Kritiek op Hun Sen is heel hard Hom Cubaans regime eert vooral zichzelf met resten Che Guevara Veel eerbetoon bij begrafenis Drljaca ETA isoleert zichzelf verder Veelklei Miljoen op Love Parade Berlijn Zorgen over Cambodja Kinshasa ontkent slachtingen Politie houdt DE STEM BUITENLAND Saba maakt zich zorgen over vulkaan I De maffia cremeerde slachtoffers DE STEM COMMENTAAR Maximumsnelheid BUITENLAND KORT Marsen Noord-Ierland vrij rustig Dader viervoudige moord aangehouden Geen overlevenden Cubaanse vliegramp BA ondervindt naweeën staking Journalisten gewond in Hebron Brokkenpiloot: dronken en geen rijbewijs Provoost wint vlucht vanaf Da? Verkeersdode in Sint-Annalanc i i i i i MAANDAG 14 JULI 1997 A4 Havana (rtr/anp/afp) - De botten van Ernesto 'Che' Guevara zijn in Cuba, Bijna dertig jaar nadat Boli viaanse militairen de held van de 'Cubaanse revolutie' in de jungle van Bolivia doodschoten. Zaterdagnacht arriveerde Che's stoffe lijk overschot in het land dat hij eind jaren vijftig na een korte guerrilla-oor- log 'bevrijdde', samen met onder ande ren de huidige leider van Cuba, Fidel Castro. De aankomst van de kist met het stoffe lijk overschot was reden voor een sobe re, besloten ceremonie op het militaire vliegveld San Antonio de los Banos, een kleine dertig kilometer ten westen van Havana. President Castro, zijn broer, vice-president Raul, Guevara's weduwe en kinderen wachtten het toestel op. Cubaanse militairen, onder wie oud guerrillastrijder Ramiro Valdez, had den zich tijdens de vlucht over de resten van Che en drie andere Cubaanse guer rillastrijders ontfermd. Tientallen jaren heeft het Boliviaanse leger gezwegen over de plaats waar ze het lijk van het linkse idool van de jaren zestig hadden begraven. Als bewijs van zijn dood hadden militairen de guerril lastrijder na diens executie gefotogra feerd en zijn handen afgehakt, voor identificatie. Pas in 1995 verbrak een oud-generaal het stilzwijgen en begon het zoeken naar de plaats waar Che, een Argentijn se arts, en andere opstandelingen de dood vonden. Een paar weken geleden werd het massagraf ontdekt. Vrijdag bevestigden de Boliviaanse autoriteiten dat het daar gevonden handenloze ske let dat van de Latijns-Amerikaanse re volutionair was. De Boliviaanse rege ring ging dit weekeinde in op het ver zoek van Guevara's weduwe de stoffe lijke resten naar Cuba te sturen. De autoriteiten in Havana bewaren het gebeente van Che Guevara voorlopig in het gebouw van het ministerie van De fensie. Op 9 oktober, precies dertig jaar na de dood van de legendarische guer rillastrijder, gaat het lijk naar een spe ciaal te bouwen mausoleum in het Cu baanse Santa Clara. Daar behaalden eind jaren vijftig, de guerrrillastrijders een beslissende overwinning op de mili tairen van dictator Batista. In het praalgraf worden ook stoffelijke over schotten van andere medestrijders en grondleggers van het huidige marxistis che regime in Cuba bijgezet. Castro wil van Santa Clara een bede vaartsoord maken. In Cuba wordt Gue vara beschouwd als een voorbeeld van de 'nieuwe mens' van na de marxistis che revolutie. Che's politieke geschrif ten en levenswandel zijn min of meer verplichte studiekost op de scholen in Cuba. Castro stimuleert de heldenvere ring van zijn oude strijdmakker sterk. Op het grote Plein van de Revolutie in Havana hangt aan een overheidsge bouw een immens portret van de guer rillastrijder. Phnom Penh/Peking (rtr/efe/anp) - Cambodja's sterke man Hun Sen is in het afgelopen weekeinde begonnen aan een di plomatiek offensief. Terwijl zijn troepen hun militair overwicht op de royalistische