Krajicek pakt draad weer op acht' kiest rkerwaard DE STEM Van Hanegem laat Everton links liggen en kiest voor AZ nHTHmE> Bunga Melati niet blij met vertrek Grünholz UITSLAGEN standen Titelverdediger goed uit de startblokken op gras van Wimbledon ECONOMIE KORT Microsoft steekt 740 miljoen in obligatiefonds van ABN Amro I Evls.tont^ wel op de voorkeurslijst bij Irt°n, maar die club hoopte toch stie- °P Bobby Robson. Robson bleef B1 Barcelona overweegt Ronaldo in te zetten in bekerfinale SPORTNIEUWS KORT DINSDAG 24 JUNI 1997 A6 rs treedt terug van de pensioengerechtigde leef- Sprangers terug als statutair di- ing in Breda. De heer A. Dekkers :en groep van bouwondernemingen erneuzen, Amsterdam en Antwer- irecteur van Danklof Leesmappen •concern in Gilze. 'Hiertoe hebben x in goed onderling overleg beslo- iht. De Leeuw verlaat het bedrijf 0p ien met Computerij ippij Hagemeyer voegt zijn compu- samen met Computerij Groep in in belang van 51 procent in de com- In softwareleverancier oplevert met miljoen gulden en zeshonderd me- lerdvijftig afkomstig van Borsu. De ijven geen nadelige invloed hebben •gelijk NatWest en grote overneming in het Britse an de zondagsbladen in Groot-Brit- clays Bank overweegt een bod uit te ninster (NatWest). Met de overne- zijn gemoeid. De overneming zou van Groot-Brittannië opleveren. Barclays, wilde niet ontkennen dat bekijkt om NatWest over te nemen, .de niet diep ingaan op de berichten, es over de toekomst van NatWest," Dumeco Goor l"V is bang dat het vleesverwerkings- ïg in Goor gaat sluiten. De bond ba- directie aan het personeel heeft ge- erd werknemers gebeurt, is niet be- lumeco in Boxtel wordt het besluit vanavond aan de werknemers tekst n worden uitgebeend en verwerkt, is st al enkele maanden tijdelijk geslo- de werknemers is tewerkgesteld in mchegenoot Tandem ïse computerconcern Compaq koopt r drie miljard dollar. De betaling ge- n de twee gisteren bekendgemaakt. 1 voor 0,21 aandeel Tandem. ;teur van Compaq, verklaarde dat de •lhouders een aanzienlijke waarde^ de transactie nog goedkeuren, even teiten. Naar alle waarschijnlijkheid lerde kwartaal van dit jaar haar be^ ue praten over fusie - en uitzendbureau Goudsmit en uit- ternational overwegen een fusie. De een omzet van ruim zeshonderd mil- ding zal, verwachten beide partijen, ig van twee aandelen Goudsmit tegen Ismit behoudt zijn notering.pn de Iman Randstad warts zal volgend voorjaar de leiding lolding. President-directeur, oprich- r Frits Goldschmeding van de uit eg omdat hij 65 jaar wordt, baan in de grafische industrie en was ïelsdirecteur bij het bandenconcern hij in het bankwezen, sinds 1994 als G Bank Nederland, de verzekering- Lease. ipt uitgeverij in VS Nederlandse uitgeversconcern Reed IBC-dochter Chilton Business Group ;ever van vakbladen. Met de transac- den gemoeid. Met de jongste acquisi- 's zijn leidende positie op de Ameri-1 ibladen. ndse ondernemingen die actief zij1 tvervoer door de lucht, kiezen voff ,s voor een nieuwe nationale luch- ATAN (Air Transport Associatioi lee af van de directie van Schiphd or een nieuwe locatie in de Noorc- een iren gens