Brinkman valt Peper hard aan Onze Top 10 van deze week. e 0 o oh Laat langdurig werklozen niet vervreemden van samenleving' Toon van Brinkman ergerde militairen Drie jaar en TBS in familiedrama Vakantiebonnen, tijdbom voor fiscus O 0 O O 0 De 'Zwaan' nog steeds niet in orde Topper van de week pe stem Politiewet onder druk nieuws KORT BINNENLAND A3 1997 A2 i i i i DINSDAG 1 JULI 1997 en Ierland: In wolkt en plaat- en wind. Mid- van 13 graden van Ierland tot land. burg: Half tot en van tijd tot agtemperatuur graden. den-Frankrijk: bewolkt en van buiige regen, het in de ooste- ïenten onweren tselijk veel neer dagtemperatuur aden. In het zuid- d zon. Verder n aanhoudende e regen- of on- oensdag kan er r veel neerslag tussen 20 en 25 ag in het zuid aar hoger, it het westen Lokaal mis- Woensdag langs er kans op zon. atuur aan zee rond Porto tot e. zuidoosten nog g en droog weer. nde kans op be- ooral woensdag iige regen, soms iddagtempera- ta's rond 28 gra- oordkust bedui- ilanden: Naast wolkenvelden, plaatsen droog, atuur ongeveer iza: Eerst zon, in oensdag vanuit ans op onweer, atuur oplopend p woensdag, n als stapelwol- oorden soms nog onweersbui. Met ag kunnen de oordwesten weer dagtemperatuur ot 30 graden, n Kreta: Veel zon ijk overal droog, atuur op veel aden of iets ho- ast zon ook een kans op een re- eersbui. Vooral ~en de buien ac- dagtemperatuur de 19 en 24 gra- Aanhoudende Ie stevige regen buien.! Vooral rrnen de buien 'n. Soms ook wat mperatuur meest 6 graden, p beide dagen e stevige regen buien. Vooral k zon. Middag dinsdag rond 23 sdag enkele gra- niek; 12. aak; 13. kant; 21. no; 22. 30. man; 31. wee; nnoot; 39. go; 40. f; 48. rui; 49. rots; 58. geen; 60. rp; egio; 67. tot; 68. 4. mal; 5. desem; id; 11. knoest; 14. lorgnet; 25. gar- er; 33. aga; 34. fel; test; 43. puin; 44. oele; 51. mie; 52. kg; 64. to; 65. em. q do doou>( 'japuos>|U!| ba peeis 0ao|/\ do aqni lm onze Haagse redactie pen Haag - Indien betaald Kerk onbereikbaar blijkt, zijn (onbetaalde) maatschappelijk sottige activiteiten voor lang- ïurig werklozen een goed al ternatief. Langdurig werklo on moeten onder in een con tract vastgelegde voorwaar- en met behoud van hun uitkering, kunnen worden ont slagen van de sollicitatie plicht. Dat vindt de Raad voor Maat schappelijke Ontwikkeling (RMO) die gisteren het rapport 'Werke loos toezien? Activering van lang durig werklozen' presenteerde. De RMO doet een aantal sugges ties om de moeilijkst bereikbare groep van 250.000 langdurig werklozen toch aan werk te hel pen, of tenminste een andere zin volle invulling van hun leven te geven. De raad vindt dat hierover in het nieuwe regeerakkoord af spraken moeten worden gemaakt. De RMO acht extra geld voor het scheppen van werkgelegenheid noodzakelijk om te voorkomen dat veel landurig werklozen van de samenleving vervreemden. Daarnaast moet 'sociale active ring' een volwaardige en zelfstan dige plaats krijgen, omdat voor velen integratie door arbeid niet mogelijk blijkt. De RMO ver wacht daarbij veel van een per soonlijke benadering van werklo zen waarbij de rol van gemeenten belangrijk is. Voor alleenstaande bijstandsouders of werklozen met andere zorgtaken stelt de RMO een vorm van betaald zorgverlof voor. Een basisinkomen voor ie dereen wijst de RMO af. N. Schoe- maker, lid van de raad: „Vanwege de hoge kosten, omdat het deels bij mensen zal komen die het niet nodig hebben, en omdat er geen stimulans van uit gaat om aan het arbeidsproces deel te nemen." Het advies is gisteren aangeboden aan staatssecretaris Terpsta (wel zijn) en minister Melkert (sociale zaken). Volgens Terpstra zouden ook WAO'ers, ouderen en gehan dicapten baat kunnen hebben bij een beleid van sociale activering. Zij wil in het kabinet de mogelijk heid bespreken om langdurig werklozen, met wie daarvoor