DE STEM Undercovers op Wimbledon niet populair Criville buitenspel na pijnlijke val Ajax met grote groep nieuwe seizoen in John McEnroe maakt ach nog steeds boos |Publiek begeleidt 'elitekorps van terreinbedekkers' met boe-geroep en fluitconcerten extra Kleintje ¥=e marans UITSLAGEN standen B1 STEN. Wimbledon én Engeland overdekken' Jurgen van den Goorbergh sterk op eerste trainingen TT Assen )OR 'N SPANNEND ADEAÜ NAAR )TORS ROTTERDAM sportnieuws KORT 37 X 521 Sport VRIJDAG 27 JUNI 1997 r luisteren ze door weer en ;en én bieden ze zonneklare Laagste-prijs-garantie, ng zonder een wolkje aan hemel en gratis levering plaatsing, waar op het jerlandse vasteland je ook ont. Bovendien maakt elke :oeker tijdens de maanden ii en juli kans om één van vijf fantastische reizen naar H Verre Oosten te winnen, ortom, bij stralend weer 'oei je je misschien belazerd loor de weerman, maar zeker nooit door Heylen. Peer - Grote Brogel - België Baan naar Bree, 123 00-32-11/63 39 39 30 kilometer onder Eindhoven tren/Campers bpen bij I Amsterdam (anp) - De filoso- 1 van Louis van Gaal was heilig bij Ajax. De Amster dammers hadden op zijn ver zoek altijd een redelijk kleine selectie. Maar daar is nu geen ake meer van. Het vorige seizoen, met veel blessures, heeft geleerd dat een grote jioep onontbeerlijk is. Gisteren presenteerde penning meester Arie van Os de Georgiër Shota Arveladze (24), vandaag at de Deen Ole Tobiasen (21) san Heerenveen. Aankopen num- mernegen en tien. De selectie be staat nu uit 28 spelers. „Tobiasen zal de laatste zijn," aldus Van Os die de pogingen om Brian Lau- drup vast te leggen, heeft ge staakt. Het vernieuwde Ajax telt tien na tionaliteiten, de uitgeleende Rus Demtsjenko niet inbegrepen. Vijftien Nederlanders, twee Ar gentijnen, twee Nigerianen, twee Denen, een Braziliaan, een Fin, een Georgiër, een Costaricaan, een Zuidafrikaan en een Pool. Op maandag 7 juli spreekt de nieuwe coach Morten Olsen de man schappen voor het eerst toe. Het zal voor velen een pijnlijk gesprek zijn, want de Deen maakt dan be kend wie er weg mogen. „Uitein delijk gaan we de competitie in met een selectie van ongeveer 23 a 24 spelers," aldus Van Os. Daar zullen zeker Arveladze en Tobiasen toe behoren. De Geor- gisch international van Trabzon- spor tekende een contract voor vijf jaar. Dat zal Tobiasen van daag ook doen. In Turkije was Arveladze het afgelopen seizoen de beste buitenlandse voetballer. Hij ontpopte zich als een trefze kere spits, die eventueel ook op links kan spelen. Zijn beste sei zoen was in '95-'96 toen hij in 34 wedstrijden 25 keer scoorde. Hij koos bewust voor Ajax en liet financieel aantrekkelijkere aan biedingen uit Italië en Spanje lo pen. „Hij heeft veel geld moeten inleveren ten opzichte van Tur kije, maar wilde graag spelen voor Ajax," aldus Van Os. „Dat zien we graag." Zelf voegde Ar veladze kort toe: „Waarom Ajax? Dat spreekt toch vanzelf. Als kind volgde ik de club al." De taak van Van Os zit er bijna op. Over ruim een week is Olsen weer de belangrijkste man bij de club. Hoewel, dan beginnen de onderhandelingen met de spelers die naar een andere club willen. De