Izak van Eyzeren zegeviert llpaf? 2 j® ïeams Morres winnen toernooi Beach'97 ||fl Van Quekelberghe wint Peperbusseloop Erik Goossen toont zich klasse apart Anjo van Loon wint koers Heinkenszand Geslaagd concours hippique van De Zwinruiters in Nieuwvliet beSTEM SPORT ZEELAND B6 iket Red Band Pretmix, j Schatkistjes of Party r.//www.edah.nl JVan onze paardensportmedewerker pieuwvliet-Bad - Onder ■schitterende weersomstan digheden werd het interna- ■tionale concours hippique |van De Zwinruiters gehou- fcen op de terreinen in pieuwvliet-Bad. Het bete kende de vuurdoop van de llterverse voorzitter Johan huize, maar hij tekende Jiaet zijn talrijke medewer kers voor een perfecte or- Iganisatie. Met als extra het ^gebruikmaken van de en tourage van Jumping [Zeeuws-Vlaanderen. I V -.p, sportnieuws KORT Zomerloop in Retranchement Stratenloop 'Dwars door Domburg' Jaap van Tatenhove zestiende Tweede plaats Erwin Simpelaar wieler SPATTEN In Terneuzense Havenloop x 51 ah MAANDAG 14 JULI 1997 -pack BAMfSCHljVRN TRANCHES DU BA1 mini's, per zak 2$^- lein 20, wlingstraat 2, sgeerde 7, Vestdam 81 3. "PAARDENSPORT Waren de Belgische gasten in de (dressuur niet talrijk, ze gaven Tel degelijk goed partij. Zo pakte Kicky Caneyt met Little Treasure Ian St.-Barbara het oranjelint in ie Zl-klasse met 190 punten, Ivoor Elles Kole met It's Me van 1-Beveland. talrijker waren de combinaties Jut Belgisch Vlaanderen in de Ipringrubrieken. In het M-klas- liek gingen maar twee combina ties door naar de barrage. Izak lan Eyzeren met Frühling van De (feLruiters en Dirk de Perment- [ier met Obelera van Jong Waas- Bid uit Belsele. Van Eyzeren uit jOudelande moest de barrage ope- jcen. Hij hield het kruit op 0- 37,16. De Permentier moest partij |even, maar bij de laatste hinder- ig er een balk naar bene- Iden, hetgeen vier strafpunten be- Jtekende in 35,75. Succes dus voor Kan Eyzeren. Albert Vermue met loodbye van De Weelruiters liep a het basisparcours vier straf- fcunten op en kwam op de derde [stek terecht. Vermue: „Die balk berd meegenomen door een reac tie van Goodbye. Bij de VIP-tent jttaok het paard, spande zich tot lan de hindernis, die balk, maar let parcours was niet moeilijk, jel uitdagend. Er moest ge- Ifuurd worden op die gebroken pjntjes." opvallend debuut was er loor de 49-jarige Willy van de lijver uit IJzendijke. Hij starttte lom' het eerst in een dressuur- pedstrijd. Van de Vijver: „Nu pijn dochter een drukke job leeft in Sas van Gent en daar ook f'oont, rij ik regelmatig haar 1 Missing Link door de pol- Iers. Toen dacht ik, laat ik eens ftarten in een dressuurwedstrijd. Ban weet ik hoever ik sta met dat paardrijden op dressuurniveau." Willy reed in het morgenpro gramma in de B-klasse zijn eerste proef, die met 151 punten werd beloond. Hij kwam daarmee op de zevende plaats terecht. Na de middag, in de tweede proef, be haalde hij een vierde plaats met 158 punten. Dat betekende met een een winstpunt. UITSLAGEN DRESSUUR EERSTE PARCOURS Z2-paarden: 1. Ina Nijssen met Ikarus (Zuid-Beveland) 197 punten, 2. Eppo Roovers met Gabriel (Paardebloem) 187, 3. Marjan van Dijk met Enanda (Weelruiters) 185. Z1 -paarden: 1. Vicky Canneyt met Litt le Treasure (St.