[Ritzen botst hard over OV-kaart 15 Bonus Miles. Mooi wèl! ch VOORDEEL EKENr Oorzaak stroomstoring nog onbekend Geen harde cijfers over politiesterkte Zomer in Scheveningen Fokverbod varkens uitgebreid tot Asten Interim-managers bij De Klokkenberg vervroegd de laan uit Hoorzitting radioactieve KLM-vlucht opgeschort .yy Miles Groeneveld Opticiens DESTEM politiek klimaat deugt niet' 'Sociale diensten schenden privacy Minister wil ouderenaftrek extra verhogen iof eist twintig [aar cel in jfklnet-zaak pillissement lulerslachterij Mffvlees nabij Dijkstal belooft verbetering 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten Totaal: 15 Bonus Miles Meer onderzoek Herculesramp onwaarschijnlijk BINNENLAND KORT NSDAG 25 JUNI 1997 I II I I BINNENLAND WOENSDAG 25 JUNI 1997 A3 ")Jl GMot-JBrittannië en letland: Woensdag "be.wqlkt en met na me in Wales eirhet zuiden van Erjgelapd flirik wat regen Middagtemperatuur dalend tot rond 14 graden op donderdag. België en Luxemburg: Bewolkt en van het westen uit regen Middagtemperatuur ongeveer 17 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Toenemende bewolking en in de loop van woensdag van het westen uit regen. Middagtem peratuur van 17 graden langs de westkust tot rond 20 in het oosten. Met name in Norman- dië en Bretagne veel wind. Zuid-Frankrijk: Woensdag zonnige perioden en droog, maar in de omgeving van Bor deaux later op de dag wat re gen. Maxima van 19 graden in Les Landes tot 27 in de Pro vence. Langs de Atlantische kust tijdelijk veel wind. In het zuidoosten steekt later de Mis tral op. Portugal: Woensdag zonnig. Donderdag van het noorden uit toenemende bewolking en in de omgeving van Porto kans op een bui. Maxima dalend tot on geveer 26 graden in het binnen land en de Algarve. Langs de westkust temperatuur rond 20 graden en donderdag veel wind. Spanje: Woensdag nog vrij zonnig, maar langs de Atlan tische kust bewolkt en kans op een bui. Donderdag in het noorden en midden meer wol ken en kleine buienkans. Maxi ma in het binnenland 30 gra den, langs de noordkust 18 gra den en aan de Costa's iets on der de 30 graden. Mallorca en Ibiza: Woensdag zonnig en droog. Donderdag wat meer bewolking en kans op - een onweersbui. Middagtempe ratuur ongeveer 27 graden. Italië: Woensdag vrij zonnig. Donderdag in het noorden en op Sicilië meer bewolking en een regen- of onweersbui. Mid dagtemperatuur van 26 graden in het noorden tot 30 in het zui den en op Sicilië. Griekenland en Kreta: Veel zon en warm, met in het binnen land maxima boven de 30 gra den en op de meeste stranden tegen de 30 graden. Duitsland: Woensdag af en toe r zon en meest droog, maar later op de dag in het westen wat re gen. Donderdag ook elders bui en, maar in het zuiden waar schijnlijk droog. Maxima uit eenlopend van 18 graden in het noorden tot 23 in het zuiden en oosten. Zwitserland: Geregeld zon. Donderdag vooral in het zui den en westen meer bewolking en enkele buien. Middagtempe ratuur rond 23 graden. Woens dag in het zuiden nog boven de 25 graden. Oostenrijk: Af en toe zon en donderdag in het westen kans op een regen- of onweersbui. Middagtemperatuur ongeveer 22 graden, donderdag in het zuiden hoger. 8 9 10 11 12 13 14 15 an gisteren lap; 2. spits; 4. naar; 5. spotter; 7. pootje, wijze. ■Vanonze Haagse redactie |pen Haag - Minister Ritzen (Onderwijs) heeft een fors conflict Let de Tweede Kamer over de OV-kaart voor studenten. De Lamer dreigt het akkoord dat Ritzen na lang onderhandelen Let de vervoersbedrijven heeft bereikt, af te wijzen. rasping; 6. pappot; 8. Sara; 11. trouw, 13- Den Haag (anp) - Bij het be oordelen van aanvragen voor een bijstandsuitkering verza melen sociale diensten veel meer gegevens dan noodzake lijk is. De samenwerking tus sen sociale diensten, arbeids bureaus en uitzendbureaus leidt tot een onzorgvuldig ge bruik van