Bezwaren tegen het Milock-plan STYLE ssende westelijke cfagl r Officier eist celstraf en schadevergoeding voor brandstichting Buurtbewoners zijn krot meer dan beu DE STEM Reynaertschool stelt viering lustrum uit Niet iedereen blij met bouw landhuizen Hulst niet bang voor 'Zierikzeese toestanden' DAG klapper PLAATSELIJK nieuws emorgëfï... ve Marijke et Rowena Hoera! Fleur. Geslaagd! HG Nationale Jeugdronde Canisius-scouts werken samen met Veron-afdeling DE STEM ZEELAND C2 iarte gefeliciteerd en lom Wijkraad mobiliseert omwonenden Eerste prijzen voor I leden van Kloortje Hoera Claudia met jullie huwelijk Regenvoorspelling gooit roet in 't eten YOUNG STYLE RUIMT OP!! 10 TOT 50% Kermisweekend Sint Jansteen Axel Nieuw-Namen Terhole Clinge Zendactiviteiten tijdens open dag X 71 i i i i i VRIJDAG 27 JUNI 1997 'a* f <bz<3~3r particulieren kje, jubileum, huwelijk, verloving, statie, examen, Abraham enz. sr kolom 0,65 incl. B.T.W., ote regel verplicht, naat 35 x 40 mm 26.- incl. B.T.W. arieven op aanvraag, of geef uw tekst 2 dagen vóór >ij één van onze kantoren. e richten aan De Stem Brabants 229.4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes. 'cht voor teksten, foto's en tekeningen if van redenen te weigeren. opdrachtgever van deze advertentie ver bekend te zijn. Indien er een ve van een telefoonnummer gewenst zich te legitimeren, ter voorkoming gever is gerechtigd naam van de kend te maken. Uitgever is niet de in de advertentie voorkomende teksten. ten wij pas volgend jaar jullie 12 1/2 jaar een paar uwke en Ida Dijck jllie 40 jarig huwelijk. Anja Wim Hella speciale dans met jou nog een keertje over avond in "GILZE".Mark. Hiep, hiep, hoera Itje wordt 1 jaar, h.g. opa en oma. Mijn papa Robert en mama Sylvia trouwen vandaag Gefeliciteerd wordt jaar. g vol zusjes. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Met een diepe zucht hoorde de 52-jarige S. P. uit Axel gisteren op de zitting van de rechtbank in Middel burg de eis van mr. D. Veu- rink, de officier van justitie, aan. Zes maanden achter de tralies - maar daar mag hij ook 240 uur dienstverlening voor verrichten zes maan den voorwaardelijk, toezicht door het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs en het betalen van een scha devergoeding van 60.000 gul den aan zijn, inmiddels, ex- vrouw. „Het moet maar," zei P. En hij zuchtte eens extra diep. En dat, omdat hij op 7 juli 1996 zijn huis in Zuiddorpe volledig met de grond had laten afbranden. De laatste jaren boterde het huwe lijk tussen P. en zijn vrouw niet meer. Ze was onder medische be handeling, op het moment dat zij haar gade ontwaarde zei ze steeds 'Patrick, Patrick' en P. werd daar horendol van. Boven dien begon P. zelf al in alle vroeg te naar de fles met drank te grij pen en door dat alles bij elkaar verbeterde de relatie tussen beide echtelieden niet echt. Op die bewuste dag in juli was het weer eens zover. P. was druk doende met het schilderen en be hangen van de woonkamer toen zijn vrouw hem weer eens 'gek' maakte. P. liep naar de schuur, haalde en flesje thinner en een hobbybrander, sprenkelde de thinner over de bank en stak de boel in de brand. Hij stuurde zijn vrouw het huis uit, nam de hond en parkiet mee naar buiten en zag hoe de woning volledig afbrand de. Op de zitting zei P. zich van de hele brandstichting weinig meer te kunnen herinneren. „Er ging bij mij een knop op en dat was het." Dat die knop inderdaad zo plot seling en onverwacht was omge