-Barbara) 190, 2. Elles Kole met It's Me (Zuid-Beveland), 186, 3. Eppo Roovers met Kwint 181. Zl-pony's categorie C: 1. Stephanie de Frel met Jolly HH (Kleppertjes) 184. Categorie E: 1. Wendy Elzen met More- na (IGeppertjes) 160. M2-paarden: 1. Rafaëla van de IJsel met Abij's Gullit (Oranjezon) 164, 2. Liesbeth van de Velde met Kiriano 160, 3. Corina Zoetewey met Jasperina (bei den Zuid-Beveland) 160. Ml-pony's categorie D: 1. Maaike Hamelink met Pinto (Scheldestad) 170, 2. Benny Melse met Fosco (Oranjezon) 166. Categorie E: 1. Esther Meyers met Sun ny Boy (Zwinruiters) 166, 2. Mirjam Reynierse met Jura (Paardebloem) 163. M2-pony's categorie D: 1. Jolanda Be velanders met Power Shadow (Schouw- seruiters) 154. Ml-paarden: 1. Benno van Gilst met In stallateur (Weelruiters) 167, 2. Monique de Maat met Hyperion (Honteruiters) 158, 3. Anita Klaasse met Zemo-Kami- ro (Walcheren) 157. L-paarden ring 5:1. Christophe Carme- liet met Puccini (St.-Isidoor) 177, 2. Su zan Malcorps met Kelligard (Zwinrui ters) 171, 3. Dirk van Zanten met Jalvo (Weelruiters) 170. Ring 6: 1. Sibylle Burm met Kartouche (Hulst) 172, 2. Soraya Belala met Godi- va (St.-Agatha) 165, 3. Annemarie Lip- pens met Joost (Haringruiters) 165. Ring 7: 1. Tjitske Kuijt met Karona (Hulst) 169, 2. Gillis Quist met Jalvo (Weelruiters) 164, 3. Frank Joos met Ladykiller (Lowegruiters) 164. B-paarden ring 8: 1. Kick met Moreno (Weelruiters) 169, 2. ex aequo Berna- dette Solleveld met Iron Jack (Paarde bloem) en Han Penneman met Krinia Poi (Lowegruiters) 157, 4. Hans de Zeeuw met l'Azur (Oranjeruiters) 164. Ring 9: 1. Thomas Polfliet met Pick- Wick (St.-Hubertus) 176, 2. Barbara Gotté met Larola (Walcheren) 174, 3. Rachel Bergs met K. Gipsy (Hulst) 169. Ring 10: 1. Eva Jaokobsen met Unique (Oranjezon) 172,2. Linda Wille met Isa bel (Oranjeruiters) 165, 3. Dominique Jocque met Pegasus (St.-Agatha) 159. B-pony's: 1 Niek Brugge met Floor (Zwinruiters) 162, 2. Eline Pauwels met Ferry (Hulst) 161, 3. Sidney Mast met Nancy (Kleppertjes) 161. L-pony's categorie D: 1. Walter van de Eynde met Scipio (Saeftinge) 161, 2. Gwendoline Behr met Sanbuoster (Zwinruiters) 159, 3. Marina Padmos met Jorick (Kleppertjes) 158. Categorie E: Fieke de Rooy met Pasja (Graeve Jan) 161. Categorie AB: 1. Rilana Ruissen met Tara (Paardebloem) 156. B-pony's: 1. Eline de Zeeuw met Voyel- le (Kleppertjes) 169, 2. Maaike Hame link met Blanche (Scheldestad) 168, 3. Marjolein van Kerckhoven met Lively Dancer (Hulst) 166. TWEEDE PARCOURS Achttallen L-klasse: 1. Oranjeruiters (Axel) 115. Viertallen L-pony's: 1. De Zwinruiters (Nieuwvliet) 129, 2. De Kleppertjes (Axel) 126. Viertallen L-paarden: 1. De Zwinrui ters 131, 2. De Weelruiters (Borsele) 122. Zl-pony's categorie E: 1. Wendy Elzen met Morena 165. Categorie C: 1 Stephanie de Frel met Jolly HH 171. Z2-paarden: 1. Eppo Roovers met Ga briel 189, 2. Annemieke Hertzberger met Goodwill (Weelruiters) 188,3. Mar jan van Dijk met Enanda 179. Z1 -paarden: 1. Mieke