Oorzaak vaak moeilijk te achterhalen' biemans ALPHA TEAMBOUW-DONGEN /D i Moer krijgt conta de kroon "Onbe vakanl daarvan i Varken A.J.M. Barrevoets A.J.M. Barrevoets de kroon Wmakelaardij JAN VERMUNT VASTGOED WONEN Chemiewinkel onderzoekt klachten over bodemverontreiniging Huis verkopen... ...bel vrijblijvend biemans Kantoor vandaag geopend van 11:30 tot 13:00 uur ONTWERPERS EN BOUWERS VAN WONINGEN, BUNGALOWS EN BEDRIJFSHUISVESTING Bestel ons uitgebreide documentatieboek geheel gratis, bel: 0162-312785 kLPHA TEAMBOUW uw partner in onroerende zaken EXECUTORIALE VERKOOP EXECUTORIALE VERKOOP Duine Hypotheekrentes: ROOSENDAAL, LAVADIJK 147 Sinco Sluyfc ZATERDAG 12 JULI 1997 Door Anja Sparidaans Bieten die in de moestuin niet willen groeien. Hoofdpijn in een nieuwbouwwoning. Gezond heidsklachten in een huis aan de snelweg. Het zijn vervelende pro blemen waarmee heel wat Neder landers kampen. „Vaak is het voor de mensen moeilijk om de precieze oorzaak van het probleem te achterha len", weet Tasmara van de Beid (21). Zij werkt bij de Chemiewin kel die is verbonden aan de facul teit Scheikundige Technologie van de Technische Universiteit in Eindhoven. Kosteloos De winkel bestaat al ruim twintig jaar en heeft als doel om particu lieren in Brabant en Limburg kosteloos te adviseren bij de aan wezigheid van asbest, grond- en waterverontreiniging en bij pro blemen met het binnenklimaat in de woning. Zij sporen de oorzaak van het euvel op en geven mensen vrijblijvend advies. Mensen ko men vaak via verwijzing door de Milieudienst van de gemeente of via de Milieutelefoon bij de Che miewinkel terecht. „De universi teit heeft voor veel mensen een hoge drempel, maar dat geldt minder voor de chemiewinkel", denkt medewerker Sander van Bavel (20). Jaarlijks weten ruim vijfenzeventig mensen de winkel te vinden. In 1997 nam de Che miewinkel de 1600-ste aanvraag in behandeling. Analyses „Onze klanten zouden anders een ingenieursbureau in de arm moe ten nemen, maar die zijn vaak prijzig", weet Bram Arets (22), eveneens medewerker van de Chemiewinkel. „Maar omdat de Chemiewinkel wordt bemand door zo'n twintig studenten, ge holpen door een coördinator en medewerkers van de faculteit, kunnen wij gratis helpen." De Chemiewinkel is zowel telefo nisch als schriftelijk bereikbaar. „Mensen die contact opnemen leggen het probleem voor en wij registreren het", legt Van de Beid uit. Vervolgens wordt in een werkvergadering bekeken of de Chemiewinkel iets kan doen. „Wij hebben beperkte meetappa ratuur dus we kunnen niet alle analyses doen. Zo kunnen we geen metingen doen naar bijvoor beeld de aanwezigheid van kwik en arseen." Vervolgens neemt een bemidde laar contact op met de klant om de kwestie verder door te spre ken. Vervolgens komt een aantal studenten langs die met meetap paratuur de nodige monsters ko men nemen. Vervolgens worden de analyses in de Chemiewinkel gedaan. Erna ontvangt de klant een uitgebreide rapportage plus een vrijblijvend advies. Gemid deld duurt het twee maanden voordat de aanvraag afgehandeld is. „Meestal gaat de klant aan de hand van onze rapportage wel stappen ondernemen", vertelt Arets. Hij noemt het voorbeeld van een nieuwbouwwijk in Maas sluis. „Onze analyses brachten aan het licht dat de wijk was op gehoogd met verontreinigd ha- venslib. Daarin zat een aantal zware metalen waaronder cad mium, zink en lood. De bewoners proberen nu bij de woningbouw vereniging een huurverlaging af te dwingen." Asbest Het meest wordt de Chemiewin kel gebeld over asbest en over ge wassen die niet willen groeien