Vraagtekens rond halve finales Geslaagde eerste test Ullrich Ronaldo blij met transfer naar Inter VAC overweegt deelname aan Intertoto als voorbereiding op seizoen Oremans houdt kans op finale in Rosmalen Problemen dreigen in Rosmalen door blessure Chang en naderend 'Wimbledon' tman te hulst Vlashandel 24 uur service IN GLAS UITSLAGEN standen x ij RKOOP Te koop in Vr.pr. 77.500. Agassi zegt af voor Wimbledon RNEUZENSE GLASHANDEL lïtintz zakt naar zestiende plaats sportnieuws KORT 1997 Toen de pil in het ziekenfond' pakket kwam (1973) smolt da overschot snel weg. De babv boomers blijven volgens Nabeï tot rond 2005 zorgen voor eet structureel grote vraag ten on. zichte van het aanbod. Vanaf die tijd trekken steeri drie meer babyboomers zich term uit hun grote woningen, zoda het aanbod daarvan stijgt ter wijl de vraag lager is. Pas dan ij er kans op een structurele om slag. Toch kan op korte termijn de dip doorzetten. In West-Braban komen de nieuwbouwstromen ir de Vinex-lokaties op gang, zo dat de markt daar verder'ver ruimd wordt, met hier en misschien merkbare prijsdruk in de bestaande bouw. Maar Na- ber verwacht dat er naar goed ir de markt liggende bestaande woningen ook dan voldoendi vraag zal blijven. DËSTEM mui SPORT y3n onze verslaggever „Je speelt dan tegen behoorlijke Euro- sprekende tegenstander. De wedstrijd plaats). Woensdag 23 juli is Maasdam trainingska greda - NAC bekijkt of de club in de pese clubs en het gaat ergens om. Hoe- wordt hoe dan ook een dag naar voren de sparringpartner, de zaterdag daarop moet daar ZATERDAG 21 JUNI1997 B2 ï3n onze verslaggever - NAC bekijkt of de club in de romer van 1998 gaat meedoen aan de jjtertoto-competitie. Daarin zijn tickets te verdienen voor het jjEFA-cuptoernooi. „Maar het is (erst en vooral een goede voorberei ding," oppert directeur Martien Vreijsen. „Je speelt dan tegen behoorlijke Euro pese clubs en het gaat ergens om. Hoe wel je ook, net zoals Heerenveen dit jaar, de pech kunt hebben, dat je naar Wit-Rusland moet. Weieens geweest? Nee? Hoef je niet rouwig om te zijn." Na Benfica heeft ook Espanyol afge zegd voor een confrontatie met NAC, met de Breda Cup als inzet. Vreijsen zoekt naarstig naar een andere, aan sprekende tegenstander. De wedstrijd wordt hoe dan ook een dag naar voren gehaald, vrijdag 8 in plaats van zater dag 9 augustus. Zondag de tiende volgt het open huis. Voor het zover is, belegt NAC - van 13 tot en met 19 juli - een trainingskamp in Oisterwijk. Tussendoor wordt geoefend tegen Beek Vooruit (16 juli in Prinsen beek) en Zundert (19 juli in de grens plaats). Woensdag 23 juli is Maasdam de sparringpartner, de zaterdag daarop spelen de Bredanaars op het veld van DIOZ in Zegge tegen RBC. Op het voor lopige programma staat dinsdag 29 juli een uitwedstrijd tegen KV Mechelen. In het kader van de Spanjaardsgatcup treffen vrijdag 1 augustus NAC en Ba ronie elkaar. Twee dagen later vertrekt de NAC-selectie voor een kort trainingskamp naar Zeeland en ont moet daar hoofdklasser Hoek. Voor woensdag 6 augustus is een partijtje bij WVO gepland. De resultaten gaan pas