per- deel rec- dere por- phol >r de mikt nut- hip- ziet ;den il 44 joen i ver- t de Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: He HP NetServer LD Pro Bol voor meer informatie: (0161) 43 28 55 Uw partner In automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport DoorGuus Spijkers Tilburg - Het contract dat Edwin Grünholz gisteren voor een seizoen (met een op tie van nog een seizoen) bij Roda JC tekende, is bij de Tilburgse zaalvoetbalclub Kanjers/Bunga Melati niet goed ontvangen. Onlangs sig neerde de Haagse zaalvoet balinternational een achtja rige arbeidsovereenkomst met de Stichting Indoorsport Promotion Tilburg. bi die overeenkomst is onder meer opgenomen dat Grünholz «een activiteiten mag onderne- bir- M- sof- 'MG ndse rrnig jrote ndse drij- i sa- r ter vol- tot ipese han- heid eke- tot ba- men die het zaalvoetballen bij Kanjers/Bunga Melati beletten. Tot zijn takenpakket behoren verder promotionele activiteiten en het onderhouden van contac ten met sponsors. „Ik zit met een probleem," aldus voorzitter Jac Maas van lands kampioen Kanjers. „Enerzijds misgun ik Edwin zijn contract bij Roda JC niet. Maar ander zijds is hij er aan voorbij gegaan dat hij bij ons een langdurige verbintenis heeft afgesloten." Kanjers/Bunga Melati schakelde gisteren meteen zijn advocaat in om de ontwikkelingen nader te bestuderen. Maas: „Edwin heeft niet eens zo'n geweldig contract bij Roda JC getekend. Ik denk dat ze bij hem de gevoelige snaar hebben geraakt door het voor uitzicht dat hij komend seizoen Europees voetbal kan gaan spe len en dat hij door een eredivi sieclub is gevraagd." Gistermiddag reed Grünholz sa men met zijn zaakwaarnemer, voormalig ADO-voetballer Joop Korevaar, naar Kerkrade om aan de verbintenis met Roda JC een definitief karakter te geven. „Het vervelende van alles is dat Edwin Roda JC niet op de hoog te heeft gebracht dat hij voor on ze stichting eerder een achtjari ge verbintenis heeft afgesloten. Hij was bang dat daardoor het contract met Roda niet door zou gaan," aldus Maas. „Ik verwacht niet dat Roda JC het toestaat dat hij bij ons gaat zaalvoetballen." Edwin Grünholz zou komend seizoen terugkeren bij Kan jers/Bunga Melati om de plaats in te nemen van John de Bever die bij de Tilburgse club ver trekt. „Ik zit echt voor een di lemma," zucht Maas. „Op dit moment weet ik niet wat ik met de zaak aanmoet. Natuurlijk kan ik het hard spelen en Grünholz aan zijn contract bij ons houden. Uiteindelijk heeft hij bij ons het eerst getekend. Maar wat krijg je dan: een teleurgestelde speler die tegen zijn zin bij ons in de zaal voetbalt. Daar voel ik ook weinig voor. Grünholz had te genover Roda JC eerlijk spel moeten spelen. Achteraf heb ik begrepen dat Korevaar niet op de hoogte was van het contract van Edwin bij onze stichting." Grünholz begint in Limburg aan zijn zoveelste club. De carrière van de voetballer kent een grillig verloop. Hij speelde eerder bij FC Den Haag, de amateurs van Holland, RBC en ADO Den Haag. Hij kwam voortdurend in conflict met trainers, vooral omdat hij zijn loopbaan op het veld wilde combineren met wedstrijden in