IZalm laat de zalmstrook' Itoch vallen Onze Top 10 van deze week. r en HEMA écht lekker! O el lo Computerstem waarschuwt slachterij Dumeco voor bom Topper van de week Eis twee jaar voor fraude met suikersubsidie 1.49 1.69 9.90 790 1.69 1.19 5.95 2.99 4.99 4.29 Ontreddering in de regen HSL-tracé Zwijndrecht lialf miljard goedkoper Meer abortussen na crisis rond pil Utrecht kan niet reizen en mag niet bellen Politie doet oproep om ex-man vermoorde Rijense op te sporen DESTEM BINNENLAND A3 Compensatie voor pomphouders 1 i I; RIVM luidt noodklok over milieu ■B Appelkruimelvlaai ,795 nu Frans landbrood 925 nu Lm Gebraden kipfilet 195 nu I* Graskaas Primeur 1997 II50 nu O» Verse Gelderse rookworst nu 2 C 95 voor Jm Springfield Estate nu 2 1995 voor 1L* I I I I I DINSDAG 24 JUNI 1997 iSDAG 24 JUNI 1997 A2 Groot-Brittannië en Ierland: [Dinsdag perioden met zon en 'bijna overal droog. Woensdag [bewolkt en buiig. Middagtem- Jperatuur van 13 in Noord- [Schotland tot plaatselijk 19 in I het zuiden van Engeland. België en Luxemburg: Van tijd 1 tot tijd zon en op de meeste plaatsen droog. In de loop van woensdag toenemende bewol king, gevold door buien. Mid- dagtemperatuur ongeveer 18 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: In het oosten nog kans op een bui, verder flink wat zon en droog. In de loop van woensdag in Bretagne en Normandië wol ken en af en toe regen. Warmer met een middagtemperatuur van ongeveer 21 graden. Zuid-Frankrijk: Flinke zonni ge perioden en droog, maar in het oosten eerst nog wel kans op een bui. In het zuidoosten steekt een Mistralwind op en wordt het zonniger en warmer met temperaturen van onge veer 25 graden, aan de Atlan tische kust iets lager. Portugal: Zonnig en droog. Middagtemperatuur langs de kusten ongeveer 26 graden, in het binnenland iets boven de 30 graden. Spanje: Vrij zonnig, maar in het uiterste noorden eerst nog enkele wolkenvelden. Droog. Warmer met een middagtem peratuur rond de 30 graden, langs de noordwestkust veel minder warm. Canarische Eilanden: Flinke perioden met zon, maar vooral in het noorden ook wolkenvel den en mogelijk een buitje. Middagtemperatuur ongeveer 28 graden. Mallorca en Ibiza: Zonnig en droog. Middagtemperatuur on geveer 28 graden. Italië: Perioden met zon en eerst in het noorden, later ook in het zuiden kans op een stevi ge regen- of onweersbui. Mid dagtemperatuur van 25 graden in het noorden tot 30 op Sicilië. Griekenland en Kreta: Tame lijk zonnig. In het noorden van het Griekse vasteland mogelijk een onweersbui. Warm met in het binnenland maxima rond de 35 graden, op de meeste stranden rond 30 graden. Duitsland: Eerst nog een aantal buien, kans op onweer en met name in het noorden vrij veel wind. In de loop van woensdag van het westen uit opklaringen en droog. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden, langs de Noordzeekust frisser. Zwitserland: Geregeld zon, maar ook een enkele bui. Afne mende onweerskansen. War mer met op woensdag een mid dagtemperatuur van ongeveer 24 graden, ip; Oostenrijk: Flink wat stevige regen- en onweersbuien. Woensdag iets rustiger. Mid- dagtemperatuur ongeveer 22 L graden, woensdag wat hoger. LETTERRAADSEL Welk woord is in dit tterraadsel verborgen? an gisteren: nos; 8. clown; 12. aap; 13. knaster; 16. 