krachten in het weekeinde verder besten digden, riep de co-premier op tot vrije en eerlijke verkiezingen. De oproep, die gisteren werd voorgelezen op de nationale ra dio, volgt kort op afwijzende reacties op de recente ontwikke lingen in Phnom Penh. Volgens waarnemers is Hun Sen ge schrokken van de felle kritiek door onder meer de VN-Veilig- heidsraad en het feit dat diverse landen de ontwikkelingshulp hebben opgeschort. Het schrik beeld van het totale internationa le isolement in de jaren tachtig, toen hij een door Vietnam ge steunde communistische regering leidde, lijkt weer voor hem op te doemen. Amnesty International voegde zich zaterdag in het koor van cri tici. De organisatie maakt zich grote zorgen over de honderden soldaten en functionarissen van Ranariddh's Funcinpec partij, die gevangen zijn genomen door Hun Sens troepen. In een toespe ling op de gruwelen tijdens het schrikbewind van de Rode Kh mer van Pol Pot, riep Amnesty Hun Sen op de schendingen van de mensenrechten te stoppen. „U kent het spook van de grove schendingen van de mensenrech ten dat boven Cambodja waart maar al te goed," aldus de open brief. Pol Pots regime vermoord de zeker een miljoen mensen. 23 mei Vorige maand al kwamen Him Sen en Ranariddh overeen dat er volgend jaar op 23 mei verkiezin gen worden gehouden. Dat is pre cies vijf jaar na de verkiezingen in 1993, die onder auspiciën van de Verenigde Naties stonden. Of Hun Sen na de verwijdering van zijn rivaal en co-premier Rana riddh nog altijd vasthoudt aan die datum werd niet duidelijk uit de radioboodschap. De nieuwe machthebbers zouden al bezig zijn om het parlement te heropenen. De geplande hervat ting van de zitting in april ging toen niet door vanwege de ani mositeit tussen de beide co-pre- miers. Indien Hun Sen inderdaad in mei verkiezingen wil houden, moet het parlement daarvoor snel de benodigde wetten aannemen. Van onze verslaggever The Bottom - De bewoners van Saba eisen dat op hun eiland meetapparatuur wordt geplaatst om de vulkanische activiteit in de gaten te houden. Deze week bie den zij een petitie hierover aan aan minister Voorhoeve van An tilliaanse en Arubaanse Zaken. Saba is geschrokken van een rap port uit 1981 waarin drie vulca- nologen waarschuwen dat de vul kanen op Saba en in mindere ma te Sint Eustatius niet dood zijn. Als de Quill (Statia) of de Mount Scenery (Saba) tot uitbarsting komt, levert dit geen trage lava stroom op, maar een heftige eruptie. Het rapport van de des kundigen uit het Caribisch ge bied is altijd geheim gehouden, maar lekte in 1994 uit op Cu rasao. Op de Bovenwinden was het tot zaterdag niet bekend. Ook andere onderzoeken geven aan dat de vulkanen op Saba en Sint Eustatius niet zijn uitgewerkt. Vorige maand barstte op het na bij gelegen eiland Monterrat een vulkaan uit. Daarbij vielen tien doden, r Waarnemers in Phnom Penh ach ten de kans op een eerlijk verloop van eventuele verkiezingen klein. Tevens is het onwaarschijnlijk dat de internationale gemeen schap bereid zal zijn opnieuw een zak met geld open te trekken om een grootscheepse waarnemers operatie te bekostigen. In 1993 kostten voorbereiding en toezicht op de Cambodjaanse verkiezin gen enorm veel geld. Gezien de ontwikkelingen van de laatste weken vragen velen zich inmid dels af of dat geen weggegooid geld was. Verloor De vorige verkiezingen verloor Hun Sen overigens van Ranarid- dhs Funcinpec. Pas na herhaalde dreigementen met een nieuwe burgeroorlog en daarop volgende bemiddeling van koning Sihan ouk mocht de ex-Rode Khmer en ex-communist toen het rege ringspluche bestijgen als 