Gemoederen raken oververhit Spektakel bij dernykoers Maurits Booster is goed op dreef Persoonlijk record Wilfried de Kort Forse winst Silvana Bauer in Terneuzen Delta Toer start in Oud-Vossemeer Herstel Bauwens iws KORT B2 Engeland r gevangenis chakeld DEN eyenoord pËSTEM SPORT ZEELAND B3 Open Zeeuws-Vlaams jeugdtoernooi van Drive in Sas van Gent Topgangmakers in wielerweekeinde SPORTNIEUWS KORT Het Zeeuwse Honk zegeviert Persoonlijk record Theo Rabout Veel jeugd op de fiets in Kruiningen De Zwarte Dame wint bekercompetitie Hans Groffen gaat onderuit Brazilië wint Copa America WIELER SPATTEN Tijdens geslaagde meerkamp wedstrijden in Vlissingen JULI 1997 loeg heeft ook zijn an Seoul gewonnen, rsloeg Engeland gis- id-Korea. ierige hitte van het eilijk en hield doel- rijd. Beide doelpun- de Dilliane van den e kans op de gelijk- toegekende strafbal e minuut, toen Han- a een corner. Neder- lft veerkrachtig. Van rvekeepster Sinnige. unten Nederland: Van d, Veenstra en Deiters; de Kieft, Van der Wie dt, Teeuwen, Donners, -1), 3. Engeland 2-2 (4- -4), 6. Engeland 2-0 (0- ederland - Argentinië, li weer melden bij de nnisster Steffi Graf angenisstraf van drie tduiking. inisterie en de advo- en. Graf heeft al vijf verwachting hoeft hij Dat betekent dat hij nden in de gevangenis ex Crivillé is tot sep- tijdens de trainingen sure op. Aanvankelijk lve-literklasse na een d over het Drentse as- tkwam. Hij liep daar- pezen op. is de Australiër Mi- wereldtitel. Hij heeft rna overgebracht naar il ik zo snel mogelijk sentieel. Als alles goed oen aan de Grote Prijs m 35 miljoen gulden te Juninho van Middles- ransfer. Het is aan de en. kleine dribbelaar naar er van Middlesbrough, at aanbod was bespot- -Magno aanhangig te met Flamengo, de Bra- hebben bereikt over de lier. Flamengo ontkent an Flamengo werd ge- ract bij FC Groningen, scorer met elf goals. 30 (29). Geerink 1366,1, 'an de Pol 1224,8, 34 (37). (Ned) 1158,3, 43 (54). Vleuten 925,6. SCHAKEN m. NK. e: Nijboer - Timman 'Ar'/o, V2-V2, Sosonko - Van der -'/2, Riemersma - Van den Nikolic, Timman 6, 3. Soko- Sosonko, Van der Wiel 4V2, 6. Doel, Van der Sterren 4, 8. Piket 3VÜ, 10. Cifuentes, Rie- 2!/2,12. Van der Weide 2. SCHIETEN EK kleiduivenschieten. mannen: 1. Andreou (Cyp) nten, 2. Austin (GBr) 147, (Ita) 146. ;n: 1. Meftahetdinova 19 punten, 2. Van der Valk 117, 3. Bramley (GBr). VOETBAL yalificatie Concacaf-zone. EVADOR - VERENIGDE CN 1-1 (0-0). 51. Lasiter 0- Diaz Arce 1-1. Toeschou- !5.000. 1. Mexico 5-11, 2. Costa -7,3. Verenigde Staten 5-6, alvador 5-5 (3-4), 5. Cana- (1-7), 6. Jamaica 5-5 (2-9). Promotie/degradatie, wedstrijd: Mallorca - Val- 1-2. Mallorca won eerste ijd met 1-0. Vallecano de- rt. egen. EK vrouwen. B: Duitsland - Italië 1-1 Noorwegen - Denemarken 0). WIELRENNEN Iwijk. Profcriterium: 1. Van rijk (Baexem) 100 km in 4, 2. Cornelisse (Amster- 3. Vann der Tang (Voor- jarige aanvaller David Con- ernational tekende een over- damse club. or de Engelse club Watford, impetitiewedstrijden zestien naakte hij in zes wedstrijden jd tegen Liechtenstein (5-0) minuut een zuivere hattrick, vierde, zal zich op 9 juli voor voor een jaar gecontracteerd, lederen en speelde de afgelo- vee keer deed hij als invaller langs tijdens de nacompetitie i I I I I DINSDAG 1 JULI 1997 Henk van de Voorde jjs van Gent - Wedstrijdlei- Gerrie van de Zalm van Zeeuws-Vlaams jeugd- nooi in Sas van Gent is Ier een ervaring rijker. Keer lieer moest hij in de finale de meisjes tot en met 12 rtussen Rianne Verdonck éi Kim Boes - de oververhitte ren tot bedaren bren- TENNIS