren een onderzoek gestart naar handel en wandel van Pe ter Gerards in diens periode van werknemer bij de WCS, de spelersvakbond. De oud doelman van onder meer RKC wordt ervan verdacht zich aan transfers te hebben verrijkt. Bij de WCS is men ervan over tuigd dat het onderzoek in de pri- vé-administratie van Gerards zal aantonen dat de ex-begeleider lijntjes had lopen naar clubs die hem betaalden voor zijn diensten. PSV, Roda, Vitesse, Willem II en AZ zijn de vijf clubs die in dat verband worden genoemd. Begin dit jaar werden Gerards en diens toenmalige vriend en collega Sigi Lens - naar wiens arbeidsver leden vanaf maandag wordt ge speurd door een accountant - door de WCS op staande voet ontsla gen. Vooral de eerste werd vals spel ten laste gelegd; Gerards had onder meer voorzitter Theo van Seggelen misleid en een contract bij Adidas van Patrick Kluivert aangegrepen om zelf flink mee te profiteren van de verbintenis. De enorme ophef die de zaak trok had op 13 mei een zogenaamde vaststellingsovereenkomst tot ge volg. Daarin bekende Gerards kleur. Hij tekende ook voor de ga rantie dat hij alle medewerking zou geven aan een diepgaand on derzoek. Van Seggelen: „Hij wei gerde nadien echter gewoon alle medewerking, probeerde alleen maar tijd te rekken." Hij ging zelfs verder. In de vast stellingsovereenkomst staat te le zen dat Peter Gerards verklaart als scout in dienst te zijn van AZ en geen andere werkzaamheden te zullen verrichten, op straffe van een boete van 25.000 gulden per overtreding. Onlangs zat Gerards echter doodleuk namens AZ aan tafel te onderhandelen met een vroegere collega van de WCS. Van Seggelen: „Er zat voor de vorm nog iemand bij van AZ. Ge rards verklaart officieel gewoon dat hij er als scout bij zat." De clubs waarvan mogelijk beta lingen aan Gerards zichtbaar worden voor de ogen van de ac countants zijn de clubs die eerder werden opgeroepen te getuigen in de zaak-Gerards die toen alsnog werd afgeblazen. PSV, Roda, Vi tesse, Willem en AZ zijn de clubs waarom het draait. NAC behoort niet langer tot de verdachte clubs. Van Seggelen: „Die club heb ik mijn excuses gemaakt, NAC heeft met Gerards niks te maken gehad. De andere clubs volgens onze stel ling wel." Gerards en Lens werkten volgens informatie via een Zwitsers be drijf, Fuba. Achter dat bedrijf bleek zich een blinde makelaar schuil te houden. Van Seggelen: „Dan bleek die blinde Zwitser ook de transfer van een Nederlandse speler van de Nederlandse club A naar de Nederlandse club B te hebben gedaan. Geloof jij het? In vijf jaar tijd zijn er zeker honderd, misschien wel 500 facturen opge maakt door Fuba. We hebben nog niks, maar die ene factuur die al les zal blootleggen, komt er nog." Zijn kruistocht voor sociaal ge drag in de voetbaljungle denkt Van Seggelen overigens niet lang meer in zijn eentje te hoeven voe ren. „Ik kan me niet voorstellen dat de FIOD hier straks niet in duikt. Ik verwacht dat de accountants ille gale betalingen tegenkomen en dat er lijntjes naar clubs en make laars zichtbaar worden. Dan wordt het echt interessant." Binnen een maand hoopt de WCS de bevindingen van de accoun tants op tafel te hebben. Dan zal de spelersvakbond besluiten of en welke maatregelen tegen Gerards en Lens verder zullen worden ge nomen. Van onze correspondent Sao Paulo - Het Braziliaanse Palmeiras is niet met Ajax tot een vergelijk kunnen ko men