De Wielingen houdt Zomerlopen Ad Hendriks boekt successen 1 Amateurs, jeugd en dagkaarthouders in koers Heikant Silvana Bauer houdt Zeeuwse eer hoog Van Veldhoven voert BI-schema aan Van Eerdenburgh en Knibbeler simpel door naar kwartfinales Terneuzense atletiektrainer met D-meisjes naar landelijke finale Zeeuwse atleten hebben zeker medaillekansen B2 'WS KORT Azië itie Rnicks turnen les ïockeyselectie DESTEM SPORT ZEELAND B3 4Er zijn liefhebbers die hun vakantie in die periode plannen' wieler SPATTEN SPORTNIEUWS KORT Baanwedstrijden atletiek Terneuzen Bestuur 't Vrije tekent voor NK Slotduel baancircuit in Vlissingen Beachkorfbaltoernooien in Zeeland Jeugdranglijst Tennis Club Animo Belfort-tennistoernooi van LTC Sluis zondag van start 4 JULI 1997 isteren in Hongkong ers uit Azië met 5-3 'n het goed bezochte ■ijd was in het kader ;art) in de gelederen, Vanaf het begin do de Aziaten in de 16e ër Karat Aziz, eorge Weah (AC Mi- Srazüiaan Dunga (Ja- met een schot van 20 a een combinatie met I uststand. ftal een aantal moge- rs uit te bouwen. Via )g 5-1. In de slotfase wi en Karim Bagheri p 5-3. 17. Karat 0-1,18. We- a 4-1, 64. Papin 5-1, 76. ten Iken zal worden uitge- 1 Jan Timman als Pre- dam met een score van nform de reglementen en tijdstip worden ge- herhaling tegen Ivan 5-1,5. Een nieuwe ze- lle titel opleveren, e met Sokolov. Nikolic er Sterren - Van den Doel Sosonko 0-1, Timman - Van der Wiel 7, 5. Soson- irren 5,9. Van den Doel 4 I Ier Weide 2. Dijk speelt volgend sei- erlands kampioen (25) |gen. Van Dijk traint al li seizoenen speelde hij tional Edwin Benne is 'van AMVJ uit Amstel- drie seizoenen ook als van de eredivisieclub is tter opgenomen, derful Six, het team dat inger de wereldtop be ng op, nadat hij was af- itste seizoenen actief bij "apan, Catania in Italië, deel aan de wereldkam- aand in Athene worden Ipioene op de 200 en 400 and Prix-wedstrijden in |:onde achter de Aüstrali- i seconden'was demtlete Junioren ook," zei Pérec. bntract bij de New York fer uit de NBA was trans- liegen een goede prijs na- |erjarige overeenkomst is ailjoen gulden, speelt al zijn hele basket- Tie club hem als eerste uit smaakmakers in de NBA. t, dan passeert hij Carl Knicks in dienst was. „Ik zei Ewing. Zijn doel: het htbij, maar toen verloren Iston Rockets. „Ik kijk er- pezorgen waar ze recht op Jaarde dat Ewing qua sa- llen als de grootverdieners Na het afwikkelen van de amende periode bezighou- asketballer aller tijden is punt zijn contract met de tan de Koninklijke Neder- pnder en Christian Selk be- aan de wereldkampioen- hten de kwalificatie-eisen ax naar KNGB-bestuurder ngere broer Alexander het ^n 51,50 punten vinden de behaalde tijdens de NK maar verklaarde zich so- de limiet te halen, een te Jdt voor de tweede keer de 4 GB," zo schreef Christi- :ampioenschappen van vol tijdens de Papendal Games ïn, negenvoudig olympisch ,zoen als atleet, idstrijden in Stockholm en af voor de Adriaan Paulen ixwedstrijd in Hengelo. Zijn nputer. kampioen verspringen, van- iok de 100 meter, 200 meter xlOO m) voegde hij nog vier /orig jaar in Atlanta was hij ;el de laatste Nederlandse en zich voor een groot toer- WK in Athene. gekeerd in de hockeyselectie 998 in Utrecht. De 29-jarige lunten