Nieuwbouw ABN/Amro in St. Annastraat iziek op sstdorpe Kritiek op Duurzaam Veilig: 'Fietsers krijgen te weinig ruimte' Bouw keuken ZorgCuisine bijna klaar Borden op akkers geven gewasinformatie 'Een bek vol tanden Tholen: 4Opheldering over mega-mesterijen' UITSLAGEN hen een sneuvel DE STEM ZEELAND C4 litgebrand fel gedronken fijding fiets gestolen mzentocht ldenrust Gemeente Sluis sluit miljoenendeal: Dolle Woensdagen Oostburg tapt eigen Eenhoornbier Initiatief van zeven campings in West-Zeeuws-Vlaanderen WEEKENDDIENSTEN Kaartingen Schietingen 4 JULI 1997 C3 lilll VRIJDAG 4 JULI 1997 ld 27 bestuurders be- Jien 138 auto's langs, (gstgemeten snelheid silometer per uur in In vijftig. tande - De auto van Irige man uit Klooster- afgelopen woensdag- jtotaal uitgebrand. De jatte vlam terwijl het I in een garage aan de Istraat stond. De [jke brandweer bluste |g/Nieuw-Namen - Een autobestuurder uit lm is afgelopen woens- |id met 350 gulden be ndat hij met een alco- Jiillage van 0,6 over de nabij Oostburg reed. Ijarige automobilist uit karnen kreeg een dag- |g. Hij reed 's nachts f promille over de Kau- It. (zen - Een 44-jarige Ter- [se automobilist is gis- 'gnd op de Westsluis van |n aangereden door een ge automobiliste uit Vo- jrde. puw zag te laat dat de zenaar remde. Beide |gen raakten bescha- Izen - De zwarte Tomos Imfiets van een 22-jarige lit Zandstraat is gister- d gestolen vanaf de Zel- Itlaan. uwwaarde was 1400 gul- dt in Westdorpe de jaar- Ird diverse kermisattrac- Igramma verder veel mu- abas spelen zij swingende In' roll. In 't Oude Raedhuys Disco Bram weer voor de ek. Jinsdag houdt Tandsjen Bei 10.00 uur de laatste gaai- lig van de Westdorpse ker- 4a afloop worden in 't Oude huys de winnaars bekend lakt van het eindklasse- Frankie's Combo verzorgt pnds daar de muziek. Bij de ter speelt de Beet City Jazz- I, terwijl in de Gravin de loze band van zich laat ho- ^nze correspondent Beuzen - De wandelsportver- ling Zeldenrust Terneuzen ut morgen de traditionele jzentocht. Deze wandeltocht Jeft dit jaar de tiende editie, ■kan worden gestart tussen en 15.00 uur vanaf 't Schel- Jioekje aan de Dokweg. Deel- lers hebben de keuze tussen •afstanden: 7, 14, 20, 35 of 60 (meter. e) land reisden we af op zoek naar we keuken. En er zijn nogal wat aken waar je je geld kwijt kunt. me roept al harder dan de ander. we bij Keukenfabriek Brabant echt kwamen. Een echt fabriekje aar vaklui aan jouw toekomstige keuken werken. Logisch dat je aar je wensen nóg meer kunt la- en vertalen in een droomkeuken. dens het gesprek met de adviseur lorden we het zagen en timmeren uit de fabriek. Het is eigenlijk een soort warme bakker. Van onze verslaggeefster Oostburg - Bij de uitvoer van Duur zaam Veilig in West-Zeeuws-Vlaan- deren wordt te weinig rekening ge houden met fietsers. De auto blijft te dominant aanwezig in de plannen en dat heeft weinig met duurzaam heid te maken. Deze kritiek uit de fietsersbond ENFB in de laatste editie van hun blad De Zeeuw se Deurtrapper. Volgens de bond staat op dit moment het gebied ten oosten van Oostburg ter dis cussie. „De auto wordt hier nauwelijks iets in de weg gelegd en kan praktisch overal komen. Zelfs op belangrijke sluip routes als de Cathalijneschans/Nieuvelt- weg bij Oostburg. Fietsers waaronder veel scholieren moeten omrijden langs de Oranjedijk om de Willemsweg ongelijk vloers te kruisen en moeten daarbij toch over parallelwegen (Willemsweg en Lan ge Heerenweg) rijden." De ENFB is het vanwege de verkeerson veiligheid niet eens met de maatregel om de snelheid van de auto op erftoegangs- weggetjes en parallelwegen op te schroe ven van veertig naar zestig kilometer. „En ook de