Kans op bus tussen Terneuzen-Sas Sfeer en kwaliteit bij Atys en Oxalys Kerk Uzendijke wordt in de bloemetjes gezet Regio-kunstenaars op Te Kust en te Keur Achtste Paraboogie POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT UITSLAGEN Provincie moet Oostburg negen mille teruggeven DE STEM ZEELAND Gemeentebelangen Groot Sas wil aandeel gemeente bij overleg Zomeravondconcerten aan Zee Terneuzenaars zwaargewond Tentoonstellingen tijdens open atelier op drie locaties ZMF heeft kritiek op schoonmaken van vuile grond Auto in sloot Veel schade na botsing Doorrijder Beschonken drugsbezitter Dronken bromfietser Groede - Een achttienjarige bromfietser uit Terneuzen kreeg in de nacht van woens dag op donderdag een bekeu ring van 180 gulden omdat hij met ruim 0,7 promille over de provinciale weg reed. Gewonde Clubkampioenen Turn'87 Oostburg- Geraardsbergen- Oostburg WEEKENDDIENSTEN Winnaars fokveedag Oostburg Sponsorloop voor Cliniclowns i i i i i VRIJDAG 18 JULI 1997 C3 Van onze verslaggever Sas van Gent - De politieke partij Gemeentebelangen Groot Sas (GGS) wil dat Sas van Gent betrokken wordt in het overleg over een mogelij ke rechtstreekse busverbin ding tussen Terneuzen en Gent. De busmaatschappij ZWN en haar Belgische collega De Lijn doen momenteel onderzoek naar de haalbaarheid van die verbin ding. GGS wil dat het college van B en W van Sas zorgt voor een halteplaats in de gemeente Sas van Gent, want zij wil 'ver mijden dat met een verbinding Terneuzen-Gent over de Trac- taatweg Westdorpe en Sas straks overgeslagen worden'. Eerder dit jaar wilde GGS dat er een rechtstreekse verbinding zou komen tussen Sas van Gent en Gent. Deze verbinding zou van levens belang zijn voor de ontwikkeling van de gemeente Sas, aldus GGS. De ZWN en De Lijn doen in ge zamenlijk overleg onderzoek naar onder meer de mogelijkhe den, het traject en de obstakels. Ook bekijken de vervoersmaat schappijen hoeveel haltes er moeten komen en of het traject met bijvoorbeeld een snelbus af gelegd moet worden. Volgens Europees coördinator Marina Christiaans van De Lijn kunnen aan het eind van dit jaar resulta ten van dit onderzoek verwacht worden. „We proberen met alle nieuwe ontwikkelingen rekening te hou den," zegt Christiaans. Zo moet de rechtstreekse busverbinding aansluiten op het te bouwen in formatiecentrum bij de Wester- scheldetunnel in Terneuzen. Ook de uitbreiding van de Schelde- stad met een groot aantal wonin gen wordt volgens Christiaans meegenomen in de besluitvor ming. Bovendien zitten er nog haken en ogen aan het huidige traject dat afgelegd moet worden tussen Terneuzen en Gent. Momenteel moet de reiziger meerdere malen overstappen. Ook is er een groot aantal brug gen op het traject zodat daar nog oplossingen voor gezocht moeten worden, aldus Christiaans. Volgens eeen woordvoerder van de ZWN zijn er enkele oriënte rende gesprekken geweest, maar staat er verder nog niets op pa pier. Beide vervoersmaatschap pijen hebben wel de intentie uit gesproken om de busverbinding op poten te zetten, bevestigt de woordvoerder. Enkele jaren geleden hebben de twee busmaatschappijen onder zocht in hoeverre een recht streekse busverbinding gewenst was. Volgens Christiaans viel dat nogal mee. „Het potentiële aantal klanten was niet zo hoog. Maar er blijkt vaak genoeg dat zo'n nieuwe verbinding juist zorgt voor een stijging van het aantal reizigers." Over de definitieve datum dat de nieuwe verbinding er is, durft Christiaans zich nog niet uit te spreken. „Maar dat zal geen ja ren meer duren," zegt ze. Waar schijnlijk wordt het plan opge nomen in de grote wijziging van lijnen die onder meer volgend jaar mei bij de Belgische Spoor wegen wordt doorgevoerd. Cadzand - NH-Kerk. Concert door de ensembles Atys en Oxalys. Werken van Marin Marais, J.S. Bach, Cl. Debussy en S. Gubaidulina. Gehoord op woensdag 16 juli. Door Jeanette Vergouwen Twee ensembles en toch dezelfde musici. Toon Fret