penningmeester: „Ik ben voorlopig nog niet weg." »De Georgiër Arveladze is de voorlaatste aankoop van Ajax voor het komende seizoen. Van daag sluit Tobiasen de rij. FOTO ANP Te koop 150 gebruikte caravans met last-minute korting tot 2.000,-- Ook div. vouwwagens. VERVAT Stadionweg 31R'dam, tel. 010-4321455/ kinschoten Caravans, Stadionweg 33 R'dam, tel.: 010-4822781/ Vervat Ede. Frankeneng 1' tel.:0318-690029. In R'dan ook open op zondag 29 |un (10-17u). Kampeer- supermarkt tenten ara. ook zondag geopend- T.K. 4-pers. Adria car. m toiletr. slaapr. m. vouw wand. Tel. 076-5014234. omst.h. bj.'80 1 tent vr. 1221874/ Door Cas Overzier Londen - Koud en nat zijn ze. Bovendien de minst geliefde groep op Wimbledon. Als zij in actie komen, wordt er voor lopig niet meer getennist. En als ze helemaal niet werken, is het droog of regent het juist de hele dag. De undercovers van Wimbledon doen het eigenlijk nooit goed. Ze staan paraat. Elke minuut van le dag. Wachten op het signaal Jat ze in actie kunnen komen. Na negen uren engelengeduld klinkt Jan eindelijk het sein. De groene zeilen worden losgemaakt en te ruggetrokken. Maar dan dalen opnieuw regendruppels uit de [{rauwe hemel boven Wimbledon gekoesterde zoden neer. |Een andere code verschijnt op het digitale bord boven de baan. Het leken dat ze wederom aan de slag [moeten. Razendsnel trekken ze [het zeil over het terrein. De undercovers van Wimbledon zijn niet populair. Als zij in actie pomen, wordt het spel meestal gd. Dat er voorlopig geen [tennisbal meer wordt geslagen, [ïet boe-geroep en fluitconcerten worden ze meestal begeleid. >oms zijn ze werkeloos. Dan is het een etmaal droog op Wimble- of regent het juist de hele Zoals gisteren. Dan zijn ze opnieuw de gebeten honden aan Church Road. ondankbare taak, eigenlijk. Wie wil? De vraag is elk jaar veel dan het aanbod. The All d Lawn Tennis Croquet Club wordt altijd overstelpt met terzoeken om deel te mogen uit maken van deze speciale eenheid ztilentrekkers. Set elitekorps van terreinbedek- hers bestaat uit 120 studenten, lie werken in groepen van zes. bijlmannen, één vrouw per baan. jfwee weken arbeid op Wimble- lon levert een vergoeding op van Tennisfans in regenpakken wachten tevergeefs op een partijtje tennis. Bedryfsruimte zijnde m, met fcl. 0115- 430 ntieklaar, 18228. TE HUUR bedrijfsruimte c.q. opslag, opp. ±260 m Inw. hoogte 5.50 mttrit» overheaddeur 4x4m. AP® kantoorruimte m. sanitaire voorziening. Ruime u5SSSSSi» '«.(.npl Breda. Tel. 076-5429999 of 06-53734126. Siësta 3 a 4 &ERLAND l.z.g.st. porta- sl. Vr.pr. t)173. Maak een reclame met een Het helpt. 350 Engelse ponden, zo'n kleine elfhonderd gulden. Tachtig gul den per dag. Dat is mooi meege nomen, zeker als je een dag je handen in de zakken kunt hou den en van dichtbij kunt genieten van de kunsten van je favoriete tennisser(s). Een lust voor het oog: wanneer er daadwerkelijk actie wordt ver langd. Binnen veertig seconden klaren ze een klus. Rackets, tas sen, spullen van de scheidsrech ter razendsnel wegdra gen, het net demonte ren en vervolgens met man en macht het zeil over de tennisbaan trek ken. Het record staat inmiddels