de zaal. Eind vorig jaar kocht RBC het doorlopende contract van Grün holz af na een ruzie met alge meen-manager Knobel. De rest van het seizoen kwam hij uit bij ADO Den Haag. Edwin Grün holz was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. Londen (anp) - Na een weekeinde vol stortbuien waren er gisteren op Wim bledon maar weinig zonni ge gezichten te zien. Ri chard Krajicek vormde een uitzondering. Hij voelde zich op zijn gemak, lachte, zwaaide en deelde handte keningen uit. Geduldig, aardig en waardig. Als een I echte kampioen. i titelverdediger plaatste zich itermiddag ten koste van de I Duitser Marcello Craca voor de tweede ronde (7-6 6-2 6-4). „Ik opgelucht dat ik deze partij I heb gewonnen," verzuchtte hij. Hij oogde dan misschien wel ont spannen, maar de zenuwen had den stiekem toch toegeslagen. Met de hoofdprijs van Rosmalen en een flinke dosis zelfvertrou wen was Krajicek zondag per he likopter naar Chelsea gevlogen. Daar informeerde hij gelijk wat zijn concurrenten de afgelopen en hadden gedaan. Die had- den urenlang vergeefs gekam- :d op het in een tentenkamp I veranderde Wimbledon. Ze mochten nooit de banen op. -Mooi," reageerde Krajicek. -Dan is mijn keuze toch niet zo I slecht geweest." Stiekem I Het leek een keuze voor geld, zijn Iname in Rosmalen. Krajicek de afgelopen jaren in de kvoor een Grand Slam altijd I vhj om zich er vroegtijdig te mel den en zich goed voor te bereiden. Ditmaal dus niet. De 25-jarige Hagenaar testte zich i» Rosmalen. Vijf partijen lang, serieus. Hij dacht er stiekem wel eens over na een partij te laten lo pen om wat eerder naar Londen te kunnen vertrekken, maar be sefte zich dat hij het Nederlandse tennispubliek maar beter serieus i nemen. Vooral na het echec ,an Roland Garros. Krajicek won zondag de hoofdprijs, won de sympathie van het volk en won 'ertrouwen. Maar de twijfel bleef. „Heb ik 't wel goed ge daan?" Wimbledons titelverdediger opent volgens de traditie het cen tre court. Ook in de 111e editie werd daarop geen uitzondering gemaakt. Krajicek vroeg zich de afgelopen maanden steeds vaker hoe hij zich maandagmiddag zou voelen. Bij dé terugkeer, een jaar later. Kleedkamer „Ik heb zo'n beetje het hele jaar naar dit moment uitgekeken, ik verheugde me erop. Maar van ochtend, toen ik wakker werd, waren alle positieve gedachten ineens verdwenen. Ik was toch wat angstig," bekende hij. Drie keer wandelde Krajicek maandag de baan op. Na de eer ste keer was hij binnen een mi nuut al weer terug in de kleedka mer. Maar de buien hadden geen invloed op zijn humeur. Voor Krajicek leek er gisteren geen vuiltje aan de lucht. Marcello Craca vormde dan ook allesbehalve een echte graadme ter. De 22-jarige Duitser, die wordt getraind door Frits Don, staat 134e op de wereldranglijst en vergaarde al zijn punten op het gemalen baksteen. Bij zijn debuut op gras waren zijn sokken zelfs nog oranje. „Maar zo'n gra- velspeler op gras is lastig. Ik ben op gravel ook een lastige tegen stander voor de echte specialis ten," aldus Krajicek. In de eerste set liet Krajicek vier breekkansen onbenut. Op eigen service kreeg hij in zes