Seriese stopt na tien jaar gedwongen met topjudo 'Voorstopper met een stok' Seles in schaduw van "New Wave' DE STEM Jalink moet weg bij NAC, maar wil niet Van Lottum heeft vrede met verlies 8.49 7.49 2.69 8.99 5.99 NAC heft eindelijk glas op komst Belgische international De Roover 7' ::_"~':ÈKLkKs£M^£ZMl&s:&MW5$Ê£ltiÊKÊKÊÊÊÊÊniÊÊÊÊÊÊÊIÊÊnÊÊKÊl Krajicek-Henman derde partij op centre court Uitslagen Wimbledon A6 NISSAN asenberg Auto's bv OPEL Rasenberg Auto's bv DHTMI1E Voormalige nummer één haakt vroegtijdig af op Wimbledon Belangstelling van Nice 4 Ik ben redelijk diep gegaan' JULI 1997 Street 30/06 nsfe fic son ipm. emours mical kodak rp or rands trie rinten nan c. chn. house corp rth 35% 87% 31% 53% 90% 72% 14% 32% 120% 29% 36 61% 63% 54% 91% 26% 31% 41% 132 35 72% 53% 126 108% 213 84% 87% 76% 61% 37% 25% 30 39% 34% 71 53% 125% 108% 218 83 23% 24 24 dvieskoers orige koers lotkoers gisteren aten ieden ex claim "X dividend gedaan/bieden gedaan /laten bieden en ex dividend laten en dividend "edaan en laten ex dividend gedaan en bieden ex dividend 0,70 0,60 3,20 3,10 1,80 1,80 1,00 1,10 a 1,80 1,90 15,80 15,80 a 13,30 a 13,30 9,60 a 9,80 7,00 7,20 5,40 5,50 0,30 0,80 0,10 0,60 1,10 1,10 1,60 1,50 6,10 6,20 b 9,00 9,20 2,00 2,50 31,00 32,50 83,50 a 79,00 23,80 20,50 a 17,20 a 14,00 5,80 5,00 a 220,00 b 221,80 174,00 a 170,00 a 12,50 14,00 16,50 19,00 a 7,50 8,30 b 16,50 18,00 a 22,50 26,00 1,20 a 1,00 7,00 a 6,30 33,70 33,80 20,50 b 21,00 2,90 6,80 2,30 6,70 b 3,60 5,20 6,00 6,20 12,20 12,40 3,10 2,70 a 1,70 1,60 a 22,50 20,10 a 13,00 3,00 a 8,30 b 1,70 29,70 7,00 19,10 5,00 64,00 64,80 b 16,50 16,30 7,10 8,40 a 2,00 8,80 a 1,50 2,50 NISSAN 100NX met pluspakket bj.'92 Altijd 150 auto's op voorraad Terheijden 076-5933150 OPEL OMEGA 2.0 GL WAGON bj. '93 Altijd 150 auto's op voorraad Terheijden 076-5933150 Goed, beter: Kleintje ASTE LAGE PRIJS Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie: (0161) 43 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL fïJl HEWLETT 1XM PACKARD joor Antal Crielaard port was. Nu heeft ze dus besloten een Door de beslissing van de bond heeft ze „Ik heb na die kijkoperatie maanden ge- tionaal door. Ze werd tweede op het EK Zevenbergen - Een versleten linker- punt achter haar imposante carrière te niet zelf het moment van stoppen kun- twijfeld. Die tijd is voor mij erg onzeker en derde op het WK. Gedurende haai knie en de judobond die haar niet zetten. nen bepalen. „Mijn knie is te slecht om geweest. Na een training waarop mijn carrière werd ze getraind door Chris dt joorAntal Crielaard Zevenbergen - Een versleten linker knie en de judobond die haar niet ;vilde inschrijven voor het WK in Pa rijs. Twee goede redenen voor een moeilijke en emotionele beslissing. De Zevenbergse Angelique Seriese stopt met topjudo. „Dit is geen vrij willige beslissing. Liever had ik in Parijs mijn loopbaan afgesloten." Jarenlang is Seriese het boegbeeld van liet nationale vrouwenjudo geweest. On telbare Nederlandse titels, - 'Ik weet echt niet meer hoeveel, minstens tien' - acht Europese titels, de wereldtitel in Tokyo en goud op de Olympische Spelen in Seoul, waar judo een demonstraties- port was. Nu heeft ze dus besloten een punt achter haar imposante