'De Blikweide wordt voorgetrokken' 5.312.313 Dorpsfeest weggedrukt door opening Huize Sandra Metaal-recyclingbedrijf uit Terneuzen klaagt over oneerlijke concurrentie Prolion gaat naar de Amsterdamse beurs 50% KOR W"? Uren vertraging door kinderziekten Investering van in totaal acht ton Underground-festival wil nieuwe richting in Expo over Breskens straks te zien in Japan POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM ZEELAND C3 antasy...Wij vrijen echt! st ook U voor Rendez-VoüsT" 688084 (ma-za va. 11.00u.) ossiers kking 0T0M WATERSCHAP HET VRIJE i/AN SLUIS (ENDMAKING 3 x plaatsen 2 x betalen Steenen Beer zet Zaamslag op z'n kop Waterschap De Drie Ambachten pakt gebied rond Axel aan Zwemvierdaagse bij De Otters Historische wandeling in Terneuzen Markt 12 Oostburg Aanzienlijke schade na aanrijding Dronken rijder Auto over de kop Stookolie Generator gestolen Auto tegen lichtmast Veel blikschade Snelheidscontrole Weer pech met veerboot Johan Friso Driewegen's foor weer zeer gezellig Graauw levert sterrit-punten in 1997 X 51 Privé i i i i DINSDAG 24 JUNI 1997 if i eid, eerlijkheid, hygiëne en discretie nu gevonden. U heeft ons nog niet idse pin-ups leggen U onze nog betere nouding uit, die vanaf heden de beste it. Speelhuislaan 60 076-5811733 na 21Saskia 22, Kim 22, Sylvia 24, Karin 32 Haagweg 456. 076-5309309 klantvriendelijkheid en de sfeervolle inze discr. villa waar U met uitsl. Ho», eerlijk kunt vertoeven. Tevens escort. verwent a t/m vr, Hollandse VOLSLANKE dame met sexy lingerie ma/di/do/vr. 076-5216400. t u ontv.in fer.7 dg.v. -5211197. ontv. U -341241 srstraat 17 j,- 2 sexy n lingerie, ia-zo. lax lief en i. t/m za i-540918. ROOSENDAAL strikt privé ma.t/m vrij., 12-22u. Tel! 0165-555968. Dame gevr. Roosendaal ....Pret in BEDi Sandra 25j. blond Dolly 2 lingerie0165-556410 Leuk HUISVROUWTJE ontvangt privë. Tel. 076-5138124. nw Silvia Aarciel 21 j 330253 PRIVË 99 Dominique bijz. knap stud. 22 j perf. fig., zongebr. tintje ontv. U privë in super sexy lingerie,. Nw. Stacey D cup 19 j. ma-vrij 11-22. Hyg. zr.discr.ingang. Tel. 076-5221051. D, 3 sexy 100,- 69 383850. vies van Uw 15-556345. (KING bitumdak tegelwerk, Iderwerk. 53581. Uitlaten onbetwist de uitlaatspecialist. Tel: 0165-549860 Maak een extra reclame met een Kleintje Het helpt. bestuur van het waterschap Het Vrije ikend dat de algemene vergadering van i op 19 juni 1997 de Omslagverordening t Vrije van Sluis 1994 heeft gewijzigd (6e ing van de Omslagverordening betreft de i het tariefomslag gebouwd voor het jaar >lg van de (her)taxaties in het kader van rring onroerende zaken, edt in werking met ingang van de .eerste i deze bekendmaking, met dien verstande i van ingang van de heffing is bepaald op de aangepaste verordening liggen vanaf gedurende twaalf weken voor eenieder ter secretarie van het waterschap (Afdeling srijstraat 18 te Oostburg, elke werkdag tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 is tegen betaling van kosten een exem- besluit of de (gewijzigde) verordening juni 1997. lestuur voornoemd, nders, dijkgraaf. :on, secretaris. r kunt u bellen: 076-5.312.313 of faxen: Als u uw tekst 3 x binnen 7 dagen ongewijzigd laat plaatsen hoeft u slechts 2 advertenties te betalen. Als er in deze serie een zaterdag voorkomt, wordt die in ieder geval berekend. gels. Prijs incl. BTW voor plaatsing op zaterdag Tariefgroep 1 Tariefgroep 2 Tariefgroep 3_ 10.26 13.68 20.4_8_ 