Van der Meulen weer schrik Italië Hoffman twaalfde Nederlander in Tour Spekta dernyk Veldkamp: eigen belang voorop Delta Toe in Oud-Vc Louis van Gaal zelfverzekerd in Barcelona Tyson wacht schandpaal UITSLAGEN STANDEN SPORT Jongeren Nederlands volleybalteam vangen uitvallen routinier voortreffelijk op SPORTNIEUWS KORT Ierse spits voor Feyenoord Topgangmakers in DE STEM i i i i DINSDAG 1 JULI 1997 B2l^ pE STEM Door Eddy van der Beek Moskou - Die grijns staat weer op zijn gezicht. Onder de tribune van het immense, maar sterk verwaarloosde Olympiysky Sports Complex van Moskou zuigt Olof van der Meulen aan een sigaret. Hij en zijn ploegmakkers hebben zojuist in de eerste wedstrijd van de World-Lea- gue-finaleronde aartsrivaal Italië met 3-1 geklopt en win nen van Italianen is ook voor Olof van der Meulen nog steeds 'erg leuk'. Tijdens de kwartfinale van de Olympische Spelen in Barcelona in 1992 sloeg Van der Meulen de beslissende bal die het toenter tijd voor goud favoriete Italië uitschakelde. En in de daarop volgende periode, waarin de Fries als volleybalprof in Italië zijn brood verdiende, werd hij vanwege die actie door de tifosi en Italiaanse pers Olof de Ver schrikkelijke genoemd. Bij de opening van de World-League- finale in het broeierige Moskou is hij even terug. Tijdens de eer ste twee sets laat de hardhitter de vernieuwde en bloednerveuze Italiaanse ploeg talloze malen vertwijfeld naar het hoofd grij pen. In het Land van Iwan slaat Olof de Verschrikkelijke uitge rekend tegen de Zuid-Europea nen weer toe, al is het maar tij dens twee sets. Langer houdt Van der Meulen het nog niet vol. Een schouder blessure heeft hem ook al gedu rende de voorronden van het met acht miljoen dollar gedoteerde mondiale evenement aan de kant gehouden. Het uitvallen van de 28-jarige routinier breekt Ne derland bijna op tegen de wissel vallige Italianen, maar terecht geeft Van der Meulen na afloop zijn veelal nog jonge teamgeno ten een compliment. „Met Mark Broere ging het even niet en als je dan ziet hoe met Mike van de Goor in de ploeg plotseling op een ander en suc cesvol spelconcept wordt over geschakeld, dan is dat grote klasse. Winnen van Italië is fan tastisch, die wedstrijden hebben altijd iets speciaals. Dit is in ie der geval een enorme opsteker voor de wedstrijden van de ko mende dagen." De grijns van de overwinning keert geregeld terug op het ge zicht van Olof van der Meulen, maar de vrolijkheid maakt zo nu en dan ook plaats voor een zor gelijke uitdrukking. Het zware clubseizoen bij het Italiaanse Brescia heeft zijn tol geëist: een overbelaste schouder. In het Abe- Lenstra-stadion werkte Van der Meulen onder begelei ding van de medische staf van voetbalclub Heerenveen weken lang aan zijn come-back. „En nu heb ik er verdomme weer last van. Ik voelde het al bij de eerste sprongserve. Daarna ben ik nog op 75 procent van mijn kracht doorgegaan. In het begin van de derde set moest ik echt stoppen. Ik wil geen risico nemen, want ik heb dit jaar nog meer te doen." Van der Meulen is nog nooit langdurig geblesseerd geweest. Hij moet aan die situatie wen nen. Is voorzichtig. Komend sei zoen begint de Fries aan een Ja pans avontuur bij NEC Tokyo, waar hij een riant salaris gaat toucheren. „Kijk, in augustus is de WK-kwalificatie, in septem ber het EK en in november ver wacht mijn werkgever in Japan dat ik fit ben voor de clubcom petitie. De WK-kwalificatie is voor de toekomst belangrijk, het EK in Nederland is voor mij de piek en dan heb ik nog een maandje de mogelijkheid om bij te komen, voordat ik naar Japan vertrek waar de competitie eind april al weer is afgelopen. Jaren en jaren lang heb ik maar door geramd in