scherp. De crew van baan zeven laat een tijd van 28 seconden noteren. Er wordt dan ook niets en niemand ontzien. Toen vorig jaar een umpire weigerde van zijn zitplaats te komen, werd hij door de un dercovers met stoel en al omvergetrok ken. Geheel volgens de Wimbledon-traditie worden de studen ten van de voornaam- FOTO REUTER ste courts geweerd. De eigen grondstaf van All England Club bewaakt het centre court. Voor number-one heeft een groep mili tairen de verantwoording. Wat overigens allerminst een ga rantie is dat op de belangrijkste baan altijd alles vlekkeloos ver loopt. Vorig jaar na een subtiele actie van de groundsmen op het centre court bleek bij het natellen van de manschappen eentje te ontbreken. De man bleek letter lijk onder zeil te zijn. Bewuste loos werd hij afgevoerd en ver volgens in een hospitaal opge lapt. Zover is het dit jaar nog niet ge komen. Als het in Londen regent, valt het met bakken uit de hemel. Op de tribunes van het centre court dachten de toeschouwers die nog stille hoop koesterden wat tennis te kunnen zien, even terug aan vorig jaar. Maar deze keer geen Cliff Ri chard te zien. Een paar doldwaze suppoosten met paraplu's snel den nu over de banken van het centre court en probeerden al- doende de honderden wachten den aan te zetten tot een geza menlijke zangpartij. Tot tennis sen kwam het gisteren echter niet meer. Problemen doemen op. Slechts 96 partijen zijn in vier dagen tot. een einde gebracht. Liefst 130 wed strijden ligt de organisatie achter op het schema. In de eerste ronde zijn 52 vrouwen nog niet in actie gekomen en hebben twaalf man nen hun openingsronde nog niet kunnen afronden, waaronder die van Jan Siemerink tegen Renzo Furlan (2-1 Siemerink in de vijf de set). Inmiddels is besloten de dubbel- partijen tot aan de kwartfinales in te korten naar twee gewonnen in plaats van drie gewonnen sets en worden vervroegde aanvangs tijdstippen gehanteerd. Op het centre court en baan 1 klinkt om 13.00 uur (Nederlandse tijd) het startsignaal, op de overige banen om 12.00 uur. De weersvooruitzichten voor de komende dagen zijn allerminst rooskleurig. Dus komt spelen op zondag in beeld. „Een definitieve beslissing daarover hebben we nog niet genomen. Eerst moeten we overleg plegen met een aantal instanties waaronder de politie," verklaarde hoofdscheidsrechter Alan Mills gisteren. evering van deze advertentie gratis een bandenspannings eter of een helmmuts! Op de eerste vier dagen van Wimbledon viel er vooral 'e8® te bewonderen. Eigenlijk stal tot nu toe alleen de gepensioneer- maar nog steeds gepassioneerde John McEnroe de show. De 38-ja- '8e McEnroe was maandag eregast bij de feestelijke opening van het leuwe court 1. Wat onwennig in pak, net als onder anderen Rod La- er' Lhn Newcombe, Pete Sampras en Boris Becker. 'imbledon gruwelde begin jaren "wig van 'Big Mac', die tradities ®rijn laars lapte en de gedrags- e met voeten trad. Dat alles maandag vergeten. De rebel met luid gejuich begroet en met zijn grimassen zelfs de ^strengste officials aan het ™Mchen. Wimbledon eerde kampioenen en dankzij de ,eest omstreden van hen werd de wittigheid nog plezierig ook. 