13.68 18.24 27.3J__ 17.10 22.80 34.13_ 20.52 27.35 40.96_ 23.93 ƒ31.91 fA7.79__ 27.35 36.47 54.6_1__ 30.77 41.03 61.44__ 34.19 45.59 68.27_ Brieven onder nummer 14.70 Tel.nr Stuur mij een rekening I0225, 4800 VB Breda, ien postzegel nodig). HERPLAATSINGSGARANTIE! dan kunt u ons bellen voor een GRATIS herpla^n^ Van onze verslaggever Terneuzen - Metaal-recyclingbedrijf gZV in Terneuzen wil onder dezelfde condities en voorwaarden als bewoners van woonwagencentrum De Blikweide in Sluiskil overgebracht worden naar een compleet ingericht bedrijfsterrein. Indien dit niet mogelijk is en dit ge beurt op onzakelijke gronden, zullen wij de door ons geleden schade gaan verha len," schrijft directeur D. van den Ber- jen in een brief aan Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. In zijn brief doet Van den Berge zijn beklag over het feit dat volgens hem milieuvoorschriften voor metaalhandelaars op woonwagenkam pen minder streng worden toegepast dan bij zijn eigen bedrijf. „Aan ons bedrijf worden allerlei eisen gesteld op het mi lieugebied. Wij zien echter dat deze re gels door diverse kampbewoners worden overtreden. Wij dienen allerlei kosten te maken om ons aan de voorschriften te houden, wat voor hen niet het geval is." Volgens Van den Berge brengt dat con currentievervalsing met zich mee. GS verwijzen Van den Berge voor een eventuele deelname in het verplaatsings project naar het college van burgemees ter en wethouders van Terneuzen. Er wordt op gewezen dat sinds 1994 al op drie woonwagencentra in Zeeland (Hulst, Vlissingen en Goes) sanerings maatregelen zijn genomen. Een werk groep is nu bezig met voorbereidingen om ook de vierde locatie, woonwagen centrum De Blikweide in Sluiskil, te sa neren. „Naast de verhuizing van de woonwa gens naar nieuwe ingerichte woonloca ties, zullen de op dit woonwagencentrum plaatsvindende werkzaamheden ver plaatst worden naar bedrijfsterreinen waarvoor een milieuvergunning zal wor den afgegeven." Het streven is nog dit jaar de activiteiten op het woonwagen centrum te doen beëindigen, laten GS in hun antwoord aan Van den Berge weten. Een woordvoerder van de gemeente Ter- neuzen zei gisteren dat er onderhande lingen zijn met de kampbewoners over de voorwaarden zich elders bedrijfsma tig te vestigen. „Gedacht wordt aan een bedrijventerrein waar men grond tegen een prijs van 5,80 gulden per vierkante meter (excl. btw) per jaar kan huren. De ze regeling geldt uitsluitend voor woon wagenbewoners en niet voor anderen. Daarover is al contact met de heer Van den Berge geweest," zo werd gezegd. Van onze correspondent Zaamslag - De festiviteiten rond de opening van het winkel centrum Steenen Beer op 5 en 6 september vallen gelijk met het dorpsfeest Zaamslag. Dit is het organiserend comité van het Dorpsfeest in het verkeerde keelgat geschoten. Men is des dui vels en verwacht minder bezoekers en een forse financiële te genvaller. „Grote broer Terneuzen drukt het ldeine Zaamslag hiermee met zijn rug tegen de muur," zegt C. de Pooter. „Wij moesten uit de media vernemen dat het feestje van een ton in Terneuzen, op acht kilometer hemelsbreed, gelijk valt met ons dorpsfeest." De Pooter is woedend. „Al twin tig jaar wordt het dorpsfeest ge houden in het eerste weekend in september. Dat weten ze op de gemeente dondersgoed. Wij wer ken met vrijwilliggers en moeten elke cent bij elkaar schrappen. We hebben al verplichtingen aangegaan