Wim Jansen trainer van Celtic Ad Hockey vrouwen lijden dure nederlaag tegen B-ploeg Australië 'Ik vind mezelf geen Tour-winnaar' 'Het zal heel moeilijk worden' Van Eerde Kuibbeler door naar Oud-Feyenoorder tekent contract voor drie jaar bij Schotse club Terneuzense DE STEM SPORT B2 Jalabert laat zich niet gek maken Rouen eert Jacques Anquetil Wassen beeld van Mike Tyson nu in griezelkamer Alex Zülle start twee weken na sleutelbeenbreuk morgen in Tour SPORTNIEUWS KORT Wereldelftal verslaat selectie Azië Geen kampioen op NK schaken Van Dijk in Deense competitie Edwin Benne trainer AMVJ Pérec niet naar WK atletiek Ewing langer bij New York Knicks Broers Selk niet naar WK turnen Lewis naar Papendal Games Klein Gebbink terug in hockeyselectie de STEM i i i i i VRIJDAG 4 JULI 1997 Seoul (anp) - De hockeysters hebben gisteren in Seoul de eerste nederlaag geleden in het zeslandentoernooi. De na tionale vrouwenploeg verloor met 2-0 van de B-ploeg van Australië. Het was een duur verlies, eentje die 20.000 gulden waard was, het verschil tussen de eerste en twee de plaats in het eindklassement. Door de overwinning namen de Australische speelsters een optie op de eindoverwinning. Slechts bij verlies morgen tegen Zuid- Korea gloort er nog een kansje voor Oranje dat het toernooi te gen het zwakke Canada afsluit. „Een tegenvaller," oordeelde oud-international en manager Lisette Sevens over het verlies. „Vooral omdat Australië met een B-ploeg in Seoul aanwezig is." Voor Sevens lag de oorzaak van de nederlaag in het respect waar mee Oranje de tegenstander tege moet trad. „Het ontzag voor Au stralië was enorm. Voordat onze meiden het veld opliepen, ston den ze bij wijze van spreken al met 1-0 achter." In de eerste helft ontsnapte Ne derland door prima werk van doelvrouwe Touw aan een ach terstand. Australië verzamelde tien strafcorners, maar de sluit post van MOP verdedigde haar doel als een leeuwin. Drie minu ten na de rust was het raak. Een strafcorner belandde op de paal en uit de rebound scoorde Au stralië 0-1. Twintig minuten later werd het uit een omstreden straf- bal 0-2. Seoul. Zeslandentoernooi vrouwen. NEDERLAND - AUSTRALIË 0-2 (0-0). Toeschouwers: 200. Strafcor ners Nederland: 3, Australië: 12. NEDERLAND: Touw; Duyster, Van den Boogaard, Veenstra en Deiters; Hanneke Smabers, Thate en Van den Broek; Van de Kieft, Van der Wielen en Kuipers. Vlie gende wissels: Boomgaardt, Teeu- wen, Donners, Minke Smabers. Zuid-Korea - Engeland 2-1, Cana da - Argentinië 1-0. Stand: 1. Australië 4-7 (11-2), 2. Nederland 4-6 (7-3), 3. Zuid-Korea 4-4 (7-7), 4. Groot-Brittannië 4-3 (6-5), 4. Argentinië en Canada 3-2 (3-9). Van onze verslaggever Londen - Het Schotse Celtic heeft Wim Jansen (53) aan gesteld als nieuwe trainer. De oud-Feyenoorder teken de gisteren een driejarige verbintenis op Parkhead. Zijn benoeming kwam als een verrassing in Schotland waar eerder de namen cir culeerden van Barcelona's Bobby Robson en de Portu gese bondscoach Arthur Jorge. Celtic-fans zelf had den een voorkeur voor Jo- han Cruijff. Celtic-eigenaar Fergus McCann zei dat de laatste maanden een tiental topcoaches was gevolgd. Wim Jansen, laatst werkzaam in de Japanse J-League, was tenslot te gekozen vanwege zijn 'organi satievermogen, aanvallende speelstijl en wereldbefaamde tac tische expertise'. Hoogste niveau Jansen zei bij een