'Geen Zeeuws radio-actief afval meer naar Frankrijk' houden vast Recron wil meer inspraak aan Delta DE STEM lis naar triatleten Boeren verwachten 'redelijke tot goede' oogst Vermeulen idelande iatleten lelminadorp Eerste proef met nieuw zoet water in Zeeland Machteloosheid over teruggave Delta-geld PORTNIEUWS KORT it op 'De Woeste Kop' Hub Dow >op in Goes HELER SPATTEN C1 I Greenpeace-schip komt vandaag mét radio-actieve lading in actie bij kerncentrale Borsele Statutenwijziging van de baan I De milieu-activisten mochten de mon- I sters van de douane in Scheveningen niet I inklaren, omdat Greenpeace niet over de I vereiste vergunningen beschikte. I Een compromis waarbij Greenpeace een I deel van de monsters zou moeten afgeven I aan het ministerie van Vrom is gistera- I vond door de milieu-activisten afgewe- I zen. Ambtenaren van het ministerie I dreigden vervolgens de Rainbow-C, aan Exploitant De Bierkaai legt zich neer bij sluiting jZorgloketten plijven gewoon' 'Oostburg moet recreatie-ondernemers serieus nemen' Geslaagde gezinstocht Heli's blazen eieren uit nest DINSDAG 24 JUNI 1997 B2 [erneuzen heeft zich tijdens de club- ab 'De Woeste Kop' uit Axel als beste Jjes langs 18 holes volbracht hij met ig de zege naar de Westdorpse Anniek ijd, waarin bij de mannen Eric Keyzer ima tweede werd, hadden op het ter- activiteiten plaats. Zo ging Marcel stableford lopen voor achtereenvol- iaene. Ging de Zweefvliegtrofee naar |sten als tweede en Emmanuel Gautot een strijd die na 15 holes door slecht >n, won Anita Nijsten voor respectie- (van den Hout. De Presidentscup sta- ïaussens. Marjan Verbunt werd hier |rde werd. houdt woensdag een aantal trimlo- afstanden zijn: 1200 meter (jeugd), lop een rondje van vijf kilometer dat is fportpark 'Oudevaart'. Alle afstanden labij het PV gebouw van Dow. Er kan ïgeschreven vanaf 18.30 uur. [niging AV'56 houdt in samenwerking ijdag 27 juni de derde editie van de j wegwedstrijd heeft een lengte van Ivoor mannen vrouwen in de senioren 1st de 11,4 kilometer wedstrijd kunnen Goes. Zij kunnen kiezen uit de afstan- bmeter. Alle afstanden gaan om 19.30 ;eland. Er kan ter plaatse vanaf 18.30 i Sluiskil reed bij de elite-amateurs in plaats. Peter Mol uit Kapelle eindig- Jeventiende in Kaprijke, Darren Mur- rouwen reed Boukje Doedee uit Axel aasmunster werd ze zeventiende en in Lielervereniging Zeeuws Vlaanderen, Lntiende in een koers over 111 kilome- nis Mesu en Wilfred Geijs eindigden als negende en elfde. Er stonden 70 Led in Haasdonk een wedstrijd bij de nde. Karei Warnier uit Hulst klasseer- een verdienstelijke vijftiende plaats. leur Ide- de kpte Joep na kon- ver- Ime- |on- ren- ■tin titer pge); 2. R. van Vlimmeren (St. Willebrord); 3. E. Vereecken (Hulst); 4. J. Weststrate (Yerseke); 5. R. de Jonge (Middelburg); 6. H. Slabbekoorn (Kapelle); 7. L. West strate (Goes); 8. E. Franse (Kloetinge); 9. R. Koole ('s-Heerenhoek); 10. M. Verha gen (Schaik). B-categorie: 1. W. Hoondert (Heinkens- zand); 2. W. Wielhouwer (Sommelsdijk); 3. P. Kalmthout (Rucphen); 4. C. Been hakker ('s-Heer Arendskerke); 5. J. Jere- miasse (Wemeldinge); 6. F. Martens (Koewacht); 7. S. van Vlimmeren (Etten- Leur); 8. E. Eckhardt (Kruiningen); 9. H. van Dijke (Tholen); 10. H. van der Riet SaCrie: 1. M. (Raamsdonksveer); 2. A. Besems (Breda), 3. N. Zweedijk (Waarde); 4. P. Wouterse (Kwadendamme); 5. S. Kloosterman (Bie- zelinge); 6. R. Kuijs ('s-Heer Abtskerke 7. R. Poortvliet (Kwadendamme); 8. J. Tolhoek (Yerseke); 9. D. van der Weijden (Kapelle); 10. C. van Loon (Oosterhout). Zeeland DINSDAG 24 JUNI 1997 I I l/an onze verslaggevers Scheveningen/Borssele - De kern centrale Borsele moet stoppen met het afvoeren van nucleair afval naar een opwerkingsfabriek in Frankrijk. Het Tweede Kamerlid Vos (Groen links) zei dat gisteren na een bezoek aan het Greenpeace actieschip Rain- bow-C, dat