over een transfer van i-entraal-verdediger Marcio Santos. Na ruim twee weken onderhandelingen heeft de Amsterdamse club laten we ten dat zij het bod van Pal meiras te laag vindt. Naar verluidt zou de club uit Sao Paulo zes miljoen gulden hebben geboden, maar Ajax zou volgens de woordvoerder van Palmeiras het bedrag willen vangen waarvoor •Santos destijds van het Itali aanse Fiorentini werd ge kocht. Gevraagd' naar een reactie i .xwide Mabcio Santos zich teleurgesteld Over het afket sen van de onderhandelin een, hoewel hij daar zelf nog niet van op de hoogte was. De Braziliaanse internatio nal bevond zich op de lucht haven van Porto Alegre op weg naar zijn ouderlijk huis in de badplaats Camburiu. „Natuurlijk is het een tegen slag. Het'is geen geheim dat ik niet terug wil naar Am sterdam. Palmeiras was voor mij een aantrekkelijke optie omdat ik dan in Brazilië kan blijven spelen," zo vertelde Santos*. „Maar er is nog geen man overboord," zo stelt. hij. Er is naar zijn zeggen, se rieuze interesse van een Eu ropese topclub. Welke dat is, wilde Santos niet zeggen. Washington (rtr) - De rentree van Andre Agassi op de ten nisbanen na zeventig dagen afzijdigheid is mislukt. De als derde geplaatste Amerikaan leed in het toernooi van Was hington in de tweede ronde een nederlaag met 6-2 4-6 4-6 tegen zijn landgenoot Doug Flach. Agassi, drievoudig winnaar van het evenement, had in de openingsronde vrij gehad. Agassi, gezakt naar de 31e plaats op de wereldranglijst, stond ruim twee maanden aan de kant om een hardnekkige polsblessure te laten genezen en met actrice Brooke Shields te trouwen. Zijn laatste partij dateerde van 1 mei toen hij in Atlanta een nederlaag leed tegen de Zweed Magnus Norman. In de eerste set leek Agassi op scherp te staan, maar daarna brak gebrek aan wedstrijdritme hem duidelijk op. „Ik mocht na een dergelijke lange pauze nog niet zoveel verwachten," zei hij na afloop. „Na een goede start begon ik al snel moe te worden. Het trok eerst in mijn benen en na een uurtje leken mijn armen wel als lood. Alles wat ik kan doen is stapje voor stapje probe ren mijn oude niveau te halen. Op dit moment ben ik niet in staat van iemand als Flach te winnen. Dus er is nog een hoop werk te verzetten." Agassi had een per centage geslaagde eerste services van slechts 46, hij sloeg vijftien dubbele fouten. Eerder bereikte Fernon Wibier, de enige Neder lander in het overigens in door snee zwak bezette toernooi en als zestiende geplaatst, wel de derde ronde. Hij won met 7-6 6-4 van de Italiaan Davide Scala. De nummer 131 van de wereld treedt in zijn volgende partij aan tegen de als tweede geplaatste Tsjech Retr Ilorda. IQ Brenua Schultz-McCarthy is in de tweede ronde van het ten nistoernooi van Praag uitgescha keld. De Nederlandse, als eerste geplaatst, verloor in drie sets van de Frangaise Alexia Dechaume- Balleret. Schultz begon overtui gend. Ze won de eerste set met 6- 3, maar maakte vervolgens nog slechts drie games: 2-6 1-6. El De pas 17-jarige Rus Marat Safin, die via de kwalificaties het hooftoernooi haalde, baarde bij het Challenger-toernooi in Sche- veningen opzien door de als eer ste gerangschikte Italiaan Sang- uinnet uit te schakelen. Gisteren plaatste hij zich voor de kwartfinales door de Argentijn Pastura met 6-4 6-3 te verslaan. Daarin ontmoet hij de Italiaan Messori. Hij won in de tweede ronde van de als zeven