Afspraken over opening Steenen Beer Renovatie brug Sluiskil over vier weken klaar Forse eisen tegen trio voor handel in drugs ZEELAND uit POLITIE rapport Weer veel muziek op kermis in Westdorpe I Kritiek 01 Tliolen: 6C over mega li ij out (lelden een keukenjalrieLje in Kaatsheuvel, DE STEM ZEELAND Organisatie van dorpsfeest in Zaamslag haalt opgelucht adem Cantorij live op radio 5 Hondenexamens in Sluiskil Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen handboogschieten Officier niet mild voor gezin Terneuzen Caraibische sfeer in Porgy Zomerexpo regionale kunst Concerten in Vlaanderen Orgelconcerten met improvisaties Zomeravond concert aan zee Ledelpop breidt uit Toiletartikelen Slippartij Snelheidscontroles Auto uitgebrand Te veel gedronken Aanrijding Bromfiets gestolen Neuzentocht Zeldenrust Tocl duurder. keukenfabriek BRAB DE STEM Gemeente Sluis s. Dolle Woensdagen Oostburg tapt eigen Eenlioornbier i i VRIJDAG 4 JULI 1997 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - De activiteiten van het feest rondom de opening van Stee nen Beer in Terneuzen en het dorps feest in Zaamslag in het eerste weekend van september worden zo veel mogelijk op elkaar afgestemd. De organisatoren van het Zaamslagse dorpsfeest hebben hierover gisteren overeenstemming bereikt met het ge meentebestuur van Terneuzen. In Zaamslag was vorige week grote con sternatie ontstaan over het Steenen Beer-feest, omdat deze activiteiten op hetzelfde tijdstip worden gehouden als het dorpsfeest. De organisatie vreest oneerlijke concurrentie. Het dorpsfeest in Zaamslag zou de dupe worden van het Steenen-Beer weekend. Deze onrust was reden voor het ge meentebestuur om gisteren met de or ganisatie van Zaamslag om de tafel te gaan zitten om de onvrede uit de wereld te helpen. Wethouder K. van der Hoofd legde onder andere uit dat het Steenen Beer-feest niet op een ander tijdstip ge houden kan worden omdat de staatsse cretaris, die het nieuwe stadskantoor in Steenen Beer komt openen, geen andere datum in haar agenda beschikbaar had. Tijdens het overleg ontstond begrip voor eikaars problemen. Er zijn afspra ken gemaakt om te proberen eventuele schade zo gering mogelijk te laten zijn. Tussen beide partijen zijn afspraken ge maakt om activiteiten op elkaar af te stemmen en eikaars organisatie te ver sterken in plaats van te beconcurreren. Daarbij is gekeken naar tijdstippen en soorten evenementen. „Als er bijvoor beeld zowel in Zaamslag als in Terneu zen een rommelmarkt wordt gehouden worden ze op verschillende tijden ge houden. Daarnaast wordt bekeken of er wellicht artiesten uitgewisseld kunnen worden. Daarover moeten overigens nog wel afspraken worden gemaakt," lichtte voorlichter O. Vos veld gisteren toe. Door de gemeentelijke vertegenwoordi gers is gisteren ook de toezegging ge daan om voor de dorpsfeesten in Zaam slag aan de organisatoren dezelfde faci liteiten beschikbaar te stellen als voor het Steenen Beer-weekend is gedaan. Dat laatste heeft dan bijvoorbeeld be trekking op zaken als het beschikbaar stellen van dranghekken en marktkra men. De gemeentelijke vertegenwoordigers hebben gisteren ook spijt betuigd over de gang van zaken. „We hadden veel eerder met Zaamslag moeten praten. Zoals het nu is gebeurd was niet zo slim. Het is in ieder geval niet zo dat we de dorpsfeesten in Zaamslag hebben ver geten. Deze activiteit wordt immers tra ditiegetrouw geopend door de vrouw van de burgemeester." Van onze correspondente Hulst/Sas van Gent - De Cantorij der basiliek Hulst viert dit jaar het 25-jarig ju bileum. De rechtstreekse ra dio-uitzending van de eu charistieviering op zondag wordt gezien als de opmaat voor de viering van het jubi leum. De uitzending is vanuit de Cuyperskerk in Sas van Gent met pastor E. Erpelin- ck als voorganger. Voor de muzikale bijdragen zorgen vaste organist Jos Verpoor ten