in Scheveningen afmeer de met radio-actieve monsters van e opwerkingsfabriek Cogéma in het I Franse Cap la Hague. De Rainbow-C is afgelopen nacht uitgevaren om deel te nemen aan een protest-actie bij de kerncentrale van Borssele, de ketting te leggen en in beslag te ne men. Gisteravond had Greenpeace nog duide lijk andere plannen. Om 23.00 uur be sloot de milieu-organisatie de Rainbow- C mét de radio-actieve monsters te laten uitvaren naar Borssele. Daar hoort, zo stellen de milieu-activisten, het radio actieve afval en dus ook de verzameling monsters daarvan thuis. Monsters Greenpeace stelde gisteravond de mon sters 'terugbrengen naar de oorsprong'. Afval van de kerncentrale Borsele wordt immers opgewerkt in de Franse fabriek. Het afvalwater van die fabriek is volgens Greenpeace zestien miljoen maal radio actiever dan gewoon zeewater. Via zee stromen verspreiden radio-actieve deel tjes zich vanuit Frankrijk door de Noordzee. Ze vormen daarom volgens de milieu-organisatie ook een gevaar voor de Noordzeekust van Nederland. Volgens Greenpeace is de zeebodem rond de lozingspijp van de nucleaire opwer kingsfabriek bij het Normandische Cap la Hague ernstig besmet. De bodem be vat volgens de milieu-activisten grote concentraties Americium, Antimoon, Barium, Kobalt, Europium en Mangaan. Jaarlijks loost de opwerkingsfabriek on geveer 230 miljoen liter vloeibaar kern afval in zee, aldus Greenpeace. De orga nisatie vreest dat de volksgezondheid ge vaar loopt. Greenpeace wijst erop dat niet alleen Frankrijk verantwoordelijk is voor de 'nucleaire vuilnisbelt'. De kerncentrale Borsele is als klant van Cogéma mede schuldig aan het milieuschandaal, aldus Greenpeace. Daarom is er volgens een woordvoerder van de organisatie van daag een actie gepland bij de kerncen trale. Verontwaardiging Behalve het Kamerlid Vos lieten ook de Kamerleden Feenstra (PvdA), en Jekel (D66) zich in Scheveningen door de mi lieu-organisatie informeren over de in Frankrijk uitgevoerde testen. Zij rea geerden verontwaardigd. „Het is on voorstelbaar dat zoiets mogelijk is," zei Vos. „De kerncentrale in Borseie moet stop pen nucleair afval naar Frankrijk te brengen. Dat de kerncentrale betrokken is bij dit schandaal, valt ook de regering te verwijten. Ze wist van de risico's." Kamerlid Jekel drukte zich iets voor zichtiger uit. „Ik wil eerst onafhankelij ke onderzoeken afwachten die de con clusie van Greenpeace bevestigen," zei hij. „Als die juist zijn en het afval van Borse le ergens anders blijkt te kunnen worden opgeslagen, dan moeten we overwegen het contract tussen de kerncentrale in Borsele en de Franse opwerkingsfabriek te verbreken." De Kamerleden overwe gen een debat over dit onderwerp aan te vragen. Over de toekomstige opslag van het ra dio-actieve afval van Borsele zijn giste ren door de WD-Kamerleden Blaauw en Te Veldhuis vragen gesteld. Het schorsen van de vergunning voor opslag van ra dio-actief afval bij de kerncentrale Bor sele, de Covra, kan Nederland in grote tijdsnood brengen, stellen Blaauw en Te Veldhuis. De WD'ers willen van de ministers Wij- ers (Economische Zaken) en Jorritsma (Vrom) weten wat er gebeurt als in 2001, zoals afgesproken, radio-actief afvalma- teriaal vanuit Frankrijk naar Zeeland wordt gebracht. De consequentie van de uitspraak van de Raad van State is im mers dat de Covra dan waarschijnlijk nog niet klaar is om het afval in ont vangst te nemen. Het bouwen duurt drie jaar en daarna is er nog een jaar nodig om installaties uit te testen en personeel op te leiden. Opwerken „Komt de Covra onder tijdsdruk te staan?," vragen Blaauw en Te Veldhuis de beide ministers. Zij willen weten wel ke maatregelen er 'denkbaar, mogelijk en gewenst' zijn om aan een 'dreigende patstelling te ontkomen'. De WD'ers vragen verder of er 'reële alternatieven' zijn om het afval tijdelijk op te slaan. Het