'Organisaties niet zo bij buurt betrokken' ''Goed opgeleid horeca-personeel is van groot belang' Mogelijk geen geld meer voor 'Zeeslag' POLITIE RAPPORT UITSLAGEN R. Herman succesvol in uitgestelde vlucht ïïekenfonds: ''Achterstand zo nog niet weg te werken' Manifestatie Riemens in Middelburg begonnen "ENTE (M N] ZEELAND C3 [Mogelijk bewonersplatform in wijken Oudelandse Hoeve en Katspolder IWapen van Zeeland en ROC Westerschelde slepen officieel keurmerk in de wacht ^chtpartij Muziekfeest in het hertenkamp Circus Renz op tournee De Vrije Vlucht viert een feestje 'Dubliners' in voorverkoop 'Abdij' aast weer op nieuwe stoep Zeeuwse V Vl) wil Zeeuws-Vlaanderen helpen met geld Kop-staartbotsing Radarcontrole Motorrijder gewond Drugi :s EXAMENS Kaartingen Hengelen Koersbal JAP Indarts I, protylaxe-assistente >auze 0008 Indartspraktijk Itweede dartspraktijk baciteiten. i in het bezit zijn sistentediploma mverband: de gamers, i (herintreedster) Ie reageren. graag binnen Kennisgeving. IDE STEM I I I I DINSDAG 8 JULI 1997 het simpel f 49,00 -abonnement) f 108,00 0,35 1,59 34,95 ior 1 oktober koopt, ,95 per maand voor n voor 20 juli? Dan Zonnesteek-weken 3 de aankoopprijs)' ratis 0800-0402. DE WINKEL VAN PTT TELECOM clusief BTW. |van onze verslaggever ftrneuzen - Het wijkteam |van de Oudelandse Hoeve en I KatspoWer in Terneuzen pro- Leert de bewoners meer bij Ihun buurt te betrekken. Dat I gebeurt door middel van een enquête die na de zomer in de Lijk wordt gehouden. Daarnaast wordt de mogelijk- Leid onderzocht om een bewo- Inersplatform in het leven te roe- in. Dit platform komt dan in de plaats van het wijkteam dat in dat geval wordt opgeheven. M. Willems van de Stichting Welzijn maakte dat gisteren kenbaar. Het bestuur van de Stichting Welzijn trok in het jaarverslag over 1996 de conclusie dat het wijkteam er vorig jaar niet in is geslaagd de bewoners actiever bij hun wijk te betrekken. Dat doel was gesteld in het kader van de sociale vernieuwing. Zo bleek het moeilijk de bewoners te acti veren bij nieuwe initiatieven zo als een tuinenwedstrijd, ver keersveiligheid en wijkspreek uur. Het buurtspreekuur werd vanwege een kwijnend bestaan opgeheven. Het bestuur meent dat de bij de start van de sociale vernieuwing voorgestane samenwerking tus sen bewoners en organisaties niet echt uit de verf komt. Doel van het wijkteam is het bevorde ren van de actieve betrokkenheid van de bewoners bij het ontwik kelen van en vormgeven aan de eigen leefsituatie in de Oude landse Hoeve en Katspolder. Na een voortvarende start is dit doel echter niet gehaald. Vandaar dat naar andere mogelijkheden wordt gezocht. „In de praktijk blijkt dat de ver gaderingen van het wijkteam steeds meer alleen worden be zocht door bewoners. De organi saties zijn er niet meer zo bij be trokken. Vandaar dat we erover denken een bewonersplatform in het leven te roepen zoals in de binnenstad en de wijk Triniteit," aldus Willems. „Wellicht dat we met dit bewonersplatform de be woners actiever bij de wijk kun nen betrekken. We nemen deze mogelijkheid in de enquête mee." Het wijkteam wil via de enquête zicht krijgen op waar ze komen de jaren de aandacht op moet richten. In het onderzoek wordt tevens