en de Cantorij der basi liek onder leiding van Anton de Kort. Het koor zingt de vaste gezangen uit de mis over re-fa-mi-do-re van Al- bert de Klerk. Dit werk stelt hoge eisen aan koor en orga nist. De wisselende gezangen bestaan uit Psalmbewerkin gen van Siem de Groot en Bernard Huybers en het Sal ve Regina van Franz Liszt. De uitzending via radio 5 be gint om 11.00 uur. Sluiskil - Op de terreinen van hondenschool Van de Velde te Sluiskil werden landelijke exa mens gehouden. Er werd ge keurd voor de diploma's lande lijk G en G1 en G2. De keur meesters van de Federatie Hon densport Nederland waren A. Metselaar uit Alphen aan de Rijn en Thijs Koops uit Vlissingen. In totaal deden twaalf combinaties mee. De geslaagden voor het G- en G1-diploma (maximaal te behalen punten 80) zijn: V. Riske uit Sluiskil met rottweiler 60 punten, T. Du- vekot uit Axel met de kruising Skip- py met 63, k. Adriaansens uit Vogel waarde met de kruisingherder Var- ro 64, R. de Smet uit Hengstdijk met de kruisingherder Lisa 67, J. van de Velde uit Sluiskil met de golden re- triever Banjer 68, J. Gijs uit Axel met de kruising Lady 71, T. Duvekot uit Axel met Sheltie Boygi 78 pun ten. Voor het dipoma G en G2 (maxi maal 120 punten) slaagde W. Hart- hoorn uit Terneuzen met de Friese stabij Tjabbe met 86 punten. Van onze correspondent Aardenburg - In Aardenburg werden de Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen handboog- schieten op de staande wip ge houden. Via voorwedstrijden hadden zich negen viertallen geplaatst voor de finale. Dat waren 1. Aardenburg, 2. West- dorpe en 3 zowel Koewacht als St.-Jansteen. Voor de persoonlijke strijd had den zich vier schutters geplaatst te weten L. Janssen uit Rijen, P. de Waal uit Kloosterzande, E. van Pottelberghe uit Zuiddorpe en de kampioen van vorig jaar E. Sa- vooy uit St.-Jansteen. Na een spannende, maar vooral natte strijd kwam de titel terecht bij Aardenburg 2 met in totaal 31 punten. Dit viertal bestond uit P. van Vooren, R. de Wispelaere, J. van Iwaarden en T. Lampaert. Op de tweede plaats eindigde West- dorpe 2 met 28 punten, derde werd Koewacht 3 met eveneens 28 punten. Bij de persoonlijke strijd was het reeds in de eerste ronde duidelijk dat E. van Pottelberghe de te kloppen man was. In de tweede ronde liet hij daar even eens geen twijfel over bestaan en zo kwam de titel bij hem terecht met in totaal 12 punten. Op de tweede plaats eindigde L. Janssen met 8 punten. Bij de jeugd werd eveneens om de titel gestreden en hier was D. Heinsdijk uit Aardenburg win naar met 7 punten, vóór M. van Vooren, eveneens uit Aardenburg met 5 punten. De derde plaats was voor M. de Vriende met 3 punten en het vier tal werd gecompleteerd door A. Biddelo met 3 punten. Zaterdag 12 juli wordt geschoten om de Nederlandse titels op het terrein van de schuttersvereniging uit Koewacht. De wedstrijden be ginnen om 13.00 uur. Op dit ter rein wordt in augustus eveneens gestreden voor de Europese titels, r Het wegdek en de aanrijstroken van de brug bij Sluiskil worden vernieuwd. Van onze verslaggever Terneuzen - De onderhoudsklus aan de brug over het kanaal Gent/Terneu- zen nabij Sluiskil verloopt precies volgens schema. De renovatie is op de helft. Over vier weken wordt de brug weer opengesteld voor het landver- keer. De bestuurders van de ruim 10.000 voer tuigen die dagelijks over de brug bij Sluiskil gaan, moeten tijdelijk een andere route kiezen. Verkeer dat vanaf Hoek komt en naar Zaamslag of Perkpolder wil, wordt omgeleid via Terneuzen. Ver keer in de richting Axel en Hulst moet via de brug in Sas van Gent rijden. Vanaf het oosten naar het westen gaat het meeste verkeer via Sas van Gent. Ook vervoerders van gevaarlijke stoffen wor den via Sas omgeleid. In de spitsuren is de brug bij Sas van Gent een uur lang voor het verkeer beschikbaar in plaats van de twintig minuten