18. vies; 19. eeuw; 21. de; 22. keel; 24. :m; 28. sok; 30. eng; 31. sap; 32. taster; 7. re; 38. viertal; 39. or; 40. pendel; 42. Cor; 46. bef; 48. nes; 49. nier; 51. salie, tg; 56. paar; 58. egel; 60. nt; 61. els; 63. ie; 66. roede; 67. kas; 68. falen. race; 3. op; 4. ski; 5. masse; 6. os; 7 9. om; 10. wade; 11. noemer; 14, nee, vlot; 20. wrak; 23. essence; 25. snorkel, 29. kever; 31. salon; 33. are; 34. ril; 36. 40. panter; 41dorp; 43. meel; 44. ruiten, 1. fiets; 50. iglo; 51. sar; 52. ego; 54. unie, erf; 62. se; 64. ca; 65. dl. Lda (anp) - Voor de recht zak in Groningen is gisteren (ee jaar cel geëist tegen de D-jarige S.S. uit Haren (Gr.) j de 41-jarige D.V. uit het Ijiid-Hollandse De Lier. lij worden verdacht van lid- Latschap van een criminele or- Innisatie die door fraude met Ijker ten onrechte 1,3 miljoen 'den aan Europese subsidie- linden heeft opgestreken. Een Ltoopmaatschappij van de Liiker Unie in Breda was ook betrokken bij de fraude. De verdachten voerden grote partijen zogenoemde C-suiker, die alleen buiten Europa mag worden afgezet, op papier naar Marokko uit. In werkelijkheid werd de suiker in Spanje afgezet. Op die manier zijn medio 1993 in enkele weken tijd 41 transporten van elk 25.000 kilo suiker vanuit de Eemshaven per vrachtwagen naar Spanje verreden. De FIOD kwam de fraude op het spoor na een melding van de Spaanse douane dat in Malaga een hoeveelheid suiker was aan getroffen waarvan de bijbeho rende documenten waren ver valst. Volgens S. heeft zijn BV de sui ker op verzoek van V. ingekocht bij Limako Suiker B.V., een ver koopmaatschappij van de Breda se Suiker Unie. V. regelde op zijn beurt dat verschillende trans portbedrijven de suiker naar Spanje vervoerden. Beide man nen zeggen wel te hebben gewe ten dat er sprake was van knoeierijen maar niet dat het om subsidiegelden ging. De advocaat van V. en S., mr. F. Kremer en mr. R.J. Skala hekel den de handelwijze van Suiker Unie en Limako. „Het is vol strekt ongeloofwaardig dat de suiker vanuit de Eemshaven naar Marokko zou gaan. Zulke trans porten gaan altijd per schip. Bo vendien heeft Marokko een ge sloten systeem en koopt dat land geen suiker uit Europa." Intussen heeft de Suiker Unie wel de ten onrechte uitgekeerde subsidies terug betaald, aldus of ficier van justitie mr. H. Schuth, volgens wie de Suiker Unie op haar beurt zal proberen dat geld op de verantwoordelijken te ver halen. Hij wilde niet ingaan op mogelijk strafbare praktijken door het bedrijf. Volgens Schuth is momenteel een speciale eenheid bezig met on derzoek naar de 'hausse' aan EU- fraude waarmee honderden mil joenen zijn gemoeid. Ook op de laatste Eurotop in Amsterdam is afgesproken om deze fraude be ter aan te pakken nu de huidige regelgeving te veel ingrediënten bevat om te frauderen. Uitspraak 2 juli. pn onze Haagse redactie Haag - De benzine wordt in heel Nederland per 1 juli 15 leent duurder. Langs de grens met Duitsland komt geen strook Laar de benzineprijs minder omhoog gaat. Minister Zalm (Fi- Iancien) zoekt nog naar een andere manier om pomphouders Lsngs de grens te compenseren. Ije zogenoemde 'zalmstrook' was :ld om te voorkomen dat iMerlandse automobilisten na 1 l'ji massaal in Duitsland gaan l:mken. Pomphouders langs de Lens, onder meer in Limburg, liaiden daarvan de dupe zijn. liaarom wilde de minister de ac- l;:jns in een strook langs de grens lander verhogen. |!i een brief aan de Tweede Ka- r constateert Zalm dat België h in Europees verband blijft |,erzetten tegen de zalmstrook. elgische regering vreest na- lielijk dat de pomphouders langs gen grens met Luxemburg Irokzo'n regeling willen, lïilm wil de verhoging van de tnzine-accijns in ieder geval |ltor laten gaan. Het beroepsver- (AD VERTE NTIE) C(1 Panklare gesneden andijvie, zak 400 gram Galia meloen, per stuk Baconburgers, 100 gram 44$1.05 kilo s>®©© 44$$ 0(1 Goudse kaas 48+, jong lichtbelegen, belegen, extra belegen of oud, korting per kilo 4.