f(ch kon hij niet voorkomen dat Kim Boes bij een stand van 6-2 in je pro-set, van de baan afstapte, jianne Verdonck werd dus re- ilementair toernooiwinnares, „aar of ze daar zoveel plezier ,jn beleeft valt te betwijfelen. In principe was het een hele in téressante partij, maar er was teel veel onenigheid. Bij de stand tia 1-1 bijvoorbeeld. Boes gaf snbal uit, Verdonck zag hem in. Rianne Verdonck stelde vervol gens voor om een 'let' te spelen, maar dat wilde Kim Boes niet. Ik besliste uiteindelijk om de hele game over te spelen. Kim Boes raakte hierdoor van slag en ge raakte met 5-1 achter. Bij deze stand heb ik noodgedwongen een afkoelingsperiode van een kwar tier ingelast. Buiten de baan ging de strijd echter verder. De ou ders, maar ook anderen, gingen zich er mee bemoeien. Beide meisjes huilden. Er ontstonden twee kampen: IJzendijke tegen Hulst. Ik dacht nog: 'dit wordt knokken', maar zover kwam het gelukkig niet," aldus Gerrie van de Zalm. De verbouwereerde wedstrijdlei der riep dat iedereen zijn mond moest houden waarop de finale hervat werd. Zelf ging hij scheidsrechteren. Dit hielp ech ter bitter weinig. „Verdonck sloeg bij 6-2 een bal en ik gaf hem uit. Ze was het daar niet mee eens. Hierop zeiden de ouders van Kim Boes dat het voor hen zo niet meer hoefde. Hun dochter stapte dan ook van de baan. Rianne Verdonck wilde zich ach teraf nog wel bij de situatie neer leggen, maar dat was niet meer besteed aan Kim Boes. Volgens de regels werd het dus 6-2 voor Verdonck, terwijl een pro-set na tuurlijk tot acht games gaat." Het hele weekend werd er op het Sasse tennispark wegens de slechte weersomstandigheden in pro-sets gespeeld. Rianne Ver donck schreef ook de poule bij de 14-jarigen op haar naam, Lotje Kerckhaert was de beste bij de oudste meisjes. In de jongste ca tegorie zegevierde Stefanie Pauwels. Krijn de Vries won zowel bij de 16- als 14-jarigen. Hij speelde re delijk aanvallend en was gewoon 'vaster' dan zijn opponenten. Overige toernooiwinnaars wer den Wesley van Noord (tot en met 12 jaar) en Martijn Miedema (tot en met 10 jaar). Tijdens de prijsuitreiking hield Drive-voor zitter Piet Bertram een korte toe spraak. Met een knipoog richting bovengenoemd incident stelde hij quasi-serieus dat 'we tijdens het toernooi zelfs de ouders ge hoord hebben'. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL TOTEN MET 10 JAAR Halve finale: Martijn Miedema-Mart Flikweert 8-5, Jeroen Alliet-Melvin Baecke 8-0. Finale: Miedema-Alliët 8-1. TOT EN MET 12 JAAR Kwartfinale: Davy de Kesel-Bruce Corveleijn 6-4, 6-1. Halve finale: We sley van Noord-Dominique d'Haens 8-2, Davy de Kesel-Stijn van Doese laar 9-7. Finale: Van Noord-De Kesel 8-5. TOT EN MET 14 JAAR Halve finale: Krijn de Vries-Davy de Kesel 8-0, Wouter de Houck-Dennis de Bel 8-3. Finale: De Vries-De Houck 8-2. TOT EN MET 16 JAAR: Halve finale: Krijn de Vries-Björn Obrie 8-5, Krijn de Vries-Karel- Jan Lensen 8-4, Björn Obrie-Jordy de Schepper 4-6, 7-6, 6-0. Finale: Karei-Jan Lensen-Jordy de Schep per 8-6. MEISJES ENKELSPEL TOT EN MET 10 JAAR Halve finale: Stefanie Ekkebus-Tes- sa Blokland 8-0, Stefanie Pauwels- Machteld Fraanje 8-4. Finale: Pauw- els-Ekkebus 8-4. TOT EN MET 12 JAAR Halve finale: Kim Boes-Tessy Kint 8- 4, Rianne Verdonck-Maud Kuypers 8-5. Finale: Verdonck-Boes 6-2. TOT EN MET 14 JAAR Tessy Kint-Stefanie d'Haens 8-6, Tes- sy Kint-Chantal Pauwels 8-3, Wendy de Kesel-Stefanie d'Haens 8-3, Wendy de Kesel-Chantal Pauwels 8-1, Rianne Verdonck-Stefanie d'Haens 8-0. TOT EN MET 16 JAAR Halve finale: Florianne Beltman- Wendy