Zonder buitenlanders kan het niet' noord r Iwan 'Cruz is Van Hooijdonk, maar dan beter' in cijfers 4 Van Jole bij laatste vier in Clinge Tim van Veldhoven sterk in Slnis Davy de Waal in halve finale 'Terneuzen' Irma Heeren oppermachtig in Zoutelande Twee man aan kop in schaaktoernooi Vlissingen aat bij •kiezingen WV Zeeuws-Vlaanderen start vanavond in finale clubcompetitie te Emmen B 2 EUWS kort ida de Formule I sloten Judobond er Oranje HjntenklassemenlI bergklassement 5ploegenklassemeni algemeen loegenklassemenl, jngerenklassement, DE STEM SPORT ZEELAND B3 Feyenoord-voorzitter Van den Herik in zijn nopjes met aankoop wielrennen RUBRIEK Karpervissen populair WIELER SPATTEN K5 jeugdranglijsttoernooi 11 JULI 1997 speeltijd van trainer aan. Hoeveel geld Psv yenoord over moet ma. niet bekend. De leiding e Eindhovense lands- en en Iwan gaan ook zo ogelijk, waarschijnlijk g nog, rond de tafel zit- OK SPORT-B3 entijn Juan Gabrich. De bij het Spaanse Merida ivision. Bij Ajax kwam elen toe. voegd aan de technische basis bij de club uit Alk- anegem assisteren, an Ruud Hesp, die vrij- contracteerd. Op de eer- i Damjanac (25) en Jörg t een optie tot koop) van essmann is overgenomen kende een overeenkomst ervedoelman van het na- right wegens wangedrag gulden. Dat is een van de treden aanvaller van Ar- ol duo in de spits vormde bij wedstrijden tegen de opmerkingen aan het ken van obscene gebaren het eerst. De carrière van 'enten. ugkeren in de Formule I. van dienst in de racewe- ereldtitels en zeven kam- us, stelt de renstal alles in te maken. Het team nam (DLV) is de affaire Krab- hoogste rechtscollege in bepaald dat de schorsing van clenbuterol in 1992 gen de straf is afgewezen. emd tot nieuwe directeur 38-jarige Brabander, die een woningstichting. Hij eite is Knobben de opvol- g eind december 1995 ont- gendijk beschuldigde van ter. Uiteindelijk moest de en. "enstander van het Neder- gin september in Eindho- e Finnen wonnen gistera- lificatietoernooi in Wenen nd. Bij de loting na afloop 'ederland, Bulgarije, Tsje- kwam in de sterke A-pou- 'ger Italië, Rusland, Joego- EK in Tsjechië titelverde- k tegen Letland. Dat kwa- te voor het Europees kam- ~nje stonden Rusland, Wit- vast. ooi EK mannen. 3 15-10); om derde plaats: Po- al geplaatst voor EK in Eind- ooi EK vrouwen. 5 15-9 15-5), Roemenië - Tur- etland - Roemenië 0-3 (12-15 jechië (27 september - 5 okto- alleen sportieve ambities. De n stelt zich bij de eerstvolgen- >or een plaats op de kamerlijs' Hij wil over drie jaar waar eraadsverkiezingen in Bilze"- emeente van Bilzen. 183. Simoni 23.17, 184. Gou- 24.09, 185. Colombo 24.2b, Gaumont 25.17, 187. Schmidt 188. Kirsipuu 26.31, 189. Na- .31, 190. Pierobon 34.52, ''ornaciari 37.16,192. en laatste 47.51. bel (Dui) 148 punten, 2. Cipol- ta) 135,3. Moncassta (Fra) 104, jlevens 72. rochard (Fra) 36 punten. 2- :ain (Fra) 11, 3. Kasputis (W Knaven 4. \N 18.56.08, 2. Casino 2.32, 3. 'ostal Service 3.24, 9. TVM, 1 4.16. IN 84.49.25, 2. Telekom 3.38, 3- 'ostal Service 3.42, 6. Rabo 5. TM 7.57. Irich (Dui) 28.17.31, 2. Vandai" cke (Bel) 0.04, 3. O'Grady O.o». >ogerd 1.31, 31. Van Bon 9.1° i i i i i VRIJDAG 11 JULI 1997 Door Jacques Hendriks Botterdam - Ruim een jaar geleden zaten Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik en trainer Arie Haan ergens in Argentinië op een voetbaltribune. „Om die spits van Ajax, Gabrich, te bekij ken," glimlachte Van den Herik gistermorgen licht cy nisch, koud terug van een zo veelste trip