Drukke tijden voor 'Westdorpe' John Vermeule loopt parcoursrecord betaald altijd de knel Dennis de Bel wint van Davy de Kesel Wïllemsen/Dieleman verrassend winnaar Winst plaatselijke favoriet Alain Joos Promenadecriterium in Breskens Nationale top naar NK langebaan iws KORT Cyclosportieven/trimmers, jeugd, nieuwelingen en amateurs aan de start Beveren op schot in Clinge B7 I de STEM SPORT ZEELAND B8 I-stal Ida laar Duitsers yentennisploeg leen de serie Singelloop in Zierikzee kent een sterke bezetting Karei Jordens zwemt het snelst wieler SPATTEN Toernooi Schoondijke 13e Kloosterse Windtoernooi TC Hontenisse Dressuurconcours hippiqu® in Vrouwenpolder JULI 1997 111 i i DONDERDAG 3 JULI 1997 ■999 in een eigen for- Ijn contract bij Willi- |e voor het seizoen in ve team BA Reynard, Reynard is de combi- hiard, een Britse con- 15 won hij de Indy 500 Car in een Reynard. Jet BA Reynard sloot oor vijf jaar. De twee gulden in de nieuwe I heeft een sponsorcon- Ele Personeelsdiensten Irandeerd inkomen tot In 2000. Isponsord door Speedo erkgever Nic Frencken bonder financiële kop- bn. Idministratieve experts neid. Het bedrijf meld- tot sponsoring juist in en nieuw wereldrecord doende kwamen ze bij l om in dienst te treden (Duitse cheftrainerHel- Jrainer als technisch ad- leen meerderheid van de Koot daarop niet in te loet innemen, bedank ik gevraagd. „Verreweg de pn uit de vroegere DDR. verkloos." Kraus wilde t begeleidingsteam. Met kou de Duitse bond van ie maand drie dagen in Isbond in het Italiaanse lid. Mocht de Internatio- and, Hongarije of Polen j ja. Alleen als de Neder- l meteen nee zeggen," al ler. J heeft de sterkste speel- linale van de FED Cup in IBrenda Schultz, Miriam legraf. J13 juli op het gravel van leien voor hun rekening, (het dubbel. Oranje haal de Verenigde Staten in ach van Tsjechië, bestaat ta Kleinova en Eva Mar- I vermoedelijk terzijde ge- Pe eerste ronde"t)uitsland |l juli in het stadhuis van bns de NK atletiek, komend (van de 800 meter. De olym- ple omdat ze het te riskant bpen. llessure, waaraan ze zich liet j Muller-Wohlfahrt. De Hil- I de KNAU het verzoek in di- pn zondag. Technisch direc- len dat dat reglementair niet lel begrijpelijk. Ik wil kijken I in één weekeinde lopen. Dus 1 dat heel goed gaat, zal ze de kngen zal verder zoeken naar |n zich kan plaatsen voor de 1 van vorig jaar in Den Haag, de clubarts van Bayern Mün- t gaf een aantal injecties in bis. „Het gaat vrij goed, maar (echte baantraining. Ik train et het risico lopen dat de pijn Van onze atletiekmedewerker Zierikzee - John Vermeule is nog altijd de beste lange af standsloper van Zeeland. Zo af en toe, als het in zijn sche ma past, komt hij dat duide lijk maken. Toen hij op sport park 'Bannink' het startnum mer voor de twintigste editie van de Singelloop in Zierikzee af kwam halen wisten de con currenten dus waar ze aan toe waren. ATLETIEK Pat waren overigens niet de min sten, want naast ex-winnaar Ra- chid Ben Meziane waren ook Mauricio en Gustavo Gonzales van de partij. Mauricio is veruit de beste van die twee. Vorige week vrijdag won hij nog met overmacht de Sportpunt Zee land-loop in Goes. Toen was Ver meule er niet. Nu