maakte, had zich kort niet langer beschikbaar ge- maatschappelijke loopbaan. Et de nieuwe werkgever van lympische ploeg, alle mede- ezegd. Voor bondscoach Olt- middenvelder of linkervleu- I I I I I VRIJDAG 4 JULI 1997 Van onze atletiekmedewerker Oostburg - In recreatiecen trum 'De Pannenschuur' in Nieuwvliet start dinsdag 8 ju li de acht lopen tellende serie Zomerlopen van de West- Zeeuws-Vlaamse atletiekver eniging De Wielingen. ATLETIEK Hoe oud deze reeks is weet de huidige voorzitter Gerard Ultee niet met zekerheid te melden. „Dat is ver voor mijn tijd geweest zijn, want ik ben er pas sinds 1993 bij betrokken. De Wielingen is opgericht in 1984, kort daarna zijn ze gestart met deze lopen, die toen Kustlopen werden genoemd, omdat ze zich hoofzakelijk op en rondom de campings aan de kust werden gehouden. Later zijn het de Zomerlopen geworden, omdat men nu ook in de dorpjes achter de kust zoals Nieuwvliet, Zuid- zande, Groede en Retranchement lopen organiseert. Lopen die een aparte sfeer uitademen. Voor ve len een jaarlijks terugkerende reünie. Er zijn toeristen die spe ciaal in deze periode hun vakan tie aan onze kust plannen. Je ziet dan ieder jaar weer dezelfde ge zichten, een jaar ouder, maar nog steeds even enthousiast. Niet alleen vanuit Nederland, maar ook een groot aantal Duit sers en Belgen, zodat we het pre dikaat internationaal zeker mo gen voeren. We zien trouwens nog steeds een stijgende tendens qua deelnemersaantal. Dat bete kent dat het aan blijkt te slaan. Onze formule is eenvoudig. Steeds op de dinsdagavond, vrij wel steeds dezelfde afstanden en hetzelfde starttijdstip. Behalve de laatste in verband met de in vallende duisternis. Er zit ook een aantal schitterende parcour- sen in. Onder meer Retranche ment, waar het grotendeels over de Wallen gaat, beschikt over een uniek parcours, maar ook Zuid- zande heeft een aantrekkelijk parcours, evenals Nieuwvliet- Dorp trouwens. We kunnen ieder jaar op een vaste ploeg medewer kers rekenen en in sommige dorpjes is het een jaarlijkse te rugkerende hoogtijdag. Ook die vaste medewerkers hou den er rekening mee wat betreft vakantieplannen. Dit jaar gaan we trouwens de veilgheid extra aandacht geven. We gaan probe ren de parcoursen autovrij te ma ken. Dit jaar is de reeks lopen weer met één uitgebreid. Ik ben van mening dat we met acht lo pen, waarvan er één door de Triatlon Vereniging Oostburg wordt georganiseerd, aan ons maximum zitten. Het moeten er beslist niet meer worden, want vergeet niet dat onze medewer kers iedere week in actie moeten komen. De lopers kunnen nog een keuze maken, zij niet." Pannenschuur, nieuw toegevoegd aan de kalender, opent dit jaar dus de reeks. Voor de afsluiting zorgt traditiegetrouw de klassie ker Groede-Oostburg-Groede. KALENDER 8 juli: Pannenschuur Nieuwvliet- Bad. 15 juli: Retranchement. 22 juli: Nieuwvliet-Dorp. 29 juli: Groede-Dorp. 5 augustus: Zuidzande. 12 augustus: Napoleonhoeve Bres- kens (organisatie TV Oostburg). 