carrière te zetten. „Eind maart kwam de uitslag van de kijkoperatie die ik in het begin van die maand onderging. Daaruit bleek dat mijn linker knie nooit meer de oude zou worden. Ik wilde nog een keer op inter nationaal niveau laten zien wat ik kan. In Parijs had ik willen stoppen. Maar de judobond heeft buiten mij om besloten dat ik daar niet naar toe mag. Ik had niet aan de kwabficatie voldaan. Daarvoor had ik bij de eerste zeven op de EK moe ten eindigen. Die heb ik door mijn bles sure gemist. De bond vergeet dat ik we reldkampioen ben. Dat vind ik jammer; ik had wel wat meer respect verwacht." Door de beslissing van de bond heeft ze niet zelf het moment van stoppen kun nen bepalen. „Mijn knie is te slecht om nog lang door te trainen. Ik ben er niet eens zeker van of ik Parijs had gehaald. Maar als de bond mij had gevraagd wat ik wilde, had ik zelf kunnen bepalen wanneer ik zou stoppen. Doortrainen tot 1998 was echt onverantwoord geweest." Vlak na de domper op de Olympische Spelen in Atlanta, waar ze in de eerste ronde werd uitgeschakeld, was ze nog vol ambitie om door te trainen voor de volgende spelen in Sydney. In november won ze nog een A-toernooi in Basel en bij het laatste NK stond ze ook nog op de hoogste trede van het ereschavot. Nu dus plotseling het afscheid. „Ik heb na die kijkoperatie maanden ge twijfeld. Die tijd is voor mij erg onzeker geweest. Na een training waarop mijn knie het goed hield, dacht ik 'ik ga door'. Maar na een slechte training was ik weer somber over de toekomst. Emotioneel wil ik echt wel door, maar verstandelijk heb ik besloten te stoppen." Op dit moment weet Seriese nog niet of ze in de judosport actief blijft. „De laat ste paar maanden ben ik vooral bezig ge weest met mijn al dan niet stoppen. Dat was voor mij een hele emotionele tijd. Ik heb nog niet nagedacht over mijn toe komst. Het enige wat ik weet, is dat ik blijf judoën. Alleen dan wel op een veel lager niveau." Tien jaar geleden brak Seriese interna tionaal door. Ze werd tweede op het EK en derde op het WK. Gedurende haar carrière werd ze getraind door Chris de Korte in Hoogvliet en door haar broer Harry. Ze werkte halve dagen bij het GAK als administratief medewerkster. De andere helft van haar tijd bracht ze door op de tatami. In 1995 haalde ze haar grootste successen. Ze werd Nederlands, Europees en wereldkampioen. Ook werd ze in dat jaar sportvrouw van het jaar en uitgeroepen tot Europa's beste judoka. Graag had ze in stijl afscheid genomen. De enige troost die ze heeft, is dat ze haar loopbaan met twee overwinningen afsloot. De wedstrijd in Basel en het NK. „Maar mijn doel was Parijs en dat heb ik helaas niet mogen halen..." Door John Nijssen Breda - Als NAC het echt helemaal in stijl had willen doen, was er op de komst van vijfvoudig Belgisch interna tional Bart de Roover gisteren een Duveltje gedronken. Nu stond, in het restaurant van de club, Lieve als 'bier van de week' op de menukaart en werd er geproost met champagne. De bubbeltjesdrank kon dik een jaar rijpen, want van zolang gele den dateert de belangstelling van NAC in De Roover al. De eerste poging de voorstopper los te peu teren van Lierse SK mislukte, de tweede poging leek eenzelfde lot beschoren. De