verbetering van een belangrijk te gelfietspad langs de Philipsweg, een be kend knelpunt, wordt vanwege te hoge kosten helaas niet vervangen door asfalt." Ook het verkorten van fietsroutes, zoals een projectbureau in haar fietsplan van West-Zeeuws-Vlaanderen voorstelde, zo dat fietsers niet meer dan twintig procent hoeven om te rijden, komt volgens de fietsbond in geen enkele notitie meer te rug. „Het is om moedeloos van te wor den." Van onze verslaggeefster Sluis - De ABN/Amrobank heeft een principe-overeenkomst gesloten met de gemeente Sluis-Aardenburg voor het bouwen van een nieuw bankkantoor aan de Sint Annastraat in Sluis. Het gaat hierbij om een miljoenentransactie. Het nieuwe pand wordt gebouwd op het huidige parkeerterrein ter hoogte van het VW-kantoor op een ondergrond van 1000 vierkante meter. ABN/Amro brengt hiermee de bankactiviteiten, die nu op twee locaties (Zuiddijkstraat en de Kaai) plaatsvinden, onder in een gebouw. De bank was al jaren op zoek naar een geschikte plek om dat twee panden de efficiency niet ten goede kwam. De locatie aan de Sint Annastraat is nu nog in ge meentelijke handen en ligt tegen over de Rabobank die de komst van ABN/Amro niet langer heeft weten tegen te houden. De Rabo bank kocht zelfs buurman, res taurant De Sluyse Haven, om te voorkomen dat de ABN/Amro hier een kantoor zou bouwen. In de transactie gaat het huidige kantoorpand van ABN/Amro met 22 parkeerplaatsen aan de Zuid dijkstraat in eigendom over naar de gemeente Sluis-Aardenburg. Het gemeentebestuur beraadt zich nog op de bestemming van dit pand. Burgemeester C. van Liere spreekt over een 'zeer goede deal Van onze correspondent Breskens - De officiële opening van de Dolle Woensdagen in Breskens vindt plaats op woens dag 9 juli in restaurant De Boeg aan het Spuiplein 39. A. Heijboer zal het programma om 19.15 uur openen. Tijdens deze avond zijn er onder meer optredens van de Muziekvereniging Bres- kens/Groede en Jacco Ricardo. De braderie deze dag begint om 17.00 uur. De Dolle Woensdagen worden in Breskens zeven weken achtereen gehouden. voor de gemeente'. „Een miljoe nentransactie waarbij Sluis-Aar denburg goede zaken heeft ge daan. De medewerking van ons gemeentebestuur bestaat naast de onroerende-zaaktransactie uit het verlenen van de nodige planologi sche en stedebouwkundige mede werking om het plan te realise ren." Van Liere stelt dat de handhaving van 180 parkeerplaatsen en het VW-kantoor een belangrijke voorwaarde is geweest voor de transactie. „Vooral het behouden van de parkeercapaciteit is een af spraak die niet mag worden ge schonden. Er mag geen enkele parkeerplaats verdwijnen, vooral niet op deze locatie vlakbij het winkelhart van Sluis. Alle kosten die uit de bouw zullen voort vloeien, zijn voor rekening van de bank, zij zullen dus ook een oplos sing moeten vinden voor de par keerruimte die door de bouw ver dwijnt. Wat de verkeersveiligheid betreft ben ik in ieder geval blij dat de bank aan de Sint An nastraat komt te staan." Directeur C. Doens van ABN/Am ro Sluis meldt dat de bank ver schillende mogelijkheden heeft voor het behoud van de 180 par keerplaatsen. „We denken daarbij aan de bouw van een parkeerga rage onder het nieuwe pand of we zoeken een oplossing door het ko pen van aanpalende percelen. On ze architecten gaan daar nu mee aan de slag, beide mogelijkheden staan nog open." Ook het VW-kantoor zal volgens Doens een plaats krijgen in het bankgebouw. Die gemeente is door de provincie namelijk opgezadeld met een I groot juridisch probleem. En dat probleem kan ook wel eens flinke financiële gevolgen hebben. Om tüe reden stelt het college van Tholen de provincie bij voorbaat aansprakelijk. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben bepaald dat nieuwe varkenshouders verplicht zijn een zogenaamde milieu-effect rapportage (mer) te laten uitvoe- Ook de populaire keukens in grootmoeders- stijl vindt u bij Keukenfabriek Brabant. Vb°r hele schappelijk prijzen. KAATSHEUVEL, ELEFOON (0416) 27 47 47^ Van onze verslaggeefster Oostburg - Oostburg heeft nu ook een eigen bier: het Eenhoornbier. Het eerste biertje wordt morgen op de Markt aangeboden door de voorzitter van de Vereniging Ondernemend Oostburg (VOO), Peter van Ee aan wet houder A. Rosendaal. In Eenhoornbier zit 6,5 pro eent alcohol en het is dus een vrij pittig bier. Het wordt al leen geschonken bij horeca- leden van de VOO in Oost burg. Om het beeld compleet te maken, wordt het bier ge schonken in speciaal ge maakte glazen met een een hoorn. De presentatie van het biert begint om 15.45 uur. Oeze dag zijn er in Oostburg nog meer festiviteiten zoals ue rommel- en vrijmarkt die om 8.00 uur begint, er rijden hoetsen door het stadje met a's opstapplaats café De Tol aan de Nieuwstraat en om 16.00 uur start een karaoke- snow voor café Markt 15. In bezoekerscentrum het Zwin in Re- tranchement zijn gisteren twee exposities geopend. Allereerst 'Een bek vol tanden', een tentoonstelling over haaientanden die langs de Zeeuws-Vlaamse kust zijn gevon den. In het bezoekerscentrum is te zien waar de tanden vandaan komen, hoe oud ze zijn en waarom er op sommige stukken strand zoveel tanden te vinden zijn. Er zijn dertig verschillende soorten tanden te zien, van een halve centimeter tot achttien centimeter groot. Beheerder Corné Riem slag (r) legt een en ander uit aan enkele be zoekers van de expositie. Naast de haaientandenexpo is er een aquarellen- en sculpturententoonstelling van de kunstenaar Etienne van Beneden geopend. Op de aquarellen staan natuurgebieden uit West-Zeeuws-Vlaanderen afgebeeld. Ook staan er zes sculpuren in het Zwin opgesteld. De tentoonstelling loopt van 3 juli tot en met 7 september en van 4 tot en met 26 oktober. foto wim kooyman Van onze verslaggever Tholen - Tholen wil op korte termijn van de provincie Zeeland weten hoe te handelen met de aanvraag van ondernemers voor j de bouw van mega-varkensstallen op het eiland. ren. Dat geldt voor ondernemers die meer dan duizend varkens willen houden. Via zo'n rappor tage wordt duidelijk welke mi lieuhinder een bedrijf kan ver oorzaken. Op het Thoolse stadhuis liggen momenteel nog negentien aan vragen van ondernemers die zo'n grootschalig bedrijf willen opzet ten. Samen willen ze ruim 75.000 varkens gaan houden. Toen die ondernemers hun aanvragen bij de gemeente deponeerden, was de mer-verplichting echter nog niet van kracht. En toen de gemeente de aanvragen behandelde, gold die verplichting ook nog niet. Officieel moet de gemeente bin nen zes maanden na het indienen van de aanvraag beslissen of zo'n ondernemer zijn plannen wel of niet mag uitvoeren. Maar Tholen kan dat niet, omdat de provincie heeft bepaald dat er ook een mi lieu-effect-rapportage moet zijn, ook voor de ondernemers die zo'n aanvraag al lang hadden inge diend. Het Thoolse college vreest nu dat de gemeente wordt opgezadeld met eisen tot schadevergoeding, omdat het niet in staat is een be slissing te nemen. Volgens een woordvoerder van de gemeente kan het wel eens gaan om vele duizenden guldens per aanvraag. Om die reden heeft het dagelijks bestuur van Tholen Gedeputeer de Staten laten weten dat de pro vincie op korte termijn met juri dische en praktische oplossingen moet komen voor de afhandeling van deze zaak. Want de eigen juristen zijn er niet uitgekomen. Daarnaast stellen burgemeester en wethouders