geplaatste Argentijn Gomez Diaz. UITSLAGEN Washington. Mannen, 1,35 miljoen gulden. Tweede ronde: Flach (VSt) - Agassi (VSt/3) 2-6 6-4 6-4. Derde ronde: Korda (Tsj/2) - Wibier (Ned/16) 6-4 6-4, Draper (Aus/7) - Campbell (VSt) 6-3 7-6, Wheaton (VSt) - Stoltenberg (Aus) 3-6 7-6 7-6, Spadea (VSt) - Tebbutt (Aus) 5-7 7-6 6-3. Praag. Vrouwen, 320.000 gulden. Tweede ronde: Deehaume-Balleret (Fra) - Schultz-McCarthy (Ned/1) 3- 6 6-2 6-1, Martinek (Dui) - Probst (Dui) 6-0 6-2, Chladkova (Tsj/5) - Bobkova (Tsj) 7-6 6-4, Richterova (Tsj) - Dragomir (Roe/2) 7-6 6-4, Kruger (ZAf) - Louarsabisjvili (Geo) 6-2 5-7 6-4. Indeling kwartfinales: Dechaume - Kruger, Martinek - Chladkova, Ma- ruska - Habsudova, Cristea - Rich terova. Stuttgart. Mannen, 2 miljoen gulden. Achtste finale: Bruguera (Spa/4) - Ferreira (ZAf/14) 1-6 6-3 7-5, Man tilla (Spa/10) - Kuerten (Bra/8) 4-1, opgave Kuerten, Costa (Spa) - Bec ker (Dui/7) walk over, Berasategui (Spa) - Blanco (Spa) 7-5 7-5, Kucera (Slw) - Rios (Chl) 6-4 6-4, Portas (Spa) - Gumy (Arg) 3-6 6-2 7-6. Scheveningen. Mannen, challenger, 100.000 gulden. Tweede ronde: Moldovan (Roe/4) - Guardiola (Fra) 6-3 6-4, Puentes (Spa) - Jonsson (Zwe/3) 2-6 6-4 6-2, Messori (Ita) - Gomez-Diaz (Arg/7) 6-3 6-4, Safin (Rus) - Patura (Arg) 6- 4 6-3. Indeling kwartfinales: Safin - Mes sori (Ita), Puentes (Spa) - Navarro (Spa), Heuberger (Zwi/5) - Moldovan (Roe/4), Calatrava (Spa) - Garizzio (Arg). Dubbelspel, kwartfinales: Caras- co/Sanguinetti (Spa/Ita) - Imaz/Ser- rano (Spa) 7-5 4-6 6-1, Bruno/Hu- ning (Ita/Dui) - Kempes/Hood (Ned/Arg) 6-1 7-5. Palermo. Vrouwen, 320.000 gulden. Paulus (Oos/1) - Cecchini (Ita) 6-1 6- 4, Makarova (Rus) - Labai (Arg) 6-2 4-6 6-1, Schett (Oos/3) - Van Lottum (Fra) 6-1 6-3, Gagliardi (Zwi) - Ga- valdon (Mex) 6-2 6-1, Testud (Fra/2) - Garrone (Ita) 1-6 6-4 6-2, Gorro- chategui (Arg) - Begerow (Dui) 2-6 6- 4 6-1, Ruano-Pascual (Spa) - Piz- zichini (Ita) 6-4 6-4, Farina (ita) - De Ville (bel) 7-5 6-3. Indeling kwartfinales: Paulus - Gor- rochategui, Makarova - Farina/de Ville, Ruano-Pascual - Schett, Gag liardi - Testud. Agassi moet na een partij het toernooi laten. in Washington alweer ver- Van Langen loopt niet in Hechtel Rijswijk - Ellen van Langen zal zaterdag niet deelnemen aan de atletiekwedstrijden in de Belgische plaats Hechtel. De Hilver sumse atlete heeft besloten een dag later uit te komen op de 800 meter in de Duitse plaats Ingolstadt. Ze achtte de hectische wed strijden op de intieme baan van Hechtel niet zo geschikt om tot een goede prestatie te komen. Van Langen (31) maakte pas in de series van de 800 meter tijdens de NK in Emmeloord op 5 juij haar rentree in een wedstrijd na dertien maanden wegens blessu res op non-actief te hebben gestaan. De atlete van Sprint in Bre da liep toen een tijd van 2.08,11 en liet de finale lopen om zich niet te forceren. Op 12 juli bleef ze ook op Papendal ver verwij derd van de richttijd voor de WK in Athene die de KNAU od 1.59,50 heeft bepaald. Tot en met zondag bestaat nog de mogelijkheid tè voldoen aan de richtprestaties. Maandag maakt technisch directeur Bert Paauw van de atletiek-unie de ploeg voor Athene bekend. Gil dreigt met geweld Madrid - Jesus Gil y Gil, voorzitter van Atletico Madrid, heeft ge dreigd zich vandaag met geweld toegang te verschaffen tot een vergadering van de Spaanse voetbalbond. Gil, altijd veelbespro ken en