wel en dat was op het schitterende rondje door het eeuwenoude vestingstadje, dat drie keer moest worden afge legd om aan de 10,5 kilometer te komen, vrij vlug duidelijk. Vermeule gaf meteen plankgas. Ben Meziane, lopend voor eigen publiek, ging brutaal mee. De Marokkaan moest dat bekopen. Twee kilometer kon hij in het spoor blijven van Vermeule, die ook nooit in aanmerking zal ko men voor een stijlprijs, maar het gaat wel hard. Ben Meziane werd er meedogenloos 'afgekacheld'. Terwijl de Middelburger, al een aantal jaren lid van Achilles uit Etten-Leur, probleemloos naar de winst liep viel Ben Meziane te rug tot bij Mauricio Gonzales. Het zou een half minuutje achter de niet meer voluit gaande Ver meule een leuk spurtje worden tussen de Mexicaan en Marok kaan op de kunststofbaan van sportpark Bannink. Een spurt die in het voordeel van de over veel meer baanervaring beschikkende Gonzales uitviel. Piet Wagema- kers van het Roosendaalse Thor was achter dit toptrio de beste. Vermeule was toen al drie minu ten binnen. Alwin Vermeulen van AV'56 kwam als tweede Zeeuw op een weer keurige zesde plaats binnen. Bij de veteranen 40 was het een puur Dynamica-onder- onsje. John Overweel haalde het uiteindelijk nog ruim voor zijn clubmakker Pieter van Horssen. Freek Boers van Thor (veteranen 50) en Hans Bostelaar (Dynami ca) bij de veteranen 60 waren de overige winnaars bij de mannen. Bij de vrouwen was veterane Ine ke Stofmeel van Thor de snelste. Twintig seconden na haar meldde Lia Gonzales zich als tweede. Eerst seniore werd Sonja van Hecke, eveneens van Thor. Het organiserende Delta Sport zag zo'n 120 deelnemers de inschrij- vingfstafel passeren. Van die 120 haalden er 108 de finishstreep die op het kunststof van 'Bannink' was getrokken na een aantal pas sages door het hart van Zierikzee. UITSLAGEN Mannen-senioren: 1. John Vermeule (Achilles) 10,5 km in 33.18, 2. Mauri cio Gonzales (Dynamica) 33.43, 3. Rachid Ben Meziane (Delta Sport) 33.44, 4. Piet Wagemakers (Thor) 36.17, 5. Peter Jongsma (Rotterdam Atletiek) 36.29, 6. Alwin Vermeulen (AV'56) 36.56, 7. John Quaak (Delta Sport) 37.18, 8. Gustavo Gonzales (Dynamica) 37.24, 9. Jaap van de Bok (Flakkee) 37.40,10. Erik Deynen 38.02, 11. Lion van Luijk (beiden Dynamica) 38.15, 12. Rini Brugge- man (AV'56) 38.33, 13. Ron le Roy 38.49, 14. Wilco Schipper (beiden Dynamica) 39.29, 15. Gerard van Zitteren (Thor) 39.38. Mannen 40: 1. John Overweel 37.47, 2. Pieter van Horssen (beiden Dyna mica) 38.45, 3. Eddy Smit (Delta Sport) 39.10, 4. Adri Gideonse (Dy namica) 40.08, 5. Rinus Stevens (Thor) 40.13. Mannen 50: 1. Freek Boers (Thor) 39.41, 2. Alberto Modafferi (Vetera nen Nederland) 40.12, 3. Rini Mat- thijssen (Thor) 40.36. Mannen 60: 1. Hans Bostelaar 46.06, 2. Hans Pluylaar (beiden Dynamicaj 47.40, 3. Cees Kortleve (AV'56) 49.49. Vrouwen-senioren: 1. Sonja van Hecke (Thor) 46.56. Vrouwen-veteranen: 1. Ineke Stof meel (Thor) 45.14, 2. Lia Gonzales 45.30, 3. Ellie Westerweele (beiden Dynamica) 45.44, 4. Marian van de Brand 46.32, 5. Mien Osseblok (bei den Thor) 48.21. Door Eddy de Schrijver Westdorpe - Het wielerco- mité van Westdorpe kijkt met veel vertrouwen naar de wielerkoersen