Aangepast sporten komt in gedrang Nieuwsgierige sportfanaat Midzomernacht aan het Perenboomsgat POLITIE RAPPORT 'Spoedeisende hulp in Terneuzen realiseren' Bezwaren tegen locatie camping Bonte Hoeve pESTEM ZEELAND C3 Geen vervoer door geldgebrek Feesten van de bïaoneblussers Aardenburger krijgt werkstraf Ivoor aftuigen [van zijn vriendin I Middelburg - Normaal ge- Isproken is de 33-jarige W. B. [uit Aardenburg een beminne- mens. Behalve dan die lucht van 25 op 26 mei 1996, I 'oen hij zijn vriendin volledig Hard leven Nieuwsgierig Andere sfeer Schapen scheren op kinderboerdij Snelheidsovertreders Wiet Maaier foetsie EXAMENS Dienstverlening voor ontucht 1997 ZATERDAG 21 JUNI 1997 I medewerker m/v ergen op Zoom. Ie gaat je lefonische acquisitie, de administratie van contacten met klanten. Je bent minimaal 2 jaar ervaring in een e op mbo/hbo werk- en denkniveau, an met goede toekomstperspectieven, op Zoom, Mariska Schoen, Parade 4. r m/v le kunststofverwerkingsbranche. iding en ervaring is hiervoor niet onde dosis doorzettingsvermogen en t vak lamineren leren? Dan is dit je iergen op Zoom, Peter Sinke, Parade 4. ïulpkracht m/v de omgeving van Bergen op Zoom. Een n metaal achtergrond is vereist. Enige (C02) is een pré en van een tekening een must. Ben jij de ijzervreter die we op Zoom, Peter Sinke, Parade 4. edewerkers m/v jven in de omgeving van Steenbergen, d, voor langere tijd beschikbaar en woon if ben je in het bezit van eigen vervoer? in! n op Zoom, Carlinda Meulblok, Parade 4. ers Rabobank m/v jingen in Bergen op Zoom. We hebben s cliëntadviseur en medewerker eschikbaar. Heb jij een mbo denk- en bobank-ervaring? Kom gerust eens langs ren. i op Zoom, Mariska Schoen, Parade 4. /receptioniste m/v relaties in Breda en omstreken. :n bestaan uit het aannemen van de ontvangen en lichte administratieve beschikt over een goede telefoonstem, atief en je hebt enige werkervaring in een Het gaat om een fulltime functie. a, Angelique van Bakel, Boschstraat 18-20. ;se m/v n Raamsdonksveer dat bedrijfstrainingen secretaresse voor ongeveer vier trainers, gende werkzaamheden verricht; het agenda, verzorgen van de uitwerken van trainingsmaterialen, jestellijsten, boeken van lokaties, kortom itfunctie". Heb jij een afgeronde eiding, ben je klantgericht en heb je ice? Dan zijn wij op zoek naar jou! ogelijk contact met ons op. la, Liesbeth Boorsma, Boschstraat 18-20. r m/v in Breda dat zich specialiseert in atie en interieurbouw. Je gaat op basis van liste offertes uitbrengen, de juiste kostprijs vaststellen, zelfstandig het inkoopbeleid raad materialen beheren en de n maken. Denk je dat jij de persoon bent Bel ons. *da, Liesbeth Boorsma, Boschstraat 18-20. 'chauffeur m/v drijven in Roosendaal en omgeving. Een >f gelijkwaardig of veel ervaring met een :ist. Ben jij een gediplomeerd heftruck- n heftrucker met ruime ervaring die een orstaan? Reageer dan snel! osendaal, Milou van Poll of Willem Greven, aat 1. m/v vacatures in de richtingen werktuig- lektro en elektronica. Zowel schoolverlaters ;t ervaring kunnen reageren. Kom langs om len te bespreken. Info: Adecco Roosendaal, Dr. van Dregtstraat 1 eoperators m/v in de Kanaalzone hebben wij regelmatig dige krachten. Een afgeronde lts-/mts- reist. Tevens heb je een goed technisch voor het bedienen van diverse machines, se in deze uitdagende baan? Neem dan ns op. rneuzen, Jean-Paul Korstanje, Noord straat 93. bewerkers m/v elaties. Ie gaat je voornamelijk bezighouden instructiewerk. Ben jij gemotiveerd en niet inden uit de