DE STEM Sjeng Schalken naar laatste acht Ajax sluit hoofdstuk Brian Laudrup nog niet af éts Schreuder tekent vandaag bij NAC Rabo-renner Van Heeswijk pakt tweede plaats Ook Richard Krajicek en Miriam Oremans doen goede zaken op gras van Rosmalen -as». Kleintje UITSLAGEN standen O.G. Huur Kamers aangeb KAMER t.h. Krajicek dag later naar Wimbledon Ook FC Groningen wil Brusselers sportnieuws KORT _X__53 Act.Vakanties Ivontuurlijke vakantie? parachutespringen TEXEL!! 0222-311^1 Watersport EEDBOOT Flètchel fe, 55mHP Yamaha tS _PPI- m. ski s tniM/ |650,-, 0164-61641 s'! Te koop div. omst.h.: 2 luxe Caravans aan de Ooster-1 Lelde, compl. inger., nr. It.k., goede vertiuur- prengst. 076-5872799 na TCEDES Campër~5Ö8D" 76, apk'98, douche/wc' [p.plaatsen, keuk.+koelk! zuigk., zeer mooi eri npl. vr.pr. 8.500 - 0165-316690. BEYERLAND Sprinter 1/2 1994 zeer compl. als tw pr. 12.500,- 0162- 1536 VOLKSWAGEN GROEP dan helemaal niks dat irijs. U rijdt al Octavia tbijzijnde dealer. Inter' ezicht van Skoda. Sport ce 3 kamer APPT. in itr. BVoZ. voll. inger irpr. 1750,- all in 54-211100 AGEWONING jnc|. I50,- in Breda, 0654- 4058 ruim 3-kmr. apparte- nt, gel. in centr. Breda, i 1.050,- excl., vrij per -97. Na 18 u.: 076- 41315. >OP iZARTLAAN (Breda zuid) nthouse appartement bizonder ruime woon- ner 70 m2 2 grote slaap- mers. Ruim balkon en kterras. Vraagprijs: >95.000 k.k. Inl.; 076- 16239. :entrum Roosendaal. Info ia 20.00 u. 0165-557981 r 1/7 KAMERS m. gebr. keuk. douche balk. OOrn. v. stat. na 18u. Breda 0162-433730 ia grote KAMER in Breda sntr. voor net meisje. 076- >05714 vragen naar LIA. Een plaatsen: resultaten boeken. jljChaux de Fonds - Voor de achtereenvolgende dag |Joest de Rabo-wielerploeg r.jjin de Ronde van Zwitser- IjiiJ tevreden stellen met Meede plaatsen. van Heeswijk boog in de pe van Bazel naar La Chaux Ij/Fonds voor de Fransman lchristophe Agnolutto. In het al- Iremeen klassement staan die liite, die gisteren samen met de Italiaan Valentino Fois de com- I plete Tour de Suisse op zijn kop Ijtte, in dezelfde volgorde een en luee. Agnolutto neemt de leider- Isirui over van Oscar Camenzind. jax heeft goed gereden," be- Ijnnplimenteerde ploegleider llkeo de Rooy de weer aanvals- 1 listige Limburger. Echt verbaasd l ias de teamleider niet. „Hij weet nog maar half wat hij echt kan," aldus De Rooy. Van Heeswijk viel na 126 van de 201 te rijden kilometers aan met Fois (ploegmakker van Camen zind), Agnolutto en Vergnani, Het kwartet bouwde snel een voorsprong op van elf minuten. De Fransman voelde zich klaar blijkelijk sterker dan de rest en 25 kilometer voor de finish liet hij de beide 'jonkies' Fois en Van Heeswijk achter. Vergnani loste al eerder. Het peloton weigerde ook in de slotfase in actie te komen, waar door Agnolutto met een voor sprong van 11.32 op de grote groep de eindstreep bereikte. Al leen Van Heeswijk en Fois begin nen vandaag met en redelijke achterstand op de leider aan de rest van de ronde. De lakse houding van de grote groep is een slag in het gezicht van de organisatie. Die biedt met een budget van 5,5 miljoen gul den (prijzengeld 500.000 gulden) na Tour, Giro en Vuelta, de vier de etappewedstrijd van het jaar aan. „Misschien was dit