'Boeren weer betrekken bij plannen kust' Markering van vaste fuiken en netten in Oosterschelde deugt niet 'Ouderenzorg is nog met modern genoeg 'Een gitaar flans je niet zomaar in elkaar ZEELAND uit DUIVEN sport DE Stei Goe DE STEM ZEELAND Commissie wil dialoog heropenen Lilian Bodine brengt haar eerste cd uit Zomeravond concerten Cactusfestival Little Jimmy Mysterieuze Godin weekenddiensten Limoges Arras i i i ii VRIJDAG 11 JULI 1997 C4 Van onze verslaggever Wemeldinge - Nog geen derde van de uitgezette vistuigen op de Ooster schelde voldoet aan de voorwaarden uit de daarvoor afgegeven vergun ningen. De politie te water verwacht nog een paar dagen nodig te hebben om alle vis tuigen die niet aan de eisen voldoen in- beslag te nemen. Dat vissers zich niet aan de regels hou den bleek tijdens een controle die de wa- terpolitie Wemeldinge, de Algemene In spectiedienst (AID Colijnsplaat) en de afdeling Kustvisserij van de Directie Visserijen uit Yerseke en Zierikzee woensdag en gisteren hielden op de Oos terschelde. In totaal werden er vijf boten ingezet. De actie was nodig omdat de betrokken in stanties nauwelijks nog in staat waren om alle vistuigen te controleren. Volgens de gestelde voorwaarden moet een vistuig aan de vloedzijde een boei met een vlag hebben en aan de ebzijde alleen een boei. Tussen deze, met namen gemerkte, boeien mogen rijen met fui ken, 'kubben' (een bijzondere soort vis manden of fuiken, red.), kreeftenkorven of zogenaamde staande netten zijn be vestigd, Van de 145 gecontroleerde vis tuigen voldeden er slechts 49 aan de voorwaarden. Van de 96 die niet in orde waren, hadden er twintig geen naam, van elf was de naam nauwelijks lees baar. Bij 47 vistuigen ontbrak de boei met een vlag aan de vloedzijde. Boven dien stond er bij zeventien vistuigen niets op de boei aan de ebzijde. Van onze verslaggeefster IJzendijke - De landinrichtingscommissie Kust wil blijven pra ten met de landbouw over de verdere invulling van de herin richtingsplannen van het kustgebied. „Deze sector is de grootste grond- bruiker in West-Zeeuws-Vlaan- deren en kan niet over het hoofd worden gezien. We moeten als commissie de dialoog met de land bouw opnieuw oppakken en het initiatief nemen contact te leggen met Agrarisch West-Zeeuws- Vlaanderen," zegt commissie voorzitter C. Almekinders giste ren tijdens de vergadering van de landinrichtingscommissie. Zoals bekend stapten vorige maand de landbouwvertegen- woordigers J. Ramondt en B. van der Slikke uit de commissie omdat er onder hun achterban niet vol doende draagvlak meer is voor de herinrichting. De overgebleven commissieleden Almekinders, L. D'Hoore en C. Bolijn noemen deze stap betreurenswaardig en jam mer voor de streek maar zetten hun werk onverminderd voort. „Gezien de grote belangen die op het spel staan, moeten we hiermee doorgaan," vindt Bolijn. Bolijn ziet ook het belang van de landbouw in, maar is terughou dend over de toekomstige invloed van de sector nu deze niet meer in de commissie deelneemt: „Ik vind dat de landbouw hier vandaag ook had moeten zitten, misschien niet als commissielid maar dan ze ker toch wel als adviserend lid. Ik respecteer de beslissing van Agra risch West-Zeeuws-Vlaanderen om eruit te stappen maar ze moe ten daar dan ook de gevolgen van dragen. Ze konden meebeslissen maar besloten die verantwoorde lijkheid niet langer op zich te ne men. De landbouw legt nu de claim bij ons en ze kunnen en mo gen niet verwachten dat wij hier honderd procent voor de land bouw zitten. Ik zit in de commissie namens de recreatiebelangen en daar kom ik voor op." Ondanks Bolijns kritiek stemde de commissie ermee in toch een opening te maken voor inbreng van alle groepen/belanghebben den in het kustgebied, waaronder de landbouw. „We zullen deze week brieven sturen naar Agrarisch West- Zeeuws-Vlaanderen en gedepu teerde G. de Kok om de dialoog weer op te pakken," kondigt voor zitter Almekinders aan. I 1 Van onze verslaggever Middelburg - De modernisering van de ouderenzorg in Zeeland laat op zich wachten. De Stichting voor Regionale Zorgverle ning (SRVZ) loopt namelijk tegen een aantal beperkingen aan die nog niet opgelost zijn. