L Igor Giek wint schaaktoernooi Fysieke inspanning is ontspanning9 Zeeuws-Vlamingen gaan moedig ten onder tegen AA Gent Limburger Schlooz op dreef in Clinge Dethlef Pieters boekt forse zege in Sluis Spits Arci Arveladze op proef bij NAC ASIMONTEURS e GlasGarage Ongenaakbare Rus laat alleen in slotfase steekje vallen in Vlissingen Sportman Erik Heyndrickx vandaag in twee halve finales tennistoernooi Clinge DESTEM SPORT ZEELAND B4 SPORTNIEUWS KORT Nico Knol neemt afscheid tegen AA Gent Concours Halsteren telt 500 deelnemers X 76 in Breda. Ijk, vóór 22 juli a.s. 10, sturen naar: ind, o.v.v. sollicitatie, UN Arnhem. bij ons aan het goede adres, dbureaus heeft werk voor je of dat we ons best doen. Voor jou èn ers. Immers, alleen als iedereen is werk goed. Je kunt altijd langs- schrijven. Er is direct werk voor: iccount manager m/v Drtbedrijf zijn wij met spoed op zoek it manager die de relatie met Duitse 1. Ben jij op zoek naar een uitdagen- een vast dienstverband en heb jij in de vestiging in Breda. riedewerker m/v in Oosterhout zoeken wij een maga- >orkeur in het bezit is van een EVO isseerd, bel dan snel de vestiging in hespecialisten m/v ven in Breda zoeken wij een ervaren fessionele spuiter en een kundige □m voor meer informatie langs bij de dsmonteur m/v in Oosterhout zoeken wij een MTS'er ncties op locaties in het zuiden van ssse, neem dan contact op met de jkenaar m/v r hebben wij in Breda werk voor twee s. Heb jij een opleiding LTS- of MTS er dan snel bij de vestiging in Breda. nedewerkers m/v rakkers hebben wij direct werk. Heb teit en wil jij voor langere tijd aan de i- en buitenland, bel dan de vestiging I administratief eer m/v in Dongen zoeken wij met spoed een medewerker voor onbepaalde tijd. ing en heb je interesse, kom dan snel Dongen. d b u r e a t voor iedereen lam 132 tel. 0162-320512 jthplein 49 tel. 076-5305630 pen jong bedrijf met 12 vesh- eerd in net repareren en ver ten. n Breda en Oosterhout zijn wij zoek naar: ttime (zaterdagen) functies tijd tot 20 jaar. terne opleiding gaat u zich be- :elfstandig repareren en vervan- ;de contactuele eigenschappen, rcieel inzicht en een representa- swijs B. ndige job, met interessante iden. erd bent in één van deze funjj' an te geven of u naar een ruil* :tie solliciteert) stuur dan binnen lijke sollicitatie naar: GlasGarage Breda B.V. v. dhr. E.H Voorhorst snsebaan 21 -bis 13 AH BREDA I I I I I ZATERDAG 12 JULI 1997 [00, Fred Rabout Breskens - Johan Boskamp, de nieu we trainer bij AA Gent, 'knijpt' zijn mannen tijdens de trainingsstage in West-Zeeuws-'Vlaanderen aardig af. pat was ook tijdens het tweede duel tegen een Zeeuws-Vlaamse selectie duidelijk te merken. Niet direct aan de score, het werd 1-7 voor de Gen tenaren, maar met name in de slotfa se kwamen de Belgen er duidelijk doorheen te zitten. VOETBAL De Zeeuws-Vlamingen werden deze keer gecoached door Robby de Muijnck en hadden duidelijk mogelijkheden om meer dan een keer de met Boskamp van Anderlecht overgekomen doelman Fre deric Herpoel te verslaan. Alleen Tom Nieuwelink (Terneuzen) trof roos. Dit in de 63e minuut toen hij op de rand van buitenspel vertrok om vervolgens koel bloedig Herpoel te omspelen en de 1-4 