'co-pre mier'. Sihanouk leek gisteren opnieuw op zoek naar een middenpositie tussen zijn zoon Ranariddh en Hun Sen. De koning riep vanuit Peking, waar hij medische be handeling ondergaat, de feitelij ke machthebber in Phnom Penh op zich te houden aan de grond wet en aan alle internationale ak koorden die Cambodja tekende sinds het vredesverdrag van 1991. Hij zei verder nog niet in staat te zijn decreten te tekenen die de alleenheerschappij van Hun Sen kunnen legitimeren. De koning benadrukte niet tegen Hun Sen te zijn en niet te kunnen zeggen of die een coup heeft ge pleegd. tEen van de miljoen 'ravers' die zaterdag in Berlijn aan de negende Love Parade meedeed. FOTO ANP Berlijn (dpa/anp) - De negende Love Parade zaterdag in Berlijn heeft een miljoen ravers getrokken. Alle records zijn gebroken, meldde de organisatie van het grootste technofestival ter wereld zaterdagavond. De politie hield het op honderdduizenden muziekliefhebbers. Het was dit jaar lange tijd onzeker of de interna tionale manifestatie voor technofans kon door gaan. Tegenstanders klaagden bij rechtbanken over overlast en vervuiling die de massabijeen komst vorig jaar in een nabijgelegen park veroor zaakte, maar uiteindelijk gaven de autoriteiten het groene licht.Ondanks dreigementen van rechtsra- dicalen en linkse punkers om de 'liefdesparade' te verstoren, verliep het feest in het hart van de Duit se hoofdstad vreedzaam. De politie arresteerde zestig personen, onder wie veertig punkers en ver scheidene drugsdealers. Hulpdiensten behandel den ruim zestienhonderd feestvierders die kamp ten met de gevolgen van de hitte of buitensporig alcohol- en drugsgebruik. Bijna tweehonderd jon geren moesten in ziekenhuizen worden opgeno men. Banja Luka (afp) - In de Re- publika Srpska, het Servische deel van Bosnië, is gisteren met veel officieel eerbetoon Simo Drljaca begraven. Het voormalige hoofd van de Bos- nisch-Servische politie in Prijedor, die in de oorlog in Bosnië tal van misdaden zou hebben gepleegd en een con centratiekamp zou hebben ge leid, werd donderdag gedood in een vuurgevecht met SFOR-troepen die hem wilden arresteren. Duizenden inwoners van Banja Luka, de grootste stad van Bos- nisch-Servië, woonden de begra fenis van Drljaca bij. De politie hield een erewacht. Ook nage noeg de gehele Bosnisch-Servi- sche politieke elite was aanwezig. Zowel het Servische lid van het driekoppige presidium, Momcilo Krajisnik, als parlementsvoorzit ter Dragan Kalinic gaven acte de présence. De burgemeester van Prijedor, Milomir Stakic, stelde in een rede dat Drljaca het slachtoffer was geworden van 'onmensen'. De 'moord' op de 'Servische held' Drljaca was niets minder dan een aanslag op 'menselijkheid, trots en vrijheid', zo stelde de burge meester. De president van Bosnisch-Ser- vië, Biljana Plavsic, die resideert in Banja Luka, was overigens af wezig. In Republika Srpska woedt momenteel een machts strijd tussen haar en de leiders van de grootste regeringspartij, die in Pale zetelen. Zij scharen zich achter haar voorganger, Ra- tin leven profiteerde Drljaca volop van de Britse financiële steun aan Bosnië FOTO REUTER dovan Karadzic. Drljaca zou tot deze 'haviken' hebben behoord. Drljaca, die door NAVO-troepen werd doodgeschoten, stierf niet alleen op kosten van de Britse be lastingbetaler - hij leefde tot voor kort ook goed van Brits belas tinggeld. Drljaca kwam het leven toen hij zich verzette tegen een poging om hem te arresteren. Die actie was hoogst waarschijnlijk het werk van eenheden van de zogenaamde SAS, elitetroepen van het Britse leger. Volgens The Sunday