Roovers met Ko kette (Paardebloem) 191, 2. Luc Savat met Kairouan (Zwinruiters) 176, 3. Ep po Roovers met Kwint 172. Ml-pony's: 1. Mirjam Reynierse met Jura 166, 2. Annemieke Tieleman met Joey (Hulst) 151, 3. Benny Melse met Fosco 148. M2-pony's: 1. Jolanda Bevelanders met Power Shadow 148, 2. Esther Meyers met Sunny Boy (Zwinruiters) 145. M2-paarden: 1. Van de Velde (Zuid-Be veland) 162, 2. Jolanda Lootens met Glorga (Oranjeruiters) 156, 3. Corina Zoetewey met Jasperina 153. Ml-paarden: 1. Lianne Hartoog met Konchita (Zuid-Beveland) 166, 2. Anita Klaasse met Zemo-Kamiro 164, 3. Pa tricia Snoek met Igor (Walcheren) 155. L-paarden ring 6: 1. Christoph Carme- liet met Puccini (St.-Isidoor) 181, 2. As- trid Etman met High Nobility (Schelde stad) 164, 3. Annemarie Lippens met Joost (Haringruiters) 163. Ring 7: 1. Rudi Jongman met Kairos (Westelijk Schouwen) 164, 2. Soraya Belala met Godiva 163, 3. Arthur Car- meliet met Ijoris (St.-Isidoor) 163. Ring 8A: 1. Patrick van Vooren met Pa- pillon (St.-Agatha) 170, 2. Natasja Her- togh met Kristel Mere (Zwinruiters) 166, 3. Sandy Breel met Lismore (Oran jezon) 156. B-paarden ring 8B: 1. Marja Speelman met Henry van Rustenburg (Schouw- seruiters) 162, 2. E. Rottier 159, 3. Wen dy Cerpentier met Lavall (Oranjerui ters) 153. Ring 9: 1. Eva Jakobsen ihet Unique en Bernadet Solleveld met Iron Jack beid- ne 163, 2. Priscilla Valk met Joey (Zwinruiters) 162, 3. ex aequo L. van de Bossche en L. Wille met Isabelle (Oran jeruiters) beiden 160. Ring 10: 1. D. Kock met Moreno (Weel ruiters) 163,2. Kelly d'Hert met Godilia (Hulst) 160, 3. ex aequo Hans de Zeeuw met L'Azur en Barbara van de Branden met Radethe L (Oranjeruiters) beiden 159. B-pony's categorie C: 1. Kim Huige met Sahib Magic (Weelruiters) 164, 2. N. Doosjen 162, 3. Sidney Mast met Nancy 160. Categorie D: 1. Eline de Zeeuw met Voyelle 167. Categorie E: 1. Marjolein van Kerckho ven met Lively Dancer 169. L-pony's: 1. Gwendoline Behr met San- buorster 176, 2. Sandra van de Bijl met Kadance (Schouwseruiters) 162, 3. Es ther Faas met Corita (Kleppertjes) 159. SPRINGEN KLASSIEK B-paarden: 1. Yvan Wuytak met Quee- ny-P. (Tassijnsridders) 2. Henk van Dijk met Esteban (Weelruitrs). L-paarden eerste groep: 1. Hans Wier- inga met Fiona (Weelruiters), 2. Ellen Briquet met Twister (HUlst) 3. Mar- greet Walraven met Jendy (Oranjezon). Tweede groep: 1. Kim de Loos met Jet Set (Hulst), 2. Steven Polfliet met Lo- blesse (St.-Hubertus), 3. Dirk de Per mentier met Phynx (Jong Waasland). M-paarden: 1. Sandy den Exter met Veersedam Frisbee (Noord-Beveland), 2. Wim van de Vijver met Notre Dame Ode veis (Kruisridders), 2. Margreet Walraven met Jendy. Z-paarden: 1. Izak van Eyzeren met Frühling (Weelruiters), 2. Dirk de Per mentier met Obbelera, 3. Albert Ver mue met Goodbye V (Weelruiters). ZZ-paarden: 1. Ilyo de Loos met Nadir (Hulst). B-pony's categorie C: 1. Ayinda Sponselee met Ilyo B (Hulst), 2. Sidney Mast met Nancy. Categorie D: 1. Angelique Caron met Udo (Oranjezon), 2. Colinda Cornelis- sens met Layka, 3. Stieven van Bunder met Twiggy du Langwater (beiden Hulst). L-pony's categorie C: 1. Silvy de Cleene met Joke (Saeftinge), 2. Yvonne Jakob- De achtjarige Stephanie de Frel met Jolly HH van De Kleppertjes, die in het ochtendprogramma de Z-klasse dressuur won in de C-categorie. foto wim kooyman sen met Boy (Oranjezon). Categorie D: 1. Stieven van Bunder met Song of Mermaid, 2. Walter van de Eynde met Scipio, 3. Ingrid Jakobsen met Devin. TWEE FASEN Z-pony's: 1. Nadine Ripansel met Brown Sugar (Mauritsruitertjes), 2. Cindy Perdaen met Mick (Zwinruiters). M-pony's: 1. Vivian Alberts met Sun Vieuw Star (Paradepaardjes), 2. Esther de Vetter met Mr. Rum (Hulst), 3. Rila na Ruissen met Tara. L-pony's categorie AB: 1. Yvonne Ja kobsen met Boy. Categorie D: 1. Stieven van Bunder met Song of Mermaid, 2. Ingrid Jakobsen met Devin, 3. Cindy Perdaen met Little Ratina. verkocht. Hiervoor onze excuses- •oor Willy van Leeuwen Bas van Gent - Het derde be- Ichvolleybaltoernooi dat vol leybalvereniging Savok de af- lelopen drie dagen op het Kei ler Karelplein in Sas van Gent feeit gehouden, is mede door ïe uitstekende weersomstan- Pgheden een grandioos succes leworden. Enkele tientallen •oileyballiefhebbers ploeter- Pen urenlang in de brandende Ion op de drie velden in de met 130 kubieke meter zand gevul- P bak. Zowel bij de mannen •is de vrouwen werden de spe- I® en speelsters van Morres 1® winnaar. •ooral de sluwe vos Jan Schut, foei Roegiest en Erwin Lambert pakten hun naam van de Zand- feters helemaal waar. Trouwens f letske Harts, Moniek Begijn en T®lck Eeckhoaudt kwamen als fc ?a'}es °°k goéd voor de dag. injdagavond begon de jeugd aan P derde beachvolleybaltoernooi. Iee Wachtebeke was hierbij zeer PUccesvol. Hun teams pakten de FK'e Priis bij de A en B jongens I Heugd jongens en meisjes. Toorwaarts 3 legde beslag op de pde plaats bij de B-jeugd meis- PNag waren er maar liefgt hen teams van de partij bij de feanten. Deze categorie werd liptTk611 ^00r het team van D°w Eie de riveede plaats. P eren sloten de competitiespe- |.„en speelsters het toernooi af. V r 'rien was het toch flink zwe- K n' want veel training- X J; is er de laatste weken niet II verricht. Bovendien was het 1 vo°r de feesttent, die vlak bij lalden stond opgesteld, TwiH gezellig en werd er het tt.f.jf Seconsumeerd. In de heren L ef>arie speelden de Zandvre- kl °ertjes Ferket in de eer lij'rijd al tegen elkaar, een lin t n vader Jan Sehut en I eam tegen zoon Ralf Schut en L, eam- De Hulstenaren hielden pj 1 goed in evenwicht: 1-1. was vertegenwoordigd door wmm K ïrfti1" Vtjgj Van onze atletiekmedewerker St.-Kruis - Patrick van Quekelberghe won in kermisvierend St.-Kruis de negen kilometer lange Peperbusseloop. De 30-ja- rige Aardenburgse atleet, lid van de atletiekvereniging Schel- desport, klom daarmee uit een diep dal. Na de halve marathon van Sluis, halverwege maart, was hij niet meer aan wedsrijden toegekomen. De rugklachten waarmee hij sinds 1993 sukkelt, hielden hem aan de kant. ATLETIEK h Recreatieve teams in actie tijdens het beachvolleybaltoernooi van Savok in Sas van Gent. foto wim kooyman het trio Bram de