die niet ongedaan ge maakt kunnen worden, zoals de komst van de truck van Radio 10 Gold op de zaterdag. Er kan wat ons betreft absoluut niet meer ge schoven worden." Geen overleg Het steekt de evenementencom- missie Zaamslag des te meer om dat er vooraf geen overleg ge weest is. „Wethouder K. van der Hoofd heeft in een commissiever- op donderdag 12 juni dat er ambtelijk overleg t is. Dit is gebeurd, nadat wij het nieuws uit de media ge hoord hebben. We hebben gelijk een brief op poten gestuurd." De druppel die de emmer deed over lopen in Zaamslag was de brief van de evenementen-commissie De Vliegende Hollander uit Ter- neuzen aan de plaatselijke vere ningen met de vraag of ze een gratis kraam wilden bezetten op zaterdag 6 september in Terneu zen. De brief was ondertekend door burgemeester R. Barbé en loco-secretaris Th. Reijns. Rommelmarkt „Wij hebben op de zaterdag ook altijd een verenigingmarkt en een rommelmarkt. Bij ons moeten de verenigingen betalen voor een kraam. Op deze concurrentie hadden we niet gerekend. Alle activiteiten van ons hebben hier onder te leiden. Dit kan nog jaren doorwerken, zowel naar vrijwil ligers toe als naar de attracties die we gecontracteerd hebben," aldus R. Scheele. Hij wordt bijge vallen door het commissielid E. Kempe. „Op die manier komen we nog in de rode cijfers." Morgen mag wethouder K.van der Hoofd spitsroede lopen in het dorpshuis in Zaamslag. Hij mag dan aan het contactorgaan en de evenementen commissie Zaam slag uitleggen waarom het feest rond de opening van Steenen Beer juist in dat weekend moet plaatsvinden. Van onze verslaggeefster Cadzand - Prolion, de producent van melkrobotten met vesti- I gingen in Cadzand en Vijfhuizen, gaat naar de Amsterdamse beurs. Het bedrijf krijgt op 1 juli notering op de Nieuwe Markt, destartersbeurs van de effectenbeurs in de hoofdstad. Veel kansen, maar ook veel risi co's. Dat is de boodschap voor beleggers, die voor een prijs tus sen de vijfentwintig en achten twintig gulden per aandeel in schrijven op de uitgifte van nieu we aandelen van Prolion. Prolion houdt zich in hoofdzaak «ezig met de verkoop van auto- matische-melksystemen. Het Saatom boxen die de koe zelf op dekt en waar een robot de spe ten van het dier aansluit. Het systeem verzamelt ook gegevens ■an de koe en analyseert de melk. bordelen zijn volgens Prolion I ®er melk per koe. Er zijn min- I ™r koeien nodig voor eenzelfde Productie waardoor er minder Best per kilo melk ontstaat. I Door de concentratie in de melk- I veehouderij ziet directievoorzit- I ®P. Oosterling grote kansen. De taalgroep is met name Europa, l-bord-Amerika en Japan. Vol- I 8®s Oosterling is de concurren- I e (nog) gering. Prolion denkt I *ndelijk voor de sleutelgebie- i aan een marktaandeel van big procent. „e risico's zijn echter ook duide- Het valt niet te voorspellen snel de markt de robots I aaepteert en hoe snel de concur- I pi?Ie toeneenit. Verder zijn er de J "tegels en het optreden van I '«en zoals BSE. De directie I "tekent verder het gevaar van leningen tussen de groei en de kan er worden ingeschreven op 600.000 aandelen van het bedrijf. Het gaat om nieuw kapitaal (15 miljoen gulden), bestemd voor een versnelde ontwikkeling. De helft van de aandelen is voor par ticulieren. Een afvaardiging van Prolion Cadzand geeft vanavond in het kantoor van de Rabobank in Oostburg uitleg over de beursno tering van de melkrobotten-pro- ducent. De