draaid bleek overigens niet uit de verklaring van de buurman. Uit diens verklaring bleek dat P. al eerder had aangekondigd op een dag de gaskraan open te laten staan, waardoor de boel zou ont ploffen. Enkele dagen na de brand zou P. tegen zowel de buurman als een goede vriend hebben gezegd dat hij nu precies gedaan had wat hij eerder had gezegd. Volgens mr. Veurink was de hele zaak tegen P. niet goed behan deld. P. was kort na de brandstichting opgepakt, meegenomen naar het politiebureau en weer vrijgela ten. „Hij had niet op vrije voeten mo gen zijn," stelde de officier. „Ze ker vanwege zijn labiele toestand en het gevaar voor herhaling had dat nooit en te nimmer mogen ge beuren." De rechtbank wijst von nis over twee weken. Van onze verslaggever Hulst - De wijkraad Hulst-Zuid roept alle inwoners van de wijk op massaal bezwaar te maken tegen de bouw van zestig appartementen en een supermarkt op het voormalige Milock- terrein. Leden van de wijkraad gaan deze week de deuren langs met een voorgekookt bezwaarschrift. Voorzitter L. Kolijn van de wijk raad hoopt op die manier een sta peltje met zo'n honderd bezwaar schriften bijeen te krijgen. De wijkraad vindt het bouwplan on acceptabel omdat de verkeersvei ligheid afneemt en de verkeers drukte toe neemt. In het be zwaarschrift wijst de wijkraad er op dat er bij uitvoering van de plannen drie gevaarlijkse ver- keerskruisingen zullen ontstaan. I Namelijk bij de in- en uitgang van het plan aan de Steensedijk, de kruising Steensedijk/Absdaal- seweg/Havenfort en de kruising Absdaalseweg/Ontsluitingsweg. Daarlangs wordt straks boven dien de Aldi bevoorraad. De wijkraad wijst er op dat de Aldi voor flink wat extra verkeers- Van onze correspondent Kloosterzande - Twee solisten en een duo van Showband Kloor tje uit Kloosterzande hebben eer ste prijzen behaald op een majo- retten-solisten-concours in 't Veerhuis in Oud Gastel. I De wedstrijd was georganiseerd 1 door Les Fleurs uit Stampersgat, onder auspiciën van de Federatie van Katholieke Muziekbonden (F.K.M.), in samenwerking met de Westbrabantse- en Zeeuwse lluziekbond. Wendy en Cindy Burm kwamen uit in de derde divisie en verdien den met 48,9 punten een eerste prijs. Daphne Bussens kwam voor de eerste keer uit in de twee- i divisie en scoorde hier 51,3 I punten: een eerste prijs met pro motie naar de eerste divisie. Da nielle Platjouw won een eerste prijs met 51 punten in de jeugd- V-divisie. Voor zowel Daniëlle a's Daphne betekent dit plaat- Mig voor de Nederlandse kam- I pioenschappen van de F.K.M. I =el lezerscontact076-5312312 I mat/mvrij. 8.00 -17.00 uur I* 8.00- 12.00 uur I Redactie J keuzen: I Elandstraat 32,4532 CG 1^0115-645769, fax 0115-645742. I Redacteuren: I Ek van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), 1 ein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), I Jarold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut. I Goes: I ^straat 1,4461 JK I ja- 0113-273700, fax 0113-273701. ÏSsf395 (Prov'ncieverslaggever). heeft haar VWO diplorrja gehaald. Gefeliciteerd Pa en Ma, Marjan en Jo"[b Judith Gijsel HBO Verpleegkunde Martine Gijsel HBO Logopedie Gefeliciteerd! Tante Claudia Ome Harry Daniek, Jelle, Nicky. Jake' Ma non. Een gezellige vakanti® met vrienden vriendin" van 22 t/m 27 juli Inschrijven bij VW Roosendaal- 1 16,4561 ES 40114-372770, fax 0114-372771. «acteur: Eugene Verstraeten. «redactie Zeeland: I ™Koomen I [4 ma t/m vrij. 0115-645751 114 zondag 