Portugees Figo schiet Barcelona naar bekerwinst Tyson verbijstert bokswereld 'La Tweede zege op rij voor FC Groningen 'Iron Mike' bijt als ordinaire straatvechter stuk oor Holyfield af Dartele schutters uit Drie nationale titels voor Mapei-ploeg Brazilië uitgeschakeld UITSLAGEN standen sportnieuws KORT 'J]nfant SPORT prijsvragen DE STEM SPORT B2 Ronaldo blijft zichzelf in soap pE STEM Rik Platvoet kiest voor Emmen Mexico derde in Copa America Nieuwe doelman voor Anderlecht FIFA buigt zich over zaak Ronaldo AZ legt Oostenrijker vast Maradona's rentree op 13 juli 'Diego Simeone naar Inter' Legia Warschau wint Poolse beker Servicerecc schrale troc voor Schuit i i i i i MAANDAG 30 JUNI 1997 Madrid (anp/rtr) - Was de Spaanse bekerfinale voor Bobby Robson de laatste wedstrijd als coach van Bar celona, dan was het een prachtig afscheid. De club won zaterdag in Madrid in een enerverende wedstrijd na verlenging met 3-2 van Betis Sevilla. Voor Barcelona was het de 23e zege in de Co- pa del Rey uit de clubhisto rie. Het beslissende doelpunt was van de Portugees Figo. Betis komt volgend seizoen, on danks de nederlaag, uit in de Europa Cup voor bekerwin naars, omdat Barcelona zich als de nummer twee in de competi tie heeft geplaatst voor de voor rondes van de Champions Lea gue. Robson behaalde dus twee prij zen: anderhalve maand geleden wonnen de Spanjaarden in Rot terdam de Europese beker voor bekerwinnaars, door Paris Saint Germain met 1-0 te ver slaan. De verwachting is dat de Brit, ondanks het feit dat zijn con tract nog een jaar doorloopt, plaatsmaakt voor Louis van Gaal. De benoeming van de Ne derlander wordt een dezer da gen verwacht. Robson hield over zijn toekomst ook na de wedstrijd zijn kaken op elkaar. „Ik hoef niet weg. Het is een uitzonderlijke situa tie waarin ik hier verkeer, maar ik heb me er bij neerlegd. Ik denk dat het de eerste keer in de geschiedenis zou zijn als een coach met deze resultaten zou worden weggestuurd. Dan maak ik wellicht historie. Ik had graag een van de bekers in geruild tegen de landstitel, maar ik zou niet weten welke." Betis, dat de beker alleen in 1977 won, nam twee keer een voorsprong. In de eerste helft door topschutter Alfonso, na de pauze door oud-Ajacied Finidi George. Twee keer trok Barcelona de stand gelijk in de aantrekkelij ke wedstrijd. Voor rust, ver in blessuretijd, ook al door de Por tugees Figo. Zes minuten voor het einde van de reguliere speeltijd door Pizzi, de vervan ger van de met het Braziliaanse team in de Copa America actie ve Ronaldo. Ruim vijf minuten voor afloop van de verlenging zette Figo zelf de beslissende aanval op. Met enig geluk was hij tevens het eindstation en kon hij de bal van dichtbij intikken: 3-2. Mede dankzij de bekerzege is Barcelona ook de beste Europe se voetbalploeg van het afgelo pen seizoen geworden. Dat ten minste is af te lezen uit een computerlijst van verzamelde voetbalvakbladen die gisteren verscheen. Voor de totstandko ming van de ranglijst zijn alle resultaten van de clubs, in Eu ropa Cup, nationale beker en competitie, in de computer ver werkt. Barcelona, dat ook de Europa Cup voor bekerwin naars veroverde, leidt met 211,405 punten. Juventus, landskampioen van Italië en fi nalist in de Champions League, eindigde met 201,204 als twee de. De derde plaats was voor de winnaar van de kampioenen competitie Borussia Dortmund (182,628). Daarna volgen in de top-tien: Internazionale (181,616), AS Monaco (164,401), FC Porto (149,575), Vicenza (145,941), Parma (143,509), Pa ris SG (137,839) en AEK Athene (134,176). BARCELONA - BETIS SEVILLA 3-2 N.V. (2-2, 1-1). 