Ontketende Ullrich onstuitbaar De DE STEM 4 Dit is, denk ik, de plaats waar ik hoor' VANDAAG Steunbetuiging Riis ontroert Godefroot I ScUkcrs Jonge Duitser wil nog altijd niet hardop praten over eindzege in Tour Overleven en Vakantiegevoel? BIRKENSTOCK schoenen v 'A WÊÊm LETOUR DE FRANCE TOUR'97 TOUR'97 OP TV Tijdstraffen voor Virenque en Dojwa TOUR'97 KM TOT KM Pyreneeën Negende Duitser in gele trui Michael Boogerd houdt het lang vol pëSTEm dames-, heren- kigdersandalen I Kerkstraat 10 - Oosterhout - Tel. 0162-453873 I JV \\UI|// (fb 11111 WOENSDAG 16 JULI 1997 B1 Andorra - De weg liep weer eens steil omhoog en achter hem hoorde hij ze prompt kreunen. Jan Ullrich keek gisteren op tien kilometer van de finish nog een keer om naar zijn kopman Bjar- ne Riis, zag diens holle ogen en was vertrokken. „Voor de dagzege," zei hij na af loop netjes. Want zo is Jan Ull rich, 23 jaar en gedisciplineerd opgevoed in de voormalige DDR. De amateurwereldkampioen van 1993 wilde op de persconferentie niet zeggen dat hij met die de marrage het kopmanschap rück- sichtlos overnam van zijn grote voorbeeld Riis. Dagenlang had Ullrich tegen dat moment opge zien. „Jan had al veel eerder kun nen aanvallen, maar hij was bang voor scheve gezichten binnen de ploeg," vertelde zijn ploegleider Walter Godefroot gisteren, ver weg van de gekte rond zijn Duit se pupil. Ullrich had voor de Tour zijn on voorwaardelijke trouw toegezegd aan Riis, en die belofte wil hij lie ver niet breken. Daarom ook wachtte hij eergisteren op de Deen toen die het moeilijk had. Gisteren, in de koninginnenrit naar Andorra, vond Godefroot dat de tijd voor een rolwisseling was aangebroken. De ontketende Ullrich was ver volgens niet te stoppen. „Het schijnt dat het lijkt alsof het me geen moeite kostte. Maar ook al fiets ik op het oog gemakkelijk, geloof me maar dat ik tien kilo meter lang het maximale heb ge geven. Harder ging het echt niet." Hinault Op de streep werd hij opgewacht door Bernard Hinault, die moge lijk een nieuwe vijfvoudige Tour winnaar in de armen sloot. Zover wil Ullrich nog niet denken. Hij wil zelfs nog niet over de eind overwinning van dit jaar praten. „Jongens, laat me eerst even op adem komen. Vanavond zullen we rustig de tactiek voor de ko mende dagen doornemen. Na de tijdrit van vrijdag kan alles er trouwens weer heel anders uit zien. Voorlopig verheug ik me al leen nog maar op het moment dat ik voor het eerst in de gele trui mag rijden." Ullrich sprak in dat kader van een droom die werkelijkheid ge worden is. De 'rossige renmachi- In soevereine stijl snelt Jan Ullrich naar de ritzege en de gele trui. tou*\ 11e etappe 16 juli 192 km FRANKRIJK Quillan Belcaire 116km Maury 156km Le ChioulaU Andorra Port d'Envalira ne' groeide met zijn gescheiden moeder en drie broers op in zijn (Oost-Duitse) geboorteplaats Rostock. Via een van die broers kwam hij in contact met de wie lersport. Ene Peter Sager mag zich zijn ontdekker noemen, maar nadat Ullrich op dertienja rige leeftijd naar de DDR-sport- school in Berlijn was verhuisd, werd Peter Becker de vormgever Andorra-Perpignan staat van daag in de Tour de France op het programma. Nederland 2 en BR- T 2 doen vanaf 14.25 uur recht streeks verslag, Eurosport vanaf 14.30 uur. Van onze verslaggever Andorra - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft gis teravond de Franse wielrenners Richard Virenque en Jean-Philip- pe Dojwa een tijdstraf van twintig seconden opgelegd. Zij namen een bidon aan uit een auto, buiten het officiële gebied voor de 'verver singen'. De achterstand van Vi renque op leider Ullrich