Bliek, Ed Wier- sum en Jos de Clerck en speelde verdienstelijk. Zij eindigden op een derde plaats en daar waren ze dan ook dik tevreden mee. De Zandvreters maakten daarna geen fouten meer en wonnen elke wed strijd met 2-0 en werden de win naar. De Broertjes Ferket met Ralf Schut, Martin Ferket en Koen Koudstaal lieten een half punt lig gen tegen YVC waardoor dit team op de tweede plaats eindigde. De Sterre Biggen en Dubra Piska wa ren de teams van het Zuiddorpse De Sterre. Zij hadden blijkbaar toch teveel moeite om uit het ruim twintig centimeter diepe zand naar boven te komen om de aan vallen af te maken. Bij de vrouwen waren Wietske Harts, Moniek Begijn en Annick Eeckhoaudt als The Babes onge naakbaar. Ze wonnen elke wed strijd met 2-0 en werden op hun slofjes winnaar. „Een heel leuk toernooi. Ik hoop dat volgend jaar meer teams van Morres meedoen," zei Annick Eeckhoaudt na afloop. De enige die tijdens dit toernooi een flinke blessure opliep, was Klaske Kuperus van Savok. Vol gens een van de organisatoren verstapte ze zich zaterdag tijdens de feestavond. Na afloop van het geslaagde toer nooi reikte de kersverse Savok- voorzitter Mare de Bock de prij zen uit. Mede-organisator Wim Lensen was zeer tevreden. „We hadden nu 52 ploegen, dat is twaalf meer dan vorig jaar. Het was prachtig weer en heel gezel lig. Vrijdagavond was er bij de jeugd veel publiek en zaterdaga vond tijdens de feestavond was het gezellig druk," besloot Len sen, die ook de medewerking van de gemeente Sas van Gent roem de. Eindstanden: Jeugd: A-B jongens: 1. Okee Wach- tebeke 1, 2. De Looney Tunes, 3. Stranddakkers, 4. Voorwaarts 1, 5. De Zeepieren. Meisjes: B-jeugd: 1. Voorwaarts 3, 2. Voorwaarts 2, 3. Het Dream- team, 4. The Sand Divers, 5. Smash. C-jeugd: 1. Okee Wachtebeke 1, 2. Okee Wachtebeke 2, 3. De Kneus jes, 4. W De Kampioenen, 5. De Beachbabes. Recreanten: 1. DOW, 2. ABAB, 3. De Woeste Kikkers, 4. Doegaslabb, 5. Garage Bode 1, 6. Van der Tuyn, 7. Paardekoper en Hoffman, 8. De Buurtjes, 9. De Kwallen, 10. Outo- kumpu. Vrouwen: 1. The Babes, 2 De Zand- krabbetjes, 3 Zandhappers, 4 Net d'rOver, 5. De Sterre Dames, 6. Net d'r Nie over. Mannen: A: 1. Zandvreters, 2. Broertjes Ferket, 3. YVC, 4. Wir sind auf Sommerferien, 5. Dubra Piska, 6. De Kwalletjes, 7. De Ster re Biggen. B: 1. The Guys, 2. Paki stani Hockey 3, 3. Zichzelf, 4. De Fiascos, 5. 3 Benjamins en 1, 6. Kwik Kwek Kwak, 7. De Zeepie ren. „In 1993 heb ik een lumbago, in de volksmond 't spit, opgelopen bij een vertilling. Sindsdien is het eigenlijk nooit meer echt goed ge komen. Na de halve marathon van Sluis heb ik nog een week ge traind, maar de klachten werden opnieuw dusdanige dat ik serieus aan stoppen heb gedacht. In een diep dal gezeten, maar ik heb een apparaat aangeschaft waarop je de rugspieren kunt ontspannen en dat helpt. Hopelijk zet deze positieve lijn zich voort. Ik hoop nu mijn duurvermogen wat op te krikken via de komende Zomer- lopen en dan wellicht het cross seizoen komende winter." In St.