11. Alfonso 0-1, 45. Figo 1-1, 83. Finidi 1-2, 85. Piz zi 2-2, 115. Figo 3-2. Scheidsrech ter: Roca. Toeschouwers: 100.000. Door Tim Overdiek Las Vegas - „Vernietigen of vernietigd worden. Dat is mijn levensvisie," zei bok ser Mike Tyson aan de vooravond van de revanche tegen Evander Holyfield. Zaterdagnacht bracht die levensovertuiging aan het licht dat hij op regelrechte zelf-destructie afstevent. Tyson werd gediskwalifi ceerd toen hij als een ordi naire straatvechter zijn op ponent tweemaal tot bloe dens toe in diens oren beet. Het was een even potsierlijke als beschamende vertoning, die wel licht een vroegtijdig einde van Tysons roemruchte loopbaan als zwaargewichtbokser zal inhou den. In afwachting van een hoor zitting is hij geschorst en wordt zijn gage van dertig miljoen dol lar, een kleine zestig miljoen gul den, voorlopig ingehouden. Ho lyfield (34) behield de WBA-we- reldtitel, die hij op 9 november van Tyson had afgepakt, en ont ving zaterdag 35 miljoen dollar, bijna zeventig miljoen gulden. Om de revanche te kunnen zien, moesten Amerikaanse televisie- 1 kijkers vijftig dollar pér huis houden betalen. Wat hen werd voorgeschoteld, was wat Tyson 'een vergelding' noemde voor het onrecht dat hem (letterlijk) in zijn ogen was aangedaan. In no vember verloor hij van Holyfield, door tussenkomst van de scheidsrechter in de elfde ronde. Volgens Tyson hadden onregle mentaire kopstoten van Holy field het hem onmogelijk ge maakt fatsoenlijk te kunnen boksen. Een fikse oogwond moest die lezing onderschrijven. Vervanger Om die reden protesteerden zijn managers donderdag tegen de aanwijzing van dezelfde scheids rechter. De man zou te slap zijn om tussenbeide te komen. Het protest werd afgewezen, maar vervolgens trok de scheidsrech- De chaos in de ring is compleet. Veiligheidsmensen moeten Mike Tyson rechtstegenhouden als hij Evander Holyfield opnieuw te lijf wil gaan. foto reuter ter zich vrijwillig terug om niet het middelpunt van de aandacht te zijn. Als vervanger werd Mills Lane aangewezen, en opnieuw sputterde het Tyson-kamp. Lane zou een vriendje van Holyfield zijn. De bijna 31-jarige 'Iron Mike' zag er zaterdag in ieder geval ve le malen beter voorbereid uit dan in het eerste gevecht. Hij ging voorzichtig van start, hetgeen een wezenlijk verschil is met de strategie die hem in de jaren tachtig een reputatie van niets ontziend en genadeloos knock out-vechter opleverde. In de tweede ronde incasseerde hij een kopstoot van Holyfield, volgens de scheidsrechter een ongelukki ge botsing. Boven zijn rechteroog knapte een stevige scheur open, die Tyson geestelijk door het lint jaagde. „Dit moest ik wreken," zou hij na afloop zeggen. „Het was weer een kopstoot." Maar die wraakactie kwam niet alleen in de vorm van een roffel stoten op Holyfields lichaam. Toen het tweetal in elkaar