perspresentatie altijd een zwak voor Celtic te heb ben bewaard sinds de door Feye- noord gewonnen Europacupfinale op 6 mei 1970. „Celtic is een top club. Ik zal alles doen ze zo snel mogelijk terug te brengen op het hoogste niveau," aldus de nieuwe trainer. McCann toonde vervol gens een steunbeteuging van Jo- han Cruijff die verklaarde dat zijn vriend Wim Jansen de beste keuze was geweest. Jansen komt op een moeilijk mo ment naar Parkhead. Hij is opvol ger van de voortijdig in mei ont- Wim Jansen toont zijn nieuwe clubkleuren in het Celtic-stadion. slagen Tommy Burns, inmiddels jeugdtrainer bij Newcastle Uni ted. Het werd Burns vooral aange rekend dat hij in de eentonige Schotse competitie nooit van ri vaal Rangers kon winnen. Bij Celtic spelen op dit moment vele interne problemen. De Itali aanse ster Paolo Di Canio werde deze week beboet omdat hij zich niet fit verklaarde om de voorbe- reidingstoernee door Nederland mee te maken. Di Canio heeft eer der om een transfer gevraagd. Net als Pierre van Hooijdonk enige maanden geleden de andere pu bliekslieveling, de Portugees Ca- dete, vergelijkbare problemen. Wim Jansen begint onder enorm grote druk aangezien Celtics aartsrivaal Glasgow Rangers op het punt staat het gedeelde Schot se record van negen achtereenvol gende kampioenschappen te bre- foto reuter ken. Rangers heeft daarvoor al weer diep in de buidel getast en inmiddels alweer vier serie-A- spelers gecontracteerd, onder wie de Zweedse aanvoerder Jonas Thern. Celtic speelt zaterdag de eerste oefenwedstrijd tegen een amateurclub. Dinsdag speelt de Jansen-formatie tegen FC Veere en woensdagavond het eerste se rieuze treffen tegen FC Gronin gen. Direct na de Nederlandse sta ge reist Celtic naar Dublin voor een toernooi met onder andere PSV en Newcastle United. Mister Feyenoord Jansen was in zijn actieve loop baan Mister Feyenoord. Tussen juni 1966 en maart 1980 speelde hij ruim 650 wedstrijden in het eerste van Feyenoord. In 1980 ver trok hij naar de Washington Di plomats, een jaar later kwam hij naar Ajax, waar hij één seizoen speelde. Hij speelde 65 keer voor het Nederlands elftal. Vanaf 1982 was hij vijf jaar jeugd- en assistent-trainer bij Feye noord. Daarna werd hij coach bij Lokeren en technisch directeur bij SW, voordat hij in maart 1991 de Zweed Bengtsson bij Feyenoord opvolgde als trainer. In december 1993 verliet hij de club als tech nisch directeur. Hij vertrok, om dat de spelers onder de door hem aangestelde trainer Van Hanegem te weinig discipline toonden. Jan sen, de kleine zwoeger op het mid denveld, assisteerde vervolgens in Saudi-Arabië bondscoach Leo Beenhakker. Aan dat avontuur kwam al na zes weken een einde. Later in het jaar tekende Jansen een contract bij San Frecce in Ja pan. Daar nam hij eind vorig jaar ontslag. Hij werd genoemd als de opvolger van Co Adriaanse als directeur opleidingen bij Ajax. Maar Jansen wilde niet langer als jeugdtrainer door het leven. Hij wüde een club en het werd Celtic. Qyiui ii )'.;ü.i Door Ad Pertijs Rouen - Once is sinds gisteren weer roze gekleurd. Een keer per jaar, tijdens de Tour, is dat de oorlogskleur van de door de blin- denloterij onderhouden Spaanse topploeg. Angstaanjagend is de equipe van Manoio Saiz echter nog niet in de dagen voor de Tour, die zaterdag in Rouen van start gaat. Alex Zül- le oogt als een aangeschoten