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1996. De belangrijkste doelstellingen zijn meer klantgericht werken en meer privacy creëren voor de be woners van de Zeeuwse verpleeg- en verzorgingshuizen. Met name dat laatste is nog niet overal ge- Van onze correspondente Breskens - Het publiek kent haar als de leadzangeres bij Bluesette, SunnyBoys of Gol- denBiss Band, maar Lilian Aerssens, die zich tegenwoor dig Lilian Bodine noemt, vindt dat het na 18 jaar soundmixen tijd wordt voor eigen werk. Zij presenteert morgen haar eer ste single-cd in de Heeren van Amstel in Breskens. Lilian verzorgde de afgelopen ja ren menig benefietconcert, waar van de opbrengst steevast naar kinderen in Zeeuws-Vlaanderen ging. Zo werden spullen gekocht voor scholen, kinderdagverblij ven en voor gehandicapten. „Mo menteel werk ik met Gene Sum mer and the Musicmakers samen. Ik heb jaren rondgereisd en met toppers uit de popwereld samen gewerkt." Ze noemt snel wat na men op: Rob de Nijs, Albert West, Lee Towers, Johnny Logan en The Platters en als steden Parijs, Trier, Cannes, Londen en Ham burg. „Die optredens waren fan tastisch, maar ik vind het ook be langrijk om in eigen streek con certen te verzorgen. Het werd tijd voor eigen werk, een cd in eigen beheer en die heb ik opgenomen in een studio in Terneuzen met allemaal muzikanten uit de streek." De twee Nederlands-talige en twee Engels-talige nummers die zijn opgenomen werden geschre ven door Lilian zelf en Ellen Min derhout. Harry Hilbrink voorzag een van de nummers van muziek. De cd heet 'Lilian Bodine in a dream' en het onderwerp is de liefde. De presentatie van 'Lilian in a dream' begint met een officieel gedeelte om 20.00 uur. Zij zingt daar ook de nieuwe nummers. r realiseerd. Een aantal tehuizen heeft nog vijf- en zespersoons kamers, die de nodige beperkingen geven aan de individuele behoeften. De Raad van Bestuur noemt het in ieder ge val gelukkig dat het rijksbeleid inmiddels zodanig is ingevuld dat prioriteit wordt gegeven aan het opheffen van deze plaatsen. Het meer inspelen op de indivi duele behoeften van de bewoners is een van de redenen dat ver pleeghuis Ter Schorre in Terneu zen een nieuw onderkomen gaat bouwen. Het huidige pand aan de Schelde- dijk biedt te veel beperkingen. Als locatie wordt gedacht aan de Al- varezlaan op de plaats van de in middels gesloopte flats. De modernisering van de oude renzorg is ingegeven door de Nota Ouderenzorg van de provincie. Deze nota geeft invulling aan de visie op ouderenzorg voor de ko mende jaren. Voor de SVRZ bete kent dit grote veranderingen. De relaties met andere aanbieders van zorg (andere verzorgings- en verpleeghuizen, ziekenhuizen en thuiszorg) worden steeds belang rijker. Op vele fronten worden sa menwerkingsrelaties aangegaan. Een van de beleidsvoornemens is het plaatsen van verpleeghuisbed den in de verzorgingshuizen. In Zeeuws-Vlaanderen gaat het om het verplaatsen van bedden van Ter Schorre naar De Blide. De verzorgingshuizen proberen op hun beurt bewoners ergens anders onder te brengen, waarbij de inzet van thuizorg een belangrijke voorwaarde is. Deze verschuivingen