-Kruis, waar Joop Kools een rondje van drie kilometer had uitgezet en waar het door de hoge temperatuur 'zwaar' lopen was, leek Johan van Leeuwe op weg naar de winst. Na de eerste drie kilometer kwam hij aan de streep met zo'n honderd meter voor sprong op het duo Patrick van Quekelberghe/Jacco Herweijer, door. Na vier kilometer kwam dit duo bij Van Leeuwe, die duidelijk problemen kreeg met de achil lespeesblessure waarmee hij van start was gegaan. Na zes kilome ter hield hij het dan ook voor ge zien. Met Van Quekelberghe en Her weijer twee nieuwe koplopers terwijl daarachter vanuit de ach terhoede een uiterst voorzichtig begonnen Sjaak Luteijn, vorig jaar hier winnaar, kwam opzet ten. Hij passeerde Peter van Waes en ging op zoek naar het leidend koppel. Ook Luteijn komt terug na een blessure. „Ik heb het eer- Retranchement - In Retranchement wordt dinsdag 15 juli de tweede Zomerloop van de atletiekvereniging De Wielingen af gewerkt. Het parcours loopt over het fraaie Wallencomplex en heeft een lengte van drie kilometer. De jeugd tot en met 8 jaar opent deze loopavond. Om 19.30 uur beginnen zij aan hun 750 meter. De jeugdloop tot en met 12 jaar gaat over 1500 meter. Deze loop begint om 19.40 uur. De drie, zeven en tien kilometer voor alle leeftijdscategorieën gaat om 19.50 uur van start. Er kan vanaf 18.45 uur worden ingeschreven in Dorpshuis d'Ouwe Schole, waar tevens kleedaccommodatie aanwezig is. Domburg - In Domburg wordt woensdag 16 juli de zestiende editie van 'Dwars door Domburg' gelopen. Deze tien kilometer lange stratenloop, ieder jaar sterk bezet, gaat over acht ronden van 1250 meter. De start is om 20.00 uur. Om 19.00 uur gaat de trimloop van start. Zij kunnen op hetzelf de parcours kiezen tot een maximum van acht ronden. Voor zo wel de trimloop als de wedstrijdloop kan in Het Schuttershof worden ingeschreven. Het start- en finishdoek hangt op de Markt. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Dynamica. Kamerik - Jaap van Tatenhove uit Axel eindigde in Kamerik tij dens een skeelerwedstrijd voor C-rijders en veteranen als zes tiende. De zege was voor de Belg Cristof Schollaert, die het ge hele veld op één ronde reed. Cees de Goffau uit Rilland was met een veertiende plaats de eerste Zeeuw. Pascal van de Broeke uit Middelburg kwam als zeventiende binnen. In totaal ging 67 rij ders van start. Anderlecht - Erwin Simpelaar, die vorige week nog brons vero verde met de kogel tijdens het Nederlands kampioenschap se nioren in Emmeloord, is zich momenteel rustig aan het voorbe reiden op de komende Europese jeugdkampioenschappen in Ljubljana, die op 23 juli beginnen. Hij pakt hier en daar een belangrijke meeting mee. Ook afgelo pen zaterdag in Brussel waar hij met de kogel tweede werd bij de senioren achter Belgisch kampioen Wim Blondeel. Simpelaar bereikte een afstand van 17,25 meter. Met de discus werd hij vierde. Ook hier was zijn 48 meter en 27 centimeter bevredi gend. Op dit onderdeel ging de winst naar Belgisch kampioen Jo van Daele. Theo Rabout en Corné Daane (beiden Dynamica) wa ren eveneens present in het gemeentelijk stadion van Ander lecht voor deze 'Gulden Sporen-meeting'. Zij konden niet impo neren. Rabout liep een zwakke 3000 meter in 8.57,10 terwijl ook junior Daane op de 800 meter met een tijd van 2.08,33 geen toppresta tie liet optekenen. WIM DE WAAL uit Axel reed in de WAOD-koers in het Belgische St.