verstrengeld raakte, was duidelijk te zien hoe Tyson een hap nam uit Holy fields rechteroor en vervolgens een stukje uitspuugde. Het bloed gutste langs Holyfields hoofd, en de scheidsrechter wilde Tyson onmiddellijk diskwalificeren. Omdat de dokter aangaf dat er niet per se een medische nood zaak was om het gevecht te beëindigen, werd volstaan met een puntenaftrek voor Tyson. Totale verbijstering Met nog vijftien seconden te gaan in de derde ronde zorgde Tyson voor totale verbijstering door opnieuw in Holyfields oor te bijten, ditmaal aan de linker kant. Volkomen bezeten bleef hij zijn opponent belagen, ook nadat hij was gediskwalificeerd en de ring werd bezet door een tiental veiligheidsagenten. Zelfs zijn ei gen body-guards hadden de grootste moeite om Tyson te be dwingen. Op weg naar de kleed kamer raakte Tyson slaags met enkele toeschouwers. Zijn commentaar gaf voeding aan het vaker geuite vermoeden dat Tyson 'een verward persoon' is geworden, nadat hij wegens verkrachting drie jaar in de ge vangenis doorgebracht had. „Wat had ik anders moeten doen? Dit is mijn carrière. Ik heb kinderen op te voeden. Die schrikken zich rot als ze me str aks thuis zien komen," aldus Tyson, boven wiens rechteroog een gapende wond te zien was. De vraag of zijn wrede vergel dingsactie misschien een minder fijn ouderlijk voorbeeld was ge weest, werd niet gesteld. Lafaard Vlak voor hij naar het ziekenhuis vertrok om het afgebeten deel aan het oor te naaien, noemde Holyfield Tyson een lafaard. „Het is een bekend gegeven in het boksen dat de gemakkelijk ste manier om onder een gevecht uit te komen, is je te laten dis kwalificeren. Iedereen weet dat je daarvoor alleen maar een fout moet maken, zodat je later kunt zeggen dat je niet bent verslagen. Dat toont het gebrek aan moed bij Mike." Don Turner had de schrik nog in zijn ogen staan. De ervaren trai ner van Holyfield dacht dat hij alles wel had meegemaakt in het boksen. „Maar dit sloeg alles. Die Tyson is niet goed wijs. Ik zag met mijn eigen ogen dat hij een oor afbeet. Ongelooflijk. Hij moet naar een gesticht." Wereldtitelgevechten. Las Vegas (VSt): WBA, zwaarge wicht: Holyfield (VSt) wint van Tys on (VSt), 3e ronde diskw. Tyson. WBO, middengewicht: Bradley (VSt) w.v. Williams (VSt), 8e ronde tech nische KO. Norwich (GBr): WBO, zwaarge wicht: Hide (GBr) w.v. Tucker (VSt), 2e ronde technisch KO. Kuala Lumpur (rtr) - Brazilië won met 10-3 van Zuid-Korea en met 10-0 van België, maar in de kwartfinales van het WK voetbal voor spelers tot 20 jaar bleken die uitslagen weinig waard. Brazilië ging in de kwartfinales met 2-0 onderuit tegen de titelhouder, buurland Argentinië. De doelpunten vielen in de laatste twaalf minuten en waren van Sca- loni en Perezlindo. „We hebben maar twee kansen op een doel punt gehad en beide benut," con cludeerde de Argentijnse coach Nestor. Zijn Braziliaanse collega Barroso: „In voetbal bestaat geen gerechtigheid, alleen een winnaar en en verliezer." De halve finales van het toernooi in Maleisië zijn: Argentinië - Ierland en Ghana - Uruguay. Drie continenten zijn dus nog vertegenwoordigd. Voor Europa is dat dus verrassend ge noeg Ierland, dat met 1-0 won van Spanje. Kuala Lumpur. WK onder 20 jaar, kwartfinales. ARGENTINIË - BRAZILIË 2-0 (0-0). 