is door de sanctie van de Tourjury opgelo pen tot 2 minuten en 58 seconden. van het talent. „In die tijd keek ik altijd stiekem naar de Tour. Wanneer ik voor het eerst van de gele trui droom de, weet ik niet meer. Het was in de tijd dat Greg LeMond hem droeg. Vanaf dat moment wilde ik een keer 'das Gelbes Tricot' dragen." Voorbeeldige leerling Becker bleek goud in handen te hebben en Ullrich was een voor beeldige leerling. „Ik heb het al tijd naar mijn zin gehad in de DDR," kijkt hij terug op zijn on bekommerde leerjaren. Ullrich kreeg van de staat veel kansen en toonde zich dankbaar. O.ok na de val van de Muur (eind 1989) bleef Ullrich Becker trouw en samen werkten ze naar zijn eerste hoog tepunt toe, het veroveren van de wereldtitel voor amateurs in Oslo in 1993. Ondanks diverse aanbiedingen wachtte de wereldkampioen een jaartje met het tekenen van een profcontract. Daarna sloot hij zich aan bij Telekom. Het eerste seizoen werd geen doorslaand succes. „Maar we moesten hem de tijd gunnen aan het voor hem nieuwe westerse leven te wennen. Hij leerde dat jaar omgaan met de weelde die hij niet gewend was," zegt Godefroot. In tegenstelling tot zijn DDR-tijd mocht Ullrich in 1995 wel legaal naar de Tour kijken. En op het beeldscherm zag hij zijn trainingsmaatje Dirk Baldinger voorbijschuiven. „Toen ik zag wat hij kon, dacht ik 'wat doe ik dan hier thuis met mijn goede be nen'." Zelfverzekerd Vanaf dat moment werd de Tour voor Ullrich een doel. Vorig jaar was hij aanvankelijk niet gese lecteerd, maar zelfverzekerd als hij is, drong hij fel aan op een Tour-kans en een indrukwek kende prestatie in de Ronde van Zwitserland mocht hij alsnog foto reuter De rest is genoegzaam bekend. Ullrich werd tweede in de Tour en vooral de manier waarop hij Riis steunde, maakte grote in druk. Toch riep Ullrich geen moment dat hij dit jaar zelf de Ronde wil winnen. Ook gisteren dus niet na zijn schitterende demonstratie over vijf zware cols, waaronder het 'dak van de Tour'. „Ik ben bang dat ik de druk van het kop manschap nog niet aankan," zei hij enkele weken geleden. „Vorig jaar begon ik met een frisse kop aan de ronde, nu loopt m'n hoofd over van andere dingen. Laat ik dus nog maar niet al te ver voor uit denken." 0 km - 179 renners vertrekken fti Lu- chon voor de tiende etappe tiaar An dorra-Arcalis over 252,5 km. De twee de Pyreneeënrit telt zes cols, waarvan een van de eerste categorie (Port d'En valira, met 2407 m het dak van de Tour) en een buiten-categorie, de aan komst in het skioord Arcalis op 2240 m. hoogte. 18,5 km - Tussensprint: 1. Zabel, 2. Gouvenou, 3. Planckaert. 27,5 km - Col des Ares: 1. Brochard, 2. Virenque, 3. Hervé, 4. Riis, 5. Cabello. 45 km Eerbetoon aan Fabio Casar- telli, de Italiaanse wielrenner die twee jaar geleden in de afdaling van de Por- tet d'Aspet verongelukte. Het peloton houdt vijf minuten halt. 49,5 km - Col Portet d'Aspet: 1. Bro chard, 2. Virenque, 3. Hervé, 4. Roux, 5. Buenahora, 6. Ullrich. 50 km - Hervé ontsnapt in de afdaling, krijgt lichte voorsprong, maar wordt snel teruggepakt. 82 km - Tussensprint: 1. Zabel, 2. Fag- nini, 3. Planckaert. 129,5 km - Peloton heeft achterstand van tien minuten op langzaamste ge middelde van 30 km/u. 132,5 km - Col de Port: 1 Brochard, 2. Virenque, 3. Odriozola, 4. Hervé, 5. Rous. 152 km - Rinero, Kasputis~en Arroyo ontsnappen. 174 km Rinero haakt af, Kasputis en Arroyo hebben 3.00 min. voorsprong. 188,5 km De twee vluchters worden ingelopen door een groep van 24 met alle favorieten, uitgezonderd gele truidrager Vasseur en Olano. Ook Boogerd behoort tot de groep. 