een reac tie op de veelbesproken finale van gisteren," giste woordvoer der Leibundgut. Agnolutto, een soldaat/helper van de niet in de ronde van start gegane Pascal Richard, weet niet wat hij van het vervolg van de Tour de Suisse moet denken. „Ik ben geen goede klimmer of tijd- rijder, maar veel tijd verlies ik normaal gesproken niet op die onderdelen. Ik weet alleen dat ik me geen enkel zwak moment mag veroorloven de komende dagen." Van Heeswijk zal zeker niet de man zijn die hem gaat bedreigen. Daarvoor maakte de Fransman gisteren teveel indruk op hem. „Ik begrijp alleen niet waarom Fois niet beter met me samen werkte. Samen hadden we hem misschien terug kunnen pakken." De Limburger is in vorm, maar wil die in de eerste plaats omzet ten in een Tour-ticket. Ook giste ren hield De Rooy de boot af. „Ik wil eerst zien hoe Max de komen de week doorkomt. Na het WK beslis ik dan wie er mee gaat naar de Tour." De Rooy sprak geruchten tegen als zou Breukink met het oog op de voetblessure van Bruyneel weer serieus in beeld zijn voor Tour-deelname. „Alleen wanneer morgen bij wijze van spreken tien beoogde Tour-renners het ravijn in rijden, zal ik Erik moeten vra gen. Anders niet." Ronde van Zwitserland. Derde etappe, Basel - La Chaud de Fonds: 1. Agnolutto (Fra) 202,1 km in 4.30.23, 2. Van Heeswijk (Ned) 2.34, 3. Fois (Ita), 4. Vergnani (Ita) 6.52, 5. Al- dag (Dui) 11.32, 6. Bouvard (Fra), 7. Bettin (Ita), 8. Aus (Est), 9. Baldato (Ita), 10. Vierhouten (Ned), 16. Nelis- sen, 48. Van Bon, 59. De Vries, 93. Breukink. Algemeen klassement: 1. Agnolutto 9.33.07, 2. Van Heeswijk 2.37, 3. Fois 2.55, 4. Vergnani 9.03, 5. Camenzind (Zwi) 11.23, 6. Van Bon, 7. Petito (Ita) 11.28, 8. Nelissen (Ned) 11.30, 9. Bölts (Dui) 11.37,10. Werner (Dui) 11.42, 28. Vierhouten 11.51, 62. De Vries 12.04, 87. Breukink 12.13. Ronde van Catalonië. Eerste etappe, eerste deel, Vila Seca - La Pineda: 1. Svorada (Slw) 71,9 km in 1.57.23, 2. Colonna (Ita), 3. Moncassin (Fra), 4. Cassani (Ita), 5. Hunt (GBr), 6. Strazzer (Ita), 7. Oetsjakov (Oek), 8. Edo (Spa), 9. Bellini (ita), 10. Flores (Spa), 78. Voskamp. Tweede deel, tijdrit, Port Aventura - La Pineda: 1. Boardman (GBr) 7,8 km in 8.42, 2. Casera (Spa) 0.12, 3. Gar- mendia (Spa), 4. Escartin (Spa) 0.23, 5. O'Grady (Aus) 0.32, 6. De Las Cuevas (Fra) 0.33, 7. Leanizbarutia (Spa), 8. Gonzalez de Galdeano (Spa), 9. Alonso (Spa), 10. Voskamp (Ned) 0.36. Algemeen klassement: 1. Boardman 2.06.05, 2. Casero 0.12, 3. Garmendia 0.12, 4. Escartin 0.23, 5. O'Grady 0.32, 6. De Las Cuevas 0.33, 7. Leanizbaru tia, 8. Gonzalez de Galdeano, 9. Alon so, 10. Voskamp 0.36. Circuito Montares. Negende etappe, 175 km: 1. Van de Wolf (Ned), 2. Freire (Spa), 3. Hiems- tra (Ned). Algemeen klassement: 1. Van de Wouwer (Bel), 8. Bouwmans (Ned) 3.12. |DoorCas Overzier I Rosmalen - Sjeng Schalken Igrijnst. „Jullie hoeven me in nog geen grasspecialist enoemen, jongens." Maar och: enige gepaste trots is opzijn plaats. De Limburg- tennisbelofte rekende even daarvoor op vakkun- |dige wijze af met een echte |ïakman van de groene zo- :n, de Indiër Leander Pa- i, en staat nu zowaar in de kwartfinales van het toer- nooi om de Heineken Tro- Iphy- I Wis tennissen op gras