19 augustus: De Zeemeeuw Cad- zand-Bad. 26 augustus: Groede-Oostburg- Groede. De afstanden voor de jeugd zijn steeds 750 en 1500 meter. Alle leeftijdscategorieën hebben meestal afstanden rond de drie, vijf en tien kilometer. De jeugd start steeds om 19.30 uur. De ove rige categorieën om 19.50 uur, behalve Groede-Oostburg-Groe de waarbij men om 19.00 uur met het programma begint. ATLETIEK Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - De D-meisjesjuniorenploeg van het Terneu zense Scheldesport wist zich onlangs als enige Zeeuwse ploeg tijdens de gebiedsfinale in Tilburg te plaatsen voor de landelijke finale. Dat betekent dat trainer Ad Hen driks met 'zijn' meisjes in september naar Alphen aan de Rijn mag om die landelijke finale af te werken. Het is al een poosje geleden dat Scheldesport, dat duidelijk in de magere jaren zit, zich weer in de schijnwerpers wist te plaatsen. In de laatste periode begeleidde ik haar trouwens samen met Wilfried Geeroms. De Belg was de specialist op hordengebied. Het was een heerlijke tijd met een dergelijk gedreven talent te mo gen werken. Krenten in de pap van een trainer. Trouwens, ik heb in die dagen ook veel plezier be leefd aan de vrouwen-competi- tieploeg die tot twee keer toe na tionaal kampioen werd in de vierde klasse. Dit met Maja de Jonge, Elly de Jonge, Ankie de Bie, Jolanda de Jong, Marjo van Eetvelt en Gré Hendriks. Er waren in die dagen ook leuke prestaties van onze jongens, zoals Henk-Peter de Jonge die natio naal kampioen werd op de 400 meter en 400 meter horden en Rik Harmsen. Die tijden zal ik nooit meer mee mogen maken. Die sa menhorigheid binnen de groep was toen bewonderenswaardig. Die kwamen echt om te trainen en dat mis ik vandaag de dag toch wel een beetje. Het is een afspie geling wat in de maatschappij gaande is. Het individualisme is overal merkbaar. Dat herken je ook in de sport. Dat neemt niet weg dat we met het huidige groepje leuk bezig zijn. Kijk, als trainer heb je op de allereerste plaats materiaal nodig. Daar naast materiaal dat bereid is wat te doen. Op dat gebied ben ik een ouderwetse. Geen juffrouw voor een kindercrash. Dan zou ik er gelijk mee kappen. Er mag best een lolletje gemaakt worden, maar tijdens een training of wed strijd moet er serieus gewerkt worden. Het vijftal begrijpt dat. Ze zullen dat straks in Alphen aan de Rijn ook moeten begrij pen. Niet iedereen krijgt een kans om zich met de beste vijftien ploegen van Nederland te meten. Ik hoop op een zevende tot tiende plaats. Wordt het korter dan de zevende dan hebben we boven matig gepresteerd. Wordt het buiten de tien eerste dan valt het me tegen. We gaan er met zijn al len ons best voor doen." „We hebben eindelijk weer eens een leuk groepje. Het motiveert weer een keer en als trainer ga je weer met plezier naar het Zuider sportpark. Kijk, ze zitten in een leeftijd dat er wel een keer ge mopperd wordt. Mag ook best, maar het is een groepje dat samen iets wil bereiken. Dat merk ja aan alles." Het groepje dat Ad Hendriks vo rig jaar tot zijn beschikking kreeg bestaat uit: Manon Wakker (1000 meter en kogelstoten), Wendy Docters (60 meter horden, hoogspringen en estafette), Jisca Docters (60 meter horden, speer werpen en estafette), Anne de Vlieger (60 meter, 1000 meter en estafette) en Patricia Davidse (60 meter, verspringen en estafette). Met name op de estafette maak ten ze tijdens de voorronde en de gebiedsfinale indruk. Tot twee keer toe>werd de beste Zeeuwsec prestatie aller tijden op dit on derdeel verbeterd. In