Trainen met moeder en hond Amateurs moeten nog langer voetballen Bauwens verovert plaats in halve finale Heyndrickx naar halve finale in Goes Voetbaljeugd uit de regio op les bij trainers Afgetekende trimzege voor Tonny Lauret Zwikker naar Rockets Tri-atlete Terèse van Lare kan zich geen leven zonder sport voorstellen DE STEM SPORT ZEELAND Clubs kiezen voor kleinere kans op promotie en degradatie SPORTNIEUWS KORT Vijf man WV Zeeuws-Vlaanderen naar NK Markovic/Ramondt tweede in Oostende Raas nodigt De Ritter uit i i ii i VRIJDAG 27 JUNI 1997 B3 Door Eddy de Schrijver Terneuzen - Van maandag 25 tot en met donderdag 28 au gustus vinden op het Terneu- zense Boyscomplex de jeugd- voetbaldagen van de KNVB plaats. Maar liefst 140 spe lertjes tussen zeven en veer tien jaar uit Zeeuws-Vlaan- deren zijn dan vier dagen da gen onder de pannen in Ter- neuzen. „Vorig jaar hadden we 112 spe lertjes uit de regio. Nu hebben we er weer meer. Spelers die nog in aanmerking willen komen, worden op de wachtlijst gezet," aldus Ad Roovers. De fysiothera peut uit Hulst neemt het tech nisch gedeelte voor zijn reke ning. „Ik moet zorgen dat er voldoende trainers op het veld staan om die jongelui te kunnen bezighouden. Dat is niet het juiste woord, want de deelnemers moeten wat ex tra's meekrijgen waarmee ze op hun club wat kunnen doen. Jeugdkader is bijzonder belang rijk. Soms moet je blij zijn ie mand te vinden die de jeugd wil opleiden. Maar jeugd opleiden is belangrijk. Dat wordt niet altijd ingezien. De jeugdcommissies moeten dan ook meer geld toebe deeld krijgen. Want van de jeugd moeten de verenigingen het heb ben." Roovers krijgt in Terneuzen tij dens de voetbaldagen assistentie van Mario Wieme uit Oostburg, kampleider Jan Peters uit Hoofdplaat en Leo de Feijter van Terneuzense Boys. Deze voetbal- dagen werden door de KNVB in de jaren tachtig op poten gezet vanwege de geringe aanwas van onderuit. Die tanende belang stelling lijkt overigens over zijn dieptepunt heen te zijn, want de meeste verenigingen krijgen weer wat meer jeugd op de vel den. „De jeugd krijgt tijdens deze da gen andere spelvormen, andere trainers en een andere benade ring aangeboden. Vorig jaar was iedereen enthousiast en ik ver wacht dit jaar eigenlijk hetzelfde resultaat te bereiken." De kosten voor deze vier voetbal- dagen bedragen honderd gulden. „Daar krijgen de deelnemers heel veel voor terug. De jeugd is al vroeg present, want we begin nen nog voor negen uur. De les sen en toernooitjes duren elke dag tot 16.00 uur." Aan deze voetbaldagen wordt meegewerkt door een groot aan tal trainers uit Zeeuws-Vlaande ren. Paul van Kouteren, Frans van Meelen, Frank van Dries- sche, Piet de Vries - om er maar enkelen te noemen - zijn tijdens deze dagen present om de jeugd te trainen. Ook zullen er keepers- trainingen worden verzorgd. Van onze sportmedewerker Sluis - Het is woensdag en de tach tig kilometer fietsen met de 'Casi no Boys' uit Knokke zit er weer op. Terèse van Lare, 48 jaar, 1 meter en 60 centimeter lang, 56 kilogram 'schoon aan de haak' komt net van onder de douche. Haar prijzenkast puilt uit. De mindere trofeeën heb ben plaats moeten maken voor die met wat meer allure. Uiteraard hangt de op 30 april jongstleden gekregen ridderode