verrassende win naar van de landstitel in België weigerde lang zijn medewerking aan de zoveelste exporttransactie. Vandaag zouden Lierse en De Roover elkaar zelfs voor een Ant werpse rechter hebben getroffen. Gisteren echter zaten de speler en NAC naast elkaar om een vierja rig contract van de nodige signa turen te voorzien. Op het scheiden van de markt waren de clubs het dus toch eens geworden over de transfersom, waarvan de hoogte niet naar buiten wordt gebracht. De lieden uit Lier zakten wat, de Bredanaars voerden het bedrag een beetje op en voila. NAC moest veel geduld oefenen, maar Bart de Roover is het wach ten meer dan waard geweest, stel de directeur Martien Vreijsen. „We kennen en volgen hem al een tijd; het is gewoon één van de be tere voorstoppers die je op dit moment kunt krijgen. Niet voor mets bereikte hij afgelopen sei zoen de nationale ploeg." Besef fend dat De Roover begin septem ber mogelijk met de Rode Duivels aantreedt in de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Nederland, grap te Vreijsen: „Dan krijgt-ie van te voren wel even een paar tikken mee." Bart de Roover is nog 29 in de openingsronde van de competitie (20 augustus) maar wordt daags erna 30. De Vlaamse 'leeuw' wei gert te speculeren over de kans op selectie voor genoemd duel met Oranje. „Ik leef altijd van wed strijd naar wedstrijd." Over de reden dat Belgische bondscoach George Leekens hem in eerdere duels opstelde, is De Roover dui delijker. „Awel, hij zocht er ene met 'ne stok hè." Doelende op een voorstopper die niet aarzelt een stokje te steken voor de aanval lende plannen van de tegenpartij. „Die gaten dicht en niet zozeer voor het mooie voetballen mee doet. Verwacht van mij geen hak jes; ik moet het van mijn karakter hebben." Precies wat ze zoeken bij NAC. De Roover verwacht in Breda - gelegen op twintig minuutjes au torijden van z'n pas nieuw ge bouwde huis in Meersel Dreef - op hetzelfde niveau te kunnen presteren als in Lier. „En dat zal Leekens dan ook wel zien. Je hoeft niet per se bij een echt top club in België of het buitenland te zitten om in beeld te blijven voor het nationale team. Nederland beschouw ik trouwens niet als buitenland. Spelen voor Ajax, PSV en Feyenoord is niet wegge legd voor mij. Ik weet heel goed wat ik kan en misschien nog wel beter wat niet." Vertel eens? „Nee, wacht maar af, straks op het veld." Hoewel hij gemakkelijk praten heeft, want er was geen interesse uit die richting, voelt De Roover weinig voor een avontuur elders in (zuidelijk) Europa. „Wie kan het nou waarmaken? Bijna nie mand toch. Okee, dan heb je een hoop geld op de bank, maar je zit ook op de bank. Mij niet gezien, ik Bart de Roover voor het eerst in NAC-shirt. „Hakjes moeten van mij niet worden verwacht. Ik moet het van mijn karakter hebben." FOTO KEES VAN DONGEN wil voetballen." Dat deed de Vlaming vóór twee seizoenen Lierse vier jaar in Gent en drie jaar in Lokeren. Dank zij het kampioenschap lonkte de Champions League. Desondanks wilde De Roover in navolging van zeven ploeggenoten weg bij Lier se. „Behoefte aan andere lucht," luidt zijn verklaring. Geen kwaad woord over de 'volkse ploeg', zo als hij ook NAC in positieve zin betitelt. „Het was een familie met heel