mouwen te steken? Informeer ad naar deze aantrekkelijke jobs. Het gaat om >r langere duur. 2rneuzen, Jean-Paul Korstanje, Noordstraat 93. nt/analistm/v ebben wij werk voor mlo-ers en hlo-ers met deerrichtingen en enige werkervaring. Ook ;rs met een stage-ervaring kunnen altijd erneuzen, Sheila van Troost, Noordstraat 93. Goes - Het aangepast vervoer van Zeeuwse sporters met een li chamelijke- of verstandelijke handicap naar sportaccommoda- lies dreigt te stranden op geldgebrek. Een aantal Zeeuwse ge- aeenten heeft voor dit project van de Zeeuwse stichting voor Gehandicaptenbeleid geen of onvoldoende subsidie over. Het project heeft een landelijke voortrekkersrol. Vervoer aangepast sporten staat il valt met de financiële mede werking van alle Zeeuwse ge meenten," waarschuwt de stich- ui een notitie. Het project I loopt inmiddels enkele jaren en aanvankelijk betaalden alle ge meenten hun bijdrage, qua om- tang afhankelijk van het aantal inwoners dat van het vervoer ge- Sruik maakt. Maar inmiddels heeft een aantal gemeenten, waaronder Oostburg en Terneu- kn, de subsidie geschrapt of ver minderd. De stichting berekent dertien cent per kilometer per ge bruiker. Maar gemeenten voeren ils argument aan dat vervoer in I set kader van de Wet Vervoer Gehandicapten (WVG) een vol waardig alternatief biedt. Be- waarschriften van de Stichting Schoondijke - In Schoondijke nnden vandaag de Maoneblus- iersfeesten plaats. De feesten zijn jaarlijks initiatief van de I plaatselijke middenstandsvereni- I ging DES. Thema van de dag is Amerika. Er Ier meer country western- I muziek en squaredance. Op het I Dorpsplein is een indianenfeest I met pijl-en-boogschietwedstrij- Voorts zijn er Amerikaanse I motors en auto's te bezichtigen. De muziekvereniging OKK speelt n 11.00 en 12.00 uur tussen idrijven door. Het programma verder meldt is, braderie en rommel- ;t. De feesten beginnen al om |1.00 uur en eindigen omstreeks I uur. Vanaf 21.00 uur is er I kermisbal in zaal Wijffels. ■Deze week moest hij zich daar- ltoor verantwoorden en zat hij ■deemoedig in het beklaagden bankje van de rechtbank in Mid- ■delburg. ■Ik heb het gedaan, maar dat was likniet," prevelde hij. „Ik kan nog feeds niet begrijpen dat ik zo te keer ben gegaan." Kndus wilde hij ook de foto's niet Pen die na de aframmeling van Pjn vriendin waren gemaakt. Het ■gebeurde allemaal nadat B. en pijn vriendin naar een feestje wa- |iengeweest. Een zeer dronken B. Wt niet meer hoe hij was thuis lat flexibele instelling. Creativiteit, ent o siasme en overredingskracht zijneeB pré. fooi kandidaten zonder relevante en» ring heeft het geen zin te reflecteren Het aanbod Er wordt een zelfstandige funktie g den met veel verantwoordelijkheid ness een sterk groeiende organisaM' Goede primaire en secundaire arbei voorwaarden behoren tot het contra lator Wanneer a geïnteresseerd bent en^ tuigd van kwaliteiten, 14 jagen uw sollicitatiebrief sturen naar: Bouwmaatschappij Bakker-Bennebroek BV t.a.v. dhr. Ir. R.P. Teunisse Postbus 163, 4700 AD Roosem ««omen. Pjs vriendin, lijdend aan hyste- lr«he aanvallen vanwege een Verstoorde hormonenhuishou- N, maakte enkele krenkende en bij B. ging 'het eg en stompte haar in het zicht met als resultaat enkele ©broken tanden, een oogkas- sctuur, gebroken neusbeen en i fractuur van de linkerkaak. 