van Tholen de provincie ook aansprakelijk als de ondernemers 'eventuele scha declaims als gevolg Van dit pro vinciaal beleid bij de gemeente indienen'. Van onze verslaggeefster Oostburg - De bouw van de keuken van ZorgCuisine - een samenwerkingsverband van de Ziekenhuisgroep Zeeuws- Vlaanderen en de Vereniging Protestantse Ouderenzorg - is bijna afgerond. ZorgCuisine gaat vanaf septem ber warme maaltijden verstrek ken aan zorginstellingen en par ticulieren in de Kanaalzone en West-Zeeuws-Vlaanderen. De keuken heeft een maximum ca paciteit van 2400 maaltijden per dag, maar er wordt gestart met een productie van 1100. Bij ZorgCuisine is plaats voor vijftig arbeidskrachten. „De capaciteit zal geleidelijk toenemen omdat er meer (zorg)instellingen bij zullen ko men. Antonius, De Honte, De Stelle, Coensdike, Tafeltje Dekje, Vereniging Protestantse Oude renzorg, Stichting Welzijn in Terneuzen en Oostburg en de po litie (maaltijden voor arrestan ten) zullen zeker gebruik maken van ZorgCuisine. We voeren mo menteel gesprekken met Ter Schorre in Terneuzen en De Vurssche in Axel. De kans is groot dat ook deze instellingen straks hun maaltijden uit Oost burg laten komen. Als ZorgCuisine een tijdje draait en iedereen is ingewerkt, kunnen we ons vizier ook richten op de andere kant van de Westerschel- de. Met het systeem van de koel versmaaltijden is het geen pro bleem ermee naar de overkant te rijden. De keuken zal acht uur achter elkaar draaien en dat be tekent enorm veel productie," al dus H. Masclee, directeur van de Vereniging Protestantse Oude renzorg. De officiële opening van ZorgCuisine vindt plaats op vrij dag 22 augustus. Een dag later, zaterdag 23 augustus, houdt ZorgCuisine open dag. Deze dag kan iedereen de keuken aan de Baljuw Veltersweg bekijken. Het project ZorgCuisine is be doeld om kosten te besparen en te voldoen aan alle eisen van hy giëne. De inrichting van de keuken van ZorgCuisine in Oostburg verloopt vlot. foto wim kooyman Van onze verslaggeefster Oostburg - Zeven campings in West- Zeeuws-Vlaanderen, verenigd in stich ting De Springer, hebben borden ge plaatst in verschillende akkers langs fietsroutes. Op die manier willen zij bur gers en toeristen informeren over de ge wassen die ere groeien. Het eerste informatiebord wordt donderdag 10 juli officieel onthuld. Zeeuws-Vlaanderen staat bekend om typi sche streekgewassen als vlas, bruine bonen en graszaad. De recreatie-ondernemers worden veelvuldig bestookt met vragen van toeristen die benieuwd zijn naar de naam of het ge bruik van een gewas dat in de omgeving groeit. Informatie over het gewas en het ge bruik ervan staat nu dus in het Nederlands en het Duits, geïllustreerd met een afbeelding, op deze borden. Voor dit project kreeg De Springer medewer king van de landbouworganisatie Agrarisch West-Zeeuws-Vlaanderen en IPC Plant uit Schoondijke. De borden zijn gefinancierd door onder meer de recreatie-bedrijven, de provincie en banken. De onthulling van het infobord vindt plaats aan de Kokersweg 1 in Zuidzande en begint om 16.00 uur. Stichting De Springer bestaat uit camping Groede, Hoogduin, Napoleonhoeve, Welgele gen, Pannenschuur, Zeebad en Zonneweelde. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid zande - Van vr 17.30 u. tot ma 8 u. dokter P. de Bruyckere, Axel en Zaamslag - Van vr 17 u. tot ma 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestraat 4, Axel, tel. 0115- 561555. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: za 10-10.30 u. en 16-16.30 u. zo 11.30-12 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vr 18 u. tot ma 8 u. dokter J. Slingerland, Noord straat 27, Biervliet, tel. 0115- 481345. Breskens en Groede - Van vr 17.30 u. tot ma 8 u. dokter R. La- terveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel. 0117-389284. Spreekuur za en zo om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retrancbement en Zuidzande - Dokter M. de Me ijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 of 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot ma 8 u. dok ter W. Kronenberg, Molenstraat 15, Hoedekenskerke, tel. 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vr 18 u. tot zo 19 u. waargenomen door dokter H. Slager, van Dus- seldorpstraat 3, tel. 0113-221344. Spreekuur spoedgevallen za en zo 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schmier, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vr 17 u. tot zo 19 u. waargenomen door dokter M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113- 215306.. Spreekuur spoedgeval len za en zo 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruinin- gen - Van vr 18 u. tot zo 22 u. huisarts te Yerseke, tel. 573520. Spreekuur dringende gevallen: 11-11.15 u. en 17-17.15 u. Bood schappen zo mogelijk voor 10 u. Krabbendijke, Waarde en Ril- land-Bath - Van vr 18 u. tot zo 22 u. dokter A. Constandse, tel. 501444. Spreekuur dringende ge vallen 11-11.15 u. en 17-17.15 u. Boodschappen zo mogelijk voor 10 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vr 17 u. tot ma 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstraat 72, Kloosterzande, tel. 0114-681277. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vr 17.30 u. tot ma 8 u. waargenomen door dokter A. v.d. Vlugt, Veer- weg 6, Wolphaartsdijk, tel. 0113- 581231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vr 17 u. tot ma 8 u. dokter v.d. Mee en dokter v. Berkel, Wilhelminastraat 13, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vr 18 u. tot ma 8 u. dokter M. Die- rick, Gr. Jansdijk A 185, West dorpe, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: za 10 u. op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen za en zo 12 u op Julianalaan 2. Terneuzen - Van za 8 u. tot zo 8 u. dokter J. Stevens, Oostelijk Bol werk 12 C, tel. 0115-694000. Van zo 8 u. tot ma 8 u. dokter H. Nijs ten, Beethovenhof 3 B, tel. 0115- 613768. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11.30 en 17 u. Vogelwaarde - café Ons Vermaak, 27 deelnemers. Jokeren: 1. L. Zwaans, 2. Engelsbei, 3. M. van Dorsselaar. Bieden: 1. W. Zwaans, 2. W. de Volder, 3. A. Donkers Clinge - Malpertuus, 42 personen. Bieden: 1. A. Boussen, 2. A. Brac- ke, 3. A. Ruijloft, extra prijs: J. Seghers. Zomerkampioenen bie den, mannen: 1. J. Seghers, 2. F. Piessens, 3. P. Ras. Vrouwen: 1. mevrouw De Burger, 2. mevrouw Buijsrogge, 3. mevrouw Lernout. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, derde wedstrijd zomercompetitie. Groep A: 1. Arnoldi/Bukkens, 2. De Ridder/Van Loon, 3. echtpaar Mulder. Groep B: 1. Pieters/Ra- mondt, 2. Mintjes/Kloos, 3. Van der Heijden/Juffermans. IJzendijke - Café Les Amies, 10e competitiewedstrijd Bridgeclub IJzendijke: 1. Dusarduijn/Viveen, 2. echtpaar Koek, 3. Van Water- schoot/Zwartelé. Nieuw-Namen - Café St.-Cecilia; 42 personen. Bieden: 1. P. Ras, 2. J. Joris, 3. T.van Geertruij. Joke ren: 1. mevrouw Hermon, 2. R. Warrens, 3. J. Dobbelaar. Met 45 personen. Bieden: 1. J. Bylak, 2. S. Bylak, 3. B. d'Hert. Jokeren: 1. W. Reunis, 2. P. de Koning, 3. me vrouw De Maat. Clinge - Café De Landbouw, 41 personen. Bieden: 1. J. van de Vel de, 2*. J. van de Ende, 3. J. Marti net; Jokeren: 1. mevrouw Taal man, 2. M. Hack, 3. mevrouw De Koek. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, 19 personen. Bieden: 1. C. Audenae- rd, 2. R. Casteels, 3. P. Kindt. Nieuw-Namen - De Grensvlucht, eerste kaarting: 1. F. Blommaert- A. Bruynooghe, 2. R. Smet-R. Sturm, 3. H. van den Eede-R. Ver bist. Tweede kaarting: 1. A. van den Berghe, 2. J. Vermeersen, 3. M. Dehenin. Axel - De Halle, SWO, zeventien personen. Bieden: 1. J. van de Bos, 2. K. Verschelling, 3. P. Scheele. Koewacht - De Lange Akkers, 34 personen. Bieden: 1. E. Sturm, 2. G. Schalkens, 3. mevrouw Lern out. Jokeren: 1. Ch. Wijnacker. Stoppeldijk - KBO, 't Gelaag, 35 personen. Bieden: 1. G. Ferket, 2. J. van de Ende, 3. J. Tieleman. Jo keren: 1. mevrouw Driessen, 2. mevrouw Van Poorten, 3. me vrouw De Waal. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, veertig personen. Bieden: 1. me vrouw De Waal-Bun, 2. A. Guil- jam, 3. J. Bogaart. Jokeren: 1. me vrouw Driessen, 2. mevrouw De Booy, 3. mevrouw De Waal-Tiele- man. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 24 personen. Bieden: 1. G. de Bruijn, 2. mevrouw Gijsel, 3. J. van Remoortel. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 22 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Helsland, 2. mevrouw Lern out, 3. mevrouw Bouwens. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij ke, zaal Les Amies. Slotdrive: 1. Dusarduijn-Viveen, 2. Kamp-De Waal, 3. echtpaar Koek. Zuiddorpe - 't Kaaike, 21 perso nen. Bieden: 1. A. Pauwels, 2. L. de Hondt, 3. R. Casteels. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 43 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Dorselaar, 2. I. de Winkel, 3. Th. Bolsens. Jokeren: 1. V. Ver meulen, 2. R. Roctus, 3. mevrouw De Maat. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 43 personen. Bieden: 1. G. de Bruin, 2. P. Ras, 3. A. van Eerden burg. Jokeren: 1. Y. van Eerden burg, 2. P. van 't Westeinde, 3. L. Michels. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 36 personen. Bieden: 1. F. de Vet, 2. A. de Bruin, 3. P. Praet. Joke ren: 1. I. Himbrechts, 2. mevrouw De Vet, 3. R. Sponselee. Westdorpe - Concordia, 36 perso nen: 1. J. Coone, 2. Ph. de Guch- teneire, 3. E. van Hoecke. Westdorpe - Concordia, 38 perso nen: 1. N. de Geus, 2. P. Dierikx, 3C. de Kever. Clinge - Zaal De Landbouw, 44 personen. Bieden: 1. A. de Bruin, 2. J. Timmerman, 3. V. Ferket. Jo keren: 1. mevrouw Ras, 2. me vrouw De Maat, 3. mevrouw Fer ket. Clinge - Zaal De Landbouw, 48 personen. Bieden: 1. P. Praet, 2. G. Boerjan, 3. T. Bolsens. Jokeren: 1. mevrouw Timmerman, 2. me vrouw Ferket, 3. mevrouw Hack. Clinge - Zaal De Landbouw, 62 personen. Bieden: 1. C. de Wit, 2. D. Verbraecken, 3. C. Weemas. Jo keren: 1. mevrouw Rombout, 2. M. Hack, 3. mevrouw Verschuren. 's-HeerenhoeR - Koningsschieting staande wip, Verenigde Schutter- sociëteiten 's-Heerenhoek met 23 personen. Algemeen koning: Nor- bert van den Dries, koning Eens gezindheid: Herman van den Dries, koning De Vrije Schutters: Sjaak van Eijkeren, koning Con cordia: Ruud Verdonk, koning VTOS: voor de derde opeenvolgen de keer Rinus Rijk, is daardoor te vens keizer geworden van VIOS. Koning der keizers: Richard van Eijkeren. Ellewoutsdijk - Zorgvlied, staan de wip met 39 personen. Wip 1: hoge vogel: C. van 't Westeinde, eerste zijvogel: J. op 't Hof, twee de zijvogel: W. Voet, derde zijvo gel: A. Dekker, vierde zijvogel: I. Helmstrijd, grootste aantal (9): Jobien de Jonge. Wip 2: hoge vo gel: H. van Hekken, eerste zijvo gel: J. Vermeule, tweede zijvogel: W. Voet, derde zijvogel: M. van Steenbergen, vierde zijvogel: H. van Leeuwen. 's-Heerenhoek - Concordia, staande wip met 35 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: M. de Jonge, eerste en tweede zijvogel: L. de Hond, grootste aantal (10): N. van de Dries. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Rijk, tweede hoge vogel: J. Ver meule, eerste zijvogel: A. van de Dries, tweede zijvogel: M. Joosse, derde zijvogel: R. van Eijkeren, vierde zij vogel: M. Wisse, grootste aantal (6): Ruud Verdonk. Ellewoutsdijk - Verenigde So ciëteiten, staande wip met 23 per sonen. Hoge vogel: A. Rijk, eerste zijvogel: Jac Smallegange, tweede zijvogel: C. Jeremiasse. Zuiddorpe - Zaal 't Gemeente huis, tien schutters. Hoge vogel: R. Dhoficlt, beide zijvogels: R. cle Cock, grootste aantal (6): D. Huyskens. St.-Jansteen - St.-Jan, 94 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: W. Gevers, tweede hoge vogel: R. de Keijzer, eerste zijvogel: M. Strij- donck, tweede zijvogel: J. Meeuws, derde zijvogel: G. d'Hae- ns, vierde zijvogel: G. Ferket. Wip 2: eerste hoge vogel: E. de Keijzer, tweede hoge vogel: I. Raes, eerste zijvogel: H. Hermans, tweede zij vogel: R. Schoofs, derde zijvogel: M. Vogels, vierde zijvogel: H. Merckx. St.-Jansteen - St.-Jan, 88 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: A. van Damme, tweede hoge vogel: R. de Nocker, eerste zijvogel: F. van Boven, tweede zijvogel: J. Verberckmoes, derde zijvogel: E. de Bakker, vierde zijvogel: M. der Weduwe. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Verberckmoes, tweede hoge vo gel: E. de Bakker, eerste zij vogel: R. Jonkheijm, tweede zijvogel: M. Otjes, derde en vierde zijvogel: F. Herrewegh. St.-Jansteen - St.-Jan, 79 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: L. Smet, tweede hoge vogel: M. Thie- re, eerste zijvogel: F. van Puyvel- de, tweede zijvogel: R. de Keijzer, derde zijvogel: W. Hoof, vierde zij vogel: A. Suy. Wip 2: eerste ho ge vogel: J. Spiesens, tweede hoge vogel: J. van Damme, eerste zijvo gel: F. Herrewegh, tweede zijvo gel: E. Spiesens, derde zijvogel: R. de Keijzer, vierde zijvogel: W. Boussen. Ovezande, - Spes Nostra, staande wippen, 48 schutters van zeven verenigingen. Blokschieting: win naar wip 1: J. Govers, Victoria; winnaar wip 2: F. Rentmeester, winnaar wip 3: L. Rentmeester, beiden Willem Teil. Gewone schieting, wip 1: hoge vogel: B. Rijk, Willem Teil; eerste zijvogel: F. Rentmeester, tweede zij vogel: M. Wisse, Concordia; derde zijvo gel: L. Rentmeester. Wip 2: hoge vogel: L. Rentmeester, eerste zij- vogel: J. Vermeule, Edele Hand boog; tweede zij vogel: K. Repkes, Victoria; derde zijvogel: F. Koens, Spes Nostra. Kwadendamme - Verenigde so ciëteiten, staande wippen. Wip 1, blokschieting: 1. M. de Jonge, So- ranus 2; 2. J. Raas, Victoria; 3. K. de Jonge, ADLM; 4. R. Stella, Juliana; 5. L. Rentmeester. Wip 2: hoge vogel: R. Steenbakker, Vic toria; eerste zijvogel: M. Wisse, tweede zijvogel: J. Raas, Victoria; derde zij vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; vierde zijvogel: F. Rentmeester. Stand pyramide- schietingen na twee ronden: 1. L. Rentmeester 9 punten en zes tref fers, 2. J. Platschorre; Zorgvlied 9-5, 3. C. Jeremiasse, Zorgvlied en L. de Jonge, ADLM 5-3. De finale van de pyramideschietingen is 25 juli. Kwadendamme - Victoria, staan de wippen, 84 schutters van veer tien verenigingen. Wip 1: eerste hoge vogel: H. Schipper, tweede hoge vogel: P. Repkes, beiden Vic toria; eerste en vierde zijvoel: P. Steijaert, Graauw; tweede zijvo gel: T. Nijstens, derde zijvogel: W. Hoeken, beiden Zuiddorpe; groot ste aantal (5): P. Doene. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Wisse, twee de hoge vogel: R. de Vlaminck, St.-Jansteen; eerste zij vogel: J. Platschorre, tweede zijvogel: M. Suy, Zuiddorpe; derde zijvogel: G. Dhaens, Graauw; grootste aantal (7): J. de Koeyer, Diana; extra ho ge vogel: H. van Iwaarden, Aar denburg.

de Stem | 1997 | | pagina 15