toch on- I voorspelbaar. Ook Schalken weet I Jaar inmiddels alles van. Tot zijn I eigen verbazing behoort hij piot- dog tot de sterkste acht in Ro len. Hij, de typische gravel- I speler. De man die het tennis op I trage ondergrond als zijn specia- I liteit ziet. I Haar het zijn af en toe kleine, I technische mutaties die een ten- er naar een hoger niveau I kunnen tillen. Soms zijn rigou- I reuze ingrepen noodzakelijk. Zo als bij Schalken. Hij is getalen- I :eerd, maar zeker niet te oud en I te beroerd om zijn slagenarsenaal bij te schaven. I Zijn ster steeg snel op de interna- 1 t'.onale ladder. Misschien wel te stiel, denkt hij zelf. Zomaar bin nen een jaar in de top-honderd. Op zijn negentiende jaar al 45e op de wereldranglijst. Mooie re sultaten ook. Winst op Agassi, Krajicek, Henman, om er maar eens enkele te noemen. Maar dit jaar stagneerde de opmars. Bleef de twintigjarige Schalken zo om en nabij plaats tachtig op de computerlijst zweven. Service Tijd voor De Grote Verandering. Vonden zijn coaches Henk van Hulst en Alex Reijnders. Die laatste ging ermee aan de slag. Schalkens zwakste punt werd bij de kop gepakt. Voor iemand met een lengte van 1 meter en 94 cen timeter zou er immers meer ren dement uit de service te halen moeten zijn. En dus ging de leer gierige Sjeng aan de slag. „Als ik nu opsla gaat dat gepaard met een losse beweging uit de knieën Ik merk dat dat resultaat oplevert. Het is een soort ABC- tje." De Nieuwe Beweging heeft ook nog zijn nadelen. Schalken: „Het veroorzaakt een ongelooflij ke spierpijn. Ik heb niet de macht het een hele wedstrijd vol te hou den. Twee keer per dag loop ik naar de masseur. Mijn benen zijn van lood." In Rosmalen blijven de optredens van de tennisacteurs beperkt tot twee, hooguit drie sets. In tegenstelling tot bijvoor beeld de Grand Slams waar het gaat om drie gewonnen sets. Rosmalen (anp) - Volgens Richard Krajicek wil Wimbledon met een traditie breken. De kampioen hoeft niet langer het j bal aan de Church Road te openen op de eerste middag. Ik heb gehoord dat Wimbledon bereid is mijn eerste partij naar dinsdag te verschuiven als ik in Rosmalen de finale zou halen." De nummer zes van de wereld laat dat gerucht natrekken. »Het zou mijn optreden in dit toernooi wel vergemakkelijken. Ik ^11 in Rosmalen graag de finale halen, maar als ik maandag op Wimbledon moet spelen, wordt dat moeilijk." Voor Krajicek vormt de overgang van Rosmalen naar Wimbledon geen belemmering, maar het tijdschema wel. „Wat doet Wimbledon als de finale in Rosmalen door regen wordt uitgesteld tot maandag? Op dat soort vragen weet ik het antwoord niet en de organisatie bier ook niet. Dus weiger ik vooralsnog enig risico te nemen." De Londense bookmakers hebben vertrouwen in een tweede Wimbledonzege voor Richard Krajicek. De titelverdediger staat met een quotering van 6-1 hoog genoteerd. De Hagenaar moet al leen Pete Sampras voor zich dulden. De nummer één de wereld staat op 13-8. Rij de vrouwen is Martina Hingis de grootste kanshebster. De Zwi- terse is met 6-4 genoteerd. De Amerikaanse Monica Seles volgt met 3-1. Maar toch: „Ik blijf deze service slaan," weet Schalken zeker. Voorbereiding De voorbereiding van Richard Krajicek