190 km - Als gevolg van een demarra ge van Dufaux op de Port d'Envalira, moet Riis lossen, ook Boogerd raakt achterop. 199 km - D'Envalira - 1. Virenque, 2. Dufaux, 3. Casagrande en de rest van de groep. Olano en Vasseur volgen op 1.47. 201 km - Jalabert valt aan in de afda ling. 215 km - Aan de voet van de Col d'Or- dino heeft 'JaJa' 0.35 voorsprong. 218 km - Onder impuls van Riis wordt Jalabert teruggepakt. Olano keert te rug in het kopgroepje. 224,5 km - Op de top van de Ordino gaat Dowja in de aanval. De favorie ten passeren op 0.30. Gele-truidrager Vasseur op 1.35. In de afdaling keert hij terug en demarreert meteen. 245 km - Ullrich demarreert. In een wip heeft hij Vasseur en Dowja te pak ken. Virenque en Pantani gaan in de tegenaanval. 247,5 km - Voorsprong Ullrich op Pantani en Virenque 0.50, Casagrande op 1.15, Riis, Dufaux en Olano op 2.10. Vasseur op 4.30. 252,2 km - Ullrich wint de rit en wordt de nieuwe leider met 2.58 op Virenque en 4.46 op Olano. Tourwinnaar Riis heeft achterstand van 5.29. Door Ad Pertijs Andorra - Tijdens de beklim mingen van de Port d'Envali ra en Col d'Ordino hakte Walter Godefroot de knoop door. Niet Bjarne Riis, maar diens trouwe helper Jan Ull rich mag als eerste proberen het geel naar Parijs te rijden. „Bjarne is iets minder sterk dan vorig jaar. Niet veel, maar hij kan niet domineren als anders. Jan is op dit moment de sterkste van het hele peloton, dus waar om moest ik hem nog langer in tomen?" Walter Godefroot zei het besluit genomen te hebben zonder voor af overleg gevoerd te hebben met Riis zelf. „Zoiets is alleen mijn verantwoordelijkheid. Bjarne ken ik als iemand die realistisch genoeg is om in te zien, dat Jan op dit moment de beste is. Zijn eigen kans hebben we trouwens met de actie van Ullrich niet om zeep geholpen. Op de laatste col kan niemand meer in dienst van een ander rij den. Dan is het ieder voor zich." Op het moment dat Godefroot dit zei, wist hij nog niet hoe Riis gereageerd had op zijn besluit om Ullrich los te laten. Toen de Belg hoorde dat de Deen voor de Deense TV had gezegd dat 'wij die trui met z'n tweeën naar Pa rijs rijden', moest hij even slik ken. Blij „Daar word je een beetje emo tioneel van," zei de ontroerde Godefroot. „Zo zit de ploeg in elkaar. De eerste week stonden ze allemaal klaar om Zabel te helpen, nu schaart iedereen zich achter Jan. Ik vind het ook niet fair dat mensen mij vragen wie ik liever zie winnen. Ik ben blij met iedere overwinning. Onge acht van wie." De holle ogen van Bjarne Riis zeggen genoeg, hij mist tot nu toe deze Tour de macht van een jaar geleden. foto anp De ploegleider van Telekom weigert nog altijd te spreken van een definitieve tactische ommezwaai. „Zo slecht is Riis ook weer niet. Ik heb vanaf dit moment twee kopmannen. Tot gisteren werkte de een voor de ander en vanaf woensdag zal dat niet anders zijn. Vergeet niet dat de Tour pas begonnen is." Uit de etappe van gisteren vie len ook nog niet veel definitieve conclusies te trekken. Olano dreigde definitief door het ijs te zaken, maar herpakte zich in de laatste beklimming en finishte alsnog in het spoor van Riis, Du faux en Escartin. Virenque en Pantani gaven na een alles-of- niets achtervolging niet meer dan een minuutje toe op Ullrich. Alleen de gele trui-drager Vas seur brak definitief. Al ging hij strijdend met een kamikaze- aanval voor de laatste berg ten onder. Met zes sterke klasse mentsrenners binnen de zes mi nuten achterstand van Ullrich is er dan ook nog van alles moge lijk. Zelfs de terugkeer van de 'Reus van Herning', Bjarne Riis. Dat Godefroot de Deen