meestal in negatieve zin, neemt daartoe zijn bodyguards mee. De burgemeester van de badplaats Marbella is geschorst naar aanleiding van een van de vele misdragingen die hij zich permitteert. Door die straf mag hij geen officiële functie in de voetbalwereld vervullen. Hij is niet welkom tijdens de vergade ring, tot zijn grote woede. De Spaanse bond zal zorgen voor vol doende agenten bij de vergaderzaal om het snode plan van Gil te verijdelen. Verlaat weer in wereldselectie Moskou - Frank Verlaat moet het vooralsnog doen met uitverkie zingen in wereldselecties. De Nederlander van VfB Stuttgart, door de Nederlandse bondscoach Guus Hiddink één keer opge roepen sinds 1995, mag op 18 augustus in Moskou meedoen tegen een ploeg van Russen. De wedstrijd luistert het 100-jarig jubi leum van de Russische voetbalbond op. Coach van het wereld team is Bobby Robson, die onder anderen Matthaus (Bayern München), LeBoeuf, Zola (Chelsea), Batistuta (Fiorentina), Bag- gio (AC Milan) en Papin (Bordeaux) koos. Kaïiu is klaar voor rentree Milaan - De Nigeriaanse aanvaller Nwankwo Kanu arriveerde gisteren in Milaan en hij deelde officieel mee dat hij speelklaar is voor Inter. De voormalige Ajacied is volledig hersteld van een hartoperatie. Hij kan weer voetballen. „Ik voel me goed en ik ben er zeker van dat ik zal spelen voor Inter," zei de olympisch kam pioen van Atlanta op het vliegveld. Kanu werd ruim een jaar ge leden door Inter overgenomen van Ajax, maar voor hij maar een wedstrijd speelde voor de Italiaanse topclub vonden de artsen een hartafwijking die in Amsterdam nooit was geconstateerd. De eer ste diagnose was dat de aanvaller zou kunnen sterven als hij op topniveau bleef voetballen. Feyenoord en Ajax scoren acht keer Scherpenzeel - Feyenoord heeft in zijn eerste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het nieuwe seizoen acht maal gescoord en met 9-1 gewonnen. Tegenstander was zaterdaghoofdklasser Valleivo gels, dat de Rotterdamse keeper Dudek een keer versloeg maar ook in eigen doel schoot. De Feyenoord-doelpunten kwamen op naam van Vos (3), Van Gastel (strafschop), Sanchez, Tati, Korne- jev (van elf meter als vervanger van Van Gastel) en de Ier Connol ly. Trainer Arie Haan stuurde in totaal negentien spelers de wei in. Alleen Vos, Dudek en Boateng bleven 90 minuten lang staan. Ajax won gisteravond in Oldenzaal, Voor 7500 toeschouwers, met 8-0 van Quick'20. Musampa was met twee treffers topscorer. Morten Olsen moest het nu ook doen zonder de inbreng van Arve- -ladze, Laudrup, Uitmanen, Ronald de Boer en BHlidN Oldenzaal: (fillK'27fA'J.\0-8 (0-4). Doelpuhf!en:^usarapa 2, Franlï de Boer, Sibon, Tobiasen, Dani, Splinter en Oliseh. Toeschouwers: 7500. Scherpenzeel: VALLEIVOGELS - FEYENOORD 1-9 (1-4). Doelpunten: Vos 3, Van Gastel (strafschop), Sanchez, Tati, Kornejev (strafschop), Connolly, en eigen doelpunt Valieivogels. Bodegraven. ESTO BODEGRAVEN - MW 0-9 (0-5). Doelpunten: Joor- dens 3, Siasia, Lacroix 2, Taiwo, Buikema. Bakkeveen: BAKKEVEENSE SELECTIE - VITESSE 0-7 (0-2). Doel punten: Mahlas 4, Curovic 2, Perovic. PËSTEM n w onze atletiekmedewerker nomburg - Johan Vermeule La Heeren bevestigden Lars door Domburg aar eens dat ze in Zeeland het langere werk nog ru sneller zijn dan de overi „fovinciegenoten. Met nai La Heeren is weer uitzc derlijk sterk bezig. Liet ze ,jje week in Zoutelande j gjnele mannenpeloton