- b.v. jonge kaas ItóCT 0(1 Biscuits, Zaanse kermis, volkoren of tarwemout, per pak 0(1 Koffiemelk, vol tlr79) of halfvol, pak 500 gram 43$ OdMendoza Valley, rood of wit 16/151, Central Valley (Californië) of Riverena Creek uit Australië, fles 1 liter J8$ Unox Chicken Tonight, alle smaken, pot 500 gram 44$ Sunil Ultra of Color, proefpak 1 kilo Page Plus toiletpapier, pak 8 rollen 34$ voer wil hij wel de mogelijkheid geven goedkoper te tanken. Daarmee hebben de Europese landen ingestemd. Om die 'paarse diesel' in ieder geval door te laten gaan, stelt Zalm nu voor de zalm strook te laten vallen. Dan is de weg vrij om een Europees pakket aan accijns-uitzonderingen aan te nemen. De minister wil de pomphouders langs de Duitse grens nu op een andere manier compenseren. In de brief constateert hij dat vol gens Europese regels overheids steun tot 100.000 Ecu (circa 215.000 gulden) per jaar geoor loofd is. Uit de brief blijkt niet wie er voor compensatie in aan merking komt, en volgens welke regels die wordt toebedeeld. IWjndrgcht (anp) - Het door Willem Bos ontworpen alterna tive HSL-tracé door Zwijndrecht en Dordrecht is bijna een Ifelf miljard gulden goedkoper dan het voorkeurstracé van het lïbinet door de Hoeksche Waard. Ittor de intakking met het be- laande spoor bovendien te ver- Blaatsen van Lombardijen naar lïerjansdam, hoeven er bij Ba- iBdrecht maar zeven in plaats In negen sporen te komen. |lil die conclusie komt de Tech- le Universiteit Delft in een •a-expertise die vijf gemeen- pihebben laten uitvoeren. Phjen, Binnenmaas, 's-Graven- Ptl, Heerjansdam en Zwijnd- |®ht hadden tot een tegenonder- besloten nadat de Bouw- st van Rijkswaterstaat eer- dit jaar had geconcludeerd Een totaal ontredderde ver slaafde ligt in de stromende re gen op de Amsterdamse Prins Hendrikkade. De inwoners van de hoofdstad lijken te wennen aan dit soort taferelen. Er is haast niemand meer die naar ze kijkt, laat staan helpt, foto anp dat de Drechtstedenvariant van ingenieur Bos een miljard duur der uitviel dan het voorkeur stracé. In de Bos-variant ontziet de HSL de Hoeksche Waard. In plaats daarvan duikt hij ter hoogte van het rangeerterrein Kijfhoek on der Zwijndrecht en de Oude Maas door om via de oostelijke oever van de Dordtse Kil over het Eiland van Dordrecht bij de Moerdijkbrug uit te komen. Bijkomend voordeel van die va riant is dat een tunnel onder de Dordtse Kil niet nodig is. VERVOLG VOORPAGINA Den Haag - Somber is het RI VM over het klimaatbeleid. „De C02 doelstelling voor 2000 (-3 procent ten opzichte van 1990) is menselijkerwijs niet meer te bereiken." Dat geldt ook voor de beoogde stabilisatie van de C02-emis- sie; de uitstoot zal naar ver wachting tot 2020 met maxi maal dertig procent toene men. Het onderzoeksinstituut be pleit een reeks maatregelen om deze ontwikkeling te ke ren, zoals schonere technie ken. „Een reductie van C02- emissie met vijf procent zou op korte termijn mogelijk zijn door de energieprijzen voor klein- en grootverbrui kers in