presentatie begint om 20.00 uur. Bij Prolion Cadzand werken ongeveer 25 mensen. In dit kanaaltje naar Hulst, nabij de Eerste Verkorting, komt een pompinstallatie voor het ver hogen van het peil in het gebied tussen de Langeweg en het zijkanaal. foto camiie schelstraete Van onze verslaggever Axel - Waterschap De Drie Ambachten wil het waterpeil in het ruilverkavelingsgebied Axel verhogen. Daartoe vraagt het dagelijks bestuur 3,5 ton krediet aan de algemene ver gadering. Voor de realisering van een hoger waterpeil zijn stuwen, een opmaalinstallatie en een wateraan- voersloot nodig. Het gaat om twee stuwen in de Capellepolder, bij de twee duikers die uitmonden naar de Zaamslagpolder. In de Catharinapolder bij de uitmonding naar de Beoosten-Blij-Benoor- denpolder moet een nieuwe beweegbare stuw ko men. In het zijkanaal Axel/Hulst nabij de Eerste Verkorting is een pompinstallatie nodig voor het verhogen van het peil in het gebied tussen de Lan geweg en het zijkanaal. Tenslotte voorziet het karwei in de verruiming van de bestaande weg sloot langs de Eerste Verkorting tot aan de Lan geweg. Het werk kan al op korte termijn van start gaan, aldus het dagelijks waterschapsbestuur. De kosten zijn geraamd op 800.000 gulden. Het mi nisterie van Landbouw subsidieert een deel. De uiteindelijk voor het schap te financieren kosten bedragen 355.000 gulden. De algemene vergadering van De Drie Ambach ten doet donderdag een uitspraak over het plan. De vergadering begint om 14.00 uur en vindt plaats in De Halle in Axel. Axel - De Axelse zwemvereni ging De Otters houdt van 7 tot en met 11 juli de jaarlijkse zwemvierdaagse in het zwem bad 't Plaatje. De vereniging neemt daarmee deel aan het nationaal evenement dat dit jaar voor de 28ste keer plaats vindt. De nationale zwemvierdaagse is dit jaar verbonden aan de actie 'Maak een plons voor het Ronald McDonald-kinderfonds' Dit kinderfonds realiseert in de directe nabijheid van ziekenhui zen verblijven voor ouders van langdurig zieke kinderen, waar door het gezinsleven door kan gaan. Zwemmers in de vierdaagse beta len vijf gulden voor een deelne merskaart, die tevens sponsor kaart voor het kinderfonds is. Deelnemers kunnen zich laten sponsoren door bijvoorbeeld fa milie en kennissen. In Axel sluit schoonspring-groep Hieronymus uit Roosendaal op de laatste dag, 11 juli, vanaf 19.00 uur het evenement af. Na de de monstratie is de uitreiking van oorkondes en medailles. In de middag, rond 15.45 uur, worden bovendien de jongste en de oud ste deelnemer in het bloemetjes gezet. Van onze verslaggever Terneuzen - In Terneuzen wordt iedere laatste zaterdag van de maanden juni, juli en augustus door de VW een historische wandeling gehouden. Deze tocht voert door het oudste deel van de Scheldestad. Zo wandelen de belangstellenden door het Tuinpad, langs het schoolmuseum en nemen ze een kijkje in de waterreservoirs van de 'bomvrije-kazerne'. De wan deling gebeurt onder leiding van een deskundige gids. De kosten voor deze wandeling zijn 7,50 gulden per persoon. Dat is inclu sief routebeschrijving, bezoek aan het schoolmuseum, bezoek aan de waterreservoirs en de gids. De historische wandeling start 's morgens om 10.00 uur vanaf het VW-kantoor aan de Markt. Vol gens de VW is reserveren wense lijk. Groepen die deze wandeling willen maken op een ander tijd stip kunnen voor een afspraak contact opnemen met de VW- Terneuzen. Van onze