in de moestuin. Tasmara van de Beid: „Als vinyl waarin asbest zit heel is en er niet in gesneden wordt, dan hoeft het niet direct risico's voor de volksgezondheid op te leveren." Voorzichtigheid is wel geboden en het is zeker ver standig om advies in te winnen als asbest wordt aangetroffen. Spaanplaat kan eveneens proble men opleveren. Bram Arets legt uit dat dit formaldehyde in de lucht kan brengen. „Dat veroor zaakt vaak hoofdpijn, moeheid en andere lichamelijke klachten. Vaak is er geen andere oplossing dan het materiaal te verwijde ren." Sander van Bavel heeft gemerkt dat mensen af en toe emotioneel reageren op de resultaten van de analyses. Bovendien zet de ene klacht geregeld weer een andere in beweging. Er zijn ook meldingen die zich al leen in een bepaalde periode voordoen. Bram Arets: „Zo kre gen we na de overstroming van de Maas nogal wat telefoontjes van bewoners uit dat gebied die wil den weten of de rivier verontrei nigingen had nagelaten. Dat bleek inderdaad het geval. Er werden zware metalen aange troffen." De Chemiewinkel Eindhoven, Postbus 513, 5600 MB Eindhoven. Telefoon: 040 - 2472431 Medewerkers van de Chemiewinkel Eindhoven komen gratis water- en bodemproeven doen bij pjr. ticulieren die denken dat ze met verontreiniging te maken hebben. Van links naar rechts: Tasman van de Beid, Sander van Bavel en Bram Arets. foto marcbois® MAKELAARDIJ O.G. ASSURANTIËN OOSTERHOUT Bakkerstraat Traditioneel gebouwde erkerwoning met berging, carport en op diverse plaatsen v.v. rolluiken. Ind.entree met toilet, m.k., trapkast en trapopgang, woonkamer met erker, dichte keuken. 1e Verd.: overloop, 3 slaapkamers, badkamer met douche, vaste wastafel, 2e toilet en dakkapel. 2e Verd.: vlizotrap, zolderbergruimte. 259.000.-k.k. Heer Halewijnstraat 283.000.-k.k. In nieuwbouwwijk Vrachelen fase II nog af te bouwen tussenwoning met vrij staande berging en carport. Ind.: entree met toilet, tuingerichte woonk. met open keuken, portaal met trapopgang en toegang tot tuin op westen. 1e Verd.: over loop, 3 slpks., badkamer v.v. douche, v.w. en 2e toilet. 2e verd.: vlizotrap, berg zolder. Torenkwartier 307.000.-k.k. In het centrum gelegen 3-kamerappartement met inpandige berging. Ind.: entree met toilet en bergruimte, woonkamer met 2 balkons, open modern uitgeruste keuken v.v. div. inb.app., 2 slaapkamers waarvan 1 met toegang tot buitenterras op zuid, badkamer met ligbad, douche met scherm en v.w. Bouwlingstraat 560.000.-k.k. Op perfecte locatie in „Slotjes" wijk gelegen, vrijstaand woonhuis dat in 1975 over volle breedte is uitgebouwd, tuin op westen, grondopp. ca. 495 m2, met ga rage en berging, living ca. 42 m2, eetkeuken, bijkeuken, op 1e verd. 3 slpk,., bal kon, badkamer met bad en 2e toilet, bergzolder. Dr. J.M. den Uylstraat 615.000.-k.k. Onder fraaie architectuur gebouwde vrijstaande semi-bungalow met vrije tuin op zuid, lichte living tuingericht met open haard, woon/eetkeuken v.v. licht modern blok met inbouwapp., bijkeuken, 2 slpks., badk. met bad en douche. 1e Verd.: 1 slpk. ca. 26 m2 met toegang naar balkon op zuid en badk. met bad (whirlpool) en douche. Molenstraat 825.000.-k.k. Rustig op loopafstand van het centrum gelegen semi-bungalow die uitstekend voor dubbele bewoning geschikt met dubbele garage en grote hobbyruimte. Het object verkeert in goede staat van onderhoud, is gelegen op ca. 900m2 grond Aankoop meer grond Is bespreekbaar. BREDA Zandbergweg 234.000.