die normaal uitgetrok ken worden om het verkeer door te laten stromen. Het fiets- en voetverkeer kan van 12 op 13 juli geen gebruik van de brug maken. Zij kunnen dan met de veerpont naar de overkant. Volgens J. Cappon van Rijks waterstaat Zeeuws-Vlaanderen leveren de verkeersomleidingen geen onoverko melijke belemmeringen voor het autover- FOTO WIM KOOYMAN keer op. „Het loopt goed. Aanvankelijk hebben we de sluizen 's ochtends en 's avonds een uur gestremd om het autover keer vrije doorgang te geven. De binnenvaartschippers waren daar echter niet zo blij mee en deden hun be klag daarover. Het bleek dat de strem ming 's ochtends eigenlijk overbodig was. Vandaar dat de sluizen nu alleen in de avondspits nog een uur gestremd zijn voor het scheepvaartverkeer." Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Wat er ook van het Terneuzense gezin N. kon worden gezegd, een doorsnee gezinnetje was het in ieder geval niet. Zowel Vader N. (52), zijn 41-jarige echtgenote als hun 21- jarige zoon waren verslaafd en gebruikten harddrugs naar har telust. straat. Daarbij werd behalve 7,8 gram heroïne en 0,9 gram co caïne een aardige hoeveelheid wapentuig gevonden, zoals een vuurwapen, munitie, schietbal- pennen, ploertendoder, gasbus- jes en munitie. Het aandeel van de vrouw van N. bleef voornamelijk beperkt tot het openen en sluiten van de voordeur als er zich klanten aan dienden. „Daar is toch niets mis mee vroeg mr. H. Klein Hesselink, de raadsman van de echtgenote. „Het is haar woning en dus mag zij de deur open en dicht doen wanneer zij dat wil." De officier van justitie dacht daar beduidend anders over en eiste tegen de vrouw een gevan genisstraf van negen maanden waarvan drie voorwaardelijk. Tegen de zoon, die slechts korte tijd had gedeald en hand- en spandiensten voor zijn pa had verricht eiste zij achttien maan den cel waarvan zes voorwaar delijk. N. kwam er zoals ver wacht het slechts vanaf. Tegen hem eiste mevrouw mr. Willems een gevangenisstraf van twee jaar. Daarnaast eiste zij dat de win sten over die handelsperiode, zijnde 119.840 gulden, terug moeten vloeien in de staatskas. Over twee weken wijst de recht bank vonnis. Gisteren moest het gezin ver schijnen voor de rechtbank in Middelburg om zich daar te ver antwoorden yoor het dealen over de periode februari 1995 tot en met de inval op 27 april van dit jaar. Moeder en zoon waren er niet en dus werd hun aandeel bij verstek behandeld. Vader N. erkende dat hij had ge deald, maar het was voorname lijk om hem en zijn gezin van het spul te kunnen blijven voorzien. Eerst een beetje dealen en daar na steeds meer. „Alleen aan- Fransen en Belgen plus 'ande ren', want de Terneuzense scene kwam bij hem de deur niet in," zo betoogde hij in nauwelijks Verstaanbaar Nederlands. En zo verkocht N. gemiddeld 28 gram heroïne en 12 gram co caïne per week. „Maar hij had ook niet de gehele tijd die ten laste was gedeald," verweerde hij zich. En dat klopte ook, moest officier van justitie mevrouw mr. Y. Wil lems beamen. „Maar dat was omdat u twee maanden in de ge vangenis zat." Gedurende die tijd werd de ne ring overgenomen door zijn zoon. Er kwam een eind aan het familiebedrijf, toen na de veel klachten wegens overlast, de po litie op 27 april een inval deed in de woning aan de Lange Kerk- IN HET Terneuzense cultuur café Porgy Bess in Terneuzen staat morgenavond de Antilli aanse muziek centraal. Op uit nodiging van de stichting AS TER treden er de Antilliaanse 9- mansformatie Control en de Cu- ragaose zanger Win Coffie op. De 'gaatjes' worden gevuld door DJ's Carlos en Sid. De hele avond is gevuld met salsa, reg gae, merengue tumba. Deze laatste dans is specifiek Cu- ragaos. De pas opgerichte car navalsgroep Black and White uit Terneuzen zal deze gelegen heid benutten om de pasjes te oefenen voor hun eerste optre den op het folklorefestival