de vraag gesteld of er be hoefte is aan een informatiewin kel in Terneuzen-Zuid. Dit idee werd onlangs gelanceerd door een buurtbewoner. Met name oudere mensen lijken behoefte te hebben aan een dergelijke voor ziening. In zo'n winkel kunnen verschillende instellingen spreekuur houden. Het gaat dan bijvoorbeeld om de gemeente, het maatschappelijk werk en het kruiswerk. „Het is nog slechts een pril idee. Het onderzoek moet uitwijzen of er voldoende belangstelling is voor een derge lijke informatiewinkel," meent Willems. I Van onze verslaggeefster [Terneuzen - De horeca-afdeling van Let ROC Westerschelde in Terneuzen lheeft als eerste opleidingsinstituut L Nederland het kwaliteitskeur- Imerk 'Stichting Vakonderwijs Hore- (SVH) Erkend Opleidingsinsti tuut' binnen gehaald. De horeca-op- lleidiiig kreeg daarmee een officiële lerkenning van de bedrijfstak horeca lin het kader van kwaliteitsverbete- jring. (Daarnaast ontving D. Kersten, eigenaar Ivan café-brasserie Het Wapen van Zee- Band in Hoofdplaat een paar uur later een Ierkenningsschildje als SVH- leerbedrijf. ■Het wapen van Zeeland is het eerste Izeeuws-Vlaamse horeca-bedrijf dat vol- Idoet aan de nieuwe strenge erkennings- Icriteria die de Stichting Vakonderwijs ■Horeca nastreeft. |0m greep te houden op de kwaliteit van (verschillende opleidingen en cursussen lheeft SVH Onderwijscentrum uit Zoeter- meer een paar jaar geleden een erken- ingssysteem voor opleidingsinstituten ïgevoerd. Het keurmerk geldt voor zo- jivel horecaberoepsonderwijs (zoals het ROC) als particuliere opleidingsinstituten (Wapen van Zeeland) en kan worden ver diend door een onafhankelijke kwaliteits- Jdiagnose op basis van een tevredenheids- londerzoek onder klanten en examenre sultaten. ROC Westerschelde was reeds in [het bezit van een voorlopige erkenning. Kaast het keurmerk voor de horeca-op- leiding in Terneuzen was het gisteren dus ook feest voor een horeca-bedrijf. Eige naar d. Kersten is trots op zijn erken- pingssehildje. „De SVH heeft vorig jaar Ke horeca-bedrijven herijkt en daarbij is [onder meer gekeken naar de kansen die leerlingen van horeca-opleidingen bin ten zo'n bedrijf krijgen. Om als leerbe- lrijf te worden erkend, moeten de bedrij en per 1 augustus 1997 voldoen aan de [«ettelijke erkenningscriteria. Ons res taurant leidt op voor het SVH-leerling- stelsel en zodoende zijn wij getoetst aan (deze criteria." I.vanHarn, voorzitter van de Regionale poreca Commissie Zeeland benadrukte i zijn toespraak dat gezien het belang [van de horeca in deze streek, een oplei- 'ingsinstituut als het ROC Westerschelde i Zeeuws-Vlaanderen niet mag ontbre ken. „Horeca en toerisme behoren hier |ot de weinige groeimarkten. Een grote economische pijler waarbij goed opgeleid personeel van groot belang is. Het blijft zaak dat het ROC Westerschelde met hulp van het horecabedrijfsleven zich blijft inzetten voor de kwaliteit van de opleidingen." „Het ging een paar jaar geleden niet al te best met de horeca-opleiding maar ik kan terecht zeggen dat de zon langza merhand weer begint te schijnen en daar is dit keurmerk een goed voor beeld van. Het 'product' horeca-mede- werker wordt hier goed klaar ge stoomd. We hebben met z'n allen ge noeg