hi hielen zien, in Domburg op 1 1250 meter lange rondje k Je dan weliswaar die stu „iet herhalen, maar vele ma nelijke hardlopers zagen ha toCh weer voorbij flitsen. ATLETIEK jerneuzenaar Erik Goossen, 1 naald niet van de traagsten, ijs zesde eindigde, bekende na afloop ruiterlijk. Goosst Dat is niet normaal meer. To Door John Nijssen da - „Hebben ze je nc herkend aan die ingepak knie op Gran Canari Kuud?," grinnikt Gee Brusselers. „Ik zat Fuerteventura," corrigee maatje Brood. De eers weer: „Vroegen ze zeker jij die voetballer bent d altijd op Gran Canaria vi kantie houdt?" BADMINTON Surakarta. Open Indonesische kampioenschappen. Mannen, tweede ronde: Indra Wij- aya (Ino) - Palyama (Ned) 15-11 15-7. Mannen, dubbelspel, tweede ron de: Lens/Saputra (Ned/Ino) - Huang Yen-der/Feng Hon-yun (Tai) 15-4 15-1. Programma derde ronde: Lens/Saputra - Candra Wijaya/Sigit (Ino, nummer 1 we reldranglijst). Surakarta. Open Indonesische kampioenschappen. Mannen, dubbel. Derde ronde: Candra/Wijaya (Indo) - Lens/Sa putra (Ned/Indoj 15-6 15-1. Vrouwen, eerste ronde: Kyong Won Lee (ZKo) - Meulenaijks (Ned) 11-6 11-4. Duitsland (Schmitt, Borrmann, Flegler) - Italië (Rota/Randazzo, Cuomo, Mazzoni) 45-43. Finale: Cuba - Duitsland 45-34; om derde plaats: Italië - Frankrijk 45-32. Eindstand: 1. Cuba, 2. Duitsland, 3. Italië, 4. Frankrijk, 5. Honga rije, 6. Polen, 7. Rusland. 8, Wit- Rusland. Vrouwen, degen, laatste 64: Pal- ma-Gonzalez (Cub) - Tol (Ned) 15- 14, Hormay (Hon) - Osinga (Ned) 15-12. Kwartfinales: Ortiz-Puente (Cub) - Imke Duplitzer (Dui) 15- 11, Chappe (Spa) - Tarchini (Zwi) 15-6, Szalay (Hon) - Hormay 15-6, Garcia-Soto (Cub) - Nagy (Hon) 15-12. Halve finales: Ortiz - Chap pe 15-7, Garcia - Szalay 15-7. Fi nale: Garcia - Ortiz 15-13. Eindstand: 1. Garcia-Soto, 2. Or tiz-Puente, 3. Chappe en Szalay, 5. Hormay, 6. Nagy, 7. Tarchini, 8. Imke Duplitzer. Een conversatie met een kni gebaseerd op de voor Rui Brood bijna kenmerkende z merblessure - een afgescheuri knieband deze reis. Plaats van handeling, het spor gezondheidscentrum aan de K nijnenberg in Breda. Brussele lt in het zweet, Brood bruin als een noot - oogt opme kelijk fris, het lijkt Breukink w aan de meet. Toch gaat de libe van NAC hier de meeste lite vocht verliezen. Zal zich gewe dige inspanningen moeten g troosten om bij de aftrap van nieuwe competitie in de basis staan. Voor de zoveelste ma bewijzen dat hij de juiste man c de juist plaats is. „Verdien ik onderhand niet w meer krediet?," vroeg de Go kummer zich soms vertwijfel af. Een fitte Ruud Brood mo zich verzekerd weten van zi, positie. „Niet hoeven denke kan ik die risico-bal geven zoi der dat ze me daar meteen op a rekenen." Tegelijk laat hij zich niet a schrikken door de concurrent! die NAC elk seizoen opnieu aantrekt voor zijn positie. „Ra< je aan gewend. Aan het eind va bet liedje sta ik telkens toe weer op dat plekkie. Nee, da; vaar ik niet blindfop, maar het wel zo. Alleen als NAC Ronal Koeman ooit had aangetrokke zou ik in paniek zijn geraakt. hat deed NAC niet, sterker, club vroeg Brood (34) explici aog een seizoen te blijven voe DAMMEN SOFTBAL Rheden. NK vrouwen. Achtste ronde: De Boer - Danile- vitsjine 2-0, Beekman - Kamisjle- va 0-2, De Vos - Tsjoeb 1-1, Graas - Wanders 1-1, Doemesj - Janko- vskaja 2-0. Stand: 1. Doemesj, Ka- misjleva 13, 3. Tsjoeb 12, 4. Janko- vskaja, Wanders 10, 6. De Boer 7, 