vergaande onderlinge sym pathie. We kenden in Eric Gerets geen trainer, maar een wereld trainer. Ja, wellicht zou een aan tal spelers gebleven zijn als Ge rets niet was vertrokken. Maar zeker weten doe ik dat niet, pas op. Ik hoop ook alleen maar dat het Lierse verder goed mag ver gaan. Van rancune is pertinent geen sprake." Uiteindelijk komt het hoge woord er toch uit. „Goed, ik ben enigs zins teleurgesteld geweest in Lierse, toen men dit voorjaar lo pende contracten ging openbre ken. Het voorstel viel een beetje tegen. Nee, ik kreeg geen gevoel van onderwaardering, maar het was zeker niet in evenwicht met de ambities van de club. Daaruit trok ik mijn conclusies. Eind maart al, dus toen had ik nog geen zekerheid van NAC." Wel liet de voorstopper kort daar na een vertrouwenspersoon in Breda informeren hoe het met de interesse in hem gesteld was. In mei volgden het officiële verzoek van NAC aan Lierse en een mon delinge deal met De Roover. Het vervolg is bekend. Trainer Her- bert Neumann, op de vooravond van zijn eerste werkdag ook pre sent, toonde zich gelukkig met de afloop van het geharrewar. „Je houdt altijd wel iets te wensen over, dat is een trainer eigen. Maar ik ben nauw betrokken bij het aankoopbeleid en we hebben het beschikbare geld heel goed uitgegegeven." „Aan de spelers de taak een sterk collectief te vormen en de inspan ningen van de leiding te belonen," meent De Roover, die zich vlotjes denkt aan te kunnen passen aan het Nederlandse voetbal. „Gerets liet ons al - op z'n Hollands - met drie spitsen spelen." Laat NAC nu voor 4-4-2 opteren. „Och, ik heb er gewoon veel ver trouwen in. Gevoelsmatig. Vraag me niet hoe het komt dat ik zo graag naar NAC wilde komen." Door Cas Overzier Londen - Sinds het mes-inci dent in Hamburg is ze nooit ffleer 'de oude' Monica ge weest. Als een tennisdiva ging ze drie jaar terug in revalida tie, kwakkelend was de perio de na haar rentree. Seles, 'hot news'? Verleden tijd. Hingis, Kournikova, Williams, Bara- bansjikova wél. De 'New Wa ve'. Seles acteert in de scha duw. I Haar tweede Grand Slam-toer- nooi van het jaar liep uit op een regelrechte mislukking. Even leek ze op Roland Garros (halve fina les) echt terug te zijn. Maar giste ren bleek de derde ronde van Wimbledon het eindstation voor Seles. De Franfaise Sandrine Te- stud, 25 jaar en 23e op de wereld ranglijst, vormde het struikel blok: 0-6, 6-4, 8-6. Seles won dit jaar nog geen enkel toernooi en zakte naar de vierde plaats in het mondiale klasse ment. Drie jaar geleden gelukte het niemand haar van de tennis- troon te stoten, nu heeft ze het Van onze verslaggever Londen - Het duel tussen Richard Krajicek en Tim Henman is vandaag <je derde partij op het centre court van Wimbledon. Vooraf gaan de par tijen tussen Aranxta Sanchez-Vicario en Mary Pierce en Rios tegen Becker. Krajicek staat bij de bookmakers 9 tegen 2. Pete Sampras voert iegoküjst aan met 11 tegen 8. Achter Krajicek volgen Becker (11-2) en Kafelnikov (8-1). Bookmakers William Hill zal het duel tussen de Wim- Wedonkampioen en Henman met extra belangstelling volgen. Indien Henman onverhoopt Wimbledon mocht winnen, moet het kantoor 1,7 Miljoen pond sterling uitbetalen, bijna 6 miljoen gulden. Indeling