cijfers op het scorebord te zetten. Op dat moment speelde AA Gent al ge ruime tijd met tien man want twee minu ten voor de pauze had arbiter Vincent Roetenberg de van KV Mechelen overge komen Stijn Verven rood gegeven nadat hij een slaande beweging naar John Alle man had gemaakt. Gent had een dag eerder met 1-0 verlo ren bij eerste provincialer FC Knokke. Dat zat Boskamp niet lekker. „Ik heb ze vanmorgen om half zeven uit bed ge trommeld en ze door het losse zand laten ploeteren. We zijn hier niet om feest te vieren," aldus Boskamp, die duidelijk al de bezem door de selectie hield. Van de basis van vorig jaar zijn er slechts zeven spelers over en 'er mogen er nog vier weg' aldus de man die Lei Clijsters opvolgde. „Ik wil een jonge, gretige ploeg en dat ze moe waren was hier zeker aan het eind te zien. Geeft niks. Is ook de bedoeling van deze stage." Boskamp was dan ook niet ontevreden in Breskens. Toch duurde het lang alvorens men zich in de buurt van doelman Mike van Dierendonck (Oostburg) kon meld den. Achtentwintig minuten waren er al gespeeld tegen een zich stug verwerend, in het rood gestoken Zeeuws-Vlaamse selectie alvorens Thomas Caers over be sloot. Twee minuten later was het dan toch eindelijk prijs. Filip Fliers strafte slecht uitverdedigen af: 0-1. Na 36 minu ten maakte Ronald Foguenne er 0-2 van en vier minuten voor rust rondde cen trumspits Sandy Martens een solo suc cesvol af 0-3. Even later mocht de overi gens goed spelende Stijn Vreven vertrek ken en kregen de Zeeuws Vlamingen dus een overtal situatie. Aan Gentse kant ga ven routiniers Gunther Meyer en Tonny Herreman de toon aan. Vooraan draaide het bij de Belgen echter niet naar wens. Er was een licht toegekende penalty tien minuten na rust voor nodig om Tonny Herreman er 0-4 van te laten maken. Toen zowel Herreman als Meyer gewis seld werden, vielen de Gentenaren dui delijk terug en roken de Zeeuws-Vla- mingen hun kans. Kregen die ook met een sterk spelende Frans van Dongen op het middenveld zat de verdiende tegen treffer er aan te komen. Het was Tom Nieuwelink die hem voor zijn rekening nam. Even later zou diezelfde Nieuwe link trouwens nog een keer de paal ra ken. Bij AA Gent was ondertussen de van Club Brugge overgekomen Deen Anders Nielsen in de ploeg gekomen en hij wordt ongetwijfeld een van de basispionnen voor de 'jonkies' van Boskamp. Amper binnen de lijnen kopte hij de stand naar 1-5 en nadat Michel de Vries (Terneuzen) zijn eigen doelman Mike van Dierendonck had verschalkt (1-6) was het opnieuw Nielsen die de eindcijfers op 1-7 vastlegde. Door Peter Srielders Vlissingen - Zelfs een ne derlaag in de slotronde kon de Russische groot meester Igor Giek niet van de eindzege afhouden in het internationale Hoge school Zeeland Schaak toernooi. In het Atrium van de Hoge school Zeeland te Vlissingen vergaloppeerde hij zich tegen tegen zijn landgenoot en inter nationaal meester Vvyacheslav Ikonnikov, maar zijn marge in weerstandpunten was voldoen de om de eerste plaats vast te houden. Beste Zeeuw in dit ster ke gezelschap was Sassenaar Marnix van der Zalm van Het Witte Paard. Hij was goed voor een score van vijf punten uit ze ven partijen. Zes ronden op rij was Igor