7. Graas 6, 8. De Vos 5, 9. Beek man, Danilevitsjine 2. Hoofdklasse: Pirates - DSC'74 6- 1. SPORTPRIJSVRAGEN GOLF Troon. Brits Open, stand na eerste ronde: 1. Furyk (VSt), Clarke (NIe) 67, 3. Norman (Aus), Couples (VSt), Leonard (VSt) 69, 6. Cabrera (Arg), Love (VSt), McGee (VSt), Parnevik (Zwe), Howard (Sch/ama) 70, 12. o.a. Faldo (Eng), Woosnam (Wal) 71, 17. o.a. Woods (VSt) 72, 101. o.a. Steenkamer 78. SCHAKEN Rheden. NK vrouwen. Achtste ronde: Kouwenhoven - Fongers 0-1, Van den Berg - Bos 0- 1, De Mie - Lanchava 1-0, Peng - Pater 1/2 - 1/2, Schiermeier - Jap Tjoen San 0-1. Stand: 1. Peng 7, 2. Fongers, Lanchava 5 1/2, 4. Jap Tjoen San 5, 5. De Mie 4 1/2, 6. Bos 4, 7. Kouwenhoven 3, 8. Van den Berg 2 1/2, 9. Schiermeier 2, 10. Pater 1. SCHERMEN Kaapstad. WK. Landenwedstrijd mannen degen, eerste ronde: Colombia - Neder land (Arwin Kardolus, Sizoo, Da- men) 45-37. Kwartfinales: Frank rijk - Wit-Rusland 41-28, Cuba - Hongarije 45-34, Italië - Rusland 45-40, Duitsland - Polen 45-44. Halve finales: Cuba (Trevejo, Pe- droso, Loyola) - Frankrijk (Obry, Srecki, Leroux/Di Martino) 45-41, Lotto 28A 7 14 24 - 29 - 31 - 45. Reserve getal: 16. Cijferspel: 5 5 8 0 1 8. (onder voorbehoud) Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 2b winnaars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 79 winnaars, elk f. 250,00, vijfde prijs: 1914 winnaars, elk I. 25,00; zesde prijs: 2720 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 35.051 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel: 55 80 J8. Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijl goed: geen winnaar; vier goed: 15 winnaars; drie goed: 214 win- naars; twee goed: 2348 winnaars^ WIELRENNEN Hoogeveen. Elite en nco-profs, 1. Tommy Post (Breda) 100 km m 2.18.12, 2. Zuijderwijk (Poeldijk), 3. Bruinsma (Westerbork). ZEILEN Nieuwpoort. EK 470. Stand na achtste races, mannen. Rocha/Baretto (Por) 37, 2. Pn^P' pe/Cariou (Fra) 35, 3. Brasi vets/Matvienko (Oek) 55,7.Ben Jan Kouwenhoven 73, 31. Will® en Daan Schutte 176. ,.l Vrouwen: 1. Taran/PaholcbJk (Oek) 22, 2. Ward/Ward (Den) ói, 3. Salva/Sossi (Ita) 58, 25. De Lan ge/De Goederen 174, 36. Ko tra/Schmidt 215. Athene. EK Europe. Stand na drie races: 1. Brou (Ned) 0, 2. Matthijsse (Ned) 11. Glinewicz (Pol) 14,4, 4. Marcellen de Koning 16,7, 11. Verbeek w, 50. Maaike de Koning 96. Jeor Rinus Verberkmoes «rneuzen - De Nederlands fjergsportvereniging afdelin «euws-Vlaanderen, waaror r tevens de rest van de prq VUlcie valt, timmert door ti ?an activiteiten stevig aan c "Wie eenmaal genote ,eeft van het majestueuze va e bergen, keert terug nas "at fenomeen," geeft Ben Tor ®Ii voorzitter van voornoem e dub, als één van de rede verknocht te rake aan bergsporten. Het door toeval betrokken rake J, e bergsport, gold evena 9 velen voor Ben Tornij. Dei iager Human Recourses b wichemie in Terneuzen ha Wl dielid dat regelmatig c ta ?en introk. Onderlinge cor dat R en ,^e rest en hielden i 7 Tornij ook eens mee gini Emo,|?en ik er langzaam ingi bPr en nam de liefde voor c v0rS.toe'" zegt de Terneuzens met» u-r van de regionale NB in er voor de rotsformatie 'en van a6"!:Dlt ontzag en genie lid j bergen maakte dat h Bijvan de NBV. Later wer een J u en nu voorzitter va ten 'ub> die in Zeeland 530 lede actief 1nder regie staat van ee Schm, bestuur waarin Hen wenaars het secretariat toai

de Stem | 1997 | | pagina 8