-Niklaas naar een twaalfde plaats. RUDI RABOUT uit Koe wacht werd er zestiende. Z-paarden: 1. Margreet Walraven met Holiday Surprice. M-paarden: 1. Margreet Walraven met Jendy, 2. Dirk de Permentier met Poles ter, 3. Sanja Dingemanse met Inter D (Paardebloem). L-paarden: 1. Dirk de Permentier met Patnak, 2. Martin de Kroo met Hurby (Walcheren), 3. Kees van Moolenbroek met Icerole (Walcheren). Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Erik Goossen zegevierde evenals de voorgaande ja ren in de Havenloop in zijn woonplaats Terneuzen. De kleine, gebrilde atleet van de organiserende atletiekvereniging Schel- desport, was een maatje te groot voor de collega's die in feest vierend Terneuzen hun startnummer kwamen afhalen. ATLETIEK ste rondje voorzichtig aan gedaan en daarna gekeken hoe ik er voor sta. Niet onbevredigend," aldus de Oostburger. Vooraan viel na zeven kilometer de beslissing. Herweijer ging, Van Quekelberghe counterde en versnelde 400 meter verder op zijn beurt. Op dat moment liep Herweijer nog bij te komen en moest 'passen'. Op de zes kilometer liep Luc de Jaeger van 'start tot finish' aan de leiding. Ook op de drie kilo meter kreeg men in St.-Kruis een winnaar die lange tijd uit de rou latie was: Stefan Krijnen. Twaalf weken stond ook hij langs de kant. UITSLAGEN JEUGD 1000 METER Jongens: 1. Bart de Bruyckere (Draaibrug) 4,02, 2. Sander de Badts (Aardenburg) 4.06, 3. Erik Dhondt (St.-Kruis) 4.07. Meisjes: 1. Karin van Hal 4.23, 2. Cindy de Valcke (beiden St.-Kruis) 4.28, 3. Els de Jaeger (België) 4.32. 3 KM Mannen: 1. Stefan Krijnen (Oost burg) 9.52, 2. Vladimir Ischachenko (Oostburg) 12.50, 3. Jack Luteijn (Oostburg) 12.56. Vrouwen: 1. Marlies van de Voorde (Oostburg) 16.38, 2. Sandra Schep pers (St.-Kruis) 17.37. 6 KM Mannen: 1. Luc de Jaeger 20.58, 2. Martin Franck (beiden België) 22.20, 3. Francois Babijn 25.21, 4. Paul van de Veire (beiden Oostburg) 25.28, 5. Jacky Verstraete (België) 25.30. Vrouwen: 1. Marijke Lauret (Oost burg) 28.42. 9 KM Mannen: 1. Patrick van Quekel berghe (Aardenburg) 31.21, 2. Jacco Herweijer (Biervliet) 31.33, 3. Sjaak Luteijn (Oostburg) 31.49, 4. Peter 4an Waes (Aardenburg) 33.09, 5. Steven van de Veire 34.11, 6. Heinz- Peter Lauret 34.17, 7. Jan de Block (allen Oostburg) 35.20, 8. Koen de Gier (Bergambacht) 35.48, 9. Walter van Hee (Oostburg) 36.07, 10. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 36.07. Meteen na de start van deze tien kilometer lange stratenloop nam Goossen de leiding. Zijn naaste belagers Edwin de Jaeger, club genoot van Goossen en ex-ama teurwielrenner Rob Bijvank uit Westdorpe, keken gelijk tegen een onoverbrugbare kloof aan. Bij het keerpunt bij buurtschap De Griete had Goossen al een minuutje voorsprong op De Jae ger terwijl Bijvank op een hon derdtal meter van De Jaeger werd gesignaleerd. Triatleet Wilfried de Kort had zich