beurten slechts drie punten tegen. In de tie break kwamen er daar nog twee bij. Dat had pijnlijk kunnen aflopen, maar Craca sloeg een open kans op 6-4 onbeheerst uit. Krajicek won de tie-break met 7- 5, waarmee het Duitse verzet ge lijk was gebroken. Krajicek klaarde het klusje op het centre court in 98 minuten. Vriendin Daphne slaakte een die pe zucht. Dat was met iets te veel gevoel voor theater. De winnaar: „Ik had het mezelf wat makkelij ker kunnen maken. Maar met dit soort partijen win je de schoon heidsprijs niet. Ik was vandaag zenuwachtig, het was een specia le spanning. Ik ben blij dat het achter de rug is. In de tweede ronde wordt alles weer gewoon." Maar ook moeilijker. In de twee de ronde stuit Krajicek op Andrei Pavel, die in vijf sets van de Belg Filip Dewulf won. De 23-jarige Roemeen heeft dit jaar pas twee resultaten achter zijn naam staan waar hij echt trots op is. Begin fe bruari won de nummer 87 van de ranking voor de Davis Cup in vier sets van Jan Siemerink. Twee maanden later bedwong hij in Madras Richard Krajicek, met 7- 5 6-3. Londen. Wimbledon, 22 miljoen gul den. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned/4) - Craca (Dui) 7-6 6-2 6-4, ivanisevic (Kro/2) - Pescariu (Roe) 6- 1 6-3 6-3, Moya (Spa/10) - Bryan (VSt) 7-6 6-3 4-6 6-2, Henman (GBr/14) - Nestor (Can) 7-6 6-1 6-4, Richardson (GBr) - Duran (Spa) 7-6 6-3 6-3, Steven (NZe) - Roux (Fra) 6- 2 6-2 7-6, Pavel (Roe) - Dewulf (Bel) 6-1 4-6 2-6 6-2 6-3, Vüoca (Spa) - Goellner (Dui) 7-5 4-6 7-6 7-6, Frana (Arg) - Damm (Tsj) 6-7 6-4 6-3 6-2. Onderbroken wedstrijden: Golmard (Fra) - Delgado (GBr) 6-4 6-2 6-7, Stich (Dui) - Courier 7-6 1-2, Gimel- stob (VSt) - Kuerten (Bra/11) 6-3 2-3, Ferreira (ZAf/15) - Draper (Aus) 6-7 3-6 3-2, Arazi (Mar) - Reneberg (VSt) 6-7 1-0, Clément (Fra) - Miliigan (GBr) 2-6 7-6 2-4, Tarango (VSt) - Gilbert (Fra) 6-3 5-7 1-2, Bjorkman (Zwe/17) - Wilkinson (GBr) 6-7 6-0, Fetterlein (Den) - Novak (Tsj) 4-6 3- 6 5-4, Rikl (Tsj) - Vacek (Tsj) 6-1 6-3 2-1, Norman (Zwe) - Herrera (Mex) 7-6 3-1, Philippoussis (Aus/7) - Ru- sedski (GBr) 6-7 6-7 1-3. Vrouwen, eerste ronde: Davenport (VSt/5) - Jones (VSt) 5-7 6-2 6-2, Spiriea (Roe/12) - Nagyova (Slw) 6-1 6-0, Majoli (Kro/4) - Oliva (Arg) 2-6 6-0 6-3, Magdalena Maleeva (Bul) - Pullin (GBr) 6-1 6-3, Garcia (Spa) - Endo (Jap) 6-3 6-3, Torrens-Valero - Pizzichini (Ita) 1-6 6-3 6-4, Chladko- va (Tsj) - Kleinova (Tsj) 7-6 6-4. Onderbroken wedstrijden: Coetzer (ZAf) - Fusai (Fra) 6-6, Po (VSt) - Guse (Aus) 6-3 4-4, Sugyama (Jap) - Basuki 3-6 0-0, Makarova (Rus) - Panova (Rus) 6-4 1-1, Maruska (Oos) - Gersi (Tsj) 7-6 3-2. Krajicek slaat een van zijn snoeiharde services, foto reuter nen bij kunnen komen die dire* of indirect ontstaan door de on- wikkeling in de luchtvrachtse<- tor. Amsterdam (anp) - ABN AmB heeft voor zijn obligatie-gw®' fonds een majeure belegger nengehaald in de vorm van crosoft. De Amerikaanse waregigant steekt 740 mi']0 gulden in het fonds, waardoor omvang in één klap stijgt ruim 3,8 miljard gulden. Naast de ongeveer drie gewone aandelen krijgt Mie soft ook twintig van de hon prioriteitsaandelen