ertussen. Ze is er te recht trots op. Een prijzenkast die ook de afgelopen weken weer wat verandering onderging want in veertien dagen tijd werd aan de boorden van de Middelandse Zee, in Nice om precies te zijn, de vierde wereldtitel triatlon op de lange afstand gepakt waar ze met name op het loopon derdeel erg sterk uitpakte. Zie liep zelfs de vierde snelste tijd van het gehele vrou wenpeloton. Nauwelijks terug in Nederland werd in Roermond de nationale titel olympische afstand daar aan toegevoegd en exact een week later werd ze in Den Haag als afde lingskampioene gehuldigd. „Het is wel aflopend," geeft ze te kermen. „Stel je voor dat een wereldkampioene geen afdelingskampioene zou worden. Dat zou toch wel te gek zijn." Haar natio nale titels zijn niet meer te tellen. „Bram (haar man, red.) weet dat wel maar die is er niet. Ik heb dat echt niet allemaal bijge houden. Hij doet dat wel." Het aantal wereldtitels weet ze wel. Op de lange afstand triatlon zijn dat er vier. Drie keer Nice, waar ze ondertussen de weg wel weet, en een keer in het Amerikaanse Muncie. Een keer pakte ze de wereldtitel in de duatlon, een paar jaar terug in de Mexicaanse badplaats Cancun. Daartus sen ook nog 'een paar' Europese titels maar ook hier moet ze wat betreft het pre cieze aantal het antwoord schuldig blij ven. Van Lare is een laatbloeier, dat wel, want pas op haar 38e begon ze serieus met spor ten. „Ik woonde vroeger in St.Anna ter Muiden. Van daaruit gingen we in het Bel gische Westkapelle naar school. Amper een vijftal kilometer fietsen. Ik smeekte de goden om het 's morgens te laten regenen. Als er maar een paar druppels te bespeu ren vielen, was ik al blij want dan bracht mijn vader me met de auto. Ik kan het me wel goed herinneren maar nu nauwelijks indenken." Het was eigenlijk haar dochter Leonie die aan de basis van haar indrukwekkende sportcarrière stond. Zij had een racefiets gekregen met de intentie om deel te nemen aan de Oostburgse 24 uur, een jaarlijks re gionaal fietsevenement. „ft weet het nog als de dag van gisteren. Leorue ging trainen, hoorde een jongen fluiten en omkijkend wie die 'plaatselijke Chippendale' wel was, kwam ze ten val. Sleutelbeen stuk en einde van Leonie's wl erg kortstondige fietscarrière. Die flets stond daar maar in de schuur en daarom ben ik er maar op gaan rijden. Eerst in de trimclub van Shopping Plaza. Daar was het Jan van de Linde die de vol gende stap zette. Hij had al een paar keer meegedaan aan de triatlon van Almere, maakte mij ook enthousiast voor dat eve nement en zo is het eigenlijk allemaal be- Terèse van Lare: „Mijn grote droom is ooit nog eens een marathon onder de drie uur te lopen.foto camile schelstraete gonnen. Op mijn 38e, een leeftijd waarop een ander zijn afscheid aankondigt. In september ben ik begonnen met lopen, in juni het jaar daarop liep ik in Brugge- Kortrijk mijn eerste marathon en weer een paar maanden later was ik in Almere. Met niet al te veel vertrouwen trouwens want begin juni werkte ik mijn eerste triatlon af, dat was in IJzendijke. We lagen met zijn achten in een baan in het plaatselijke zwembad. Het scheelde niet veel of ik ver dronk want zwemmen was en is bepaald niet mijn sterkste onderdeel alhoewel ik er geen hekel aan