tot gis teren steeds zijn enige kopman noemde, vond de ploegleider niet zo vreemd. „We hebben be wust alle druk bij Bjarne gelegd. Hij heeft veel ervaring en weet hoe je daar mee moet omgaan. Jan nog niet en dus wilde ik hem zo lang mogelijk afschermen. Daarom was ik ook zo blij dat hij maandag het geel nog niet pakte. Dat scheelde weer een zware dag." Op de vraag of het vooruitschuiven van Ullrich me de bedoeld was om de mogelijk te grote druk weer bij Riis weg te halen, lachte Godefroot slechts. Zijn (nog niet helemaal verlo ren) geloof in Riis hield volgens Godefroot niet in dat hij Ullrich nog niet in staat achtte tot een prestatie zoals hij die gisteren leverde. „Ik wist dat hij het zou kunnen, maar het gemak waar mee hij het deed, verbaasde me toch wel." Leblanc Godefroot was niet de enige die onder de indruk was van de Duitse kampioen. 'Magnifique', sprak Tour-directeur Leblanc met een stem die overliep van bewondering. „Waarom zou hij met 23 niet de Tour kunnen win nen," zei Bernard Hinault op zijn beurt. „Anquetil en ik kon den het ook." Daarmee plaatste de Breton de nieuwe gele trui drager ongevraagd in het rijtje van grote Tour-kampioenen. Ik begreep toch al niet waar die ophef voor nodig was. Pas toen de uitslag op het monitorscherm verscheen - 20. Winnen a 2.35 min - zakte de moed me echt in de schoenen. Mart Smeets echter compli menteerde me opgewonden - beste Nederlander, debutant nota bene! Ik sprak korzelig en afgemeten in de commenta toren-micro. Voor mijn gevoel was ik hopeloos afgegaan. Het was de eerste echte berg etappe. St. Gaudens-St. Lary Soulan, kort en fel (117,5 kilo meter). Met een pittige aan komst op Pla d'Adet. Ha, nu ging ik eindelijk eens meema ken waar ik al jaren van had gedroomd: een heuse aan komst op een ijle bergtop en nog wel tijdens hét wielerspek takel van het jaar. Nog niet zo lang geleden had ik met open gevallen mond van bewonde ring voor de buis gezeten en gezien hoe Lucien van Impe op datzelfde parcours engel achtig van alles en iedereen was weggefladderd. Dat wou ik ook wel." „Uitstekend door ploegmaats in stelling gebracht, begon ik in de voorste linie aan de be klimming. Op minder dan één kilometer was het peloton aan stukken gereten. Ik bevond me in de kopgroep in de buurt van mijn idool Van Impe, die er flink de zweep over legde en een vinnige demarrage plaats te. Ik reageerde alert, maar verkeek me op zijn krachtsex plosie: ik blies de motor op en stond gelijk 'geparkeerd' met bonkend hoofd en een bloed- smaak in de keel van het force ren. Een aanzienlijk aantal coureurs passeerde me, wat grote woede in mij wekte." „Pas halverwege de beklim ming hervond ik de cadans. Ik won weer aan snelheid en overstak een flink aantal van op hun beurt stilvallende cou reurs. Maar het was vergeefse moeite. Van Impe was en bleef uit het zicht. Ik baalde enorm." Peter Winnen. Peter Winnen: 1981/5,1982/4,1983/3 1984/26, 1985/15. Ritzeqes: 1981:17e etappe (Alpe D'- Huez), 1982:17e etappe (Alpe D'Hu- ez), 1983:17e etappe. „We (de coureurs) werden van de col geëvacueerd door een aantal reusachtige legerheli- kopters. Het was een gedrang van jewelste op het klei ne, met dranghek ken afgezette veld je. Juist toen ik mijn voet op de tree plank wilde zetten, kreeg ik een forse duw in de rug. Mijn rechterknie sloeg tegen een scherpe stalen rand. Een pijnscheut flitste als een blikseminslag. Verblind haalde ik uit naar achteren: Adje Wijnands. Te laat, de klap was al gearriveerd." „Drie dagen later won Adje de etappe naar Nantes. 