achtste finales: «humen: Sampras (VSt/1) - Korda (Tsj/16), Rios (Chl/9) - Becker (Dui/8), Kafelnikov in L" Kiefer (Dui), Rafter (Aus/12) - Woodbridge (Aus), Woodforde (Aus) - Stich Wui), Krajicek (Ned/4) - Henman (Eng/14), Rusedski (Eng) - Reneberg (VSt), Pioline ?ra) - Steven (NZe). ,J"u))'?n: Hingis (Zwi/1) - Appelmans (Bel), Vento (Ven) - Chladkova (Tsj), Majoli („f. /T Spiri03 (Roe/12), Sukova (Tsj) - Koernikova (Rus), Hy-Boulais (Can) - Ba- rnf1L.)' Fernandez (VSt/11) - Novotna (Tsi/3), Sanchez-Vicario (Spa/8) - Pierce (Fra/9), Tauziat (Fra) - Testud (Fra). moeilijk. Ook weer op Wimble don, waar ze bij afwezigheid van de geblesseerde Steffi Graf achter Martina Hingis als tweede was geplaatst. Een beschermde status die ze dus weer niet kon waarmaken. Wim bledon ligt de Amerikaanse ei genlijk helemaal niet zo. Goed, in '92 stond ze eens in de finale (winst Graf: 6-2, 6-1). Maar de andere missies op het gras aan Church Road hadden weinig om het lijf: vierde ronde in 1989, kwartfinales in '90, tweede ronde in '96 en dit jaar dus derde ronde. De dag dat de gestoorde Günter Parche in Hamburg een mes in Seles' rug priemde, heeft Seles (tennis)leven totaal veranderd. Het eindeloze 'Woodie Wood- pecker'-gegiechel bij persconfe renties, de lach op de tennisbaan, het applaus voor een tegenstand ster, wanneer die een prachtig punt produceert, die typische Se- les-trekjes zijn verdwenen. Een opvallende metamorfose ook lichamelijk. Kilo's zwaarder, ge tekend gezicht. De sporen zijn voor iedereen zichtbaar. Een Brits tabloid zag er eerder deze week brood in en toonde een le vensgrote foto van Seles waarop met pijlen de vetbulten op haar dijbenen worden aangegeven. En of al dat leed al niet genoeg is, moet Monica de begeleiding ont beren van haar ernstig zieke va der en coach Karolj. Hij vecht momenteel in een ziekenhuis in Florida tegen maagkanker en hoewel hij zelf graag de tennis- beelden van zijn dochter op telev isie volgt, hebben de artsen hem dat ontraden. Seles, nog altijd goed voor een dikke tien miljoen doUar aan offi cieel prijzengeld, ziet intussen lijdzaam toe hoe de jongeren zich in tennisland steeds meer profile ren. Venus Williams, Anna Kour nikova en niet te vergeten Marti na Hingis. Seles houdt zich groot. „Alleen maar goed voor het vrou wentennis. Er zijn nu speelsters die een topper kunnen verslaan. Vijf jaar geleden was zoiets bijna onmogelijk." Op Wimbledon benadrukt tot nu toe een drietal speelsters die transformatie. Chladkova (18 jaar), Kournikova (16) en Hingis (16) staan in de vierde ronde. Een opvallend hoog aantal relatief on bekende speelsters maakte het hun tegenstreefsters in de derde ronde erg lastig, maar redde het uiteindelijk net niet. Ooit gehoord van Cross, Tanasugarn of Serna? Dit jaar speelt er nog iets opmer kelijks af in de verliespartijen van de 23-jarige Seles. In al haar wed strijden die verloren gingen, leid de ze met 5-2. „Een magische sco re, zo lijkt wel," aldus Seles, die ook gisteren tegen Testud zo'n voorsprong koesterde en daar voor al de eerste zeven games op rij had gewonnen. Het bleek alle maal niet voldoende. Desondanks gaat Monica door. Gaat ze ook voor Wimbledon niet verloren. Het enige Grand-Slam- I I I I I DINSDAG 