op Wimbledon duurt in ieder geval nog één dag langer. Met Schalken en Wibier is hij de derde Nederlander in de kwartfi nales van 'Rosmalen'. Het karwei tegen de Duitser Hendrik Dreek- mann, bleek niet echt een zware opgave: 6-0 en 6-3 ruim binnen het uur. Krajiceks volgende hor de heet Martin Damm. Het bereiken van de laatste vier in het vrouwentoernooi klonk Miriam Oremans als muziek in de oren. De Berlicumse bezocht woensdagavond in de Amster damse ArenA het concert van Ce line Dion. Het werd een latertje, maar dat mocht de pret niet drukken. Gisteren stond ze zicht baar ontspannen in haar 'eigen achtertuin' te ballen. Voor de eer ste keer dit jaar kwalificeerde Oremans zich voor een halve fi nale. Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden. Vrouwen, 330.000 gulden. Mannen, tweede ronde: Schalken (Ned) - Paes (Ina) 6-2 6-2, Damm (Tsj) - Woodruff (VSt) 6-1 6-7 6-1, Krajicek (Ned/3) - Dreekman (Dui) 6-0 6-3, Ra- oux (Fra) - Alami (Mar) 6-4 2-6 7-6. Indeling kwartfinales: Chang - Clavet, Krajicek - Damm, Wibier - Bjorkman, Schalken - Raoux. Dubbel, kwartfinales: Eltingh/Haar- huis (Ned/1) - Keil/Paes (VSt/Ina) w.o. rugblessure Paes, Noteboom/Wibier (Ned) - Bjorkman/Kulti (Zwe/2) 6-3 6- 4, Damm/Vizner (Tsj/3) - Alvarez/Do- sedel (Spa/Tsj) 6-4 7-6. Vrouwen, kwartfinales: Oremans (Ned) - Habsudova (Slo/4) 6-2 7-5, Carlsson (Zwe/8) - Pierce (Fra/2) w.o., Dragomir (Roe/3) - Van Roost (Bel/6) 6-1 2-6 6-4, Huber (Dui/1) - Appel mans (Bel/5) 6-2 4-6 7-6. Indeling halve finales: Oremans - Hu ber, Dragomir - Carlsson. Dubbel, kwartfinales: Melicharova/Vidova (Slo) - Drago- mir/Neiland (Roe/Let/1) 3-6 6-3 7-5. Halve finale: Habsudova/Labat (Slo/Arg) - Boogert/Wild (Ned/VSt) 6- 1 5-7 7-5. Programma vandaag. Centercourt, 13.00 uur: Chang (VSt) - Clavet (Spa), Krajicek (Ned) - Damm (Tsj), Huber (Dui) - Oremans (Ned), Dragomir (Roe) - Carlsson (Zwe). Baan 1, vanaf 13.00 uur: Wibier (Ned) - Bjorkman (Zwe), Schalken (Ned) - Raoux (Fra), Kronemann/MacPherson - Noteboom/Wibier, Eltingh/Haarhuis - Damm/Vizner. Eastbourne. Vrouwen, 900.000 gulden. Kwartfinales: Seles (VSt/1) - Schultz (Ned/8) 5-7 2-2 afgebroken wegens re gen, Zvereva (WRu) - Tauziat (Fra) 7-5 afgebroken wegens regen. Raalte. Satellite. Eerste ronde: Weisz (Arg) - Aarts (Ned) 6-1 6-0, Caspari (Dui) - Snyders (Ned) 6-4 7-6, Sluiter (Ned) - Merry (Ned) 6-3 3-6 6-1, Wessels (Ned) - Ber- graaf (Ned) 6-1 7-6, Aerts (Bel) - Sis termans (Ned) 6-1 6-4, Kempes (Ned) - Vysand (Dui) 6-4 5-7 6-4, Safin (rus) - Verkerk (Ned) 7-6 6-3. TT W' Richard, Krajicek had in zijn duel met Dreekman tijd genoeg om een balletje te trappen. De Hage naar won eenvoudig van de Duitser, 6-0 en 6-3. foto anp is time! Ll 8Glasgow los te weken. ^J'jvoorz^ter Van Praag schudt de hand van de nieuwe Ajax-aanwinst Mi- L,audrup. De Amsterdamse club doet opnieuw een poging om broer Brian foto anp Door Jaap van Essen Amsterdam - Uiterst ontspannen zat hij gistermiddag in de Arena: Michael Laudrup, de nieuwste, maar zeker nog niet de laatste aankoop van Ajax. Er zit nog heel wat in het vat. Drie aanwinsten in de komende dagen zelfs, zo liet penningmeester Arie van Os doorschemeren. In de eerste plaats hoopt Van Os binnen nu