correspondent Terneuzen - Het negende Un derground-festival van de Ha- hamandad-foundation, dat zaterdag in de Triangel in sa menwerking met Kalashnikov (ADVERTENTIE) 4 waarmee de organisatie |®ch ontwikkelt. I "Par denkt Prolion 23 syste- |i®'e verkopen en volgend jaar 1,'q. onbbele. De omzet gaat in I van 9 miljoen naar 18 |Joen-Na een verlies van f 0,7 |J0en bi 1996 moet er dit jaar wmst zijn van 1,2 miljoen. week (tot en met 30 juni) Alles moet weg! Waanzinnig hoge kortingen op alle dames-, heren-, kinder- en sportschoenen. OP OP. Wees er dus snel bij. werd gehouden, gooit het vol gend jaar over een ander boeg. Onder de naam Hexable Workforce gaat de organisatie het meer zoeken in het occul te. Noise-festivals hebben het wel gehad. In de begin jaren kende het Underground-festival in Ter- neuzen een grote opkomst. Ook vanuit het buitenland waar men nog nooit van noise-festivals had gehoord. Nu ook daar experi mentele muziek gemaakt wordt, taant de publieke belangstelling in Terneuzen. Momenteel gaat de belangstelling van de jeugd meer uit naar magie. Leo van de Velde: „De stichting heeft niet voldoende geld om gro te namen naar hier te halen. Daardoor missen we de interna tionale belangstelling vanuit Duitsland en België. Ik heb negen jaar in mijn eentje de stichting draaiende gehouden. Nu is de tijd gekomen om een nieuwe opzet te kiezen. Ik wil een team bij elkaar proberen te krijgen en hiermee volgend jaar een geluidsdrager op de markt brengen van plaatse lijke bands." 's Middags viel de belangstelling voor het Underground-festival zwaar tegen. Tegen de avond be gon het drukker te worden, op momenten waarop Opelsuzuki gabber-muziek de zaal instrooit of dj William het podium betreed. Van onze correspondent Breskens - Eind dit jaar is in het Japanse Yamada een ten toonstelling te zien over de geschiedenis van de vissers plaats Breskens. De tentoonstelling in het Verre Oosten wordt georganiseerd door het Visserijmuseum. De Japanse stad heeft 'iets' met Breskens. Ruim 350 jaar gele den belandde het VOC-schip De Breskens op zijn zoektocht naar de goud- en zilvereilan den in Yamada, en dat was in feite pas het tweede contact dat de Japanners met her Westen hadden. Met verstrekkende ge volgen, want de eeuwen daarna was er een levendige handel tussen Nederland en Japan. Twee jaar geleden bezocht een afvaardiging uit Yamada het Visserijmuseum. Bij die gele genheid werd de geschiedenis weer opgehaald en gaven de Japanners te kennen dat ze best wel eens een tentoonstel ling over Breskens wilden. „Vanaf de prehistorie tot het heden," zegt museum-eonser- vator Els Clement, die nauw samenwerkt met de provinciaal museumconsulent. „Ze waren bijzonder geïnteresseerd in die mammoeten. Verder laten we de geschiedenis zien vanaf 1400 tot het heden aan de hand van verschillende modellen en voorwerpen. Uiteraard ook met visserskleding en een film. Het zal verlopen zoals het tijdpad op dit moment in het museum is aangebracht." Alleen het be nodigde geld zou nog een strui kelblok kunnen zijn voor het stukje Breskenspromotie in Ja pan, want beide partijen zijn het niet geheel eens over wie wat betaalt. Clement heeft in middels vernomen dat de ge meente Oostburg wel een fi nancieel steentje wil bijdragen. De Japanse belangstelling voor Breskens en het geluiknamige VOC-schip moge ook blijken uit het feit dat plaatsvervan gend ambassadeur Neki van Japan in Breskens