naar Zuid-Ameri- [ka. Bij de tegenstander, Banfield, j'iep ook een lange spits. Met mijn vrij summiere voetbalkennis zei ik tegen de trainer: 'Maar dat is Pierre van Hooijdonk. Alleen is deze jongen technischer en ra zendsnel'." Het ging om Julio Ricardo Cruz, centrumspits van Banfield, gebo- ren op 10 oktober 1974, ca. 1.90 meter lang. Op dat moment kon Feyenoord Cruz niet betalen, waardoor hij verkaste naar de Argentijnse topclub River Plate. Een jaar later was het aantrek ken van de inmiddels twee keer zo dure Cruz wel verantwoord en dus keerde Van den Herik terug naar het vaderland van de reeds in de Kuip bivakkerende San chez, Graff en Tati. „Afgelopen dinsdagmiddag om 16.50 uur lo kale tijd, na vele airmiles van mijn kant, heeft Julio Ricardo Cruz in de kleedkamer van River Plate zijn handtekening gezet onder een contract dat hem tot 1 juli 2002 bindt aan Feyenoord," sprak Van den Herik even trots als bloemrijk. Cruz speelt aanstaande zondag zijn laatste wedstrijd voor River Plate. „Daarna krijgt hij een week rust om bij te komen van zijn interlandverplichtingen. Tij dens de Copa America in Bolivia is hij door de moeilijke omstan digheden (hoogtes van boven de 3000 meter, red.) zes kilo afge vallen en behoorlijk vermoeid geraakt. Rond 20 juli, als ons trainingskamp in Oosterbeek be gint, verwachten we hem in Ne derland." Hoewel hij nog geen vaste basis speler is in het nationale elftal, bestaat de kans dat bondscoach Daniel Passarella Cruz regelma tig zal oproepen voor WK-kwali- ficatiewedstrijden. Net als Pablo Sanchez trouwens. „Zijn ontwik keling bij Feyenoord is ook niet onopgemerkt gebleven," aldus Van den Herik. „Maar dat is een luxe probleem," vervolgde hij, „want het betekent dat je te ma ken hebt met kwalitatief goede spelers." Met het aantrekken van de zesde Zuid-Amerikaan, voor naar ver- luidt zo'n vijftien miljoen gulden rijst de vraag waarom Feye noord - en met de Rotterdam mers meer andere Nederlandse clubs - het steeds zo ver weg zoekt. Waarom de bij het grote publiek totaal onbekende Cruz in plaats van de voorheen te dure maar in dit geval zelfs goedkope re Pierre van Hooijdonk, een overal vlot scorende, Nederland se spits? „Als Cruz er 25 inschopt dit sei zoen, dan draagt het publiek hem ook op handen," counterde Van den Herik. „We hebben hem veel vuldig bekeken en menen dat hij voetbaltechnisch en eventueel in de toekomst ook financieel een betere en meer verantwoorde in vestering is. Bovendien is hij een stuk jonger dan Pierre," Cruz wordt in oktober 23, Van Hooij donk in november 28. „Ten slotte is het zo dat de Argentijnen die we al hebben, uitblinken in pro fessionaliteit en mentaliteit." De Zweed Henryk Larsson, die ondanks een tot 1999 doorlopend contract weg wil, wordt inmid dels fel begeerd door zijn oude club Helsingborgs én de man die in hem in het najaar van 1993 naar Feyenoord haalde, Wim Jansen, sinds kort manager van het Schotse Celtic. „Larssons zaakwaarnemer Rob Jansen heeft ons de interesse van Celtic gemeld," aldus Van den Herik. „Wat ons betreft, is een transfer niet aan de orde, ook Larsson past namelijk in het technische plaatje van komend seizoen. Maar als een speler aan geeft per se weg te willen, tja..." Door Eddy de Schrijver Philippine - In Emmen start vandaag, vrijdag, de finale van de clubcompetitie voor de elite-amateurs. ZRTC Theo Middelkamp en de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen zijn dan ook van de partij. Ploegleider Ab Verplanke