Tilburg werd de 4 x 60 meter op 32,72 se conde gebracht. „Een onderdeel waar we de laat ste tijd ook veel aandacht aan hebben besteed en het zou me niet verbazen als we nog een keer onder de nu neergezette tijd dui ken." Ad Hendriks, 47 jaar inmiddels, ziet het weer zitten. De Amster dammer, die in 1975 in Terneu zen neerstreek, beleefde in de eind zeventiger en begin tachti ger jaren gouden tijden als trai ner. Hij kreeg er het talentje Mar jan Olyslager onder zijn hoede. „Ik kreeg ze in 1977 als B-juniore van Elly de Jonge. Het was gelijk prijs. In datzelfde jaar werd ze zowel op de 80 meter als 80 meter horden Nederlands kampioene. Het was het begin van een in drukwekkende loopbaan, die via de Europese jeugdkampioen schappen en de Europese kam pioenschappen in Helsinki leidde tot de Olympische Spelen in Se oul. TENNIS Van Eerdenburgh en Knibbeler stonden hun opponenten Ben Huisman en Sjef Bogaert in de eerste set nog twee games toe. In de tweede set was er helemaal geen kruit meer gewassen tegen ;an Eerdenburgh en Knibbeler: 6-2,6-0, Alain Joos uit Kloosterzande be reikte in het enkelspel-C2 als eer ste de halve finales. Joos versloeg ®twee sets zijn clubgenoot bij TC hontenisse Peter de Roeck. jn de laagste categorie zijn onder- rissen zeven van de acht kwartfi nalisten bekend. Mare de Beule kwalificeerde zich door vrij jeen- voudig te winnen van-Tom de rinit. In de kwartfinale moét De heme het opnemen tegen cle als eerste geplaatste Dennie Cappen- rijk. Perry van Heese zegevierde tteewheelend over Wim Strobbe. ■toernooi-organisator Van Heese de zich niet echt in te span nen. Hij was veel 'vaster' dan over Van Kerkhoven/De Koster. i/Ver: rc/De Ad Hendriks, de Terneuzense atletiektrainer die met 'zijn' Schel- desport-jeugd naar de landelijke finale voor D-meisjes vertrekt. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Heikant - In Heikant vinden zondag 6 juli de traditionele wie lerwedstrijden plaats om de Grote Prijs Amstel voor dagkaart houders en de elitewedstrijd voor amateurs zonder contract plaats. Eddy Weemaes is al 31 jaar verbonden aan het ijverige wielercomité, dat niet schroomt om heel Zeeuws-Vlaanderen af te lopen voor sponsoring van hun wielerwedstrijd. Van onze tennismedewerker Kloosterzande - In het Kloosterse Windtoernooi van Tennis Club Hontenisse uit Kloosterzande plaatsten Ronald van Eer denburgh en Berry Knibbeler zich moeiteloos voor de laatste acht op het dubbel-C2-schema. Strobbe. Soms geraakte Van Hee se in de games op achterstand, maar door dan wat offensiever te spelen keerde hij het tij. Van Hee se speelt in de kwartfinale tegen Desiré de Schepper, met plaat singsnummer twee. Verder moet Koen van de Berg aantreden tegen Helmuth Crombeen. Philip de Baets plaatste zich eveneens. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: kwartfinale: Alain Joos-Peter de Roeck 6-3, 6-4. D2/E: tweede ronde: Mare de Beule-Tom de Smit 6-1,6-4; Philip de Baets-Jos van Heese 2-1, opgave Van Heese; Perry van Heese-Wim Strobbe 6-0, 6-1. DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Van Eerden- burgh/Knibbeler-Huisman/Bogaert 6-2, 6-0. Dl: eerste ronde: Kint/Ivens-Van Ac- ker/De Baets 6-3, 7-6. D2/E: kwartfinale: De Waal/De Waal- Van Heese/De Smit walk over De Waal/De Waal; Jeangout/De Bock-Van Jole/Van heese 6-3, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Vlaeminck/Van de Walle-Hoofman/Hoofman 6-4, 6-2. D 35+: eerste ronde: Van Kerkhoven/De Koster-Schanssema/Verschueren walk Weemaes krijgt de nodige assis tentie van secretaris Frans de Nijs, penningmeester Wardje van Hoof en de leden Gerard de Rijk en Johan Spies. „Qua financiën hebben we hier in Heikant nooit problemen. De mensen geven gul. Zowel in als buiten Heikant weet men dat we een koers houden. Vandaar dat er opnieuw een goed gevulde pre- miepot is en natuurlijk de geld prijzen. Het nog meer opschroe ven van het prijzenschema vin den we niet noodzakelijk. Alleen dus jammer dat er in Bergen op Zoom op onze dag nog een koers wordt verreden. Dat kost ons renners. Vooral uit Brabant, want die gaan aan de slag in Ber gen op Zoom," aldus Weemaes. Om 12.30 uur gaan de eerste jeugdrenners van start tijdens hun dikke bandenwedstrijd. De ze wedstrijden winnen steeds meer terrein en ook in Heikant wordt er een goede opkomst ver wacht. Na de jeugd komen de dagkaart houders op het parcours van 4500 meter. Bij deze renners gaat de meeste aandacht uit naar regio naal favoriet Eric Vereecken. Hij zal de steun krijgen van enkele Flora-renners zoals Karei War nier uit Hulst. Verder worden de regionale ren ners Fonnie Martens, Rinse van Etten, Hennie Gijsel en Rudie Dieleman aan de start verwacht. Deze wedstrijd telt als plaat singswedstrijd voor de finale van de Grote Prijs Amstel die elk jaar wordt verreden. Ook in Oost- Souburg vindt nog een dergelijke wedstrijd plaats. Om 15.30 uur gaan de amateurs van start voor hun wedstrijd over 100 kilometer (24 ronden). Onder de deelnemers Patrick van Pas- sel, Danny Schaut, Martin de Jaeger, Edward Farenhout, Jo han van Schaik, Peter Mol, Fran cois Franse, Johny van der Kloos ter, Mario van Vlimmeren en Dennis Mesu. Uit België worden mannen als Dirk Ongenae en Ed win Enthoven verwacht, terwijl de organisatie ook rekent op de komst van enkele sterke Letten uit het Gentse. De sterkte van het rennersveld kan dus nog vrij aar dig worden. Van onze atletiekmedewerker Goes - De kleine Zeeuwse delegatie die komend weekend deelneemt aan de nationale atletiekkampioenschappen voor senioren in Emmeloord heeft zeker medaillekansen. Dat geldt beslist voor A-junior Erwin Simpelaar van het Goese AV'56. Simpelaar, al zeker van deelname aan de Europese jeugdkam pioenschappen over een aantal weken in het Sloveense Ljubljana, kan met de kogel op het podium komen. Op de ranglijsten staat hij na de Brit Shawn Pickering van AAC (20,10 meter) en Ben Vet eveneens van AAC (19,00 meter) als derde. De Goesenaar heeft bij de senioren 17,36 meter achter zijn naam staan. Simpelaar komt ook in actie met de discus, waarmee zijn persoonlijke beste pres tatie van 50,18 meter wellicht niet voldoende zal zijn voor een po diumplaats. Zijn clubgenoot Floor van Lamoen, meervoudig Zeeuws record houder op dit onderdeel, komt uit op de 20 kilometer snelwande len. Ook hij heeft goede podiumkansen. Sebastien Schletterer is een vraagteken. De Middelburger heeft de laatste maanden veel blessureleed gekend. Om deel te kunnen nemen aan grote toer nooien heeft hij zich aangesloten