en Sara Kuijken bespelen met grote vaardigheid zowel hedendaagse- als barokin- strumenten. In Atys speelt Toon Fret traverso en Sara Kuijken ba- rokviool, in Oxalys ruilen zij deze in voor dwarsfluit en altviool. Het lijkt gemakkelijk, maar is dat zeer zeker niet. De speeltechniek is an ders en het vergt ook een perfect stijlgevoel. Iets wat aan deze twee musici is toevertrouwd. Het programma kan samengevat worden onder de noemer: combi natie en confrontatie. Atys speel de een vroeg en later werk uit de barok (voorbeelden van de Trioso nate) en Oxalys bracht de sonate voor fluit, altviool en harp van Debussy die als eerste voor deze combinatie schreef en de Garten von Freude und Traurigkeiten van Gubaidulina, een hedendaagse Russische componiste. Bij Atys wordt de basso continuo partij verzorgd door Kaori Uemera (gamba) en Kimiko Nishi (clave- cimbel). Bij Oxalys neemt Annie Lavoisier de harppartij voor haar rekening. Voor het publiek was het een ver rassend en spannend concert, voor de uitvoerenden een ware uitda ging. Technisch zijn beide ensem bles van hoogstaand niveau (een Festival van Zeeuwsch-Vlaande ren waardig). Qua stijlgevoel en interpretatie verrichten deze mu sici baanbrekend werk en de mu zikale geestdrift en liefde voor muziek en instrument werken aanstekelijk. De 1ste Suite de Dance van Marin Marais is een aaneenschakeling van dansen (Prelude, Sarabande, Fantasie, Gavotte, Rondeau, 2 Menuetten en Chaconne). Ze wer den gespeeld met mooie doorge trokken lange tonen, knappe fiori- turen, naadloos aansluitende duetten, een gedegen tempokeuze en mooie accenten. De Triosonate in A van Bach, een deel uit Musi- kalisches Opfer, een magistraal werk dat Bach schreef op het ko ninklijk thema dat Frederik de Grote hem gaf, werd knap ver tolkt: een bezield Largo met ver fijnd gespeelde canonische herha lingen, een doorgetrokken Alle gro, een karaktervol en toch inge togen Andante en een levendig vierde deel, wel in een uitzonder lijk snel tempo. De Sonate van Debussy (uit 1915) met het smachtende thema in de Interlude en het sterk ritmisch, vrolijke karakter van de Finale, werd met verve gespeeld. In tota liteit kwam dit impressionistische werk, vanwege de barokarticula- tie van de musici, helder, licht en transparant over. Het werk van Gubaidulina is een heerlijke demonstratie van speel- technieken. Het biedt een soort schilderij van klank en klein. De uitvoering was er een voor in het boekje. Het technisch moeilijke werk werd met grote spanning (wat een hartstocht in de fluitsolo) gebracht en was ook visueel aan trekkelijk. Een fantastisch con cert, zelden heb ik het publiek, waaronder toch heel wat kinde ren, twee uur lang zo ademloos zien luisteren. Van onze correspondente IJzendijke - De Nederlands hervormde Kerk in IJzendijke krijgt dit weekend een geheel nieuw aanzicht. Groei en Bloei versiert het gebouw met bloemen ter ere van het 125-jarig be staan van de vereniging. Morgen en zondag zijn er verschillen de jubileumactiviteiten. Het versieren van de kerk is een extra bijdrage aan de jubileum viering door de afdelingen Groei en Bloei Zeeuws-Vlaanderen en Noord-België. De 'gebloemde' kerk wordt zaterdag om 10.30 uur geopend door gedeputeerde G. van Zwieten. Daarna kunnen belangstellenden een kijkje ne men in de versierde kerk. Verder is het mogelijk de expositie over de jubilerende vereniging Groei en Bloei in het Streekmuseum, die nog tot 25 oktober loopt, te bezoeken. De bijdragen van de amateur- bloemschikkers, die meededen aan de bloemschikwedstrijd 'Zo merweelde', staan op een aparte plaats in de kerk tentoongesteld. De prijsuitreiking van de wed strijd is zondag om 11.30 uur. De kerk kan die dag bezocht wor den vanaf 11.00 uur. De zin 'Zeg het met bloemen' wordt die dag aangevuld met 'Zeg het met muziek', want er worden ook drie orgelconcerten verzorgd door Ad van de Wege. Medewerking aan de concerten verleent de mezzo