die Amro zelf heeft in het fonds, totaal aantal gewone aan e komt na de transactie uit r de zestien miljoen stuks. ABN Amro heeft met de Amen kanen een regeling getr° ar (anp) - Het gevoel voor ei- I Onwaarde van Willem van Hane- 8® won het van Evertons miljoe nen, Dus verbond de springlevende egende zich aan een club met ambi ties op een wat lager niveau. AZ uit %naar, gedegradeerd naar de eer- e divisie maar van plan meteen te- te keren naar het hoogste ni veau. Een club lekker dichtbij huis I "Haarlem. ^jarige Van Hanegem, in oktober I 8» ontslagen bij zijn eerste liefde i (j^enoord en later alleen nog kortston- "8 actief in Saudi-Arabië, had een tijd- "8 de buik vol van voetbal. Althans I tt'\ r®nd§ebeuren. De laatste tijd I lirfa 6 onvoorwaardelijke de voor 'het mooiste spel op aarde' '«opborrelde. I s hij naar buiten keek bijvoorbeeld en h stel gasten' op het plein bezig zag. J weer meedoen, waar een tijdje eden nog geen tien ballen hem kon- 5» verleiden. AZ-voorzitter Scheringa (links) schudt de hand van de nieuwe trainer Willem van Hanegem. foto anp Kanen een regeimg s- d(. g over zijn toekomst bij Barcelona, waardoor Microsoft zijn a tekte voorzitter Peter Johnson de len rechtstreeks kan aan- e"«oei. kopen tegen een vastgtó |Z0jtelkens prijs. Verhandeling van he V 4 ®*st wachten. Hij stelde een ultima- ket op de beurs zoudeh*en de club zei uiteindelijk: op don- enorme omvang te veel Jfcrdag weet je wat we wijlen PMaar hebben op de koers. - Willem van Hanegem is niet de man die een hele avond aan de telefoon gaat zit ten als die donderdag eenmaal is aange broken. „Ik ging naar bed. Ja, ik heb de telefoon wel gehoord, vier keer achter elkaar zelfs, maar ik ga dan echt niet snel naar beneden lopen. Meestal gooi en ze dan net op als je opneemt." Dus trof hij na het ontwaken een fax van Everton. Of hij meteen het vliegtuig wilde nemen. Het bevreemdde hem dat opeens zoveel haast geboden was, uitge rekend nadat hijzelf twee weken had gewacht. Van Hanegem was wel in Liverpool. Hij stond op het veld van Goodison Park en moest een lijst inleveren met negen spe lers die hij zou willen kopen. Hij vroeg nog of hij niet eerst het aanwezige po tentieel zou inventariseren, maar dat was niet belangrijk. Blanco cheques la gen klaar. Everton had zestig miljoen pond be schikbaar, een slordige 200 miljoen gul den. Hij zette De Goey op zijn verlang lijst, en Leonardo, Van Gobbel, Roma- rio. „In mijn gesprek droeg ik ook voor het eerst een stropdas. Ik zei nog tegen de voorzitter dat hij me wel moest ne men om hoe ik ben, niet om mijn strop das." Intussen had Dirk Scheringa, groot in financieringen, voorzichtig toenadering gezocht. Hij sprak het bandje in huize Van Hanegem, waar vrouw Marianne de financiële besprekingen voert, met eni ge twijfel in. Vooraf waren in Alkmaar vijf criteria opgesteld die een trainer tot een goede trainer maken en Van Hane gem was hoog geëindigd op een lijstje van zes. De spelerswens was een oudere trainer, een kerel met levenservaring. Scheringa herinnert zich dat het eerste gesprek, ten kantore van Frisia in Wog- num, twee en een