echt tellen op zaterdag 17 augustus, als de eerste ron de van het KNVB-bekertoernooi wordt gespeeld. Woensdag 20 augustus vangt de nieuwe competitie aan. e Markt 3, is voornemens om in café 't Karrewiel, Rapen- oeke van zijn opdrachtgevers gerlijk Wetboek in het open- iet aanbehoren, erf en tuin, tsedijk 27 te 4585 PA meente Hontenisse, sectie P centiare. ng - worden na elkaar in één unning te worden voldaan; en ning te worden voldaan. lgemene Veilingvoorwaarden ij het proces-verbaal van vei- irden liggen vanaf heden ter legitimeren en een verklaring 'fende hun financiële gegoed- :n in deze advertentie kunnen geen bij: in, dhr. N.A.M. Roelandt, 'ostbus 5, 4560 AA Hulst, 114-316759. zie- ter van den lens ten IJzendijke Landbouwstr. 10, tussenwoning op 300 mz eigen grond Met 3 slaapk-, berging en tuin. Inl. 0115-618086 V^LSTEB Door Cas Overzier Rosmalen - Zal Michael Chang vanmiddag op het gras van Rosmalen aantre den voor zijn halve finale- partij tegen Richard Kraji cek? Of zal Richard Kraji- cek zijn tegenstander vóór zijn en er zelf de brui aan geven? Over twee dagen klinkt het startschot voor Wimbledon, de tijd begint te dringen. Na vier dagen redelijk tennis- \veer, pakken zich dan toch don- wolken boven het Autotron samen. Een halve kreupele en een tennisser die hinkt op twee ge dachten. Dat belooft weinig s voor één van de twee voor laatste confrontaties bij het man- nentoernooi om de Heineken Trophy. Chang bekijkt vanmorgen of de uit zijn rechterknie is ver dwenen. Mocht dat niet zo zijn, dan zal hij vervroegd naar Zuid- west-Londen afreizen. Krajicek wil voor eigen publiek 'Rosma- zo graag voor de tweede keer winnen, maar beseft maar al te dat hij maandagmiddag op iet centercourt van Wimbledon wordt verwacht. Als regerend kampioen moet hij immers het Grand Slam-toernooi openen. Een ondubbelzinnige Rosmalens dilemma. Toernooichef Jacques Kloppert zag de bui al hangen. „Misschien kan ik straks geen halve finale bij de mannen pre senteren. Maar, begrijp me, ik sta absoluut machteloos. Met het oog op Wimbledon willen ze niets ris keren. Ik kan niet anders dan dat respecteren," mompelde de Belg van managementsbureau 'Ad vantage' in prachtig Vlaams. Meevaller Maar misschien valt het allemaal nog wel mee. Chang, een vechtjas pur sang, laat zich immers niet zomaar door een pijntje wegbla zen. Dat onderstreepte de num- .mer twee van de wereldranglijst nog eens in zijn kwartfinaleduel met Francisco Clavet. De Span jaard, die in de eerste ronde het afscheid in het enkelspel van Jac- co Eltingh inluidde, koesterde een voorsprong van 6-5 en 30-0 in de eerste set. Bij de volgende rally maakte Chang een lelijke smak tegen de sprieten van het centercourt. Tot grote schrik van speler, organisa toren én toeschouwers. „Ik voel de iets knakken in mijn knie, voelde de pijn opkomen," ver klaarde Chang later. Met een in- Van onze verslaggever liosmalen - Ze speelt een puik toernooi, daar in haar 'achter tuin'. Misschien nog wel beter dan ze zelf vooraf had gedacht. Miriam Oremans was erop gebfand voor 'eigen' publiek goed te presteren. Telkens