van Zeeuws-Vlaanderen heeft vertrouwen in een goede fina- van zijn manschappen. In de voorronde eindigden de Eabo-boys op de tweede plaats achter De Maasland ster, maar voor Middelkamp. „Over het algemeen ben ik tevre den over de prestaties van de renners, al had ik persoonlijk verwacht dat Nico van de Klun- dert en Paul Coehorst meer puntjes zouden behalen, maar we moeten roeien met de riemen die we hebben. Als straks Mol, Van Passet of een Farenhout geen zin meer hebben in klassie kers, dan wordt het toch een moeilijke zaak voor ons. Publici tair gezien hebben we een uitste kend jaar gehad tot nu toe," al dus Ab Verplanke. Nico van de Klundert zal vol gend jaar zeker geen klassiekers meer rijden. „Dat is voor mij niet meer weggelegd, maar koer sen zal ik nog wel,aldus Van de Klundert, die zondag nog tweede werd in de Ronde van Meilust. Van de Klundert is de eerste re serve voor Emmen bij het 'vreemdelingenlegioen' van Ver planke. Edward Farenhout was dinsdag niet van de partij in Westdorpe, omdat hij zich niet zo lekker voelde. „Als die ko mend weekeinde de straatstenen uit de weg rijdt, is het ook pri ma," liet Verplanke weten. Farenhout brengt de Australiër Jerome Walters met zich mee. De Australiër is voor het eerst hier °P het vaste land en komt deze week over om domicilie te kiezen De amateurformatie van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, die vanavond start in de finale van de clubcompetitie. FOTO WIM KdoYMAN in huize De Krijger in Biervliet. „Een echte hardrijder die we goed kunnen gebruiken." Te vroeg Op de vraag of er zich nieuwe amateurs zullen melden bij Zeeuws-Vlaanderen moet Ver planke het antwoord schuldig blijven. „Dat is nog veel te vroeg. Ja, Ferrie Koen komt over, maar we moeten ons goed bezinnen op de toekomst. Martin de Jaeger is nu de enige die in Emmen start. Volgend jaar zon der Mol, Van Passel en Van de Klundert zou toch al drie man minder betekenen die ik kan op stellen. En ik vind dat je een echt team moeten kunnen afvaardi gen, anders heeft het geen zin. Als het niet anders kan moeten we onze aandacht verleggen naar de jeugd, de nieuwelingen en de junioren. Want uiteinde lijk moet het daar vandaan ko men. Dat wij zoveel buitenlan ders moeten opstellen, is al een teken aan de wand. Dat is geen weelde, maar puur noodzakelijk om ons als vereniging te kunnen presenteren. Daarnaast moet je maar afwachten of al die Zeeuw se klassiekers in de clubcompeti tie nog zullen doorgaan. Ik heb daar mijn twijfels over. Als de inschrijfgelden niet meer geïn casseerd kunnen worden, dan denk ik dat het voor de meeste organisaties moeilijk wordt. Kijk maar eens naar de Delta Toer. Die telt weliswaar niet mee voor de clubcompetitie, maar wij moeten ons geld nog krijgen van vorig jaar. Dat gaat dan maar om een paar honderd gulden, maar ik weet van andere vereni gingen dat ze ook nog geld te goed hebben. Ik vind overigens dat dat niet kan. Dan heb je geen bestaansrecht." Vorige week nog spraken consul Henk Remijnsen en Bert van Gils langdurig over de Delta Toer in de permanence in Hei kant. Van Gils heeft te verstaan gekregen dat hij een bankgaran tie moet kunnen overleggen om deze koers nog te mogen organi seren. Volgens Van Gils zal het allemaal niet zo'n vaart lopen. Nathan Dahlberg en Julian De an vertoeven momenteel in een profcircuit in en rondom Phila delphia. Dean behaalde al een derde en zevende plaats tussen de profs. Beide renners komen vermoedelijk na dat circuit terug naar