heb. Op dat moment dacht ik er sterk over om Almere alsnog maar af te zeggen. Mijn omgeving bracht me weer op het rechte spoor en ik heb Almere ge haald." „Inmiddels stond ik daar trouwens al vier keer aan de start. Een keer heb ik na het fietsen af moeten haken. Een jaar dat het beestenweer was. Uitstappen is me tot nu toe twee keer overkomen. Naast Almere gebeurde me dat ook in het Amerikaanse Cleveland op een kwart-triatlon waar ik met een lekke band gedwongen was op te geven." Naast de drie volledige triatlons van Al mere rondde Terèse van Lare ook drie keer die in het Belgische Middelkerke met succes af. Het totaal werd op zeven gebracht in het Deense Rodekro waar de Europese kampioenschappen werden ge houden. „Zn totaal waren daar maar drie dagen mee gemoeid. We reden er op een dag naar toe. Een goede duizend kilome ter. De daaropvolgende dag werkte ik de volledige triatlon af en weer een dag later reden we in een ruk terug naar Sluis. Toen ik thuisgekomen in de plaatselijke supermarkt boodschappen ging doen, vroegen ze wat voor ziekte ik had. Zo zag ik eruit." Na de mondiale titelstrijd in Nice is de trainingsintensiviteit wat terugge schroefd, al is ze nog altijd dagelijks be zig. „In de voorbereiding op Nice zat ik wekelijks 300 kilometer op de fiets, liep tachtig kilometer in de week en lag, als het even kon en de weersomstandigheden het toelieten, tussendoor in de Damse Vaart de zwemslag bij te werken. Ik heb daar mijn eigen parcours. De boom aan het Jaagpad is mijn boom. Daar start ik, zwem dan naar de brug op de Rondweg en terug. De afstand van mijn boom tot de brug is precies een kilometer. Dus per rondje twee kilometer." Dat zwemmen moet ze alleen doen. Op de fiets heeft ze gezelschap van de 'Casino Boys' uit Knokke, een aantal oud-be roepsrenners die ook de fiets niet kunnen vergeten. Het lopen doet ze vergezeld van haar 78-jarige moeder (op de fiets wel te verstaan) en de twaalfjarige Max (ook lo pend), een hond van een wat duister ras. „Als je de hondenleeftijd omrekent naar een mensenleeftijd kom je, met de ge bruikelijke factor zes, uit op 72 jaar. Zeg dus maar dat het bejaardenoord zich dan door West-Zeeuws-Vlaanderen begeeft, maar ik vind het leuk dat mijn moeder en de hond mij gezelschap houden. Alleen is maar alleen. Mijn moeder is trouwens de laatste keer meegeweest naar Nice. We hebben er samen de wedstrijd van ons le ven meegemaakt. Schitterend." Onvermijdelijk komt de vraag: hoe lang nog? Ze lijkt wat geïrriteerd. „Die vraag krijg ik zo vaak. Waarom vragen ze dat eigenlijk nooit aan een 25-jarige. Ik stel geen datum voor mezelf. Ik zou me geen leven zonder sport in kunnen denken, kijk nog steeds met evenveel plezier uit naar het trainen als iemand anders mis schien naar 'een feestje. Ik heb nooit de indruk dat ik wat van het leven mis. Kijk, nu richt ik me alweer op de mara thon Kortrijk-Brugge. Mijn snelste tijd op een pure marathon is 3 uur en 12 mi nuten. Dat liep ik tijdens mijn eerste ma rathon elf jaar geleden, toevallig was dat ook Kortrijk-Brugge. Mijn grote droom is ooit nog eens een marathon onder de drie uur te lopen. Daar zet ik op dit mo ment alles voor opzij. Als ik mijn tijden van Nice omreken, moet het er in zitten. Dit is een losse marathon, toen