aanwezig was tijdens de herdenking van de zeeslag bij Schoneveld. Hij ontving bij die gelegenheid in de Samen Op Weg kerk het eer ste exemplaar van het boek 'VOC op zoek naar goud en zil vereilanden', geschreven door dr. P. Vonk over de tocht van De Breskens naar Yamada. In zijn dankwoord zei Neki te hopen dat de komende 400 jaar nog veel sprake kan zijn van vriendschap en samenwerking tussen beide plaatsen. Hulst - Een 43-jarige automo bilist uit Antwerpen reed afge lopen zondagmiddag op de In dustrieweg achteruit en knalde op de auto van een 80-jarige autobestuurster uit St.-Jan- steen. Aan beide auto's ont stond aanzienlijke schade. Breskens - Een 29-jarige auto mobilist uit Breskens is in de nacht van zondag op maandag op de Dorpsstraat aangehou den met een alcoholpromillage van 1,3. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een rijver bod van zes uur. Sluiskil - Een 26-jarige Axelse autobestuurster verloor gister ochtend op de Oostkade de macht over het stuur en raakte in de berm. Ze sloeg enkele ma len over de kop en kwam uit eindelijk in de sloot tot stil stand. De auto raakte volledig vernield. De bestuurster kwam met de schrik vrij. Borssele - De gezagvoerder van het schip Cap. Changuinola moest afgelopen zondag een bekeuring van 2500 gulden be talen in verband met een lozing van 150 liter stookolie in de Bijleveldhaven. De lozing was het gevolg van een defect aan een afsluiter. Koewacht - Vanaf een bedrijf sterrein aan de Hazelarenstraat is het afgelopen weekeinde een generator ter waarde van 25.000 gulden van een Terneu- zens bedrijf gestolen. Hulst - Een 32-jarige autobe stuurder uit Axel is gisteroch tend op de Zandstraat tegen een lichtmast gebotst. Hij was de macht over het stuur verlo ren. De schade aan de auto was groot. De bestuurder bleef on gedeerd. Terneuzen - Een 30-jarige au tobestuurster uit Terneuzen maakte gisterochtend op de kruising van de Willem Andriessenlaan met de Bach- laan een voorrangsfout. Daar door knalde ze tegen de auto van een 34-jarige plaatsgenote. Aanzienlijke blikschade was het gevolg. Hulst - Bij een radarcontrole op de Zoetevaart zijn gisteren 64 automobilisten bekeurd. De hoogste overschrijding van de maximumsnelheid was 28 kilo meter per uur. Terneuzen UITVOERING - Gymnastiek vereniging E.M.M. uit Terneu zen geeft zaterdag 28 een gala voorstelling in sporthal 't Zwaantje aan de Alvarezlaan in Terneuzen. Deze voorstelling heeft als thema 'Hollywood' en alle groepen van E.M.M doen eraan mee. Een programma blad, tevens toegangsbewijs, is vanaf 10.00 uur te koop in de hal van 't Zwaantje en tevens voor aanvang van de voorstel ling. Die duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Volwassenen betalen vijf gulden, kinderen tot en met 12 jaar een rijksdaalder. Van onze verslaggeefster Breskens - 'Kinderziekten' noemt de PSD het. De Prins Johan Friso is gezien de technische storingen van de laatste weken nog lang niet volwassen. Gisteren lag het veer tussen Vlissingen en Breskens opnieuw uren stil. De veerboot kwam drie weken geleden in de vaart en sindsdien is het schip regelmatig getroffen door technische storingen. Ook gisteren was het weer raak. Door een probleem met de voortstu wing van de boot, moest de Johan Friso 's ochtends tijdelijk uit de vaart. Gevolg: urenlange wacht tijden voor met name het vracht verkeer en personenauto's. Het vaarschema liep flinke ver traging op en het