in Sas van Gent, later deze maand. De avond begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt vijftien gulden. Morgen, aanvang 20.00 mm. TWINTIG West Zeeuws-Vlaam se kunstenaars stellen vanaf morgen werk tentoon in het ka der van een zomertentoonstel- ling op drie verschillende loca ties. De expositie is op touw ge zet door de stichting Hoeksposi- tie uit Oostburg en de stichting Raadskelder uit Sluis. De loca ties waar het werk is te zien, zijn achtereenvolgens De Paarden stal in Aardenburg, de Raads kelder in Sluis en de Franse kerk in Groede. In de laatste vindt vandaag om 20.00 uur de opening plaats. Tiny Maenhout, directeur van het Toeristisch Bureau Zeeuwsch Vlaanderen opent de zomertentoonstelling. De opening wordt voorafgegaan door een tweetal korte lezingen, verzorgd door Willem van Vliet en Nico Out. Tot 31 augustus HET Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen brengt in de Bourlaschouwburg in Ant werpen een hommage aan de Franse Opéra die de scène van deze schouwburg domineerde in de vorige eeuw. Het tweede deel van het concert is gewijd aan de Symphonie Fantastique van Hector Berlioz. Dit werk werd geschreven in de periode dat de Bourla werd gebouwd en het is een typisch voorbeeld van de Franse Romantiek. Het orkest speelt onder leiding van Michel Swierczewski en so listische medewerking wordt verleend door de sopraan Inese Galante. Vandaag om 20.00 uur. DE orgelconcerten in de Cuy perskerk in Sas van Gent 1997 beginnen morgen vanwege het eerste lustrum, met een feeste lijk recital. De organisten Ber nard Bartelink en Kristiaan Van Ingelgem zijn beiden gespeciali seerd in het improviseren. Bar telink is organist van de Bavo- kathedraal in Haarlem en win naar van het improvisatiecon cours. Van Ingelgem is verbon den aan de Sint Maartenskerk in Aalst en is vaste organist van het BRTN Symfonie orkest. Naast uitgebreide improvisaties voeren beide musici werken uit van Mendelssohn en Reger. Vandaag om 20.00 uur. HET eerste Zomeravondconcert aan Zee wordt verzorgd door het duo Cecilia Oomes (dwars fluit) en Minako Tasumi (clave- cimbel). Oomes is vanaf 1972 lid van het Koninklijk Concertge bouworkest. In dat jaar ontving zij de Zilveren Vriendenkrans. Claveciniste Minako uit Tokyo is een veelgevraagd soliste bij kamerconcerten en orkesten. Op het programma in de doopsge zinde kerk in Aardenburg staan werken van Telemann, Take- mitsu en Bach. Woensdag 9 juli, aanvang 20.00 uur. DE editie 1997 van het jaarlijks Ledelpopfestival in Oostburg ondergaat een uitbreiding ten opzichte van vorige jaren. In plaats van alleen een avondvul lend programma, duurt Ledel pop nu een hele dag. De datum - 22 november - is bekend, de deelnemers nog niet. Baanbre kende en vernieuwende popmu ziek vormen de ingrediënten van het oudste en nog steeds springlevende muziekfestival in West Zeeuws-Vlaanderen. Bands die in aanmerking willen komen voor een podiumplek, moeten zich vóór 18 juli contact aanmelden de werkgroep Jonge ren van de stichting Podium West. De aanmelding moet ver gezeld gaan van een demo en een complete biografie van de band. Een nog nader te bepalen Nederlandse of Belgische top groep wordt de uitsmijter van Ledelpop 1997. Oostburg - Uit een winkel aan het Eenhoornplantsoen is afge lopen woensdag voor negen honderd gulden aan toiletarti kelen gestolen. Van de dader ontbreekt elk spoor. Westdorpe - Een 49-jarige au tomobilist uit Zelzate is afgelo pen woensdagmiddag na een inhaalmanoevre geslipt en in botsing gekomen met de vrachtauto bestuurd door een 40-jarige man uit Gent. De Zelzatenaar haalde op de Trac- taatweg de vrachtauto in. Bij het naderen van een tegenlig ger, een 30-jarige vrouw uit Axel, trapte hij op de rem en raakte in de slip. Vervolgens botste hij tegen de vrachtwagen en kwam tot sti- stand tegen de auto van de Axelse. Zowel de auto van de