gaat om radio-actief afval dat in de Franse opwerkingsfabriek is ontstaan bij het opwerken van plutonium splijt- staven uit de kerncentrale Borsele. Dit materiaal moet Nederland zelf opslaan, conform het contract dat indertijd met de opwerkingsfabriek is gesloten. deelnemers aan het afdelingskam- 1 Holland) kwart triatlon in Den l de Nooyer en Frans Daalman, kwa- Ir huis. I tijd 2.27.18. Wil de Nooyer, die een k af- sterk fietsonderdeel afwerkte, werd ie in eerste bij de vrouwen 40 in 2.33.30. f 45. Frans Daalman uit Breskens, die twen vorige week al verrassend optrad T uit op het NK in Roermond, kwam op In het bochtige parcours waar zes nd rondjes gereden moesten worden torg- maar moeizaam in het fietsritme. lom- Desondanks pakte hij bij de man- 10 ki- nen 45 vlot de titel in 2.08.47, een Ij de kleine zes minuten voor Bert Vrees- [Bep wijk uit Gorinchem. De totaalwins Later bij de mannen was voor Casper va» Irvol- de Burgh uit Leiden in 1.53.59. KI Be 10 de vrouwen was Jeanette van Da [pro- len uit Giessen de snelste. Haar tij in was 2.11.35. lelminadorp staat vrijdag 27 juni ee» ha. Het is na Kruiningen de twee j ■men de provinciale grenzen °P J jftig voorinschrijvingen die bij Sjaa j pe bezetting niet slecht te noemen. naai Goes-Goese Sas. Vervolge^ moet er 32 kilometer gefietst Sl Mi- acht kilometer gelopen wor ten de Naast deze afstanden staat er rVer- een wedstrijd voor mini s op ly de rol. Hun afstanden zijn 300 m 5 na- zwemmen, 8 kilometer fie~.e. Lijst. 2 kilometer lopen. Beide als ver- den gaan om 19.00 uur van s is van Het afhalen van de startn, ;j.| linde mers (en eventueel namscmjj hards, ven) vindt plaats in de ka h de van de korfbalvereniging uy gakers pia. Na de duatlon van Oost Iwen- burg en de triatlon van Kxu gen is dit de derde wedstnj Istaat meetelt voor het Zeeuwse tt ka- ion-circuit. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Café De Bier- i in het centrum van Hulst, I dat afgelopen zaterdag op last I van burgemeester A. Kessen werd gesloten, blijft potdicht. I Een kort geding om het etablisse- I ment via de bestuursrechtspraak [alsnog te openen werd gisteren [door exploitant H. J. uit Kloos- I taande ingetrokken, lttet was een zitting met verras singen. Hulst had een advocaat afgevaardigd om te vertellen dat 4e sluiting precies in het kader san het anti-gedoogbeleid paste ai juridisch adviseur A. van flimme had al een mooie pleitno ta gereed liggen om duidelijk te dat zijn cliënt volkomen I onschuldig was. immers, zo meldde zowel Van |Himme als J.: er werd niet ge in het café, maar in het I achterliggende pand. Het café I «erd alleen maar gebruikt als 1 een pand waar je toevallig door tan moest lopen. Niettemin rond de politie er op 9 juni 8,5 ki lo hasj en wiet met een verkoop waarde van ongeveer 85.000 gul- Hen. Het duveltje kwam uit 't doosje, |tai bestuursrechter mr. T. Dam- enkele 'geheime stukken' [aankaartte. Stukken, voorname lijk processen-verbaal van de po- plie en getuigenverklaringen, die üj zowel Van Himme als J. vol- [komen onbekend waren. De stuk zijn bedoeld voor het straf proces dat ongetwijfeld zal vol- |i®en dus - voor de zuiverheid - |!W toegelaten stukken in het bestuursrecht. Niettemin mocht I' enkele stukken lezen. En daar Iwam de aap uit de mouw: vol- ps de diverse verklaringen had l'et personeel van J. naar harte- was J. „Ik E die bar- !per op staande voet ontslag. Fe hebben me bedonderd en ik |seb nog zo duidelijk gemaakt dat |,r absoluut niet mocht worden 31". Het had dan ook vol- ps J. geen enkele zin om nog Jetder te gaan met de behande- van de zaak. „Kessen heeft htmatig gehandeld. Alleen pt ik er niets van. Als ik had ge- pten dat de vork zo in de steel a'was ik niet eens gekomen." T^Mze verslaggever - Naast het centrale jtaiws-Vlaamse 'zorgloket' dat TOi volgend jaar start, blijven fktle huidige zorgloketten in de ptenten bereikbaar voor in- ftters. fe'het bekend worden van de pst van het centrale zorgloket er wat verwarring ontstaan. ar inwoners blijven in eigen pteente terecht kunnen met al- f "vragen, benadrukt wethou- Lp, Weemaes van Hulst. „Je l16 het integraal zorgloket zien een orgaan dat werkt achter uidige lokale loketten. Het Lp93' zor§l°ket 's vooral be- L 'cor meervoudige zorgvra- f Bijvoorbeeld voor opname in L !erzorgingstehuis komt er K, telefoonnummer voor T Zeeuws-Vlaanderen." Het selecteren van aardappelplanten in de omgeving van Axel. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuwse landbouwers verwachten dit jaar een 'redelijke tot goede oogst'. „De weers omstandigheden zijn heel goed geweest. Gewassen staan er over het algemeen goed bij," zegt secreta ris G. van der Schelde van de vakgroep akkerbouw van de landbouworganisatie GLTO, in Goes. Voor de landbouw is het voorjaar - koud en droog - wel iswaar niet al te best geweest, maar volgens Van der Schelde is de achterstand de afgelopen weken ruim schoots ingelopen. Niettemin waagt de landbouwdes kundige zich vooralsnog niet aan al te optimistische prognoses. „Het weer is onberekenbaar. Bovendien speelt natuurlijk straks ook de prijsvorming van een aantal producten een belangrijke rol." In dit verband FOTO CAMILE SCHELSTRAETE wijst hij op de hevige regenval van de afgelopen dagen. Die regen heeft in de akkerbouw inmiddels al voor enke le problemen gezorgd: „Op een aantal plaatsen kunnen boeren als gevolg van de natheid het land niet meer op. De oogst van vroege aardappelen ligt daardoor nagenoeg stil. Ook een aantal bespuitingen, met name tegen ziek tes in de aardappelteelt, kunnen niet worden uitgevoerd. Die bespuitingen zijn nu wel noodzakelijk." Van onze verslaggever Middelburg - In Zeeland begint een proef om afvalwater uit een rioolwaterzuivering te veranderen in zoet, voor landbouw en industrie bruikbaar water. Het is de eerste keer dat in Nederland op deze manier gekeken wordt naar de haalbaarheid van recycling van rioolafvalwater. Het idee ontstond in Zeeland omdat juist hier een groot tekort aan zoet water voor de landbouw en fruitteelt heerst. Brak water is er zat, zout water te over, maar zoet water is een probleem in Zee land. Gisteren tekenden in Middelburg directeur Stoter van het energiebedrijf Delta Nutsbedrijven en dijkgraaf Gosselaar van het waterschap Zeeuwse Eilanden een samenwerkingsovereen komst om een proef uit te voeren. De kosten worden door beide organisaties gedeeld. Het plan is om onderzoek te beginnen bij een rioolwaterzuivering in 's Gravenpolder. Met filters en andere apparatuur zal geprobeerd worden er schoon, zoet water van te maken. Dat moet dan worden verkocht aan boeren, om te berege nen, of aan fruittelers, die het water kunnen gebruiken voor nachtvorstberegening, om hun bloesems tegen de nachtvorst te beschutten. Bijkomend voordeel: het water wordt nu gewoon geloosd op de Westerschelde en bevat veel nitraten. Die nitratenlozing is slecht voor het milieu en kan door de zuivering achterwege blijven. „Wat we proberen is nuttig gebruik van afvalwater te krijgen, maar we moeten nog uitzoeken welke technieken nodig zijn voor dat zuiveren. En we moeten ook nog uitzoeken of er afzet is en of alles financieel haalbaar is," aldus dijkgraaf Gosselaar gisteren. Van onze verslaggeefster Oostburg - De Zeeuws- Vlaamse afdeling van de Vere niging van recreatie-onderne mers Nederland (Recron) wil meer invloed op de gemeente lijke besluitvorming omtrent toerisme en recreatie binnen de gemeente Oostburg. De Recron verzoekt Oostburg een werkgroep in het leven te roepen waarbinnen de recreatie-onder nemers uit West-Zeeuws-Vlaan- deren een bijdrage kunnen leve ren aan het financiële toeristisch beleid. Aanleiding is het besluit van het college van B en W volgend jaar de toeristenbelasting