krij ger en medekopman Laurent Jala bert spreekt de concurrentie ge ruststellend toe. „Riis is te klop pen, maar niet door mij," vindt de nummer een van het wereldbeker klassement. In de stromende regen werkte On ce gisteren ten zuiden van Rouen een eerste trainingstocht af met Zülle. „Het is niet aan mij om te oordelen of het goed of fout is wat Alex doet, maar ik plaats er mijn vraagtekens bij," zegt de 28-jarige Jalabert over de manier waarop Zülle ondanks een 'verse' sleutel beenbreuk alsnog besloot de Tour te rijden. Jalabert: „Ik moet er niet aan den ken om zestien uur na een operatie al weer op de fiets te kruipen. In al zijn wilskracht heeft Alex mis schien de realiteit een beetje uit het oog verloren." De Fransman die in 1995 verras send vierde werd in de Tour en en kele maanden later zelfs de Vuelta won, is sinds de totale ineenstor ting in 1996 een relativerend ren ner geworden. Hij is niet langer de man over wie de concurrenten zeggen dat hij geen tweede kop man naast zich duldt. „Alex had voor zijn val meer kansen op een podiumplaats dan ik. Met twee hadden we van bepaalde situaties kunnen profiteren. Nu is het alsof we in korte tijd vleugellam zijn geraakt." En daar baalt Jalabert van. Op de vraag of hij niet blij is als enige kapitein te vertrekken, zegt hij zonder aarzelen: „Helemaal niet." Jalabert is veranderd, of hij speelt verstoppertje. Hij vertelt het ver haal van een renner die niet langer geportretteerd wil worden als de 'Hoop van de Natie'. Dat was hij een jaar geleden nog wel. Na zijn gouden jaar 1995 had de Franse pers de opvolger van In- durain gevonden. Jalabert werd de hoogte in geschreven, maar na zijn rampzalige Tour (waarin hij vlak voor de rustdag uitviel) sa belden de kranten hem net zo ge makkelijk weer neer. Virenque r werd hun nieuwe Tour-held. „Die inzinking heeft veel veranderd in mijn hoofd," zegt hij nu. „Ik heb er veel over nagedacht." De con clusie was volgens hem snel ge trokken. „Ik vind mezelf geen Tour-winnaar. Anderen dachten van wel en ik ben daarin meege gaan. En dat terwijl ik teveel tijd verlies in de tijdritten en het hooggebergte om normaal gespro ken een Tour te kunnen winnen. De vierde plaats van 1995 was een toevalstreffer. Ik kwam in het geel en vanaf die dag heb ik mijn posi tie zo goed mogelijk verdedigend. Van dag tot dag. Iedere volgende rit was voor mezelf een test en steeds slaagde ik. Zo werd ik vier de. Toen het vorig jaar in juni zo goed ging, geloofde ik zelf in een Tour-zege. Ik weet nu beter." De Fransman was sterk in het voorjaar, imponeerde in de Ronde van Vlaanderen en Luik-Basten aken en won de Waalse Pijl. Net als de rest van de ploeg nam hij na april een pauze van zes weken. Eerst een weekje helemaal niets doen om vervolgens de accu weer langzaam op te laden. Once wilde niet nog een keer de fout maken dat zijn renners al voor de Tour over het hoogtepunt heen waren. Alleen begin juni stelde Jalabert het schema ietwat bij. „Het was de bedoeling dat ik na de Ronde van Luxemberg de Ronde van Catalo- nië zou rijden, maar omdat 'Luxemburg' niet zo zwaar was als gedacht, heb ik alsnog gekozen voor de Ronde van Zwitserland. Op dat moment had ik zwaardere koersen nodig om in vorm te ko men. Daarnaast is de druk van de pers in Zwitserland en stuk min der groot dan in Spanje. Ook dat vond ik uiteraard wel lekker." Jalabert