na een gewonnen partij spatte het vuur nog rit de Berlicumse ogen. Gisteravond, tegen het invallen van de duisternis, hield Oremans zowaar nog uitzicht op de finale van het tennistoernooi om de Heineken Trophy. Ze dwong de Duitse titelverdedigster Anke Huber na verlies van de eerste set (4-6) uiteindelijk toch een beslissende set af. Oremans trok detweede met 6-4 naar zich toe. Tot groot genoegen van haarzelf en van het 'thuispubliek' dat 'zijn' Miriam met applaus vanaf het center- court naar de catacomben begeleidde. he hervatting van de halve finalepartij tussen Oremans en Huber staat voor vanmorgen gepland. Om precies te zijn om 11.30 uur. Om MO volgt dan de eerste halve finale van de mannen tussen Krajicek Chang. De vrouwenfinale wordt direct daarna gespeeld, gevolgd door de tweede halve eindstrijd van de mannen tussen Raoux en Bjorkmann. Oremans verdiende het verlengstuk op grond van wilskracht en tech niek. Met haar service-volleyspel staat ze in het 32-kopige damesveld n Rosmalen gans alleen. Terwijl haar collegaatjes zich vastnagelen op de baseline, scoort Oremans een hoog percentage aan het net. En zo noort het ook op een snelle baansoort, waartoe natuurlijk gras be- joort. De winnares van de partij Huber-Oremans komt na de mannen- 'iuale uit tegen de als derde geplaatste Ruxandra Dragomir. De Roe meense had gisteren geen enkel probleem met de Zweedse Asa Carls- son: 6-3, 6-4. Paul Haarhuis en Jacco Eltingh staan morgenmiddag in de finale van ®t dubbelspel. Het Nederlandse duo, in Rosmalen als eerste ge plaatst, was gisteren te sterk voor het Tsjechische koppel Damm/Viz- 'er: 6-4,6-2. In de eindstrijd treffen ze Kronemann/MacPherson, die Weboom en Wibier in twee sets de baas bleven. gepakte rechterknie vervolgde hij zijn missie. Die kreeg een climax in de tie break van de tweede set. Daarin anticipeerde en accelereerde Chang als vanouds. Zijn rappe beentjes maakten de arme Clavet moedeloos. Chang overleefde liefst vijf matchpoints, greep de tweede set en demarreerde in het beslissende bedrijf: 6-7, 7-6 en 6- 1. Na afloop gaf de winnaar grif toe dat hij even gedacht had aan stoppen. Maar zijn wilskracht overwon de pijn. Grote vraag na tuurlijk hoe zijn knie voelde. Of hij überhaupt wel zou kunnen spelen. Chang hield zich op de vlakte. „De knie voelt op dit mo ment oké, ik weet niet hoe het morgen zal zijn." Richard Krajicek kampt gelukkig niet met fysieke problemen. Daar heeft hij in het verleden al te vaak mee moeten afrekenen. Schouder, arm, knieën, zo'n beet je elk lichaamsdeel is in zijn ne genjarige profloopbaan al eens behandeld. De laatste keer, in de cember vorig jaar, onderging hij zijn eerste operatie. Aan de knie. In februari maakte hij zijn rent ree. Sindsdien is hij pijnvrij. In Rosmalen leek 'De Kraai' aan vankelijk met een psychologisch vraagstuk opgezadeld. Na de re gelmatige zege (7-6, 7-6 en 23 aces) gisteren op Martin Damm, wordt hij vandaag verwacht voor het karwei tegen Chang (onder linge score 4-2 in zijn voordeel). En dan misschien zondag wel de finale... Een etmaal voor zijn ko ninklijke rentree