78. Scaloni 1-0, 90. Perezlindo 2-0. URUGUAY - FRANKRIJK 1-1 nv (1-1, 0- 1), Uruguay wint na strafschoppen (7-6). 26. Trezeguet 0-1, 67. Olivera 1-1. GHANA - JAPAN 2-1 nv (sudden death, 1- 1, 0-0). 9. Ansah 1-0, 79. Yanagisawa 1-1, 95. Ofori-Quay 2-1. IERLAND - SPANJE 1-0 (0-0). 50. Molloy Varna (anp) - FC Groningen heeft in de Intertoto-competitie de tweede zege behaald. Het versloeg gisteravond Spartak Varna aan de Zwarte Zee met 2-0. De doelpun ten vielen na de rust en kwamen op naam van Bombarda en Atte- veld, uit een strafschop. Door de overwinning nam de nieuwe club van ex-NAC-trainer Wim Rijsber- gen de leiding in groep 10. Het versloeg vorige week in Gronin gen FC Cukaricki met 1-0. Mont- pellier, dat een overwinning op zijn naam heeft, was vrij. In Varna liepen Huizingh, Ax, Elshot en Magno van FC Groningen tegen de gele kaart op. In groep 1 was Heerenveen vrij. Daarin nam Di- namo'93 Minsk de leiding door de overwinning in Polen op Polonia Warschau met 4-1. MSV Duisburg kwam voor het eerst in actie en versloeg Aalborg BK met 2-0. Groep 1: Polonia Warschau (Pol) - Dina- mo 93 Minsk (WRu) 1-4, MSV Duisburg (Dui) - Aalborg BK (Den) 2-0. Heeren veen vrij. Stand groep 1: D. Minsk 2-6 (5-1), Duis burg 1-3 (2-0), Aalborg 2-3 (2-2), Hee renveen 1-0 (0-1), P. Warschau 2-0 (1-6). Groep 10: FK Cukaricki (Joe) - Gloria Bistrita (Roe) 3-2. SPARTAK VARNA (BUL) - FC GRO NINGEN 0-2 (0-0). 69. Bombarda 0-1, 90. Atteveld 0-2 (strafschop). Toeschou wers: 3000. Gele kaarten: Ax, Huizingh, Magno, Elshot (FC Groningen), Mont- pelHer vrij. Stand: FC Groningen 2-6 (3-0), Mont- pellier 1-3 (2-1), FK Cukaricki 2-3 (3-3), Spartak Varna 1-0 (0-2), Gloria Bistrita 2-0 (3-5). Bonn/Beersel (anp) - De ren ners uit de Mapei-ploeg heb ben de nationale kampioen schappen gedomineerd. Zes dagen voor de start van de Ronde van Frankrijk lieten drie coureurs uit de formatie van Patrick Lefevere zich zondag de kampioenstrui om hangen: de Belg Tom Steels, de Zwitser Oskar Camenzind en de Italiaan Gianni Faresin. Steels profiteerde van een goede samenwerking met ploeggenoot Wilfried Peeters. Het duo maakte deel uit van een kopgroep van vier man. In de slotronde reed de sprinter weg bij zijn medevluch ters. Met een voorsprong van ruim een minuut kwam Steels als eerste over de finish. Het was zijn achtste overwinning van het sei zoen. In Italië toonde Faresin zich de sterkste. Na een zware rit over 251 kilometer liet hij Francesco Casagrande en Valentino Fois achter zich. Mario Cipollini liet in Larcino verstek gaan. De sprinter vond het parcours te bergachtig en te zwaar. De Zwitser Oskar Camenzind on derstreepte met het behalen van de nationale titel zijn goede vorm. De nummer twee van de Ronde van Zwitserland ging al na vijf ronden in de aanval. Aanvan kelijk kreeg hij alle favorieten met zich mee, maar in de slotfase kon hij iedereen van zich af schudden. In Duitsland gaf de Telekom- ploeg een demonstratie. Jan Ull rich mocht zich uiteindelijk als kampioen laten kronen. De num mer twee van de vorige Tour de France reed in de slotfase weg bij zijn ploeggenoten Rolf Aldag en Erik Zabel. Ze veroverden res pectievelijk het zilver en het