vindt het best, het leven in dè luwte. Ver weg van het Fran se chauvinisme. „Verwacht van mij geen wonderen," stelt hij. „Mijn eerste doel deze Tour is een plaats bij de eerste tien. Een plek bij de eerste vijf is voor mij een su per-Tour en het podium bereiken zou geniaal zijn. Ook de groene trui is geen optie of doel. Daar voor sprint ik te weinig mee in de eerste week. En juist in die dagen win je dat klassement." Rouen (anp) - Zoon Do minique en dochter Sop hie hebben in Rouen het straatbord met de naam van hun overleden vader Jacques Anquetil ont huld. Sinds woensdag heeft de startplaats van de 84e Tour een kade met de naam 'Quai Jacques Anquetil'. Het begin van de Ronde van Frankrijk in de Normandi- sche hoofdstad is bedoeld als hommage aan de tien jaar geleden overleden vijf voudig Tourwinnaar. 'Mon sieur Chrono' won in Rouen veertig jaar geleden zijn eerste tijdrit in La Grande Bouclé. Hij trok daar ook de eerste gele trui aan. In de zelfde plaats overleed hij op 18 november 1987 aan de gevolgen van maagkanker. 'Maitre Jacques' werd in de buurt van Rouen geboren als zoon van een aardbeien teler. Voor veel Fransen was An quetil vele jaren het syno niem van de Tour. Als wiel renner, maar ook later als commentator voor radio en televisie en columnist in de kranten. Los Angeles (dpa) - Mike Tyson is in Hollywood op gelijke hoogte gekomen met Hannibal Lector, de psychopaat uit de film Silence of the Lambs. Het wassenbeeldenmuseum in de filmstad verplaatste de statuur van de bokser van de afdeling sporthelden naar de griezelka mer. Tyson beet afgelopen zaterdag in het wereldtitelgevecht bij de zwaargewichten tegenstander Evander Holyfield tot twee keer toe in het oor. Bij de eerste hap scheurde de pugilist een deel van het oor af. In Silence of the Lambs vertolkt Anthony Hopkins de massamoor denaar Hannibal Lector, die soortgelijke methoden als Tyson hanteerde. Alleen ging de dokter iets verder. Hij beet zijn slachtof fers dood. Door John Graat Rouen - De straten in Rouen waren gistermiddag gevaar lijk nat. De ONCE-ploeg had het dan ook rustig aan gedaan tijdens het verregende trainingsritje. Geen halsbre kende toeren, dacht vooral Alex Zülle, die zijn fiets rond half zes behoedzaam de par keerplaats van het hotel op stuurde. Met beslagen bril vluchtte Zülle na het trainingstochtje voor de gestaag vallende druppels. Om de vloerbedekking in het hotel niet vies te maken, deed hij binnen zijn schoentjes uit. Want Zülle is een heer. Met koersschoentjes in de handen, trippelde hij naar ka mer 165. „We hebben net twee uur ge traind. Met de handjes op het stuur. We wilden niet het gevaar lopen dat iemand zou vallen. Dit tochtje leverde mij weinig pro blemen op. Maar wat zal het zijn als ik straks echt kracht moet zetten," vroeg Zülle op de drem pel van zijn kamer. De twijfel stond op zijn gezicht te lezen. De winnaar van de proloog vorig jaar in Den Bosch leek gespan nen. Pas woensdag nam hij de be slissing om morgen te starten. Zijn Spaanse arts José-Maria Villarubias gaf het groene licht. Hij vond dat de vijf breuken in het linker sleutelbeen wonder baarlijk snel waren genezen. Zülle brak op 22 juni in de Ronde van Zwitserland zijn sleutelbeen na een valpartij op een rotonde. Nog dezelfde avond werd hij in de Dexeus-kliniek in Barcelona geopereerd. De befaamde Vil larubias