een contract wordt afgesloten, tijde lijk van hun sollicitatieplicht te ontslaan. Ook Melkert is daar in beginsel positief over, maar hij waar schuwde gisteren meteen voor een 'sfeer van vrijheid, blijheid', waarin alles mogelijk is als ie mand maar nuttig bezig is. Hij wees op de strijd die M. Reesink tegen de gemeente Sint-Michiels gestel voert om zonder sollicita tieplicht vrijwilligerswerk te kun nen blijven doen. „De gemeente houdt voet bij stuk en terecht. Ik steun dat beleid." Melkert vindt ook dat de collectieve sector niet te zwaar moet worden belast met nieuwe banen op het gebied van zorg, natuurbehoud en sociale veiligheid, zoals de RMO wil. heeft volgens Brinkman een zo danige 'vertekening van de wer kelijkheid' gegeven dat 'getwij feld moet worden aan de integri teit van de korpsbeheerder'. Brinkman drong opnieuw aan op een onderzoek naar de rol van Peper en vroeg Dijkstal zijn be sluit over Brinkmans vertrek of aanblijven uit te stellen. Hij heeft raagd zijn buitengewoon ver lof, dat tot 1 augustus loopt, te verlengen tot 1 oktober. Het lijkt een wanhoopsoffensief van Brinkman. Want op het mo ment dat hij in Den Haag met Dijkstal sprak, was zijn beoogd opvolger, de Tilburgse korpschef B. Lutken, al op bezoek in Rot terdam, Hij voerde 'oriënterende' gesprekken met de korpsleiding, de ondernemingsraad, de dis trictschefs en de drie politievak bonden ACP, ANPV en NPB. In een brief met bijlagen, die na afloop van het gesprek werd ver spreid, weerlegt Brinkman de verklaring die Peper vorige week op verzoek van minister Dijkstal opstelde. Per pagina geeft Brink man aan waar Peper volgens hem de werkelijkheid geweld aan doet of de feiten kleurt. Zo blijkt uit de brief onder meer dat het oorspronkelijke conflict met de ondernemingsraad, die eind april het vertrouwen in Brinkman opzegde, ook voor een deel op het conto van Peper kan worden geschreven. Die had een 'ramkoers als tactiek' tegenover de ondernemingsraad en wilde zo de medezeggenschap inperken. Maar hij trok al vroegtijdig bin nenskamers zijn steun aan de korpschef in waardoor de OR meende zijn gang te kunnen gaan, aldus Brinkman. Ook de suggestie van Peper dat een psycholoog Brinkman 'ge stript' zou hebben, is onwaar. Brinkman bewijst dat met een brief van die psycholoog, drs. Th. Lankamp, aan Peper. Lankamp schrijft daarin dat door 'diverse betrokkenen' feitelijke onjuisthe- Den Haag/Rotterdam (anp) - In een laatste alles-of-niets-po- ging om aan te kunnen blijven als korpschef van de politie Rot terdam-Rijnmond heeft korpschef Brinkman gisteren bij mi nister Dijkstal van Binnenlandse Zaken vooral de rol van korpsbeheerder Peper aan de orde gesteld. De Rotterdamse burgemeester den over zijn rol zijn verspreid. Hij heeft slechts geadviseerd over de problemen binnen het korps en heeft 'op geen enkel moment en op geen enkele wijze een geï soleerde karakterschets en be oordeling van de managements kwaliteiten van wie dan ook' ge geven. Pikant detail in de brief is nog dat Lankamp na 21 april, maar vóór 28 april toen de OR het ver trouwen in Brinkman opzegde, korpsbeheerder Peper adviseerde om met de ondernemingsraad rond de tafel te gaan zitten. Peper weigerde en mede daarom beëin digde Lankamp zijn adviserende rol. Volgens de advocaat van Brink man, mr. C. van Leeuwen, heeft Dijkstal vooral geluisterd naar de toelichting van Brinkman. Dijk- stals woordvoerder liet gistera vond weten dat de minister in dit stadium geen mededelingen wil doen. Hij stuurt deze week nog een brief naar de Tweede Kamer. Brinkman heeft zijn brief ook aan de Tweede Kamer en aan de Rotterdamse gemeenteraad ge stuurd. De Rotterdamse raadsle den spraken gisterochtend ver trouwelijk over de kwestie en wilden na afloop niet veel meer kwijt dan dat het hoog tijd wordt dat de Politiewet wordt