van maandag 7 en dinsdag 8 ju li. Bij de amateurs, die op dinsdag hun traditionele 'centenkoers' rijden, staan momenteel niet minder dan 65 namen op de inschrij- vingslijst. Op diezelfde dag rijden de nieu welingen - ook al een groot deel nemersveld - en de jeugd. Maan dagavond wordt het wielercircus geopend door de cyclosportieven van de KNWU. Ook de A-trim mers mogen acte de presence ge ven. Eric Vereecken kan zich dan meten en azen op de overwin ning. „Over de deelnemersaantallen kunnen we zeer tevreden zijn. De renners weten waar ze aan toe zijn bij ons. We hebben een hoger prijzenschema dan het gebruike lijke en daarnaast is de premie- pot altijd tot de rand toe gevuld. Dat slaat dus duidelijk aan. Het is tevens ons visitekaartje," meent secretaris/penningmeester Danny Soethaert, tegenwoordig woonachtig in Sas van Gent. Soethaert krijgt de hulp van Ru- die Dellaert als voorzitter en de leden George van Kwikkelberg- he, Jos de Smet - de pa van voet baller Geert-Jan de Smet - en Ro- main Swagemakers. Danny Soethaert en Rudie Del- laert zijn de fietsende leden van het wielercomité. „Samen rijden we jaarlijks zo'n 30.000 kilometer op de fiets. Tot nu toe is het wat minder vanwege de slechte om standigheden buiten. Swagema kers doet die kilometers achter zijn bureau en in de vrachtauto. Die man heeft een groot bedrijf en ondanks dat hij het druk heeft, is hij voor ons van groot belang. Mensen met connecties heb je te genwoordig nodig," aldus Soet haert. Maandagavond om 19.00 uur wordt het startschot gelost voor de cyclosportieven en de A-trim mers. De afstand bedraagt 70 ki lometer. Onder de deelnemers heel wat bekende namen zoals John Akkermans, Ton Keiler, Jo- hanPemen, Robbie Meijer, Pierre Schaatsvedette Jeroen Straathof komt ook naar Westdorpe om al fietsend bij de cyclosportieven aan zijn conditie te schaven. van Est, Ad Polak, Marcel Gunst, Rudie van Vlimmeren, die als amateur deze wedstrijd diverse keren op zijn naam schreef, en de Zeeuws-Vlamingen Pascal de Rijcke en Rudi Rabout. Straathof Jeroen Straathof, hij maakt deel uit van de nationale schaatsselec- tie, start zijn voorbereidingen op het nieuwe schaatsseizoen in Westdorpe. Op de fiets, weltever staan. De organisatie verwacht naast de cyclosportieven nog veel trimmers te kunnen verwelko men. Zij rijden het grote rondje van 4500 meter langs het voetbalveld aan de Kapittelstraat. De weg langs dat veld is verbreed en ligt er fraai bij. De streep is getrok ken in de Graaf Jansdijk. Dinsdag wordt er weer uitge breid gefietst. Om 16.00 uur be gint de wielerdag met het jeugd- project. De dikke bandenwed strijden moeten de jeugd weer op de fiets krijgen. De nieuwelingen gaan om 17.30 uur van start voor een wedstrijd over 50 kilometer. Op dit moment hebben 45 nieuwelingen inge schreven waaronder ook wat Bel gen. Dat aantal kan nog oplopen. Onder de deelnemers Mario de Ritter uit Hoek. Deze renner komt in aanmerking voor de Ra- bo-selectie en rijdt dan ook een stageweekend in de Ardennen. Naast De Ritter komen Bob van Hoove, Simon Jansen, Van der Sijpt uit Koewacht en Langen- berg uit Goes aan de start. Kenny Speelman uit het Belgische Tem- se, al