krijgen vol gens de Raad van Bestuur van SVRZ grote gevolgen voor de or ganisatie, het personeel en de klanten. De Raad van Toezicht is zich er in het verslagjaar overi gens van bewust dat de grote ver anderingen een zware belasting betekenen voor alle medewerkers binnen de SVRZ. Uit de personeelsgegevens blijkt dat de totale personeelssterkte vo rig jaar met 561 medewerkers is afgenomen ten opzichte van 1994. Het gaat zowel om full- als partti mers. In totaal werkten vorig jaar 1642 medewerkers bij de instellin gen die bij SVRZ zijn aangesloten. De Raad van Bestuur streeft er naar de totale herstructurering van de ouderenzorg medio dit jaar af te ronden. Hij is niet de enige, maar tamelijk zeldzaam is zijn beroep wel. Peter de Smet (35) uit Schoondijke is gitaar bouwer. Gediplomeerd en wel, afgestudeerd in Puurs (B.), aan een van de slechts twee oplei dingen voor instrumen tenbouwers die West- Europa rijk is. Zijn spe cialisatie: de akoestisch gitaar. Door Ronald Verstraten Officieel is hij gitaarbouwer en - reparateur sinds 1994, maar zijn eerste instrument bouwde hij al in 1980. „Ik speelde zelf gitaar en kwam op een gegeven mo ment een bouwpakket tegen in een winkel. Gekocht en in el kaar gezet, maar eigenlijk was dat niet zo interessant. Toen heb ik een stuk mahoniehout ge kocht en daarvan heb ik mijn eerste -elektrische- gitaar ge maakt. Ik speel er nog steeds op." Oud-IJzendijkenaar en van oor sprong pijpfitter, ging hij gaan deweg meer doen. „Kleine repa raties voor anderen. Een tijdje bij een gitaarbouwer in Vlissin- gen gewerkt. Daar heb ik toen veel geleerd." Er kwamen steeds meer opdrachten en uiteindelijk maakte hij van het gitaarbou- wen zijn hoofdberoep, omdat het niet meer te combineren was met zijn werk. „De meeste op drachtgevers zijn particulieren. Er lopen hier een stuk of vijf gi taristen in Zeeuws-Vlaamse bands rond die op een van mijn gitaren spelen. OOk zijn er na tuurlijk mensen die bij mij een gitaar hebben laten maken, maar die niet in bands spelen. Zeeuws-Vlaanderen is echter een kleine 'markt'. Je moet daar uitraken, dat is heel belangrijk, want op een gegeven moment is die markt verzadigd." Sinds een jaar werkt hij op huurbasis als reparateur voor een muziekhandel in Middel burg. „Interessant, maar het leukste blijft natuurlijk om zelf te bouwen. Aan de andere kant houd ik er ook contacten aan over en die zijn, samen met mond-tot-mondreclame heel be langrijk. Ik heb ook wel gead verteerd in De Gitarist, een spe cialistisch tijdschrift, maar daar kreeg ik weinig reacties op. De meeste respons komt eigenlijk nog op de Gouden Gids." Rijk zal hij er allemaal niet van worden. Sterker nog: „Het is een moeilijk bestaan. Het klinkt misschien gek, maar het past niet meer in de tijd. Maar als je erover leest, zie je dat dat vroe ger ook zo was. Gitaarbouwers in de achttiende eeuw hadden ook moeite om het hoofd boven Peter de Smet: 'Je moet als gitaarbouwer ook een beetje geluk hebben'. foto camile schelstraete water te houden. Binnenkort ga ik samenwerken met een mu ziekhandelaar in Zaandam. Die begint een muziekhandel waar in hij exclusieve producten wil, in plaats van Amerikaanse im port." Vanaf begin september staan de 'PDS-guitars', De Smets eigen merknaam, in die muziekzaak. „Dat is natuurlijk erg interes sant, want het is vlakbij Am sterdam. Ik heb er wel vertrou wen in. Maar je moet als gitaar bouwer ook een beetje geluk hebben. Als er bijvoorbeeld een gerenommeerd iemand op jouw gitaar gaat spelen, krijgt dat nog wel eens navolging." Klank, in mindere mate de af werking, maar dan vooral ook weer de bespeelbaarheid van de gitaar is van