clubcompetities en landentoernooien. Ik ben ook niet de jongste meer; zo'n bles sure heeft me best aan het den ken gezet." Maar naast het denkwerk van Olof van der Meulen blijft het vanuit Nederlands oogpunt al tijd vermakelijk om te zien hoe hij handelt. Gezeten onder de tribune van het 'Olympiysky' ziet Van der Meulen de Italiaanse top-inter national Pasquale Gravina van de gebruikelijke persbijeen komst terugkeren. De verliezer kan haast niet om de winnaar heen en Van der Meulen pro beert oogcontact met Gravina te krijgen. Stuurs kijkt de Italiaan voor zich uit, zegt helemaal niets en je ziet hem denken: daar heb je die verschrikkelijke Van der Meulen weer. En Olof de Verschrikkelijke zelf dooft zijn sigaret, trekt weer die grijns en gaat op weg naar zijn enthousiaste Oranje-makkers in de kleedkamer. Moskou. Finale World League: Nederland - Italië 3-1 (15-11 15- 13 8-15 15-10), Cuba - Brazilië 3- 0 (15-11 15-11 15-9), Rusland - Bulgarije 3-2 (15-9 11-15 15-3 11- 15 15-7). Schiphol (anp) - Het International Speed Skating Team (ISST) wordt in zijn voortbestaan bedreigd. Initiatiefnemer Bart Veld kamp kreeg met de komst van een Belgisch paspoort en een nieuwe sponsor zijn wensen vervuld. De Canadees Neal Mars hall en de Oostenrijkse Hagenaar Marnix ten Kortenaar verke ren ruim zeven maanden voor de Olympische Winterspelen nog in onzekerheid. Een jaar geleden presenteerde Veldkamp zijn ploeg, met drie pu re individualisten, met elk hun ei gen belangen. Inmiddels zijn de sponsors Superclub en Dr. Foots afgehaakt en staat de kleine on dernemer er ondanks alle mooie plannen alleen voor. Automatiseringsbedrijf Avantage opende onlangs een Belgische vestiging en zag wel publiciteit in de schaatser. Voor Marshall, we reldrecordhouder op de 1500 me ter, en Ten Kortenaar was geen aandacht en is bovendien het budget te klein. „Ik steek er zelf ook nog iets in," zei Veldkamp bij de presentatie. De Hagenaar, die een half jaar op zijn Belgische paspoort moest wachten, maakte maandag een zomertoernee door de lage lan den. Eerst deed hij in Antwerpen zijn verhaal, later 's middags op Schiphol. Dat hij zo blij was voor 1 juli het Belgisch paspoort te hebben gekregen. Die datum had de internationale schaatsunie (ISU) als ultimatum gesteld. „Ik heb er altijd in geloofd." Een te rugkeer naar de KNSB, waarmee Veldkamp zo vaak in de clinch lag, werd voorkomen. Ook vertelde de schaatser dat hij alle steun krijgt van het Belgisch olympisch comité en dat hij tot en met de wereldkampioenschappen afstanden in Heerenveen (1999) wil blijven schaatsen. „Daarna misschien nog wat marathons, misschien nog een Elfsteden tocht." Of verder als autocoureur, dat is ook mooi. Zijn maten Marshall en Ten Kor tenaar waren er ditmaal niet bij. „Wij hebben tot 1 oktober de tijd ook voor hen een sponsor te vin den. Het is geen ramp als het niet gebeurt." Het typeert de solist Veldkamp. „Ik vind mezelf te be langrijk om daaronder te lijden," aldus de Hagenaar, met een adresje in Bonheiden. „Schaatsen is een individuele sport. Mijn ei gen plaatje is rond, dat acht ik nu het belangrijkste." Als Belg gaat Veldkamp naar de Olympische Winterspelen, naar de M-Wave ircNagano, waar hij in februari tijdens de WK all round alvast een kijkje nam. Zo als zijn supporters ook een kijkje bij Veldkamp kunnen nemen. Op de eigen internet-site, waarop ook de subsponsors Odlo, Oxbow en Giant te zien zullen zijn. Die bleven, leveren respectievelijk Veldkamps ondergoed, vrije- tijdskleding en fietsen. Het is een luttel restantje van wat eens een professioneel team leek te kunnen worden. Las Vegas (rtr) - Mike Tyson moet aan de schandpaal, de bokswereld is eensgezind. De