duurde een paar uur voordat de infoborden van de PSD weer 'afvaart normaal' aan- Van onze correspondent Driewegen - Driewegen's foor, in het gelijknamige gehucht bij Biervliet, was ondanks de slechte weersomstandigheden zeer gezellig. De organisato ren, die dit evenement voor de vierde maal hadden samenge steld, moesten door het slech te weer wel improviseren en de programma-onderdelen in de tent laten afwerken. Dit zorgde voor een prima sfeer in de tent, die goed gevuld was en waarin het bier rijkelijk vloeide. De spelletjes zoals onder andere spijkerslaan, worst-kappen, maar ook flessentrekken en vork- hangen vielen bij het publiek goed in de smaak. Enkele pro gramma-onderdelen zoals de ga- zonmaaierpull en het touwtrek ken konden tussen de buien door buiten worden afgewerkt. De touwtrekwedstrijd, waaraan door vier ploegen werd deelgeno men, werd gewonnen door de Weststraat met op de tweede plaats Driewegen. Bij de gazon- maaierpull werden wel twee manches afgewerkt, maar door een plensbui kon de finale niet meer doorgaan. Het vorkhangen in de tent werd gewonnen door Jan Dekker. „Het was erg slecht weer, maar door het programma grotendeels in de tent te laten doorgaan, werd het nog erg gezellig. Ook het ringrijden met sjezen is gewoon door blijven gaan. We komen misschien net uit de kosten. We hopen namelijk volgend jaar bij het eerste lustrum van de foor speelwerktuigen op het veld te plaatsen, waar de jeugd dan kan spelen," aldus Ronald Lippens van de Stichting Buurtcomité Driewegen. gaven. Een woordvoerder van de PSD noemt de storingen van de boot 'erg lastig'. „Vorige week hebben we vier technische pro blemen gehad en deze week be gon dus ook niet goed. Zie het maar als kinderziekten, het is een nieuw schip en dan kan dit ge beuren. Het zijn gelukkig geen ernstige problemen, binnen een paar um: zijn ze meestal opge lost." Niet alleen de Johan Friso had maandag problemen, ook de brug bij Breskens was tijdelijk defect. Maar dit probleem was zo snel verholpen dat het vaarschema niet in de knel kwam. De Johan Friso wordt achtervolgd door pech. Het schip is nu nog maar enkele dagen in de vaart nadat het vorig weekend flink wat ave rij opliep toen het schip door een stuurfout tegen de fuikwand voer. Een flink gat in de boot was het gevolg. Van onze correspondent Nieuwvliet - In de Zeeuws- Vlaamse Sterrittencompeti- tie moest leider WTC Graauw puntjes inleveren. De Oost-Zeeuws-Vlamingen kwamen in de Pannenschuur sterrit, de achtste van het achttien ritten tellende cir cuit, niet verder dan een vier de plaats. De schade ten opzichte van de grootste concurrent, TC Axel, bleef echter beperkt tot negen punten zodat de voor sprong nog riant is. De winst was voor De Wielertoerist en voor het opnieuw verrassen de TC Westdorpe. In de kan tine van het organiserende RTC Pannenschuur kwamen 161 deelnemers afstempelen. Exact twintig minder dan het record wat op 28 mei in Wa tervliet werd genoteerd. Mor gen zit de Wielertoerist ach ter de regietafel. Deelnemers kunnen dan afstempelen tus sen 18.30 en 20.30 uur in café De Tol, op de grens tussen Eede en Belgisch Middel burg. Stand na 8 ritten: 1. WTC Graauw 646.48 ptn, 2. TC Axel 547.54, 3. TC Westdorpe 526.90, 4. Wielertoerist 470.87, 5. TC HAS 463.73, 6. RTC Delta 404.87, 7. Freewheel'79 379.88, 8. TC Breskens 318.05, 9. Een dracht Melle (Belgie) 212.30, 10. TIO (Oostburg) 211.04.

de Stem | 1997 | | pagina 13