bij het Amsterdamse AAC. Het zou in elk geval een grote verrassing zijn als hij op de 800 meter binnen de top drie loopt. Naast dit trio komen nog twee ex-Zeeuwen in actie. Anjolie Wis se, die haar atletiekopleiding bij het Goese AV'56 genoot, maar nu lid is van het Utrechtse Hellas, komt uit op de 800 meter. Zij moet in staat zijn een medialle binnen te halen. Dat geldt in mindere mate voor Erwin Mortier, die de beginselen van de atletieksport bij Piet Lossie in Hulst leerde. Via Atletica is hij in Eindhoven bij PSV terecht gekomen. Mortier komt in actie op de 100 meter en het onderdeel verspringen. FRANK GEENSEN uit Philippine behaalde tijdens het open Bel gisch kampioenschap van de Belgische Vrije Bond een dertiende plaats in Vlierzele, De titel bij de jongeren ging naar Mare Cocquit en de Belgische driekleur bij de ouderen hangt nu om de schouders van Antwerpenaar Jan Vervecken. WIM DE WAAL uit Axel wist in het Belgische Overslag een wed strijd bij de WAOD winnend af te sluiten. Terneuzen - De Terneuzense atletiekvereniging Scheldesport houdt op zaterdag 5 juli baanwedstrijden vanaf veteranen tot en met pupillen. Voor de mannen-senioren staan onder meer op het programma de loopnummers 100,1500 en 5000 meter. Daarnaast de technische nummers verspringen, hoogspringen, kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen. Hetzelfde programma hebben de A- en B-junioren af te werken. De wedstrijden, die op het kunst stof van het Zuidersportpark worden afgewerkt, beginnen om 10.00 uur. Sluis - Wellicht is er in geen enkel bestuur zo weinig verloop als bij de zwemclub 't Vrije in Sluis. Rinus Leenhouts voert al sedert de vijftiger jaren de ploeg aan. Een club met slechts een twintigtal actieve leden en zonder accommodatie, want een paar jaar geleden werd het zwembad, dat gesitueerd was in de Damse Vaart geslo ten, omdat de waterkwaliteit te wensen over liet. Heeft men op het gebied van wedstrijdzwemmers en zwemsters weinig te bieden, op organisatorisch vlak en dan meer bepaald bij het Iangebaanzwemmen mag men zich op nationaal vlak een van de grootste noemen. Leenhouts wordt eveneens al jaren bestuur lijk bijgestaan door secretaris Rinus de Moor, penningmeester Ko Scheerens en de leden Piet Barendse, Ria Remijn, Betsy van Oor schot en Nel Vercruysse. De mannen die op de twee zwemdagen het vele bijkomende 'vuile werk' opknappen zijn Willy Schram, Juliën du Fossé, Adrie Vinke en Rini den Dekker. Laatstgenoem den zijn trouwens twee bestuursleden van het Breskense Schelde- stroom, die bereid gevonden zijn de ploeg te versterken. Iets wat in Sluis op prijs wordt gesteld. Wedstrijdleider op zaterdag is Wim Buys uit Oost-Souburg. Jan van den Hoorn heeft zondag de wed strijdleiding in handen. Vlissingen - In Vlissingen staat dinsdag 8 juli de vijfde en laatste wedstrijd van het Zeeuwse baancircuit voor senioren en A-, B-, C- en D-junioren op het programma. Een circuit dat voor de eerste keer op de kalender stond en tot nu toe aan de verwachtingen heeft beantwoord. In Vlissingen staat er voor de mannen een sprinttweekamp (100 en 200 meter), een 800 en 3000 meter, een werptweekamp (kogelstoten en speerwerpen) en hoogspringen op het programma. De A-jongens, vrouwen en A-meisjes