de Kesel 8-3, Lotje Kerck- haert-Marianne Dhont 6-0, 7-5. Fi nale: Kerckhaert-Beltman 8-6. DUBBELSPEL Tot en met 12 jaar: Stefanie Pauw- els/Nathalie de Schepper-Heleen Maenhout/Tessa Blokland 8-5; Ste fanie Pauwels/Nathalie de Schep- per-Machteld Fraanje/Monique den Hamer 6-4, 6-3; Heieen Maen hout/Tessa Blokland-Machteld Fraanje/Monique den Hamer 8-3; Il se Cuyle/Martine Daelman-Stefanie Pauwels/Nathalie de Schepper 9-8, Ilse Cuyle/Martine Daelman-Heleen Maenhout/Tessa Blokland 8-6, Use Cuyle/Martine Daelman-Machteld Fraanje/Monique den Hamer 8-3. Van onze sportmedewerker 's-Heer Arendskerke - Voor de wielersupporters wordt een inte ressant en spectaculair programma afgewerkt in 's-Heer Arendskerke op zaterdag 5 en zondag 6 juli. Trekkers van for maat zijn de wedstrijden op ligfietsen en de dernykoers voor ploegen. De wedstrijden op ligfietsen, over diverse onderdelen, tellen mee voor het eindklassement van het Nederlands kam pioenschap. WIELRENNEN Het wielerweekend in 's-Heer Arendskerke voor trimmers, cy- closportieven en ligfietsers, dat georganiseerd is door het plaat selijk wielercomité, begint op za terdag met wedstrijden voor trimmers (A-, B-en C-categorie). De C-categorie is uitsluitend be stemd voor lokale renners. De or ganisatie rekent dan ook op grote deelname van leden van de plaat selijke toerclub, die evenals het wielercomité 15 jaar bestaat. Te vens komen op die eerste dag lig fietsers in actie. Het spektakelstuk op zaterdag is ongetwijfeld de dernywedstrijd. Het rijden achter de grote moto ren, waarbij hoge snelheden wor den bereikt, biedt immers veel spektakel voor de toeschouwers. Het unieke van dit alles zit in het feit dat achter de rol van de derny een trimmer of een cyclosportieve renner rijdt, voor wie dit een nieuwe ervaring zal zijn. Als gangmakers zijn aangetrokken mannen met klinkende namen zoals Bruno Walrave en Joop Zij laard. De dernywedstrijd wordt in ploegverband verreden. Elk team telt vijf renners. Op zondag begint men om 10.00 uur met een familie-toertocht en een tocht voor geoefende fietsers. De middag staat in het teken van de ligfiets. Op het programma staan sprints, tijdritten, afvalrit- ten en een criterium. Alle wed strijden worden van commentaar voorzien door Kees Korstanje. Bij het parcours is een grote feesttent geplaatst, waar men de inwendige mens kan versterken en een bandje voor muzikale om lijsting zorgt. Gezellig napraten onder elkaar en met renners en gangmakers is daar mogelijk tot in de kleine uurtjes. Tevens zijn er infostands in de tent, waar verschillende fabrikanten/leve ranciers hun producten (fietson derdelen en dergelijke) zullen to nen en waar men alles aan de weet komt wat de ligfiets betreft. Het is ook mogelijk om het zelf eens te proberen op zo'n ligfiets. Aan alles is dus gedacht om het publiek op beide dagen terwille te zijn. Organisatie De aanpak van het organiserend comité verdient dan ook een gro te pluim. Dat comité bestaat uit: Gré Labruyere (voorzitter), Peter de Regt (secretaris), Ko Hoondert (penningmeester) en als andere bestuursleden fungeren Sacco Pauwe en Rinus Wondergem. Van de onderdelen die op beide dagen worden afgewerkt volgt hieronder een overzicht. De lig fietsers die zijn aangesloten bij de NVHPV (Nederlandse Vereni ging Human Powered Vehicles) rijden een tijdrit van één ronde (1,8 kilometer), een criterium over 45 minuten en een zoge naamde Dragrace. Dit is een wedstrijd met explosieve kracht, waarbij drie renners tegelijk vertrekken voor een afstand van 200 meter. Tevens duelleren zij op