groot belang. „De gitaar wordt gemaakt naar ie mand zijn hand. Ik probeer ex clusief te zijn. Op een gegeven moment krijg je je eigen specifi caties. Daar kom je trouwens pas na een gitaar of tien achter. En dan ga je op zoek naar de gulden middenweg. Je werkt naar de wensen van de klant, maar ik probeer wel mijn eigen model aan te houden, in verband met de mallen die ik gebruik." De houtkeuze is uiteraard ook heel belangrijk. „Amerikaans, Engels, Duits. Soms laat ik het opsturen. Soms ga ik er zelf om. Niet naar Ame rika natuurlijk, maar wel naar Engeland of Duitsland. Dan kun je zelf het hout uitzoeken in houthandels die speciaal hout voor muziekinstrumenten leve ren. Meestal is dat vuren, es doorn of ebbenhout. Het nadeel als je het laat opsturen, is dat er vaak onbruikbare stukken tus sen zitten en het is al duur ge noeg." Zelf sinds twee jaar lid van de veelzijdige groep Mallerbent, verbaast hij er zich wel eens over dat gitaristen het bouwen van een gitaar onderschatten. „Als je vertelt dat het een maand of drie in beslag neemt, kijken ze met zo'n blik van: die kun je toch wel in een week in elkaar flansen? Maar je moet niet vergeten dat het allemaal handwerk is." Het tweede zomeravondconcert aan Zee wordt verzorgd door de ensembles Atys: Toon Fret (tra verso), Sara Kuijken (barok- viool), Michel Boiüanger (cello) en Kimiko Nishi (clavecimbel) en Oxalys: Toon Fret (dwars fluit), Sara Kuijken (altviool) en Annie Lavoisier (harp). Atys is een Brussels barokensemble waarvan de leden bijna allen hebben gestudeerd bij een van de broers Kuijken (viool, gamba, traverso). Oxalys streeft ver nieuwing na met een creatieve en naar de bron strevende aan pak. Op het programma de Triosona te in A van Carl. Ph.E. Bach en de Triosonate in G uit das Musi- kalisches Opfer van J.S.Bach (Atys), een Sonate van Debussy en garten von Freude und Trau- rigkeiten van Gubaidulina. Woensdag 16 juli in de NH Kerk Cad- zand, aanvang 20.00 uur. Na het (vijftiende) verjaardags feestje in 1996, gaat het Cactus festival in Brugge op vertrouwde voet verder. Niet langs platge treden voetpaden, maar kiezend voor een eigen profiel, waarbij acts van de meest uiteenlopende genres en nationaliteiten aan el kaar geklonken worden. Op het eerste gezicht minder bekende namen dus, gekoppeld aan die van gerenommeerde performers uit de internationale muziekwe reld. Het driedaags festijn op het Minnewaterpark begint van avond met drie Amerikaanse acts, voorafgegaan door de Bel gische Seatsniffers: oer-rock 'n roll met Los Lobos-invloeden. Daarna volgen singer-songwri- ter Joseph Arthur, recht-toe- recht-aan rockers en ballads van Loose Diamonds en als klap op de vuurpijl blanke rhythm blues van de legendarische Texaan Jimmy Vaughan. Op zaterdag opnieuw verschil lende Amerikaanse artiesten, naast Belgische groepen en de nóg legendarischer John Cale. De zondag is weer voorbehou den aan wereldmuziek, met groepen uit onder andere Bulga rije, Soedan, Jamaica, Zimbab we en Senegal. Een dagticket kost 400 Bfr., een drieda- gen-ticket kost 1000 Bfr. Het Minnewaterpark ligt op 500 me ter van het treinstation. Er zijn ruime parkings op enige afstand van het festivalterrein. Het is aan te raden de binnenstad met de auto te vermijden. Op 11 juli vanaf 19.00 uur, op 12 en 13 juli vanaf 14.00 uur. Voor het concert van het trio Don Croissant, zondag in café de Uientuin in Terneuzen, moet lichtelijk in de rockgeschiedenis worden gegraven. Naast drum mer Jo Moens en bassist Dolf Wolf, staat dan namelijk Little Jimmy, een rock 'n blueslegende uit de jaren vijftig en zestig. In die tijd trad hij op met The Ro bots en later met The