'drievoudig winnaar ('81, '83 en ®apt waarom hij jaren na da rn Londen toch nog een held is orden. „De liefhebbers missen et hedendaagse tennis echte ,5en- Pole Sampras zou, als ^mer één van de wereld, veel 'ever moeten zijn in de promo- Jan onze sport. Hij heeft veel 'r verantwoordelijkheid dan '°on een balletje over het net "t McEnroe, die op Wimble- als tv-commentator actief is, e weinig persoonlijkheden op „Ik schaam me voor de i "et is niet voor niets dat in de wereld de aandacht ennis afneemt. Basketbal- onkballers, voetballers, zelfs ®s verkopen hun eigen sport -■léSSaÊÊ.fefa ataèHhf nog beter." De toppers-van-nu zijn volgens McEnroe mensen schuw. „Ze verstoppen zich. Hun verdiensten zijn buiten alle pro porties. Er komen spelers naar Wimbledon alleen om hun cheque op te halen. Maar ze geven het ten nis niks terug. Als ze hier over straat lopen, worden ze niet eens herkend," aldus de Amerikaan. McEnroe verveelt zich dood op Wimbledon, waar de speaker het publiek al twee dagen lang om het half uur moed in spreekt. Waar niet alleen voortdurend één mega- wolk maar ook de dreiging van een nieuw optreden van Cliff Richard in de lucht hangt. De rebel McEnroe kent de oplos sing, maar die doet de conservatie ve Engelsen weer eens ouderwets gruwelen. „Ze moeten zo'n ver schuifbaar dak boven het centre court bouwen. Ze moeten dit hele land overdekken. Maar laat ze met het centre court beginnen. Dit kun je al die wachtende liefhebbers niet aandoen." Big Mac wacht in ieder geval niet meer. Hij reisde gisteren voor een tussendoortje naar Spanje, waar hij met zijn rockband optreedt. Overdekt. Alex Criville heeft pijn na zijn tuimeling op het TT-circuit op As- se». FOTO ANP Assen - Mick Doohan is zijn laatste zorgen kwijt. De Au straliër raakte gistermiddag tijdens de eerste trainingen voor de TT in Assen zijn enige concurrent in het wereldkam pioenschap kwijt. Alex Crivil le, de nummer twee in het klas sement, maakte een lelijke smak en is voorlopig uitge schakeld. Criville kwam halverwege de kwalificatietraining met hoge snelheid in de flauwe kronkels bij het Witterdiep ten val. Zijn lin kerhand raakte bekneld onder de Honda-motor, waarbij de duim en bal tot op het bot werd afge schuurd. Criville werd naar het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen gebracht, waar hij gistera vond werd geopereerd. Nader on derzoek zal vandaag moeten aan tonen of nog een tweede operatie noodzakelijk is. In dat geval is Criville een aantal maanden uit geschakeld. Bij een gunstige uitslag van het onderzoek mist de Fransman twee WK-races: de TT in Assen en een week later de Grand Prix in Imo- la. Dat biedt Mick Doohan de ge legenheid om zijn vierde achter eenvolgende wereldtitel in de 500cc-klasse veilig te stellen. De Australiër leidt het klassement met 43 punten voorsprong op teamgenoot CrivUle. De Japanner Okada staat als derde 71 punten achter. De enige Nederlandse troef, Jur gen van den Goorbergh, viel giste ren in positieve zin op. De Breda- naar reed naar een knappe zeven de tijd. Assen. Grote Prijs van Nederland, wegrace. Eerste kwalificatietrainingen. 