gepraat, het wordt tijd dat we aan de slag gaan om onze bedrijfstak te ver beteren. Het is daarom goed dat hore ca-opleidingen en bedrijven dichter tot elkaar komen." Van Harn meldde dat zijn bedrijfstak be zig is met het opstellen van een 'arbeids- scholingsrapport'. „Een stappenplan om opleidingen te structuren. De komende tijd wordt het horeca-onderwijs in Noord- en Midden-Zeeland en Zeeuws- ■vervolg van voorpagina Pf wachtlijsten in Zeeuws-Vlaan- ■eren zijn in december vorig jaar (angekaart bij het ministerie van volksgezondheid, toen bekend ford dat minister Borst 50 mil- pn beschikbaar wilde stellen Nr de wachtlijstenproblematiek Bi orthopedie en oogheelkunde. Toewei de wachtlijsten in "seuws-Vlaanderen op zich niet pl afwijken van het landelijke «ld, steken zij schril af bij de gelijkheden die België op dit Pak biedt. „In vergelijking met de Werburen zijn ze te groot," zei ™ertijd directeur patiëntenzorg damaekers. Gevolg: een uit hoorn van vooral particulier ver- pwrde patiënten over de grens, pooi ziekenfondsverzekerden is P® buitenlandse hulp verboden, t®rest een geduldig wachten, is op zich ook blij met de ex- toewijzing. „Er moest iets ge- J®ren, wachttijden van zes r en en langer op een ingreep F1 onaanvaardbaar. Helaas is de pang eenmalig. Het is vol- ïrk n'e' v°Moende om de torstand in Zeeuws-Vlaande- I'll onze verslaggever ■geuzen - 47-jarige Ter- L ®aar zal zich voortaan wel hml denken voor hij aan- IL j8n maakt op het ver- Frsgedrag van anderen. It Rn zondagmiddag rond IpJ uur °P de Sloelaan enkele rs aansprak op hun gedrag lp r!6n slaande nizie het gevolg. L„,an werd door twee jongens G? 8I! gesla«en waarbij hij feu °n(oen oplieP aan arm, Ietslo'en borst- van beide pers ontbreekt elk spoor. ren weg te werken. Daarom dat zo snel mogelijk contact met het mi nisterie gezocht moet worden om de reële wachtlijstproblematiek structureel aan te pakken." Dat komt goed uit want minister Borst wil ook een inzicht hebben in het ontstaan van de wachtlijs ten. Daarnaast vraagt zij om een projectbeschrijving en een eind rapportage met daarin verwerkt de ervaringen die Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen met de extra operaties heeft opgedaan. Van onze verslaggeefster Groede - In het hertenkamp aan de Catsweg in Groede wordt op zaterdag 12 juli een muziekfeest gehouden. Verschillende akoestische muzi kanten en groepjes zullen tussen 14.00 en 18.00 uur langs de paden van het park een middagvullend programma verzorgen, terwijl op de speelweide wordt gestreden om de trofee Het Hijgend Hert. Iedereen die zich muzikaal wil presenteren, kan op het podium meedoen aan de wedstrijd. Het is de bedoeling om maximaal een kwartier te vullen met eigen of geleende liedjes. De wedstrijd duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Hotel Het Vlaemsche Duyn neemt vanaf 18.00 uur het pro gramma over met een grote bar becue waarna een optreden volgt van de Belgische bluesformatie Avalanche. Het hertenkamp wordt sinds 1995 onderhouden en beheerd door een groep vrijwilligers van Emergis, Centrum voor Geeste lijke Gezondheidszorg in Zee land. Van onze verslaggeefster Hulst - Circus B. Renz komt naar Zeeuws- Vlaanderen. Het circus reist