half uur duurde en dat hij erg heeft gelachen. Over arbeids voorwaarden is toen niet gesproken. Bovendien voetbalde 'De Kromme' van 1976 tot 1979 in Alkmaar, bij de topclub in wording AZ'67. „Clubs waarbij je hebt gespeeld, hebben een streepje voor." Hoewel het niveau lager zal zijn dan bij pakweg Everton. „Nonnen kun je bijstellen. Als ik naar RBC kijk met de gedachte dat ik AC Milan zie, zal ik teleurgesteld zijn." Van Hanegem tekende voor een jaar, maar dat zegt niet veel voor hem. Als hij of de club van elkaar afwillen, moet dat kunnen. Op elk moment. Scheringa is voor volgend seizoen nog bezig met al lerlei spelers en Van Hanegem is daar nauwelijks bij betrokken. Scheringa. „Maar zo is Willem ook niet. Hij accep teert de spelersgroep die hij krijgt en zorgt voor de teambuilding, dat spelers voor elkaar door het vuur gaan." Scheringa moet nog een oplossing zoe ken voor Theo Vonk, die het einde van vorig seizoen niet haalde op het veld. De technisch directeur heeft nog een con tract voor een jaar, maar zal niet terug keren. Toen Scheringa Vonk 'wegpro moveerde', ging hij zelf even op de stoel van een kenner zitten en zei hij dat AZ in de toekomst anders zou gaan spelen. Systeem 4-4-2 in plaats van 4-3-3. Na overleg met Van Hanegem, die tv-werk blijft doen naast zijn trainersschap, was hij vlug bekeerd. De trainer is voorstan der van 4-3-3, liever nog 3-4-3. Over het voetbalverstand van Scherin ga viel gisteren de volgende anekdote op te tekenen. Even ging de discussie over Ronaldo. Zou wel wat voor AZ zijn, luidde de grap. Scheringa: „Kan niet, want Ronaldo past niet in een 4-4- 2-concept." Vragende gezichten in de zaal, want Ronaldo doet niet anders dan met één collega de aanval vormen en het gaat hem doorgaans behoorlijk af. Van Hanegem: „Nou hoor je waarom we het niet eens zijn over hoe we moeten spe len." DINSDAG 24 JUNI 1997 Barcelona (rtr) - Barcelona houdt de mogelijkheid open Ronaldo op te eisen voor de bekerfinale tegen Betis Sevil- la. Volgens voorzitter Nunez is de Braziliaan nog steeds ei gendom van de Catalaanse club. Barcelona speelt nu met het Braziliaans elftal om de Copa America. Nunez zegt af te wachten of Brazilië de finale haalt voordat hij beslist of Ro naldo naar Spanje terug moet komen. Afgelopen vrijdag hebben de advocaten van Ronaldo 50 miljoen gulden op een bankre kening gestort om hem zo vrij te kopen van Barcelona. Kort daarna maakte Inter bekend dat de spits voor vijf jaar in Milaan getekend had. De Spaanse voetbalbond wei gert haar medewerking aan de transfer omdat Inter niet met Barcelona onderhandeld heeft. De bond baseert zich daarbij op FIFA-richtlijnen. Ronaldo trekt zich niets van alle com motie aan. Hij schitterde weer tijdens de Copa America en maakte beide treffers van de wereldkampioen tegen Para guay. Brazilië, dat de Zuid- Amerikaanse landentitel nog nooit buiten de eigen lands grenzen heeft veroverd, speelt in de halve eindstrijd tegen Peru. COCHABAMBA: MEXICO - ECUADOR 1-1 (1-1). 5. Capurro 1-0 (strafschop), 17. Blanco 1-1. Mexico wint na strafschoppen 4-3 en plaatst zich voor de halve fina le tegen Bolivia in La Paz. SANTA CRUZ: BRAZILIË - PA RAGUAY 2-0 (2-0). 