brons. Titelverdediger Christian Henn eindigde als vierde. Zo vlak voor de start van de Ron de van Frankrijk moest Bjarne Riis een nederlaag verwerken. Hij slaagde er bij het nationale kampioenschap niet in zijn titel te prolongeren. Nicolai Bo Lar- sen profiteerde van de strijd tus sen de Tour-winnaar en Rolf Sö- rensen. De twee Denen maakten deel uit van een kopgroep en gaven el kaar geen centimeter ruimte. Met een voorsprong van 57 seconden kwam Larsen als eerste over de streep. Rabo-renner Sörensen pakte het brons. Riis moest ge noegen nemen met de vierde plaats. Het Spaans kampioenschap werd verreden in Melilla, een enclave in Marokko. De Banesto-forma- tie domineerde de strijd. In de voorlaatste ronde kwam een groep van zes renners met Olano, Jiminez, Beltran, Solaun, Uriarte en De Los Angeles aan de leiding. In de laatste ronde bleven Jimi nez en Solaun over. De 26-jarige Jiminez was de sterkste in de sprint. Hij volgt ploeggenoot Ma nuel Fernando Gines op. Eerstejaars prof Stéphane Barth verraste op het autocircuit van Linas-Monlhry de Franse favo rieten. Na 240 kilometer toonde de renner uit de Casino-ploeg zich de sterkste in de massa sprint. Frédéric Moncassin kon het werk van zijn teammaten uit de GAN-ploeg niet afmaken. Hij werd slechts zesde. Ploegleider Vicent Lavenu nam de kersverse Franse kampioen overigens niet op in zijn Tour-ploeg. Rio de Janeiro - In deze tijd van miljoenenbedragen is het voor de jonge Ronaldo moeilijk zichzelf te blijven, maar hij kan dat onbekommerd doen in de tv-serie Malhazao. De Braziliaanse aanvaller zal zijn debuut maken in de soap, waarin hij gewoon Ronaldo is. Ronaldo's debuut als acteur is gemeld door de krant O Globo. Globo TV Network zendt Malhazao uit. Wat wil het geval? Ronaldo's vriendin, ac trice annex model en voetbalster Susana Werner speelt daarin een rol maar ze moet, zoals dat heet, uit de serie worden geschreven. Want Wer ner verhuist naar Europa, waar haar vriend voetbalt. En dus doet Ro naldo een paar afleveringen mee, om het verdwijnen van Werner via een natuurlijke weg te laten verlopen. De serie gaat over de belevenissen van studenten op een modellenschool. Werner is een studente die tijdens een voetbaltoernooi voor vrouwen tegen Ronaldo aanloopt en, zoals ook in 'het echt' gebeurt, besluit haar baan op te geven om met haar liefde naar Europa te trekken. De bedoeling is dat Werner ook op het oude continent gaat voetballen, vermoedelijk bij Bologna. Bonn. Duits kampioenschap: 1. Ull rich 240 km in 5.35.29, 2. Aldag 0.56, 3. Zabel, 4. Henn 1.11, 5. Glasner 1.48, 6. Heppner 5.26, 7. Bölts, 8. Zemke, 9. Voigt, 10. Müller. Melilla. Spaans kampioenschap: 1. Jimenez 203 km in 5.41.23, 2. Solaun, 3. Etxeberria 0.35, 4. Serrano, 5. Ola no, 6. Arrieta, 7. Caero, 8. Uriarte, 9. Casas, 10. Laiseka. Beersel. Belgisch kampioenschap: 1. Steels 242,5 km in 5.57.00, 2. Dier- ckxsens 1.06, 3. Van de Wouwer, 4. Peeters 1.30, 5. De Buyst 7.57, 6. Peers, 7. Vanhaecke, 8. Eeckhout, 9. D'Hollander, 10. Hans de Clercq 8.11. Larciano. Italiaans kampioenschap: 1. Faresin 251 km in 6.27.38, 2. Casa grande 1.04, 3. Fois, 4. Elli 136, 5. Ci- tracca, 6. Pellicioli, 7. Secchiari 3.29, 8. Nardello 3.57, 9. Rebellin 4.36, 