Zeeuws-Vlaanderen. In de eerste klassieker, de Om loop van de Braakman, was er een derde plaats voor Peter Mol. In de Wim Hendriks Trofee stond Farenhout op het podium (derde) en in beide wedstrijden waren de Zeeuws-Vlamingen goed voor de zege in het ploegen- klassement. In de Heuvelland Omloop werd Dahlberg vierde en Farenhout werd vierde in het Hart van Brabant. Patrick van Passel werd eveneens vierde. Dat was in Margraten. Aan de fi nale in Emmen mogen onder meer Diana, Schijndel, De Maaskant, Pijnenburg, Maas landster, Groningen, Emmen, Hoekse Renners en natuurlijk de twee Zeeuwse verenigingen meedoen. „We kunnen zeker hoog eindigen met deze ploeg. Ik verwacht dan ook het een en an der van mijn jongens. Samen met Middelkamp kunnen we een aardig partijtje meeblazen." Vandaag om 18.30 uur gaat de eerste renner van start voor een individuele tijdrit over 10 kilo meter. Zaterdag om 13.30 uur is er een ploegentijdrit over 18 ki lometer en om 18.30 uur begint het criterium over 100 kilometer. Zondag om 12.00 uur valt het startschot voor een klassieker over 155 kilometer. Voor Zeeuws-Vlaanderen rijden Ed ward Farenhout, Martin de Jae ger, Peter Mol, Darren Murray, Johan van Schaik en Jerome Walters. Eerste reserve is Nico van de Klundert. Van onze tennismedewerker Clinge - Maikel van Jole werd in het Hulster Reynaerttoer- nooi in de C2-halve finales eervol uitgeschakeld. Wellicht lat er in het Clingse Hans de letter-Sloebertoernooi meer in het vat zit voor hem. Vffl Jole plaatste zich voor de nalve eindstrijd ten koste van «meuzenaar Beny IJsebaert: 6- 1 '-6. Met dezelfde cijfers klopte schema-aanvoerder Jeroen Man ia Alain Hiel. in Je mixed-Dl plaatste het fa voriete koppel Carolien Brac- ke/Mike Pijpers zich voor de Kwartfinales nadat in de derde set een 5-1-achterstand was weg gewerkt tegen Frans Billiet en Faula Danckaert. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: kwartfinale: Jeroen Manten-Alain Hiel 6-4,7-6; Maikel van Jole-Beny IJ sebaert 6-4, 7-6. C 40+: eerste ronde: Hubert Stuer-Jo han Heye 6-0, 6-3. Dl: eerste ronde: Steven Pijpers-Peter Vonck 6-1, 6-1; tweede ronde: Hans de Letter-Eelco van Hoecke 6-3, 6-3; Ste ven Piipers-JJohnny Smet 6-0, 6-1; kwartfinale: Danny van Puyvelde-Ro- nald Vael 6-4, 6-4. D 35+: tweede ronde: Etiënne Nachte- gael-Mark Quaak 7-5, 6-1. D2: tweede ronde: Erik Vervaet-Gerrit Huisman 6-1,7-6; kwartfinale: Danny van Puyvelde-Peter van Remoortere 1-6, 6-0, 6-4. DUBBELSPEL B: halve finale: Schlooz/Huis-Van re- mortel/De Brouwer walk over Sch- looz/Huis. C2: kwartfinale: Kool/Huis- Strooband/Spork 6-4, 7-6. Dl: kwartfinale: Vael/De Smet-Mille- naar/Millenaar 2-6, 7-6, 6-2. D2: kwartfinale: De Block/Jeangout- Van Boven/Vernimmen 6-3, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Jacqueline Verhae- gen-Cindy van Goethem 6-1,6-1. Dl: eerste ronde: Celien Haak-Eefje Pattijn 5-7, 7-5, 6-2; tweede ronde: El len Picavet-Celien Haak 6-0, 4-1, op gave Haak. D2: kwartfinale: Claudia Haak-Karin Versprille 6-1, 6-0. E: eerste ronde: Sandra van Dorsse- laer-Sabrine Mariman 6-0, 6-1; Veerle Sel iiiiiiiiiiiiiis-Van Puyvelde 6-1, 6-4. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Vlaeminck/Kool-De Schepper/Geus 7-5, 6-2. Dl: kwartfinale: Kindt/Blanckaert- Willaert/Haverhals 6-1, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: kwartfinale; Schlooz/Kool-Van Poucke/Van Brouck 6-4, 6-2; Moer- land/Bauwens-Wouters/Willaert 6-0, 6-7, 6-3. C2: kwartfinale: Versteeg/Missiaen- Lammens/Van Campenhout 6-4, 6-1. Dl: tweede ronde: Bracke/Pijpers- Danckaert/Billiet 6-4, 2-6, 7-5; Vlae- minck/De Block-Van wal/De Letter 6- 4, 6-4; Roman/De Bock-De Saegh- er/Langedijk 6-3, 6-4. Van onze tennismedewerker Sluis - Tim van Veldhoven bereikte de halve finale van het Belfort tennistoernooi in Sluis. De Bl-schema-aan- voerder versloeg Paul Hen- drikse met regelmatige cij fers. Van Veldhoven speelde eenvou digweg een tempo te hoog voor Hendrikse. Hij serveerde sterk en speelde degelijk van achter uit. In de B2-categorie schaar den Menno Leeuwenburg, als eerste geplaatst, en Menno van den Hout zich bij de laatste vier. De sterk serverende Leeuwen burg rekende in twee sets af met Ruben Verheul die niet echt in een goede vorm stak. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: kwartfinale: Tim van Veldhoven- Paul Hendrikse 6-2, 6-3. B2: kwartfinale: Menno Leeuwen burg-Ruben Verheul 6-3, 6-4; Menno van den Hout-Philip Haldermans 6-1, 6-2. Cl: kwartfinale: Christiaan Trap- man-Jerry Deelen 6-3, 6-2. C2: kwartfinale: Geert de Bruyckere- Tobi Muss on 7-5, 4-6, 1-0, walk over De Bruyckere. Dl: tweede ronde: Peter Dhondt-Eric de Rijcke 6-7, 6-1, 6-4; kwartfinale: Vincent Verheul-Michel de Schepper 4-6, 6-3, 6-3. D2: kwartfinale: Jan Gijzel-Tom Pro voost 6-3, 6-1. D 35+: haive finale: Johan Jacob-Aery Bentley 7-6, 6-0. DUBBELSPEL BI: eerste ronde: Dijkman/Marteijn- Leeuwenburg/Poppe 4-6, 6-3, 7-6. Cl: eerste ronde: Van Kessel/Louwe- ret-Bentley/Van Waterschoot 4-6, 6- 1, 6-0; Blackman/Vervaet-Van Dui- venbode/De Jong 6-4, 6-2; Van Dae- le/Van Daele-Dieleman/Sehram 6-3, 6-2; Bongens/Van Gool-Minnae- rt/Verheul 6-4, 3-6, 6-3; Van Heels- bergen/Trapman-Haldermans/Ver- voort 6-4, 4-6, 7-5; kwartfinale: Dee- len/Schröder-Korps/Stergiou 6-2, 6- Dl: tweede ronde: De Lodder/Van Wassenhove-Burky Verstraeten 6-2, 3-6, 7-6; kwartfinale: Boerjan/De Krijger-Corijn/De Jonge 4-6, 6-3, 6-3; Custers/De Schepper-AImekin- ders/De Clerck 6-1, 6-0. VROUWEN ENKELSPEL Cl: halve finale: Carina van Tiggelen- Cindy van Waes 3-6, 6-3, 6-1. D2: eerste ronde: Maria Verbelen-Pe- tra Buurky 6-2, 6-3. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Dekker/Schouppe- Van Haneghem/De Krijger 6-0, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL BI: eerste ronde: Leenhouwers/Leen houwers-Bouwhuis/Bouwhuis 6-4, 6- 1. Cl: eerste ronde: Risseeuw/Schram- De Jong/Van Komen 6-2, 6-2; De Rijk/De Bruyckere-Huygens/De Jon ge walk over De Rijk/De Bruyckere, Wanneer je als geïnte resseerd sportvisser een hengelsportzaak binnenloopt, valt een ding meteen op. Hengelspullen te over, maar die voor karpervissers sprin gen overal op de voorgrond. Karpervissen is kennelijk heel populair. Vooral het vissen met allerlei elektronische wa kersystemen is in. Deze in principe luie visserij, die voor al met boilies als aas wordt uit gevoerd, is in feite de redding van heel wat hengelsportza ken, waarvan er in West-Bra bant meer en meer verschij nen. Zo kan men onder meer ook in Zevenbergen, Bos- schenhoofd (al langer) en op meerdere plaatsen in Etten- Leur en St.Willebrord terecht. Naast de zaken in het Bredase zijn er dat zeker tien tussen Breda en Roosendaal en dat is veel. De Baroniesche Henge laars heeft op de ontwikkelin gen binnen de karpervisserij een passend antwoord gege ven. Er worden meer visstoe- pen in gebruik genomen (vol gens karpervissers te weinig), maar ook de controles worden aan karperaars aangepast. Naast de dagcontroles door de