aange past. Een democratische controle op het reilen en zeilen van een re giokorps is namelijk nagenoeg onmogelijk omdat het bevoegd gezag ligt bij de - niet gekozen - burgemeesters van de regio. Ook Van Leeuwen stelde de Poli tiewet nog aan de orde. Volgens hem mag die een kritisch onder zoek naar de rol van de korpsbe heerder niet in de weg staan. Ie dere agent zou immers vervolgd worden als hij onware verklarin gen af zou leggen, aldus Van Leeuwen. Na afloop van het ge sprek op het ministerie zei Van Leeuwen nog dat 'het voor Rot terdam beter zou zijn als Peper in plaats van Brinkman weg zou gaan'. Aan de Erasmusbrug, ook wel de 'Zwaan' genoemd en Rotterdams trots, wordt nog steeds herstelwerk verricht. Vorig jaar bleek de brug kort na de opening door koningin Beatrix vol schoonheidsfoutjes te zitten. Een fikse bries veranderde het supermoderne bouwwerk in een zwabberende 'Zwaan'. De tuien van de rivieroverspanning zijn gisteren maar weer eens onder handen genomen. foto anp Haarlem (anp) - Het Hoofddorpse echtpaar dat op 13 januari zijn drie kinderen heeft vermoord, lijdt aan een gestoorde per soonlijkheid, waardoor deskundigen herhaling bij andere kin deren niet uitsluiten. „De moeder heeft een ziekelijke versmel tende band met haar overleden oudste zoon, de vader vertoont een ziekelijk gevoel van vaderlijke almacht." Dat concluderen deskundigen van het Pieter Baan Centrum in hun rapportage aan de rechtbank. Me de op basis van deze bevindingen veroordeelde de rechtbank in Haarlem het echtpaar gisteren tot drie jaar gevangenisstraf en TBS net dwangverpleging voor onbe paalde tijd. Tegen de 36-jarige tandarts R.O. en zijn 35-jarige Wouw A. de W. was drie jaar cel en twee jaar TBS met dwangver- pleging geëist. De ouders hebben toegegeven dat j* in hun woning in Hoofddorp hun drie kinderen Vincent (9), "'alter (8) en Barbara (7) hebben vermoord. Dat gebeurde met slaap- en kalmeringsmiddelen, 'j'aarna ze de slachtoffertjes in een jrassen hebben laten stikken, uvee dagen later trof de politie de stoffelijke overschotten aan in de kapkamer van het echtpaar. Met ernstige steekwonden meld den de ouders zich kort na hun ffuweldaad bij het VU-zieken- huis in Amsterdam, nadat ze had- r Van onze verslaggever Nijmegen - „Met name de reactie van de generaal vér-' rast mij. Zonder inhoudelijk op de materie te willen in gaan, valt mij in zijn reactie de felheid en de negatieve be nadering op. Hij beschuldigt majoors ervan niet goed te hebben nagedacht. Hij ge bruikt termen als 'ondoor dacht', 'geen visie' en 'schijn oplossing' en eindigt met de weinig sympathieke toevoe ging: 'Majoors: benen van de grond en bijtrekken'." Eind 1993 maakte het Nederland se officierenkorps van land- en luchtmacht voor het eerst uitge breid kennis met de toenmalige brigade-generaal Jan Willem Brinkman, de inmiddels in onge nade gevallen chef van de Rotter damse politie. In het blad Carré van de Neder landse Officieren Vereniging (NOV) had Brinkman, enkele maanden eerder aangetreden als commandant van de Luchtmo biele Brigade in Schaarsbergen, op niet mis te verstane wijze de vloer aangeveegd met collega's die het hadden gewaagd 'zijn' on derdeel kritisch onder de loep te nemen. De strekking van zijn artikel Brinkmans toon wekte in het leger ergernis. foto anp werd echter dermate 'onsympa thiek' gevonden en ook ongebrui kelijk voor de doorgaans collegia le discussietrant in Carré, dat kennelijk besloten was om de tot dan relatief onbekende Haagse carrière-officier Brinkman eens flink de oren te wassen. „Zo gaan we niet met elkaar om," reageer den de zeer verbolgen militairen. Het NOV-blad zette de generaal destijds bij wijze van uitzonde ring zelfs pontificaal op de voor pagina: „Veel reacties op de toon van het artikel van Brinkman," luidde het bijschrift. De