Nederland gelijk te trekken met die in Duits land." Ook wordt een ver dubbeling van internationale energieprijzen bepleit; dat beperkt de C02-uitstoot met twintig procent. Effectieve aanpak van de stikstofuit- stoot door verkeer is alleen mogelijk met een doorbraak op het beleid van motor brandstoffen en voertuig technieken. Minister De Boer vindt de conclusies van het RIVM 'verontrustend'. Nieu we harde milieumaatregelen zijn volgens haar nodig. Ze wil investeren in schonere brandstoftechnieken en duurzame energie bevorde ren. Door Robert van Lith Boxtel - Dumeco in Boxtel werd gisteren opgeschrikt door een bommelding. Alle driehonderd werknemers moesten de varkensslachterij verlaten. Een relatie met het varkensdrama van elf dagen terug wil de directie niet met een leggen. Dumeco-telefoniste Marianne Fouchier pakte gisterochtend half negen de telefoon op, zoals ze vele tientallen telefoontjes per dag beantwoordt voor de Boxtel- se varkensslachterij. Alleen ging het nu om een bommelding. De schrik sloeg haar even om het lijf. „Het was een mannenstem, com puterachtig klonk het. De bood schap was heel kort: om tien voor tien gaat een bom af bij Dume co," zegt Fouchier. Zij waarschuwde meteen de be veiligingsdienst, die het rampen plan in werking stelde. De drie honderd werknemers moesten het bedrijf verlaten. Zij kregen on derdak in de kantine van buur man Organon Teknika. De politie rukte uit met zeker vijftien man, waaronder een team bomverken- ners. „Zij hebben het gebouw volledig uitgekamd en niets ver dachts gevonden," meldt politie woordvoerder T. Janssen. „Daar om hoefde de Explosieven Oprui mingsdienst ook niet ingescha keld te worden." De politie legde tevens in overleg met de NS het spoorverkeer tussen Den Bosch en Eindhoven stil, waardoor in de hele provincie reizigers vertra ging opliepen. Ook op het spoor werd niets verdachts aangetrof fen. Rond elf uur konden de werknemers hun arbeid weer hervatten in het hoofdkantoor en in de slachterij. T. de Ruijter, directeur aanvoer en coöperatiezaken bij Dumeco, wil niet meteen een directe relatie leggen tussen de bommelding en de publicaties over het varkens drama van elf dagen geleden. „Niemand heeft het opgeëist, dus dat moet nog bekeken worden." Gisteren gaf directeur L. Sala toe dat de slachterij fout heeft ge handeld, waardoor enkele hon derden varkens de dood vonden. Dumeco had de 2800 varkens die vrijdag 13 juni werden aange voerd nog dezelfde dag moeten slachten, erkende Sala, - gisteren niet aanwezig. Ook directeur De Ruijter was niet op de hoogte van de problemen die dat weekeinde rezen, zo meldt hij. „Ik weet wel zeker dat het nooit meer zal ge beuren. Het is buitengewoon be treurenswaardig." Dumeco heeft reeds een intern onderzoek inge steld. Het crisiscentrum voor de bestrij ding van de varkenspest opereert sinds gisterochtend vanuit Uden. Het ministerie van Landbouw heeft van het Sandoz-concern een leegstaand bedrijfspand op het industrieterrein kunnen huren. „Voor onbepaalde tijd," aldus woordvoerder J. Eyck van het crisiscentrum. Het Buro Onthef fingen van de Rijksdienst voor keuring van Vee en Vlees blijft wel actief vanuit Boekei. De cri sisstaf blijft bovendien vergade ren in het Boekelse gemeentehuis. Landbouwminister Van Aartsen heeft gisteren aangekondigd dat fokvee afkomstig uit Oost-Euro pa vanaf maandag na aankomst in Nederland één tot twee weken in quarantaine