Giek ongenaakbaar in dit sterk bezet te toernooi. Waar vermaarde concurrenten als vaderlandse trots Loek van Wely en de sterke Mikhail Gurevich puntjes lieten liggen daar stoomde de zeer ont spannen ogende Giek steeds op winst af. Daardoor had hij bij het ingaan van de laatste ronde een vol punt voorsprong op de concurrentie. De eindzege leek nog slechts een kwestie van tijd. Dat het toch nog zo close zou worden, moet ook Giek niet ge dacht hebben. Hij opende tegen Ikoonikov anders dan in zijn meeste voorgaande partijen. Ikonnikov anticipeerde daar i op. Toen de eerste kruit dampen opgetrokken waren, stond Ikonnikov dan ook licht in voordeel. Een twijfelachtig voordeel, omdat je het met een man als Giek nooit weet. Hij kan zich soms uit de meest benarde situaties te redden. Heel even leek het erop dat hij nog een re mise zou forceren, maar Ikonni kov bleef bij de les en reageerde steeds scherp. In de slotfase Igor Giek (rechts) verliest van zijn landgenoot Vvyacheslav Ikonnikov (rechts), maar wint toch het Hogeschool Zeeland Schaaktoer nooi. FOTO JAAP WOLTERBEEK gooide Giek de handdoek in de ring. Tot schijnbare opluchting constateerde hij dat de eindzege toch nog voor hem was op basis van weerstandspunten. Stem men in de wandelgangen be weerden dat hij bij zijn capitu latie al wist dat de eerste plaats hem niet kon ontglippen. Loek van Wely kon overigens nog in beeld komen voor een ge deelde eerste plaats, als hij de slotpartij tegen Shukrat Safin won. Vooral de remise die hij in de tweede ronde tegen de veel lager geplaatste Posazhennikov speelde hing het hele toernooi als een blok aan zijn been. Toen hij ook in de zesde ronde het punt deelde met Ikonnikov wa ren zijn titelkansen vrijwel ver dwenen. Ook zijn kansen om ge deeld eerste te worden liet hij in de slotronde liggen. Een aan vankelijk betere stelling kon hij niet voldoende uitbuiten. Opvallend was de prestatie van Marnix van der Zalm. Met een fraaie score van vijf punten ein digde hij op een gedeelde tiende plaats, maar op basis van weer standspunten werd hij 19e. Nog knap in dit illustere gezelschap. Toch was hij niet helemaal te vreden. „Ik heb vooral tegen en kele sterke spelers punten laten Door Henk van de Voorde Hulst - Erik Heyndrickx woont alweer enkele jaren in Hoes. De link met Hulst, waar Jij is geboren en getogen, zal hij echter nooit loslaten. Hij TOrde successen bij HW'24 in tijd dat Rinus Zegers nog &n het roer van het keurkorps tad. Zijn voetbalschoenen ft Erik inmiddels aan de wilgen gehangen. Hij heeft ze verruild voor loop- en tennis schoenen. Vandaag speelt Erik Heyndrickx de C2 enkel- en dubbelspel halve finale van Jet Hans de Letter-Sloeber tennistoernooi in Clinge. Heyndrickx is een sportman pur sang. Met kameraadje Carlo mmaert, nog altijd één van de «maangevende spelers van 24, zocht hij altijd zo snel ogelijk een voetbalveld op nadat e lagere school uit was. „Om vart voor drie was de school uit om drie uur waren Carlo en ik r1 ?an het voetballen op 'De Brac- 10een veldje op de Hulster wal- Eri'k ia' sentimenten," lacht He 29-jarige Heyndrickx stond op w,achttiende in het eerste van iv v iaren '80 werden «mpioai in de vierde klasse er leiding