de sprint en de afvalrace. De trimmers en cyclosportieven me ten kun krachten in criteriums en in de dernykoers voor ploe gen. Programma Zaterdag: 14.00 uur B-trim- mers/veteranen (50 kilometer); 14.02 urn:: C-trimmers/recrean- ten (35 kilometer); 15.30 uur: A- trimmers/cyclosportieven (60 ki lometer); 16.45 uur: ligfietsen cri terium (45 minuten); 17.45 uur: ligfietsen Dragrace; 18.45 uur: ligfietsen tijdrit; 19.30 uur: der nykoers voor ploegen. Zondag: 10.00 tot en met 12.00 uur inschrijven toertochten; 13.30 uur: opening ligfiets op- stapdag; 13.45 uur ligfiets tijdrit (10 kilometer); 14.15 uur: ligfiets afvalrace; 15.00 uur: ligfiets sprint (200 meter staande en vlie gende start); 15.45 uur: ligfiets criterium (30 kilometer). Vrijdag 5 september wordt in de middaguren gestart in Oud-Vos- semeer en wordt er gereden naar Renesse. „Het parcours moeten nog bekijken, want er zitten ran paar gevaarlijke punten in ra de veiligheid van de renners staat voorop," aldus Van Gils. Zaterdag staat de rit Oost-Sou- burg-Vlissingen op het pro- Sramma en de laatste dag wordt karavaan in Zeeuws-Vlaan deren verwacht. Zondagochtend wordt een individuele tijdrit 'ver 12,3 kilometer in en rond Sluiskil verreden en zondag middag om 14.15 uur gaan de renners op pad voor de laatste rit van Sluiskil naar Lamswaar de. ki Lamswaarde worden drie Plaatselijke ronden gereden. In 'et dorp Lamswaarde wordt een wachtingsprogramma afge- Wilfried de Kort heeft zijn record op de kwart-triatlon scherper gesteld. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze atletiekmedewerker Nuenen/VIaardingen - Tijdens de kwart triatlon van Nuenen vestigde Wilfried de Kort uit Axel een persoonlijk record op de olympische afstand. Hij had voor de 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fiet sen en 10 kilometer lopen een tijd nodig van 2 uur, 22 minuten en 36 seconden. Bij de trio's die 1000 meter zwemmen, 40 ki lometer fietsen en 10 kilometer lopen op het menu hadden werden Charles de Groot uit Helmond (zwemmen), Leo Adriaansen uit Veldhoven (fietsen) en Arnold Polderman uit Axel (lopen) zevende op een totaal van 120 trio's. Hun tijd was 2 uur en 2 minuten. In Vlaardingen eindigde Terése van Lare als derde en eerste veterane bij de vrouwen. De triatlete uit Sluise had voor de 1700 meter zwemmen, 42 kilometer fietsen en 10 kilome ter lopen een tijd nodig van 2 uur en 28 minu ten. Therése Schuit uit Oost-Souburg, die sterk zwom, kreeg problemen tijdens het af sluitende looponderdeel. Ze zou uiteindelijk vierde worden in 2.37.12. De zege bij de vrou wen ging naar Joke Ritman uit Vlaardingen in 2.21.42. Van onze sportmedewerker Vlissingen - Bert van Gils, organisator van de Delta Toer, is niet Je vermurven als het gaat om zijn Delta Toer door Zeeland. De ze keer wordt deze meerdaagse voor elite-amateurs op 5, 6 en 7 september verreden. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Het Internatio naal K3-jeugdtennistoernooi van TC Animo in Terneuzen is begonnen met de leeftijdsca tegorie tot en met 12 jaar. Op de eerste dag is er al de nodige vertraging opgetreden wegens overvloedige regenval. TENNIS Men is noodgedwongen uitgewe ken naar het Terneuzense Racketcentrum, maar daar heeft men slechts de beschikking over vier banen. Bij de meisjes tot en met 12 jaar boekte Silvana Bauer van LTC Kruiningen een stevige 6-0, 6-1- overwinning op Nathaly Kiel uit Kampen. Merlyn Attoon van TV Brouwershaven kende eveneens weinig moeilijkheden in de eerste ronde. Zij versloeg Tamara van Opstal met 6-1, 6-2. Er dienen in