inmid dels opgewerkt naar de vierde stelling. Op de terugweg naar de Terneu zense jachthaven diepte Goossen de kloof nog uit tot bijna twee minuten. De Jaeger, Bijvank en De Kort hielden hun verworven posities vast. Eerder was Peter Schutte uit Terneuzen al winnend binnenge komen op de 2,5 kilometer. Een vijftal minuten later werd Pa trick de Boevere als winnaar van de vijf kilometer afgevlagd. Ma- non Wakker uit Biervliet haalde het op de 2,5 kilometer bij de meisjes. In totaal kwamen vijftig deelne mers het startnummer afhalen in de feesttent. UITSLAGEN 2,5 KM Mannen: 1. Peter Schutte 11,24, 2. Finian de Schepper 13,51, 3. Rudy van de Zwart 14,20, 4. Dimitri van de Zwart 15,17, 5. Keyan Hallas (allen Terneuzen) 15.22. Vrouwen: 1. Manon Wakker (Biervliet) 11,54, 2. Leonie Si mons 12,29, 3. Stefanie Simons (allen Terneuzen) 17,20. 5 KM Mannen: 1. Patrick de Boevere (Terneuzen) 16,47, 2. Arno Herre- wegh (Hulst) 17,05, 3. George Valckx (Ossenisse) 17,11, 4. Alexander d'Haens (Hulst) 18,12, 5. Jan de Jonge (Terneuzen) 18,14. 10 KM Mannen: 1. Erik Goossen (Ter neuzen) 30,19, 2. Edwin de Jaeger (Axel) 32,02, 3. Rob Bijvank (Westdorpe) 33.57, 4. Wilfried de Kort (Axel) 34.23, 5. Sjaak Boek hout (Terneuzen) 35.54, 6. Carlos Verbuyt (IJzendijke) 37,05, 7. Freddy Jansen 37,08, 8. Rinus Re- ijngoudt 38,00, 9. Jan Boonman (allen Terneuzen) 38.31, 10. Ed Hornick (Hoogkarspel) 38.32. Van onze sportmedewerker Heinkenszand - Anjo van Loon is winnaar geworden van de trimkoers in Heinkenszand. De Brabander was de rapste van zeven koplopers die tien kilometer voor het einde waren ont snapt. In de eindsprint drong Eric Vereecken het meeste aan te gen Van Loon, maar hij werd nipt geklopt. In de B-categorie kwamen zes man voorop na 10 kilometer, maar ze werden later weer inge lopen. In de massasprint toonde Pièrre Frijters zich de snelste. Bij de C-renners waren de bloemen eveneens voor een Brabantse ren ner. Kees Mol hield in de eind sprint vijf medevluchters achter zich. UITSLAGEN A-categorie: 1. A. van Loon (Ooster hout), 60 kilometer in 1.25.14, 2. E. Vereecken (Hulst), 3. J. Xian Domme len (Roosendaal), 4. E. Franse (Kloe- tinge), 5. J. van Dijke (Scherpenisse), 6. R. de Klerk ('s-Gravenpolder), 7. N. Deijkers (St.-Willebrord), 8. op 16 seconden R. van Vlimmeren (St.-Wïl- lebrord), 9. R. Meijer (Putte), 10. T. Vermeulen (kloetinge). B-categorie: 1. P. Frijters (St.-Wille- bord), 50 kilometer in 1.11.32, 2. S. Rommers (Rilland), 3. W. Wielhou- wer (Sommelsdijk), 4. P. van Kalm- thout (Rucphen), 5. B. Lobbezoo (Hendrik Ido Ambacht), 6. R. van der Horst (Standdaarbuiten), 7. J. de Punder (Goes), 8. C. Beenhakker ('s- Heer Arendskerke), 9. J. Jeremiasse (Wemeldinge), 10. D. Delchambre (Essen). C-categorie: 1. C. Mol (Etten-Leur), 35 kilometer in 47 minuten, 2. S. Kloosterman (Kapelle), 3. J. Wisse- kerke (Kloetinge), 4. A. Bennaars (Baarle-Nassau), 5. M. Kerkhoff (Raamsdonksveer), 6. M. Timmers (Roosendaal), 7. J. Tolhoek (Yerseke), 8. P. Pennings (Roosendaal), 9. N. Zweedijk (Waarde), 10. J. Buuron (Steenbergen).

de Stem | 1997 | | pagina 17