0115-645753 I "uertentie-exploitatie Je stem en ZVK "«1st: 'kideloo 16, Openingstijden: 8.30-17.00 jtoeksadvertenties (Kleintjes), X5312313, fax:076-5312340 jJ^erichten/dankbefuigingen/ 076-5312550, fax: 076-5312340 S^-'Opieidingen Cursussen adv., 1°'6'5312240, fax: 076-5312242 «mandeis-, Diensten-, B-to B, Uitgaans- 'Perismeadv., '0114-372772, fax: 0114-372771 Ve^sn^0eri7Finandele Diensten en I Ven»114"372772'fax: 0114-372771 Edd oordigers: van den Brande, privé 0114-314570, 'W Verstraeten privé 0114-316755. jJPeningstijden: r-ttovr. 8.30- 17.00 uur drukte zal zorgen, vooral ook op de Steensedijk. Daarnaast wordt gesteld dat de huidige infrastruc tuur een dergelijk bouwplan niet toe laat. „De ontsluiting van het bouwplan is zodanig dat in geval van calamiteiten ernstige onge lukken en rampen zouden kun nen gebeuren. Hierbij kan men als voorbeeld denken aan een brand op een zondagmiddag." Tenslotte wordt volgens de bewo ners de kwaliteit van de leefbaar heid in de wijk aangetast, omdat zij ernstige twijfels hebben over de haalbaarheid van het project. In het bezwaarschrift wordt er op gewezen dat er in de wijk her haaldelijk duurdere huurhuizen leeg staan. Omdat de apparte menten nog duurder in huur wor den vrezen de omwonenden voor leegstand. De bezwaren van de wijkraad en ook van twee hore cabedrijven zijn al op tafel gelegd tijdens een inspraakavond. Een daaropvolgend gesprek met de gemeente heeft echter niet geleid tot aanpassing van de plan- nen.De 'laconieke houding' en 'het gegeven dat de gemeente niet bereid is tot concessies' zijn re den voor de wijkraad en de hore cabedrijven om in actie te komen in een poging de wijkbewoners massaal te mobiliseren. Het pand aan de Oude Drijdijk staat al een paar jaar in de steigers. Van onze verslaggever Sint Jansteen - Bewoners van de Oude Drijdijk in Sint Jansteen zijn het beu om nog langer aan te kijken tegen een bouwvallige, leegstaande, krotwoning in de straat. Bij storm vliegen de dak pannen in het rond en rond het perceel ligt vuil. Auto-onderdelen, golfplaten, oud ijzer, va ten met en zonder inhoud, afvalhout en tien tallen meters kabel maken onderdeel uit van het assortiment dat er ligt opgeslagen. Met name buurman A. de Kind ergert zich in toenemende mate aan de berg met rommel. „Het woonplezier in de straat wordt aange tast en de muizen en ratten lopen bij mij door te tuin," aldus De Kind. „Bovendien is er vlak langs het trottoir prikkeldraad ge spannen. Wandelaars of spelende kinderen kunnen zich daar gemakkelijk aan verwon den." De eigenaar van de krotwoning wei gert de zaak te fatsoeneren. De Kind heeft al herhaaldelijk brieven, vergezeld met foto materiaal, naar de gemeente gestuurd, maar die hulde zich tot nu toe in stilzwijgen. De politie verwijst naar de gemeente en ook de provincie, waar De Kind ook al heeft aange- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE klopt, legt de zaak op het bordje van de ge meente. De eigenaar kreeg zes jaar geleden al een bouwvergunning van de gemeente Hulst om het pand grondig op te knappen. Tot nu toe is daar echter nog niets van terecht geko men. „Een pure burenruzie," meent wethouder G. van de Voorde. „Maar we gaan de zaak nog eens opnieuw met de eigenaar opnemen. Want die zou het huisje helemaal renoveren. Er is dus sprake van nalating van gedane beloftes en daar zullen we hem op aanspre ken. Van onze correspondente Hulst - Openbare basisschool De Reynaert in Hulst stelt de viering