Amerikaan, die zondag twee maal zijn tanden zette in de oren van tegenstander Evan- der Holyfield, heeft zijn laat ste officiële gevecht geleverd. „Dit was het. Vaarwel, Mi ke," zeiden de kenners. De sportcommissie van de staat Nevada bepaalt vandaag of de ontspoorde zwaargewicht nog terug op de rails mag. Zaterdag, direct na de door hem verloren partij om de wereldtitel, sprak zij al een voorlopige schorsing uit. Een terugkeer van Tyson lijkt uitgesloten, de bokser kan zich na zijn kannibalistische ge drag niet meer in het openbaar vertonen. „De enige tegenstander tegen wie hij nog mag vechten, is een hongerige grizzly-beer," schreef columnist Jim Murray in de Los Angeles Times. „Ik schaam mij diep voor Tyson," zei Bert Su gar, een bokslegende in de Vere nigde Staten. „Mike is een onvolwassen kind, dat nooit is opgegroeid en dat ook nooit zal leren." Volgens Joe Hawk, boksspecialist van de Las Vegas Review, moet Tyson voor het leven worden geschorst. „Nooit meer. Wie, waar, wat, wanneer en waarom ook." De plaatselijke krant in de gokstad verhaalde over 'de bijt van de eeuw'. Volgens tv-commentator Ferdie Pacheco moet Tyson zo snel mo gelijk naar de psychiater. „Zijn leven heeft nooit een doel gehad, hij is een gespleten persoonlijk heid," aldus Pacheco, die de bij naam 'Fight Doctor' met zich draagt. Vanuit Australië deed ook oud-bokser Joe Bugner een duit in het zakje. „Iets ergers heb ik in mijn 30-jarige carrière nog nooit gezien. Geef Tyson maar levenslang. Dit was een daad met voorbedachte rade," zei Bugner, die zelf twee keer werd gebeten. „Maar die tegen standers hielden tenminste hun mondbeschermers in. Tyson spuugde hem uit, tot tweemaal toe, en beet toen vol." Oorbijten geldt intussen als een volwaardig woord. In de regle menten van de boksbond in Ne vada staat op een dergelijk ver grijp voortaan een boete van de helft van de gage van de hapgra- ge bokser in kwestie. Tyson hoefde officieel slechts 10 pro cent van zijn gage van 65 miljoen gulden te boeten. Tysons advocaat Jim Thomas heeft een drukke baan. Mogelijk wordt zijn cliënt nog aange klaagd voor het toebrengen van lichamelijk letsel. Het strafblad van de bokser, of is het ex-bok- ser, bevat al een veroordeling wegens verkrachting. Een nieu we gevangenisstraf is aanstaan de. Barcelona (anp) - Zonder een woord Spaans en zelfverze kerd als altijd presenteerde Louis van Gaal zich gisteren als nieuwe trainer van FC Barcelona. Hij deed loyaal mee met het to neelstukje van voorzitter Nunez met Robson, beantwoordde tal loze vragen en had zijn eerste aanvaring met een Spaanse jour nalist. De grote vraag van de Spaanse media was of hij de prestaties van Bobby Robson kon evena ren. De Brit moest vertrekken na drie titels. Toen een Spaanse verslaggever voor de derde keer vroeg of Van Gaal na zulke re sultaten ook het veld zou rui men, werd de 45-jarige Noord hollander nijdig. „Waar Van Gaal komt, werkt Van Gaal lang. Dat is bij alle clubs zo geweest. Ik ben zes jaar hoofdtrainer van Ajax geweest. Dat is een naoorlogs record. Waarom zou dat bij Barcelona niet lukken. U kunt het mij ver tellen," beet hij de verslaggever toe. De pers krijgt nog heel wat te stellen met Van Gaal. Hij kreeg van voorzitter Nunez toestem ming achter gesloten deuren te trainen. Voor de persconferentie tekende hij een driejarig con tract bij de Catalaanse club. De verbintenis bevat een optie van twee seizoenen. Eenzijdige op zegging is niet mogelijk. Alleen in het geval Van Gaal bondscoach van het Nederlands elftal kan worden, kan hij ver trekken zonder financiële com pensatie. Strak in het pak leidde hij de introductie van het Neder landse trio. Hij nam assistent trainer