totaal 279 wedstrij den afgewerkt te worden. De fi nales zijn op zaterdag 5 juli. De 183 deelnemers kunnen worden onderverdeeld in 173 Nederlan ders, 9 Amerikananen en 1 Belg. Er doen vier Zeeuws-Vlamingen mee aan het toernooi. Allen van TC Animo uit Terneuzen. Bij de meisjes tot en met 14 jaar pro beert Annick van de Walle de Zeeuws-Vlaamse eer hoog te houden. Zij speelt in de eerste ronde tegen L. Haverkamp. Bij de jongens tot en met 16 jaar geven Gert-Jan Louweret, Ronny van Kessel en Dennis Bommelijn acte de presence. Van Kessel en Lou weret stonden afgelopen zondag nog in de Cl-finale van Axel te genover elkaar. Van Kessel zege vierde in drie sets. Het ligt niet voor de hand dat beide spelers el kaar in het sterke Terneuzense jeugdtoernooi ontmoeten. Ze staan ingedeeld in de bovenste helft van het schema. Als beiden drie keer achter elkaar winnen, komen ze elkaar in de halve fina le tegen. Terneuzen - Het Zeeuwse Honk heeft korte metten gemaakt met Sunville Tigers. De Terneuzense honkballers wonnen dit duel op eigen terrein met 17-7 in een ontmoeting waarin Juni van Lamoen de grote man was. Deze Terneuzenaar stond zes van de zeven in nings op de werpheuvel en sloeg als enige een home run. Deze klap leverde drie punten op omdat er twee honken bezet waren. Het pleit was op dat moment echter al beslist. In de eerste inning liep Het Zeeuwse Honk namelijk al uit naar 5-0. In de volgende slagbeurt werd het 8-0 gevolgd door 9-0 in de derde inning. Met voornoemde home run werd het in de vierde inning 15-3 en daar mee was de definitieve klap gevallen. Dat het nog 17-7 in de zeven de inning werd, was alleen nog maar goed voor de statistieken. De voorsprong bleef namelijk net groot genoeg om zelf niet meer te móeten slaan. In dit slaggeweld kwam Marlon Jandor met het bes te slaggemiddelde uit de bus. Edegem - Theo Rabout van Dynamica liep tijdens de Expressmeet ing in het Belgische Edegem een persoonlijk record op de 2000 me ter. De Zuidzandenaar werd derde in 5.40,10. De winst was voor de Belg Chris Sabbe. Tijdens dezelfde meeting won Sebastian Vonck van RKHAV zijn serie op de 800 meter bij de C-junioren. De tijd van de Hulstenaar was 2.16,10. Floor van Lamoen van het Goese AV'56 pakte op de 5000 meter snelwandelen een vierde plaats. Hij liet een tijd voor zich noteren van 22.24,6. Kruiningen - Het Jeugdproject van het KNWU-district Zeeland, dat enkele jaren geleden werd opgezet, werpt vruchten af. In vrij wel alle wedstrijden verschijnen steeds meer deelnemers aan de start. In Kruiningen kwamen zaterdag bijna zestig jongens en meisjes van 8 tot en met 14 jaar in actie. VOORNAAMSTE UITSLAGEN Categorie 12 tot en met 14 jaar op racefietsen: 1. Mark Aarts (Kruiningen), 2. Johnny Hoogerland (Kruiningen), 3. Wouter Lugtenburg (Goedereede). 8 tot en met 11 jaar: 1. Arjen Mosselman (Kruiningen), 2. Dennis Martens (Koe wacht), 3. Wouter Lugtenburg (Goedereede). 7 en 8 jaar: 1. Dorien Wagemans (Weelde), 2. Janus Wagemans (Weelde), 3. Mi chel van Staayen (Schoten). Dikke banden 8 jaar: 1. Bas Jonker (Kruiningen), 2. Thomas Polak (Prinsen beek), 3. Dimitri Mulder (Kapelle). 9 tot en met 11 jaar: 1. Rik Lugtenburg (Goedereede), 2. Ricardo Doggen (Krui ningen), 3. Marijn de Munck (Yerseke), 4. Mark Eckhardt (Kruiningen), 5. Koen Mosselman (Kruiningen). 