Sharks. Met deze Indonesische rock groep verzorgde Little Jimmy voorprogramma's van onder an deren The Who, The Kinks en de Spencer Davis Group. Memora bel is ook het concert dat hij in 1966 verzorgde als voorpro gramma voor de Rolling Stones in Brussel. Jimmy is het nog niet verleerd. Zijn nieuwe, onvoorspelbare, voetverwarmende act is een combinatie van oude blues- en rockstandards, gestoken in een nieuw jasje. De entree bedraagt vijf gulden. Zondag 13 juli, aanvang 22.00 uur. IJs en weder dienende, wordt vanmiddag om 15.00 uur de ex positie 'Nehalennia, een myste rieuze godin uit de Romeinse tijd' geopend in de open lucht op het Abdijplein in Middelburg (bij slecht weer in de klooster gangen van de Abdij). Drie-en- een-halve eeuw geleden zijn de eerste Nehalennia-stenen of Ne- halennia-altaren ontdekt op het strand bij Domburg. Na een he vige storm werden altaarstenen en resten van een tempel gevon den. Uit de opschriften op de stenen wordt duidelijk dat ze ge schonken zijn aan Nehalennia, een inheemse godin. De teksten zijn geschreven in het Latijn, de taal van de Romeinen. Het hoog tepunt van de Romeinse invloed ligt tussen de jaren 170 en 275. Meer dan drie eeuwen later wer den opnieuw Nehalennia-stenen ontdekt, nu in de Oosterschelde bij Colijnsplaat. Honderden ste nen zijn inmiddels opgevist en nog steeds worden er nieuwe bo ven water gehaald. De vondsten zijn uniek voor Zeeland èn Ne derland, zowel door de myste rieuze naam Nehalennia, als door de grote hoeveelheden. De godin, voor wie in Zeeland twee stempels stonden, werd vereerd als moedergodin die zorgt voor de vruchtbaarheid van mens, dier en gewas. Tegelij kertijd gold zij als bescherm vrouwe voor een behouden vaart over de zeeën en rivieren voor handelaren en schippers. Op de tentoonstelling, die te zien is in het Zeeuws Museum aan het Ab dijplein, is te zien hoe Zeeland er in de Romeinse tijd uitzag en waar de tempels hebben ge staan. Aandacht word besteed aan de vondsten bij Domburg en Colijnsplaat. Er is een tempelweg waarlangs Nehalennia-altaren in diverse typen stenen en steensoorten kunnen worden bezichtigd. In een andere zaal bevindt zich een reconstructie van een Nehalen- nia-tempel, een offerplaats en offergereedschap. Daarnaast wordt onder meer ingegaan op bodemvondsten uit de Romeinse tijd en strandvondsten uit de vroege Middeleeuwen. De expo sitie wordt vervolledigd door re cente vondsten van het Konink lijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen en een grote col lectie stenen en altaren uit het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. Bij de tentoonstelling verschijnt een stripverhaal over Nehalennia. Maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00, zon-en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. (Tot eind 1997). HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Bruggeman. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Klop. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Van der Maas. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Hermanides Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter De Meijer. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter De Graaf. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Posthumus. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter Schruer. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter Schruer. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruinin- gen - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. tel. 573520. Spreekuur dringende gevallen: 11-11.15 en 17-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Ril. land-Bath - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. dokter Risseeuw. Spreekuur dringende gevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M. van Kalmthout. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d, Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J.Harten (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tót maand. 8 u. dokter Lips en Dokter Roks, Grote Bagijnestr. 16, Hulst tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u, op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Haeck Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2! Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter van Haelst, Suiskil Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Vercauteren. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Waalewijn. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. De Hoop Biervliet, 49 duiven, 1071,51 mpm: 1 en 6. A. de Groote, 2,4,5,7,8 en 10. combina tie H. en W. de Krijger, 3. H. de Dobbelaere, 9. C. de Graaf. De Voorwaarts Zaamslag, 1 en 5. Joh. Braet, 2,6 en 8. H. de Feyter, 3. P. Arens, 4. D.O. Nice, 7. P. van Hoeve, 9. F.A. Scheele, 10. J. Bra et. Moet Moed Vooruit Vogelwaarde, 71 oude duiven, 1072,92 mpm: 1. R. de Cock, 2. A. Wauters, 3,8 en 10. A. Schuren en zoon, 4. Th. Dobbelaar, 5. J. Willemse, 6. D. Dobbelaar, 7. L. Kerchaert, 9. R.J. de Koek. De Vrede Sas van Gent, 152 dui ven, 1091,04 mpm: 1. J. van de Veeke, 2,3 en 7. H. van de Veeke, 4. combinatie Elegeert, 5. Geer- naert-De Betue, 6. O. Haers, 8. W. Winne, 9. P. Baecke, 10. R. de Ca- luwé. De Sluiskilse Reisduif, 28 oude duiven, 1072,66 mpm: 1,3 en 4. J. Dane, 2 en 9. J. van Biezen, 5. B. de Koeijer, 6. P. van de Wege- Wisse, 7. A. Bouchaut en zoon, 8 en 10. J. du Puy. De Verwachting Axel, 151 dui ven, 1112,31 mpm: 1,2,3 en 8. R. Herman, 4 en 9. P. de Bakker, 5 en 10. K. Verbunt, 6. P. de Vos, 7. J. en J.P. Nolet. Nieuw Leven Koewacht, 54 oude duiven, 1102,76 mpm: 1. L. de Feyter, 2. J. Leenknegt, 3,4 en 7. Th. de Block, 5. G. Schalkons, 6 en 8. gebroeders Van Houte, 9. L. de Bruijn, 10. A. de Vliegher. Nog Sneller Breskens, 60 oude duiven, 1064,84 mpm: 1,5 en 8. Mulken-Mookhoek, 2 en 7. R. de Smet, 3. S. van de Lijke, 4 en 10. H. Mookhoek en zoon, 6. W. Fe- nijn, 9. G. Dusarduvn. De Snelle Duif Clinge, 78 oude duiven, 1104,96 mpm: 1. L. van Kerkhoven, 2,6,9 en 10. Danckae- rt-Riel, 3. E. van Goethem, 4. L. van Vliembergen, 5,7 en 8. A. Thijs en zoon. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 163 duiven, 1114,80 mpm: 1 en 5. C.H. de Beule, 2 en 3. J. de Cock, 4. J. van Helsland, 6,8 en 10. A. Thijs, 7. E. de Kind, 9. J. Elegeert. Herleving Kloosterzande, 96 ou de duiven, 1099,63 mpm: 1 en 3. M. Bisschop, 2. G. Vioen, 4 en 10. combinatie W. en E. Voet, 5 en 8. R. Mahu, 6 en 9. H. van Dijk, 7. W. Volleman. Strijd in Vrede Groede, 18 dui ven, 1094,10 mpm: 1 en 2. G. Dus- arduijn jr, 3 en 4. G. Dusarduijn, 5. mevrouw Buijze. De Getrouwe Duif Cadzand, 1084,36 mpm: 1,2,6,8 en 9. G. Schriers, 3. D. van Kerkhoven, 4 en 5. C. Riemens, 7. A. Duininck, 10. J. Kools. De Snelvliegers Oostburg, 94 dui ven, 1067,91 mpm: 1 en 9. R. van Hee, 2 en 7. J. de Smet, 3. A. de Wever en dochter, 4 en 8. G. Tas, 5. A. Scheele, 6. C. de Cock, 10. J. Boerman. De Eendracht Terneuzen, 108 duiven, 1078,28 mpm: 1,6 en 8. H. Zegers, 2 en 9. D. de Smet, 3 en 7. W. van Hoeve en zoon, 4. P. Ze gers, 5. combinatie Bos-Westein de, 10. D. Deurwaarder. VZV Hoofdplaat, 52 duiven, 1046,01 mpm: 1 en 4. mevrouw Martens, 2 en 5. J. van de Ameele, 3 en 6. J. de Hamer, 7. J. de Ruys- scher, 8 en 9. H. Calon, 10. Wae- beke-Lucieer. Samenspel Eerste de Beste Schoondijke/Steeds Sneller IJ zendijke, 