Van der Lem, en keepers trainer Hoek mee. Die twee stelden zich bescheiden op in het toneelstukje, waarin voorzitter Nunez aandoenlijke pogingen deed Robson in de pre sentatie te betrekken. De Brit veroverde met Barca de Super Cup, de Europa Cup II en de Spaanse beker. „Ik zal Van Gaal honderd procent steunen," aldus de gentleman. Robson wordt directeur aanko pen en internationale scouting. „Ik stel mij achter Van Gaal op. Ik wens hem succes bij deze on gelooflijke club en zal mij in mijn nieuwe postitie volledig in zetten." Robson heeft nog een contract van één jaar. Van Gaal had aangedrongen op de instelling van deze functie. Hij was geschrokken van het ge brek aan professionalisme bij de club en eiste een wijziging van de structuur binnen de club. Van Gaal wordt de directeur betaald voetbal, Robson de directeur De nieuwe Barcelona-trainer Louis van Gaal (rechts) schudt Bobby Robson, die directeur aan kopen en internationale scouting wordt, de hand. foto reuter aankopen en scouting en een derde wordt directeur opleiding. Onder die laatste functie valt het tweede elftal dat degradeerde. „Dat is jammer. Het tweede moet de kweekvijver worden van het eerste," aldus Van Gaal. „Wij moeten voorkomen dat dit nogmaals kan gebeuren." De trainer was liever als jeugd trainer bij FC Barcelona begon nen. „Dan had ik de club en de taal kunnen leren." Bovendien verbrak hij de belofte dat hij nooit de plaats van een zittende trainer zou innemen. „In ruil voor de structuurwijziging moest ik nu al aantreden als di recteur betaald voetbal," verde digde hij zich. Omdat Van Gaal weinig Spaans spreekt, weigerde hij die taal te gebruiken op de persconferentie. „Ik zal een spoedcursus volgen om de taal onder de knie te krij gen," beloofde hij. „Als ik op de training iets tegen de spelers zeg, doe ik dat met emotie. Bij tus senkomst van een tolk gaat dat effect verloren. Maar het is kort dag, op 21 juli begint de trai ning." De succestrainer zal voorlopig de speelwijze vam Robson vol gen. „Hij heeft er veel succes mee gehad." Pas na de kennis making met de spelersgroep wil hij zijn eigen conclusies trekken. Hij gaat ervan uit dat Ronaldo blijft bij FC Barcelona. „Ik ben tevreden over de groep. Daarbij hoort Ronaldo. Ik heb de indruk dat de club hem aan zijn con tract kan houden. Dat komt mij goed uit. Ik wil graag met hem werken." De FIFA beslist over de geldig heid van Ronaldo's transfer naar Internationale. Dat liet een woordvoerder van de wereld voetbalbond gisteren weten. De FIFA ontving een verzoek van de Italianen om de overgang van Barcelona naar Inter te on derzoeken. Bij dat verzoek zaten veertig pagina's documentatie over de affaire. Een speciaal co mité van de bond gaat onderzoe ken of de actie van Ronaldo om voor ruim vijftig miljoen gulden zijn contract af te kopen, recht matig is geweest. In de regle menten van de FIFA staat dat een speler zich niet kan vrijko pen voor een buitenlandse trans fer. Van onze verslaggever Breda - Tristan Hoffman slaakte gisteren een zucht van verlichting, nadat Cees Priem hem als negende en laatste man had opgenomen in de TVM-Tourploeg. Michaelsen en Van Dijck blijven thuis. De 84e Ronde van Frankrijk start zaterdag 5 juli in Rouen. De finish is zondag 27 juli in Pa rijs. „Ik heb wel moeten beloven dat ik heel goed mijn best zal doen," zei de opgeluchte Achterhoeker lachend. Aan die inzet zal het de komende weken niet ontbreken, volgens Hoffman. Sinds zijn Tourdebuut in 1994 moest de in het Belgische Nieuwmoer wonen de renner drie jaar wachten op een nieuwe kans. „In 1994 viel ik na twee weken uit, omdat ik hele maal op was. Ik ben nu een stuk sterker," aldus Hoffman. Hij zegt