plaatste daarbij een plaatje met twaalf bouten in zijn schouder. Vijftien uur later zat Zülle alweer op een home-trai ner. Vorige week testte hij zich in de Pyreneeën. „Bij die operatie ben ik geheel onder narcose ge weest. In de bergen voelde ik dat ik nog steeds een krachteloos ge voel had in mijn benen." In de afgelopen twaalf dagen week ONCE-ploegleider Manoio Saiz geen moment van zijn zijde. Vooral om mentale redenen. Saiz wilde de moed erin houden. Dat Zülle wel eens ten prooi valt aan doemdenken, zou niet zo verwon derlijk zijn. Ondanks zijn grote successen (winst in de Vuelta vo rig jaar en het olympisch goud op de tijdrit) beantwoordt zijn car- De net op tijd herstelde Alex Zülle is onderweg naar de dokter voor controle. foto reuter rière maar al te vaak aan de ge vreesde Wet van Murphy. Zijn lijst van spectaculaire val partijen is bijna net zo lang als zijn palmares. Zo botste hij in de Tour van '93 tegen een fotografe rende toeschouwer op waardoor hij geblesseerd raakte, minuten verloor en uiteindelijk slechts 41e werd. Ook vorig jaar kwam hij in de Tour ten val, in de rit naar Les Arcs. Op 10 juni van dit jaar smakte hij in de Dauphiné Libéré nog tegen het asfalt waaraan hij een gekneusde hand overhield. Nauwelijks daarvan hersteld volgde zijn tuimeling in Zwitser land. Normaal duurt het herstel van een sieutelbeenbreuk zes weken. ONCE-arts Nicolas Terrados heeft dan ook weinig fiducie in de missie van Zülle. „Het is onwaar schijnlijk dat hij Parijs haalt. Bij zo'n dagelijkse inspanning van meer dan zes uur, twintig dagen aaneen, is de kans groot dat die plaat in zijn schouder losraakt," zei Terrados die een speciale sleutel heeft waarmee hij even tuele losgetrilde bouten kan vast draaien. Manoio Saiz is optimistischer ge stemd. „Als hij de eerste week normaal doorkomt, heb ik er alle vertrouwen in. Natuurlijk start hij nu niet meer als favoriet, maar ik ben ervan overtuigd dat Alex nog steeds in de top van het klassement kan eindigen." Zülle zelf haalde gisteren zijn schouders op over zijn kansen. „We gaan het zien," sprak hij, schouderophalend. Nog twee et malen tussen hoop en wanhoop. „Ik ga het gewoon proberen. Ik heb in deze Tour al weinig meer te verliezen. Maar mijn gevoel zegt dat het moeilijk zal worden. Heel moeilijk. We gaan het zien." Hongkong - Het wereldvoetbalelftal heeft gisteren in Hongkong in de stromende regen een selectie van spelers uit Azië met 5-3 verslagen. Bij rust leidde het wereldelftal in het goed bezochte Siu Sai Wan-stadion al met 3-1. De wedstrijd was in het kader van de overdracht van Hongkong aan China. Het wereldelftal, met Frank Verlaat (Stuttgart) in de gelederen, stond onder leiding van Franz Beckenbauer. Vanaf het begin do mineerde de wereldselectie. Toch kwamen de Aziaten in de 16e minuut voor door een doelpunt van de Iraniër Karat Aziz. Daarna kwam het wereldelftal op toeren. George Weah (AC Mi lan) opende de score na een voorzet van de Braziliaan Dunga (Ja pan). Alfonso (Betis) bracht de stand op 2-1 met een schot van 20 meter. Hakan Sukur (Fenerbahce) zorgde na een combinatie met Jean-Pierre Papin (Bordeaux) voor de 3-1-ruststand. In de tweede helft verzuimde het wereldelftal een aantal moge lijkheden te benutten om de voorsprong fors uit te bouwen. Via Claudio Reyna en Papin werd het toch nog 5-1. In de slotfase kwamen de Aziaten nog terug. Salem Enawi en Karim Bagheri waren trefzeker en brachten de eindstand op 5-3. Hongkong. Vriendschappelijk. WERELDELFTAL - ALL STARS AZIË 5-3 (3-1). 