van Rinus Zegers. via a erna Promoveerden we a nacompetitie naar de twee- v sse- Ik moest voor de positie o voorstopper de concurrentie stri' imet IjUC Dehulsters. Deze ia viel in mijn voordeel uit. zet rÜl11jnllik vanwege mijn in- m heb een beperkte techniek, maar dat compenseerde ik met de dingen waar ik wel goed in ben. Inzet en kopkracht. Rinus Zegers is een trainer voor wie ik waarde ring heb. Een type Louis van Gaal. Hij heeft een goede mensenkennis. Daardoor weet hij de juiste per soon op de juiste manier te prik kelen en is daarbij keihard, maar wel fair." Uittocht Onder Paul Telussa viel Erik Heyndrickx, wellicht vanwege blessureleed, buiten de boot. Hij speelde nog een paar jaar in het tweede en vervolgens een jaar bij Axel. „Er vond destijds een uit tocht van spelers plaats bij HVV. Spelers die wel ambitie hadden, maar geen kans kregen zochten hun heil elders. Na een jaar Axel ben ik gestopt vanwege mijn en kelbanden. Voetbalvelden zijn in stabiel en dat is niet bevorderlijk voor mijn zwakke enkels. Wat dat betreft, is tennis veel beter voor mij. Daar is de ondergrond egaal." Tennissen gaat Heyndrickx prima af. In zijn woonplaats Goes won hij het toernooi van 't Halve maantje in de mixed-C2, samen met zijn vriendin Chantal Ver steeg. In het dubbelspel, in combi natie met Jimmy Remijn, verloor hij de C2-finale van hetzelfde toernooi. Eerder zegevierde hij met dezelfde speler in de open-C van 'Kapelle'. Twee weken gele den reikte Heyndrickx met zijn vriendin in de C2-finale van het Baarends-toernooi van TV Goes. Ze verloren via de tie-break van de derde set na een voorsprong van 5-1 in de games. „Onze tegen standers, Erica Smits en Bart Sin- Erik Heyndrickx, even terug bij zijn oude tennisclub Hulster Ambacht. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ke, gingen bij 5-1 voorzichtiger spelen. Wij gingen ook voorzichti ger spelen. Ja, we hadden inder daad beter door kunnen blijven slaan, maar dat is achteraf pra ten." Heyndrickx speelt bij WPD uit Wolphaartsdijk in de mixed competitie. In de Zeeuwse hoofd klasse samen met Game'78 2 uit Clinge. Bij de Bongerd uit Kloe- tinge speelt hij in de Zeeuwse mannencompetitie. „Ik ben C2- speler. In tennis tel je dan nog niet echt mee. Volgend jaar ben ik waarschijnlijk in het dubbel Cl. Breskens - Nico Knol krijgt bij Breskens zijn afscheidswedstrijd. De man die het afgelopen jaren onder de lat stond bij de Bressi- aanders, neemt op vrijdag 1 augustus definitief afscheid als actief speler. Dit tegen AA Gent zo wist Breskens-voorzitter Johan van Espen te melden. Het duel Breskens-AA Gent wat op Baersande gespeeld wordt begint om 19.30 uur. Van onze tennismedewerker Clinge - In het Hans-De Letter Sloeber tennistoernooi van Ga me'78 in Clinge gaf op het B-schema Erik Schlooz zijn visite kaartje af. TENNIS liggen. Daarnaast, daar moet ik dan wel eerlijk in zijn, kwam het steeds gunstig uit voor mij. Want verloor ik van een hoger gekwalificeerde tegenstander, dan kwam ik in de daaropvol gende ronde weer tegen een veel lager geplaatste tegenstander. Daardoor kon ik op dit aantal van vijf punten komen." UITSLAGEN Zevende ronde: Ikonnikov-Glek 1-0, Safin-Van Wely Z2-Z2, Gure- vich-Miezis