op Wimbledon. Hij blijkt de knoop echter al te hebben doorgehakt. „Het maakt me echt niet uit of ik zaterdag- of zondagavond in Londen aankom. Misschien is het zelfs beter dat ik zo laat mogelijk arriveer. Dan ontwijk ik alle mogelijk hectiek. Nu kan ik in alle rust maandag daar beginnen...," zei hij gistera vond resoluut. Schalken Als het aan Krajicek ligt, worden er vandaag dus daadwerkelijk twee halve finalepartijen ge speeld. Hij zal daarin de enige Nederlandse vertegenwoordiger zijn. Fernon Wibier en Sjeng Schalken verloren gisteren hun partijen. Waaraan Schalken aan zijn eerste kwartfinale op gras gemengde gevoelens overhield. Eigenlijk speelde hij tegen de corpulente Fransman Raoux een partij uit één stuk, maar stapte met een nederlaag van 7-6, 6-4 de baan af. „Goed spelen en toch verliezen, dat is een klap," zei Schalken, die een voor hem hoog aantal van tien aces produceerde. „Ik had het idee dat ik ze aan de lopende band sloeg." Ondanks het verlies reist de ge boren Limburger vol goede moed Met een ingepakte knie weet Chang maar net te winnen van de Spanjaard Clavet. naar Wimbledon. Sterker nog: „Als ik volgende week zo speel, kan ik misschien nog wel een rondje winnen," lachte Schalken. UITSLAGEN Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden. Vrouwen, 330.000 gulden. Mannen, kwartfinales: Krajicek (Ned/3) - Damm (Tsj) 7-6 7-6, Bjork- man (Zwe/4) - Wibier (Ned) 6-2 6-4, Raoux (Fra) - Schalken (Ned) 7-6 6- 4, Chang (VSt/1) - Clavet (Spa/8) 6-7 7-6 6-1. Indeling halve finales: Kraji cek - Chang, Raoux - Bjorkman. Dubbel, halve finale: Krone mann/MacPherson (VSt) - Note- boom/Wibier (Ned) 6-3 6-4, El- tingh/Haarhuis (Ned/1) - Damm/Vi- zner (Tsj/3) 6-4 6-2. Vrouwen, halve finale: Dragomir (Roe/3) - Carlsson (Zwe/8) 6-4 6-2, Oremans (Ned) - Huber (Dui/1) 4-6 6-4, afgebroken wegens regen. Dubbel, halve finales: Melicharo- va/Vildova (Tsj) - Huber/Pierce (Dui/Fra/4) w.o. elleboogblessure Pierce. Nottingham. Mannen, 650.000 gulden. Kwartfinales: Henman (GBr/4) - Stafford (ZAf) 3-6 6-3 7-6, Kucera (Slv) - Draper (Aus) 4-6 6-2 7-5, Ru- sedski (GBr) - Stoltenberg (Aus) 6-3 7-6, Stolle (Aus) - O'Brien (VSt/8) 7- 6 4-6 7-6. Eastbourne. Vrouwen, 900.000 gulden. Kwarffinales: Novotna (Tsj) - Su- giyama (Jap) 6-2 6-5 afgebroken we gens regen, Tauziat (Fra) - Zvereva (WRu) 6-4 5-7 2-1 wegens regen af gebroken. Schultz (Ned.) - Seles (VS) kwamen wegens regen opnieuw niet in actie in hun bij 7 -5 2-2 afgebroken partij van donderdag. Londen (rtr) - Andre Agassi speelt volgende week niet op Wimbledon. De oud-winnaar van 's werelds meest aanspre kende tennistoernooi heeft een polsblessure. Om dezelfde reden zegde Agassi, niet eens meer in de top 20, vorige maand af voor de Open Fran se in Parijs. Eerder in de week al trok Thomas Muster zich terug. De Oostenrijker zei last te hebben van zijn heup. 15 -618772, 4538 AS TERNEUZEN lam:, res;. stcode: lats: e bon in open enveloppe, postzegel iet nodig, zenden aan: woordnummer 505, 4530 WB Teme^__ aanvraag Stuttgart (anp) - Het goede |meuws is dat golfer Rolf Muntz :}oor te eerst in