en enkele dagen alsnog Brian Laudrup te kunnen verenigen met zijn oudere broer. In Amsterdam wordt deze dagen gewacht op een telefoontje van Glasgow Rangers-voorzitter Murray. De puissant rijke clubeigenaar wil Brian Laudrup in principe aan zijn contract houden, maar Arie van Os ziet nog wel een opening. „Het wachten is op een seintje, dan vlieg ik ogenblikkelijk naar Schotland. Ik schat de kansen dat Brian Laudrup ko mend seizoen al bij ons voetbalt op fifty- fifty." Met de jongste Laudrup is Ajax al lang rond. „Als het aan hem had gelegen had hij lang voor Michael al bij ons getekend. Het probleem ligt duidelijk niet bij hem, maar bij Glasgow." Volgens Van Os gaat het Rangers-baas Murray ook helemaal niet om geld. „Die man is zo vreselijk rijk, die interesseert het echt niet of hij nou twee, vier of acht miljoen pond voor Laudrup krijgt. Hij wil hem gewoon houden, omdat hij Rangers eindelijk eens wil zien presteren in de Champions League." De opening' die Van Os nog ziet, komt voort uit het gegeven dat Murray een maandje geleden toestond dat Ajax met Laudrup ging praten en daarmee vooral bij de speler verwachtingen wekte. Behalve met Laudrup is Ajax ook in een vergevorderd stadium van onderhande ling met nog eens twee spelers, waarvan de club traditiegetrouw geen namen wil noemen. De Georgische spits Arveladze is volgens Van Os niet concreet in beeld bij Ajax. Michael Laudrup toonde zich gisteren in ieder geval zeer in zijn nopjes met z'n nieuwe werkgever. Ook al omdat Japan niet bepaald zijn fa voriete oord bleek. „Het leven is daar to taal anders, bovendien is het niveau van het voetbal laag. Achteraf gezien was het daarom voor vijftig procent een verkeerde keuze om daar naar toe te gaan. Aan de VRIJDAG 20 JUNI 1997 B1 Van onze verslaggever Breda - Als vandaag de medi sche keuring positief uitvalt, tekent RKC-speler Alfred Schreuder (24) een meerjarig contract bij NAC. Schreuder, via de jeugd van PSV en Feye- noord in Waalwijk beland, kan zowel linksachter als linkshalf spelen en is de logische opvol ger van Geert Brusselers, die NAC na vijf jaar en ondanks een nog doorlopend contract wil verlaten. Naast Nottingham Forest, dat zich bij Brusselers zaakwaar nemer Rob Jansen heeft ge meld, is ook FC Groningen in de race voor de blonde Eind- hovenaar. De leiding van de nieuwe werkgever van ex- NAC-trainer Wim Rijsbergen heeft zich direct bij NAC ge meld. Voorzitter John Peek: „We hebben geen spelers nodig die niet willen blijven en zul len daarom - op een zakelijke manier - medewerking verle nen aan een eventuele transf er." Voor doelman John Karelse, voor wie Engelse belangstel ling zou bestaan, heeft zich volgens Peek niemand gemeld. Hij gaat er dus van uit dat de Zeeuw van origine ook ko mend seizoen onder de lat van NAC staat. Engel komt met nieuwe tafeltennisselecties Zoetermeer - Bondscoach Peter Engel van de Nederlandse Tafel- tennisbond maakt in zijn selecties voor volgend jaar onderscheid in een A- en B-groep. Leden van de A-selectie spelen in principe de interlands. Zoals bekend maakt Bettine Vriesekoop geen deel meer uit van de selectie. Engel heeft haar echter wel één van de zestien beschik- barre plaatsen voor het Europees