10. Pantani. Linas-Montlhery. Frans kampioen schap: 1. Barthe 240 km in 5.35.00, 2. Nazon, 3. Morelle, 4. Brochard, 5. Gaumont, 6. Moncassin, 7. Virenque, 8. Lamour, 9. Morin, 10. Lino. Sulz. Zwitsers kampioenschap: 1. Camenzind 195 km in 4.36.50, 2. Meier 1.57, 3. Aebersold, 4. Beat Zberg 3.14, 5. Markus Zberg 7.14, 6. Huser, 7. Jeker, 8. Bourquenoud 7.33, 9. Hotz, 10. Montgomery 9.10. Köge. Deens kampioenschap: 1. Lar sen 224 km in 4.55.20, 2. Michaelsen 0.57, 3. Sörensen, 4. Riis, 5. Jacobsen. Lissabon. Portugees kampioenschap: 1. Pereira 193,1 km in 4.50.04, 2. Sü- va, 3. Ferreira, 4. Machado, 5. Sam- paio. Sint-Petersburg. Russisch kam pioenschap: 1. Ekimov 201 km in 4.37.38, 2. Oeslamine, 3. Gontsjen- kov, 4. Djavanian 0.12, 5. Ivanov. Warschau. Pools kampioenschap: 1. Wadecki 228 km in 5.39.19, 2. Roso- linski 1.04, 3. Krasinski 1.11, 4. Sputkowksi 5.26, 5. Wojciechowski 6.12. Mikulov. Tsjechisch kampioenschap: 1. Cichy 216,9 km in 5.44.56, 2. Purmensky 0.52, 3. Fadrny, 4. Konecny 2.20, 5. Herman. Cessange. Luxemburgs kampioen schap: 1. Bintz, 2. Poos, 3. Mezzape- sa, 4. Schaack. Innsbruck. Oostenrijks kampioen schap: 1. Totschnig 180 km in 4.02.00, 2. Morscher 0.56, 3. Mühlba- cher 1.03. VOETBAL WK-KWLIFICATIE OCEANISCHE ZONE TWEEDE RONDE NIEUW-ZEELAND - AUSTRA LIË 0-3 (0-2). 19. Aloisi 0-1, 42. Aurelio Vidmar 0-2, 67. Foster 0- 3. Return op 5 juli. AZIATISCHE ZONE GROEP 4 MACAO - NEPAL 2-1 (0-1). 19. Amatya 0-1, 78. Chi-Man 1-1, 90. Martins 2-1 (strafschop). JAPAN - OMAN 1-1 (1-0). 4. Ka- kata 1-0, 64. Fatah Samir 1-1. Eindstand: 1. Japan 6-15 (31-1), 2. Oman 6-13(14-2)3Macao 6-4 h 28), 4. Nepal 6-1 (2-19). j, naar tweede ronde. GROEP 5 CAMBODJA - OEZBEKISTAN I 4 (0-3). 9. Ravshan 0-1, li. Reat," 1-1, 30. Ravshan 1-2, 45. Hurhat 1-3, 80. Nazarov 1-4. Stand: 1. Oezbekistan 5-13, 2. Je men 5-8, 3. Indonesië 6-7, 4 Cam bodja 6-1. GROEP 9 KAZACHSTAN - IRAK 3-1 (2.0) I 4. Mazbajev 1-0, 36. Loginov 2 n 56. Saadun 2-1, 61. Klisjm3-i. Eindstand: 1. Kazachstan 4-12 Irak 4-6, 3. Pakistan 4-0. J~ zachstan naar tweede ronde. Door John Graat Meerssen - Revanch sport geen slechte Johan Bruinsma leek jaar terug zijn supei vergooien. Iedereen schreef hem af en hem diep. Hij Zaterdag pakte hij sen de nationale ti espoirs. „Ik ben rijp profs," zei de Rabo- na afloop. d; il i tit Johan Bruinsma won bi bijna alles. In één seizor 26 van de 31 koersen. maar te demarreren en Ais junior schreef hij Emmen/Nijmegen - Eerste divisionist Emmen heeft de slag on I de 21-jarige aanvaller Rik Platvoet gewonnen van het een divi sie hoger spelende NEC en Volendam plus promovendus MVV Platvoet is eigendom van FC Twente, dat de spits het t seizoen verhuurde aan MW. In dienst van de Limburgers scoot-1 de hij zestien keer. MVV kon echter niet voldoen aan de finan-1 ciële eisen van FC Twente. Oruro (rtr/efe) - Mexico heeft zaterdag de derde plaats in de Co pa America veroverd. De Midden-Amerikanen wonnen met 1-0 van Peru. Luis Hernandez maakte negen minuten voor tijd de I enige treffer. Het was zijn zesde treffer tijdens het landenkam- j pioenschap van Zuid-Amerika. De wedstrijd om de derde plaats was een duel zonder spanning. j| In Oruro, op 3.700 meter hoogte, hadden beide teams problemen met de ijle lucht. De spelers acteerden loom en misten de inspi ratie er een leuke wedstrijd van te maken, zoals zo vaak het ge val is bij wedstrijden om de derde plaats. Mexico, dat in de hal ve eindstrijd van Bolivia verloor, was uiteindelijk de sterkste. Peru vond het best. ORURO (BOL). MEXICO - PERU 1-0 (0-0). 