12 tot en met 14 jaar: 1. Frans van Driel (Yerseke), 2. Richard van der Maas (Yerseke). Kruiningen - Het schaakteam van De Zwarte Dame uit Kruiningen heeft enigszins verrassend de bekercompetitie van de Zeeuwse Schaakbond gewonnen. Na in de voorronden Landau en Vlissingen te hebben geklopt won De Zwarte Dame tegen het favoriet geachte Souburg met l'A-2'A. Borduitslagen: M. Dieleman-P. van der Borgt 0-1, R. van Gemert-J.K. Tolhoek 1-0, P. van Dijke-M. Montenegro 0-1, M. Toentenel-W. van Stel 1/2-1/2. Middelburg - Hans Groffen, die reeds kampioen werd in de zesde ronde, heeft zijn ongeslagen status niet vast kunnen houden in het schaakkampioenschap van Middelburg. Na zes overwinningen op rij moest de schaker van Het Witte Paard uit Sas van Gent in de laatste ronde bakzeil halen tegen Johan de Wolf. UITSLAGEN J. de Wolf-H. Groffen 1-0, R. Tiggelman-A. Riemens 1-0, W. Stange-C. Jansen 1/2-1/2, P, Koster-C. de Wolf 1-0, M. Westerweele-F. Dieperink 0-1, J. de Jager- B. Schelhaas 0-1, W. van der Mark-W. Obbink 1-0, S. Sanders-E. van Driel 0- 1, R. Lauer-W. Geertse 1-0, J. van Belzen-W. van Sluijs 0-1, A. Quakkelaar-D. Wolters 1-0, H.J. Meijer-H. Westerweele 0-1, J. de Jonge-C. Braspenning 1-0, W.J. Pannekoek-A. Jonkheer 0-1, C. Cevaal-H. Porte 0-1, C. Brouwer-J. Moe- kotte 1/2-1/2, S. de Nooijer-E. Poort 1/2-1/2, M. van Eekhout-T. de Boer 1-0, W. Bakker-F. Rikumahu 1/2-1/2, M. de Boer-M. Kramer 1/2-1/2. EINDSTAND 1. H. Groffen 6 punten uit 7 partijen, 2. R. Tiggelman, 3. Johan de Wolf 51/2, 4. C. Jansen, 5. P. Koster, 6. W. Stange 5, 7. B. Schelhaas, 8. A. Riemens, 9. F. Die perink, 10. E. van Driel, 11. W. van de Mark, 12. R. Lauer 41/2 punt. La Paz - Zelfs op 3600 meter boven zeeniveau zijn de Brazilianen tot hoogstaand voetbal in staat. In La Paz won de wereldkampioen zondag de finale van de Copa America met 3-1. La Paz. Copa America. Finale: BRAZILIË - BOLIVIA 3-1 (1-1). 41. Denilson 1-0, 45. Sanchez 1- 1, 79. Ronaldo 2-1, 90. Ze Roberto 3-1. Toeschouwers: 45.000. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: eerste ronde: E. Derksen-J. Oost 6-0, 6-1; J. Jacobs- M. Strasters 6-3, 7-6; S. Moerman-B. reek 6-2, 6-0; J. Groh-W. Oiling walk over Groh. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: eerste ronde: K. Bleyenberg-A. Tabak 6-4, 6-1; L. van de Linden-E. de Mos 4-6, 7-5, 6-4; M. Attoon-T. van Opstal 6-1, 6-2; S. Bauer-N. Kiel 6-0, 6-1; M. Boer-I. Ti- locca 6-3, 6-4; D. Abdoelhafiezkhan- S. Boersma 3-6, 6-4, 6-3; D. van de Veen-F. Haxelmans 6-2, 7-5; H. Jansma-M. Smit 6-2, 6-2; L. Blom- M. Webbink 6-4, 6-0; K. van de Steen-L. Schouten 6-3, 6-0; A. Bos- S. Duhne 6-3, 6-1; A. Onnes-J. van de Hoorn 6-7, 6-1, 6-2; C. Hulsebos- ch-D. Geijsman 6-0, 6-0; E. leewes- M. Kaandorp 7-6, 6-2. REGGIE GOOLE uit Aardenburg reed bij de WAOD in Kruibeke naar een achtste plaats. Fonny Kint uit Axel werd er negende en Rik de la Ruelle uit Koewacht elfde. Van onze tennismedewerker Hontenisse - In het Kloosterse Windtoernooi van Tennis Club Honte- nisse herstelde Alexander Bauwens zich in de Cl-poule van zijn vroegtijdige uitschakeling in Axel. Hij gaf met 6-2,6-0 Pieter de Klerk weinig kans. TENNIS De vier inschrijvers in de Cl-cate- gorie zijn ondergebracht in een poule. Behalve Bauwens kwam ook Stanny Verstraeten tot winst tegen De Klerk, zij het in drie sets: 4-6, 6-0, 6-0 opmerkelijk genoeg. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: Alexander Bauwens-Pieter de werkt. Vermoedelijk rijdt eerste de jeugd een aantal dikke ban denwedstrijd en om 13.30 uur wordt het startschot gelost voor de eerste Omloop van Lams waarde voor cyclosportieven en trimmers over een afstand van 90 kilometer. Deze wedstrijd telt mee voor het Raboklasse- ment en het Super Prestige klas sement Nederland. Bert van Gils is altijd optimis tisch en is dat nu ook. „Door drukke werkzaamheden heb ik de laatste weken nog maar wei nig kunnen doen aan de Delta Toer, maar alles moet voor half juli in kannen en kruiken zijn. Met een aantal hoofdsponsors hoop ik dan ook rond te zijn. Ik heb er echter alle vertrouwen in en reken ook op komst van een aantal goede amateurploegen," aldus Van Gils. Van onze atletiekmedewerker Vlissingen - Maurits Booster van Ilion uit Zoetermeer won afgelopen weekend de meer kampwedstrijden in Vlissin gen. De 22-jarige student be drijfskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam legde op de openingsdag de basis voor de winst en een nieuw persoonlijk puntenre- cord. Hij had tot nu toe 5476 punten gescoord. In Vlissin gen verliet hij de baan met 5521 punten. ATLETIEK Op de eerste dag liet hij maar liefst drie persoonlijke records noteren. Dit op het onderdeel hoogspringen (1,77 meter), de 400 meter (53,5 seconde) en met de kogel (11,07 meter). Dat bete kende dat hij na de eerste dag al met een kleine 100 punten voor sprong op Peter Spiering van Rotterdam Atletiek zijn tentje in kon duiken, want de meerkam- pers vormen één grote familie. Ook nu stond er een vijftiental tentjes langs het kunststof van Baskensburg. Peter Spiering verloor op de tweede dag alle kansen, mede doordat hij de kwalificatiehoog te bij het polsstokhoogspringen (2,00 meter) niet haalde. Dat be tekende dat hij achter Jeroen Hage pas als derde eindigde. A- junior Martin Rijk van Rotter dam Atletiek scoorde overigens met 6323 punten beter dan Boos ter. Daarbij moet dan wel wor den aangetekend dat hij met lichter materiaal aan de slag mocht. Bij de senioren kende het organiserende Dynamica een dieptepunt qua deelname. Er kwam zelfs geen enkele vrouwe lijke seniore aan de start. Beter was dat bij de C- en D-ju- nioren waar plaatselijke atlete Yvonne Wisse haar eigen pun tentotaal, dat al goed was voor de beste Zeeuwse prestatie aller tijden, ruimschoots overtrof. Ze bracht het van 4258 op 4436 pun ten. Geen geringe prestatie. De Vlissingse, één van de grootste talentjes in de provincie, eve naarde op de 80 horden (11,8) haar persoonlijk record, sprong 1,60 meter hoog en evenaarde ook hier haar persoonlijk record, verbeterde op de 150 meter (18,8) met tweetiende seconde haar persoonlijk record en evenaarde ook op het onderdeel verspringen (5,31 meter) haar persoonlijk beste prestatie. Bij de B-meisjes won Veerle Ver- maire (Dynamica) de meerkamp. Ze liet ook een Zeeuws record op de 100 meter horden voor zich noteren. Haar tijd van 14,7 se conde was ruim tweetiende snel ler dan het oude record van Renate van de Hoek in 1991 gelo pen. De Zeeuws-Vlaamse junioren lieten zich eveneens niet onbe tuigd. Rafke Risseeuw (Wielin gen) eindigde als vijfde bij de C- meisjes. Bij de D-junioren kwa men Marin de Feyter en Erik de Waard, beiden van De Wielin gen, met de eerste twee podium plaatsen naar huis. Gert-Jan Lauret, eveneens Wielingen, viel met een vierde plaats net naast dat podium. Wendy Docters (Seheldesport) was bij de D- meisjes een maatje te groot voor de concurrentie. Toen de eindba- lans werd opgemaakt had ze meer dan 500 punten voorsprong op haar concurrentes. Japser Ruinard (Wielingen) nestelde zich de eerste dag aan kop van het klassement. De Oostburger deed het op de tweede dag nog eens dunnetjes over en won met een kleine zeshonderd punten voorsprong zijn achtkamp. Ei- mert-Jan Goossens van RKHAV flankeerde hem als derde op het podium. Dit alles op een te nat weekend met Dynamica achter de regietafel en Anton Vael als wedstrijdleider. UITSLAGEN