echter niet mee te gaan om te bewijzen dat hij de Tour nu wel uit kan rijden. „Mijn doel is een goede uitslag te rijden, een keer met de goede ontsnapping meegaan en werken voor Blijle- vens wanneer het op een massa sprint uitdraait." Hoffman is de twaalfde Neder lander die een startbewijs heeft gekregen voor de Tour. In zijn ei gen TVM-ploeg rijden vier land genoten (Blijlevens, Voskamp, Den Bakker, Knaven), bij Rabo waren Boogerd, Jonker, Nelissen, Van Bon, Dekker en Breukink al zeker van hun zaak en bij Polti staat De Vries opgesteld. De teamleiding van Rabo wees gisteren sprinter Robby McEwen aan als negende en laatste man. Vorige week twijfelde de ploeg nog over de inzet van de Austra liër, omdat Rabo kiest voor het klassement (Jonker, Luttenberger en Boogerd) en de dagsuccessen van de avonturiers Sörensen, Ne lissen en Van Bon. Assistent-ploegleider Adrie van Houwelingen: „We hebben echter toch besloten Robby mee te ne men om het moreel in de eerste week hoog te houden. De kans op een reeks massaspurts is erg groot en zonder een sprinter rijd je dan hooguit voor de 60e plaats. Robby is iemand die ook in zijn eentje ver kan komen. Hij kan zichzelf redden in een sprint en dat is no dig, want we gaan de eerste week echt geen vier of vijf man opoffe ren voor de massaspurts." Met twaalf deelnemers heeft Ne derland twee renners meer in de Tour dan vorig jaar. Dat verschil wordt gemaakt door Hoffman en Jonker, die vorig jaar nog als Au straliër van start ging. De andere tien waren ook vorig jaar al van de partij. Tegenover de twaalf Nederlan ders staan slechts negen Belgen. Die zijn verdeeld over Mapei (we reldkampioen Museeuw, Steels, Peeters en Vandenbroucke), Lot to (Farazijn, Van Hyfte, Wauters en Planckaert) en TVM (Van Petegem). Mapei maakte met de Pool Jasku- la (derde in het eindklassement van 1993) haar negental vol. Ste- fano Zanini gaat niet mee. Dat is een gevoelige aderlating voor sprinter Steels, die in de Italiaan de ideale gangmaker zag. Zanini is niet fit genoeg. Alex Zülle beslist morgen of hij de Tour rijdt. De in de Ronde van Zwitserland zwaar ten val geko men Zwitser zegt geen last te on dervinden van zijn gebroken sleutelbeen. Hij klaagt tot dus verre alleen over spierpijn. De gisteren vastgestelde equipes voor de Tour: TVM: Jeroen Blijlevens, Maarten den Bakker, Bo Hamburger, Laurent Roux, Peter van Petegem, Bart Vos kamp, Servais Knaven, Jesper Skib- by en Tristan Hoffman. Rabo: Peter Luttenberger, Patrick Jonker, Michael Boogerd, Erik Breukink, Rolf Sörensen, Danny Ne lissen, Leon van Bon, Erik Dekker en Robby McEwen. Mapei: Museeuw, Vandenbroucke, Steels, Peeters, Tafi, Fois, Nardello, Camenzind en Jaskula. Eerder vastgestelde equipes: Telekom: Riis, Ullrich, Zabel, Bölts, Henn, Heppner, Aldag, Totschnig en Lombardi. Lotto: Tsjmil, Abdoesjaparov, Sal mon, Planckaert, Van Hyfte, Fara zijn, Madouas en Tieteriuk. Batik: Berzin, Minali, Pierobon, Brognara, Frattini, Cenghialta, Luca Colombo, Tartaggia en Odriozola. Banesto: Olano, Jimenez, Blanco, Ca- sero, Alonso, Rodrigues, Beltran, Ar- rieta en Garcia. Festina: Virenque, Brochard, Herve, Moreau, Rous, Dufaux, Bortolami, Laukka e Stephens. GAN: Boardman, Moncassin, Pretot, Eue, Simon, Vasseur, O'Grady, Vo gels en Poli. La Francaise des Jeux: Rebbelin, Pe- ron, Vanzella, Guesdon, Heulot, Mengin, Nazon, Gianetti en Sciandri. Saeco: Gotti, Cipollini, Casagrande, Furlan, Frigo, Fornaciari, Fagnini, Lelli en Buschor. Hockeyvrouwen verslaan ook Engeland Seoul - De Nederlandse vrouwenhockeyploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd in het zeslandentoernooi van Seoul gewonnen. Het team van bondscoach Tom van 't Hek versloeg