moest, al was het daar qua afstand wat minder, gelopen worden na zwemmen en fietsen. We gaan er in elk geval voor. Moeder en Max hebben me het vertrouwen gege ven." „Maar wat vroeg je ook alweer? Oh, ja, hoe lang ik nog doorga. Dat zal zichzelf uitwijzen. Er komt ooit een eind aan, dat is wel zeker. Ik hoop één ding en dat is dat het niet door een blessure komt." Terneuzen - Tonny Lauret uit Zaamslag won verrassend maar verdiend de vijftien kilometer lange trimloop in Terneuzen. De Atleet van AV Scheldesport, een regelmatige verschijning in het Peloton maar zelden het zoet van de overwinning proevend, Paalde het met bijna een minuut voorsprong op Fons Warrens. jht organiserende Jogging Club ow trof het opnieuw niet. Vrijwel gehele loop werd het matig be zette peloton (slechts 26 deelne mers) geteisterd door de regen. °en Francois de Deckere de vijf- kilometer afsloot, werd het k al akelig donker. Er was in de nabijheid een rondje van vijf kilo meter uitgezet dat een, twee of drie «eer afgelegd moest worden. Tik Goossen, die de tien kilometer eP, kwam na de eerste doortocht gescheiden door. Daarachter een ?oePje met onder meer Fons War- as die met de halve marathon van "osendaal in de benen duidelijk et te diep wenste te gaan, Sjaak eeckhout, Tonny Lauret, Jan de nge en Huub de Loos. Toen Erik oossen met bijna drie minuten «sProng de tien kilometer win- i had afgesloten, kwam Tonny uret, clubgenoot van Erik Goos- verrassend aan de leiding, p.zou in de slotkilometers keurig stand houden voor Warrens en de Jonge. Op de vijf kilometer even eens een verrassende winnaar. Gert-Jan Vlaander uit Spui spurtte sneller dan Rob Bijvank. Nithin Klapwijk werd op afstand derde op deze vijf kilometer. Voor de jeugdloop kwam niemand zich bij het PV gebouw melden. De volgende loop van de Jpgging Club Dow staat op zaterdag 6 september gepland. UITSLAGEN 1. Gert-Jan Vlaander (Spui) 18.10, 2. Rob Bijvank (Westdorpe) 18.12, 3. Nithin Klapwijk (Axel) 19.05, 4. Arjan Hartogh (Sluiskil) 19.12, 5. Johan Haak (Axel) 20.17. Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 27.30. 10 kilometer: Mannen: 1. Erik Goossen 35.58, 2. Sjaak Boeckhout 38.30, 3. Huub de Loos 40.17, 4. Jaap den Engelsman 40.58, 5. Freddy Jansen (allen Terneuzen) 42.08. 15 kilometer: Mannen: 1. Tonny Lauret (Zaamslag) 58.34, 2. Fons Warrens (Kloosterzande) 59.30, 3. Jan de Jonge 1.00.45, 4. Johan Hinneman 1.02.19, 5. Joop Bakker (allen Terneuzen) 1.07.52. Door Egbert van der Weerd Breda - De competitie in het amateurvoetbal krijgt vanaf volgend seizoen een nog lan ger staartje. Dat is het gevolg van een door de algehele ver gadering van amateurclubs goedgekeurde wijziging van de promotie/degradatie-rege ling. In de huidige opzet degraderen uit de meeste (standaard)compe- tities de laatste drie clubs van de ranglijst. Vanaf het seizoen 1997- '98 nemen nog maar twee clubs direct afscheid, de 'derde degra dant' krijgt een herkansing. Sa men met twee algehele periode winnaars mag de nummer drie van onderen in een halve compe titie strijden om één promo tie/degradatieplaats. Een voor beeldje: de nummer tien van 2E strijdt met de nacompetitiewin- naars van 3A en 3B om één plaats in de tweede klasse. De nieuwe regeling heeft tot ge volg