goed voor diverse overwin ningen, zal proberen de bloemen mee over de grens te nemen. Elite De meeste aandacht gaat onge twijfeld uit naar de amateurs of tewel de elite-renners. Om 19.00 uur gaan ze van start voor 100 ki lometer met start en finish in de Bernhardstraat. Op het rondje van 1750 meter zal er elke ronde gespurt dienen te worden voor de premies. Bekende namen als Theo Akker- e voetbal weten Zeist tele- ullen nog een aantal dagen het competitieprogramma j ng wedstrijdzaken van de elpunten op te lossen. nogen spelen, medewerkers onder leiding competitieleider Will van ee doen hun best ritme in de ender te krijgen. Niet te veel lis- of uitwedstrijden achter aar. Geen twee wedstrijden nen 48 uur, Europese inspan- gen van de zes deelnemers m Europa Cup meegerekend. iordvoerder Poos van de KR- „Onze boodschap aan is voor het volgende seizoen is f oplossingen te zoeken." »i] :lt onder meer op overleg tus- clubs en lokale overheden, roemt in dat verband 1 vente, dat na uitgebreid overleg et burgemeester Mans precie ngaf wanneer en waarom °P :paalde data niet of wel ge <eeld kan worden. ok bestaan problemen omdat >or lucratieve tv-contracte iel duels op vrijdag zijn. Maa KNVB is niet boos op de cWDS' e zo graag een NV Eredivisi illen met veel tv-exposure- aos: „Wij zijn er slechts om ubs te dienen." Van onze tennismedewerker Breskens - In het Vechtkuiken-tennistoernooi van De Boskreek uit Breskens werd bij de jongens tot en met 14 jaar een Clings onderonsje afgewerkt tussen Dennis de Bel en Davy de Kesel. TENNIS Be Bel, hij heeft een lagere speel- sterkte dan De Kesel, won via de tie-break van de tweede set. Het oressiaanse jeugdtoernooi kent een aantal van 95 inschrijvingen, h meer dan vorig jaar. In totaal 'tienen 112 partijen te worden af gewerkt. De finales zijn zondag juli. uitslagen jongens enkelspel 'M en met 10 jaar: Sander van As-Hid- Rolfi 0-6, 6-4, 7-6; Jos Wiggere-Mi- ÏÏf Standaert 4-6, 6-4, 6-4; Jaimy Lamberts 6-0, 6-0. r eJ? met 12 jaar: Albert Maas-And- rewEverts 6-2, 6-2; Davy de Kesel- 6-1; Pieter-Jan Stan- aert-Tirn Bitter 6-0, 6-2; Jimmy de ffr-?üs Bonarius 6-0, 6-1; Kevin de n°,nge;Mart Flikweert 6-4, 6-4; Erik S°ol"Tommy Smit 6"2, 6-3; Pieter- n otandaert-Jimmy de Lijser 6-0, 6- Tot jn£.e5®et 14 jaar; Niels Mookhoek- en Flikweert 6-1, 7-6; Joost Louwe- vo« d art Verheul 6-4, 6-0; Bas Lie- «X?*? Dingenouts 6-2, 7-6; Steve anHulle-Tom Provoost 6-3, 6-2; Roel TOge-Niels Mookhoek 6-0, 6-2; Toby r2OSm?n-Sjoerd Rolff 4-6, 6-4, 6-2; Tou1S Bel"Davy de Kesel 6-0, 7-6. Tot pi? ®n !?et 16 jaar: Joël van Overloop- kSü PAUyPe ?~6- 6-7, 6-3; J. Versprilr St.3oerdR°lff 6-4, 6-4; Jan Elferink- "8 van Boven 6-1, 6-2. Versprilr meisjes tftt enkelspel - 3n 16 jaar: Stefanie Pauwels- ~-l, 6-0; Daisy Boogaard- Maria Meyaerd 6-3, 6-4, Nathaly de Schepper-Sarah Smallegange 6-0, 6-0. Tot en met 12 jaar: Kim Flikweert-Na- thaly de Schepper 7-6, 7-5; Marjolein de Meyer-Stephanie Ekkebus 6-2, 6-2; Tessy Kint-Daisy Boogaard 7-6, 3-6, 6- 4. Tot en met 14 jaar: Wendy de Kesel- Chantal Pauwels 6-1, 6-0; Stephanie Lako-Niël Nelisse 6-2, 6-0; Jody de Back-Teunie Meyaerd 6-0, 6-2; Joleen Becu-Anneke Riemens 6-3, 