1 JULI 1997 B1 Van onze verslaggever Breda - Is NAC met de inlijving van Bart de Roover klaar met het inslaan van nieuw spelersmateriaal, de uitverkoop vlot van geen kanten. Van de vier nooit nader genoemde se lectieleden die weg moeten, blijkt slechts voor Nico Jalink interesse te bestaan, vanuit Nice. „Er is heel schoorvoetend geïnformeerd," aldus vice-voorzitter Cees van Haperen. Vergeefs, als het aan de vorige zomer van Sparta overgekomen Rotterdammer zelf ligt. Jalink werd het voorbije weekeinde bij thuiskomst van zijn vakan tie benaderd door de trainer van de Franse degradant, die evenwel de beker won en dus in het Europa-Cup-2-toernooi gaat spelen. Hij laat deze kelk nagenoeg zeker aan zich voor bijgaan. „Het is de bedoeling dat ik op stel en sprong naar Nice reis om over een contract te praten. Valt nogal koud op m'n dak. Ik ben niet bijster geïnteresseerd. Verhuizen, kin deren van school halen enzo, nee hoor." „Bovendien," ver volgt hij, „heb ik nog een twee jarig contract bij NAC. Dat wil ik uitdienen." Jalink wenst zich niet neer te leggen bij het feit dat NAC hem (en nog een paar anderen) bever ziet gaan. Hij heeft niet het gevoel de schuld te krijgen van een slecht sei zoen. „Desnoods speel ik voor taan in het tweede, maar ik hoop op een eerlijke kans." Daarover sprak hij nog niet met trainer Herbert Neumann. „Wel weet ik dat hij de voor keur geeft aan snelle midden velders aan de buitenkant." Tot die categorie rekent Jalink zichzelf niet. NAC sloot gisteren een busi- nesspartnercontract met zorg verzekeraar OZ. De verzeke ringsmaatschappij is na Fuji nu de grootste sponsor van de club en haar logo prijkt straks op de hemden van het tweede elftal en alle jeugdteams Over drie jaar heeft OZ bovendien het eerste recht om ook shirtspon sor van het eerste te worden. Door Cas Overzier Londen - Zijn eerste ervaring tegen een tennisser uit de top tien had plaats op Wimbledon. Op showcourt-3, omzoomd door heuse tribunes, met veel kijkers en met Marcelo Rios als"tegen stander. Een Chileen die doorgaans niet op gras is te vinden, zich liever ingraaft op de baseline van een gravelbaan. Maar dat mocht voor John van Lottum de pret niet drukken. De Eindhovenaar deed zijn stinkende best en de nederlaag, och, daar kon hij vr^ mee hebben. Vier sets, twee tiebreaks (waarvan Van Lottum er eentje won): 7-6, 6-3, 6-7 en „Ik ben redelijk diep gegaan vandaag. Had ook in drie kunnen verliezen," klonk het later wat droog jes. Van Lottum doelde daarmee op de achterstand die hij in de derde set goed maakte. Bij 5-1 kon Rios, die af en toe een ongeïnspireerde in druk maakte, de partij uit- serveren. Maar Van Lot tum profiteerde optimaal van de laksheid bij de Chi leen en knokte zich op voorbeeldige wijze voorbij zijn tegenstander: 6-7. Vechtlust die gepaard ging met de nodige expressivi teit. Gebarend, pratend, rondkijkend, het zijn Van Lottums handelsmerken. „Als ik dat doe, weet ik dat ik er voor ga. Dat ik op die baan aan het vechten ben. Zo steek ik in el kaar." Karaktereigenschappen die hem ook zijn plaats in Jong Oranje kostten. Hoewel over de werkelij ke redenen nooit echt iemand duidelijkheid heeft willen ver schaffen. Ook Van Lottum wil er liever niet over praten, maar