Mariene Bau- wens. Het programma bevat licht klassieke muziek. De con- Van onze verslaggever Zelzate - Drie Terneuzenaars zijn afgelopen woensdag na een auto ongeluk op de expresweg Ant- werpen/Knokke met zware ver wondingen overgebracht naar het universitair ziekenhuis in Gent. De auto van de familie uit Terneuzen botste rond 15.40 uur tegen de vrachtauto die bestuurd werd door een man uit Moerbe- ke-Waas. certen beginnen om 12.00, 14.00 en 16.00 uur en de toegang voor een bezoek aan kerk en concer ten is gratis. van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF) heeft veel kritiek op de wijze waarop het provinciebestuur vervuilde stukken grond in Zeeland ko mend jaar en in de jaren daar na wil schoonmaken. In een brief aan Gedeputeerde Staten schrijft de ZMF dat het provinciale bodemsanerings programma niet verder reikt dan een overzicht van projec ten en dat er geen oplossingen worden geboden voor de pro blemen die in de toekomst zul len opduiken. Het schoonmaken van grond en waterbodems verloopt voorts te traag, vindt de ZMF. Dat komt mede omdat de plan ning niet goed is. En het is is niet altijd een kwestie van geldgebrek, een argument waar de provincie veelal mee schermt. Door slechte plan ning kon bijvoorbeeld 1,3 mil joen gulden vorig jaar niet voor het schoonmaken worden benut, aldus de brief. Verder is het beleid om bedrij venterreineen schoon te maken niet krachtig genoeg, schrijft de ZMF. Te weinig bedrijven worden aangeschreven om mee te werken aan de schoonmaak van vervuilde terrein. Door Ronald Verstraten Aardenburg - „Moet ik nog helemaal naar Sluis en Groe- de, om De Houck en Bruens te zien. Waarom niet allemaal op één expositie? Of gewoon bij mij thuis," schrijft een schijn baar teleurgesteld kunstlief hebber in het gastenboek. Net zoals, getuige het zelfde boek, heel wat andere binnen- en buitenlandse gasten, is hij de afgelopen week op bezoek ge weest in De Paardenstal in Aardenburg. Het is één van de drie locaties waar tot eind augustus de ten toonstelling 'Te Kunst en te Keur' is te zien. Twintig West-Zeeuws- Vlaamse kunstenaars zetten op deze zomertentoonstelling hun beste beentje voor. 'Boeiend en afwisselend als het landschap' vergelijken de organiserende stichtingen Raadskelder en Hoekspositie het werk van de kunstenaars. De naam van beheerster Ionita blijkt alvast voor één bezoeker te ingewikkeld. „Gewoon hetzelfde als Jansen hier, maar dan in het Roemeens," lacht zij geamuseerd. Bij haar moet je je melden, want de deeltentoonstelling in in De Paardenstal, is helemaal niet in De Paardenstal. „Hier kun je een voorproefje zien," wijst zij op en kele zeefdrukken van Marten Postma en Artistamps van Jan Verschoore. De galerie is te vol van Roemeen se kunst en bovendien heeft Ioni ta boven een glasexpositie. Dus gaat het weer naar buiten en een tiental meters verder deur in, trap op naar een bovenzaal van De Graaf van Transilvania. Voor waar geen slechte keus, want de ruimte leent zich uitstekend voor het tentoonstellen van beeldende kunst. Alleen de vitrinekasten in het midden hebben wat last van de weerkaatsing van het buiten licht. Uitdaging Op elke traptrede ligt aan de rechterkant een een folder van de tentoonstelling, bij wijze van Klein Duimpje-achtige beweg wijzering. Weer een deur en daar begint de tentoonstelling al. Drie fotografische werken van Wino Evertz. Abstracte composities van kleuren en vormen. Voorzien van korte teksten, zo te zien in 'blundersaus' (tipp-ex) aange bracht. Actueel en uitdagend ook, zoals de boodschap aan een com puter: 'Probeer dit maar eens te creëren, terwijl je wacht op betere schakers'. De gang met Evertzs werk leidt naar de grote, lichte zaal. Centraal staan vier vitrine kasten met in totaal 48 keurige gerangschikte artistamps van Verschoore. Het zijn houten, be schilderde blokken met allerlei verschillende voorstellingen en telkens voorzien van een post stempel. Niet dat