tijden in een ernooi van de Europese Tour de rat heeft gehaald. et slechte nieuws is dat de in- ,°ner van de Belgische grens- rfs Meersel Dreef niet langer 'leiding heeft in het met 2,2 joen gulden gedoteerde Volvo »«rts Open. °°r een 74 op dag twee op de tJï. ^aan van Golfclub Nip- L m®' Za^te Mmriz naar de ge- e oe zestiende plaats. Hij staat Iven s'agen van de Spanjaard 710 Garrido, die een uitste- -4e 67 liet noteren. ®tz begon goed met een birdie e par-4 tweede hole. Maar op L|',een Par-5 van 546 meter, kt een stehte afslag. Die l maast hij met een bogey be- P®. Er zouden er nog drie vol- knthk uitslagen (oer Duits Open, Europese tweede ronde: 1. Garrido 3. Van James 139. toer- &3re2' ?°™er°"(A?g) 134 £/S4oèng!,ld™ati0naal fen"? orste ronde: 1 Els (ZAf) 64 Ist) ax7n WSt) 66, 3. Azinger (vst)' Furyk tek 3 naSt7ShVrouW(,n- 1204 ronde: 1. Nicho) lev rof?„>^,S?bayashi (Jap) 205, 8,1 (Aus) 211.' A1CCtt (VSt' 209' 5. »Jan Ullrich rijdt gemakkelijk in zijn eentje naar de finish. Door Ad Pertijs Kandersteg - Jan Ullrich kon gisteren eindelijk de remmen losgooien. Na een bewust in gehouden voorbereiding op de Tour de France testte de 23-jarige Duitser zijn vorm in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland, van Chaux-de-Fonds naar het va kantiedorpje Kandersteg. Op de enige echte col van de dag (de Gurnigel) opende hij de jacht op de ontsnapte Bartoli en in de slotklim schudde hij zijn vijf vluchtmakkers (onder wie Dan ny Nelissen en Bartoli) van zich af. Gemakkelijk fietsende be reikte hij dan ook in zijn eentje de finish. „Voor het moreel is deze zege een goede zaak," zei de voorma lige Oost-Duitser na zijn eerste zege van het seizoen. „Met de vorm gaat het de goede kant op, maar ik voelde vandaag dat ik nog niet de normale kracht in de benen heb." Ullrich steeg naar de derde plaats, maar de eindzege zit nog niet in zijn hoofd. Hij betwijfelt het of de hele ploeg na gisteren voor hem gaat rijden. „Want ik neem aan dat ook Bjarne Riis zich deze ronde nog een keer wil testen." Danny Nelissen was een van de drie renners (naast hem ook Mei er en Garzelli) die met Ullrich na de beklimming van de Gurnigel op zoek ging naar Bartoli en zijn onbekende vluchtmakker Forco- ni. Na de samenvoeging begon nen de zes vooraan gezamenlijk aan de klim naar Kandersteg. Nelissen loste bij een eerste tem poversnelling van Meier. De Limburger herstelde zich, maar toen Ullrich stevig aan de boom schudde was hij (net als de ande ren) definitief gezien. In de laatste kilometers werd de Raborenner, die gisteren na drukkelijk solliciteerde naar een Tour-ticket, nog achterhaald door de spits van het ontketende peloton. In die grote groep kwam leider Agnolutto zelden in de problemen. Alleen op de Gurni gel moest hij even lossen uit het voorste gedeelte van het peloton. De groep hield de achterstand op de kopgroep, waarin nummer acht Nelissen de hoogst geklas seerde renners was, vervolgens stabiel op ongeveer twee minu ten. De kans dat Agnolutto de trui tot in Zürich vasthoudt, wordt morgen misschien al weer een stuk groter. De organisatie overweegt