1 na de aframmeling ging het uiteen en B. verhuisde naar /rneuzen. Het stel is inmiddels feerbij elkaar en werkt hard aan «relatie. peel erg als je zo tekeer gaat te re vrouw of je partner," zei 'er van justitie mr. D. Veu- ink. 2eher als je weet dat je ttft6en ^ePaa^ ziektebeeld e's'e 240 uur dienstverlening maanden voorwaardelijke f- Overigens merkte mr. t7ln't daarbij op, dat 'volgens oekje' B. recht had op twaalf panden cel. ■H-KleinHesselink, de raads- Van B., vond het best verde- kunt u bi" aar dat het hier een privé- Voor eventuele vragen kunt u bellen: 0165 - 54 09 20 "gelegenheid betrof waar de zeer terughoudend zou 'frheid «den zijn. j?r meende hij dat de opzet /minst bewezen was. Immers, as zo dronken als een wiel, met wat-ie deed 'en iemand met weet wat hij doet, kan het met met opzet doen'. voor Gehandicaptenbeleid heb ben daar geen verandering ge bracht. Uit de notitie blijkt dat veel spor ters met een lichamelijke- of ver standelijke handicap van het spe ciaal vervoer gebruik maken. Se dert de start van het project in 1988 is het gebruik meer dan ver dubbeld. Vorig jaar ging het over heel Zeeland om 2476 sporters, onder te verdelen in bijna dui zend ritten met een totaal van een kleine 60.000 kilometer. In Zeeuws-Vlaanderen maken ruim 800 sporters van het aangepast vervoer gebruik. Die ritten wor den overigens grotendeels gere den met vrijwilligers achter het stuur. Tot nu legt de Stichting voor Ge handicaptenbeleid de tekorten bij, maar uit de notitie blijkt dat de stichting dit niet kan volhou den. „Wanneer er onvoldoende geld beschikbaar is, is het onmo gelijk om het project op de huidi ge voet voort te zetten," luidt de conclusie. Als eventuele oplossing van het probleem oppert de stichting - naast gemeentelijke subsidie - het plan om het vervoer over te hevelen naar de provincie. Daar over moet in de komende maan den een besluit worden genomen. Gebeurt er niets, dan zal de stich ting het vervoer met ingang van 1998 stoppen. Anthony van Assche (midden) kijkt even in de enveloppe, die hij zojuist van wethouder Marquinie heeft gekregen. Zijn familie krijgt een bos bloemen van de wethouder. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Sas van Gent - In Sas van Gent zijn gis teravond de plaatselijke sporters gehul digd die vorig jaar prestaties van for maat hebben geleverd. Het gaat om totaal 62 sporters die indivi dueel of in teamverband hebben gepresteerd op regionaal, provinciaal, landelijk of inter nationaal niveau. De huldiging vond plaats in de feesttent op het Keizer Karelplein, dit in verband met de viering van het 450-jarig bestaan van Sas van Gent. De sporters of sportclubs die in de schijn werper werden gezet zijn: Joyce Sandrini, Denise d'hondt, Tessa Lammens, Manolito Velasco, Bob Langerak en Anthony van As sche van de gymnastiekvereniging Thor; E. van Hoecke, I. de Reu en N. Willeboordse van de Vereniging van Sasse Vogelvrienden; Pascal Vernaeve en J. Goethals van zwem- club Koewacht; Bowlvereniging Sas van Gent; het combinatieteam C-junioren van de voetbalverenigingen Corn Boys en RIA; In geborg Francke van de Meetjeslandse Zwemvereniging; Volleybalvereniging Sa- vok; Wendeline Velgersdijk en Tim Roeb van de Sasse zwem- en poloclub De Bruinvis en de schaakvereniging Het Witte Paard. Perenboomsgat bij Koewacht. Door Luciën Calle EEN MOMENT om altijd weer even heel bewust bij stil te staan is de midzomernacht. De langste dag en tegelijk de kortste nacht van het jaar. In het voorjaar worden de avonden steeds lan ger tot de midzomernacht, daar na worden ze weer korter. Een hele omslag in de natuur dus. Wat is er dan mooier dan op een van deze avonden, het hoeft niet per se precies vandaag, 21 juni, te zijn, een prachtige