generaal had voor het eerst in het openbaar zijn visitekaartje afgegeven en daarmee niet be paald de harten van zijn collega's gestolen. Bijna vier jaar later - de Rotter damse crisis rond de ex-generaal heeft een voorlopig dieptepunt bereikt - lijkt het militaire verle den van de politiechef zich alsnog tegen hem te keren. Een aantal burgemeesters in Rotterdam- Rijnmond verwijt de landmacht nu zelfs een dubbelrol te hebben gespeeld in het vertrek van Brinkman naar de Rotterdamse politie. Defensie zou de 'onhan delbare' generaal liever kwijt dan rijk zijn geweest en de post van politiechef hebben aangegrepen om zich van 'lastpost' Brinkman te ontdoen. Officieren die Brinkman hebben gekend, zijn militaire loopbaan hebben gevolgd en de mores aan de Defensietop kunnen doorgron den, zeggen de situatie in Rotter dam te begrijpen. Ze kunnen zich ook wel iets voorstellen bij het verwijt van burgemeester Peper dat Brinkman 'psychisch onge schikt' zou zijn. „Brinkman, hoe briljant ook, zou het nooit tot landmacht-bevel hebber of Defensie-stafchef heb ben geschopt, terwijl hij dat wèl ambieerde. Iedereen was over tuigd van zijn kwaliteiten, maar weinigen wilden op den duur nog met hem samenwerken. Hij heeft er grote moeite mee om zijn meer deren te erkennen. Zijn ego is een paar maatjes te groot en hij weet niet met kritiek om te gaan," zeg gen officieren die in dit stadium slechts anoniem over hun oud collega uit de school willen klap pen. De militaire carrière van Brink man verliep tussen 1993 en 1996 meer dan voorspoedig. Na een ho ge functie bij de landmachtstaf in Den Haag werd hij eerst com mandant van de nieuwe Lucht mobiele Brigade, vertrok vervol gens als chef staf naar Unprofor in Bosnië en ging daarna meteen door naar Duitsland als comman dant van de Multi Nationale Di visie van de Navo. Terug in Ne derland kreeg hij, inmiddels 49 en nog zes jaar te gaan, vorig jaar het bevel over de Nederlandse Eerste Divisie aangeboden, welis waar de op één na hoogste opera tionele functie bij de landmacht maar, na zijn Navo-baan, nauwe lijks een bevordering te noemen. Op dat moment, zo lieten inder tijd insiders op Defensie weten, was de stormachtige loopbaan van Brinkman in feite tot stil stand gekomen. den geprobeerd een eind aan hun leven te maken. De man en de vrouw gaven als motief dat ze de dood van hun oudste zoon Steven, die in 1994 op 9-jarige leeftijd overleed aan leukemie, niet kon den verwerken. De rechtbank vindt behalve TBS en dwangverpleging ook een vrij heidsstraf op zijn plaats, vanwege de omstandigheden waaronder de kinderen zijn vermoord. In het vonnis wijst rechtbankpresident mr. J. Verwoerd erop dat de kin dermoorden maatschappelijk gro te opwinding en afschuw'hebben veroorzaakt, onder meer in de di recte omgeving van het gezin. De verdediging noemde het von nis een 'slechte uitspraak', omdat de ouders eerder te kennen gaven zich nog steeds te willen hereni gen met hun kinderen. „Daarom zou hun behandeling zo snel mo gelijk moeten beginnen," onder streepte advocaat mr. B. Fritz. Het is nog niet bekend of de advocaten hoger beroep zullen aantekenen. Door Rein van der Helm Den Haag/Terneuzen - De Belastingka mer van het Gerechtshof in Den Haag behandelt momenteel een beroep van een Terneuzenaar tegen het feit dat va kantiebonnen - het vakantiegeld van voornamelijk bouwvakkers en land- en tuinbouwpersoneel - maar voor drie kwart voor loonbelasting worden aan geslagen. Daarentegen wordt het regu liere vakantiegeld van de Terneuzenaar (en met hem miljoenen andere Neder landers) voor de volle honderd procent belast. „Ongelijke behandeling," zegt de Terneu zenaar. „Sinds 1990 is de wet zodanig ver anderd dat er geen grondslag meer is om de toen nog bestaande fiscale nadelen van het bonnensysteem op te vangen. Toch zijn de bonnen