17. Karat 0-1,18. We ah 1-1, 26. Alfonso 2-1, 32. Hakan 3-1, 54. Reyna 4-1, 64. Papin 5-1, 76. Enawi 5-2, 79. Bagheri 5-3. Rotterdam - De beslissing op het NK schaken zal worden uitge steld tot een later tijdstip in dit jaar. Zowel Jan Timman als Pre- drag Nikolic eindigde in De Kuip in Rotterdam met een score van 7,5 punten op de eerste plaats, zodat er conform de reglementen een beslissingstweekamp moet volgen. Deze match zal op een nog nader te bepalen tijdstip worden ge speeld. Vorig jaar moest Timman ook al op herhaling tegen Ivan Sokolov. Die tweekamp won Timman met 2,5-1,5. Een nieuwe ze ge van Timman zou hem de tiende nationale titel opleveren. Timman remiseerde gisteren in de slotronde met Sokolov. Nikolic deelde het punt met Riemersma. Botterdam. NK mannen. Elfde ronde: Van der Wiel - Nijboer '/z-'/z, Van der Sterren - Van den Doel '/z-'/z, Nikolic - Riemersma '/z-'/z, Van der Weide - Sosonko 0-1, Timman- Sokolov '/z-'/z, Cifuentes - Piket 0-1. Eindstand: 1. Nikolic, Timman 7'/z, 3. Sokolov, Van der Wiel 7,5. Soson ko 6 '/z, 6. Nijboer 6, 7. Piket 5'/z, 8. Van der Sterren 5, 9. Van den Doel 4 '/z, 10. Riemersma 4, 11. Cifuentes 3/2,12. Van der Weide 2. Kopenhagen - Badmintonner Jeroen van Dijk speelt volgend sei zoen competitie in Denemarken. De Nederlands kampioen (25) gaat spelen bij Skovshoved uit Kopenhagen. Van Dijk traint al drie seizoenen bij die club. De afgelopen seizoenen speelde hij competitie bij BCO uit Oosterhout. Amstelveen - Voormalig volleybalinternational Edwin Benne is de nieuwe trainer van de mannenploeg van AMVJ uit Amstel veen. De Castricumer gaat de komende drie seizoenen ook als speler aan de slag. In de technische staf van de eredivisieclub is ook voormalig bondscoach Geert Trompetter opgenomen. Benne was een van de spelers van de Wonderful Six, het team dat vanaf 1986 onder leiding van Arie Selinger de wereldtop be stormde. Benne deed een schat aan ervaring op, nadat hij was af gezwaaid als international. Hij was de laatste seizoenen actief bij Eczasibasi uit Turkije, Nippon Steel in Japan, Catania in Italië, PUC Parijs en VC Mendig uit Duitsland. Lausanne - Marie-José Pérec neemt niet deel aan de wereldkam pioenschappen atletiek, die volgende maand in Athene worden gehouden. De Frangaise, olympisch kampioene op de 200 en 400 meter, is uit vorm. Pérec eindigde woensdag tijdens de Grand Prix-wedstrijden in Lausanne als tweede, éénhonderdste seconde achter de Australi- •sche.Gainsford. Met haar tijd van 22,76 seconden: was deplete buitengewoon ontevreden. „Dat lopen junioren ook," zei Pérec, „Ik heb bij de WK niets te zoeken." New York - Patrick Ewing heeft zijn contract bij de New York Knicks met vier jaar verlengd. De center uit de NBA was trans fervrij. Hij wilde in New York blijven. Tegen een goede prijs na tuurlijk. Die kreeg hij. Want met de vierjarige overeenkomst is een bedrag gemoeid van meer dan 120 miljoen gulden. Ewing, die op 5 augustus 35 jaar wordt, speelt al zijn hele basket balleven voor de Knicks. In 1985 koos de club hem als eerste uit de draft. Sindsdien is Ewing een van de smaakmakers in de NBA. Als hij zijn dertiende seizoen vol maakt, dan passeert hij Carl Braun als