'Be dankt', sprak-ie toen ik hem felici teerde, 'dat je me wakker hebt ge schud'. Zijn onder kaak leek nog steeds gezwollen." foto archief de stem Van onze verslaggever Andorra - Jan Ullrich is de negende Duitser die in de geschiedenis van de Tour de France de gele trui omgehangen kreeg. Eerder droegen Kurt Stöpl (1932), Erick Bautz (1937), Willy Oberbeck (1938), Rudy Altig (1962,1964,1966,1969), Karl-Heinz Kunde (1966), Rolf Wolfshohl (1968), Didi Thureau (1977) en Klaus-Peter Thaler (1978) al het gouden habijt. Thureau is recordhouder met 19 gele trui en, voor Altig met 17 stuks. Geen enkele Duitser wist tot dusverre de Tour te winnen. Stöpl (vorige week overleden, afgelopen maandag in Berlijn begraven) was er qua plaats het dichtst bij. Hij werd tweede op 24 minuten van de winnaar. Gemeten naar de tijdsachterstand bleef Wolfshohl het minst verwijderd van de eindze ge. Hij eindigde in 1968 als zesde op 3.46 minuten van Jan Janssen. Van onze verslaggever Andorra - Michael Boogerd vroeg de gereedstaande verslagge vers gistermiddag bovenop de Col Arcalis net als maandag om een momentje geduld. „Ik moet eerst even bijkomen. Ik ben dieper gegaan dan ooit," zei de Haagse Raborenner nadat hij als 26e op 7.44 van winnaar Ullrich de finish had bereikt, Boogerd herstelde zich daarmee knap van de off-day van eergiste ren, maar was realistisch genoeg om zijn prestatie in het juiste ka der te plaatsen. „Dit is, denk ik, de plaats waar ik thuishoor." Boogerd reed de hele dag met de grote jongens mee. „Ik was ge tergd en wilde me revancheren voor de zwakke dag naar Lou- denvielle." Vlak onder de top van de derde grote col, de Port d'En valira, moest hij de sterksten van deze Tour laten gaan. In de afda ling bracht hij vervolgens Jala bert simpel terug naar de eerste groep. „Daar kickte ik van. Ik was ook blij dat ik Peter Lutten- berger vandaag heb kunnen hel pen," refereerde hij aan die ene keer dat hij zijn geloste Oosten rijkse kopman terugbracht naar de kopgroep. Tijdens de laatste beklimming moest Boogerd de kopgroep defi nitief laten lopen. „Ik zakte er helemaal doorheen," zei hij. „Voor mij was die laatste klim een helletocht. Een strak tempo kon ik nog wel aan, maar de vele tempowisselingen braken me op. Woorden van dezelfde strekking sprak Luttenberger, die ander maal tijd verloor ten opzichte van de klassementsrenners. „Het wis selen van ritme verteer ik nog niet goed, maar misschien was dit het maximale wat ik dit jaar kan Ik ben in ieder geval blij dat het al weer een stuk beter ging da» gisteren." Rabo's derde beoogde kopman Patrick Jonker haalde de finish in de laatste 'bus', waarna hij de - voor iemand die vooraf een top-tien-plek voor ogen had- onthutsende woorden sprak: „Zo, ik ben mooi op tijd binnen.' De meeste Nederlanders bereik ten in een van de twee grote groe pen Andorra. Al gaf Danny be* lissen aan dat hij met twee vin gers in de neus meereed. Bij TVM kon alleen Laurent Roux zich net als Boogerd langc tijd voorin handhaven. Kopman Bo Hamburger stapt waarschijn lijk vandaag af. „Het heeft ge® zin door te rijden," zei de Deen die maandag zijn ribben zwaa kneusde en al blij was dat hijie achterblijvers kon volgen. indorra-Arcalis - Wie kent Cyril Saugrain, eigenaar van Jt tot dusver anonieme rug nummer 69? Aan de andere j,ant van de koers beleefde hij gisteren een memorabele De Fransman voerde urenlang een eenzaam achterhoedege vecht. De strijd tegen de verne dering, die vergaarbak van pijn en verdriet, de bezemwagen. Hoe zwaarder de bergritten, hoe fascinerender de schermutselin gen in de staart. Daar ploeteren de niet-klimmers, de sprinters en de knechten. Hun enige doel