nog steeds voor slechts 75 procent belastbaar. Dat is niet meer gerechtvaar digd." Sinds een vertegenwoordiger van het ac countantskantoor Coopers Lybrand de ongelijkheid enige tijd geleden wereldkun dig maakte, is de belastingdienst over stroomd door bezwaarschriften van mensen die vinden dat ook zij recht hebben op een belastingheffing over maximaal driekwart van hun vakantiegeld. Tevens werd bekend dat fiscaal deskundige E. van Overmeire, belastingambtenaar in Terneuzen, op persoonlijke titel een collega bijstond die bezwaar maakte tegen de belas tingheffing over vakantiegeld. Van Overmeire, die binnenkort afstudeert als adviseur Belastingrecht, behandelt in zijn vorig jaar gemaakte afstudeerscriptie de rechtsongelijkheid bij belastingheffing over vakantiebonnen en vakantiegeld. In zijn scriptie zet hij de gang van zaken rond de vakantiebonnen op een rijtje. Tot 1990 ontvingen bouwvakkers in 47 weken hun hele jaarloon inclusief vakantiegeld. Dat leidde ertoe dat zij niet volledig van de belastingvrije som konden profiteren die immers over 52 weken geldt. Daar kwam bij dat de vakantiebonnen, opgeteld bij het nor male loon, zwaarder werden belast dan wanneer over de bonnen afzonderlijk belas ting zou worden geheven. Dat laatste was een nog zwaarder element. Om dit te compenseren werden de vakantie bonnen lager gewaardeerd door de fiscus. Sinds 1970 kwam slechts 60 procent voor belastingheffing in aanmerking. Tot in 1990 Oort het belastingstelsel vereenvoudigde. De belastingvrije sommen werden daarbij drastisch verlaagd en er kwamen speciale tabellen voor mensen die recht hadden op vakantiebonnen, waardoor het belasting vrije- som-nadeel verdween. Het resultaat was dat bouwvakkers bedui dend minder in het handje zouden krijgen. Omdat het om zo'n 330.000 mensen ging, lag dit politiek nogal gevoelig. Bovendien vrees den werkgevers in de bouwnijverheid dat invoering van honderd procent belasting heffing aanleiding zou zijn voor forse loon eisen. Het toenmalige kabinet deed water bij de wijn en besloot slechts 75 procent te be lasten met de afspraak dat in de loop der tijd het verschil met andere belastingbetalers zou worden gelijkgetrokken. Het voornemen verdween kennelijk onder een hoop stof, want anno 1997 bestaat het systeem nog steeds, hoewel uit het in 1994 verschenen 'Eindrapport evaluatie Oort- wetgeving' nergens bleek waarom het per centage heffing op vakantiebonnen tot 75 procent beperkt bleef. Krijgt de indiener van het beroep gelijk dan kan dat de fiscus zo'n drie miljard gulden per jaar gaan kosten. Ook al omdat mensen die nog nooit een belastingaanslag hebben gehad - bij het merendeel van de loontrek kers het geval - met een T-biljet zelfs terug gave kunnen vragen over de jaren vanaf 1994. Wie afgelopen jaren wel een T-biljet of een IB-biljet indiende kan slechts binnen zes weken na de definitieve aanslag een be zwaar indienen. Dat kan in 1997 voor het eerst dus. Terug werkende kracht is hierbij niet mogelijk. Naar aanleiding van perspublicaties zijn in middels al duizenden bezwaarschriften ver zonden. Stapels kranten natuurlijk bij terugkeer. Wat me het meest intrigeerde? Dat de levensverwachting van man nen significant is toegenomen. Als het een beetje meezit kan ik op mijn oude dag een verregende zomer extra in Nederland meemaken. Is het nou zo dat die bijgestelde levensverwachting geldt voor lieden van het mannelijk geslacht die nu geboren worden, moet ik het doen met de prognose die in mijn ge boortejaar gold of geldt de verwachting louter voor de kerels die nu al oud zijn? Je kunt er toch niet zomaar, zelfs niet gemiddeld, een maand of wat bijkrijgen? En als de volgende prognose tegenvalt, heb ik dan in één klap kortere tijd van leven? Over zulke levensvragen breken verzekeraars en pen sioenfondsen zich zeker