Zelzate naar als de vrouw uit Axel lie pen zware schade op. De be trokkenen kwamen met de schrik vrij. Aardenburg/V ogelwaar- de/Hengstdijk - Bij snelheids controles in Aardenburg, Vo gelwaarde en Hengstdijk zijn afgelopen woensdag 306 be stuurders bekeurd. De hoogst- gemeten snelheid op de Oost- burgseweg in Aardenburg was 141 kilometer per uur in plaats van tachtig. Bij Rapenburg in Vogelwaarde bedroeg de groot ste overschrijding 22 kilometer per uur. Op de Hengstdijk- sestraat tenslotte reed de grootste overtreder 86 in plaats van vijftig. Sluiskil - Bij een snelheidscon trole op de Oostkade zijn gis terochtend 27 bestuurders be keurd. Er kwamen 138 auto's langs. De hoogstgemeten snelheid was 96 kilometer per uur in plaats van vijftig. Kloosterzande - De auto van een 38-jarige man uit Klooster zande is afgelopen woensdag middag totaal uitgebrand. De motor vatte vlam terwijl het voertuig in een garage aan de Margrietstraat stond. De plaatselijke brandweer bluste de brand. Oostburg/Nieuw-Namen - Een 47-jarige autobestuurder uit Maldegem is afgelopen woens dagavond met 350 gulden be keurd omdat hij met een alco holpromillage van 0,6 over de rijksweg nabij Oostburg reed. Een 28-jarige automobilist uit Nieuw-Namen kreeg een dag vaarding. Hij reed 's nachts met 0,8 promille over de Kau- terstraat. Terneuzen - Een 44-jarige Ter neuzense automobilist is gis terochtend op de Westsluis van achteren aangereden door een 23-jarige automobiliste uit Vo gelwaarde. De vrouw zag te laat dat de Terneuzenaar remde. Beide voertuigen raakten bescha digd. Terneuzen - De zwarte Tomos A3 bromfiets van een 22-jarige man uit Zandstraat is gister ochtend gestolen vanaf de Zel- denrustlaan. De nieuwwaarde was 1400 gul den. Van onze correspondent Westdorpe - Komend weekeinde wordt in Westdorpe de jaar lijkse kennis gehouden. Naast uiteraard diverse kermisattrac ties in de dorpskern vermeldt het programma verder veel mu ziek. Morgen treedt vanaf 21.00 uur de dixielandband The Flying Dixies op in café de Tukker. In 't Oude Raedhuys kan er vanaf 21.00 uur gedanst worden op> muziek van Frankie's Combo. In café de Gravin zal de Antwerpse formatie The J.P. Butler band vanaf 21.30 uur blues- en rock- covers ten gehore brengen. Zondagmiddag houdt carnavals vereniging De Koeters een gaai- bolling in café 't Oude Raedhuys. De inschrijving is vanaf 13.30 uur en de gaaibolling begint om 14.00 uur. Dit is de eerste in een serie van drie, waarbij naast de dagprijzen ook een totaalklasse ment wordt bijgehouden. Zowel voor de jeugd als voor de senio ren zijn bekers te winnen. Zon dagavond verzorgt Disco Bram de muziek in 't Oude Raedhuys en in de Gravin zal Lexy Boy Dark Shades op het podium staan. Maandagochtend om 10.00 uur volgt de tweede gaaibolling. De inschrijving is vanaf 9.30 uur. De Corner Cats zullen de Gravin die avond in de sfeer van de ja ren vijftig hullen. Compleet met suikerspinkapsel, vetkuiven en contrabas spelen zij swingende rock 'n' roll. In 't Oude Raedhuys zorgt Disco Bram weer voor de muziek. Op dinsdag houdt Tandsjen Bei vanaf 10.00 uur de laatste gaai bolling van de Westdorpse ker mis. Na afloop worden in 't Oude Raedhuys de winnaars bekend gemaakt van het eindklasse ment. Frankie's Combo verzorgt 's avonds daar de muziek. Bij de Tukker speelt de Beet City Jazz band, terwijl in de Gravin de Bulldoze band van zich laat ho ren. Van onze correspondent Terneuzen - De wandelsportver eniging Zeldenrust Terneuzen houdt morgen de traditionele Neuzentocht. Deze wandeltocht beleeft dit jaar de tiende editie. Er kan worden gestart tussen 7.00 en 15.00 uur vanaf 't Schel penhoekje aan de Dokweg. Deel nemers hebben de keuze tussen vijf afstanden: 7, 14, 20, 35 of 60 kilometer. (ADVERTENTIE) "Stad en land reisden we af op zoek naar een nieuwe keuken. En er zijn nogal wal keukenzaken waar je je geld kwijt