van het derde lustrum, oorspronkelijk gepland voor dit weekend, uit vanwege het slechte weer. Zaterdag zou regen de festivi teiten dusdanig veel storen dat de school besloten heeft om het hele feest een week op te schui ven. De Reynaert viert het 15- jarig bestaan nu pas op zater dag 5 juli. Directeur Ed van de Bergen hoopt dat veel oud-leerlingen dan alsnog van de gelegenheid gebruik zullen maken om hun 'oude' school nog eens een keer te bezoeken. Tussen 12.00 en 16.00 uur wordt er op de school aan de Sportlaan 18 feest gevierd. Er zijn een soort spellencircuit, een springkasteel en allerlei hapje en drankjes. Ook kunnen belangstellenden een ritje ma ken met een huifkar en is er een daverende playbackshow. Het feest staat in het teken van het bekende verhaal van Den Vos Reynaerde. Begin jaren '80 hebben een aantal inwoners uit Hulst geij verd voor de oprichting van een openbare basisschool in Hulst. Augustus 1982 was het zover: de openbare school opende haar deuren voor elf leerlingen. Na één jaar was het leerlingen aantal gestegen tot 38 kinde ren. Er kwam toen een tweede leerkracht bij en ook werd de kleuterafdeling opgericht. Het leerlingenaantal ligt nu op meer dan honderd. De school voorziet dus duidelijk in een behoefte. „We draaien nu als volwaardi ge school en zijn best trots op het resultaat. We willen dat vieren met de huidige leerlin gen en hun ouders, maar ook met de oudleerlingen. Iedereen is zaterdag welkom," aldus Ed van de Bergen over het feest dat nu op 5 juli plaatsvindt. (ADVERTENTIE) NU MET KORTINGEN VAN y o D K c DAMES &HE R E NMODEg MARKT 4 TERNEUZEN 0115-614845 Van onze verslaggever Heikant - Niet iedereen in Heikant is blij met de voorgenomen bouw van vijf landhuizen in de dreef achter de Vylainlaan. Dat bleek tijdens een informatieavond over het nieuwe uitbrei dingsplannetje voor Heikant, waarbij meteen ook de bewuste landhuizen worden betrokken. Op de inspraakbijeenkomst wa ren een stuk of tien belangstel lenden afgekomen. De aanwezi gen wezen er op dat volgens het dorpsplan Heikant de dreef en omgeving een groengebied] e zou worden. Van gemeentezijde werd daarop gereageerd dat dit welis waar zo is, maar dat dit enkel als Sint Jansteen - In Sint Jansteen wordt dit weekend de jaarlijkse ker mis gehouden. Vanaf vandaag tot en met dinsdag 1 juli zijn er rondom dit feest tal van evenementen voor jong en oud. In de dorpskern staan kermisattracties zoals een autoscooter, een kindermolen, een rupsbaan, een lijntrekspel, een schiettent, een vis- sersspel, een dart game, een klokkenspel en een gebakkraam. Vanavond wordt op het terrrein van schuttersvereniging St. Jan van af 19.30 uur de traditionele avondschieting gehouden. Bij het invallen van de duisternis worden de wippen verlicht. Ook zijn er kermisschie- tingen, op zondag om 14.30 uur en op maandag om 15.00 uur. Zondag en maandag is er van 13.00 tot 18.00 uur in atelier de Schom meling aan de Warandastraat 13 een tentoonstelling van olieverfschil derijen. De toegang is gratis. Bij het feest van de H. Johannes de Doper vindt maandag 30 juni om 09.30 uur de mis voor de overleden parochi anen plaats in de parochiekerk. Op dinsdag 1 juli is er om 19.00 uur een wielerkoers voor amateurs, georganiseerd door het Wielercomité. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst is vooralsnog niet bang om geconfronteerd te worden met 'Zierikzeese toestanden' op het voor malige Milock-terrein. Wethouder G. van de Voorde zegt dat naar aanleiding van bezorgde vragen hierover door R. van Haperen (WD) in de raadscommissie Stads- en dorpsontwikkeling. Op het voormalige Milock-terrein wil de ge meente Hulst de weg vrij maken voor de bouw van een nieuwe Aldi-supermarkt. Een derge lijke situatie heeft zich ook in Zierikzee afge speeld. Ook daar besloot de gemeente mede werking te verlenen door een lap grond van 1200 vierkante meter aan te wijzen voor een nieuwe Aldi-vestiging. Tot ieders verrassing verrees daar niet alleen een nieuwe Aldi, maar ook nog een andere su permarkt. De gemeente Schouwen-Duiveland is nu een procedure begonnen om de andere supermarkt weg te krijgen. De zaak ligt in middels bij de Raad van State en. van ambte lijke zijde in Zierikzee krijgt Hulst het advies straks vooral aandachtig de definitieve bouwtekening te bekijken. De situatie in Hulst vertoont een treffende ge lijkenis met Zierikzee. „De Aldi kampte met een groot ruimtegebrek, tenminste, dat zei men," ontvouwt een woordvoerder van de ge meente Schouwen-Duiveland de kwestie. „Dus besloten wij medewerking te verlenen om de supermarkt te verplaatsen naar een an dere locatie." Een projectontwikkelaar kreeg vergunning om er een 1200 vierkante meter groot gebouw neer te zetten. Bij de opening bleken er tot ieders verbazing twee super markten in te zitten. De projectontwikkelaar bleek het pand te hebben opgedeeld in twee winkelruimten. „Op de bouwtekening stond wel een scheidingswand ingetekend, maar daar hebben we verder geen aandacht aan be steed. Want wie verwacht nou zoiets. Ook in Hulst wil de Aldi verhuizen wegens ruimtegebrek en heeft men het eveneens met een projectontwikkelaar op een akkoordje ge gooid om straks intrek te nemen in een 1100 vierkante meter grote winkel op het Milock- terrein. Ondanks de grote overeenkomst met Zierikzee gelooft wethouder G. van de Voorde niet dat er in Hulst ook zo'n constructie op touw wordt gezet. Hij gaat in ieder geval wel informatie inwinnen over wat er precies in Zierikzee gebeurd is. „Het blijkt dat de ge meente in ieder geval uiterst voorzichting moet zijn bij het bekijken van de bouwteke ning," luidt alvast het advies vanuit Zierik zee. wens is opgenomen in het dorps plan. Omdat de grond in particu liere handen is kan de gemeente daar verder ook niet veel mee. Wel is het zo dat de landhuizen op percelen van minimaal 1100 vierkante meter grond worden gebouwd, zodat de omgeving er groen blijft uitzien. Discussie was er ook over de vraag of het dreefje moet ontslui ten op de Vylainlaan of op de El- lestraat. Er komt in ieder geval eenrichtingverkeer voor auto's en tweerichtingsverkeer voor fiet sers. Gevoelsmatig wil de ge meente de woningen ontsluiten via de Vylainlaan, maar wethou der G. van de Voorde beloofde de zaak nog eens te bestuderen. Vraag bleef nog wat er met de sloot aan de Schoolstraat gaat gebeuren. De gemeente gaat de aanliggende eigenaren polsen of die er belangstelling voor heb ben. De aanwezigen grepen de gele genheid aan om hun beklag te doen over de hoge snelheden waarmee wordt gereden in de El- lestraat. Daardoor ontstaan ge vaarlijke situaties voor verkeer dat uit de Vlasstraat en Magdale- nastraat komt. De gemeente kan daar volgens Van de Voorde niet erg veel aan doen. Het ligt vooral aan de mentaliteit van de wegge bruikers, waarbij hij zei ervan overtuigd te zijn dat ook heel wat inwoners van Heikant zelf te hard door de Eilestraat scheuren. Als de gemeente de