persoonsgegevens. Dat staat in een rapport dat de Registratiekamer gisteren heeft aangeboden aan minister Melkert van Sociale Zaken. De Registra tiekamer, die moet waken over de privacy van burgers, heeft tien tallen klachten ontvangen over de manier waarop sociale dien sten met uitkeringsaanvragers omgaan. Zij dringt er bij Melkert en de gemeentebesturen op aan bij de uitvoering van de bij standswet de privacy-bescher- ming beter te respecteren. In een gisteren verzonden brief aan de Tweede Kamer belooft de minis ter beterschap. Talloze sociale diensten vragen uitkeringsaanvragers om af schriften van bank- en giroreke ningen over een periode van en kele maanden. Daardoor krijgen zij niet alleen inzicht in de ont vangsten, maar ook in de uitga ven van de uitkeringsgerechtig den. Een dergelijke 'schaduwad- ministratie' gaat de Registratie kamer veel te ver. Volgens de Registratiekamer vra gen sociale diensten hun cliënten ook de oren van het hoofd over hun leefwijze. Zo willen ze weten hoe het staat met hun daginde ling, gezinsleven en geestelijke gezondheid. Het instituut vindt het zeer ernstig dat deze gegevens ook bij arbeidsbureaus en uit zendbureaus terecht kunnen ko men. Sociale diensten zijn name lijk verplicht met arbeidsbureaus samen te werken om bijstandsge rechtigden aan een baan te hel pen. De arbeidsbureaus werken weer samen met uitzendbureaus. Soms staan de computers van ar beidsbureaus en uitzendbureaus zelfs rechtstreeks met elkaar in verbinding. Dat is volgens de Re gistratiekamer in strijd met de wet. Volgens Melkert loopt het op sta pel staande één-loket-project, waarbij sociale diensten, ar beidsbureaus, uitzendbureaus en uitvoeringsorganen voor WW en WAO nauw moeten samenwer ken, geen gevaar door de kritiek van de Registratiekamer. Hij wijst erop dat de Registratieka mer nauw betrokken is bij de op zet van het project. De vier grote Kamerfracties vin den dat sociale diensten in uit zonderingsgevallen het recht hebben allerlei informatie te ver garen over bijstandsgerechtig den. Maar dat mag alleen als er een vermoeden van misbruik be staat. SP-fractieleider Marijnis- sen, die het schenden van privacy door sociale diensten al diverse malen aan de orde heeft gesteld, wil een Kamerdebat over de kwestie. P. Lemmen, directeur van de ver eniging van directeuren van so ciale diensten Divosa, vindt dat absoluut niet aangetoond is dat sociale diensten him klanten overvragen. |De minister wil niet opnieuw on- Lrhandelen. Hij sprak na een l-innig debat in de Kamer over Ijen patstelling'. |Sen motie van de WD waarin akkoord wordt afgewezen, (jan rekenen op steun van de ge ilde oppositie en daarmee op een [meerderheid in de Kamer. Ritzen lei dat het 'uitgesloten' is dat hij Ipnieuw met de NS en de streek- I vervoerders gaat praten over de (voorwaarden van de OV-kaart. Ie PvdA wil het conflict oplos- La door nu al vast te leggen dat (ie huidige OV-kaart in stand (noet blijven. Daarvoor moet ne- j miljoen gulden extra per |jaar worden uitgetrokken. |litzen was na het debat zeer ver- over de kritiek op het ak- „Het politieke klimaat (deugt niet," zei hij. De VVD-mo- noemde hij 'een bittere pil', (ie minister gaat nu met het ka- liinet overleggen over de ontsta- Jne situatie. (Afgelopen vrijdag bereikte Rit- Itneen akkoord met de NS en de (streekvervoerders. Daarbij hou- (iinde huidige studenten de keu- Is tussen een week- of een week- Jcdtaart. Nieuwe studenten ra pen die keuzemogelijkheid vanaf 11)99 kwijt. Dan krijgen alleen thuiswonenden een dure week kaart. Bijna alle partijen in de Kamer willen de OV-kaart zo uitbrei den, dat ook nieuwe studenten na het volgend jaar nog kunnen kiezen. Dat kan als er negentig miljoen extra op tafel komt. Rit zen wil dat niet meer regelen voor de verkiezingen van vol gend jaar. CDA, GroenLinks en ook regeringspartij PvdA willen dat