van de PTT, maar - meestal- van zijn eigen postbedrijf ARP (Art Report Post). Dagboek Ze vormen een onderdeel van Verschoores 'Traject 1995 - 2045', een soort visueel dagboek. En wie Op de expositie in De Paardenstal in Aardenburg is onder meer dit schilderij van Marten Postema te zien. komen we daar allemaal tegen? Kuifje, die de ARP-krant leest, Manet's Déjeuner sur l'herbe, met stempel en jaartal. Boticelli, Mag- ritte, maar ook John Yoko en Greta Garbo. De Paardenstal ('Horsestable') is ook vereeuwigd, evenals de Pekingmens. De noordwand wordt geheel inge nomen door schilderijen van Mar ten Postma. In eitempera op pa neel hebben er vier de mens en één 'stenen' als onderwerp. Des ondanks vind een bezoeker nu juist die laatste het boeiendst. Een ander kiest weer voor het portret 'Drie lagen diep'. Postma lijkt daar zelf ook zo over te den ken, want het is als enige niet te koop. Levensgezellin en collega Anne-Lies waakt erover vanuit een luie stoel. Grappig en soms ook wrang zijn de 'kijkdoosjes' van Jaap Cle ment. Naar binnen gekeerde wer kelijkheid in 'Buiten is het nat en koud' of in 'De geschiedenis van de schilderkunst'. Even door de knieën, want op het eerste gezicht lijkt het Christus op een surf plank. Het blijkt echter de steel van een kwast. Het doosje is cy nisch beplakt met Encyclopédie Catholique. Venster Het werk van Wolfgang Schmitz en Graziella Drösszler wordt wel iswaar samen gepresenteerd in de polstascatalogus die bij de ten toonstelling is samengesteld, maar het hangt op verschillende locaties. Schmitz in Sluis, Dros sier in Aardenburg. 'Ons werk gaat over autonome processen in relatie tot elementen uit de omge ving', schrijven zij. Dat klinkt ab stract. Dat is het ook. De titels van twee van Drösslers werken charmeren: 'Het venster van Jan sen' en 'De Gordijnen van het venster van Jansen.' De deelexpositie aan de Markt in Aardenburg is de kleinste van de drie. In de Raadskelder in Sluis is werk te zien van onder andere Ri- dette Martens, Theo Jordans en Peer van Meer. Ernest Joachim, Wim Krull en copy-artist Karei Korfker zijn enkele van de expo- FOTO WIM KOOYMAN santen in de Franse kerk in Groe- de. Daar is ook werk van Liesbeth Huser te zien, terwijl zij eveneens exposeert in een etalage bij haar thuis in de Nassaustraat in Uzen dijke. Gedurende twee weekein den stelt een aantal deelnemers aan de zomertentoonstelling hun atelier open voor het publiek. Postma alleen op 19 en 20 juli (Krommeweg 12, Uzendijke). De anderen houden open atelier op zowel 19 en 20 juli als op 16 en 17 augustus: Verschoore (Oudestad 64, Oostburg), Jordans (boven Franse kerk, Groede), Monica Martens (Tuimelsteenstraat 19, Aardenburg) en Joachim (Oude- weg 10, Biervliet). Daarnaast is de galerie van José van Zuilekom (Nieuwstraat 87, Oostburg), van wie werk is te zien in Groede, op week- en zaterdagen open van 12.00 tot 17.00 uur. De deeltentoonstellingen in het kader van Te Kunst en te Keur zijn dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur te bezichtigen, met uitzondering van de vrijdag middagen. Van onze verslaggeefster Oostburg - De provincie moet de gemeente Oostburg negenduizend gulden teruggeven aan te veel betaalde leges. De gemeente zal dit geld op haar beurt weer terugbetalen aan betrokken aanvragers. Hiermee beantwoordt het Oostburgse college de vragen van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) die pleitte voor teruggave van de leges. Als gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad. op 11 juni dit jaar, oVer het heffen van leges door de provincie Zuid-Holland, kunnen provincies niet langer leges heffen bij gemeenten voor de afgifte van verklaringen van geen bezwaar. Volgens B en W is van provinciale zijde nog geen bericht ontvangen over teruggave, maar zullen leges die vanaf 1 januari 1996 ten onrech te zijn ontvangen, door de provincie worden terugbetaald. De provin cie gaat er vanuit dat