125 cc: 1. McCoy (Aus) Aprilia 2.17,699 (216,6 km/u), 2. Manako (Jap) Honda 2.18,076, 3. Petit (Fra) Honda 2.19,093, 4. Ueda (Jap) Honda 2.19,187, 5. Cecchinello (Ita) Honda 2.19,194, 6. Rossi (Ita) Aprilia 2.19,451, 7. Tokudome (Jap) Aprilia 2.19,486, 8. Ui (Jap) Yamaha 2.19,789, 9. Sakata (Jap) Aprilia 2.19,853, 10. Locatelli (Ita) Honda 2.19,875, 19. Koopman (Ned) Honda 2.22,559, 23. Janssen (Ned) Honda 2.23,617. Niet gekwalificeerd: Filart (Ned) Honda, Visscher (Ned) Aprilia. 250 cc: 1. Capirossi (Ita) Aprilia 2.05,583 (260,2 km/u), 2. Waldmann (Dui) Honda 2.06,622, 3. Harada (Jap) Aprilia 2.06,638, 4. Perugini (Ita) 2.06,912, 5. Jacque (Fra) Honda 2.07,015, 6. Biaggi (Ita) Honda 2.07,495, 7. Ukawa (Jap) 2.08,100, 8. Tsujimura (Jap) Honda 2.08,313, 9. Numata (Jap) 2.08,506, 10. McWilli- ams (GBr) Honda 2.08,715, 24. Bol werk (Ned) Honda 2.12,707, 27. Rike (Ned) Honda 2.13,834, 28. Van de La- gemaat (Ned) Honda 2.17,422. Niet gekwalificeerd: Pieper (Ned) Honda, Hoogeveen (Ned) Yamaha, Romein (Ned) Honda. 500 cc: 1. Doohan (Aus) Honda 2.03,671 (285,6 km/u), 2. Checa (Spa) Honda 2.04,222, 3, Romboni (Ita) Aprilia 2.04,608, 4. Crivill'e (Spa) Honda 2.04,635,5. Okada (Jap) Honda 2.05,056, 6. Barros (Bra) Honda 2.05,130, 7. Van den Goorbergh (Ned) Honda 2.05,137, 8. Borja (Spa) Elf 500 2.05,409, 9. Cadalora (Ita) Yamaha 2.05,415, 10. Nobuatsu Aoki (Jap) Honda 2.05,611. Agnolutto staat tricot niet meer af Zurich - Ook op de laatste dag liet Christophe Agnolutto zich de goudgele trui niet meer ontfutselen. De Fransman bracht het tricot veilig naar Zurich. Daar op de Oerlikon-wielerbaan won de Zwitser Niki Aebersold de tiende en laatste etappe. Hij versloeg de Italiaan Mauro Betti in de sprint na een rit over 191,3 kilometer. Agnolutto veroverde de leiding in het algemeen klassement al na de derde etappe. De tweedejaarsprof profiteerde van de baaidag die de 'groten' hadden genomen. De 27-jarige renner uit de Casino-forma tie won de etappe met een voorsprong van 2.34 op Van Heeswijk, maar met ruim elf minuten op de favorieten. De Spanjaard Fernando Escartin won de Ronde van Catalonië. De zevende en laatste etappe was voor Sergei Oetsjakov. De Oekraï ner was de Australische Nederlander Henk Vogels te snel af in An dorra la Vella. Het was voor de ploegmakker van Gerrit de Vries de tweede ritzege na de overwinning in de derde etappe. De derde plaats was voor Frederic Moncassin, ploegmakker bij GAN van Vo gels. Bart Voskamp, de enige Nederlander in de koers, verscheen gisteren niet meer aan de start. De 29-jarige Gelderlander verliet de wed strijd om een extra rustdag in te lassen. Volgende week woensdag wordt beslist of Alex Zulle deelneemt aan de Ronde van Frankrijk. De Zwitser toonde zich ook gisteren nog optimistisch over de Tourstart nadat hij woensdag in de buurt van Barcelona twintig kilometer had geklommen. Inmiddels heeft hij met ploegleider Manoio Saiz in de omgeving van Font Romeu een trainingskamp opgeslagen. Zülle zei na zijn testrit alleen spierpijn te hebben, maar geen last te ondervinden van de sleutelbeenbreuk die hij zondag in de Ronde van Zwitserland op liep. De organisatie