wel. De VVD is tegen het OV-ak- koord, omdat Ritzen er nu al meer geld aan heeft uitgegeven dan de vierhonderd miljoen gul den die is afgesproken. Het nieu we akkoord kost 570 miljoen per jaar; 240 miljoen minder dan de kaart nu kost. De WD wil de studenten hun bijdrage van 72,50 gulden per maand teruggeven. CDA en GroenLinks willen de huidige kaart in stand houden en wijzen het akkoord daarom af. Ritzen benadrukte dat hij met de vervoerders 'het maximaal haal bare' heeft bereikt. Hij consta teerde dat de meningen in de Ka mer ver uiteen liepen. „Het pol dermodel werkt hier blijkbaar niet." Bovendien verweet hij de Kamerleden dat ze geen bruik bare alternatieven aanreikten. Jïinonze redactie binnenland ■Den Haag - Het fokverbod voor varkens is gisteren uitgebreid |otde regio rond de Brabantse plaats Asten. tal met varkenspest besmette be drijven sinds het begin van de epi demie is daarmee tot driehonderd opgelopen. De politierechter in Den Bosch veroordeelde gisteren negen be drijven uit Brabant tot boetes van vijfduizend gulden wegens over treding van het vervoersverbod. Het vonnis was conform de eis. Negen chauffeurs kregen een boe te van 501 gulden, precies genoeg om eventueel in beroep te gaan te gen het vonnis. Den Haag (anp) - Minister Mel kert van Sociale Zaken wil de fis cale aftrek voor ouderen volgend jaar extra verhogen. Hij wil dat betalen uit de meevaller van vier miljard waarop het kabinet vol gens het Centraal Planbureau kan rekenen in 1998. De maatre gel is volgens Melkert nodig om koopkrachtnadelen te repareren die ouderen lijden door de wijzi gingen in de WAO die per 1 ja nuari ingaan. De ziekenfondsgrens voor AOW'ers gaat per 1 juli omhoog naar 38.300 gulden. De maatregel is bedoeld om een nadelig effect van de Wet-Van Otterloo te repa reren. Bejaarden met een inko men boven de 31.500 gulden vie len door de wet buiten het zie kenfonds. ie; 9- ■suuil |a doi 'pueg 'J91SU9A 's>|U!| tue|d 's>|u!l I3 lEet fokverbod, dat moet voorko- |an dat varkenshouders jonge geboren laten worden die tans de pest linea recta naar de Istructiefabriek moeten, geldt |iids 3 juni al rond Venhorst. Net h daar blijft ook rond Asten de lest doorrazen. peen brief aan de Tweede Kamer minister Van Aartsen ffldbouw) dat de crisis de over fed inmiddels al één miljard gul- pa heeft gekost, waarvan 550 Pjoen gulden door de Europese (Me wordt vergoed. Van die mil- fed gulden betaalde het ministe- Jiezo'n 840 miljoen rechtstreeks schadevergoeding aan de ge teerde boeren. Psteren kwamen er weer vier jieiiwe gevallen van varkenspest Tl ta de plaatsen Sterksel, Elsen- p, Someren en Meyel. Het aan- i (anp) - De procureur-ge- Nal heeft gisteren voor het ge- Witshof in Arnhem twintig jaar «geëist tegen de 36-jarige J.G. f Arnhem voor moord tijdens P overval op de Geldnet-vesti- Pg in Duiven in september 1995. rf verdachte, een ex-beveili- Rsbeambte van Geldnet, schoot collega J. Regeling dood, nw zijn handlangers 8,8 mil- P gulden buit konden maken, f procureur-generaal vond fwhedachte rade var/ G. over- Paelijk bewezen. rechtbank had G. eerder ver- vijftien jaar cel, na s van twaalf jaar en tbs met - Stag. De verwachting was f Openbaar Ministerie op- tbs zou vorderen, maar de Pweur-generaal verwacht niet effectief zal zijn voor G. uitspraak is over veertien da- |ï''°,(anP) - Runderslachterij lilli t fweH° is bijna Li ..Gisteren kreeg het be ta eén van de grootste in de h uitstel van betaling en is cwindvoerder benoemd. ™edmgsbond FNV wil dat de f sector, zowel varkens- als ^slachterijen, meebetaalt Ikt S1ciaal Plan voor de 220 f ers die er werken. Officieel ging afgelopen zaterdag de zomer van start, maar echt zomeren wil het voorlopig niet. Tot verdriet van de eigenaren van strandtenten, die momenteel zelfs geen droog brood verdienen. Hun voornaamste bezigheid is dezer dagen het beschermen