Engeland gis teren met 2-0. Eerder was gewonnen van Zuid-Korea. In de eerste helft van het duel in de broeierige hitte van het Seongnam Stadium had Nederland het moeilijk en hield doel- vrouwe Daphne Touw de ploeg in de wedstrijd. Beide doelpun ten vielen na rust. Na twee minuten scoorde Dilliane van den Boogaard na een slimme cornervariant. Vijf minuten later kreeg Engeland een goede kans op de gelijk maker. Aanvoerster Karen Brown pushte de toegekende strafbal ver naast het doel. De beslissing viel in de 58e minuut, toen Han- neke Smabers in tweede instantie scoorde na een corner. Neder land toonde zich met name in die tweede helft veerkrachtig. Van 't Hek gebruikte al zijn wissels, behalve reservekeepster Sinnige. Seoul. Zeslandentoernooi vrouwen. Tweede speelronde NEDERLAND - ENGELAND 2-0 (0-0). Doelpunten Nederland: Van den Boogaard (sc), Hanneke Smabers. NEDERLAND: Touw; Duyster, Van den Boogaard, Veenstra en Deiters; Hanneke Smabers, Thate en Van den Broek; Van de Kieft, Van der Wiel len en Van de Kieft. Viegende wissels: Boomgaardt, Teeuwen, Donners, Minke Smabers. Andere uitslag: Australië - Argentinië 4-1. Stand: 1. Australië 2-4 (8-1), 2. Nederland 2-4 (4-1), 3. Engeland 2-2 (4- 2), 4. Argentinië 2-2 (3-5), 5. Zuid-Korea 2-0 (2-4), 6. Engeland 2-0 (0- 6). Programma woensdag: Zuid-Korea - Canada, Nederland - Argentinië, Engeland - Australië. Peter Graf eind juli weer naar gevangenis Mannheim - Peter Graf moet zich op 28 juli weer melden bij de gevangenis in Stuttgart. De vader van tennisster Steffi Graf werd op 24 januari veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en negen maanden wegens belastingontduiking. Na de uitspraak besloten het Openbaar Ministerie en de advo caat van Graf geen hoger beroep in te stellen. Graf heeft al vijf tien maanden in voorarrest gezeten. Naar verwachting hoeft hij een derde van zijn straf niet uit te zitten. Dat betekent dat hij met aftrek van voorarrest nog dertien maanden in de gevangenis moet doorbrengen. Crivillé tot september uitgeschakeld Barcelona - De Spaanse motorcoureur Alex Crivillé is tot sep tember uitgeschakeld. Hij liep vorige week tijdens de trainingen voor de TT van Assen een zware handblessure op. Aanvankelijk bestond de hoop dat de coureur in de halve-literklasse na een maand zijn rentree zou kunnen maken. Crivillé kwam in een bocht ten val en gleed over het Drentse as falt, waarbij de motor op zijn hand terechtkwam. Hij liep daar bij ernstige beschadigingen aan botten en pezen op. Door de langdurige afwezigheid van Crivillé is de Australiër Mi chael Doohan dichtbij prolongatie van zijn wereldtitel. Hij heeft al 68 punten voorsprong op de Spanjaard. Crivillé is geopereerd in Groningen en daarna overgebracht naar een hospitaal in Barcelona. „Natuurlijk wil ik zo snel mogelijk weer rijden, maar voorzichtigheid is nu essentieel. Als alles goed verloopt, hoop ik op 14 september mee te doen aan de Grote Prijs van Catalonië." Juninho naar Tottenham Londen - Tottenham Hotspur is bereid ruim 35 miljoen gulden te betalen voor de Braziliaanse spelmaker Juninho van Middles brough. De clubs zijn het eens over de transfer. Het is aan de middenvelder om persoonlijk rond te komen. Spaanse media meldden onlangs dat de kleine dribbelaar naar Atletico Madrid vertrekt. Een woordvoerder van Middlesbrough, dat degradeerde naar de eerste divisie: „Dat aanbod was bespot telijk." FC Groningen heeft besloten de zaak-Magno aanhangig te maken bij de FIFA. FC Groningen meent met Flamengo, de Bra- 'ZiliaanSe club van Magho, e'éhakkoord te hebben bereikt over de vergoedingssom voor de 23-jarige aanvaller. Flamengo ontkent dit. Magno, die het afgelopen seizoen