na enig aanhouden zegt hij: „Ze zei den dat ik professioneel genoeg was. Op en rondom de baan. En onder professioneel kun je een heleboel dingen vatten." Van Lottum heeft het hoofdstuk afgesloten. Hij traint weer ge woon bij Henk van Hulst en gaat voorlopig op pad zonder begelei- John van Lottum foto wfa/henk koster der. Uitgerekend na zijn ontslag bij Jong Oranje is hij aan een nieuw tennisleven begonnen. Nog wel op Wimbledon, 's werelds voornaamste tennistoernooi. Na drie eerdere nederlagen dit jaar in Challenger-toernooien sloeg hij zich in Londen door de kwalificaties en versloeg in het hoofdtoernooi de Bulgaar Sta- noytsjev (na twee sets achter stand) en de Italiaan Furlan (overtuigend in drie sets). Door Van Lottums prestatie op Wimbledon stijgt hij van 366 naar om en nabij plaats 250 van de wereldranglijst en verdubbelt hij zijn prijzengeld met 50.000 gulden. Een nieuwe start is gebo ren. Een grimas op het gezicht van Monica Seles na een mislukte slag. FOTO REUTER toernooi dat ze maar niet kan winnen. „Maar hopelijk krijg ik nog enkele keren de kans die titel te pakken. Dat blijft nog altijd hoog op mijn verlanglijstje staan..." Wimbledon. 22 miljoen gulden. Mannenenkelspel: derde ronde: Rios (Chl/9) - Van Lottum (Ned) 7-6 6-3 6-7 6-4, Sampras (VSt/1) - Black (Zim) 6-1 6-2 6-2, Kafelnikov (Rus/3) - Stolten- berg (VSt) 6-3 7-6 4-6 6-3, Kiefer (Dui) - Medvedev (Oek/13) 6-4 6-2 6-7 6-4, Becker (Dui/8) - Petschey (GBr) 6-3 6-3 6-2, Rafter (Aus/12) - Van Garsse (Bel) 7-5 6-4 4-6 6-3, Woodbridge (Aus) - Radulescu (Dui) 6-4 6-4 6-4, Korda (Tsj/16) - O'Brien (VSt) 6-3 4-6 6-3 6-7 6-4. Mannendubbelspel: eerste ronde: Eltingh/Haarhuis (Ned/2) - Kilderry/Teb- butt (Aus) 7-6 7-6; tweede ronde: Groen/Hirszon (Ned/Kro) - Randall/Wai- te(VSt) 6-7 6-4. Vropwenenkelspel: derde ronde: Testud (Fra) - Seles (VSt/2) 0-6 6-4 8-6, No votna (Tsj/3) - Garcia (Spa) 6-4 6-2, Pierce (Fra/9) - Serna (Spa) 6-4 6-3, San chez-Vicario (Spa/8) - Labat (Arg) 6-1 6-2, Tauziat (Fra) - Wiesner (Oos) 3-6 6-3 6-2, Hy-Boulais (Can) - Grzybowska (Pol) 6-4 6-1, Basuki (Ino) - Kijimu- ta (Jap) 6-3 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt/11) - Tanasugarn (Tha) 6-2 6-4, Vento (Ven) - Magdalena Maleeva (Bul) 6-2 7-5, Chladkova (Tsj) - Zrubakova (Slw) 6-7 6-3 6-2. Vrouwendubbelspel: tweede ronde: Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/6) - Park/Wang (ZKo/Tai) 6-2 6-0, Barclay/Wood (Aus/VSt) - Boogert/Spirlea (Ned/Roe/16) 4-6 7-6 6-4, Basuki/Vis (Ino/Ned/8) - Garrone/Pizzichini (Ita) 5-7 6-4 6-2, Rubin/Schultz (VSt/Ned/15) - Saeki/Yoshida (Jap) 7-6 6-3, Ap pelmans/Oremans (Bel/Ned/12) - Dechaume/Testud (Fra) 6-4 6-3, Gigi Fer- nandez/Zvereva (VSt/WRu/1) - Freye/Noorlander (Dui/Ned) 6-0 6-2. Gemengddubbelspel: eerste ronde: Middleton/McNeil (VSt) - Note- boom/Jeyaseelan (Ned/Can) 7-6 7-5, Leach/Bollegraf (VSt/Ned/5) - Smith/Frazier (Bah/VSt) 6-1 2-6 6-2, Barnard/Boogert (ZAf/Ned) - Van Em- burgh/Melicharova (VSt/Tsj) 6-2 7-6, Sapsford/Siddall (Eng) - Groen/Vildo- va (Ned/Tsj) 7-5 7-5, Mirnyi/Likhovtseva (WRu/Rus) - Eagle/Vis (Aus/Ned/9) 7-6 6-4, Connell/Davenport (Can/VSt) - Kempers/Van Lottum (Ned/Fra) - Connell/Davenport (Can/VSt) 4-6 6-2 6-2.

de Stem | 1997 | | pagina 9