van hun strandmeubïlair tegen de hardewind. foto anp Van onze redactie binnenland Utrecht - Het onderzoek naar de stroomstoring van maan dag lijkt veel voeten in de aar de te hebben. Het zal drie tot vier weken in beslag nemen. Er is een speciaal technisch team samengesteld door de distributie- en productiebe drijven in samenwerking met netbeheerder SER Door gegevens over de bewuste dag op te vragen, hopen de on derzoekers achter de oorzaak van de daling van de netspanning en het uitvallen van productie-een heden te komen. Dit bleek gisteren uit de nasleep van de stroomstoring, die maan dag grote delen van Midden-Ne derland platlegde, treinen deed stilstaan, bedrijven op non-actief stelde en menig huishouden in de war gooide. Gisteren was het eveneens een dag die in het teken stond van de discussie over de schadeclaims. Een boze Consumentenbond dreigde de Regionale Energie Maatschappij Utrecht (REMU) met de rechter als de energieleve rancier erin zou volharden dat slechts mensen met een minimale schade van driehonderd gulden in aanmerking komen voor scha devergoeding. De REMU ging gisteravond overstag. Directeur Schoots verklaarde dat er geen minimumgrens zal worden ge steld. De Consumentenbond rea geerde tevreden. Het enthousiamsme werd enigs zins getemperd door de verzeker aars, die verklaarden dat stroom langer dan zes uur moet zijn uit gevallen, willen zij tot schadever goeding overgaan. Nationale Ne derlanden, Fortis/Amev en Ae- gon blijken zowel voor particu lieren als bedrijven deze zes- uursgrens te hanteren. Bij de geplaagde REMU kwamen maandag meer dan tienduizend telefoontjes binnen. Een rond gang langs het Utrechts bedrijfs leven wees uit dat bedrijven in Utrecht en omgeving zich opma ken voor ferme claims. Het finan ciële concern Fortis zegt 'enkele tonnen per uur' te hebben verlo ren. Het centrale computercen trum voor het betalingsverkeer in Woerden kon dankzij een aggre gaat doorwerken, maar de handel in effecten liep vertraging op. De Rabobank had nog geen raming van de omvang van de schade. Li- monadefabriek Vrumona in Bun- nik liep minimaal een halve ton schade op, doordat fruitsappen te lang in de open lucht stonden. Remia in Den Dolder zei tonnen schade te hebben, DE/Sarah Lee (koffie en thee) in Utrecht kon nog er nog niets van zeggen en drukkerij Rotu Smeets Utrecht schatte de omvang van de schade op een ton. Den Haag (anp) - De hoorzitting pver de KLM-vlucht van 2 mei naar de Britse luchthaven Heathrow waarbij radioactieve stra ling vrijkwam, is gisteren opgeschort. De tijd was te krap om het onderzoek naar de vlucht af te ronden. Pas na afronding van het onderzoek van de Luchtvaartinspectie en de Rijksverkeersinspectie zal de minister van Verkeer en Wa terstaat beslissen of de vergunningen van de KLM en het bedrijf Mallinckrodt voor het vervoer van gevaarlijke stoffen worden in getrokken. De KLM heeft inmiddels een nummer (0609-97720) geopend waar passagiers antwoord kunnen krijgen op vragen die ze hebben over 'vliegen en gezondheid in relatie tot het stra- lingsïncident'. Van onze Haagse redactie Den Haag - De kiezer zal nooit te weten komen in hoeverre de paarse coalitie haar belofte om 3750 extra agenten aan te stel len ook echt helemaal is nagekomen in deze regeerperiode. (ADVERTENTIE) Deze week verwennen we u weer eens met heel goede verzorgingsproducten voor een heel lage prijs. En met Bonus Miles daarbovenop 15 In t totaal. Kunt u zich, extra voordelig lekker In de watten leggen. Rexona deodorant, spray 150 ml of roller 50 ml 3a« 3 Bonus Organics shampoo of conditioner, flacon 200 ml ^4.99 3 Bonus Miles Nivea bodymilk, -lotion, flacon 250 ml of crème, potje 250 ml ^6.49 3 Bonus Miles Zendium tandpasta, Sensitive, Mild mint of Fris mint, duopak 150 ml NU 8.99 3 Bonus Miles Zwitsal babyzeep, pak 8 tabletten, Nü 10.00 3 Bonus Miles Deze