van de Ronde van Nederland heeft gisteren de be vestiging gekregen dat de topsprinters Erik Zabel - al dertien over winningen - en Tom Steels op 26 augustus aan de start staan in Til burg. Ronde van Zwitserland Tiende etappe, Davos-Zürich: 1. Aebersold (Zwi) 191,3 km in 4.09.51 (45,940 km), 2. Bettin (Ita)'0.08, 3. Zabel (Dui), 4. Baldato (Ita), 5. Steels (Bel), 6. Van Heeswijk (Ned), 7. Andreu (VSt), 8. Guidi (Ita), 9. Aus (Est), 10. Markus Zberg (Zwi), 17. Nelissen (Ned), 36. Breukink (Ned), 63. De Vries (Ned) 84. Vierhouten (Ned) 14.19. Opgave: o.a. Van Bon (Ned), Pantani (Ita) en Laurent Jalabert (Fra). Eindklassement: 1. Agnolutto (Fra) 37.48.01, 2. Camenzind (Zwi) 2.08, 3. Ullrich (Dui) 4.20, 4. Extebarria (Spa) 5.32, 5. Meier (Zwi) 6.18, 6. Felix Garcia (Spa) 6.22, 7. Nardello (Ita) 6.48, 8. Garzelli (Ita) 7.17, 9. Buschor (Zwi) 7.26,10. Beat Zberg (Zwi) 8.31,11. Nelissen 8.56,32. Breukink 46.26, 45. De Vries 1.01.49, 47. Van Heeswijk 1.03.58, 85. Vierhouten 1.47.22, Ronde van Catalonië. Achtste etappe, Andorra - Andorra la Vella: 1. Oetsjakov (Rus) 5.07,47 (36,768 km), 2. Vogels (Aus), 3. Moncassin (Fra) 0.03, 4. Flores (Spa), 5. Lanfranchi (Ita), 6. Michaelsen (Den), 7. Sgnaolin (Ita), 8. Rodrigues (Por), 9. Leanizbarrutia (Spa), 10. Zintchenko (Rus). Voskamp niet gestart. Eindklassement: 1. Escartin (Spa) 31.13.49, 2. Casero (Spa) 0.02, 3. Zarra- beitia (Spa) 0.26,4. Clavero (Spa) 0.53, 5. Tonkov (Rus) 1.04, 6. De las Cue- vas (Fra) 1.19, 7. Hamburger (Den) 1.30, 8. Solaun (Spa) 2.07, 9. Alonso (Spa) 2.35,10. Rodriguez (Por) 2.52. Bolivia vecht zich langs Mexicanen La Paz - In een tumultueuze halve finale heeft Bolivia zich woens dag geplaatst voor de eindstrijd van de Copa America, het Zuid- Amerikaanse kampioenschap. In het op 3600 meter hoogte gelegen La Paz versloegen de Bolivianen voor 39.000 fans de Mexicanen met 3-1. Mexico kwam na vier minuten op voorsprong door een doelpunt van Nicolas Ramirez. Nog voor rust boog de thuisploeg die achterstand om in een 2-1 voorsprong door Erwin Sanchez (26) en Ramiro Cas tillo (43). In de tweede helft bepaalde Jaime Moreno in de 75e mi nuut de eindstand op 3-1. Het harde duel werd ontsierd door twee rode kaarten voor de Mexi canen Suarez (45) en Sanchez (75), die beide twee maal geel kregen van de Paraguese arbiter Gonzalez. La Paz. Copa America. Halve finale: Bolivia - Mexico 3-1 (2-1). 4. Ramirez 0-1,26. Sanchez 1-1,43. Castillo 2-1, 75. Moreno 3-1. Scheidsrechter: Gonzalez (Par). Toeschou wers: 39.000. Rode kaart: 45. Suarez (Mex, 2xgeel), 76. Sanchez (Mex, 2xgeel). Gele kaarten: Etcheverry, Sanchez, Soria (Bol), Lara (Mex). Bolivia in finale op 29 juni tegen winnaar Brazilië - Peru. Betis Sevilla wil Ronaldo. Voorzitter Ruiz de Lopera zegt de af koopsom van 55 miljoen aan Barcelona te willen betalen. De Brazi liaan kan bij Betis bijna 5,5 miljoen per jaar verdienen. Betis wil profiteren van de onzekerheid over de overgang van Ronaldo naar Inter. Afgelopen week maakte Inter bekend dat Ronaldo bij de Ita liaanse club een contract voor vijf jaar had getekend. Dat gebeurde nadat Ronaldo zijn contract bij Barcelona voor 50 