van Flamengo werd ge huurd, tekende onlangs een driejarig contract bij FC Groningen. De Braziliaan werd afgelopen seizoen topscorer met elf goals. BASKETBAL Spanje. EK mannen, halve finale ronden. Groep E: Rusland - Israel 87-69 (43-31), Griekenland - Frankrijk 80-71 (37-33). Stand: 1. Griekenland 5-10, 2. Rusland 5-9, 3. Litouwen 4-7, 4. Israel 5-7, 5. Turkije 4-6, 6. Frankrijk 5-6. Groep F: Italië - Duitsland 67-62 (27-28), Spanje - Polen 104-61 (52-29). Stand: 1. Italië 5-10, 2. Spanje 5- 9, 3. Joegoslavië 4-7, 4. Polen 5-7, 5. Duitsland 5-6, 6. Kroatië 4-5. Om dertiende plaats: Oekraïne - Slovenië 80-75 (45-46); om vijf tiende plaats: Bosnië-Herzego- wina - Letland 96-94 (32-52). GOLF Memphis. St. Jude Classic, 2,75 miljoen gulden. Eindstand: 1. Norman (Aus) 268 slagen, 2. Hart (VSt) 269, 3. Dam- ron (VSt) en Parry (Aus) 270, 5. Blake (VSt), Bradley (VSt), Leo nard (VSt) en Price (Zim) 271. HONKBAL Rotterdam. World Port Tournam ent: Havana - California Stars 10-5, Nederland - Taiwan 6-10. Stand: 1. Havana 2-4, 2. Baltimo re, Nederland, Taiwan 2-2, 5. Ca lifornia Stars 2-0. PAARDENSPORT Wereldranglijst springruiters (tussen haakjes voorgaande klas sering): 1. Beerbaum (Dui) 4621,2 punten, 2. Simon (Oos) 4463,6, 3. John Whitaker (GBr) 3987,7, 4 (5). Sloothaak (Dui) 3573,7, 5 (4). Tops (Ned) 3453, 6 (7). Lansink (Ned) 2964,9, 7 (6). Michael Whi taker (GBr) 2933,8, 8 (11). Nie- berg (Dui) 2932,5, 9 (8). Billing- ton (GBr) 2785,2, 10 (14). Pessoa (Bra) 2676,4, 22 (27). Romp 1713,8, 24 (19). Raymakers 1651,1, 30 (29). Geerink 1366,1, 32 (30). Van de Pol 1224,8, 34 (37). Hendrikx (Ned) 1158,3, 43 (54). Van der Vleuten 925,6. SCHAKEN Rotterdam. NK. 8e ronde: Nijboer - Timman x/ar^h Sterren V2-V2, Sosonko - Van der Wiel V2-V2, Riemersma - Van den Doel 0-1. Stand: 1. Nikolic, Timman 6, 3. Soko- lov 5, 4. Sosonko, Van der Wiel 4V2,6. Van den Doel, Van der Sterren 4, 8. Nijboer, Piket 3V2,10. Cifuentes, Rie mersma 2V2,12. Van der Weide 2. SCHIETEN Sipoo. EK kleiduivenschieten. Skeet, mannen: 1. Andreou (Cyp) 147 punten, 2. Austin (GBr) 147, 3. Falco (Ita) 146. Vrouwen: 1. Meftahetdinova (Aze) 119 punten, 2. Van der Valk (Ned) 117, 3. Bramley (GBr). VOETBAL WK-kwalificatie Concacaf-zone. EL SALVADOR - VERENIGDE STATEN 1-1 (0-0). 51. Lasiter 0- 1, 60. Diaz Arce 1-1. Toeschou wers: 35.000. Stand: 1. Mexico 5-11, 2. Costa Rica 5-7, 3. Verenigde Staten 5-6, 4. El Salvador 5-5 (3-4), 5. Cana da 5-5 (1-7), 6. Jamaica 5-5 (2-9). Spanje. Promotie/degradatie, tweede wedstrijd: Mallorca - Val- lecano 1-2. Mallorca won eerste wedstrijd met 1-0. Vallecano de gradeert. Noorwegen. EK vrouwen. Groep B: Duitsland - Italië 1-1 (0-0), Noorwegen - Denemarken 5-0 (2-0). WIELRENNEN Noordwijk. Profcriterium: 1. Van Hees wijk (Baexem) 100 km in 2.18.14, 2. Cornelisse (Amster dam), 3. Vann der Tang (Voor hout). Rotterdam (anp) - Feyenoord heeft de 20-jarige aanvaller David Con nolly gecontracteerd. De zesvoudig Iers international tekende een over eenkomst voor vier seizoenen bij de Rotterdamse club. Connolly speelde de afgelopen drie jaar voor de Engelse club Watford, het afgelopen seizoen maakte hij in 25 competitiewedstrijden zestien doelpunten. Voor de Ierse nationale ploeg maakte hij in zes wedstrijden evenveel doelpunten. In de thuiswedstrijd tegen Liechtenstein (5-0) scoorde hij op 21 mei tussen de 28e en 41e minuut een zuivere hattrick Connolly, die op 6 juni zijn 20e verjaardag vierde, zal zich op 9 juli voor de eerste training bij Feyenoord melden. NEC heeft de 22-jarige Marcel Lebbink voor een jaar gecontracteerd. De verdediger is afkomstig uit de eigen gelederen en speelde de afgelo pen drie seizoenen in het tweede