de speler die het langst bij de Knicks in dienst was. „Ik ben hier nog niet klaar met mijn werk," zei Ewing. Zijn doel: het kampioenschap. In 1994 was hij er dichtbij, maar toen verloren de New-Yorkers in de finale van de Houston Rockets. „Ik kijk er naar uit het team en de fans de titel te bezorgen waar ze recht op hebben. Ik wil daar deel van uitmaken." David Faulk, zijn zaakwaarnemer, verklaarde dat Ewing qua sa lariëring in dezelfde categorie is gevallen als de grootverdieners David Robinson en Hakeem Olajuwon. Na het afwikkelen van de zaken van Ewing gaat Faulk zich de komende periode bezighou den met Michael Jordan. De beste basketballer aller tijden is eveneens transfervrij en staat op het punt zijn contract met de Chicago Bulls te vernieuwen. Arnhem - Uit onvrede over het beleid van de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond hebben Alexander en Christian Selk be kendgemaakt niet deel te willen nemen aan de wereldkampioen schappen in Lausanne. De broers achten de kwalificatie-eisen van de KNGB te hoog. Christian Selk stuurde woensdag een fax naar KNGB-bestuurder Bode, waarin hij mede namens zijn jongere broer Alexander het besluit nader motiveerde. De limiet van 51,50 punten vinden de Selks onverantwoord. Christian Selk behaalde tijdens de NK meerkamp een totaal van 51,30 punten, maar verklaarde zich so lidair met Alexander. Volgens de broers vergt een poging om de limiet te halen, een te zware voorbereiding. „Alexander wordt voor de tweede keer de dupe van het gevoerde beleid van de KNGB," zo schreef Christi an Selk, die zich nu op de Europese kampioenschappen van vol gend jaar gaat voorbereiden. Papendal - Carl Lewis loopt op 12 juli tijdens de Papendal Games de 100 meter. De 36-jarige Amerikaan, negenvoudig olympisch kampioen, is bezig aan zijn laatste seizoen als atleet. Lewis is eerst nog actief tijdens wedstrijden in Stockholm en Linz. Eerder dit jaar meldde hij zich af voor de Adriaan Paulen Memorial, de Nederlandse Grand-Prixwedstrijd in Hengelo. Zijn startgeld is betaald door Yakumo Computer. Lewis is al vier keer op rij olympisch kampioen verspringen, van af 1984. In '84 (Los Angeles) won hij ook de 100 meter, 200 meter en de 4x100 meter estafette. In Seoul (100, ver) en Barcelona (ver, 4x100 m) voegde hij nog vier gouden medailles aan zijn totaal toe. Vorig jaar in Atlanta was hij weer de beste verspringer. De Papendal Games zijn traditioneel de laatste Nederlandse wedstrijd waarin 's lands beste atleten zich voor een groot toer nooi kunnen plaatsen, in dit geval de WK in Athene. Bunnik - Leo Klein Gebbink is teruggekeerd in de hockeyselectie die zich voorbereidt op het WK van 1998 in Utrecht. De 29-jarige speler, die in 120 interlands vijf doelpunten maakte, had zich kort voor de Champions Trophy van 1996 niet langer beschikbaar ge steld wegens een verandering in zijn maatschappelijke loopbaan. Op verzoek van de hockeybond heeft de nieuwe werkgever van Klein Gebbink, lid van de gouden olympische ploeg, alle mede werking met het oog op het WK toegezegd. Voor bondscoach Olt- mans is de speler inzetbaar als linker middenvelder of linkervleu gelverdediger. Van onze atletiekmedewerker Oostburg - In recreatiecen trum 'De Pannenschuur' in Nieuwvliet start dinsdag 8 ju li de acht lopen tellende serie Zomerlopen van de West- Zeeuws-Vlaamse atletiekver