hebben exact dezelfde onderdelen op het programma staan. In de overige categorieën staat er steeds een sprint- en werptweekamp en hoog- of verspringen op de rol. De wedstrijden, die door Dynamica op het kunststof van Baskensburg worden gehouden, beginnen om 19.45 uur. Er kan tot 18.15 uur worden ingeschreven. Terneuzen - Het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond afdeling Zuid-West houdt dit jaar een drietal beachkorfbaltoernooien aan de Zeeuwse en Zuid-Hollandse kust. Deze toernooien zijn onder deel van een landelijke programma beachkorfbal-evenementen. Er wordt op een drietal verschillende locaties een beachkorf- baltoernooi gehouden, namelijk op zaterdag 5 juli in Vrouwenpol der (Breezand), zaterdag 12 juli in Ouddorp (Paal 10) en zaterdag 16 augustus in Dishoek (Kaapduin). De toernooien duren van 11.00 tot 16.30 uur en de toegang is gratis. In Ouddorp wordt zaterdag 12 juli het open Nederlands kam pioenschap beachkorfbal gehouden. Onder de deelnemers bevin den zich topteams als Deetos uit Dordrecht en DKOD uit Heel- sum. Deze teams zijn meervoudig Nederlands kampioen in het 'ge wone' korfbal. Naast de strijd om de 'beachtitel' wordt er gestre den om serieuze geldprijzen. Deze toernooien zullen, in navolging van de eerste gehouden beachkorfbal-evenementen, garant staan voor spectaculair korfbal. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Van de Zeeuwse 'kolonie' in het K3 jeugdranglijst toernooi van TC Animo is alleen Silvana Bauer nog in de race. De speelster van LTC Kruiningen bereikte bij de 12-jarigen via drie overwinningen op rij de halve finale. TENNIS Silvana Bauer maakt hiermee haar plaatsing volledig waar. Zij was namelijk als 3/4 ingeschat. In de eerste ronde versloeg Bauer met forse cijfers (6-0,6-1) Nathaly Kiel uit Kampen. Vervolgens bleef ze in drie sets Margo Boer uit Woubrugge (district Leiden) de baas: 1-6, 6-3, 6-2. In de kwartfi nale slaagde ook Dirtzen van de Veen uit Sneek er niet in om Sil vana Bauer een halt toe te roepen: 6-3, 6-2. In de halve finale speelt de Zeeuwse tegen Katy Bleyen- berg uit Breda. De West-Brabant- Van onze tennismedewerker Sluis - Het 29e Belfort tennistoernooi in Sluis start op zondag 6 juli. De finales zijn op zondag 13 juli. Tim van Veldho ven voert het Bl-schema aan, voor Bernd van Quekelberghe. TENNIS .Er zijn in totaal 170 deelnemers die goed zijn voor 215 wedstrijden. Tennispark 'De Zwie per' in Sluis beschikt over vier verlichte ba nen. Er wordt in 19 onderdelen gespeeld. De eerste wedstrijden staan gepland om 09.30 uur, de laatste wedstrijden om 21.00 uur. „Ruim 200 wedstrijden in acht dagen is mooi. De vakantiespreiding ten spijt valt het niet tegen. Er is een redelijk sterke bezetting in de hogere categorieën," zegt wedstrijdleider Ma rio Leenhouwers. Zijn rechterhand is Maurits van Daele. In de wedstrijdcommissie 'zetelen' Jan van Keulen en Johan Vermeulen. Bonds- gedelegeerde is John Leenhouwers. Van Keulen zorgt voor het hele randgebeuren rondom het tennissen. Hij zorgt er voor dat het niemand aan iets zal ontbreken middels de grote feesttent, die weer centraal op het tennispark staat. Zaterdag 12 juli is het 'bal avond' met een live-band. Het wordt dan ook een echte feestavond. Een grote