82. Hernandez. Mexico derde. Brussel - De Joegoslavische doelman Zvonko Milojevic heefteen vierjarig contract getekend bij het Belgische Anderlecht. Milo jevic (25) speelde de afgelopen seizoenen bij Rode Ster Belgrado. Madrid - De wereldvoetbalbond FIFA buigt zich de komends week over de zaak-Ronaldo. De spits wil van Barcelona naar In- ter voor de afkoopsom die in zijn contract staat, maar de Spaan- se reglementen schrijven voor dat dat bedrag alleen geldt voor j binnenlandse transfers. In alle andere gevallen moeten de dub I onderhandelen over de speler. Dat wil Barcelona niet, waardoor de overgang dreigt mis te lopen. De FIFA hoopt binnen tien dagen met een oplossing te komen. I Secretaris Joseph Blatter zei zaterdag te verwachten dat het tot j een overeenkomst komt tussen zowel Barcelona en Inter i Spaanse en Italiaanse voetbalbond. Blatter beschouwt de als een FIFA-aangelegenheid. Hij wil voorkomen dat de burger-1 rechter er eventueel aan te pas komt. Behalve de problemen rond de transfer van de Braziliaan, ga de FIFA zich ook bezighouden met de transfer van andere sp Iers. Zoals Bixente Lizarazu, die van Athletic Bilbao over v stappen naar Bayern München, maar wordt tegengehouden door de Spaanse bond. Alkmaar - AZ heeft de Oostenrijker Rolf Landerl (21) j tracteerd. De aanvaller kwam een verbintenis voor drie seizoe-1 nen overeen. De international speelde in het verleden voor B pid Wien, maar kwam de afgelopen seizoenen uit voor Inter Bra-1 tislava in Slowakije. Daar maakte hij in het seizoen '95-'96 in 1! wedstrijden 5 doelpunten, het afgelopen seizoen scoorde hij 1! keer. Langerl heeft bij AZ een illustere landgenoot als voorganger ge-1 had. In de succesperiode van de club was Kurt Welzl een g waardeerde kracht. De Alkmaarders, die degradeerden naar de I eerste divisie, legden eerder al spits Robert van der Weert var. I Fortuna Sittard vast. Vorige week werd Wim van Hanegemals| nieuwe coach gepresenteerd. Maurice Graef (27) is definitief vastgelegd door WV. De| spits speelde na de winterstop al voor de Venlose club uit de e ste divisie, maar stond nog onder contract bij NEC. De huur-1 overeenkomst is nu omgezet in een vierjarige verbintenis, met de I mogelijkheid dat hij na zijn carrière een functie krijgt bij del club. Graef speelde in het verleden ook voor WV. Hij genoot daar zijn I opleiding, waarna de aanvaller in 1994 overstapte naarRodaJC I Twee seizoenen later ging hij naar NEC, maar daar slaagde hi; niet. Toronto - Over Maradona's zoveelste rentree is al veel gezegd® geschreven. De meester zelf heeft nu de datum geprikt. De 36- jarige Argentijn zal op 13 juli weer voetballen met Boca Juniors' Maradona werkt sinds kort, tegen een dagtarief van 2000 gul den, aan zijn conditie met de Canadees Ben Johnson, de sprinter die na dopegebruik voor het leven is geschorst. Vanuit Toronto sprak hij via de radio tot het Argentijnse volk: „Lichamelijk!)