is overleven. Daar ook sneuvelen reputaties, zoals - in de afgelo pen dagen - die van Patrick Jon ker en Luc Leblanc. geide heren, in een vers verleden gerespecteerde klimmers, zaten gisteren in 'de bus' die aan de voet van de Port d'Envalira (eer ste categorie) werd gevormd. Dat was de laatste groep in de wedstrijd, bestaande uit 88 ren ners. Toen de groten voorin op de pedalen gingen staan, was het bij die mannen gaan kraken. Maar de passagiers van 'de bus' hadden een verbond gesloten. Ze zouden samen naar de meet rij den om, inderdaad, keurig op tijd (op 43.01) op de Arcalis te geraken. Bartoli Michele Bartoli verloor al snel het contact met 'de bus'. Zijn ploeggenoten keken vertwijfeld om, keken hun kopman vragend aan. Maar de winnaar van Luik- Bastenaken-Luik schudde het hoofd. Italianen hebben nooit trek in een denigrerend gevecht. Bartoli kneep in de remmen, parkeerde zijn fiets tegen de vangrail en wachtte tot de twee de ploegleidersauto van MG bij hem was. Daar stapte hij in. Er ging een streep door nummer 41. En zonder rugnummer tel je in de Tour voor niemand meer mee. Zover wilde Cyril Saugrain het niet laten komen. De man die vo rig jaar nog een etappe won, wil de niet begraven worden voordat hij zou sterven. Op zes kilometer van de top van de Envalira moest de Cofidis-coureur 'de bus' laten gaan. Een tijdlang bleef zijn assistent-ploegleider nog bij hem rijden, maar ook die liet hem na een paar kilometer achter. Het schrikbeeld van de bezemwagen doemde op. Maar de Franse krullenbol ver beet zich. Zijn mond hing open. Hij leed, achter een vitrage van zweet, de rits van zijn shirt tot zijn navel open. In zijn oorbel blonk een waterbel. Elke pe daalslag was op zijn gezicht te- U ITS LAG Tiende etappe, Luchon - Andorre-Arcalis. 1. Ullrich (Dui/TEL) 252,5 km in 7.46.06 (32,503 km/u), 2. Pantani (Ita/MER) 1.08, 3. Virenque (Fra/FES), 4. Casagrande (Ita/SAE) 2.01, 5. Riis (Den/TEL) 3.23, 6. Dufaux (Zwi/FES) 3.27, 7. Jimenez (Spa/BAN) 3.45, 8. Escartin (Spa/KEL), 9. Olano (Spa/BAN), 10. Elli (Ita/CAS), 11. Fincato (Ita/ROS), 12. Lino (Fra/BIG), 13. Conti (Ita/MER), 14. Luttenberger (Oos/RAB) 4.02, 15. Livingston (VSt/COF) 4.15, 16. Zberg (Zwi/MER) 4.46, 17. Laukka (Fin/FES), 18. Camen- zind (Zwi/MAP), 19. Roux (Fra/TVM), 20. Dojwa (Fra/MUT) 5.12, 21. Nardello (Ita/MAP) 6.25, 22. Delrieu (Fra/MUT) 6.49, 23. Ju ich (VSt/COF) 7.05, 24. Simon Fra/GAN) 7.44, 25. Vasseur (Fra/GAN), 26. Boogerd Ned/RAB), 27. Moreau Fra/FES), 28. Chanteur (Fra/CAS), 29. Siboni (Ita/MER), 30. Buenahora (Col/KEL) 8.16, 31. Madouas (Fra/LOT) 8.27, 32. Beltran (Spa/BAN), 33. Bortola- «1 (Ita/FES) 10.21, 34. Podenza- n? (Ita/MER) 11.18, 35. Robin (Fra/USP), 36. Blanco (Spa/BAN) U.43, 37. Aldag (Dui/TEL) 12.13, 38. Zarrabeitia (Spa/ONC) 12.49, 39. Salmon (Fra/LOT) 13.51, 40. Kodngues (Por/BAN) 15.03, *L Teterjoek (Kaz/LOT) 15.28, De Los Angeles (Spa/KEL) 17.18, 43. Casero (Spa/BAN), 44. kf11,! dta/SAE), 45. Peron ip/„ 46- Fois (Ita/MAP) loci' 47' Stephens (Aus/FES) m',' 48- Laurent Jalabert K®c), 49. Pellieioli (Spa/BAT) 19'4°' 5°' 0driozola 51. Piovaccari (Ita/MER), 52. yjourguignon (Fra/BIG), 53. Fa- nu1Jn/r> (Bel/LOT), 54. Arroyo jkJex/BIG) 20.11, 55. Mienert- fuelsen (Den/USP) 21.04, 56. ï-kimov (Rus/USP) 21.28, 57. Heulot (Fra/FDJ) 22.59, 58. sciandn (GBr/FDJ) 27.14, 59. hte/SAE) <Lit/CAS)' FUrlan 61. Gougöt (Fra/CAS) 28.55, 62. 68 67' Tafi (Ita/MAP), Br« (VSt/USP), 69. ra'FES) (Ncd/KAB)' 70' Rous Uta/Rgn^tto (Fra/CAS), 72. Zen Vs(7t?Ü> 73' Hamilton IWbt/USP), 74. Hervé (Fra/FES), Alonso (Spa/BAN), 76. Sg- J

de Stem | 1997 | | pagina 8