rond met een tent van 42 meter doorsnede en diverse diersoorten als paarden, kamelen, Schotse Hooglanders, la ma's en vier Indische oli fanten. Het vermaarde Circus Renz begint de Zeeuws-Vlaamse tour in Hulst, bij het zwem bad, op vrijdag 11 en zater dag 12 juli. De voorstelling op 11 juli begint om 19.30 uur en zaterdag om 15.00 uur. De karavaan vertrekt hierna richting Cadzand (Pare St. Pierre). Maandag 14 en dins dag 15 juli begint de voor stelling om 19.30 uur. Woensdag 16 juli om 16.00 uur. Tot slot is van vrijdag 18 tot en met zondag 20 juli Breskens (bij de haven) aan de beurt. De eerste twee voorstellingen beginnen om 19.30 uur, de laatste is zon dag om 16.00 uur. Sluiskil - Openbare basisschool De Vrije Vlucht in Sluiskil viert vrijdag en zaterdag het tienjarig bestaan van het schoolgebouw. Het voormalige pand brandde elf jaar geleden af. Als gevolg van deze brand moest het gebouw worden afgebroken. Op de plaats van de oude school werd een nieuw onderkomen ge bouwd. Tijdens de bouw werden de kinderen ondergebracht in de St. Anthoniusschool en in het noodgebouw bij de oude kleuter school de Hummelhof. In februari 1987 werd de nieuwe basisschool geopend. Reden voor de schoolleiding om nu het tien jarig bestaan te vieren. Op vrij dag 11 juli is er een spelletjesdag voor de kinderen. De feestdag op zaterdag 12 juli wordt om 10.00 uur officieel geopend door wet houder A. Stahl-Hemelsoet. Kinderen houden een rommel markt. Daarnaast vinden onder andere een enveloppenloterij en een tentoonstelling plaats. De brandweer van Sluiskil zet een brandweerauto bij de school om de kinderen de gelegenheid te bieden deze auto van binnen te bekijken. Als afsluiting van de dag worden ballonnen opgelaten. Heinkenszand - In het kader van him 35 Years' Celebration Tour treedt de Ierse folkgroep The Dubliners op vrijdag 3 oktober op in Zeeland. Het concert is vanaf 20.15 uur in de De Stenge in Heinkenszand. De entree, exclusief eventuele bespreekkosten, bedraagt 49,50. Op 12 juli begint de voorverkoop. Kaarten kunnen onder andere worden gekocht bij De Stenge, VW-Goes, en alle VW-bespreek- bureau's en GWK-ticketpoints in Zeeland. Van onze verslaggever Middelburg - Gedeputeerde Staten van Zeeland (GS) geven het niet op. Vandaag beslissen ze andermaal over de vraag of de stoepen van de Abdij moeten worden vernieuwd. Vorig jaar lannceerde GS ook een dergelijk voorstel, maar dat werd afgekeurd door Provinciale Staten. Die vonden een uitgave van ruim drie ton te duur en wilden het geld voor urgenter zaken gebruiken. Nu schijnt het herstel van de stoepen nog duurder te worden, want op de GS-agenda van vandaag prijkt een bedrag van 451.000 gulden. Er is nog een tekort van tachtig mille, maar dat zou dan als extra uitgave in de najaarsconferentie kunnen worden gepresenteerd. Zoals bekend zit de provincie veel ruimer in het geld dan in voorgaande jaren. De stoepen van de Abdij zijn nu nog van beton maar moeten volgens GS worden uitgevoerd in natuursteen. De stichting heeft inmiddels een bezwaarschrift richting provin ciehuis gestuurd. De stichting Van onze verslagagaver Middelburg - De WD in de Zeeuwse Staten wil een stimule ringsfonds met geld voor West- Zeeuws-Vlaanderen. WD-Statenlid