moet. Met deze voorzorgsmaatregelen wil de mi nister de import van besmettelij ke veeziekten, zoals mond- en klauwzeer en de varkenspest, voorkomen. Tot de acute quaran taine-regel is besloten in afwach ting van nadere besluiten in Brussel. Van een verslaggever Rijswijk - Voor het eerst sinds jaren is vorig jaar het aantal abortussen in Nederland ge stegen. De onrust rond de derde-generatiepillen die een verhoogde kans op trombose zouden geven, is de oorzaak van die groei. Het aantal abortussen nam toe met 7 procent (1522) tot 22.441. Dit staat in het jaarverslag van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) over 1996, dat gisteren is gepresenteerd. Het effect is precies dat waarvoor de fabrikanten, zoals Organon in Oss, het afgelo pen jaar hebben gewaarschuwd. Vooral Organon hekelde de 'volstrekt onverantwoorde wijze' waar op over de vermeende risico's van de nieuwste pil is bericht. Het trombose-risico bij de derde generatiepil is ni hil, de pil is zelfs zodanig veilig dat deze juist voor geschreven wordt aan vrouwen met een verhoogd risico op die ziekte, zo bleek onlangs nog eens uit een Britse tv-documentaire van de BBC. Bijna zes uur lang zat Midden-Nederland gis teren zonder stroom. Een regelrechte ramp voor de stad Utrecht, het klop pend hart van winkelend en treinreizend Neder land. Cd Steenoven pizza's, Tre Formaggl, Salami Piccante, Con Frutta of aq Prosciutto Funghi, per doos 4.33 Nó 3 halen, 2 betalen ■si"»!! 04 do >|aop 'siipaj 6uipa|>| '}se)iu[p!P3UI Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 28 juni a.s. Door Marije Randewijk 'Frisdranken, mensen, alleen fris dranken heb ik nog, maar gekoeld zijn ze niet meer'. De laatste sand wiches zijn zojuist verkocht en kroketten, frikadellen en friet kan hij zijn klanten voorlopig niet bie den. Hij heeft immers geen stroom, net als de rest van Mid den-Nederland. Al meer dan twee uur niet en het einde is nog niet in zicht. De stroomstoring heeft Hoog Ca- tharijne, het kloppend hart van treinreizend en winkelend Neder land, rond half elf volledig lam ge legd. Duizenden gestrande reizi gers zijn samengepakt in de im mense stationshal. Zo af en toe komt er nog een enkeling binnen stormen, onwetend en in de hoop zijn trein te halen. Gelukkig is er altijd wel een lotgenoot die hem van het slechte nieuws op de hoogte durft te stellen. Na een vloek volgt bijna altijd heel snel de berusting. Veel mensen wach ten op het station op betere tijden. Wie toch een poging wil wagen om op zijn of haar plaats van bestem ming te komen, dient verder te reizen per bus. Maar eigenlijk hebben de Nederlandse Spoorwe gen op deze druilerige maandag maar één advies 'reis niet met de trein'. PTT Telecom is solidair. Van hen komt hetzelfde, in kapi talistisch Nederland hoogst onge bruikelijke verzoek om de centra les te ontlasten: 'Bel niet'. Op het Jaarbeursplein, waar 35 bussen klaarstaan, hangt een bord met 'Utrecht fietsstad'. De ge strande reizigers kunnen er de hu mor niet van in zien. De NS-ers met gele hesjes worden bestookt met vragen, „Vanuit Amsterdam en Eindhoven komen nog meer bussen. Tenminste, dat hoop ik, maar zeker weten doe ik dat niet," vertelt een van de medewerkers. „Telefonisch contact met de bui tenwereld is van hieruit niet mo gelijk." Op het busstation is het, net als in de stationshal, een cha os. Voor de dagjesmensen loopt het bezoek aan het winkelhart van