met een dubbeltje te verhogen tot 1,10 per overnachting. De reden voor deze verhoging is een gemeente lijk begrotingstekort van 1,2 mil joen gulden. De recreatieve sec tor in West-Zeeuws-Vlaanderen moet hiervan tachtigduizend gul den betalen. Voor de Recron komt deze verhoging als een com plete verrassing. „De gemeente had beloofd ons tijdig over dit onderwerp in te lichten. We zijn dan ook teleurgesteld in de ma nier waarop we nu bij het proces zijn betrokken," aldus voorzitter A. Boomert in een brief aan de Oostburgse raad. Niettemin heeft Recron Zeeuws-Vlaanderen ge bruik gemaakt van de gemeente lijke uitnodiging om over het on derwerp van gedachten te wisse len. Boomert stelt dat de gemeente er kent dat de inlichting naar Re cron toe niet helemaal juist was. „Maar tijdens ons gesprek bleek echter geen plaats voor een in houdelijke benadering van zowel het begrotingstekort als de toe ristenbelasting. Wij vinden dat zo'n inhoudelijke benadering juist had kunnen leiden tot een gezonde dialoog waaruit concrete suggesties hadden kunnen voort vloeien. Wij verwijzen hierbij bij- Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse burger blijft voorlopig via haar of zijn gemeenteraad een dikke vinger in de pap houden bij het beleid en de tarieven van het energiebedrijf Delta Nutsbedrij ven. Alle Zeeuwse gemeenten hebben gisteren namelijk goedkeuring onthouden aan een voorbereiding van een statutenwijziging, die de rol van de overheid in de toe komst kleiner zou maken. De gemeenten besloten dat het te vroeg was om daar al een ingrij pend besluit over te nemen. Zelfs een besluit over de voorbereiding van wijzigingen vonden ze te ver gaan. Verder is er geen enkel zicht op met welke structuur Delta de vrije energiemarkt van na de eeuwwisseling op wil. Dat was het grootste bezwaar. De ge meenten willen wel besluiten, maar vooraf wel weten wat ze met dat besluit op poten zetten. Prematuur „Dit is prematuur, het is alleen aan de orde als duidelijkheid be staat over hoe de herstructure ring van Delta er uit gaat zien," zei burgemeester Steenkamp gis teren op de algemene vergadering van de aandeelhouders in Mid delburg. Burgemeester Steen kamp sprak namens alle Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Hij kreeg steun van Walcheren, de Bevelanden, Schouwen, Tho len, Flipland en zelfs Goeree. „Deze voorbereiding van de sta tuten komt te vroeg. De aandeel houders komen erdoor op grotere afstand te staan. Een wijziging van de statuten zou juist het slot stuk moeten zijn," sprak wethou der Meijers namens de gemeenten Veere, Middelburg en Vlissingen. Een verandering van statuten zou de rol van de overheid terugdrin gen. Een minderheid van de aan delen zou verkocht mogen wor den. Delta is nu in handen van de Van onze correspondent Clinge - In het kader van het 50- jarig bestaan van het feestcomité Clinge werd afgelopen weekend een gezinsfietstocht van ongeveer dertig kilometer gehouden. Er hadden 105 personen inge schreven. Maar vanwege het slechte weer bij de start om 13.00 uur kwamen zich in café De Landbouw maar 65 personen melden. „Dat was jammer," al dus secretaris A. de Burger, „want tijdens de tocht was het mooi weer". Onderweg moesten deelnemers tien vragen beantwoorden. gemeenten en de provincie, maar commerciële commissarissen zouden dan in een verkleinde Raad van Commissarissen intre de kunnen doen. De risico's ver anderen ook omdat Delta meer deel gaat nemen in particuliere bedrijven. Allemaal om Delta 'slagvaardiger' de vrije markt op te kunnen laten gaan. 