17. en 34. Ro naldo. Brazilië in halve finale te gen Peru in Santa Cruz. Baresi stopt nu echt met voetballen Milaan - Franco Baresi (37) stopt nu dan toch echt met voetballen. De Italiaanse verdediger, die al vaker aankondigde zijn carrière te beëindigen, heeft twintig jaar achtereen bij AC Milan gespeeld. Ba resi krijgt bij de club nu de functie van vice-voorzitter. Baresi maakte zijn debuut in het eerste van AC Milan op 23 april 1978. Hij speelde 716 officiële wedstrijden. De 81-voudig interna tional won zes keer de Italiaanse titel. Drie keer veroverde Baresi met zijn club de Europa Cup voor landskampioenen. Operatie Zulle 'perfect verlopen' Barcelona - Alex Zülle kan over drie tot vier dagen weer op de fiets stappen om te trainen. De Zwitser brak zondag in de zesde etappe van de ronde van Zwitserland zijn sleutelbeen, 's Nachts onderging hij in Barcelona een operatie. Volgens de behandelend arts was de operatie een succes. De operatie zou aanvankelijk in het ziekenhuis van Locarno worden uitgevoerd. Op verzoek van de renner en de ploegleiding van ONCE vond de ingreep echter enkele uren later in Barcelona plaats. „De operatie is perfect verlopen. Hij heeft een goede kans op 5 juli aan de Tour te kunnen beginnen," aldus chirurg Josep Maria Vilarrubias. Route du Sud. Derde etappe, Saint-Gaudent - Plateau de Beille: 1. Roux (Fra) 168,6 km in 4.35.18, 2. Rebellin (Ita) 1.44, 3. Madouas (Fra) 1.45, 4. Boogerd (Ned) 2.05, 5. Jonker (Ned), 6. Donati (Ita) 2.24, 7. Peron (Ita) 3.21, 8. Bortolami (Ita) 3.43, 9. Simon (Fra) 3.44,10. Salmon 3.53. Algemeen klassement: 1. Jonker 12.03.39, 2. Donati 0.34, 3r,S4mon 1.21, 4. Bortolami 1.25, 5. Bourguignon (Fra) 2.20, 6. Den Bakker (Ned) 3.49, 7. Dekker (Ned) 4.40, 8. Van Hyfte (Bel) 4.57, 9. Kasputis (Lit) 4.59, 10. Ga briel (Fra) 5.18. Ronde van Zwitserland. Zevende etappe, Locarno - Zug: 1. Steels (Bel) 193,9 km in 5.25.13, 2. Zabel (Dui), 3. Aus (Est), 4. Baldato (Ita), 5. Guidi (Ita), 6. Minali (Ita), 7. Zberg (Zwi), 8. Magnien (Fra), 9. Camenzind (Zwi), 10. Sörensen (Den), 11. Van Heeswijk, 17. Nelissen, 29. Vierhouten, 42. Van Bon, 65. De Vries, 90. Breukink. Algemeen klassement: 1. Agnolutto (Fra) 24.08.31, 2. Camenzind (Zwi) 5.14, 3. Ullrich (Dui) 6.15, 4. Extebarria (Spa) 6.20, 5. Meier (Zwi) 7.06, 6. Garcia (Spa) 8.02, 7. Garzelli (Ita) 8.05, 8. Luttenberger (Oos) 8.12, 9. Bus- chor (Zwi) 8.14, 10. Nardello (Ita) 8.32, 12. Nelissen 9.44, 27. Breukink 18.10, 55. De Vries 36.56, 64. Van Heeswijk 39.05, 73. Van Bon 42.17, 104. Vierhouten 52.47. Ronde van Catalonië. Vijfde etappe, Vic, individuele tijdrit: 1. Boardman (GBr) 22 km in 25.17 (52,446 km/u), 2. Garmendia (Spa) 0.46,3. Leanizbarrutia (Spa) 0.51,4. Ca- sero (Spa) 0.58, 5. Zarrabeitia (Spa) 1.07, 6. Voskamp (Ned) 1.12, 7. Rodri guez (Spa) 1.16, 8. Djavanian (Rus) 1.21, 9. Escartin (Spa) 1.22,10. Ivanov (Rus) 1.23. Algemeen klassement: 1. Boardman 14.59.43, 2. Casero (Spa), 3. Leaniz barrutia 1.24,4. Escartin 1.45,5. Zarrabeitia 1.47, 6. Voskamp 1.48, 7. Gon zalez (Spa) 2.03, 8. Alonso (Spa) 2.04, 