volgende fase van het fietspad naar Sint Jan steen gaat aanpakken wordt in ieder geval de kruising van de Ei lestraat en de Vylainlaan een stuk veiliger, meldde de gemeen te. Die gaat er namelijk een ro tonde aanleggen. Het nieuwe uit breidingsplannetje voor Heikant komt binnenkort vier weken ter inzage te liggen, waarna het door de gemeentraad moet worden vastgesteld. DIVERSEN AARDENBURG Dorpswandeling - aandacht voor natuur, cultuur en historie start Markt-13.30 uur AXEL Vleeskaarting - café Sonnenhoeck - 20.00 uur CLINGE Bingo KBO - Malpertuus -13.30 uur Vleeskaarting - café De Land bouw - 20.00 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur GOES Zeelandloop - wedstrijd- en trim- loop over 11,4 kilometer - Sport- punt Zeeland - Zwembadweg 3 - 19.30 uur HENGSTDIJK Ontdek de Ster en optreden Ter- menieke - feesttent naast de kerk - 20.00 en 21.00 uur Vleeskaarting - camping De Vogel - 20.00 uur KUITAART Kuitaartse feesten, wild west party en moddergevecht - feest tent bij de molen. OSSENISSE Dansavond - Hof ter Nesse - 20.00 uur ST.-KRUIS/BRUGGE Gezinsfietstocht - 25 km langs landelijke wegen - start kerk Sint Kruis -19.30 uur (26 en 27 jun) STOPPELDIJK Bingo KBO - 't Gelaag -13.30 uur ZEEBRUGGE Opening Seafront - themapark met winkels, horeca, maritieme ten toonstelling, aquastrip, helicopter- vlucht, wandelingen en vissersha ven - info 00-32.50.551413 ZEEUWS VLAANDEREN Smokkelroute - puzzelrit voor au tomobilisten en fietsers, wedstrijd en beginnersklasse - dagelijks te rij den - routeboeken bij Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai Aardenburg Open Tuin dagen - 20 tuinen zet ten de poort open - route via 0117- 381718-tussen 10.00 en 16.00 uur ZEELAND Zeeland Natuurmaand - aktivitei- ten en excursies betreffende de na tuur - diverse plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen -Op 19,20,24,25,26 en 27/6 FILMS GOES Grand Theater -19.00 uur All Stars 21.30 uur The fifth element HULST Koning van Engeland -19.30 uur All Stars 22.00 uur Turbulence 19.30 en 22.00 uur Liar Liar 19.30 en 22.00 uur The Fifth Ele ment 19.30 en 22.00 uur The Ghost and the Darkness 19.30 en 22.00 uur Con Air 19.30 en 22.00 uur Scream BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 en 22.30 uur Metro 20.00 en 22.30 uur Normal Life 20.00 en 22.30 uur Romeo Juliet 20.00 en 22.30 uur Smilla's sense of snow GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Gaston's War 22.30 uur Donnie Brasco 14.30, 17.00 en 20.00 uur Dante's Peak 14.30 en 20.00 uur The English Pa tient 22.30 uur The Devil's Own 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs (nl) 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Ro meo Juliet 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur the Fifth Element 20.00 en 22.30 uur Smilla's Sense of Snow 20.00 en 22.30 uur Absolute Power 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Me tro 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Pri vate Parts 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The Saint 22.30 uur Gridlock'd 14.30 en 17.00 uur Lady en de vage bond 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Anaconda 14.30, 17.00 en 20.00 uur Fly away home KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Absolute Power 20.00 en 22.30 uur The Saint 20.00 en 22.30 uur Metro 20.00 en 22.30 uur Anaconda Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. MARIJKESCHOOL - De open bare basisschool Prinse Marij