7-6; Eve lien van de Sande-Naomi Minnaert 6- 1, 6-2; Wendy de Kesel-Jody de Back 4-6, 6-4, 6-3. DUBBELSPEL Tot en met 14 jaar: Joëlle de Back/Stephanie Lako-Naomi Bolle- man/Evelien Verschelling 6-0, 6-1; Cindy en Wendy Synesael-Corine Frans/Veronique van 't Westeinde 6-1, 6-2. PLAATSINGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 10 jaar: 1. Mart Flikweert, 2. Jaimy Bish. Tot en met 12 jaar: 1. Bart van de San- de, 2. Wesley van Noord. Tot en met 14 jaar: 1. Frank IJzerman, 2. Joël van Overloop. Tot en met 16 jaar: 1. Bram de Nijs, 2. Ralf van Hee. DUBBELSPEL Tot en met 14 jaar: 1. Joël van Over- loop/Frank IJzerman. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 10 jaar: 1. Stephanie Pauw els. Tot en met 12 jaar: 1. Rianne Verdonck, 2. Kim Boes. Tot en met 14 jaar: 1. Sharon de Witte, 2. Rianne Verdonck. DUBBELSPEL Tot en met 14 jaar: 1. Maud Kuy- pers/Sharon de Witte, 2. Joleen Be- cu/Barbara Suurmond. Van onze sportmedewerker Knokke - Precies een uur en drie kwartier nadat hij het Haventje van Cadzand had verlaten, tikte Karei Jordens uit het Belgische Hasselt als winnaar van de achttiende Noordzee Challenge (12 km zeezwemmen met vinnen) de finishboot aan, die voor het Casino in Knokke in het wa ter lag. Leen Geelen nestelde zich in het spoor van Karei Jordans. Acht minuten na de winnaar tikte zij zelfs verrassend als tweede bij de finishboot aan. Acht mannen die aan de twaalf kilometer begonnen zullen volgen. De enige die men onderweg kwijtraakte, was plaatselijke man Erwin Riemens. Een tweetal kilo meter voor de finish ging het niet meer ondanks het feit dat de bij hem gebleven Huub Dellaert hem probeer de op te monteren. Het scheelde Dellaert, die een dag voordien het traject al een keer oefende, een paar plaatsen in de uitslag. Hij werd achtste. uitslagen 6 km: 1. Carolien Hoste 42.00, 2. Lutgardis Cuppens 43.00, 3. Chia- ra Pauly 46.00, 4. Jelle Bertels (al len België) 46.00. 12 km: 1. Karei Jordens 1 uur en 45 minuten, 2. Leen Geelen 1.53,3. Jos Leemans 2.00,4. Georges Due- rinckx 2.02, 5. Roland Boudrie (al len België) 2.13. 8. en eerste Zeeuws-Vlaming Huub Dellaert (Cadzand) 2.36. Van onze sportmedewerker Breskens - In Breskens staat vrijdag 4 juli het jaarlijkse Promenadecriterium voor eli te- en neo-amateurs op het programma. Liepen de in schrijvingen niet massaal bin nen, begin deze week waren er toch 32 startkaarten bij Bram Buize in de brievenbus gegle den. „Ik verwacht ook nog een aantal buitenlanders aan de start. We krijgen hier ieder jaar toch een aantal Belgen aan het vertrek en wellicht ook wat jongens uit het voormalig Oostblok die in de zo mermaanden hun tenten in Bel gië hebben opgeslagen," aldus Buize. Onder de ingeschrevenen onder anderen Theo Akkermans, afgelopen zaterdag nog winnaar in Kruiningen. Verder de crite riumspecialisten zoals Francois Franse, Wilfred Geys, Antoine Goense, Nico van de Klundert, Walter Schmid, Peter Mol, Mario van Vlimmeren, Dennis Mesu, Jo- han van Schaik en Michel Rom- mers. Ook de Zeeuws-Vlamingen onder aanvoering van Patrick van Passel (altijd sterk rijdend in Breskens), Danny Schaut, Martin de Jaeger, Pascal van Bellen en Herman