MEISJES D Zeskamp: 1. Wendy Docters (Sehel desport) 3051 punten, 2. Vera Wisse 2550, 3. Nikhe Porck (beiden Dyna mica) 2503, 5. Jisca Docters 2049, Patricia Davidse 2032, 9. Anne de Vlieger 1998, 13. Mireille de Koeyer 1460, 14. Kristel de Koeyer (allen Seheldesport) 1426. MEISJES C Zevenkamp: 1Yvonne Wisse (Dyna mica) 4436 (Zeeuws record), 2. Kyra Prabbuwee (Parthenon) 4062, 3. Es ther van den Pol (AV'56) 4052, 5. Rafke Risseeuw (Wielingen) 3328. MEISJES B Zevenkamp: 1. Veerle Vermaire (Dy namica) 4039, 2. Laura Janssen (Rotterdam Atletiek) 3299, 3. Linda ten Braak (Parthenon) 3218. JONGENS D Zevenkamp: 1. Marin de Feyter 3490, 2. Erik de Waard (beiden Wie lingen) 3386, 3. Wim Hartogs (Par thenon) 3220, 4. Gert-Jan Lauret (Wielingen) 2743, 5. Wouter Blok land (Seheldesport) 2614. JONGENS C Achtkamp: 1. Jasper Ruinard (Wie lingen) 4735, 2. Marco Weijland (Dy namica) 4174, 3. Eimert-Jan Goos sens (RKHAV) 3988. JONGENS B Negenkamp: 1. René Holkers (AV'34) 5321, 2. Jeroen de Haan 4580, 3. Niels van der Laan (beiden Parthenon) 4362. JONGENS A Tienkamp: 1. Martin Rijk (Rotter dam Atletiek) 6323, 2. Niels Holkers (AV'34) 5487, 3. Mischa Schutte (Fortuna) 4366. MANNEN-SENIOREN Achtkamp: 1. Maurits Booster (Ilion) 5521, 2. Jeroen Hage (Typhoon) 4981, 3. Peter Spering (Rotterdam Atletiek) 4771 punten. Klerk 6-2, 6-0; Stanny Verstraeten-Pie- ter de Klerk 4-6, 6-0, 6-0. C2: eerste ronde: Willem Bouwens- Wouter Herrewegh 6-3, 7-5. Dl: eerste ronde: Martien Sponselee- Rik Wouterse 6-2, 6-4; Erwin Claas- sens-Edwin Sinke 7-5, 6-2; Willem Bouwens-Anton Thoen 6-2, 6-2; Jan Vermeulen-Ronald Vaerl walk over Vermeulen; tweede ronde: Desiré de Schepper-Alain Joos 6-2, 6-3. D2/E: eerste ronde: Danny Elve-Jan Vermeulen 6-2, 7-6; Tom de Smit-Alex Tieleman 6-0, 6-3; Mare de Beule-Ron- ny van Itegem 7-6, 6-1; Jan van Jole- Lex van de Buick 6-2, 6-2; Eric Pollet- Tonny Seij 6-1, 6-1; Stefan Bogaert-D Vlassenrood 6-2, 6-3; Jos van Heese- Gerrit Huisman 6-1, 6-0; Perry van Heese-Patrick Boddaert 3-6, 6-1, 6-4; Artie de Nijs-Charles Heiszier 6-4, 7-5; tweede ronde: Danny Cappendijk-Dan- ny Elve 6-0, 6-0; Kees van de Berg-Jan van Jole 6-2, 6-0. D 35+: eerste ronde: jan Bogaert-Mar- tien Sponselee 6-1, opgave Sponselee; Ronny van Itegem-Patrick Boddaert 6- 1, 2-6, 6-2; Wilfried de Roeck-Charles Heiszier 6-0, 6-0. DUBBELSPEL C2: eerste ronde: De Block/Hiel-Ze- gers/Tissink 6-2, 6-1. Dl: eerste ronde: Van Eerden- burgh/Bonte-Oomens/Fassaert walk over Van Eerdenburgh/Bonte; tweede ronde: De Clercq/Maas-Saman/De Beule 6-1, 6-4. 35+: De Roeck/De la Ruelle-Huis- man/Salomon 6-2, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Sandra d'Hooghe-In- grid van Schijndel 6-0, 7-6, D2/E: tweede ronde: Anita van de Bul- ck-Saskia Mangnus 5-7, 6-2, 6-3. DUBBELSPEL eerste ronde: Willaert/Ferket- Schanssema/Deruyck walk over Wil- laert/Ferket; d'Hooghe/d'Hooghe-Vlae- minck/Lammens 6-3, 6-4. D2/E: eerste ronde: Schouten/De Wit- te-De Koster/Van Gassen 6-1, 6-3; Van Heese/Goossen-Campfens/De Bakker 6-3, 7-6. GEMENGD DUBBELSPEL C2: Bogaert/Vermunt-Baart/Vervaet 6- 1, 6-0. Dl: eerste ronde: Van Kerkhoven/Van Wolvelaer-De Koster/Scheffers walk over Van kerkhoven/Van Wolvelaer; d'Hooghe/Bogaert-Van Dam/Vink 6-1, 6-1; tweede ronde: d'Hooghe/Bogaert- De Bock/Roman 6-1, 6-4. D2/E: eerste ronde: De Waal/De Waal- Van Damme/De Bat 6-4, 6-1; Jeang- out/De Bock-Kint/Scheerders 6-2, 6-2; Weemaes/De Zwart-Donze/Schoonak- ker 6-4, 6-3. D 35+: halve finale: Hermes/Van de Klok-Van Dam/Van Dam 6-4, 6-4. Dl:

de Stem | 1997 | | pagina 11