aanbiedingen zi)n geldig t/m zaterdag 28 Juni a.s. Volgens minister Dijkstal (Bin nenlandse Zaken) zullen de cij fers over meer 'blauw op straat' aan het einde van deze kabinets periode niet 'honderd procent be trouwbaar zijn', omdat de telling in 1994 en 1995 niet deugdelijk was. Dat verklaarde Dijkstal gistera vond tijdens een overleg in de Tweede Kamer over de politie sterkte, Aanleiding voor het overleg was het recent versche nen rapport van de Rekenkamer, waarin geconstateerd werd dat niet precies te achterhalen is hoe veel agenten er in 1994 en 1995 werkelijk bij zijn gekomen voor het extra geld dat het kabinet daarvoor had uitgetrokken. Reden hiervoor is volgens de Re kenkamer dat de korpsen 'ver vuilde' gegevens hebben aangele verd. Zo rekende het ene korps ook de parkeerwachters tot 'blauw op straat' en telde het an dere korps ook administratief personeel mee. De Tweede Kamer eiste gistera vond van Dijkstal dat hij in ieder geval aan het einde van dit jaar zijn 'telsysteem' op orde heeft. De Kamer wilde verder van de mi nister een toezegging dat hij voor de verkiezingen van volgend jaar zoveel mogelijk duidelijkheid geeft over de feitelijke uitbrei ding van de politiesterkte. Dijk stal zegde dat toe. Den Haag (anp) - De vaste Ka mercommissie voor Defensie be slist morgen of er nog meer onder zoek moet komen naar de ramp met de Belgische Hercules. Com missie-voorzitter Hoekema zei dit gisteren na afloop van een overleg met nabestaanden en vier overle venden. Volgens voorzitter A. Kempen van de stichting Herculesramp 1996, zelf vader van één van de omgeko men slachtoffers, is de kans dat er een parlementair onderzoek komt, vrijwel verkeken. Het vliegtuig stortte vorig jaar ju li tijdens de landing neer op de vliegbasis Eindhoven. Daarbij kwamen 34 van de 41 inzittenden om het leven. De hulpverlening zou te traag op gang zijn gekomen en niet adequaat zijn geweest. Van onze verslaggeefster Breda - De drie interim-managers bij medisch centrum De Klokkenberg, die volgens hun contract nog enkele maanden de leiding zouden hebben over drie van de vier klinieken, het facilitair bedrijf en de afdeling personeelszaken, zijn vervroegd weggestuurd door de pas aangestelde algemeen directeur, ook ad interim, D. van den Boom. Hij neemt tijde lijk zelf de honneurs waar. Volgens woordvoerster T. Her mans van De Klokkenberg is het voortijdig ontbinden van de contracten louter een finan ciële kwestie. „Deze maatregel moet de kosten drukken." Al leen de long- en astmakliniek heeft nu nog een vaste mana ger. Hij en zijn interim-collega's schaarden zich eind mei zwart op wit achter de beleidsvoor nemens van toenmalig direc teur G. Tanke, die kort daarna op non-actief werd gesteld door de Raad van Toezicht. Be halve de managers zetten ook de directiesecretaris en de con troller hun handetekening on der de beleidsnotitie. Het feit dat nu vier van de zeven onder tekenaars weg zijn, wil volgens Hermans niet zeggen dat het beleid een andere richting op gaat. „Ook bij Van den Boom staat het behoud van de vier klinieken voorop. Alleen wil hij de organisatiestructuur op orde hebben, alvorens een be drijfsplan op te zetten." Ondertussen is de Raad van Toezicht nog steeds niet op sterkte. Naar verluidt heeft de ondernemingsraad bezwaar aangetekend tegen de benoe ming van twee nieuwe leden. De OR was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. 