eniging De Wielingen. ATLETIEK Hoe oud deze reeks is weet de huidige voorzitter Gerard Ultee niet met zekerheid te melden. „Dat is ver voor mijn tijd geweest zijn, want ik ben er pas sinds 1993 bij betrokken. De Wielingen is opgericht in 1984, kort daarna zijn ze gestart met deze lopen, die toen Kustlopen werden genoemd, omdat ze zich hoofzakelijk op en rondom de campings aan de kust werden gehouden. Later zijn het Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - De D-meisjesji zense Scheldesport wist zie.' ploeg tijdens de gebiedsfinat de landelijke finale. Dat be driks met 'zijn' meisjes in se Rijn mag om die landelijke een poosje geleden dat Sche magere jaren zit, zich weer plaatsen. ATLETIEK „We hebben eindelijk weer eens een leuk groepje. Het motiveert weer een keer en als trainer ga je weer met plezier naar het Zuider- sportpark. Kijk, ze zitten in een leeftijd dat er wel een keer ge mopperd wordt. Mag ook best, maar het is een groepje dat samen iets wil bereiken. Dat merk ja aan alles." Het groepje dat Ad Hendriks vo rig jaar tot zijn beschikking kreeg bestaat uit: Manon Wakker (1000 meter en kogelstoten), Wendy Docters (60 meter horden, hoogspringen en estafette), Jisca Docters (60 meter horden, speer werpen en estafette), Anne de Vlieger (60 meter, 1000 meter en estafette) en Patricia Davidse (60 meter, verspringen en estafette). Met name op de estafette maak ten ze tijdens de voorronde en de gebiedsfinale indruk. Tot twee keer toe, werd de beste Zeeuwse| prestatie aller tijden op dit on derdeel verbeterd. In Tilburg werd de 4 x 60 meter op 32,72 se conde gebracht. „Een onderdeel waar we de laat-1 ste tijd ook veel aandacht aan hebben besteed en het zou me1 niet verbazen als we nog een keer onder de nu neergezette tijd dui ken." Ad Hendriks, 47 jaar inmiddels,) ziet het weer zitten. De Amster dammer, die in 1975 in Terneu zen neerstreek, beleefde in de eind zeventiger en begin tachti ger jaren gouden tijden als traid ner. Hij kreeg er het talentje Mar-j jan Olyslager onder zijn hoede.; „Ik kreeg ze in 1977 als B-juniort van Elly de Jonge. Het was gelijk' prijs. In datzelfde jaar werd zt zowel op de 80 meter als 80 metei horden Nederlands kampioene' Het was het begin van een in drukwekkende loopbaan, die via de Europese jeugdkampioen schappen en de Europese kam pioenschappen in Helsinki leiddr tot de Olympische Spelen in Se-; oul. Van onze tennismedewerker Kloosterzande - In het Kloc Club Hontenisse uit Klooster: denburgh en Berry Knibbele' acht op het dubbel-C2-schen 7~~ TENNIS Van Eerdenburgh en Knibbele, stonden hun opponenten Be: Huisman en Sjef Bogaert in i eerste set nog twee games toe. de tweede set was er helemae geen kruit meer gewassen tege; Van Eerdenburgh en Knibbelei 6-2, 6-0. Alain Joos uit Kloosterzande bd reikte in het enkelspel-C2 als eer ste de halve finales. Joos verslöëj w twee sets zijn clubgenoot bij Hontenisse Peter de Roeck. i In de laagste categorie zijn onder tussen zeven van de achtRwartf nalisten bekend. Mare de Beui kwalificeerde zich door vrij eer voudig te winnen van- Tom ömit. In de kwartfinale moet Reule het opnemen tegen "de eerste geplaatste Dennie Capper] (U]k. Perry van Heese zegevier/ freewheelend over Wim Strobb* loeniooi-organisator Van Hee: noefde zich niet echt in te spar nen. Hij was veel 'vaster' dj

de Stem | 1997 | | pagina 8