Times had diezelfde Drljaca bij leven echter geen klagen over de Britten. Hij runde onder meer het bouwbe drijf Komgrad, dat jaarlijks vele duizenden ponden belastinggeld uit Londen kreeg. Het geld was bestemd voor de bouw van een la gere school en een cultureel cen trum in Prijedor. Radovan Karadzic heeft de Bos- nisch-Servische Republiek Srps ka verlaten en bevindt zich in het buitenland. Dat heeft een krant in Belgrado, Gradjanin, zaterdag gemeld. Het is onduidelijk waar hij verblijft. Karadzic zou Pale woensdag avond laat hebben verlaten. Vol gens een bron binnen de Bos- nisch-Servische regering hadden Karadzic en de zijnen in de loop van dinsdag in de gaten gekregen dat de NAVO-troepen bezig wa ren met de voorbereiding van een actie. Hoewel ze niet precies wis ten wat er op til stond, raadden Karadzic' adviseurs hem toen aan weg te gaan. Karadzic is een van de 76 ver dachten van oorlogsmisdadigers, die door het Joegoslavië Tribu naal zijn aangeklaagd. Kinshasa (rtr) - De regering in Kinshasa heeft fel gereageerd op een nieuw rapport van de Verenigde Naties over slacht partijen die de troepen van Laurent Kabila onder Rwan dese Hutu's hebben aange richt. In het rapport worden liefst 134 slachtpartijen aan Kabila en zijn trawanten toe geschreven. „Er zijn al veel van dergelijke rap porten geweest, waarvan achteraf steeds weinig bleek te kloppen. Ze zijn meer bedoeld om schade te berokkenen dan om de waarheid te achterhalen," aldus een rege ringswoordvoerder. „Het is het werk van diegenen die vergeefs probeerden ons te hinderen bij de bevrijdingsstrijd. Dit is alles wat ze nu nog kunnen doen." Drie VN-experts hebben het rap port opgesteld: rapporteur Garre- ton (Chili) van de mensenrechten commissie voor Zaïre, Bacre Waly Ndiaye (Senegal), rapporteur over executies, en Jonas Foli (Ghana) van de werkgroep over vermisten. De delegatie noemt in haar rap port geen precieze aantallen slachtoffers, maar zegt dat 'ver scheidene duizenden personen zijn gedood'. Tienduizenden wor den nog steeds vermist. Met de beschuldigingen aan het adres van de onderzoekers leek de woordvoerder van Kabila vooral te doelen op de leider van het on derzoeksteam, Robert Garreton. De Chileen was al eerder zeer kri tisch over de huidige Congolese president, ook toen deze nog re bellenleider was. Kabila weigerde hem dan ook de toegang tot het land, iets wat zijn voorganger Mo butu ook al eens had gedaan. Gar reton heeft de informatie voor zijn nieuwe rapport daarom groten- deele moeten vergaren door mid del van interviews met vluchtelin gen en deskundigen in Nairobi. Die getuigenissen liegen er niet om. Volgens de verzamelde infor matie was de huidige Congolese president Laurent Kabila in zijn tijd als rebellenleider betrokken bij zeker 134 moordpartijen op Rwandese vluchtelingen. In het rapport van de VN-Men- senrechtencommissie van de Ver enigde Naties is sprake van 180 massale slachtingen. 134 daarvan komen op rekening van Kabila en Tutsi-bondgenoten. De overige 46 werden gepleegd door troepen van de verdreven Zaïrese president Mobutu of door Rwandese Hutu- milities in de vluchtelingenkam pen. Het VN-rapport is zeer kritisch over het bewind van Kabila. Het systematische karakter van de moorden rechtvaardigt het te spreken van 'misdaden tegen de menselijkheid', aldus het rapport. De Hutu-vluchtelingen uit Rwan da werden vermoord in vluchte lingenkampen of ze werden uit schuilplaatsen in de jungle ge haald en daarna gedood. Velen werd ook humanitaire hulp ont houden. Zij stierven door voedsel gebrek en ziekte, zo stelt het rap port. Een nieuw