im mers serieus zondag de hoogste bergen uit de koninginnerit te schrappen vanwege sneeuwval op de passen. Vandaag staat de tijdrit op het programma. Tele kom test daarin nieuw materi aal. Max van Heeswijk raakte in de bergrit zijn fraaie tweede plaats kwijt. Hij kwam op ruim vijftien minuten achterstand van Ullrich in de eerste bus binnen. UITSLAGEN Kandersteg. Konde van Zwitserland. Vierde etappe, Chaux-de-Fonds - Kandersteg: 1. Ullrich (Dui) 183 km in 4.26.23, 2. Garzelli (Ita) 0.38, 3. Meier (Zwi), 4. Bartoli (Ita) 1.08, 5. Camenzind (Zwi) 1.11, 6. Bölts (Dui), 7. Heppner (Dui) 1.14, 8. Secchiari (Ita), 9. Luttenberger (Oos), 10. Zberg (Zwi). Algemeen klassement: 1. Agno lutto (Fra) 14.02.47, 2. Fois (Ita) 2.24, 3. Ullrich 8.32, 4. Meier 9.08, 5. Camenzind 9.17, 6. Nelissen 9.24, 7. Garzelli 9.27, 8. Bölts 9.31, 9. Buschor (Zwi) 9.43, 10. Garcia (Spa) 9.47. LLeida. Ronde van Catalonië. Tweede etappe, Port Aventura - Lleida: 1. Svorada (Slw) 163,8 km in 4.01.02, 2. Moncassin (Fra), 3. Colonna (Ita), 4. Ivanov (Rus), 5. Cassani (Ita), 6. Michaelsen (Den), 7. Vogels (Aus), 8. Strazzer (Ita), 9. Bellini (Ita), 10. Gonzalez (Spa), 66. Voskamp. Algemeen klassement: 1. Board man (GBr) 6.07.07, 2. Casero (Spa) 0.12, 3. Garmendia (Spa) 0.12, 4. Escartin (spa) 0.23, 5. O'Grady (Aus) 0.32, 6. De las Cue- vas (Spa) 0.33, 7. Leanizbarutia (Spa), 8. Gonzalez de Galdeano (Spa), 9. Alonso (Spa), 10. Vos kamp 0.36. Santa Cruz (efe/sid) - Ronaldo is blij met de transfer naar Inter Milan. De onderhandelingen werden gisteren afge rond in Santa Cruz, waar de superspits met de nationale se lectie van zijn land deelneemt aan de Copa America. „Ik ben erg gelukkig. Het pro bleem van mijn toekomst is hier van invloed geweest op m'n eigen spel en dat van de nationale ploeg. Iedereen heeft baat bij deze oplossing," ver telde hij in Santa Cruz. Finan ciële details over de verbinte nis zullen later, in Italië, door Inter worden bekendgemaakt. Ronaldo heeft een jaar bij Bar celona gespeeld. Aanvankelijk had de Spaanse club gepro beerd een overgang te blokke ren. Barcelona vond dat Ronaldo's managers in de onderhandelin gen ontoelaatbare procedure fouten hadden gemaakt. Het akkoord tussen Ronaldo en Inter maakte een einde aan een miljoenenspel, dat wekenlang speelde. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de speler langer in Barcelona zou blijven. One nigheid over de uitbetaling van tekengelden hadden echter een breuk tot gevolg tussen de spe ler en de winnaar van de Euro pese beker van bekerwinnaars. Naar verluidt gaat Ronaldo zo'n vijf miljoen gulden netto per seizoen verdienen in Italië. Hij kan bovendien een teken- geld van ruim 25 miljoen gul den tegemoet zien. De door de speler aan Barcelona betaalde prijs om zichzelf vrij te kopen, komt geheel voor rekening van Inter. Brazilië speelt matig maar wint wel Santa Cruz - Brazilië speelde matig maar de wereldkampioen won ook zijn derde wedstrijd tijdens de Copa America in Bolivia. Bo vendien weet coach Zagallo weer dat zijn reserve-aanvallers op scherp staan. Hij wisselde Ronaldo en zag invaller Edmundo 2-0 maken tegen Colombia. Dat was de eindstand. Brazilië eindigde met drie zeges als eerste in groep C en mag in Santa Cruz blijven voor de kwartfinale tegen Paraguay. Copa America. Santa Cruz, groep C: BRAZILIË - COLOMBIA 2-0 (1-0). 