Nederland, Hoog Catharijne, eveneens op een desillusie uit. Voor half drie heeft alleen de V&D de deuren geopend. De noodag- gregaat kan er na jaren van inacti viteit eindelijk zijn geld opbren gen. De zee van licht die dat voortbrengt is in groot contrast met de kleinere winkels, waar hier Van onze verslaggeefster Rijen - De politie heeft gisteravond via opsporingsberichten geprobeerd achter de verblijfplaats te komen van de 58-jarige Juan Nuri. Deze man wordt ervan verdacht dat hij zijn 54-jari- ge ex-echtgenote Maja Goeijers afgelopen vrijdag in haar wo ning annex kapsalon aan de Wilhelminastraat in Rijen met en kele gerichte schoten van het leven heeft beroofd. Nuri is vrij dag volgens de politie 'door diverse mensen herkend'. Op de drie opsporingsberichten via de televisie waren gisteravond om half elf negen reacties binnen gekomen waarvan er vier 'serieus' werden genoemd. Het waren vol gens een woordvoerster van de politie vier meldingen van men sen 'uit de buurt, die de verdach te in de periode van vrijdag tot nu in de omgeving gezien hebben'. 'Maaj' wist volgens kennissen en familie dat ze vermoord zou wor den. Ze zou achttien jaar lang door haar ex-man met de dood bedreigd zijn. Een 'relatie', die om begrijpelijke redenen ano niem wenst te blijven, zei gisteren te weten dat 'veel mensen uit de omgeving van Maja zich momen teel niet veilig voelen'. De relatie: „We weten niet wat hij van plan is. Hij vermoordde eer der zijn broer en nu heeft hij op nieuw aangetoond dat hij gevaar lijk is. De man is hartstikke gek. Gek van jaloezie en vanuit dat ge voel tot alles in staat. Ik heb hem nooit anders gekend. Hij heeft Maja al vanaf het begin van hun relatie van alle kanten bedreigd." Volgens de kennis heeft Nuri ook familieleden (onder anderen kin deren, broers en zusters) van Ma ja met de dood bedreigd. Dat zou kunnen verklaren waarom giste ren een opvallend groot aantal politiewagens vanuit Rijen en Tilburg door de dorpen Gilze en Rijen reed. De politie wilde giste ren geen enkele reactie geven op vragen over de beveiliging van de familieleden van Maja Goeijers. De 58-jarige voortvluchtige ver dachte belde volgens getuigen op vrijdagochtend 20 juni om even na achten aan bij de woning van het slachtoffer. Toen ze open deed, richtte hij zijn dubbelloops wapen met afgezaagde loop op de vrouw en haalde de trekker over. Samen met een 55-jarige cliënte vluchtte Goeijers een kamer bin- Juan Nuri. nen. De schutter trapte echter de deur in. De twee vrouwen waren om zich te beschermen achter een stoel gekropen, maar ze konden geen kant meer op. Nuri zou tot enkele tientallen centimeters genaderd zijn en zijn ex-vrouw met een aantal gerichte schoten koelbloedig vermoord hebben. Al die tijd sprak hij geen woord. De 55-jarige vrouw raakte bij de schietpartij gewond, maar is in middels weer ontslagen uit het ziekenhuis. Na de aanslag vlucht te Nuri met een grijze Opel Ka- dett Hatchback met het kenteken KH-62-KZ. Deze wagen werd op de dag van de moord in Breda ge stolen. Juan Nuri is een man van Spaanse afkomst. Hij is ongeveer 1.70 meter lang, heeft een nor maal postuur en bruin-zwarte ogen. Zijn haar is grijzend en hij draagt een metalen bril. Tijdens de schietpartij in Rijen was Nuri gekleed in een lichtkleurig col bert. De politie adviseert mensen, die weten waar Nuri zich bevindt, contact met haar op te nemen 'en zelf geen actie richting de man te ondernemen'. BINNENLAND KORT KLM onder vuur in stralingsincident Rijswijk - De KLM doet pas morgen na afloop van een besloten hoorzitting van de Rijksverkeersinspectie (RVI) mededelingen over het stralingsincident op 2 mei tijdens een vlucht van Schip hol naar London. Zondag werd bekend dat mogelijk 115 passa giers hebben blootgestaan aan radioactieve straling van een technetiumgenerator.De Nederlandse luchtvaartautoriteiten verwijten de KLM nalatigheid en hebben Justitie ingeschakeld. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat overweegt een voor waardelijke intrekking van de vergunning voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Schadeclaims Securitel-arrest Den Haag - De ministers Wijers (Economische Zaken) en Sorg- drager (Justitie) hebben nog helemaal geen inzicht wat de om vang van de schadeclaims zal zijn als gevolg van het gewraakte Securitel-arrest. Dat blijkt uit de brief die Wijers gisteren, me de namens Sorgdrager, naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Wijers schrijft dat alleen bedrijven en personen die op basis van ongeldige wetten en regels belemmerd zijn in hun handel een kans maken op een schadeclaim. Mensen die strafrechtelijk zijn veroordeeld, hebben volgens de bewindsman geen recht op een schadevergoeding. De Grave voorkomt schommeling WAO Den Haag - Staatssecretaris De Grave van Sociale Zaken wil voorkomen dat zelfstandigen te maken krijgen met fors schom melende premies voor hun arbeidsongeschiktheidsverzekering. Bij een sterk wisselend inkomen mag bij de premieheffing wor den uitgegaan van het gemiddelde inkomen over drie aaneenge sloten jaren. Dat blijkt uit een aanpassingswet die de bewinds man gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. 'Hoop gloort voor legalisering softdrugs' Den Haag - Minister Sorgdrager van Justitie gelooft nog steeds in het op termijn legaliseren van softdrugs. „Er gloort hoop," zei de D66-bewindsvrouw gisteren tijdens overleg met de Tweede Kamer over de kabinetsnota 'Grenzen aan het gedogen'. Sorg drager wees in dat verband op uitlatingen van de nieuwe Fran se premier, de socialist Jospin. Die zei onlangs dat legalisering van softdrugs een optie is die bestudering verdient. „Dat is meer dan Chirac ooit heeft gezegd," aldus Sorgdrager. en daar een kaarsje is opgestoken. Ook de wandeling door het cen trum doet onwezenlijk aan. De stoplichten zijn buiten gebruik en gesloten rolluiken bepalen het beeld van de anders zo gezellige en drukke binnenstad. Ook hier heeft slechts een enkeling zijn deuren geopend. Bij bakkerij Bart is het een drukte van belang en bij de Rode Winkel passen de klanten de kleding in het donker. „Ach, met een beetje inventiviteit lossen we de problemen samen wel op," vindt de verkoopster. Ook in het Utrechtse stadhuis wordt er normaal gewerkt. Voor de lunch werden er zelfs 'gewoon' drie huwelijken voltrokken. „Nu, ja gewoon," reageert een ambte naar. „Weliswaar zonder licht en zonder geluidsinstallatie, maar de familieleden vormden een koortje en kaarsen deden de rest. En voor het ja-woord heb je nu eenmaal geen elektriciteit nodig." (ADVERTENTIE) Elke dag vers uit eigen banketbakkerij, a 28 cm /9.95 2.95 100 gram/2.50 1 kilo/11.50 250 gram/3.75 Zuid-Afrikaanse rode of witte wijn, 75 cl /7.95 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 28 juni 1997. Zo long de voorrond strekt.

de Stem | 1997 | | pagina 3