VN-team moet nu ter plekke gaan onderzoeken wat er waar is van de verhalen. Garreton zal van dit team, op aandringen van Kabila, geen deel uitmaken. Ook is nog niet duidelijk wanneer het aan zijn werk begint. Hoewel de moeizame onderhandelingen over de personele bezetting in middels lijken afgerond, ligt Kins hasa nu nog dwars over het tijd stip waarop het onderzoek mag beginnen. Rome - In de tuin van de Paler- mitaanse mafioso Salvatore Gra- ziano heeft jarenlang een crema torium gefunctioneerd, waarin tientallen slachtoffers van Cosa Nostra zijn verdwenen. De ver klikker Francesco Onorato, die onder meer de moord op de Euro parlementariër en oud-burge meester van Palermo, Salvo Li ma, heeft opgebiecht, heeft de plaats aangewezen waar Grazia- no voor zijn eigen en andere clans lijken verbrandde. Verhoog/verlaag de maximumsnelheid op de snelwegen. Doorhalet, wat niet wordt verlangd. Daar deed de discussie vorige week even aar denken. Minister De Boer van Milieu pleit voor een verlaging tot 100 kilometer per uur, want dat is beter voor het milieu. Procureur-generaal Steen, huis ziet meer in een verhoging tot 140 kilometer per uur, tenzij de ver keerssituatie of de weersomstandigheden zich daar tegen verzetten Dat maakt wetshandhaving eenvoudiger, omdat automobilisten zich eerder aan regels houden als ze er het nut van inzien. Het compromis ligt voor de hand als de één pleit voor 100 en de ander voor 140: laat de maximumsnelheid gewoon op 120 liggen. Dat prefe reert minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat dus ook in onze za terdagkrant. Daar zouden we het bij kunnen laten, maar een paar van de gebruikte argumenten verdienen nadere beschouwing. Want evenals Steenhuis die binnen het college van procureurs-generaal portefeuillehouder Verkeer is, gebruikt Jorritsma het argument van de haalbaarheid. Ze acht een algemene verlaging naar 100 kilometer per uur onhaalbaar omdat niemand zich eraan zou houden. Dat zou haar gevoelig moeter maken voor het betoog van Steenhuis, die als voorbeeld neemt dat op veel snelwegen 's nachts of op andere rustige uren veilig 140 gereder kan worden en door velen gereden wordt. Jorritsma werpt tegen dat mensen, als ze soms harder mogen ri,..„ dan 120, geneigd zullen zijn dat op andere momenten ook te d'oer. Daar zit wellicht iets in. Ze wijst het pleidooi van haar collega De Boer (verlaging naar voorts af met een verwijzing naar de harmonisering van de maximum snelheid in Europees verband. In dat kader valt echter over een maxi mum van 120 ook geen overeenstemming te bereiken, mogelijk wel over 130 kilometer per uur. Het zal niet de laatste keer zijn dat de discussie oplaait over de maxi mumsnelheid. Jorritsma lijkt voorlopig gelijk te hebben met haar stel ling: verander het huidige maximum van 120 maar niet. Zet vooral ex tra controle op de handhaving van de 50- en 80-kilometerlimieten bin nen gemeenten en op provinciale wegen. Daar liggen de grootste ge varen voor de verkeersveiligheid. En na het pleidooi van Steenhuis zou daar aan toe te voegen zijn: verspil geen onnodige energie aan contro les op snelwegen in situaties waar veilig 140 gereden kan worden. Belfast - De traditionele marsen van de pro-Britse protestantse ge nootschappen zijn relatief vreedzaam verlopen. Het besluit van de Orange Order om enkele uiterst omstreden optochten af te gelasten kreeg veel waardering. Zaterdag trokken tienduizenden protestan ten de straat op om de 307e verjaardag van de slag om de Boyle te vieren. In 1690 versloeg de protestantse Brits-Nederlandse koning Wilem m van Oranje de uit Engeland