Muiier zijn van de partij. De in Biervliet verblijvende Nieuw-Zeelander Darren Murray geeft het geheel een internatio naal tintje. „Al met al mogen we tevreden zijn. De tijden dat we met zeven tig renners aan het vertrek ston den zijn nu eenmaal voorbij. Als Sluis - Vrijwel de gehele natio nale top van het langebaan- zwemmen is zaterdag 5 juli present in op de Nederlandse kampioenschappen in Sluis. Bij de mannen vrije slag ver trekken in de favorietenrollen Remco Folkertsma (Otters Hil versum), Roy Meijboom (PSV) en Maarten van der Weijden (ZV Hoorn). ZWEMMEN Edith van Dijk is ongetwijfeld de te kloppen vrouw op de vrije slag. De zwemster van Keiler Donk heeft in Etta van der Weijden (ZV Hoorn) en Melanie Kuiper (Wage- ningen) de grootste concurrenten. Op de schoolslag is Karin Stein van VZC Vlaardingen de topfavo riete. Astrid Koerts (Nautilus) en Sabine Kolken (ZV Hoorn) zijn haar belangrijkste tegenstand sters, maar ook een Carolien Schrijvershof (Stormvogel) en het Koewachtse ZCK-duo Suzan de Baar en Ankie Buys kan wel eens voor een aangename verrassing zorgen. Lesley Voorn van Oceanus vertrekt op de schooslag mannen als de te kloppen zwemcrack. In- BAUKJE DOEDEE uit Axel eindigde in het Nederlands kampioenschap voor vrouwen dat in Meerssen werd verreden als 23e. Bij de WAOD was er een twee de plaats voor WIM DE WAAL uit Axel in het kampioenschap van Oost-Vlaanderen voor de C-categorie in Lochristi. ERIC VEREECKEN uit Hulst eindigde als tweede in de BVB- klasieker de Omloop van het Pajottenland in Halle. TENNIS Van onze tennismedewerker Schoondijke - In het Rabo-tennistoernooi van TVS in Schoon dijke verrasten Elly Willemsen en Ab Dieleman in aangemame zin. De outsiders schakelden op het Cl-schema het als tweede geplaatste koppel Marjan den Hollander/Jan Goethals in drie sets uit. als eerste geplaatste duo Eugène Lauret/Herman Filippo als eerste de halve finales. De favorieten wonnen met ruime cijfers van Pi- cavet/Becu. UITSLAGEN MANNEN Cl: eerste ronde: Van Hoffel/Stan- daert-De Rijk/Goethals 3-6, 6-1, 6-3; Boogaard/Willemsen-De Heus/Wille 6-2, 6-4. Dl 35+; eerste ronde; De Back/De Wever-De Paepe/Den Hollander 6-3, 3-6, 6-2; kwartfinale: Lauret/Filip- po-Picavet/Becu 6-2, 6-2. D2: eerste ronde: Vastenhout/Kos- ter-Helsen/Roetenberg 6-3, 6-1. VROUWEN Cl: Den Hollander/Sterrenberg-De Paepe/Adam 6-2, 6-3. Dl: De Witte/Van Overloop-Rie- mens/De Paepe 6-4, 6-1; Ter- luln/Vosters-Riemens/De Paepe 6-4, 6-0. GEMENGDDUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Standaert/Lekens- Baas/Klooster 7-6, 4-6, 6-4; Buy- ck/Riemens-De Paepe/Geelen 4-6, 6- 4, 6-2; kwartfinale: De Paepe/Ster- renberg-Vercruysse/Roetenberg 6-4, 6-1; Dieleman/Willemsen-Den Hol- lander/Goethals 6-2, 3-6, 6-0. D2: eerste ronde; Risseeuw/Roeten- berg-Pielaet/Dieleman 6-2, 6-3 Wilemsen en Dieleman schaar den zich door dit resultaat bij de halve finalisten. Ria Sterrenberg en Jacky de Paepe, als eersten ge plaatst op hetzelfde Cl-schema, plaatsten zich eveneens voor de laatste vier. Myranda Roetenberg en Peter Vercruysse boden alleen in de eerste set tegenstand van betekenis; 6-4, 6-1. In de Cl-categorie bij de mannen zegevierden Peter