plek uit te zoeken om daar dan met volle teugér van te genieten. Voor de ze avond kiezen we een oud en onverhard grensweggetje langs de Perenboomsgat bij Koe wacht. Als we hier aankomen is het nog vroeg in de avond. De zon schijnt nog behoorlijk fel. We zitten tussen het hoog opstaande gras, op een dijk tegen een po pulier. Precies op de grens. We zitten met de rug tegen België, zo gezegd. Recht voor ons ligt het Perenboomsgat, een kreek omzoomd met rietkragen en en kele akkertjes. Daarop worden voederbieten, aardappelen en gerst verbouwd. Links wordt de horizon verbro ken door de bossen in de Karne- melkpolder. Daar staan nog een paar schitte rende hakhoutbosjes. Verderop zien we in de polder enkele oude boerderijen. Daarachter de kerktoren van Koewacht. Eigenlijk doet het landschap hier nog tamelijk oorspronkelijk en kleinschalig aan. Alsof de vooruitgang eraan voorbij gegaan is. De Belgische knol die een stukje verderop staat te grazen, lijkt deze ge dachte te onderstrepen. Voor de landarbeiders moet het hier vroeger een hard leven geweest zijn, op deze schale, arme zand grond. Een aantal mooi blauwgekleur- de oeverlibellen vliegt langs de waterkant van het Perenbooms gat. Als je maar stil genoeg bent komen ze uit nieuwsgierigheid tot op een halve meter afstand naast je zitten. Zo dicht zelfs dat je ze kunt zien ademhalen, het ritmisch opblazen van hun ach terlijf. Inmiddels begint de zon flink te zakken en kruipen er steeds meer wolken voor. De af koeling werkt weldadig. Een aantal vliegjes zit met hun vleu geltjes te pronken op de blade ren van wat bramen. Langzaam komt een regenbui dichterbij. De wind neemt wat toe en het riet begint flink te ritselen. Vlak voordat het gaat regenen zijn de vliegjes het actiefst. Bij het val len van de eerste druppels krui pen ze snel weg onder de blade ren. In de verte loopt een oude boer - alles lijkt hier wel oud - over zijn land naar de koeien. Het woord haasten zal hij nog wel niet kennen. Zo te zien lijkt dat niet nodig ook. Nu de regenbui voorbij is valt de wind weer weg. De laatste zon nestralen kleuren een stilleven van grashalmen fraai rood. Zo is wel duidelijk waarom dit Frans raaigras ook wel glanshaver ge noemd wordt. Langzaam begint het wat donkerder te worden. Als je daar zo bewust naar kijkt valt het altijd weer op hoe ter gend langzaam dat gaat. Het duurt uren. In een laagte in het weiland begint zich een mist bank te vormen. Hoe mooi kan mist zijn! Vanuit de rietkraag zetten een kleine karekiet en een blauwborst wat aarzelend de avondzang in. Meer is het niet, want de uitbundige voorjaars concerten zijn in deze tijd nu wel zo'n beetje voorbij. Het is fascinerend hoe het steeds schaarser wordende licht met het landschap speelt. Het groene bos verandert langzaam in een eenvormige donkere en dreigen de massa. De waterhoentjes langs de oevers zijn kennelijk ineens erg opgewonden, want ze maken een hels kabaal. Enkele vleermuizen vliegen langs de populieren op de dijk. Je kunt zien dat ze de bomen gebruiken voor hun oriëntatie. Twee kraai- foto camile schelstraete en hebben ons ontdekt. Direct vormt dit aanleiding voor mis prijzend geroep vanuit de bo men boven ons. Na een tijdje is het weer muis stil. Een rietkruisspin begint vlak voor ons met het weven van zijn web tussen een paar bloeiende grasstengels. Als het licht dan eindelijk bijna weg is, het is dan bijna middernacht, nemen de andere zintuigen het over. Het begint heel anders te ruiken. De sfeer is totaal veran derd vergeleken met enkele