verdreven rooms-katholieke vorst James II met Nederlandse troepen en Scandinavische, Duitse en Zwiterse huurlingen. Slechts een paar kleine incidenten mar keerden het slot van deze door veel Noord-Ierse katholieken geha te protestantse festiviteiten. In Belfast en Londonderry bekogelden katholieke jongeren de politie met stenen en benzinebommen. Huy - De politie heeft zaterdagavond in Zuid-Frankrijk de 29-jari- ge Rémy Lecrenier aangehouden. De man heeft bekend een week geleden zijn ex-vriendin, haar twee zusjes en moeder te hebben vermoord in het Belgische dorpje Bas-Oha. Lecrenier verbleef op een camping in de buurt van Saint-Tropez aan de Cote d'Azur. Vol gens de politie was hij daar na de viervoudige moord onmiddellijk naar toe gereden. Belgische toeristen, die net waren gearriveerd, hadden hem zaterdag herkend van een foto in de krant en aangege ven bij de plaatselijke gendarmerie. Vorige week maandag had hij met koelbloedige precisie eerst de twee jongere zussen van zijn ex- vriendin met een nekschot gedood. Toen enkele uren later de moe der van de meisjes van haar werk thuiskwam, werd zij in de keuken omgebracht met twee schoten. Lecrenier bracht ook zijn ex-vrien- din met twee kogels om. Havana - Geen van de 44 inzittenden van een Cubaans toestel, dat zaterdag verongelukte, heeft de ramp overleefd. Dat hebben de Cu baanse radiostations gemeld. Zaterdagavond waren zeventien li chamen van inzittenden geborgen. Het vliegtuig was op weg van Santiago de Cuba naar de hoofdstad Havana. Het stortte drie mi nuten na het opstijgen in zee. Er waren acht buitenlanders aan boord. Londen/Amsterdam - British Airways zal in de loop van deze week de naweeën ondervinden van de staking van stewards en steward essen van vorige week. Zaterdag kon de Britse luchtvaartmaat schappij niet meer dan 75 procent van haar intercontinentale vluchten vanaf haar thuisbasis Heathrow bij Londen uitvoeren. Vandaag moet 85 procent en morgen 90 procent van deze lijndien sten weer volgens schema vliegen. Hebron - Bij reUen in Hebron op de westelijke Jordaan-oever zijn gisteren zeker zestien Palestijnen gewond geraakt, onder wie vijf televisiejournalisten, fotografen en cameramensen. Premier Neta nyahu waarschuwde de Palestijnen dat ze een hoge prijs zullen be talen als ze het geweld niet tot staan kunnen brengen. De Neder landse journalist Conny Mus protesteerde namens de Associatie van Buitenlandse Pers in Israël tegen het legeroptreden. Rijswijk (anp) - De Basken hebben het afgelopen weekein de hun angst voor de ETA afgelegd. Honderdduizenden protesteerden tegen de terroristische afscheidingbeweging die zaterdag een onopvallend levende 29-jarige dorpspoliti cus uit het Baskische plaatsje Ermua heeft vermoord. Veel commentatoren uit pers en teren op dat Blanco zeven jaar politiek in Spanje zeggen dat de oud was toen generaal Franco overleed. „De enige dictatuur die Blanco heeft gekend is die van de ETA." De ETA, ooit voortgekomen uit een anti-fas cistische guerrilla, is nu zelfde onderdrukker. De terreurbeweging is evenw® niet echt geïnteresseerd in de publieke opinie. Niettemin Be loven sommige waarnemers da de militaire ETA en de politie» vleugel HB zich met de mooi op Blanco in een isolement neo- ben gemanoeuvreerd waar z niet meer uitkomen. Het fori® van Baskische democratise partijen die ETA's extremist afwijzen, is eendrachtig en ge sterkt uit het drama naar vore gekomen. Het windt geen doe jes om wie ze voor de moord naars houden: „De crimine van de ETA én hun dekmant de HB". brute moord een laatste stuip trekking is van de ETA. De be weging zou