elftal. Twee keer deed hij als invaller mee in het eerste elftal. NEC verlengde onlangs tijdens de nacompetitie zijn verblijf in de eredivisie. I poor Henk van de Voorde gaS van Gent - Wedstrijdlei der Gerrie van de Zalm van Let Zeeuws-Vlaams jeugd tornooi in Sas van Gent is weer een ervaring rijker. Keer 0p keer moest hij in de finale dij de meisjes tot en met 12 jaar - tussen Rianne Verdonck I en Kim Boes - de oververhitte ,emoederen tot bedaren bren- TENNIS I Toch kon hij niet voorkomen dat Kim B°es bij een stand van 6-2 in de pro-set, van de baan afstapte. Rianne Verdonck werd dus re glementair toernooiwinnares, maar of ze daar zoveel plezier aan beleeft valt te betwijfelen. In principe was het een hele in- Iteressante partij, maar er was I heel veel onenigheid. Bij de stand van 1-1 bijvoorbeeld. Boes gaf een bal uit, Verdonck zag hem in. Van onze sportmedewerker 's-Heer Arendskerke - Voor de wi ressant en spectaculair progr; Arendskerke op zaterdag 5 en zo maat zijn de wedstrijden op ligf ploegen. De wedstrijden op ligfie tellen mee voor het eindklassem pioenschap. WIELRENNEN Het wielerweekend in 's-Heer Arendskerke voor trimmers, cy- closportieven en ligfietsers, dat georganiseerd is door het plaat selijk wielercomité, begint op za terdag met wedstrijden voor trimmers (A-, B-en C-categorie). De C-categorie is uitsluitend be stemd voor lokale renners. De or ganisatie rekent dan ook op grote deelname van leden van de plaat selijke toerclub, die evenals het wielercomité 15 jaar bestaat. Te vens komen op die eerste dag lig fietsers in actie. Het spektakelstuk op zaterdag is ongetwijfeld de dernywedstrijd. Het rijden achter de grote moto ren, waarbij hoge snelheden wor den bereikt, biedt immers veel spektakel voor de toeschouwers. Het unieke van dit alles zit in het feit dat achter de rol van de derny een trimmer of een cyclosportieve renner rijdt, voor wie dit een nieuwe ervaring zal zijn. Als gangmakers zijn aangetrokken mannen met klinkende namen zoals Bruno Walrave en Joop Zij laard. De dernywedstrijd wordt in ploegverband verreden. Elk team telt vijf renners. Op zondag begint men om 10.00 uur met een familie-toertocht en een tocht voor geoefende fietsers. De middag staat in het teken van de ligfiets. Op het programma staan sprints, tijdritten, afvalrit- ten en een criterium. Alle wed strijden worden van commentaar voorzien door Kees Korstanje. Bij het parcours is een grote feesttent geplaatst, waar men de inwendige mens kan versterken en een bandje voor muzikale om lijsting zorgt. Gezellig napraten onder elkaar en met renners en gangmakers is daar mogelijk tot in de kleine uurtjes. Tevens zijn er infostands in de tent, waar verschillende fabrikanten/leve ranciers hun producten (fietson derdelen en dergelijke) zullen to nen en waar men alles aan de Van onze sportmedewerker Vlissingen - Bert van Gils, orgar te vermurven als het gaat om zij ze keer wordt deze meerdaagse september verreden. t Vrijdag 5 september wordt in de middaguren gestart in Oud-Vos- semeer en wordt er gereden naar Renesse. „Het parcours moeten we nog bekijken, want er zitten een paar gevaarlijke punten in en de veiligheid van de renners staat voorop," aldus Van Gils, ^aterdag staat de rit Oost-Sou- burg-Vlissingen op het pro gramma en de laatste dag wordt de karavaan in Zeeuws-Vlaan- deren verwacht. Zondagochtend wordt een individuele tijdrit over 12,3 kilometer in en rond Sluiskil verreden en zondag middag om 14.15 uur gaan de renners op pad voor de laatste rit van Sluiskil naar Lamswaar- de. 'n Lamswaarde worden drie Plaatselijke ronden gereden. In bet dorp Lamswaarde wordt een wachtingsprogramma afge"

de Stem | 1997 | | pagina 10