-k.k. Uitstekend onderhouden en gerenoveerde middenwoning met berging, plaats op westen, middels moederhaard centraal verwarmd en op loopafstand van winkels en uitgaanscentrum. Ind.: entree, m.k., trapopgang, royale woonkamer, uitge bouwde eetkeuken, bijkeuken, moderne badkamer met ligbad, v.w. en toilet. 1e Verd.: overloop, 3 slaapkamers waarvan 1 met dakkapel en grote diepe kast. I RAAMSDONKSVEER Gerrit Achterbergstraat 345.000.-k.k. Op uitstekende locatie, in royaal opgezette woonwijk gelegen helft van twee- onder-een-kapwoning met garage, grote tuin, doorzonkamer, open keuken met L- vormig blok, 3 slpks., badkamer met bad en aparte douche, vaste trap naar 2e verd. alwaar mogelijkheid 4e slpk. I 's-GRAVENMOER Vaartweg 689.000.-k.k. Op perfecte locatie, rustig aan prachtige Vaart gelegen, geheel gerenoveerde vrij staande semi-bungalow met garage en een prachtig aangelegde tuin met terras sen. Grondopp. ca. 1.730 m2. Heuvel 4 Oosterhout SS tel: (0162) 472 950 y b.g.g. (0162) 458 790 ONTWERPERS BOUWERS Geer 19-5104 HE Dongen-Tel.: 0162-312785 ROZENLAAN 82 Nabij dorpsl kap won. in 225.000,- k.k. nv. vooroorlogse 2/1 RUCPHEN ACHTERHOEKSESTRAAT 27 f 249.000,- k.k. Een uitgeb. helft van 2/1 kapwon., w roy. uitbouw welke nog afgewerkt dient te worden, grote berging/garage, ind. L-wk, roy. uitgeb. keu. w ku. keu.inr., badkm w ligb. en vw, aanp. roy. ruimte ca. 36 m'. 1e verd. voorm. kl. doucheruimte, 4 slp- km. Fraai aang. tuin met vijverpartij op westen, Perc.opp. 275 m2. PASTOOR VAN ETTENSTRAAT 44 425.000,- k.k. Een roy. vrijst. nieuwb. won., w roy. opslagloods (ca, 290 m2). Bjr. wh. 1996. Perc. opp. 464 m!. L-vorm. wk ca 33 m2, woon- keu met luxe inr., bijkeu. 1e verd. 3 slpkm. badkms. 2e verd. 2 zolderkms. en zolder. Buitenterr. erf, bestr. zij-inrit en bin nenplaats met vijverpartij. NVM JACQUELINE DE GREZLAAN 23 OP AANVRAAG Fraaie onder arch. verb, vrijst. villa vv hetelucht-cv, gel. op rust. loc. nabij het Mastbos (Ginneken). Roy, hal, wk ca. 50 m! w park.vl. o.hrd en uitzicht op tuin, eetkm., tuinkm, keu vv luxe inr, bijkeu, kantoorkm, slpkm, badkm. Ie verd. douche, 2 grote slpkms. met balkon. Fraai aangel. tuin met terras op ZO, vv sierbestrating en 2 buitenbergingen. Bjr. '77. Inh. ca. 800 m!. Perc. 708 m2 (aankoop gemeentegrond mog. v. 160 m2). Aanv. i.o. Lage Zijde 3, 4854 AD Bavel, telefoon 0161-433507 Zaterdag bereikbaar van 11.00 u. tot 14.00 u. Notaris te Ossendrecht zal ten verzoeke van zijn opdrachtgeefster krachtens artikel 3:268 van het burgerlijk wetboek op maandag 11 augustus 1997 bij in zet en op maandag 18 augustus 1997 bij af slag, telkens des avonds halfacht in café De Roskam, Antwerpsestraat 23 te Putte, over gaan tot de van: het woonhuis met garage, erf, tuin en ver dere aanhorigheden, gelegen te 4645 BN Pute, Antwerpsestraat 150, kadastraal be kend gemeente Putte sectie B nummer 2908, groot 1 are 97 centiaren. Te aanvaar den na betaling van de koopprijs en de kosten. Alle aan de veiling verbonden kosten komen voor rekening van de koper. Voor zover bekend is het te veilen object in gebruik bij de eigenaar en kan een eventueel noodzakelijke ontruiming geschieden krach tens de grossen van de veilingakten. In de vei- lingvoorwaarden wordt voor zoveel nodig het huurbeding ingeroepen. Een eventueel nood zakelijke ontruiming komt voor rekening en risico van de koper. Betaling van de over drachtsbelasting bij de gunning. Betaling van de overige kosten en rechten uiterlijk acht da gen na de gunning. Betaling van de koopprijs uiterlijk zes weken na de gunning. Op de verkoop zijn van toepassing de Alge mene Veilingvoorwaarden voor Executievei lingen 1993 (AVVE), voor zover daarvan bij de akten van veiling niet wordt afgeweken. De veilingvoorwaarden liggen op werkdagen ter inzage ten kantore van genoemde notaris. Gegadigden kunnen tot 28 juli a.s. uitsluitend schriftelijk een onvoorwaardelijk bod uit brengen bij genoemde notaris. Zo een bod zou leiden tot onderhandse verkoop, geschiedt deze na voorafgaande rechterlijke goedkeu ring en is er niettemin sprake van een execu toriale verkoop. Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren en een verklaring van hun financiële gegoedheid over te leggen. Bezichtiging: in overleg met genoemde nota ris. Nadere inlichtingen ten kantore van ge noemde notaris, O.L.Vr. ter Duinenlaan 115 te Ossendrecht (tel. 0164-673297). Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledig heden in deze advertentie kunnen geen rech ten worden ontleend. Notaris te Ossendrecht zal ten verzoeke van zijn opdrachtgeefster krachtens artikel 3:268 van het burgerlijk wetboek op dinsdag 12 augustus 1997 bij in zet en op dinsdag 19 augustus 1997 bij afslag, telkens des avonds half acht in Café Boule vard, Koningin Wilhelminastraat 1 te Ossend recht, overgaan tot de van: het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de woning met dakterras, aanwezig in na te melden ge bouw op de eerste, tweede en derde verdie ping, en van de berging en de meterkast, aanwezig in na te melden gebouw op de begane grond, plaatselijk gekenmerkt De Cichorei 17 te Ossendrecht, kadastraal be kend gemeente Ossendrecht sectie D num mer 6202A-2; uitmakende het onverdeeld zeven/één hon derdste aandeel in de gemeenschap, be staande uit het perceel grond met het daarop aanwezige gebouw met promenade en verdere aanhorigheden, dat één winkel en zeven bo venwoningen met dakterras, berging en me terkast omvat, gelegen te Ossendrecht, plaat selijk gekenmerkt De Cichorei 16 tot en met 22 en Hondseind nog ongenummerd. Vrij te aanvaarden na betaling van de koopprijs en de kosten, eventueel krachtens de grossen van de veilingakten. Een eventueel noodzakelijke ontruiming komt voor rekening en risico van de koper. Alle kosten van de veiling zijn voor rekening van de koper. Betaling van de overdrachtsbelasting bij de gunning. Betaling van de kosten uiterlijk acht dagen na de gunning. Betaling van de koop prijs uiterlijk zes weken na de gunning. Op de verkoop zijn van toepassing de Alge mene Veilingvoorwaarden voor Executievei lingen 1993 (AWE), voor zover daarvan bij de akten van veiling niet wordt afgeweken. Deze voorwaarden liggen op werkdagen ter inzage ten kantore van genoemde notaris. Ge gadigden kunnen tot 29 juli a.s. uitsluitend schriftelijk een onvoorwaardelijk bod uit brengen bij genoemde notaris. Zo een bod zou leiden tot onderhandse verkoop, geschiedt deze na voorafgaande rechterlijke goedkeu ring en is er niettemin sprake van een execu toriale verkoop. Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren en desgewenst een verklaring van hun financiële gegoedheid over te leggen. Bezichtiging: zaterdag 12 en zaterdag 19 juli a.s., telkens van 14.00-16.00 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van ge noemde notaris, O.L.Vr. ter Duinenlaan 115 te Ossendrecht (tel. 0164-673297). Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledig heden in deze advertentie kunnen geen rech ten worden ontleend. m mm «bb m mm mm mm mm mm mm mm TE V E L. A GING Rente Vast Periode Spaar Leven variabel 4.15 3,95 1 jaar 4,2 3,9 2 jaar 4,4 •4,2 5 jaar 5.6 5,3 5 2 jaar 5,8 5,6 4,8 5 jaar balans 5,0 10 jaar 6,6 6,3 1Ü 2 jaar 6,7 6,5 10 jaar balans 5,7 5,5 15 jaar 6,9 6.6 15 jaar balans 6,0 5,8 15 2 jaar 7,1 6,9 2ö jaar balans 6,4 6,2 20 jaar 7,0 6.7 20 2 jaar 7,-4 7 2 25 jaar balans 6,6 6,4 25 jaar 7,7 7.5 30 jaar balans 6,9 6,7 30 iaar 8,0 7.6 Duine Hypotheek Adviesburo Onafhankelijke en professionele hypotheekadvisering. Tel. 0164 - 256 000 Kamperfoeliestraat 49-53 Bergen op Zoom Roselaarplein 12 Roosendaal internet: http://www.duine.nl <o Aan dit overzicht kunnen geen rechten worden ontleend. Rentes van diverse geldverstrekkers Onbeperkte verlenging rentebedenktijd 1 en 2 jaar 8 Bij nieuwbouw in project maximaal 0,5% korting op bovengenoemde tarieven tot 20 jaar vast vanaf 2 jaar vast. E3 ESSEN (Belgie) Rustig gelegen gerenoveerde woning met 3 slpk. op 2.400 m2 met magazijn van 400 m2 ƒ2.200,- KEMP-IMMO TEL.00323/6668679 makelaardij STANDDAARBUITEN, Markiezenlaan 21 Vrijstaand woonhuis met aangebouwde bijkeuken/ te- ging en ruime tuin. Rustig en vrij gelegen op goede woonlocatie. Opp. 410 m2. Bj. 79. In overleg met ge meente is bouw van garage wellicht mogelijk. Ind.: hal, woonkamer, dichte keuken en bijkeuken/berging, le Verd.: 4 slaapk. en badkamer. 2e Verd.: zolderberging. Vraagprijs 319.000.- k.k. OUDENBOSCH, West Vaardeke 36 Een eenvoudige tussenwoning met berging, gelegen in het centrum. Perceelsoppervlakte 150 m'. Bouwjaar ca 1910 Verwarmd middels gaskachel. Ind.: entree, hal,L- vormige woonkamer en aangebouwde keuken. 1e Verd: overloop, 3 slaapkamers en badkamer. 2e Verd. zolder berging (niet bevloerd). Aanvaarding direct. Vraagprijs 119.000 -k.k. OUDENBOSCH, Bansingel 106 Tussenwoning met berging en tuin op het westen. Gele gen op goede locatie in wijk Albano met o.a. NS-station, scholen en sportaccomodaties op korte afstand Goed onderhouden. Ind.: hal, woonkamer, keuken. 1 e Verd.: 3 slaapkamers en complete badkamer. 2e Verd.: zolder- berg. met mogelijkheid voor kamer, geïsoleerd. Aan vaarding 2 maanden Vraagprijs 198.000.- k.k. OUDENBOSCH, Bosschendijk 54 Vrijstaand woonhuis met berging, garage en tuin op liel zuiden. Gelegen aan brede toegangsweg naar dorp o[ goede woonlocatie. Opp. 298 m2. Bj. ca. '60. Goed on derhouden. Ind.: hal, L-vormige woonkamer, aange bouwde keuken. 1e Verd.: overloop, toilet, 3 slaapka mers, ruime badkamer. 2e Verd.: zolderberging Koopsom 325.000.-k.l. >4^ OUDENBOSCH, Moergang 4 Ruime tussenwoning met berging en tuin op het zuid westen met achterom. Gelegen aan rand van woon# Albano nabij scholen en NS-station. Opp. 154 m!. Bj '84. Ind.: hal. ruime woonkamer (30 m2) en keuken. 1a Verd.. 3 slaapk. en ruime badkamer, 2e Verd.: overloop/hobbyruimte en 4e slaapkamer. Vraagprijs 219.000.-k.k. OUDENBOSCH, Duiventoren 109 Ruime hoekwoning met aangebouwde bijkeuken/ ber ging en tuin pal op het zuiden Rustig gelegen aan hofje op loopafstand van centrum. Opp. 194 m'. Bj. '75. Ind.: hal, woonkamer met inzethaard,keuken met eiken inr. v.v. inbouwapp. en bijkeuken/berging. 1e Verd: over loop, 3 slaapkamers en badkamer. 2e Verd.: zolder, in gebruik als slaapkamer. Vraagprijs 225.000.-k.k. OUDENBOSCH, Jaagpad 3 Vrijstaand wdonhuis met garage/berging, carport en omsloten tuin op het zuidwesten. Gelegen aan plant soen aan de rand van woonwijk Albano. Opp 270 m'. Bj. '84. Keurig onderhouden. Ind.: hal, toilet, keuken aan voorzijde, L-vormige woonkamer met open-haardpartij en serre. 1e Verd.: overloop, 3 slaapkamers en badka mer. 2e Verd.: overloop en zolderkamer (17 m!) Vraagprijs 359.000.-k.k. OUD GASTEL, Het Laag 5 Een ruime tussenwoning met berging en tuin pal op het zuiden. Gelegen in rustige, goede woonomgeving Opp. 134 m2, Bj. '75. Ind.: hal, woonkamer met open haardpartij en open keuken met nette inrichting en in- bouwapparatuur. 