Suurmond (te vens ambtenaar van Oostburg) deed gisteren die oproep in een vergadering van de statencomis- sie Algemeen Bestuur. Suurmond refereerde aan het NEI-rapport, waarvan de conclusie is dat er in de toekomst honderden extra ba nen zullen verdwijnen door het vertrek van de veren. De gemeen te Oostburg riep direct daarna om een stimuleringsfonds voor de regionale werkgelegenheid. Suurmond herhaalde gisteren die oproep. De andere fracties lieten er zich nog niet over uit. Terneuzen - Bij een kop- staartbotsing op de Westsluis, maandagmorgen even na zeven uur, zijn drie auto's beschadigd geraakt. Een 20-jarige automo bilist uit Zaamslag bemerkte te laat dat de beide voor hem rij dende auto's, bestuurd door respectievelijk een 22-jarige Hulstenaar en een 25-jarige man uit Terneuzen, afremden en tot stilstand kwamen. Terneuzen - Bij een snelheids controle op de rijksweg N61, maandagmorgen tussen acht en tien uur, zijn achttien automo bilisten bekeurd. Er geldt op de ze weg een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid be droeg 103 kilometer per uur. Tussen half elf en half twaalf werd ook snelheid gecontro leerd op de Guido Gezellestraat. Daar geldt 50 kilometer, 74 au tomobilisten reden te hard. Eén klokte bij radarinstallatie maar liefst 108 kilometer per uur. Breskens - Een 18-jarige Duit se motorrijder raakte zondag middag gewond toen hij op de kruising Havendijk/Puijendijk in de berm belandde, tegen een betonblok botste en als het wa re werd gelanceerd. Na enkele malen het wegdek te hebben geraakt eindigde zijn 'vlucht' in de sloot. Bij deze manoeu vres brak hij beide polsen en een sleutelbeen. De man werd overgebracht naar het zieken huis in Oostburg. De motor werd volledig vernield. Terneuzen - Een 29-jarige in woner van Leuven (B) kreeg zondag een dagvaarding omdat hij op de Buitenhaven in Ter neuzen werd betrapt met 5,2 gram softdrugs. Deze werden in beslag genomen. Brugge - Middelbare Hotelschool 'Ter Groene Poorte': Jeroen Verdurmen uit Axel. Clinge - Malpertuus, veertig perso nen. Jokeren: 1. G. van Water schoot, 2. mevrouw Van de Velde, 3. mevrouw Lambrecht, extra prijs: mevrouw Weemaes. Koewacht - Tweede hengelwed- strijd jeugd, HSV Koewacht. 8 tot en met 11 jaar: 1. P. de Schepper 810 gram, 2. R. Baert 470, 3. P. Luycks 350. 12 tot en met 15 jaar: 1. D. Vermond 700, 2. N. van Bam- bost 640, 3. R. Baert 330 gram. Axel - GOA, tweede veteranen- wedstrijd, Kleine Kreek, 26 deelne mers: 1. M. Cassier 3430 gram, 2. L. Audenaerd 2650,3. G. van de Voor de 2570, 4. G. Peelman 2560, 5. G. Stevens 2450 gram. Clinge - Clingse Hengelaarsvere niging, 37 personen: 1. E. van de Bosch, St.-Pauwels 11.150 gram; 2. P Verbeke, St.-Gillis 7250, 3. 0. Rammeloo, Clinge 7000, 4. D. van Landeghem, De Klinge 6150, 5. E. Vercauteren, Sinaai 5650 gram. Clinge - Gemeenschapscentrum Malpertuus. ANBO. Mat 1: 1. me- vroue Heye/E. Blommaert, 2. me vrouw Kempe/L. de Bot. Mat 2: 1. mevrouw Blommaert/L. Kegels, 2. mevrouw De Baere/J. Bouvre. Mat 3: 1. mevrouw De Bot/P. van Broeck, 2. mevrouw Peters/C. Ber tram. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter. 1. T. van Damme/J. van Mol, 2. L. Boonfl. Rogiers, 3. B. de Vrieze/I. van der Heijden. Lamswaarae - KBO, zaal De Lui fel: 1. E. van Waterschoot/F. Jans sen, 2. L. Platjouw- van Poelje/A. Lauwers, 3. A. van Driessche/H. Schelfhout. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. G. Hemelaar/A. Lauwers, 2, E. Volle- man-Caluwé/M. Freijzer-Sponse- lee, 3. C. Freijzer-van Hoeij/M. van Campen-Schelfhout. Koewacht - De Vlaschaard, 24 per sonen: 1. A. Roelans/P. de Schep per-van Grembergen, 2. M. D'- Hondt/M.Thuy, 3. R. Kempe/A. de Bock. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 28 personen: 1. A. de Gucht/C. de Kort, 2. A. Cort- vriendt/M. van der Hooft, 3. G. Cornelissens/R. van de Velde. Nieuw-Namen - De Kauter, KBO: 1. J. van Mol/A. de Deckere, 2. B. de Vrieze/A. van der Heijden, 3. H. de Maeyer/S. Rogiers. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. echtpaar Kegels, 2. mevrouw De Witte/E. Blommaert. Mat 2: 1. me vrouw Baeyens/G. de Witte, 2. me vrouw Blommaert/J. Heye. Mat 3: 1. mevrouw Depauw/J. Bouvre, 2. mevrouw Heye/A. de Windt. Westdorpe - Concordia, achttien personen. Mat 1: 1. E. Dhaene/G. Spuesens, 2. C. de Smet/M. Goet- hals. Mat 2: E. de Smet/A. de Pach ter, 2. A. Janssens/O. de Kever. Westdorpe - Concordia, twintig personen. Mat 1: G. Spuesens/C. de Smet, 2. M. Goethals/A. Dobbel aar. Mat 2: 1. F. Verhoosel/W. Kal le, 2. O. de Kever/E. de Smet. Horeca-consulente Annelies van Midden schroeft het erkenningsschildje van de Stichting Vakonderwijs Horeca (SVH) aan de muur van Het Wapen van Zeeland in Hoofdplaat. foto camile schelstraete Vlaanderen doorgelicht. Er wordt geke ken naar zowel de kwalitatieve- als de kwantitatieve aspecten. Doel is rust en duidelijkheid te verschaffen. Er is meer samenwerking nodig tussen de praktijk en de opleiding. Wij hebben handjes no dig die kwaliteit leveren en daar moeten we met z'n allen aan werken. Axel - R. Herman uit Axel was succesvol in de midfondvlucht vanuit Limoges. Hij behaalde met zijn duiven een tweede, elfde en 22e plaats. De Zeeuws-Vlaamse duivenliefhebbers deden het trouwens goed in deze vlucht. Van onze verslaggeefster Breskens - De Stichting Herdenking Zeeslag op Schoneveld is het niet eens met het advies van Gedeputeerde Staten om de provinciale bijdrage voor het jaarlijks terugkerende evenement in Breskens stop te zetten. Vanwege het slechte weer werden de duiven pas zondagmorgen om half tien gelost. Voor de de over- nachtfondvlucht vanuit Barcelona werden de duiven zaterdagmorgen gelost. Hier behaalde T. Thijs uit Heikant een tweede plaats. Limoges C.A. de Beule, Heikant 19.01 uur, 1116 mpm; R. Herman, Axel 19.01 en 1112; J. Braat, Zaamslag 19.02 en 1111; J. de Cock, Hulst 19.10 en 1106; L. van Kerkhoven, Clinge 19.10 en 1105; L. de Feyter-de Bruin, Koe wacht 19.08 en 1102; K. Minderhout, Westkapelle 19.24 en 1101; M. Bis schop, Kloosterzande 19.20 en 1100; J. van Maldegem, 's-Heer Arendsker- ke 19.26 en 1099; R. Herman, Axel 19.09 en 1098; Dankaart-Van Riel, St.