'Geen ongelijkheid belasting vakantiegeld' Den Haag - Er is geen sprake meer van ongelijke behandeling van belastingbetalers als het gaat om heffingen over vakantiegeld. Aan de uitzonderingspositie van de bouwsector is een einde ge maakt. Dat zei staatssecretaris Vermeend van Financiën gisteren in antwoord op vragen van het CDA-Kamerlid Hillen. Bouwvakkers betalen via hun vakantiebonnen belasting over 75 procent van het uitgekeerde vakantiegeld. Andere werknemers worden wel over honderd procent aangeslagen. De PvdA-be- windsman wijst erop dat hij deze kwestie zelf heeft aangekaart. In overleg met de bouwsector wordt de huidige voorkeursbehan deling geleidelijk beëindigd. Onmiddellijke beëindiging tijdens de huidige CAO is niet mogelijk, omdat dat in strijd is met de rechtszekerheid van lopende gevallen. Onderzoek werkgroep naar asbestkwestie Den Haag - Een parlementaire commissie zal een onderzoek in stellen naar de asbestproblemen bij het Navo-commandocentrum De Cannerberg bij Maastricht. Het centrum werd in 1992 geslo ten, toen bleek dat de asbestbesmetting veel ernstiger was dan het ministerie van Defensie en de Navo tot dan toe hadden aangeno men. Staatssecretaris Meijling zegde de Kamer vorige week al toe dat Defensie op alle manieren zal meewerken aan een eventueel onderzoek. Justitie in beroep in GKB-affaire Groningen - Het Openbaar Ministerie (OM) in Groningen gaat hoger beroep aantekenen tegen de drie veroordelingen van de rechtbank in de zogeheten Groninger Krediet Bank (GKB)-affai- re. Het OM vindt dat oud-staatssecretaris A.J. Evenhui's door de rechtbank ten onrechte is vrijgesproken van oplichting. Hij werd vorige week veroordeeld tot een boete van 7500 gulden wegens een onjuiste belastingaangifte. Het OM is het ook niet .eens met de straf die de rechtbank de me deverdachten heeft opgelegd. Oud-GKB-directeur B. Ketelaar en de zwager van Evenhuis, G.J. Meppelink, kregen elk een jaar cel opgelegd wegens oplichting, belastingfraude en valsheid in ge schrifte. Nuis: 'NOS kan 50 miljoen bezuinigen' Zoetermeer - Staatssecretaris Nuis (Media) denkt dat de NOS per jaar vijftig miljoen gulden kan bezuinigen. Vorige week vrijdag nog achtte hij een bezuiniging van veertig miljoen per jaar haal baar. Nuis houdt echter vast aan een verhoging van de ledenbij drage, liet hij de Tweede Kamer gisteren weten. Nuis is iets bijgedraaid na het inzien van de concept-rapportage van het bureau McKinsey over de NOS. De NOS haalde het on derzoeksbureau in huis om te onderzoeken hoeveel er kon worden bezuinigd. De NOS is van mening dat zij genoeg kan bezuinigen om verhoging van de ledenbijdrage overbodig te maken. Maand voorwaardelijk voor Van den Brink Leeuwarden - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft gisteren ac- tieboer Wien van den Brink veroordeeld tot een maand voorwaar delijk en een proeftijd van een jaar voor diefstal van mestboek- houding. Hij was één van de initiatiefnemers van de protestactie tegen het mestbeleid in september 1995. Tweehonderdvijftig boe ren namen toen de mestboekhouding van het bureau Heffingen van het ministerie van Landbouw in Assen mee. Eerder veroor deelde de rechtbank Van den Brink tot twee maanden voorwaar delijk. Senaat aanvaardt lange wachttijd TBS Den Haag - De Eerste Kamer heeft gisteren ingestemd met een lange wachttijd voor de psychiatrische dwangbehandeling van misdadigers. De termijn wordt in de nieuwe Beginselenwet voor de verpleging van geestelijk gestoorde delinquenten vastgesteld op zes maanden, met de mogelijkheid van verdere verlenging met steeds drie maanden. Voor minister Sorgdrager van Justitie was het cruciaal dat de se naat akkoord ging met de wachttijd. Haar departement werd on langs overspoeld door schadeclaims van TBS'ers die langer dan drie maanden op opname in een inrichting moesten wachten. (ADVERTENTIE) SUPE Tijdens de zomeropruiming complete brillen voor vaste lage prijzen vanaf 149.-. Kom snel kijken, want op is op! ►neet* ookicJOCK'L. BERGEN OP ZOOM, Wouwsestraat 19. BREDA, Lange Brugstraat 41. GOES, LangeVorststraat 106. HULST, Gentsestraat 11. MIDDELBURG, Lange Delft 24. OOSTBURG, Burchtstraat 13. OOSTERHOUT, Arendshof 73. ROOSENDAAL, Raadhuisstraat 40. TERNEUZEN, Noordstraat 37. VLISSINGEN, Walstraat 97.

de Stem | 1997 | | pagina 3