niet het hoofd. Die zouden het liefst met terugwerkende kracht tot aan de geboortegolf de premies verhogen op basis van verwijtbaar gezond ge drag. Niettemin kan je nu eindelijk ook als man in blijde ver wachting zijn. Misschien maak ik het nog wel mee dat Hongkong wordt overgedragen aan de Taiwanezen. Zeg nou niet dat dat niet kan, want voor geld is alles te koop. MERIJN KLM weigert radio-actief materiaal Amsterdam - De KLM is niet van plan het transport van radio-ac tief materiaal van Mallinckrodt Medical te hervatten, of van welk ander bedrijf dan ook. Dat zei KLM-woordvoerster M. Wenting gisteren voor de radio. Mallinckrodt heeft daarop laten weten dat het naar een andere maatschappij zal uitkijken en voor zover mo gelijk het materiaal voor transport over de weg zal aanbieden. Het gaat om ongeveer duizend pakjes per week waarvan de helft via luchtvracht moet worden verscheept, aldus de Mallinckrodt-di- rectie. Zolang het niet duidelijk is hoe de strenge internationale regelgeving moet worden uitgelegd, houdt de KLM wat dit soort transporten betreft de boot af. De KLM wijst erop dat haar pri maire verantwoordelijkheid bij de passagiers en het personeel ligt. Remu houdt vast aan eigen risico Utrecht - De Regionale Energiemaatschappij in Utrecht Remu heef nooit beweerd dat consumenten die schade hebben onder vonden van de stroomstoring geen eigen risico hadden. Dat berust op een misverstand, aldus een woordvoerster gisteren. Volgens de Consumentenbond heeft de Remu de afgelopen dagen onduide lijkheid geschapen over een eigen risico van driehonderd gulden die particulieren zouden hebben bij schadeclaims. Sorgdrager ziet niets in leugendetector Den Haag - Minister Sorgdrager (Justitie) is niet van plan de leu gendetector in het opsporingsonderzoek te gaan inzetten. Volgens de minister zitten er aan het gebruik van de detector te veel juri dische haken en ogen. Een ander nadeel is volgens de minister dat de test geen direct bewijs oplevert. Het ministerie van Justitie heeft twee onderzoeken verricht naar het gebruik van de detector. Daaruit is gebleken dat de polyograaf, zoals het apparaat officieel wordt genoemd, slechts beperkt toepasbaar is. Zo kan aan de uit slag dat een verdachte liegt niet zonder meer de conclusie worden verbonden dat hij of zij het misdrijf ook echt gepleegd heeft. Fout bij controle varkenspest Den Haag - De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) is te ver gegaan in het opsporen van misstanden bij het ver voer van opgekochte varkens. De dienst mag daarom geen proces verbaal uitschrijven, noch haar bevindingen rapporteren aan pers of Dierenbescherming. Dat antwoordt minister Sorgdrager op vragen van de Kamerleden Swildens, Huys (beiden PvdA) en Vos (GroenLinks). De minister schrijft dat een aantal met opsporing belaste LID-inspecteurs 'in strijd heeft gehandeld met de instructies' door verzegelde var kenstransporten met opgekochte varkens staande te houden en te doorzoeken. (ADVERTENTIE) Bospeen, per bos Jonagold, zachtzure handappelen, kilo Rundertartaar, 100 gram CflZaanlander zacht mild 48+, kilo 79 1.25 x&&- 99 I2m 8.90 01 Maaltijdsalades, barbecue, huzaar of aardappel^rlf 2.19, pasta, O 1 O zalm of rundvlees, bak 600 gram J-HT O.iy ©Duyvis Knabbelnoten, Provenpale, Oriental o /in of Mexicano, zak 250 gram 10% gratis JUf? DubbelFrisss, diverse smaken, 2e pak halve prijs, pak 1 liter Cöte d' Or Chocolade, melk, puur of melk/noot, tablet 200 gram 1.69 zm 2.89 Unox stevige soepen, groente-, kippen-, tomaten-12^91 1 in of Chinese tomatensoep, blik 0.8 liter _34§" Z.Zu Lotus Comfort plus toiletpapier, -7*% pak 6 rollen Ö./V Ch Tarwe- of witte bolletjes, Q ~JC zak 10 stuks O Nü 2 zakken halen, 1 betalen. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 5 juli a.s.

de Stem | 1997 | | pagina 3