kampioenschap, volgend jaar in Eindhoven, toegekend. Als gevolg van bezuinigingen is er komend seizoen nog maar een centrale training. Er waren er twee. In plaats van de vervallen centrale training in Papendal komt er wel een steunpunttraining elders in het land. A-Selectie: mannen: Heister, Keen, De Cock, Sung en Kahn; vrouwen: Keen, Noor, Muller, Derkx en Hengstman. B-selectie: mannen: Vijverberg, De Boer en Smajic; vrouwen: Bakker, Santic, Tebbe en Snijders. Enkelblessure volleyballer Schuil Havana - Richard Schuil heeft gisteren bij de laatste actie van de eerste, rustige training in Havana een enkelblessure opgelopen. Het gewricht van de volleyballer werd getaped en in het ijs gezet. De kans dat de libero-aanvaller vandaag en morgen de afsluiten de wedstrijden in de voorronde van de World Volleybal League tegen Cuba kan spelen, lijkt gering. Mark Broere vervangt hem in dat geval. Olof van der Meulen, die bij de Olympische Spelen de ze taak met succes vervulde, revalideert in Nederland van een sle pende schouderkwetsuur. Nottingham bevestigt vertrek Roy Londen - De overstap van Brian Roy van Nottingham naar Hert- ha BSC is vrijwel rond. Dit verklaarde gisteren de directeur van de Engelse club, Bassett. Volgens hem hebben de clubs op enkele details na overeenstem ming bereikt over de transfersom van de voormalig international van Oranje. Hij zei ook te hebben begrepen dat Roy er persoonlijk al uit is met de naar de Bundesliga gepromoveerde club uit Duits land. Leeroy Echteld speelt het komend seizoen voor AS Cannes. De aanvaller van Heerenveen heeft een mondeling akkoord bereikt over een contract voor vier jaar bij de club uit de hoogste Franse divisie. Eén dezer dagen reist hij naar Frankrijk om de verbinte nis te ondertekenen. Hans van Holten is aangesteld als algemeen directeur ad inte rim van FC Twente. De 51-jarige heeft de afgelopen jaren deel uitgemaakt van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB. Dat college, onder leiding van Jos Staatsen, trad in december te rug. Horst Hrubesch wordt trainer van Samsunspor in Turkije. De voormalig Duits international, Europees kampioen van 1980, te kende een contract voor twee jaar. Hrubesch (46) was als coach eerder actief in eigen land bij Hansa Rostock en in Oostenrijk bij Austria Wien. Als speler maakte hij furore bij Hamburger SV. Negen dagen voor de finale om de Spaanse beker tegen Barce lona heeft Betis Sevilla coach Lorenzo Serra Ferrer ontslagen. Hij kon eigenaar Manuel Ruiz van de club niet garanderen volgend seizoen niet in dienst te zullen treden bij de aanstaande tegen stander. Ruiz had gezegd de trainer weg te sturen indien deze niet met 100 procent zekerheid schriftelijk kon bevestigen een overeenkomst met Barcelona uit te sluiten. Serra Ferrer weigerde aan dit ver zoek te voldoen. Volgens ingewijden wordt hij bij de Catalanen één van de assistenten van Louis van Gaal. Straffen betaald voetbal: een wedstrijd geschorst: Teixeira (ADO Den Haag), De Vreede (ADO Den Haag), Kooijman (Emmen), Sikora (Go Ahead Eagles) en Kromheer (FC Zwolle). andere kant was ik na Real Madrid toe aan rust. Ik was vreselijk moe in mijn hoofd van al die toestanden die ik jaren lang in Italië en Spanje