miljoen had afge kocht. De wereldvoetbalbond FIFA zegt dat dat in strijd is met de reglementen. Tomas Brolin gaat weer spelen voor Leeds. De Zweedse interna tional was het afgelopen seizoen uitgeleend aan Parma, maar keert terug naar Engeland. Brolin die herstelt van een blessure aan de linkervoet begint op 7 ju li aan de training in Leeds. Aron Winter en Clarence Seedorf zijn door de FIFA uitgenodigd deel uit te maken van de wereldselectie die op 18 augustus uitkomt tegen de Russische All Stars. De wedstrijd vindt plaats in het kader van het 100-jarig bestaan van de Russische voetbalbond. Sparta heeft Roland Jansen (29) van Willem II aangetrokken. De doelman tekende een contract voor twee seizoenen. Jansen is de op volger van de gestopte Edward Metgod. De andere keepers bij de Rotterdamse club zijn Johan van der Werf, amateur-international, en Arnoud Toet, uit de jeugdopleiding. Johnson loopt voorlopig geen wedstrijden Lausanne - Michael Johnson start tot 12 juli niet in wedstrijden. Woensdag eindigde de Amerikaan in Parijs op de 400 meter teleur stellend als vijfde in 45,76. Het was zijn eerste nederlaag op die af stand in zeven jaar. De olympisch kampioen op de 200 en 400 meter gaat terug naar de Verenigde Staten om te trainen. Op 13 juli wil hij starten in Stuttgart. Hij mist nu de wedstrijden in Sheffield (29 ju ni), Lausanne (2 juli) en Oslo (4 juli). Johnson maakte tijdens de Grand Prix-wedstrijden in Parijs woens dag zijn rentree na zijn blessure die hij opliep in de One-to-One over 150 meter tegen Donovan Baily in Toronto. GOLF Berlijn. Challenge Tour. Stand na eerste dag: 1. Steenkamer (Ned) 66 slagen, 2. Russell (Eng) 67, 3. Neale (Ita) 68, 12. Derksen 71. PAARDENSPORT Aken. CHIO. S-springen: 1. Pessoa (Bra) Sky By 0- 58,60, 2. Philippaerts (Bel) Nora 0- 59,00, 3. Ehning (Dui) Gonzales 0- 59,70, 4. Pessoa (Bra) Baloubet du Rouet 0-61,90, 5. Philippaerts (Bel) Landino 0-62,70. Springen op tijd: 1. Beerbaum (Dui) lts Me 54,29, 2. Godignon (Fra) Fort revillon 55,30, 3. Delaveau (Fra) Ap- hnee du Marais Normandie, Philip paerts Krawaat 55,93,5. Simon (Oos) Cash 57,22 SCHAKEN NK Rotterdam. Uitslagen 5e ronde. Sosonko - Nijboer 1/2-1/2, Riemers- ma - Sokolov 0-1, Van den Doel - Pi ket 1-0, Van der Wiel - Cifuentes 1/2-1/2, Van der Sterren - Timman 1/2-1/2, Nikolic - Van der Weide 1-0. Stand: 1. Nikolic, Timman 4, 3. Van den Doel, Sokolov 3, 5. Cifuentes, Pi- ket, Van der Wiel 2 1/2, 8. Nijboer, Sosonko, Van der .Sterren 2, 11. Rie- mersma U/2,12. Van der Weide 1. VOLLEYBAL Brno. Vrouwen, Coca-Cola Cup, eer ste dag TSJECHIË - NEDERLAND 1-3 (8- 15 5-15 15-10 7-15), Rusland - Japan 3-0 (15-8 15-12 15-9). RUSLAND - NEDERLAND 3-1 (15- 5 15-7 12-15 15-8), Japan - Tsjechië 3-0 (15-7 15-8 15-7). WATERPOLO St Foy (Can). Canada Cup vrouwen. CANADA - NEDERLAND 5-8 (0-2 1-2 2-3 2-1). Doelpunten Nederland: Van der Berg 3, Leyendekker, Bast, Quint, Nieuwenburg en Schothans 1. Canada B - Engeland 12-6, Frank rijk - Verenigde Staten 3-11. Eindstand: 1. Nederland, 2. Canada, 3. Verenigde Staten, 4. Frankrijk, 5. Canada B, 6. Engeland, 7. Verenigde Staten B.

de Stem | 1997 | | pagina 9