wraak hebben ge wild voor de bevrijding op 1 ju li van een andere ontvoerde door de politie. De ETA lijkt zichzelf daarmee te hebben overschat. De ongevoeligheid voor de mas sale oproepen uit heel Spanje om Blanco vrij te laten, toont volgens sommigen aan dat de beweging niet meer weet waar ze mee bezig is. De minister van Binnenlandse Zaken, Jaime Mayor Oreja, waarschuwde echter niet te snel conclusies te trekken. De terroristen hebben nog steeds de capaciteit om te moorden, zei hij. Basken die demonstreerden te gen de ETA en riepen om 'vrij heid, vrijheid'. Een columnist in een Spaanse krant wees er gis- Van onze verslaggeefster Terneuzen - Door de verscher hol- en snelheidscontroles Zeeuws-Vlaamse politie zijn lopen weekend honderden ovel op de bon geslingerd. Door h# weer, vakantiedrukte en enkrf festiviteiten als de Havenfe^ Terneuzen' had de politie het i lopen drie dagen razend druk! Er werd vooral gelet op alcohol| ders in het verkeer en dat had Van onze verslaggeefster Tholen - Een 35-jarige inwo ner uit Bergen op Zoom had I in de nacht van zaterdag op zondag beter niet in zijn auto j kunnen stappen. Binnen de bebouwde kom I van Tholen reed hij in de bocht bij het politiebureau rechtdoor en knalde tegen een boom. De Bergenaar raakte lichtgewond aan rib ben en mond, ziekenhuisop name was niet nodig. Na het politie-onderzoek I bleek dat de bestuurder te I veel alcohol op had (1,8 pro- I mille), zijn auto was onverze- I kerd, zijn rijbewijs was tien I jaar verlopen en de auto was niet APK gekeurd. Boven dien droeg de man geen gor del. Terneuzen - De combinatie Pr<| voost uit Hulst was succesvol de wedvlucht vanaf Dax. Zij duif kwam thuis om 09.14 uJ met een snelheid van 1134 metl per minuut: De overige vroege duiven waren: I P. Schrijver, 's-Heer HendrikskiiL deren 1055 mpm; J. Walput en zool St.-Philipsland 1054; J. van Heek Goes 1052; C. Bal, Oosterland 104 J. Dekker, Krabbendijke 1042; S. I Vos, 's-Heerenhoek 1041; J.M. Stj ketee, Bruinisse 1029; S. van L Bos, Hengstdijk 1028; P. de Kostl Clinge 1020; K. van Iwaarda Kruiningen 1007; J.D. Schroevel Arnemuiden 1004; combinatie J. I M. van Belzen, Colijnsplaat 1002;! Aarts, Kruiningen 1000; J.M. WI kerke, Borsele 998; combinatie H| lebrand, Nieuwerkerk 995; C. Nooy, Yerseke 993; G. Snelders, L. van Gent 987; G. Dusarduijn, Grq de 986; J. Wieland, St.-Maarter] dijk 985; J. Kapelle, Oud-Vosa meer 984; A. Schroevers, VlissingL 977; L. Dingemanse, Terneuzi 976; A. de Klerk, Hans weert 97 J- Goossens, Rilland-Bath mpm. Van onze verslaggeefster Tholen - De 24-jarige Tangerman uit Sint-Annaland 1 holen is in de nacht van zatJ dag op zondag om het leven geli men door een verkeersongeval] zijn woonplaats. f De man reed met zijn auto dq nog onbekende oorzaak van weg, klapte frontaal tegen e. boom, waarop de wagen zi rond een tweede boom vouwa Het slachtoffer was op slag doé, He politie Tholen werd gassf teerd door de brandweerkorpi van Sint Annaland en Sint Maa tensdijk. Van onze correspondente Hulst - Het was aangena warm tijdens het tieJ Muziek- en Folklorefestij gisteren in Hulst. Inwon en dagtoeristen genoten t het veelkleurige spekta in de binnenstad. Na de officiële ontvangst iii hal van het stadhuis, waai) organisatie in het zomi werd-gezet vanwege- het hele lustrum, ging., om T- uur de optocht van start. Een bonte stoet van volksd; groepen, muziekgroepen, delzwaaiers, showbands en mentieke boerenkarren door Hulst He groepen kreeg veel appj nadat de optocht was bonden, verzorgden de vc ansers van Hava Naguila, a]dok, Scaldis (uit Hanswt

de Stem | 1997 | | pagina 4