heb meegemaakt. En wie moe is in zijn hoofd, is ook moe in zijn benen." Wat hem betreft is Nederland een ideaal voetballand. „Hier is voetbal ook belang rijk, maar is het niet zo'n hysterisch gedoe als in Zuid-Europa. En wat ook belang rijk is: hier wil iedereen voetballen. Ook de kleinere ploegen gaan niet met tien man voor het doel liggen. Ik weet nog heel goed dat ik eens met Barcelona een oefen wedstrijd speelde tegen Heerenveen, toen nog een clubje uit de eerste divisie. Het werd 5-4, geweldig gewoon." Voor de liefhebber Laudrup is Ajax hele maal het summum. „Er zijn best veel ploegen in de wereld die altijd prijzen winnen. Er zijn er maar heel weinig die daarbij nastreven om dat met mooi voet bal te doen. Ajax is een van die clubs. Dat was de voornaamste reden om naar deze club te komen. Verder speelt natuurlijk mee dat Morten Olsen hier de trainer is, én dat er in Nederland eenzelfde mentali teit heerst als in Denemarken. Dit land ligt gewoon dicht bij Denemarken." HONKBAL Brasschaat. (Bel) Europa Cup 1 Groep A: NeptunuS (Ned) - San Marino 15-5. Neptunus groeps winnaar. Groep B: HCAW (Ned) - Saint Lo (Fra) 13-11. Hoofddorp. Europa Cup H. Groep A: Pioniers (Ned) - Schwaz Leksand Rattvik Moskou (Oos) 19-4, Parma (Ita) (Zwe) 14-4. Groep B: Arga (Spa) (Zwe) 17-7, Praag (Tsj) (Rus) 7-5. Haarlem. Softbalweek. Nieuw-Zeeland - Nederland 4-0. SPORTPR1JSVRAGEN Midlotto 24A: eerste prijs: 1 win naar, bruto f. 2.100.030,40; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 50.000,00; derde prijs: 112 win naars, f. 1000,00; vierde prijs: 248 winnaars, f. 250,00; vijfde prijs: 4116 winnaars, f. 25,00; zesde prijs: 4612 winnaars, f. 10,00; ze vende prijs: 53.559 winnaars, f. 5,00. Cijferspel: zes cijfers goed: 2 win naars; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed: 26 winnaars; drie cijfers goed: 256 winnaars; twee cijfers goed: 2390 winnaars. VOETBAL COPA AMERICA, GROEP B PERU - VENEZUELA 2-0 (1-0). 15. Cominges 1-0, 59. Cominges 2- 0. BOLIVIA - URUGUAY 1-0 (1-0). 30. Baldivieso 1-0. Eindstand: 1. Bolivia 3-9, 2. Peru 3-6, 3. Uruguay 3-3, 4. Venezuela 3-0. Bolivia en Peru naar kwartfinales. Shah Alam (Mal). WK voor spelers onder 20 jaar. Groep A: Marokko - België 1-1 (0- 0). 58. Handenhoven 1-0, 78. Ter- mina 1-1, Uruguay - Maleisië 3-1 (2-1). 10. Nik Ahmad Fadly 0-1, 25. Zalayeta 1-1, 38. Zalayeta 2-1, 75. Lopez Mora 3-1. Stand: 1. Uruguay 2-6, 2. Marokko 2-4, 3. België 2-1, 4. Maleisië 2-0. Groep B: Frankrijk - Zuid-Korea 4-2 (3-0). 2. Henry 1-0, 3. Treze- quet 2-0, 11. Henry 3-0, 53. Treze- quet 4-0, 55. Jin-Sup 4-1, 69. Jin- Sup 4-2, Brazilië - Zuid-Afrika 2- 0 (0-0). 54. Adailton Martins 1-0, 58. Adailton 2-0. Stand: 1. Brazilië 2-6, 2. Frankrijk 2-4, 3. Zuid-Korea 2-1, 4. Zuid- Af rika 2-1. Groep C: Ierland - Verenigde Sta ten 2-1 (2-1). 7. Cummins 1-0, 26. Molloy 2-0, 39. Flores 2-1, Ghana - China 1-1 (0-1). 44. Li Jinyu 0-1, 75. Appiah 1-1. Stand: 1. Ghana 2-4, 2. Ierland 2- 3, 3. Verenigde Staten 2-3, 4. Chi na 2-1. Sydney. WK-kwalificatie, Oceanische zone. Groep 1: AUSTRALIË - TAHITI 2-0 (1-0). 17. Zelic 1-0, 86. Trim- boli 2-0. Stand: 1. Australië 4-12, 2. Salo monseilanden 3-3,3. Tahiti 3-0.

de Stem | 1997 | | pagina 9