-Jansteen 19.11 en 1097; M. Ver- rijzer, Krabbendijke 19.29 en 1097; G. Dusarduijn jr, 19.15 en 1093; J. van de Veeken, Heikant 19.09 en 1091; E. van Goethem, Clinge 19.15 en 1090; C. Bouterse, Colijnsplaat 19.44 en 1090; H. van de Veeken, Westdorpe 19.09 en 1090; J. Bras, Wemeldmge 1939 en 1089; M. Rokx, IJzendijke 19.12 en 1085; G. Schrier, Cadzand 19.16 en 1084; R. Herman, Axel 19.17 en 1083; M. Bisschop, Kloosterzande 19.29 en 1083; P. Schroevers, Arnemuiden 19.37 en 1079; L. van Wallenburg, Oost-Sou burg 19.32 uur en 1078 mpm. Barcelona Combinatie De Rijke, Stavenisse 13.42 en 14.09 uur; T. Thijs, Heikant 14.07; L.A. Lievense, Vlissingen 14.39; C. van de Graaf en zoon, Arne muiden 14.51; P. Schroevers, Arne muiden 14.53; combinatie Rijnhout, St.-Philipsland 15.02; J. Walpot en zoon, St.-Philipsland 15.02; E. Adriaansen, Kloosterzande 15.08; C. van de Graaf en zoon, Arnemuiden 15.15; J. van de Bos, Hengstdijk 15.17; J. Coppens, Eede 15.18; S. van de Velde en zoon, Breskens 15.22; L. Schoolmeester, IJzendijke 15.49; C. Dominicus, Goes 15.50; J. Ridderhof, Kloosterzande 17.30; L.J. Hengst, Westkapelle 17.42; F. van Geel, Westdorpe 17.49 uur. ontving dit jaar van de provincie een bedrag van 2500 gulden en wil deze financiële steun ook vol gend jaar graag ontvangen. „De Zeeslag op Schoneveld is een jaarlijks terugkerend evenement met een maritiem cultuurhisto risch aspect. Het zou zonde zijn als de provincie de geldkraan dichtdraait. De totale kosten van de herdenking bedragen zo'n 25.000 gulden. Die 2500 gulden kunnen we dan ook goed gebrui ken," aldus L. Polfliet namens de stichting. Polfliet meldt dat de stichting in middels door de provincie is uit genodigd voor een gesprek. „Ho pelijk levert dat nog wat op." Het bestuur van de stichting vroeg de provincie een structurele subsi die omdat het om een jaarlijks te rugkerende activiteit gaat. Maar GS vinden dat dergelijke evene menten ook zonder provinciale steun kunnen worden gehouden. Om toch de waardering en erken ning te uiten ten aanzien van de herdenking besloten GS alsnog een eenmalige stimuleringssubsi die te verlenen. Van onze verslaggever Middelburg - Met de opening van een manifestatie en de uitreiking van een speciale prijs is in Middelburg het post ume eerbetoon aan de Zeeuwse fotograaf Wim Riemens be gonnen. Wim Riemens overleed op rela tief jonge leeftijd maar liet een indrukwekkend oeuvre achter. Bekend zijn zijn tegenlicht-fo- to's van het Zeeuwse landschap en de natuurelementen. In de Vleeshal, het Zeeuws Mu seum en het Zeeuws Documen tatiecentrum in Middelburg zijn tentoonstellingen van zijn werk geopend. Zaterdag kreeg zijn weduwe uit handen van Com missaris van de Koningin Van Gelder de Zeeuwse Prijs van Kunsten en Wetenschappen uit gereikt. Aan de prijs zit een be drag van 5000 gulden vast. De prijs werd nooit eerder postuum overhandigd en is slechts elf keer in veertig jaar uitgereikt. De uitreiking van de prijs viel samen met de uitreiking van het speciale fotoboek Locaties-n the Spot. Middelburg staat de komende tijd in het teken van Riemens. Aan de Abdij en aan de onder kant van de Sloebrug zijn grote linnen doeken bevestigd met daarop afdrukken van zijn fo to's. Wanneer de brug openstaat kan het werk door al de wach tende automobilisten worden bekeken. De manifestatie zaterdag werd ingeluid door de musicus Wil lem Breuker op het carillon van de Lange Jan. Breuker was een persoonlijke vriend van Rie mens.

de Stem | 1997 | | pagina 15