uren geleden. In de verte roept een steenuil. Het is blijkbaar geheel windstil, want de mistbank ligt nog steeds op dezelfde plaats. Naast de silhouetten van de boomstammen is dat nu het eni ge wat je nog min of meer duide lijk kan zien. We hebben geluk. Ook een jonge ransuil begint nu te roepen. Hij zit waarschijnlijk heel dichtbij. Met zijn doordrin gend felle roep laat hij weten dat hij honger heeft. Ineens ho ren we wat ritselen in het gras. Een stelletje muizen nemen we aan. Het is nu echt nacht. De duister nis is prachtig. Ze wordt hier nu gelukkig niet verstoord door een hoog opflakkerende Dow-vlam, overdreven verlichte autowegen of laserstralen. Deze polder nacht is hier nog puur. Alleen de nachtelijke atmosfeer al is een stukje natuurbeleving en reden genoeg om daar eens ongestoord van te genieten. Terneuzen - Schaapscheerder Ge rard van Vooren ontdoet vandaag de schapen op de Terneuzense kinderboerderij van hun wollen jasje. Dit gebeurt tussen 13.30 en 16.30 uur. Schapen scheren op de kinder boerderij is inmiddels een jaar lijks terugkerende traditie. Het evenement wordt verder 'aange kleed' met handwerkdemonstra- ties en oude ambachten. Dit keer betreft dit onder meer het maken van schapenkaas en poppen. Voorts zijn er demonstraties spin nen, houtsnijden en bijenteelt. Aan het evenement werken ook mee de Kleindierenvereniging Terneuzen, natuurvereniging IVN en Natuur- en Milieu-educatie. Leden van de Axelse Boerenka- mer zijn aanwezig in kleder dracht. Het schapen scheren is een initiatief van de gemeente Terneu zen, in samenwerking met de ver eniging Den Ouwen Waogen. De Terneuzense wethouder C. de Mol-Marcusse reikt om 15.00 uur prijzen uit van een naamwedstrijd voor twee pony-veulens, die enke le weken geleden op de kinder boerderij zijn geboren. De namen van de pony's worden vanmiddag bekendgemaakt. (ADVERTENTIES) Academi TIJDENS EXPOSITIE INFORMATIE VERKRIJGBAAR OVER DEELTIJDOPLEIDINGEN GRAFISCH ONTWERPEN EN VRIJE KUNSTEN. INSCHRIJVING MOGELIJK. BEL 0765250550 Zuidzande - Bij een snelheids controle op de Oostburg- sestraat zijn afgelopen donder dag 141 automobilisten be keurd. Een van de overtreders reed zelfs meer dan twee keer te hard. Hij raasde met een snelheid van 111 kilometer voorbij waar het maximum vijftig is. Sluis - Een 24-jarige man uit Duinkerken is in de nacht van donderdag op vrijdag op de Rondweg aangehouden met tien gram wiet en twee gram hasj. De drugs werden in beslag genomen. De man kreeg een dagvaarding. Cadzand - Een oranje gekleur de bosmaaier ter waarde van 1600 gulden werd donderdag ochtend tussen 09.15 en 9.30 uur weggenomen vanaf Wijk de Brabander in Cadzand. Eindhoven - Technische Universi teit, afstudeerrichting technische bedrijfskunde: Joeri van Laere, Westdorpe Terneuzen - Zeldenrust-Steelant- college. HAVO: bij de examenuit slagen was de naam van Suma de Vos uit Sas van Gent weggevallen. Tilburg - Hogeschool Katholieke Leergangen, lerarenopleiding tweede graads Engels: Tanja Luij- cks, Hulst. VERVOLG VAN VOORPAGINA De 24-uurs spoedeisende hulp verlening in het Antonius in Oostburg verdwijnt, het zieken huis gaat een hotelfunctie vervul len voor mensen die in hun eigen omgeving willen uitzieken en er blijven 35 tot veertig bedden in stand. Daarnaast moet de samenwer king met huisartsen en andere zorgaanbieders meer gestalte krijgen. Mede door verdere ver nieuwing in de ambulancehulp verlening is het aanbieden van de spoedeisende hulp in Terneuzen volgens de directie op verant woorde wijze te