dat zowel de kans op degra datie als de kans op promotie voor alle clubs kleiner wordt. Terwijl de nacompetitie juist is ingevoerd om met een extra pro motiekans de competitie een beetje op te vrolijken. Om die tweede promotieplaats vrij te maken, moest er echter wel een extra club degraderen. Die maatregel stuitte de laatste jaren steeds vaker op dezelfde kritiek; drie is te veel. Tijdens de laatste algehele verga dering voor voetbalamateurs (24 mei 1997) werd het voorstel aan genomen om die derde degradant een herkansing te geven. De con sequenties van die uitspraak ko men nu pas aan het licht. Omslachtig Zo langzamerhand wordt de voetbalcompetitie voor amateurs hoogst omslachtig. In feite be staat het seizoen voor de twee al gehele periodewinnaars uit drie competities; een hele en twee hal ve. Eerst werken zij een reguliere competitie af en vervolgens strij den zij met twee andere ploegen in een halve competitie om de al gehele periodetitel. Daarna volgt ook nog eens een extra halve competitie om promotie. Volgens Cor Evers (beleidsmede werker wedstrijdzaken in Zeist) hebben de amateurclubs de klok een stukje teruggedraaid. „Er is destijds voor deze regeling gekozen om de clubs meer te bie den maar nu is die promotiekans weer aanzienlijk geringer gewor den. Daarbij komt dat clubs die als tiende op de ranglijst eindi gen, drie weken stil liggen voor ze weer een wedstrijd spelen," over ziet de niet al te enthousiaste Evers het nadelige gevolg. „Maar het is een keuze die de clubs heb ben gemaakt." Overigens geldt die wachttijd niet voor de nummer twaalf van de zondagse hoofdklasse aange zien die competitie met veertien ploegen toch vier weekeinden langer duurt. Strafschoppen Het reglement voor die nieuwe, extra halve competitie is nog niet officieel bekendgemaakt, maar staat inmiddels wel vast. In de bestaande nacompetitie geldt dat bij een gelijke eind stand de club die het hoogst ein digde in de reguliere competitie, als winnaar wordt aangemerkt. „Maar dat is in deze extra com petitie niet mogelijk, omdat er clubs uit verschillende klassen meedoen", aldus Evers gister middag. Om bij een gelijk puntenaantal en doelsaldo toch een winnaar aan te kunnen wijzen, moeten de clubs in die nieuwe promotie/de gradatiecompetitie na elk duel strafschoppen nemen. Die (vierde en laatste) competitie kan in voorkomende gevallen als scherprechter gelden. Ongewijzigd Het nieuwe promotie/degradatie reglement geldt niet voor alle klassen. In competities waar slechts twee clubs direct degra deren, verandert er niets. Ook de al jaren afwijkende rege ling in de hoogste klassen van het zaterdagvoetbal blijft ongewij zigd. Daar spelen de nummers twaalf van de drie hoofdklassen en de vijf periodewinnaars uit de eerste klasse, nog één duel om vier plaatsen in de hoogste amateur competitie. Terneuzen - Vijf leden van de Wielervereniging Zeeuws Vlaande ren staan dit weekeinde aan de start bij de nationale kampioen schappen wielrennen in het Zuid-Limburgse Meerssen. Bij de profs (elite met contract) is dat Davy Dubbeldam uit Sluiskil. Danny Schaut uit Sas van Gent gaat zaterdag van start bij de neo-amateurs terwijl Baukje Doedee (Axel) op dezelfde dag zich in het vrouwenpeloton meldt. Op zondag komen naast