V2-V2, Van der Wiel-Gy Horvath V2-V2, Rausis-Kogan V2-V2, Kuipers-S. Djuric 1-0, Xie Jun- Barsov 1-0, Bosboom-De Waal 1- 0, Middelburg-T. Horvath 0-1, S. Horvath-Van der Zalm 0-1, J. de Wolf-Pliester 0-1, Haak-Jonkman 0-1, Strijbos-Azadmanesh V2-V2, Strohotte-Hoogendoorn 0-1, Van Haaf ten-De Vreugt 0-1, Invanov- Van Hecke 1-0, Rosmuller-Cools 1-0, Groffen-Deketelaere 1-0, Werle-Posazhennikov V2-Z2, Tig- gelman-Borek 1-0, Jansen-Van Driel 1-0, Quakkelaar-Van der Borgt 0-1, Tagnon-Bliek 0-1, Ger- naert-Timimermans 0-1, C. de Wolf-Stange 1-0, Boelhouwer-D. Djuric 0-1, Pluymert-Willemze 0- 1, Clarisse-Van Huijgevoort V2-V2, Marc-Stegeman 0-1, Holwijn-K. Leenhouts 1-0, De Putter-Kuijs 1- 0, Tim Lammens-Alders 1-0, Toe- tenel-R. Gommers 0-1, Henderik- se-Van Sluijs Z2-Z2, Van Gompel- Welten Z2-Z2, Wolters-Baete 0-1, Freeke-Kouwijzer 0-1, De Jager- Uytdewilligen 1-0, Zweedijk-K. Friesen 1-0, B. Friesen-De Winter 1-0, Cevaal-Van der Mark Z2-Z2, Burgerhoff-Ibrahim 1-0, Diepe- rink-Montenegro Z2-Z2, Sanders- Van Eekhout 1-0, Jonkheer-Van Heemskerk 0-1, Rikumahu-Tim- mer 0-1, Inostroza-Westerweele 1-0, Pannenkoek-Tijs Lammens 0-1, Steijn-Bruijs Z2-Z2, Geertse- Saalheim 0-1, Van Gemert- Schunselaar 1-0, V. Leenhouts- Colsen 1-0, Osborne-O. Gommers 0-1, Van der Wilt-Lin 1-0, De Koeijer-Janse 1-0, Passenier- Hekhuis Z2-Z2. EINDSTAND 1. Giek, 2. Gurevich, 3. Ikonnikov 6 punten, 4. Van der Wiel, 5. Ko- gan, 6. Van Wely, 7. Safin, 8. Gy Horvath, 9. Kuipers 5/2, 10. De Vreugt, il. Rausis, 12. Miezis, 13. Jonkman, 14. Xie Jun, 15. Bos boom, 16. Pliester, 17. Hoogen- doorn, 18. T. Horvath, 19. Van der Zalm 5 punten. De Limburger plaatste zich voor de halve finales dankzij een sim pele zege op Nicolas van Poucke van het Belgische De Zilveren Klomp uit De Klinge. In de C2- categorie plaatste Filip Heire- man, eveneens van de Zilveren Klomp, zich voor de halve finales via een overwinning in twee sets op Johan Heye. De Zuiderbuur speelt vandaag in de halve finales tegen Maikel van Jole. De andere halve finale gaat tussen favoriet Jeroen Manten en Erik Heynd rickx. Bij de C 40 plussers plaatste Hu- bert Stuer, ook al van de Zilveren Klomp, zich voor de halve eind strijd na winst op Johan Heye. De zusterstrijd bij de vrouwen-C2 tussen Beatrix en Jacqueline Ver- haegen viel met een duidelijke marge in het voordeel van de oudste, Beatrix, uit. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Erik Schlooz-Nico- las van Poucke 6-1,6-1. C2: kwartfinale: Flip Heireman-Jo han Heye 6-1, 7-5. Dl: tweede ronde: Jan Bogaert-Den- nis de Block 6-3, 2-6, 6-4. D 35+: kwartfinale: Etiënne Schauwaert-Roland de la Ruelle 6-3, 6-0. D2: tweede ronde: Desiré de Schep- per-Nipo van der Heijden 7-5, 6-1; kwartfinale: Anton Dröge-Tonnie Verwer 6-2, 6-2; Tom Willaert-Erik Vervaet 6-2, 3-6, 7-5. DUBBELSPEL C2: kwartfinale: Lammens/De Block-Van Jole/Van tatenhove 6-3, 7-6. Dl: kwartfinale: Nachtegael/De Bock-Thoen/De Saegher 4-6, 7-5, 6- 2. D2: kwartfinale: Bolsens/Van den Berge-Boussen/Verwer 6-1, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL C2: kwartfinale: Beatrix Verhaegen- Jacqueline Verhaegen 6-1, 6-1. E: halve finale: Annemarie Lange- dijk-sandra van Dorsselaer 6-2, 6-3. DUBBELSPEL C: tweede ronde: Verstraeten/Van Broeck-Vlaeminck/Kool 6-3, 2-6, 6- 4; Bauwens/Van Campenhout- Kool/Huis 6-2, 5-7, 6-3. Dl: kwartfinale: Van der Veeken/De Deckere-Van Damme/De Smet 6-4, 6-4. D2: kwartfinale: Van Cauteren/Wou- ters-Van Puyvelde/Mariman 6-0, 6- 2; de Waal/De Smit-Kindt/Kindt 6- 1, 6-0. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: kwartfinale: Willaert/Haak- Bracke/Pijpers 6-2, 1-6, 7-5; Ro man/De Bock-Van de Walle/Smet 6- 4, 6-1. D2: tweede ronde: Jeangout/De Bock-Vlaeminck/Van Huffel 6-3, 3- 6, 6-3. Van onze tennismedewerker Sluis - Dethlef Pieters bereikte de halve finale-B 1 van het Bel fort tennistoernooi in Sluis. Hij klopte met royale cijfers Dun can Blackman: 6-2, 6-0. TENNIS In het Hans de Letter-Sloeber toernooi moest ik in de kwartfina le C2 tegen Toine Bun. Een zware partij die ik pas via de tie-break van de derde set won. Hij is een linkshandige speler die alles te rugbrengt. Je moet tegen hem zelf het spel maken, maar als je niet oppast verlies je nog ook. Ik pro beer steeds aanvallender te spelen en als tennisser completer te wor den. Het netspel verbeteren. Ik heb daarbij mijn lengte (1.93 me ter) mee." Erik Heyndrickx doet twee keer in de week aan looptraining, fit- nesst tweewekelijks en tennist ve le uren per week. „Fysieke in spanning is ontspanning. Door sporten voel je je veel beter. We le ven in een prestatiemaatschappij waarin steeds meer van het indivi du wordt verwacht. Stress is een modeverschijnsel. Door te sporten hou je lichaam en geest gezond. Sport is mijn uitlaatklep. Contacten Heyndrickx werkt in Breda bij de ABN/AMRO als adviseur interna tional desk en is dus woonachtig in Goes, maar zijn contacten met de Hulster Reynaertstad laat hij nooit verwateren. „Ik ben en blijf een Hulstenaar. Ik ben er al jaren lang lid van de carnavalsvereni ging De Soeselèrs. Hulst heeft een Belgische inslag. Ik hou van dat spontane, dat enthousiaste in Hulst. In Goes is men meer terug houdend al heb ik het wel goed naar mijn zin daar. Ik ga altijd uit van het 'carpe diem-principe'. Leef nu en niet later. Je moet het nu maken, er nu van genieten. Te vreden zijn met wat je hebt." De als tweede geplaatste Bernd van Quekelberghe schaarde zich eveneens bij de laatste vier. Hij boekte een regelmatige overwin ning op Joris Dhont uit Aarden burg. Eerder verraste Dhont in aangename zin door Patrick Mar- teijn uit het toernooi te tennissen. In het dubbel-Bl maakten Deth lef Pieters en Bernd van Quekel berghe het overstapje naar de laatste vier middels een zege in twee sets op Hamelink/Van den Hout. Bij de vrouwen-B 1 kwalificeerde favoriete Isabelle Leenhouwers zich voor de finale via een een voudige zege op José de Wit. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: kwartfinale: Menno Leeuwen- burgh-Bart Gorthmanns 6-2, 2-6, 7- 6; Dethlef Pieters-Duncan Blackman 6-2, 6-0; Bernd van Quekelberghe- Joris Dhont 6-3, 6-2. Cl: halve finale: Ronny van Kessel- Teun van Heelsbergen 6-3, 6-2. C2: kwartfinale: Gert-Jan Louweret- Ab Dieleman 6-4, 6-1 Dl: halve finale: Vincent Verheul- Gracias Vervoort 6-4, 4-6, 6-2. D2: kwartfinale: Patrick de Waege- naere-Carlo Pijfferoen 7-5, 6-2; Ger- ben Schram-Dave van de Kerckhove 6-3, 6-3. D 35+: eerste ronde: Johan Jacob- Harry van Quekelberghe 6-2, 6-3; Leen Deij-Hans Reijnders 7-5, 6-2. DUBBELS PEL BI: eerste ronde: Pieters/Van Que- kelberghe-Hamelink/Van de Hout 6- 3, 7-6. Dl: tweede ronde: Brakman/Van Hal-Bentley/Van de Kerckhove 7-5, 1-6, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL BI: halve finale: 'Isabelle Leenhou- wers-José de Wit 6-2, 6-1. C2: halve finale: Annoeska Willem- sen-Lili Jasperse 6-0, 6-1. Dl: eerste ronde: Maria Verbelen- Monique de Paepe 2-6, 6-2, 6-2; As- trid Steijaert-Joleen Becu walk over Steijaert. D2: eerste ronde: Rita van de E ier den- J car. me Verplanken 6-0, 6-0. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: De Paepe/De Pae- pe-Komen/Nijman 6-2, 6-2; Deceu lenaere/De Lodder-Lison/Lison walk over Deceulenaere/De Lodder; halve finale: Deceulenaere/De Lod- der-Dekker/Schouppe 3-6, 3-5, 15- 40, opgave Dekker/Schouppe. GEMENGD DUBBELSPEL BI: eerste ronde: Van Remor- tel/Schram-Dijkman/Jasperse 6-3,6-2. Dl: kwartfinale: Lison/Lison-De Lodder/Deceulenaere 6-2, 6-2; Cus- ters/Lefever-Van Wassenhove/De Lodder 6-0, 6-4. Van onze verslaggever Breda - Bij NAC is een weeklang de Georgiër Arci Arveladze op proef. Een aanvaller, international bovendien en verbonden aan het Turkse Trabzonspor. En tweelingbroer van de door Ajax ingelijfde Shota Arveladze. Tijdens een trainingskamp in Oisterwijk wordt - naast zijn voetbalkwaliteiten - vooral beke ken of de 24-jarige Arci Arvelad- Halsteren - De West-Brabantse en Zeeuwse landelijke ruiterij stroomt zondag massaal richting De Melanen in Halsteren. Lande lijke rijvereniging Prins Auvergne houdt daar het jaarlijkse concours- hippique. Het wordt een massale hippische happening met ruim vijfhonderd deelnemende combi naties uit de KNF-afdeling Zee land en uit de NKB-kringen West- Brabant, Zevenbergen en Breda. Programma: 09.00 uur springen klasse L; 09.30 uur viertallendres- suur en individuele dressuur in de klassen Zl, Z2, M2, B en L; 10.15 uur B-springen; 13.15 uur nieuwelingen springconcours; 13.30 uur M-sprin- gen en individuele dressuur in de klassen Ml, L en Zl; 15.30 uur fina les dressuur; 16.00 uur springen klasse Z en ZZ; 17.45 uur barrière- springen klasse Z/ZZ. ze goed in de nieuwe groep past. Daaraan hecht NAC veel meer nog dan in het verleden grote waarde. Dat zeiden directeur Martien Vreijsen en voorzitter John Peek gisteren op de perspre sentatie. Zij spraken tevens uit naam van de kersverse coach Herbert Neumann, die nadat er foto's waren gemaakt van de se lectie snel ging trainen met zijn troepen. „Die zijn hem absoluut heilig," verklaarden Vreijsen en Peek. Er was niet veel nieuws onder de zon in Breda. De aanwinsten wa ren reeds bekend - John Feskens, Bart de Roover, Nebosja Gudelj, Ante Milicic, Kevin van Dessel, Alfred Schreuder en Erwin van de Looi - Edwin Gorter is weer in genade aangenomen en Zlatko Arambasic en Jean Claude Mu- kanya zijn nog altijd niet van de hand gedaan. Voor de eerste is genoeg belangstelling, zoniet voor Mukanya. Nottingham Fo rest heeft zich wederom gemeld voor Geert Brusselers die weg wil maar zeker niet hoeft. li

de Stem | 1997 | | pagina 17