® ik in uitstekende vorm. Op een schaal van nul tot tien zouikni een 9 of 9'A halen. De rest haal ik wel uit de wedstrijd." Over de samenwerking met Johnson, die de hoop op een rentr«| ook nog niet heeft opgegeven, is de wereldkampioen van 1!" tevreden: „We vormen een agressieve combinatie, ik voel me be resterk," aldus Maradona na tien dagen training. MaradoB twee keer langdurig geschorst na doping, ontvouwde di voor zijn vijfde rentree in april. Toen tekende hij een contrac! bij Boca, dat hem bijna 100.000 gulden per gespeelde wedstrijl kan opleveren. Madrid - Atletico Madrid verliest zijn Argentijnen Diego So meone en Juan Esnaider. Spaanse en Italiaanse media melden® overgang van middenvelder Simeone naar Internazionale, W onder anderen Aron Winter ook al in de verbindingslinie loopt Spits Esnaider gaat naar Espanyol. Volgens sportdagblad k heeft Simeone, de international die de reputatie heeft een M harde speler te zijn, voor vier jaar naar Inter, waar ook Ron* zijn toekomst ziet. De transfersom zou bijna zestien miljoen gt;j den bedragen, het salaris van Simeone pakweg drie miljoen. De Duitse topclub Bayer Leverkusen heeft een tweede Brazi liaan aangetrokken voor het nieuwe seizoen. Een paar wekeu'j middenvelder Emerson van Porto Alegre haalde de club uit W| Roergebied Paulo Rink van Atletico Parana. Hij kost acht miljoen gulden. Lodz - Legia Warschau heeft zondag de Poolse beker veroveu De ploeg versloeg in de finale GKS Katowice met 2-0. De punten kwamen op naam van Sylvester Czereszewski en Sokolowski. Toto 26: 2-3-2-1-1-3-2-1-1-1-1-2. Lotto 26: 11 - 12 - 17 - 25 - 31 - 32, re servegetal 42. Cijferspel: 0 7 2 1 9 0. Duitse lotto: 4- 13- 27 - 29- 30 -47. Reservegetal 38. Supergetal: 1. Spel 77: 3075588 Super 6: 409088 Belgische lotto: 1 Reservegetal 15 Jokernummer 1324344. t e 1 te John van Lottum overtreft zichzelf zijn eerste Wimble Via de loodzware ficaties staat de ser uit Eindhoven seling in de derde van het hoofdtoeri Van 'enfant terribl tennissurprise. Eet troductie. Door Cas Overzier Londen - Een Italiaanse list wil John van Lottum iets vragen. Of John m een tuin achter zijn hu: „Nee, sinds ik op meza heb ik een flat. En zoal; Van onze verslaggever Londen - Het vrouwei nooi op Wimbledon u tweede week in zonde derlandse tennissters, da Schultz-MeCarthy gisteren gratis les van S Appelmans uit België: 6 3. Tijdens die partij Schultz haar snelhei slagrecord scherper me poeier van 197,9 kik» per uur. Haar vorige r stond op 196,2 kil ter/uur. Het record bij de me staat op naam van Mark lippoussis. Die sloeg o gravel in Düsseldorf ii 229,5 kilometer. In de tweede ronde Brenda Schultz, als veer de geplaatst, een dag e nog de Amerikaanse Frazier in twee sets vt gen (7-6, 6-3). Drie Nederlandse speeJ begonnen vorige maa aan het toernooi. Mi Oremans verloor in de c, ronde van Gigi Fernai Ook Kristie Boogert leefde de openingsronde Ze ging onderuit tege: Oostenrijkse Barbara lus. In het vrouwentoernooi den afgelopen weekt ook de namen weggesti van Davenport (vijfde plaatst), Coetzer (ze Paulus (zestiende) en d- zevende geplaatste Anke ber die gisteravond vei send verloor van de zes jarige Russische Koernik 7-12-25

de Stem | 1997 | | pagina 12