realiseren. Ramaekers benadrukte gisteren nogmaals dat deze nieuwe opzet de enige mogelijkheid is om een kwalitatief goede gezondheids zorg in stand te houden. Ramae kers vond die commotie overi gens wel te begrijpen. „West- Zeeuws-Vlamingen werden im mers opnieuw geconfronteerd met het verdwijnen van voorzie ningen uit de streek. Dit is echter wel de enige manier om een kwalitatieve goede ge zondheidszorg in stand te hou den. Alle belanghebbenden heb ben zich inmiddels wel achter de conclusies van de commissie ge schaard." Diverse werkgroepen binnen het ziekenhuis zijn inmiddels aan de slag gegaan met de aanbevelin gen, om stap voor stap invulling te geven aan de adviezen. Het doel is uiteindelijk te komen tot een verantwoorde zorg die wordt geleverd in De Honte in Terneu zen, Antonius in Oostburg en Li- duina in Hulst. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Het toewijzen van een plaats voor camping De Bonte Hoeve aan het Eiland 4 in Sint Kruis heeft geleid tot een groot aantal bezwaren. Het college van B en W van Sluis- Aardenburg legt deze echter allemaal naast zich neer. Omwonende J. de Jonge, woon achtig op ruim duizend meter van de betreffende locatie, le verde de meeste kritiek op de be stemmingsplannen 'Kampeer en zomerwoningenterrein Sluis- Aardenburg' en 'Buitengebied Aardenburg', waarin het plan verwoord staat. Het gaat om een planologische inpassing van camping De Bonte Hoeve aan het Eiland 4, de hui dige camping De Plate aan het Eiland 3 gaat naar een andere locatie. De Jonge heeft het in zijn be zwaarschrift onder meer over vervuiling van zijn gezichtsveld en over overlast door geluid en de grootte van de nieuwe cam ping. Bovendien is hij bang dat er in de toekomst meer campings ko men of dat De Bonte Hoeve gaat uitbreiden. Ook omwonende H. Wiegman, woonachtig op vijf honderd meter, uit dezelfde be zwaren. Verder vragen beide heren ex ploitant Dierkx van De Bonte Hoeve om een aarden wal aan te brengen, zodat de camping voor een groot deel aan het zicht ont trokken wordt. De Jonge en Wiegman willen echter dat de wal veel hoger wordt dan dat Dierkx wil laten aanleggen. Het college vindt de ingediende bezwaren 'niet steekhoudend'. Verder vindt het college dat zij Dierkx niet moet dwingen om de aarden wal op de gewenste hoogte te brengen. B en W stel len de gemeenteraad voor de in gediende bezwaren ongegrond te verklaren. Het onderwerp komt op 26 juni om 19.30 uur tijdens de raads vergadering aan de orde. Middelburg - Tegen de 58-jarige H. C. uit Middelburg is gisteren voor de rechtbank in Middel burg 240 uur dienstverlening, een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden en toezicht van de reclassering geëist. C., chauffeur op een taxibusje dat voornamelijk geestelijk ge handicapten vervoerde, voelde zich aangetrokken tot een zwak begaafd negentienjarig meisje. Het meisje had het niveau van een kind van tien. Begin januari 1996 moest hij het meisje opha len en bij die gelegenheid pleeg de hij ontucht met haar, door haar te betasten. Enkele maanden later was het opnieuw raak. De zaak kwam aan het licht doordat het meisje volkomen overstuur het gebeu ren aan de leiding meldde. C. is door zijn handelen inmiddels ontslagen. Op de zitting zei C. dat hij abso luut niet in de gaten had dat het meisje niet 'normaal' was. Om die reden oordeelde de advocaat van C., mr. J. Platteeuw, dan ook dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken. Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis.

de Stem | 1997 | | pagina 25