11. Dunga 1-0, 67. Edmundo 2-0. MEXICO - COSTA RICA 1-1 (1-0). 15. Luis Hernandez 1-0 (strafschop), 60. Medford 1-1. Toeschouwers 15.000. Eindstand: 1. Brazilië 3-9 (10-2), 2. Mexico 3-4 (5-5), 3. Colombia 3-3 (5-5), 4. Costa Rica 3-1 (2-10). Brazilië, Mexico en Colombia naar kwartfinales. Indeling kwartfinales: 21 juni, Sucre: Peru - Argentinië; La Paz: Bolivia - Colombia. 22 juni, Cochabamba: Ecuador - Mexico; Santa Cruz: Brazilië - Paraguay. Transferproblemen rond Arts en Echteld Leeuwarden - Cambuur wil een vergoeding voor de overgang van Arno Arts naar Willem H De voetbalclub uit Leeuwarden denkt daar recht op te hebben, omdat Arts te laat zijn ontslag heeft inge diend. Volgens de vice-voorzitter van Cambuur, Jan Riedstra, is het laatste contract van Arts nog steeds geldig. „Als een speler bijte kent, moet hij bij vertrek verplicht een ontslagvergunning indie nen. Arts heeft dat niet gedaan.Arts tekende vorige week een con tract voor vier jaar bij Willem H. „Ik weet niet beter dan dat ik transfervrij was. Bij Cambuur ruiken ze geld." Bij SC Heerenveen is men niet op de hoogte van het vertrek van Leeroy Echteld. De aanvaller kwam donderdag met AS Cannes rond. Riemer van der Velde, voorzitter van SC Heerenveen, rea geerde verbaasd op het vertrek van Echteld. „Iedereen weet dat hij weggaat, behalve ons bestuur. Dat kan natuurlijk niet. Zowel Can nes als Echteld heeft ons niet op de hoogte gesteld." Van den Hoogenband verbetert record Eindhoven - Pieter van den Hoogenband heeft gisteren op de eer ste dag van de Nederlandse kampioenschappen zwemmen het na tionale record op de 50 meter vlinderslag verbeterd. De PSV'er tik te in Eindhoven aan na 24,83 seconden. Dat was drietiende secon de sneller dan de oude toptijd, die sinds 15 juli 1994 met 25,13 op naam stond van Casper van Dam. Eindhoven. NK, eerste dag. Mannen. 50 vrij: 1. Van den Hoogenband (PSV) 23,14, 2. Veens (PSV) 23,47, 3. Rijnbeek (AZ&PC/Anova) 23,79. 400 vrij: 1. Wennekes (DWK) 4.02,15, 2. Ganzevles (DWK) 4.04,67, 3. Willemse (DWK) 4.04,71. 200 rug: 1. Marsman (AZ&PC/Anova) 2.07,64, 2. Ruinemans (Arke/De Dinkel) 2.09,79, 3. Hitzert (UZSC) 2.10,16. 100 school: 1. Kuipers (DWK) 1.04,78, 2. Langer (Hellas/KZ) 1.04,94, 3. Dekker 1.05,91. 50 vlinder: 1. Van den Hoogenband 24,83 (NR), 2. Aartsen (De Kempvis) 25,52, 3. Veens 25,61. 200 wissel: 1. Van der Zijden (DWK) 2.04,94, 2. Wesseling (DVC De Kwakel) 2.11,37, 3. Berenos 2.11,39. 4x100 vrij: 1. PSV 3.29,48, 2. DWK 3.30,35, 3. AZ&PC/Anova 1 3.33,27. Vrouwen. 50 vrij: 1. Postma (PSV) 26,14, 2. Suze Valen (AZ&PC/Anova) 26,48, 3. Nienke Valen (AZ&PC/Anova) 26,54. 400 vrij: 1. Kouwenberg (WVZ) 4.28,42, 2. Van der Schrier (Gouwestaete) 4.34,75, 3. Van Weverwijk (Aquarijn) 4.36,58. 200 rug: 1. Van Leeuwen (Oceanus) 2.23,71, 2. Pater (DWK) 2.26,43, 3. Ham (WVZ) 2.27,33. 