leden van de controlecommis sie van DBH worden er nu ook steekproefgewijs nachtcontro les gehouden met medewer king van de politie in dit dis trict. De Baroniesche heeft sinds 1993 o.l.v. Henk van de Bemd en Huib Timmermans de con troletouwtjes eens wat aange haald en dat blijkt vruchten af te werpen. Niet alleen het le dental stijgt (momenteel is DBH de grootste westbrabant se sportvisserijvereniging met meer dan 7000 leden), maar door de contacten langs de wa terkant worden de mensen ge motiveerd ook op milieuzaken te letten, waardoor het mes aan twee kanten snijdt. Bij een onlangs gehouden nachtcontrole in het gebied Aa of Weerijs en zowel Beneden- als Bovenmark werden slechts weinig karpervissers aange troffen (het onweerde die avond flink), maar toch waren daar enkelen van in overtre ding. Die varieerde van het vis sen met drie hengels (veel kar pervissers blijken wat dat be- IXI o Door Rien van Nunen treft hardleers te zijn) het niet in bezit zijn van een visvergun ning van de betreffende vis club. Ook bleek men wel eens buiten de visstoepen te opere ren. De overtreders kregen een proces verbaal met een pittig prijskaartje. Smoesjes golden deze keer niet. De Ba roniesche waarschuwt al sinds 1993 en houdt ook een lijst bij met zwartvissers. DBH is van zins meermaals nachtcontroles te gaan houden. Voor karper aars die graag in het donker op karper vissen is het dus zaak zowel de papieren in orde te hebben als met de juiste aan tallen hengels op de voorhan den zijnde plaatsen te vissen. Karpervissers overdrijven wel eens. Met name bij het houden van een voercampagne. Daar bij voert men een aantal dagen of weken achtereen, met boi lies, maïs of zaken zoals bonen en erwten. Elke karpervisser die de Mark bevist weet dat dit niet helpt, de karpers van de Mark leggen grote afstanden af, dat komt door de kanaal structuur die dit water ken merkt. Het belachelijke feno meen doet zich echter voor dat de ene karpervisser net is ver trokken na het lossen van een halve emmer boilies (duur grapje) en de ander over het zelfde gebied een hele emmer maïs dumpt. Wees niet ver baasd als daar even later ie mand hetzelfde nogmaals her haald, want echt het komt voor. Kort voor het vissen een voer- plekje maken met een beperkt voer is zeker zo succesvol en volgens kenners de enige weg naar succes bij het karpervis sen op de Mark. WIM DE WAAL uit Axel pakte in het open Belgische kampioen schap een zevende plaats in Assenede. FRANK GEENSEN uit Philippine werd er dertiende. RUDI RABOUT uit Koewacht won in zijn categorie de WAOD- wedstrijd in Gent. ARD VAN HOUTE werd er twintigste. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Plaatselijke favoriet Davy de Waal bereikte bij de 16-jarigen de halve finales van het K5 jeugdranglijsttoernooi van TC Animo in Terneuzen. De Waal kende weinig moeite met Brian Obrie van TC Drive uit Sas van Gent. Roel Alberti, eveneens van TC Animo, won betrekkelijk eenvoudig van Mathijs de Koeyer van TV Zaamslag. Bij de 14-jari- gen kwalificeerden zich Frank IJ zerman (Ludo et Emergo, Oost burg), Joël van Overloop (Tiola, IJzendijke) en Wouter Blokland (Animo, Terneuzen) zich voor de halve eindstrijd. IJzerman en Blokland wonnen eenvoudig hun partij, maar Van Overloop had het nodige te stellen met Dennis de Bel van Game'78 uit Clinge. Van Overloop verloor de eerste set zelfs met 6-0. In de twee volgende sets tekende het herstel zich af. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 10 jaar: eerste ronde: Colin van de Hei-Hans van Broekhoven 6-0, 6- 1; Bernd van Broekhoven-Pieter Voor brood 6-0, 6-4; Joep Smits-Niek de Me ijer 6-1, 6-0; Tot en met 12 jaar: eerste ronde: Wouter Blokland-Mart Flikweert 6-0, 6-1; Davy de Kesel-Colin van de Hel 6-2, 6-3;' kwartfinale: Stijn van Doeselaar-Bruce Corveleyn 6-0, 6-0; Wouter Blokland- Bas Mulder 6-0, 6-0; Davy de Kesel-Bart van de Sande 6-3, 6-2. Tot en met 14 jaar: tweede ronde: Mi- chiel Miedema-Steven Koster 6-1, 6-4; kwartfinale: Frank IJzerman-Bart Smits 6-2, 6-3; Joël van Overloop-Den nis de Bel 0-6, 7-5, 6-2; Wouter Blok- land-Michiel Miedema 6-0, 6-1. Tot en met 16 jaar: kwartfinale: Davy de Waal-Brian Obrie 6-3, 6-1; Roel Albèrti- Matthijs de Koeyer 6-2, 6-2, MEISJES ENKELSPEL Tot en met 10 jaar: kwartfinale: Heieen Maenhout-Nathalie de Schepper 6-7, 6- 1,6-1; Tessa Blokland-Stefanie Pauwels 6-2, 5-7, 6-4; Julie Wijnakker-Machteld Fraanje 7-6, 7-5. Tot en met 12 jaar: eerste ronde; Tessy Kint-Monique den Hamer 6-0, 6-1; Jea- nette Kerckhaert-B. Naerebout 7-5, 6-4; tweede ronde: Kim Boes-Tessy Kint 6-2, 7-5; Stefanie Maenhout-Jeanette Kerck- haert 6-0, 6-0; kwartfinale: Stefanie Ek- kebus-Stephanie Hamelink 6-0, 6-0; Anneke Riemens-Tannie van de Broeke 6-0, 6-3. Tot en met 14 jaar: kwartfinale: Anneke Riemens-Fi.eke Alberti 6-4, 6-1; Floortje Bosch-Kim Flikweert 6-1, 6-0. Van orlze atletiekmedewerker Zoutelande - Irma Heeren liet in de veer- fen kilometer lange stratenloop van Zoutelande het gehele mannenpeloton achter zich. Dit ondanks dat er toch be kende atleten naar de Walcherse bad plaats waren gekomen. 'Coming man' Aiwin Vermeulen van het Goese AV'56 was er evenals Miquel van Tongeren, Jan ue Wilde, Lion van Luijk en Peter Ram- steyn. Toch gevestigde namen in het feeuwse stratenloperspeloton. ATLETIEK ?e Middelburgse, meervoudig nationale ampioene halve marathon naast een veld- ooptitel en ontelbare titels in de duatlon en Ration, had aan iedereen lak en gaf in de raten van Zoutelande meteen plankgas. Mi quel van Tongeren haakte aan, maar het ging dusdanig hard dat de Souburger zich op Hee ren verkeek. Hij moest in de tweede van de vijf af te leggen ronden de rol lossen. Heeren bleef maar draven. Gedragen door het ap plaus van het goed opgekomen publiek, dat dit stuntwerk wel konden waarderen. Achter haar probeerden Al win Vermeulen, Lion van Luijk, Jan de Wilde, de Brabander Bas de Graaf en veteraan Pieter van Horssen de schade binnen de perken te houden. Die schade enigszins beperken lukte alleen Al win Vermeulen, die op een veertigtal seconden van Heeren al enige nog in dezelfde minuut de finishlijn overschreed. Lion van Luijk kwam als derde en tweede man binnen, ter wijl Miquel van Tongeren zich in de slotfase wist te herstellen van de dreun die Heeren hem tijdens de beginfase had uitgedeeld. Hij passeerde alsnog Jan de Wilde en werd vierde man. Pieter van Horssen liep bij de veteranen 40 makkelijk naar de winst voor zijn club makkers Adri Gideonse en John Guiquierre. Jan Marinissen van Thor werd eerste bij de mannen 50. Eerste vrouwelijke veteraan werd Ellie Westerweele van Dynamica. Or ganisator Lein Lievense zag een tachtigtal atleten en atletes het startnummer afhalen voor deze ZOMID-stratenloop, die aan zijn derde editie toe was. UITSLAGEN ZOMID-STRATENLOOP OVER 14 KM Mannen-senioren: 1 Alwin Vermeulen (AV'56) 45.56, 2. Lion van Luijk 47.45, 3. Miquel van Tongeren (bei den Dynamica) 48.22, 4. Jan de Wilde (AV'56) 48.38, 5. Bas de Graaf (Thor) 48.59, 6. Peter Ramsteyn 49.25, 7. Robin Hofland 49.35, 8. Wilco Schipper 49.46, 9. Ron le Roy (allen Dynamica) 49.55, 10. Wilco de Vos (AV'56) 50.33. Mannen 40:1. Pieter van Horssen 49.02, 2. Adri Gide onse 50.55, 3. John Guequierre (allen Dynamica) 51.07, 4. Ron Stevens (Thor) 51.17, 5. Jan Geense (Ve teranen Nederland) 51.49. Mannen 50: 1. Jan Marijnissen (Thor) 51.14, 2. Job Matthijsse (Dynamica) 52.25, 3, Gunther Brenden- bach (Duitsland) 52.40. Vrouwen-senioren/veteranen: 1. Irma Heeren 45.16, 2. Eva de Kraker 56.12, 3. Ellie Westerweele 59.01, 4. Coby Louwerse 1.02.29, 5. Wil de Nooyer (allen Dyna mica) 1.02.32. Van onze schaakmedewerker Vlissingen - Het internatio naal Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi kent na vijf ronden nog twee koplopers. Igor Giek en Shukrat Safin voeren met een ongeslagen status dit toernooi in het Atri um van de Hogeschool Zee land te Vlissingen aan. Zeeuwse troef René Tiggel- man zakte weg uit de kop van de klassering na de nederlaag tegen Viatscheslav Ikonnikov. SCHAKEN Tiggelman had zich na een niet overtuigend begin in de vierde ronde toch knap in de top van de klassering genesteld met slechts een half punt achterstand op de top vier. Op voorhand weet men echter dat men als hooggeklas- seerde in een schaaktoernooi steeds sterkere tegenstanders ontmoet. Dat was in de vijfde ronde ook voor Tiggelman het ge val. Hij trof in de als derde ge plaatste Ikonnikov een te sterke tegenstander. Toch bood de spe ler van de schaakvereniging Mid delburg aardig tegenstand en door een fout van Ikonnikov in de beginfase kon Tiggelman zelfs langdurig gelijkwaardig tegen stand bieden. In de altijd zo be langrijke slotfase ging de ex-Ter- neuzenaar echter zelf in de fout. Tegen toppers als de Rus Ikonni kov wordt zoiets genadeloos af gestraft. De top van het klassement be staat nog uit twee personen; Igor Giek en Shukrat Safin. Giek won met zwart via een interessant eindspel van de tot nu toe knap presterende Dennis de Vreugt. Nog boeiender was de ontmoe ting tussen Arthur Kogan en Sa- fin. De strijd tussen deze beide nog zonder puntverlies zijnde toppers werd beslist in de tijd noodfase. Toen kwam Kogan een stuk achter te staan en dat was voor hem het moment om de handdoek in de ring te werpen. De hoogst geklasseerde Zeeuwen hadden weinig succes. Mark de Waal van Het Witte Paard ver loor geheel volgens verwachting van John van der Wiel en zijn clubgenoot Hans Groffen moest zijn meerdere erkennen in Gy Horvath. In feite kwam de groot ste verassing in de vijfde ronde op naam van de nog maar 16-ja- rige Tom Middelburg. Hij klopte de Chinese Xie Jun. Een prestatie waar hij best trots op mag zijn, want de Chinese was in de perio de 1991-1995 wereldkampioene bij de vrouwen. BELANGRIJKSTE UITSLAGEN Vijfde ronde: Safin-Kogan 1-0, De Vreugt-Glek 0-1. Rausis-Van Wely 0-1, Tiggelman-Ikonnikov 0-1, Gu- revich-Cools 1-0, Van der Wiel-De Waal 1-0, Strijbos-Miezis 0-1. Mid- delburg-Xie Jun 1-0, Groffen-Gy Horvath 0-1, J. de Wolf-T. Horvath 1-0, Ivanov-Jansen 1-0, Van Driel-R. Gommers 1-0, Azadmanesh-Uytde- willigen 1-0, Van Haaf ten-Timmer mans 1-0. STAND AAN KOP Safin en Giek 5 punten, Van Wely en Ikonnikov 4'A. Gurevich, Van der Wiel, Miezis, Kogan, Gy Horvath, Jonkman, De Vreugt, Middelburg, J. de Wolf en Haak 4, Rausis, Ivanov, Barsov. S. Horvath, Hoogendoorn, Kuipers, Posazhennikov, Djuric, Tiggelman, Azadmanesb, Van Driel en Van Haaften 3Z, punt.

de Stem | 1997 | | pagina 9