'Geen toekomst' „Er is geen toekomst meer voor een nutsbedrijf," hield Delta-di recteur Stoter de aandeelhouders voor. En dat is misschien zo, maar dan willen de aandeelhou ders, de gemeenten tenminste - de provincie heeft vorige week al ingestemd - op papier zien hoe de nieuwe organisatie er uit gaat zien. De bedoeling van de Raad van Commissarissen was om gisteren de goedkeuring voor de voorbe reiding van wijziging te krijgen, zodat in september de wijziging van de statuten zelf zou kunnen plaatsvinden. Dat wordt nu ver traagd. Van onze verslaggever Kallo - De Werkgroep Natuur reservaten Linkeroever-Waas land heeft de bevoegde in stanties gevraagd actie te on dernemen tegen oefenende helikopterpiloten boven het vogelbroedgebied ten noorden van het Waaslandkanaal. Volgens de werkgroep dreigt door de aanwezigheid van de wentelwieken het broedseizoen volledig te mislukken. De werkgroep heeft gesignaleerd dat er dagelijks piloten boven het gebied verschijnen om hun vlieg kunst te oefenen en meent dat de activiteiten volstrekt illegaal zijn. Het punt is echter dat heli kopters wel zonder plichtplegin gen over het gebied mogen vlie gen. Enkel als ze er willen landen is er een vergunning nodig. Een piloot die een meter boven de grond hangt zit dus niet fout, maar volgens de Werkgroep wor den de eieren gewoon uit de nes ten geblazen. Een brief aan verschillende heli kopterbedrijven in de streek heeft al een paar positieve reac ties opgeleverd. Enkele bedrijven hebben al laten weten dat ze hun piloten opdracht zullen geven het broedgebied te mijden. voorbeeld naar de kwestie strandbewaking. Door een posi tieve instelling van de sector kan de gemeente maar liefst dertig duizend gulden besparen." Recron Zeeuws-Vlaanderen pleit nu voor meer inzicht van de orga nisatie in de aard en de ontwik keling van de kosten (en op brengsten) die met het toeris- tisch-recreatief product zijn ge moeid. Tevens dient in het ver volg iedere meeropbrengst van de toeristenbelasting uitsluitend te worden gebruikt ter bestrijding van een concreet aanwijsbare stijging van de (toeristische) kos ten. „Wij willen meer betrokken wor den bij de gemeentelijke gang van zaken over toerisme en re creatie. Alleen op deze manier kan er over de betaalbaarheid van het toeristisch product en de werkgelegenheid worden ge waakt. Dit product is immers een van de belangrijkste motoren van onze regionale economie." Van onze verslaggever Middelburg - Bijna alle Zeeuwse gemeenten hebben giste ren tevergeefs geprobeerd alsnog 65 gulden per Zeeuws huishouden terug te krijgen uit de winstpot van Delta Nutsbedrijven. Dat gebeurde op de algemene vergadering van aandeelhou ders in Middelburg. Provincia le Staten hebben vijftig procent van de aandelen van Delta en die hebben afgelopen vrijdag besloten niets terug te geven aan de verbruikers. Dit, en de statuten van het be drijf zelf, zorgden ervoor dat de gemeenten machteloos waren. De gemeenten vertegenwoordi gen de kleinverbruikers van energie, de Zeeuwse huishou dens. Eerder al had Kapelle een motie rondgezonden om terug gave van zo'n negen miljoen gulden van de overwinst voor elkaar te krijgen. Dit zou neer komen op 65 gulden per huis houden, hetzelfde bedrag dat de Zeeuwen vorig jaar terug kregen. Wethouder Versluis was giste ren de eerste om de motie na mens de Bevelanden, Tholen en Schouwen te ondersteunen. Oostburg, Sluis-Aardenburg, Hulst, Hontenisse en Sas van Gent volgden. Wethouder Strous van Middel burg vroeg de Raad van Com missarissen hoe zij het zouden vinden wanneer de gemeente lijke aandeelhouders met een duidelijke aanwijzing kwamen om geld terug te geven. Delta directeur Stoter wees dat van de hand. „Als u het jaarverslag 1996 waar het nu over gaat goedkeurt kunt u geen aanwij zing geven, dat kunt u wel over de winst van '97," aldus Stoter. Maar dat is een verhaal van de toekomst. Delta kiest ervoor de tarieven de komende jaren gegarandeert binnen bepaalde prijsverhogin gen te houden in plaats van elk jaar, afhankelijk van de winst, geld terug te geven aan de Zeeuwen. En het grootste deel van politiek Zeeland steunt die visie, zo bleek gisteren.

de Stem | 1997 | | pagina 9