100 school: 1. Baans (PSV) 1.10,58, 2. Broekhuizen (DWK) 1.13,04, 3. Nienke Valen (AZ&PC/Anova) 1.13,65. 50 vlinder: 1. Van Hofwegen 28,17, 2. Groot (De Dolfijn) 28,81, 3. Fortes (De Kempvis) 28,99. 200 wissel: 1. Baans 2.19,66, 2. Smit (PSV) 2.21,09, 3. Van Ham (DWK) 2.23,01. 4x100 vrij: 1. PSV 3.53,96, 2. AZ&PC/Anova 1 3.55,27, 3. AZ&PC/Anova 2 4.05,47. BRIDGE Montecatini. EK. Mannen. Elfde ronde: Nederland - Kroatië 25-3. Twaalfde ronde: Ne derland - Tsjechië 25-3. Dertiende ronde: Nederland - Estland 15-15. Veertiende ronde: Nederland - Joe goslavië 14-16. Stand: 1. Italië 298 punten, 2. Spanje 267, 3. IJsland 263, 4. Noorwegen 262, 7. Neder land 241. Vrouwen. Derde ronde: Nederland - Polen 5-25. Vierde ronde: Neder land - Duitsland 18-12. Vijfde ron de: Italië - Nederland 20-10. Zesde ronde: Nederland - Zwitersland 24-6. Stand: 1. Frankrijk 127, 2. Engeland 117, 3. België 115, 4. Spanje 113, 13. Nederland 88. HANDBAL Riga. Vrouwen, internationaal toernooi, eerste dag. LITOUWEN - NEDERLAND 20- 19 (11-9). Topscorers Nederland: Hekman 6, Veldmaat 4, Erkelens 3. PAARDENSPORT Arnhem. Champion. Dressuur, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Cocktail 1768,00, 2. Sven Rothenberger (Ned) Olympic Dondolo 1745,00, 3. Van Grunsven/Olympic Partout 1729,00, 4. Merveldt (Ier) Rousseau 1701,00, 5. Rockx (Can) Winsome 1672,00, 6. Sven Rothenber- ger/Without Adoubt 1647,00. HONKBAL Brasschaat. EC I. Halve finales: Nettuno (Ita) - San Marino 12-0, Neptunus - HCAW 17-10. Zondag finale: Nettuno - Neptu nus. Hoofddorp. EC H. Groep A: Pioniers (Ned) - Parma (Ita) 1-2, Leksand (Zwe) - Tigers Schwaz (Oos) 11-1. Eindstand: 1. Parma 3-6, 2. Pioniers 3-4, 3. Leks and 3-2, 4. Tigers Schwaz 3-0. Eindstand Groep B: 1. Deportivo Arga (Spa) 3-6, 2. Rattvik (Zwe) 3- 4, 3. Praag (Tsj) 3-2, 4. Spartak Moskou (Rus) 3-0. Indeling kruisfinales: Pioniers - Deportivo Arga), Parma - Rattvik. VOETBAL WK kwalificatie Aziatische zone. Groep 9: Irak - Pakistan 6-1 (2-0). Stand: 1. Kazachstan 3-9, 2. Irak 3- 6,3. Pakistan 4-0. Kuala Lumpur (Mal). WK voor spelers onder 20 jaar. Groep D JAPAN - COSTA RICA 6-2 (3-1) 3. Ono 1-0, 6. Nakamura 2-0, 21. Ono 3-0, 28. Ledezma 3-1, 56. Solis 3-2, 75. Jojo 4-2, 89. Fukuda 5-2, 90. Nagai 6-2, Spanje - Paraguay 2-1 (1-0). 29. Deus Rodriguez 1-0, 62. Morinigo 1-1, 75. Deus Rodriguez 2-1. Stand: 1. Spanje 2-6, 2. Japan 2-3, 3. Paraguay 2-1, 4. Costa Rica 2-1. Spanje gekwalificeerd voor achtste finales. Groep E AUSTRALIË - HONGARIJE 1-0 (0-0). 90. Allsopp 1-0, Argentinië - Canada 2-1 (1-1). 32. Romeo 1-0, 44. Bent 1-1, 65. Riquelme 2-1. Stand: 1. Argentinië 2-6, 2. Austra lië 2-4, 3. Canada 2-1, 4. Hongarije 2-0. Argentinië gekwalificeerd voor achtste finales. Groep F ENGELAND - VERENIGDE ARABISCHE EMIRATEN 5-0 (2- 0). 7. Murphy 1-0, 34. Murphy 2-0, 49. Murphy 3-0, 51. Owen 4-0, 59. Yarees 5-0 eigen doel, Ivoorkust - Mexico 1-1 (1-1). 33. Serg 1-0, 44. Lillingston 1-1. Stand: 1. Engeland 2-6, 2. Mexico 2-4, 3. Ivoorkust 2-1, 4. Verenigde Arabische Emiraten 2-0. Engeland gekwalificeerd voor achtste fina les.

de Stem | 1997 | | pagina 11