9. Ivanov 2.06,10. Tonkov (Rus) 2.07. Ronde van Luyksgestel, vrouwen. Tijdrit: 1. Van Moorsel (Rotterdam) 10 km in 14.21,2. Mansveld (Gasselter- nijveen) 0.14, 3. Troyckenz (Bel) 0.32, 4. S. Rombouts (Rijsbergen).. Mannen, elite/neo-amateurs: 5. M. van Steen (Dongen). Zaak Ooms opnieuw voor de rechter Breda - De zaak van de 50-jarige judo-coach Peter Ooms uit Til burg, verdacht van ontucht met een aantal van zijn leerlingen (on der wie Monique van der Lee en Irene de Kok), zal op 9 juli aan staande om 9.00 uur opnieuw dienen voor de politierechter in Bre da. De strafzaak was eerder, op 10 maart jl., op verzoek van de raadsman door de politierechter aangehouden en verwezen naar de rechtercommissaris voor nader getuigenverhoor. Timman alleen aan de leiding bij NK Rotterdam - Jan Timman heeft na drie ronden de leiding genomen in de strijd om de Nederlandse schaaktitel. De titelverdediger won met zwart van Erik van den Doel, terwijl de concurrentie halve punten liet liggen. Timman wordt gevolgd door vier spelers die een half punt op hem achterliggen. Rotterdam. NK. Derde ronde: Sokolov - Nijboer 1/2-1/2, Sosonko - Piket 1/2-1/2, Riemers- ma - Cifuentes 0-1, Van den Doel - Timman 0-1, Van der Wiel - Van der Weide 1/2-1/2, Van der Sterren - Nikolic 1/2-1/2. Stand: 1. Timman 2 1/2, 2. Cifuentes, Nikolic, Piket, Van der Wiel 2, 6. Nij boer, Sosonko 1 1/2, 8. Van den Doel, Riemersma, Sokolov, Van der Ster ren 1,12. Van der Weide 1/2. BOWLING Nottingham. NK. Dubbels, vrouwen, eindstand: 1. Nederland 2 (Van den Boog- aart/Greiner) 2484 pins, 2. Zwe den 1 2479, 3. Finland 3 2457, 34. Nederland 1 (Spijker/De Jong) 2227, 43. Nederland 3 (De Win/Koopmans) 2176. WATERPOLO St. Foy (Can). Canada Cup. Vrou wen. NEDERLAND - VERENIGDE STATEN B 27-7 (6-1 6-3 8-1 7-2). Doelpunten Nederland: Nieuwen- burg 5, Op den Velde, Leijendek- ker en Van den Berg 4, Bast en Schothand 3, Hiemstra 2, Over- dam en Quint 1. Andere uitslagen: Frankrijk - Ca nada B 6-5, Verenigde Staten - Engeland 11-5, Canada - Verenig de Staten B 16-5. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 25: eerste prijs (jackpot): geen winnaar; tweede prijs: 1 win naar die bruto f. 100.000,00 ont vangt; derde prijs: 21 winnaars die elk f. 1000,00 ontvangen; vierde prijs: 127 winnaars die elk f. 250,00 ontvangen; vijfde prijs: 2153 winnaars die elk f. 25,00 ont vangen; zesde prijs: 3667 winnaars die elk f10,00 ontvangen; zevende prijs: 45.291 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 25: 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cijfers goed: 3 win naars. 4 cijfers goed: 22 winnaars. 3 cijfers goed: 264 winnaars. 2 cij- fers goed: 2592 winnaars. VOETBAL Spanje, competitie: Atletico Madrid - Tenerife 0-3 VOLLEYBAL Lausanne. World League, voor ronde. Groep A: Brazilië - Japan 3-1 (15- 6 15-13 9-15 15-6), Argentinië - Bulgarije 2-3 (15-13 10-15 15-8 11-15 12-15). Stand: 1. Brazilië 12-23 (34-9), 2. Bulgarije 12-21 (29-16), 3. Argentinië 12-16 (20- 25), 4. Japan 12-12 (3-36). Bulgarije naar de finale in Moskou met Nederland, Cuba, Brazilië, Italië en Rusland.

de Stem | 1997 | | pagina 7