feunt De ene roept al harder dan de ander Tot... we bij Keukenfabriek Brabant terecht kwamen. Een echt fabriekje waar vaklui aan jouw toekomstige keuken werken. Logisch dal je daar je wensen nóg meer kunt la ten vertalen in een droomkeuken. Tijdens het gesprek met de adviseur hoorden we het zagen en timmeren uit de fabriek. Het is eigenlijk een soort warme bakker. "i Ja, Keukenfabriek Brabant is iets bijzonders. Neder landse vaklui, vertrouwde service en garantie. En dat alles voor een meer dan schappelijke prijs Op zich is dat begrijpelijk, want Keukenfabriek Brabant zet de handel buitenspel. Kom gerust eens langs. Dat kan zonder afspraak want de fabriek is 6 dagen per week geopend. Ook de populo keukens in grootmoeders- stijl vindt u bij Keukenfabriek Brabant. Voor hele schappelijk prijzen. BEVRIJDINGSWEG 2, KAATSHEUVEL, INDUSTRIETERREIN DE KETS, TELEFOON (0416) 27 47 47. Van onze verslaggeefster Oostburg - Bij de uitvoer vai zaam Veilig in West-Zeeuws deren wordt te weinig reken houden met fietsers. De aut te dominant aanwezig in de j en dat heeft weinig met dui heid te maken. ■si Van onze verslaggeefster Sluis - De ABN/Amrobank gesloten met de gemeente van een nieuw bankkantoor Het gaat hierbij om een milj wordt gebouwd op het huid het WV-kantoor op een onde ABN/Amro brengt hiermee d bankactiviteiten, die nu op twe locaties (Zuiddijkstraat en Kaai) plaatsvinden, onder in eei gebouw. De bank was al jaren zoek naar een geschikte plek om dat twee panden de efficiency nic ten goede kwam. De locatie aan Sint Annastraat is nu nog in ge meentelijke handen en ligt tegen over de Rabobank die de koms van ABN/Amro niet langer heef weten tegen te houden. De Rabo bank kocht zelfs buurman, re^ taurant De Sluyse Haven, om voorkomen dat de ABN/Amr hier een kantoor zou bouwen, In de transactie gaat het huidV kantoorpand van ABN/Amro me 22 parkeerplaatsen aan de Zuii dijkstraat in eigendom over naa de gemeente Sluis-Aardenbmq Het gemeentebestuur beraadt zie nog op de bestemming van d pand. Burgemeester C. van Lier spreekt over een 'zeer goede dei Van onze correspondent Breskens - De officiële openin van de Dolle Woensdagen Breskens vindt plaats op woens dag 9 juli in restaurant De Boe aan het Spuiplein 39. A. Heijboe zal het programma om 19.15 uu openen. Tijdens deze avond zij er onder meer optredens van d Muziekvereniging Bres kens/Groede en Jacco Ricardt De braderie deze dag begint or 17.00 uur. De Dolle Woensdage: worden in Breskens zeven weke: achtereen gehouden. Van onze verslaggever Tholen - Tholen wil op korte weten hoe te handelen met d? de bouw van mega-varkensst Die gemeente is door de provinci namelijk opgezadeld met ee: groot juridisch probleem. En da probleem kan ook wel eens flink financiële gevolgen hebben. Oi die reden stelt het college va Tholen de provincie bij voorbai aansprakelijk. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben bepaald dat nieuw varkenshouders verplicht zij een zogenaamde milieu-effect rapportage (mer) te laten uitvoe Van onze verslaggeefster Oostburg - Oostburg heeft nu ook een eigen bier: het Eenhoornbier. Het eerste, biertje wordt morgen op de Markt aangeboden door de voorzitter van de Vereniging Ondernemend Oostburg (VOO), Peter van Ee aan wet houder A. Rosendaal. In Eenhoornbier zit 6,5 pro eent alcohol en het is dus een yrij Pittig bier. Het wordt al- een geschonken bij horeca- feden van de VOO in Oost burg. Om het beeld compleet te maken, wordt het bier ge schonken in speciaal ge maakte glazen met een een hoorn. De presentatie van het biert begint om 15.45 uur. Deze dag zijn er in Oostburg "°S meer festiviteiten zoals de rommel- en vrijmarkt die om 8.00 uur begint, er rijden koetsen door het stadje met a|s opstapplaats café De Tol de Nieuwstraat en om 6.00 uur start een karaoke- snow voor café Markt 15.

de Stem | 1997 | | pagina 14