1e Verd.: overloop, 3 ruime slaapka mers en recentelijk verbouwde badkamer. 2e Verd: overloop, 4e slaapkamer en dakterras. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 219.000.- k.l Ook zaterdag geopend van 10-13 uur NVM MAKELAAR St. Bernaertsstraat 14, 4731 GP Oudenbosch Tel. 0165-312947 Op zeer mooie, rus tige loc., na bij scholen en winkel centrum gel., zeer degelijk gebouwd, vrijst. woon huis met in pandige garage en fraaie beschutte tuin. Opp. ca. 416 m2. Bwj. '80. roy. hal, L-vorm. living, ca. 50 m met Dovre haardpartij en alum, schuifpui. Eetkeuk met hoekk.comb. v.v. div. app. Bijkeuk. Toegang tot gar. en grote bergzolder met c.v.-ketel. Verd.: 3 grote sl.k., waarv. oudersl.k. met grote schuifwandkast. Grote compl. badk. Vaste trap 2e verdieping: grote 4e en 5e sl.k.! Bergruimte. Hardh. koz., dubb.gl. VRAAGPRIJS: F 498.000.- K.K. ZIE TV-GAZET, TELETEKSTPAGINA 807 DE SPECIALIST IN ROOSENDAAL E.0. VOOR DE BESTAANDE BOUW Gediplomeerd Stichting Vakopleiding Makelaardij in Onroerende Goederen - Ons kantoor is Molenstraat 53 Roosendaal tel. 0165-56 01 11 ook zaterdags geopend van I 09.00-13.00 u. Van onze verslaggever Moerdijk - De binnenvaart-si dam krijgt een enorme impuk ter gaat tienduizenden contai: twee havens transporteren. V; ners per truck naar de eindbe We willen de files in de Rand stad op deze manier omzeilen,' zegt directeur H. Rademaker var Sinco Sluyter. Vier jaar gele den vestigde het Rotterdamse be drijf al een dependance op het in dustrieterrein Moerdijk. Nu heef Sinco Sluyter besloten om he gehele bedrijf met zeventig werk nemers binnen een half jaar var de Waalhaven te verhuizen naa Moerdijk. Sinco Sluyter heeft een samen werkingsovereenkomst geslote] met de exploitant van de binnen vaart-shuttle, Wijngaart Contai ner Transport, en Seaport Moer dijk Stuwadoring. Sinco Sluy ter zal haar containers waar mo gelijk via WTC vervoeren, terwi; WTC en SMS containers voor h< verdere binnenlandse vervoer b Sinco Sluyter aanbieden. Succes Wijngaart verzorgt de binnei vaartdienst sinds 1 maart van d jaar. De verbinding is een succe begonnen met één afvaart pi week is de dienst al uitgegroe: naar drie afvaarten. Met een toenemend aanbod moi ten er dagelijkse afvaarten mogi lijk worden. De overeenkomst met Sinco Sluyter zal daaraan bijdrage Het bedrijf is met zestig vrach wagens goed voor een vervo van honderdvijftigduizend co: (AD\ Een belletje en h Vakantie Bestellijn van reisverzekering zo ger of doorlopend, zodat reisverzekering kun regelen kunt u ook U ziet het: een 1 DeVakanti< Rabobank: O Van onze verslaggever Nijmegen - De jaarlijkse to-omzet van de varkens! derij en belendende bedr takken is circa tien mil gulden. Dat is evenveel al luchthaven Schiphol aai nationale economie draagt. Dat zegt dr. Ruud Huirne, versitair hoofddocent var vakgroep agrarische bedrijft nomie van de Landbouw Un siteit Wageningen. Gedwo tnkrimping van de varkenss met een kwart zal dan ook dreunen in alle geledingen de productiekolom. Huirne: „Dat zal de sector e Je schakels waarmee ze vei den is heel erg gaan voelen, minder transport nodig, er v minder geslacht, gebouwd tera. Volgens mij ligt de Pijn niet bij de varkensb maar verderop in de prodi kolom. Boeren, zonder opv die de varkens als tweed dnjfstak een tijdje hebben gehouden naast akkerbou melkvee, zullen met die va stoppen." «Maar in de industrie za keihard merkbaar zijn doo: r

de Stem | 1997 | | pagina 6