1084,81 mpm: 1,2 en 4. M. Rodts, 3 en 6. R. Thomaes, 5. P. de Smet, 7,8 en 9. L. van de Leije, 10. J. Taillie. Eerste de Beste Schoondijke, 33 oude duiven, 1033,87 mpm: 1,2 en 3. L. van der Leije, 4,6 en 7. J. Taillie, 5. E. de Wever. De Verwachting Axel, 321 jonge duiven, 1113,79 mpm: 1. J. Ver schuren, 2 en 8. P. de Bakker, 3. F. Schoof, 4. J. Weesepoel, 5 en 9. C. de Poorter, 6 en 10. K. Ver bunt, 7. Cindy de Poorter. De Voorwaarts Zaamslagveer, 484 jonge duiven, 1116,53 mpm: I. A. Schieman, 2,4 en 9. F. Scheele, 3. M. Scheele en zoon, 5,6 en 10. E. Strooband, 7. H. de Feyter, 8. Jac. van Cadsand. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 589 jonge duiven, 1134,69 mpm: 1,4 en 8. C. de Cock, 2. A. van Poorten, 3. P. den Hamer, 5. A. Schuren en zoon, 6. Th. Lambert, 7. A. Nicolaas, 9. A. Wauters, 10. W. Devolder. De Hoop Biervliet, 441 jonge dui ven, 1197,86 mpm: 1 en 2. H. de Dobbelaere, 3,6,7 en 8. combin- batie F. Dellaert en zoon, 4. A. Pijcke, 5. combinatie A. en E. de Boevere, 9 en 10. combinatie Jos du Puy en zoon. Met 96 oude dui ven, 1194,14 mpm: 1,2,3 en 4. Herm. de Dobbelaere, 5. J. Mang- nus, 6 en 8. combinatie C. de Regt en zoon, 7. M. Deveneijns, 9. A. Neve, 10. C. de Graaf. De Reisduif Philippine, 463 jonge duiven, 1176,04 mpm: 1. O. Hae rs, 2,3,5,7 en 9. P. Pladdet, 4 en 6. Th. Scherbeyn, 8. Rammeloo- Wiskerke, 10. Roegiest-Visser. De Volharding Westdorpe, 271 jonge duiven, 1132,57 mpm: 1 en 2. P. Baecke, 3. A. van Paemel, 4,7,8,9 en 10. J. de visser, 5. A. Rombout, 6. J. de Waal. Met 59 oude duiven, 1176,43 mpm: 1 en 7. R. van Kwikkelberghe, 2 en 9. P. Baecke, 3 en 10. J. de Visser, 4,5 en 8. A. van Paemel, 6. Gijsel- Istas. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 346 jonge duiven, 1139,54 mpm: 1,4,5 en 10. H. Zegers, 2 en 3. J. de Jonge, 6 en 9. G. Neels en zoon, 7. D. Deurwaarder, 8. ge broeders Scheele. Herleving Kloosterzande, 466 jonge duiven, 1116,41 mpm: 1 en 2. R. van Goethem, 3. J. Voet, 4. R. Mahu, 5. combinatie W. en E. Voet, 6 en 9. F. van Kruijssen, 7. G. Burm, 8. M. Bisschop, 10. R. de Booij. De Vrede Sas van Gent, 279 jonge duiven, 1104,91 mpm: 1,3 en 4. E. en L. Breepoel, 2. A. de Caluwé, 5,7 en 8. B. van de Berghe, 6. M. van Dam, 9. R. de Caluwé, 10. P. Goossen. Met 72 oude duiven, 1169,24 mpm: 1,4,5 en 9. F. de Mul, 2,6,7 en 10. B. van de Berg he, 3. E. en L. Breepopel, 8. T. Freyser. De Sluiskilse Reisduif, 368 jonge duiven, 1142,55 mpm: 1. J. Dane, 2. F. de Beule, 3 en 4. J. Harms, 5. L. Klaassen, 6. M. de Smet, 7. W. de Clippelaar, 8. P. van de Wege- Wissë, 9. J. van de Graaf, 10. K. Nachtegaal. Met 40 oude duiven, 1142,67 mpm: 1. A. Bouchaut en zoon, 2 en 5. K. Nachtegaal, 3 en 4. J. Harms. Nieuw Leven Koewacht, 161 jon ge duiven, 1149,32 mpm: 1,5 en 10. R. Rotthier, 2,6 en 7. A. Kips, 3.O. Boone, 4 en 8. R. de La Ruel- le, 9. R. van de Bilt. Nog Sneller Breskens, 461 jonge duiven, 1167,16 mpm: 1. Mulken- Mookhoek, 2 en 4. H. Mookhoek en zoon, 3. M. de Poorter, 5. T. Smallegange, 6. J. Quaars, 7 en 9. I. den Dekker, 8. J. van de Velde, 10. P. Gernaert en zoon. De Snelle Duif Clinge, 124 jonge duiven, 1095,68 mpm: 1,6 en 7. J. Pardon, 2,4,5,8,9 en 10. J. van Goethem, 3. A. van de Brande. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 1019 jonge duiven, 1140,13 mpm: 1. F. Calon, 2 en 9. A. Lourenssen, 3. J. Verheyden, 4. J. de Cock, 5. Th. Casteels, 6. R. Vermorken, 7. A. Vereecken, 8. A. Pieters, 10. E.J. Strobbe. Eerste de Beste Schoondijke, 254 jonge duiven, 1168,46 mpm: 1 en 8. A. Steurrijs en zoon, 2 en 6. E. de Wever, 3,4 en 9. W. van de Vel de, 5 en 10. H. de Wever, 7. C. Boogaard. De Postduif Heikant, 530 jonge duiven, 1128,83 mpm: 1. Aar. Thijs en zoon, 2,4,5 en 9. C. Wee- maes, 3. Cam. de Beule, 6. Em. de Beule, 7. Ch. de Beule, 8. Th. de Block, 10. E. Verschueren. De Eendracht Terneuzen, 465 jonge duiven, 1146,28 mpm: 1 Bentz-De Schepper, 2 en 9. A. de Meijer, 3. Koch-Riemens, 4 en 10. A. Dieleman, 5 en 7. J. Witte-Bru- ce, 6. A. Delzenne, 8. W. van de Wege. Met 62 oude duiven, 1147,24 mpm: 1 en 5. J.G. van den Berg, 2. combinatie Moes-Taal man, 3,6,7 en 10. gebroeders Scheele, 4. J. Geelhoedt, 8 en 9. P. de Blaeij. Strijd in Vrede Groede, 328 jonge duiven, 1196,12 mpm: 1 en 9. W. de Zutter, 2,4 en 6. H. Simpelaar, 3. G. Dusarduijn jr, 5,7 en 10. A. Beun, 8. mevrouw Scheele. Recht voor Allen Sluis, 1170,79 mpm: 1,2,3,4,6 en 10. combinatie Coppens-Baert, 5,7 en 9. F. Baas en zoon, 8. G. Tanghe. De Getrouwe Duif Cadzand, 1199,04 mpm: 1,7,9 en 10. C. Rie mens, 2. G. Schrier, 3 en 6. J. van de Plasse, 4 en 5. D. van Kerkho ven, 8. D. van Houte. De Snelvliegers Oostburg, 419 jonge duiven, 1193,67 mpm: 1. W. Daanen, 2 en 8. J. Simpelaar, 3 en 5. R. van Hee, 4. W. van Hee, 6 en 7. J. de Smet, 9. L. Risseeuw, 10- P. Boekhout. VZV Hoofdplaat, 630 jonge dui ven, 1181,93 mpm: 1 en 6. J. Ver- meere, 2. A. van de Broecke, 3 en 9. mevrouw Martens, 4. A. Ger naert, 5. B. de Poorter, 7. P. de Poorter, 8. H. de Poorter, 10. Th- van de Velde. Met 72 oude dui ven, 1176,11 mpm: 1,6 en 7. n. Calon, 2,3 en 8. A. van de Broec ke, 4. J. Waebeke, 5. Th. van de Velde, 9. J. de Hamer, 10. Waebe- ke-Lucieer. Steeds Sneller IJzendijke, jong duiven, 1155,24 mpm: 1. Rodts, 2. S. Martens, 3 en 6. G. J» de boevere, 4 en 10. F. van Vlies, 5. A. du Puij, 8. combinati Groosman, 9. J. van de Sande. Met jonge duiven, 1105,94 mp®- 1. S. van de Sande, 2 en 3. G. d Boevere, 4 en 6. C. Putter en zoon, 5 en 7. combinatie Groosman, en 9. J. van de Sande. if De Reisduif Graauw/De Postdu Lamswaarde, 322 jonge duiven, 1101,38 mpm: 1 en 3. W. Volle man, 2,4,7,9 en 10. A. Wante, 5. de Bakker, 6. A. d'Hondt, 8. r- Rokven. M Voor comfortabel wandelen is een goede schoen vereist. De voet geeft zelf aan wat een goede wandelschoen is. Maai wat in de winkel perfect zit, kan in de praktijk tegenvallen. Kritisch passen is het devies. Én vergeet de grindbak en proefhelling niet. Door Jules Hezemans Spaar geen geld uit op goede schoenen.' Het is het standaard- advies van de organisatie van de Nijmeegse vierdaagse, het grote Nederlandse wandelfestijn dat altijd start op de derde dinsdag in juli. De EHBO-afdelingen die tijdens de wandeltocht paraa' staan, krijgen elk jaar weer tien tallen wandelaars met blaren er ander ongemak. Verkeert schoeisel is vaak de oorzaak: te klein, te groot of gewoon ver keerd. Wat de ideale wandelschoen is valt niet in één zin te zeggen „Meer dan een algemeen advie: kunnen we eigenlijk niet geven Want de keuze van een schoen ii 1 persoonlijk", meldt eer woordvoerster van de Nijmeegse vierdaagse: „De ene voet is im- niers de andere niet." Toch zijn er wel wat kenmerker Van goede wandelschoenen te ge ven. Op de eerste plaats is het be- 1 niet th gii Door Pleun van Stralen Thee voor mietjes? Helemaal n: ker met de introductie van de h irland' nu zo'n drie iaar urft ook een stoere vent een net terras te bestellen. Toch 'eed tea Bols, vooral bekend graanjenever, nog niet ver gen nebben nu wat nieuws: iced tea hqe: T-tic. e ijsthee met vier procent alcoh eombinatie van graanalcohol met ge van de theesoorten melisse, ewaite thee en een vleugje ci ®n.k ls licht sprankelend en j oorkeur ijskoud, eventueel met W geserveerd. Result: rfnssende, smakelijke dorstles: 1 citi

de Stem | 1997 | | pagina 16