van Hoffel en Jan Standaert na een spannende strijd over Kees de Rijk/Jan Goethals. Iets gemakkelijker ver ging het Bert Wille en Maarten de Heus tegen Piet Boogaard en Norbert Willemsen: 6-2, 6-4. In de Cl-poule bij de vrouwen boekten Marjan den Hollander en Ria Sterrenberg een regelmatige overwinning op Monique de Pae pe en Natasja Adam. Bij de D35-pIussers bereikte het Van onze tennismedewerker Kloosterzande - In het Kloosterse Windtennistoernooi van Hontenisse in Kloosterzande ging Alain Joos goed van start op het C2-schema. TENNIS mans, Wilfried Bastiaanse, Ludo van Overveld, Rob Sienders, Ro bert de Poel - winnaar van de Wim Hendriks Trofee -, plaatse lijk favoriet Martin de Jaeger, Danny Schaut, Patrick van Pas sel, Wilfred Geijs, Peter Mol, Jo- han van Schaik, Johny van der Klooster, John Leijs, Dennis Me su, Michel Rommers, Walther Schmidt, Darren Murray en niet te vergeten Bredanaar Tommy Post, die ook al diverse keren als eerste over de streep is gegaan dit seizoen. we met een kleine veertig man aan de start staan zijn wij tevre den," aldus Buize. In Breskens valt ieder jaar een aardige cent te verdienen. Dat is bekend, maar ook bekend is dat er wel voor gewerkt dient te wor den. Het rode asfalt van de Pro menade met een venijnig klim- metje doet pijn, zeker als je daar ruim veertig keer tegenop moet fietsen. In totaal moeten er 100 kilometers onder de wielen wor den doorgeschoven. Het start- en finishdoek hangt op de Boule vard, waar men om 19.00 uur be gint. Het afhalen van de rugnum mers en de prijsuitreiking zijn in café 't Zonneke in de Tweede Zandstraat. De organisatie is in handen van het plaatselijke wie- lercomite 'Bressiaans'. De plaatselijke favoriet klopte Terneuzenaar Bob Hamelink in drie sets in een opmerkelijke par tij. In de eerste set stond Joos zijn opponent geen enkele game af. Hamelink herstelde zich met 6-2- winst in de tweede set. In de be slissende set herhaalde de ge schiedenis van de eerste set zich: 6-0. In de dubbel-C2-categorie waren Erik van Tatenhove en Reggie van den Berg als eersten ge plaatst. Wegens een blessure van Van den Berg werd zijn plaats in genomen door Arie Schakel. De Hulstenaren troffen in Pepijn van Kuppeveld en Marco Baart lasti ge tegenstanders, die de eerste set met 7-5 wonnen. Vervolgens schreven Van Tatenhove en Schakel de tweede set met 6-2 op hun naam. In de beslissende set ging de zege opnieuw naar Van Kuppeveld en Baart van de orga niserende vereniging. Het tennispark van TC Hontenis se werd gisteren voortdurend door regenval geteisterd. Voor sommige partijen werd uitgewe ken naar de indoorbanen van de Zilveren Klomp in De Klinge (B). Andere wedstrijden worden van daag in Hulst en Vogelwaarde in gehaald. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Alain Joos-Bob Hamelink 6-0, 2-6, 6-0. Dl: tweede ronde: Gregor Oomens- Willem Bouwens 6-2, 6-4. D2/E: eerste ronde: Helmuth Crom- been-Koos van Heese 6-4, 6-2; Ste ven Donze-Pepijn van Kuppeveld 6- 4, 6-3; Philip de Baets-Pascal van de Berg 6-4, 6-3; Wim Strobbe-Rik Wouterse 6-4, 2-6, 7-5; tweede ron de: Helmuth Crombeen-Eric Pollet 6-4, 6-3. DUBBELSPEL C2: kwartfinale: Van Kuppe- veld/Baart-Van Tatenhove/Schakel 7-5, 2-6, 6-2. Dl: eerste ronde: De Sehepper/Cap- pendijk-Kint/Bouwens 6-7, 6-4, 6-3. D 35+: De Roeck/De la Ruelle-Van Jole/Rodrigo 6-0, 6-2; Bogaert/Mor- cus-Huisman/Salomé 6-7, 6-2, 6-4. VROUWEN DUBBELSPEL D2/E: kwartfinale: De Smit/Van Meele-Schouten/De Witte 6-0, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL D2/E: eerste ronde: Van Jole/Van Heese-Van de Bulck/Van de Bulck 6- 1, 6-3. Van onze paardensportmedewerker Vrouwenpolder - Tegelijk met de centrale keuring van het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paar denstamboek Nederland), afde ling Zeeland, worden zaterdag 5 juli dressuurwedstrijden gehou den voor paarden en pony's. Dit op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg te Vrouwenpolder. Zo'n 150 combinaties uit geheel Zeeland staan op de startlijsten. Voor alle deelnemers is er een tweede proef voorzien. De wed strijden beginnen om 09.00 uur. De prijsuitreiking van de proeven in het morgenprogramma is om ongeveer 12.30 uur in de con sumptietent. Het middagpro gramma begint om één uur en de prijsuitreiking van die proeven is om ongeveer 16.30 uur. dien hij geklopt wordt komt dat wellicht op rekening van Erwin de Greef (ZV Hoorn) of Martijn van de Maagdenberg (VZC). Ook bij de Masters (veteranen) komt er een aantal bekende na men naar de 'Damse Vaart'. Irene van der Laan, tegenwoordig zwemmend voor Keiler Donk, Joost Kuijlaars (nog steeds lid van ZPC Breda), Joop Lam (tegen woordig zwemmend voor WVZ) en Eric Kuipers van De Berkel- duikers zijn allemaal zwemmers en zwemsters met een indrukwek kend verleden, die nu bij de Mas ters de dienst uitmaken. Clinge - Lang leek Clinge met een zeer acceptabele 0-5-neder- laag van het veld te zullen stappen tegen de Belgische eerste klasser Beveren. Maar in de slotminuten scoorden de gasten nog drie keer en kwam toch nog een ruim 0-8-verlies op het scorebord. Al na elf minuten stond Beveren op 0-2 door treffers van d'Hondt en nieuwe aanwinst Simba (ex-Beerschot). Daarna kon de thuisploeg on der het wakend oog van zo'n 300 toeschouwers die stand vasthouden tot de dertigste minuut. Daarna leek de thuisploeg klaar gemaakt te worden voor een echte afslachting, want binnen drie minuten werd het 0-4 door goals van nieuwkomer Johanson (ex-Beerschot) en een kopbal van opnieuw d'Hondt. In die fase voorkwam de betrouwbaar keepende Siegfried van de Berg veel onheil voor Cline. Tweemaal kwam het houtwerk hem te hulp. De thuisploeg kreeg zelfs een kans om te scoren, maar aanvoerder Pascal Delforge zag zijn inzet door een Beveren-verdediger van de lijn worden gehaald. Na rust redden Van de Berg en het houtwerk Clinge opnieuw. In de 62e minuut had de doelman echter geen antwoord. Een schot uit de tweede lijn werd door hem los gelaten. Ibahou werkte af: 0-5. Kort daarna stopte de Clingse doelman een strafschop van Knaepen. In de laatste tien minuten moest een moegestreden Clinge toch nog drie treffers incasseren. Ibahou (2x) en Budjak brachten de eindstand op 0-8. Als eerbetoon nam Clinge na ruim een kwartier in de tweede helft met een publiekswissel afscheid van routinier Tom Willaert.

de Stem | 1997 | | pagina 17