ke sluit vanavond het project 'Kunst' af met een open avond. Belangstellenden kunnen in de school terecht van 18.30 tot 20.30 uur om het werk van de kinderen te bezichtigen. Bij goed weer maken de leerlingen uit de onderbouw een kunst werk op het schoolplein. De bo- venbouwers spelen dan het kwartetspel Kijkuit, een pro ject van de Axelse kunstenaars Hans de Ruijter en Steven van Harn. HULSTERLOO - In gemeen schapscentrum De Kauter in Nieuw-Namen is morgen een ouderavond. Deze avond wordt ingericht door w Hulsterloo en Eureka. De aanvang is 19.30 uur. Tijdens deze avond wor den de sportmannen van het jaar gekozen. Tevens zijn er op tredens van Eureka en Papa Chico. Het hoogtepunt van de avond is de uitreiking van de gouden schoen. EXCELSIOR - Fanfare Excel sior houdt zondag een zomer- concert in het dorpshuis. Aan vang 14.00 uur. Het muziekge zelschap speelt een breed re pertoire. Naast de fanfare tre den ook vijftien jeugdige leer lingmuzikanten op. VISWEDSTRIJD - De Clingse Hengelaarsvereniging houdt zaterdag een viswedstrijd op de Witte Bergen. De wedstrijd, die wordt gehouden van 13.30 uur tot 16.30 uur, telt mee voor het kampioenschap Zoetwater voor senioren. OUD PAPIER - Leden van W Clinge halen morgen vanaf 09.00 uur oud papier op. Van onze correspondente Kloosterzande - De Vereniging voor Experimenteel Radio On derzoek in Nederland (Veron) afdeling Zeeuws-Vlaanderen en de Canisiusgroep scouting Kloosterzande houden morgen een gezamenlijke open dag. Tussen 14.00 en 17.00 uur zijn er demonstraties en activiteiten op het terrein van de scouting aan de Hulsterweg 42 in Kloosterzande. De Veron-afdeling kwam op het idee om de open dag samen te houden omdat deze groep niet beschikt over een eigen gebouw of terrein. „Wij hebben in okto ber 1996 samengewerkt met de scouting Kloosterzande op de Jamboree On The Air (Jota), een wereldwijde activiteit waarbij radiokontakten worden gelegd met scouts over de hele wereld. De zendamateurs van Veron heb ben toen met een speciale mach tiging hun apparatuur ter be schikking gesteld en die samen werking was zo prettig dat we besloten hebben ook in 1998 aan de JOTA mee te doen en nu dus een gezamenlijke open dag te houden," aldus Erwin de Wilde. Het doel van de open dag is het publiek een show voor te schote len zodat de belangstelling voor het zenden groeit. Beide verenigingen geven de monstraties en tonen beeldmate riaal om zoveel mogelijk aspecten van hun hobby te laten zien. Twee lokalen worden ingericht met informatie over scouting en zendamateurisme en er is een doorlopende video presentatie. De leden van Veron demonstre ren met behulp van morse (tele grafie), spraak (telefonie) en vele soorten van digitale communica tie waarbij de nieuwste vormen van digitale gegevensoverdracht met behulp van de Personal Com puter worden getoond (amateur televisie, telex, amtor en packet radio). De scouting bestaat 51 jaar en dit jaar is de groep Rowans opge start. De groep bestaat uit 50 jeugdleden (tussen zeven en zes tien jaar). Na de zomervakantie stert een groep voor jongens en meisjes van vier tot zeven jaar, de bevers. De Rowans zullen op het buiten terrein een kamp opbouwen met tenten en een gepioneerde toe- ganjgspoort, keuken en tafelvuur. De jeugdige bezoekers mogen een pannekoek bakken op het hout vuur en er is ook een hindernis- baan met waterbak, een Absei- laktiviteit en een mogelijkheid om zich te laten schminken.

de Stem | 1997 | | pagina 19