verloting zorgt er dan voor dat niet alleen de toernooi- winnaars in de prijzen vallen. Uit Oosterhout, van de tennisvereniging Strijdo, komt er een groepje van 14 jongens en meisjes. Hun gemiddelde speelsterkte is C1/C2. Tim van Veldhoven hoopt zijn titel te prolongeren in de Bl-categorie. Isabelle Leenhouwers hoopt weer de beste te zijn bij de Bl-vrouwen. Zij heeft het afgelopen jaar nauwelijks gespeeld - begin mei is haar doch tertje Mijke geboren - maar klasse verloo chent zich niet. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: 1. Tim van Veldhoven, 2. Bernd van Quekel berghe. B2:1. Menno Leeuwenburg, 2. Mario Leenhouwers, 3. Tony Seen, 4. Duncan Blackman. Cl: 1. Donovan Blackman, 2. Ruben verheul, 3/4. Ralf Vervaet en Philip Haldermans. C2: 1. Gert-Jan Louweret, 2. Fred Elliott, 3/4. Maarten de Jong en Robert Lippens. Dl: 1. Vincent Verheul, 2. Dwight van Hulle, 3/4. Kristof Praat en Gracias Vervoort. D2:1. Patrick de Waegenaere, 2. Peter Remijn. D 35+: 1. Aery Bentley, 2. Michel Lison. DUBBELSPEL BI: Gorthmanns/Van Veldhoven, 2. Pieters/Van Quekelberghe. Cl: 1. Bentley/Van waterschoot, 2. Van Heelsber- gen/Trapman. Dl: 1. Bentley/Van de Kerckhove, 2. Heising/Prahl. VROUWEN ENKELSPEL BI: 1. Isabelle Leenhouwers, 2. Jessie Bouwhuis. Cl: 1. Christianne Vriends, 2. Carina van Tiggelen. C2: 1. Lili Jasperse, 2. Martine Simonse. Dl: 1. Annoeska Willemsen, 2. Lucia Vosters. D2: 1. Sandra Dejaeger, 2. Maria Verbelen. DUBBELSPEL Dl: 1. Minnaert/De Schepper, 2. Dekker/Schoup- pe. GEMENGD DUBBELSPEL B: 1. Vriends/Gorthmanns, 2. Leenhouwers/Leen houwers. Cl: 1. Risseeuw/Schram, 2. De Riik/De Bruyckere. Dl: 1. Lison/Lison, 2. Custers/Lefever. se was in de kwartfinale met 6-3, 6-4 te sterk gebleken voor Merlyn Attoon uit Brouwershaven: 4-6,7- 5,6-1. Eerder was Bleyenberg ver antwoordelijk voor de uitschake ling van de als eerste geplaatste Ferwerda. Bij de oudste meisjes (tot en met 16 jaar) werd Jeantien van den Dries uit Ovezande in de kwartfi nale uitgeschakeld door Renée Baselmans uit Waalre. De Oost- Brabantse had het echter verre van gemakkelijk tegen Van den Dries: 6-7 (4-7), 7-5, 6-2. Van den Dries maakte haar plaatsings nummer 7/8 waar door achtereen volgens te winnen van Sabine van de Bor (Haarlem, 6-4, 2-6, 6-3) en Pauline Aanstoot (Markeloo, 6-4, 6-2). Mirjam Roose van MLTC uit Middelburg verloor in de eerste ronde in drie sets van Jennifer Mitchell uit Californië: 4-6,6-1,6- 4. Corine Blankenburgh (MLTC) was beoogd halve finaliste, maar verloor in haar eerste optreden met 6-4, 6-3 van Davina Algera uit Leeuwarden. Lenneke Cle ment uit Heinkenszand kon het in de eerste ronde niet bolwerken te gen Ellen Lely uit Oeffeit (Bra bant): 7-5, 6-0. Bij de oudste jongens werden de Animo-representanten Gert-Jan Louweret, Ronny van Kessel en Dennis Bommelijn allen in de eer ste ronde in straight sets uitge schakeld. Respectievelijk Wouter Dankelman (Den Haag, 6-3, 6-4), Derk Reuland (Den Haag, 6-1, 6- 4) en Niek Bouwhuis (Nijverdal, 6-0, 6-1) waren te sterk voor de Zeeuws-Vlamingen. Bij de 14-ja- rigen verloren Sander Roose en Alexander Nonnekes in de kwart finale van Jochem van der Hoeven (Enschedé, 6-2, 1-6, 6-1) respec tievelijk Peter Bruysten.

de Stem | 1997 | | pagina 9