Dubbel dam ook nog Peter Mol (Kapelle) en Edward Farenhout (Spijke- nisse) in actie, zij het in de categorie amateurs (elite zonder con tract). Oostende - De uit Schoondijke afkomstige bridger Vincent Ra- mondt eindigde met zijn vaste partner Radovan Markovic uit Vlissingen als tweede op het vijftiende internationale bridge fes tival van Oostende. In de wedstrijd voor open paren over 34 spel len moesten ze hun landgenoten Muller/Westra voor laten gaan. Hoek - De prestaties van Mario de Ritter zijn niet onopgemerkt gebleven. De nieuweling uit Hoek kreeg afgelopen week post van Jan Raas, teammanager van de Rabo-ploeg. De inhoud van die post was een uitnodiging voor een trainingsstage in de Belgische Ardennen op 15, 16 en 17 juli. In totaal zijn er op nationaal vlak twintig nieuwelingen voor deze stage uitgenodigd. Van onze tennismedewerker Axel - Alexander Bauwens schaarde zich bij de laatste vier in het TV Axel-Rabo Tennistoernooi 1997. TENNIS De Cl-schema-aanvoerder boek te een regelmatige overwinning op Axelaar Ronald de Footer: 6- 2, 6-2. De partij werd op het park van De Eikenhof in Koewacht ge speeld. Bauwens speelt in de hal ve finale tegen de winnaar van de partij Ronny van Kessel-Jean- Loup Deltour. Stanny Verstra- eten kwalificeerde zich al eerder voor de laatste vier. Hierin ont moet hij de beste van het duel Gi- no Roctus-Gert-Jan Louweret. Animo-speler Louweret was in de eerste ronde te sterk voor Cor de Jonge. In de C2-categorie werd Willem- Jan van Doeselaar zonder in actie te komen kwartfinalist. Tegen stander Bart Bouwens gaf we gens ziekte een walk-over. In de eerste ronde was Van Doeselaar de meerdere over Christiaan Hiensch. Op het dubbel-C2 wer den Bob Hamelink en Christiaan Hiensch halve finalist. De Ter- neuzenaren kregen een walk over van Marco van Avermaete (ziek) en Ben Kint. het duo Hamelink/Hiensch speelt in de halve finale tegen de winnaar van de wedstrijd Ronald van Eerden- burgh/Berry Knibbeler-Ad van Mossevelde/mark Matthijs. In de Dl-klasse zijn inmiddels de nodige kwartfinalisten bekend. Edwin Sinke plaatste zich via een pro-set - ook Axel had te kampen met het slechte weer - ten koste van Theo van Esbroek. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: tweede ronde: Alexander Bau- wens-Ronald de Pooter 6-2, 6-2. C2: tweede ronde: Willem-Jan van Doeselaar-Bart Bouwens walk over Van Doeselaar. Dl: eerste ronde: Wil de Roeck-Kees Fraanje 8-6; tweede ronde: Edwin Sinke-Theo van Esbroek 8-4, Michel van Leuven-Wilfried Stofferis 7-5, 6-2. D2: tweede ronde: Michel van Leu ven-Rik Wouterse 8-0. DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Michielsen/Lok- ken-Cevaal/Veraart 8-4, Van de Klooster/Van de Berg-Faas/Saman walk over Van deKlooster/Van de Berg; kwartfinale: Hame- link/Hiensch-Van Avermaete/Kint walk over Hamelink/Hiensch. Dl: tweede ronde: Van Eerden- burgh/Kint-Van Broekhoven/Oost vogels 6-4, 6-1; Van Acker/Stofferis- Brandt/Sinke 8-2; Pieters/d'Haens- Suzanna/Faas 8-6. VROUWEN GEMENGD DUBBELSPEL D2/E: eerste ronde: Kaars/Van Gremberge-Veraart/Veraart 8-4; Brandt/Vaerewijck-De Wm- ne/Brandt 8-6. Van onze tennismedewerker Goes - Erik Heyndrickx, Hulstenaar van origine, bereikte de halve finale op het dubbel-C2-schema van het Baarends