terugbetaling van deze leges aan de oorspronke lijke aanvragers om bouwvergunning zal plaatsvinden. De gemeente Oostburg is bereid dit geld, 450 gulden per aanvraag, terug te betalen en zal de Legesverordening herzien. Arnemuiden - Op het vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemui den wordt vanaf vandaag tot en met zondag 20 juli voor het achtste achtereenvolgende jaar de 'Midden-Zeeland boo gie' van het Para Centrum Midden-Zeeland gehouden. Tijdens zo'n 'boogie' maken parachutisten daar dagelijks een vrije val van 14.000 voet (bijna) vijf kilometer en vor men daarbij allerlei figuren. Het vliegtuig dat die dagen ter beschikking staat van de ruim 200 para's uit binnen- en bui tenland is de Pink- Sky-Van, dat veertig parachutisten tege lijk kan uitspuwen. „In Nederland zijn er bijna geen parascholen met een vliegtuig dat meer dan acht man kan vervoeren," zegt Hans den Otter van het Para centrum. Wie wil springen moet daar voor iets meer dan 300 gulden neertellen. En wie de sprong op video of foto's wil laten vastleggen moet rekenen op 125 tot 135 gulden extra. Het spektakel begint rond half tien in de ochtend en gaat door tot zonsondergang. Cadzand-Bad - Een 33-jarige automobilist uit Sluis is afgelo pen woensdag met aanhangwa gen en al in de sloot beland op de Ringdijk-Noord. Zijn aan hangwagen begon te slingeren en daardoor raakte de man de macht over het stuur kwijt. De auto raakte rondom bescha digd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Terneuzen - Bij een botsing op de Guido Gezellestraat is afge lopen woensdagmiddag veel schade ontstaan aan de auto van een 62-jarige Terneuzense en een 39-jarige Westdorpe- naar. Hulst - Een onbekende auto mobilist is afgelopen woensdag na een aanrijding met een 54- jarige bestuurder uit St.-Jan steen doorgereden. De auto van de man uit St.-Jansteen werd rond 20.45 uur op de rotonde Absdaalseweg/Australiëweg langs achter aangereden. De onbekende stapte wel even uit, maar klom vervolgens snel weer in zijn auto om door te rij den. Hij liet de 54-jarige achter met een ontzette bumper. Terneuzen - Een dronken veer tigjarige man uit Gent is in de nacht van woensdag op don derdag aangehouden omdat hij zich in de binnenstad baldadig gedroeg. De man had tevens 68 gram hennep op zak. Hij kreeg een dagvaarding en werd inge sloten. Philippine - Een 18-jarige trac torbestuurder uit Gapinge is gisterochtend aan het hoofd ge wond geraakt na een aanrij ding met een 54-jarige automo bilist uit Philippine. De auto bestuurder verleende op de kruising aan de Spanjaardsweg geen voorrang. De wonden moesten worden gehecht. Aan de voertuigen onstond zware schade. Oostburg - In sporthal De Een hoorn zijn de clubkampioen schappen van gymnastiekvere niging Turn'87 gehouden. De wisselbeker als aanmoedi gingsprijs ging naar Robin Bron. De beker voor het hoog ste punt van de dag was voor Martine van Oirschot. Zij haal de bij de sprong de fraaie score van 9,7. Winnaars: Meisjes groep 1: Natascha cAu- wels. Groep 2: Anoeska Moerman. Groep 3: Ellen Haak en Cora Aer- noutse. Groep 4: Andrea Jansen en Annemiek Martens. Groep 5: Jolien Veraart. Groep 6: Anne Quaars. Groep 7: Marloes de Vries. Jongens groep 1: Jan Damen. Groep 2: Mark Oppeneer. Groep 3: Davy Provo. Groep 4: René Verwey. Oostburg - Trimclub TIO Oost burg houdt zaterdag 2 augustus de fietstocht Oostburg-Ger- aardsbergen-Oostburg. Een fantastische fietstocht over 205 kilometer. Verder een ingekor te route van 50 of 100 kilome ter. Aan de tocht kan iedereen meedoen. De route is uitge- pijld. De start en inschrijving zijn zaterdag 2 augustus van 07.00 tot 14.00 uur. Desterritis van 07.00 tot 16.00 uur. Dit al les in café De Tol aan de Nieuwstraat. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W.C.Jongsma, tel:0017- 491466 Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop tel:0015-561777. Spreekuur spoed gevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. van der Pas, tel:0117- 301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, tel:0117-389284. Spreek uur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, tel:0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Binnekamp, tel:0113- 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter R.H.D. Schut, tel:0113-252114. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Sch- meitz, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 17 u. tot zon. 19 u. waar genomen door dokter M. Oortman, tel:0113-231805. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruiningen - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. Dr. L.M.E.F. Breukers, tel:0113- 381344. Spreekuur dringende geval len: 11-11.15 en 17-17.15 uur. Bood schappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. dokter J.D.Elzinga, tel:0113-501544. Spreekuur drin gende gevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W.ter Burg, tel:0114-686800. Spoedgevallen op za. 11.30 uur, Groenendijk 52, Kloosterzande Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter D P. van Driel, tel:0113-561202 (boodschap pen tussen 9 en 10 u.). Hulst, Clinge, Koewacht en St.-Jan steen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Voorbrood en Dokter Den ouden, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoed gevallen za en zo 11 en 17 u. op ver meld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Jansdijka 185, West dorpe, tel. 0115-452525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranie 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H. Nijsten, tel:0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Hammer, tel:0115- 694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C.H. Ephraim, tel:0115-694000. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 Oostburg - De uitslagen van de kampioenskeuring van de fok veedag in Oostburg zien er als volgt uit: MELKVEE Kampioen niet gekalfde vaarzen: Us- chi 7 van Tresonie (Sluis). Melkvaar- zen: Quintine 3 van Hereygers (Sas van Gent). Koe met beste uier: Quin tine 2 van Hereygers. Jonge koeien: Jetske 162 van Hereygers. Koe met beste uier: Rika C20 van A. Vermue (Oostburg). Oudere koeien: Nellie 41 van Tresonie. Koe met beste uiter: D. Nellie 41 van Tresonie. Beste toilet: maatschap Krol (Hengstdijk). Alge meen kampioen: jetske 162 van He reygers. Groepen 3 stuks: Tresonie. Vier stuks: Hereygers. Koe met af stammelingen: Bianca van de Schaapstelle van Den Hamer. Stier met afstammelingen: Kruk van de Bodemloze put van A. d'Hoorei en Furbo van J. den Hamer. Bednjts- groep A 3 stuks: A. Dhoore. B drie stuks: Onderdonck. BWB-RUND VEESTAMBOEK Vaarskalveren 0-6 maanden: Roots. 7-12 maanden: Onderdonck. Stier kalveren 0-6 maanden: Verstraeten. 7-12 maanden: D'hoore. Pinken en vaarzen: Gouden Polder Dolly van Van der Pol. Mannelijke dieren 1-* jaar: Ideaal van J. den Hamer. Oude re stieren: Filin du Haut van Modde. Koeien: Gouden polder Bellefleur van Van der Pol. Bete toilet: Den Ha mer. Vrouwelijk: P. van Driessen/U- Ulijn (Hoek/Sluis). Mannelijk: P. van Driessen/Eggermont (Hoek/AxeJl Algemeen kampioen: P. van Dries- sen/L. Ulijn, Terneuzen - Jaarlijks organiseert de recreatiemanager van vier grote Zeeuwse campings een sponsorloop voor een goed doel. Naast themati sche, show-, sport- en spelactiviteiten is en ook aandacht voor het goe de doel. In 1996 werd er gelopen door de campingkinderen voor het zeehonden centrum van Pieterburen. Dit heeft geresulteerd in een bijdrage per camping van zo'n duizend gulden, waarbij elke camping eeen zeehona- je heeft geadopteerd. Dit jaar wordt er voor de Cliniclowns gelopen, y' gaat gebeuren op vier achterenvolgende vrijdagen: vandaag op camping De Paardekreek te Kortgene, 25 juli op camping Napoleonhoeve Breskens, 1 augustus op camping Zonneweelde te Nieuwvliet en op augustus op camping Ons Buiten te Oostkapelle.

de Stem | 1997 | | pagina 14