tennis toernooi in Goes. In combinatie met Peter Kodde rekende Heyndrickx af met Flohil/Maranus: 6-3, 6-4. TENNIS Erik Heyndrickx woont tegen woordig in Goes en tennist voor De Bongerd (Kloetinge) en WPD (Wolphaartsdijk). Op het B-sche ma zijn ondertussen twee halve finalisten bekend. Harold Schip per van 't Halve Maantje kende geen pardon met Raymond Bar- ten: 6-0, 6-0. Eerder al kwalifi ceerde Michel Gorsse zich. Hul stenaar Jeroen Verstraeten speelt vanavond tegen Dennis van 't Westeinde. Op het B-tableau bij de vrouwen gaan de halve finales tussen Hanneke Snijder en Mar jolein Meulenberg (bovenste helft schema) en Corine Blankenburgh en Danneke Bakker. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: kwartfinale: Harold Schipper- Raymond Barten 6-0, 6-0. DUBBELSPEL B: eerste ronde: Folmer/Verwei-Van Driel/Filius 6-7, 7-6, 7-5; De Keij- zer/Manten-Schimmelpenninck/De Vlieger 7-6, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL B: kwartfinale: Hanneke Snijder-Su- zanne Hunter 4-6, 6-3, 6-3; Marjolein Meulenberg-Jeantien van den Dries 6-3, 6-1; Corine Blankenburgh-Mir- jam Roose 6-3, 6-0. GEMENGD DUBBELSPEL B: eerste ronde: Van Schelven/De Keijzer-Van Wely/Wisse 6-4, 6-2. Sas van Gent In het Open Zeeuws-Vlaams jeugdtoernooi van Tennis Club Drive uit Sas van Gent plaatsten bij de meisjes tot en met 16 jaar Florianne Beltman en Lotje Kerckhaert zich voor de halve finales. De Hulsterse Beltman speelt hierin tegen de als eerste geplaatste Wendy de Kesel van Game'78. Lotje Kerckhaert (Hulster Ambacht) moet aantre den tegen de Clingse Marianne d'Hont, met plaatsingsnummer twee. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: tweede ronde: Stijn van Doeselaar-Ben van Assche 6-0, 6-0. Tot en met 14 jaar: tweede ronde: Krijn de Vries-Nicky Samijn 6-0, 6- 1; Davy de Kesel-Michiel Miedema 1-6, 6-4, 6-3; Dennis de Bel-Domini- que d'Haens 6-3, 6-1; Wouter de Houck-René van Gassen 6-2, 6-4. Tot en met 16 jaar: Krijn de Vries- Jordy de Schepper 6-4, 6-3; Karei- Jan Lensen-Bart Engels 6-4, 7-6. DUBBELSPEL Tot en met 16 jaar: Assel- man/Scheerders-Engels/d'Haens 6- 1, 6-0. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 10 jaar: eerste ronde: Tes sa Blokland-Daisy Boogaard 6-2, 3- 6, 6-4; Stefanie Ekkebus-Nathalie de Schepper 6-0, 6-2. Tot en met 12 jaar: tweede ronde: Tessy Kint-Kim Flikweert 6-2, 6-3. Tot en met 14 jaar: Rianne Verdon- ck-Chantal Pauwels 6-1, 6-0. Tot en met 16 jaar: eerste ronde: Flo rianne Beltman-Sarah van Dijk 6-0, 6-1; Lotje Kerckhaert-Stefanie d'Haens 6-0, 6-0. Charlotte (anp) - Serge Zwikker is na Rik Smits en Geert Hammink de derde Nederlander in het Amerikaanse prof basketbal (NBA). Hij werd woensdagavond in Charlotte tijdens de zogenaamde draft gekozen door de Houston Rockets, de club van Hakeem Olajuwon, Charles Barkley en Clyde Drexler. In Charlotte maakten de 28 NBA-clubs hun keuzes uit het aanbod van high-schtfol- en college-spelers. Elke club koos twee spelers. De 2 me ter 19 lange Zwikker, die vijf jaar speelde bij de Tar Heels van de Uni versity van North Carolina, kwam in de eerste ronde van 28 spelers niet aan de beurt. Hij werd de nummer twee uit de tweede ronde. Dat garandeert hem vooralsnog geen NBA-contract.

de Stem | 1997 | | pagina 13