6 Snoeien in geplande groengebieden' Explosieven nodig om bom onschadelijk te maken 4Het geluid en de uitstraling van een 9 Hoekspositie krijgt geen subsidie meer UITSLAGEN DUIVEN sport DE STEM ZEELAND Om voldoende draagvlak voor herinrichting kust te krijgen 'Het zijn oude rakkers die hier in Breskens in de grond zitten' Voor een riks met de fiets in de bus Terneuzens duo krijgt forse straffen voor handel in drugs Celstraffen voor handel harddrugs weekenddiensten Welzijn stimuleert toneel met kinderen DËSTEM Katholieke Scholen- Gemeenschap Etten-Leur i i i i i VRIJDAG 20 JUNI 1997 C4 Van onze verslaggever Oostburg - De provincie Zeeland moet snoeien in de geplande groenge bieden langs de kust om toch een vol doende draagvlak te krijgen in de streek voor de herinrichting van het kustgebied in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Deze oproep werd gisteren gedaan door hoofdingeland E. Wijffels tijdens de ver gadering van waterschap Het Vrije van Sluis in Oostburg. De landbouw besloot deze week niet meer mee te doen aan de planvorming omdat er te weinig voordeel voor deze sector zou zijn. Met name de onttrekking van landbouwgronden ten behoeve van de natuurgebieden en de onzekerheid omtrent de verkaveling vormen grote struikelblokken. „Dat de landbouw zich heeft terugge trokken vind ik jammer," zei Wijffels. Wijffels kreeg als voorzitter van de com missie voor de ruilverkaveling Aarden burg ook veel tegenwerking van de land bouw. Deze verkaveling werd dit jaar af gestemd om ongeveer dezelfde redenen die nu opgaan voor de herinrichting van de kust. „We zijn nu in een andere tijd beland," concludeerde Wijffels. „Met na me de multifunctionele groengebieden, vroeger werden dat bossen genoemd, lig gen de boeren zwaar op de maag. Het zou goed zijn als de provincie een heroverwe ging zou maken met betrekking tot die groengebieden. Dit beleid wordt immers niet gedragen in de streek. Ook natuuror ganisaties pleiten steeds meer voor be houd van het open gebied." Dijkgraaf C. Almekinders, tevens voor zitter van de herinrichtingscommissie, maakte gisteren nogmaals duidelijk het jammer te vinden dat de landbouwsector zich heeft teruggetrokken en haar ver antwoordelijkheid niet wil nemen. „Dat er ingrijpende maatregelen plaatsvinden valt niet te ontkennen. Dat geldt niet al leen voor de landbouw maar voor het he le gebied. Toch menen we dat er een vol doende draagvlak voor een goed plan is te vinden. We hebben immers honderd inspraakreacties waar we mee aan de slag gaan." Almekinders benadrukte het belang van de herinrichting voor het wa terschap. „Zo wordt vier miljoen gulden gebruikt voor de aanleg van fietspaden en een andere structuur voor het wegen stelsel. Ook de aanpassingen aan water lopen en de aanleg van natuurvriendelij ke oevers zijn belangrijke elementen. We zoeken naar structuren om de kosten zo laag mogelijk te houden. De provincie wil in ieder geval verder met de planvor ming." Almekinders zei wel het een nadeel te vinden dat de herinrichting gepaard gaat met een milieu-effectrapportage. „In de ze rapportage moeten we diverse varian ten van de herinrichting meenemen. Dat betekent eigenlijk twee keer zoveel on rust in de streek dan eigenlijk nodig is." Vanuit de algemene vergadering werd de vraag gesteld of de provincie de bevoegd heid heeft eventueel land te onteigenen voor de aanleg van natuurgebieden nu de landbouw zich heeft teruggetrokken. „Dat is mogelijk," zei Almekinders. „De provincie heeft echter in West-Zeeuws- Vlaanderen van deze bevoegdheid tot nu toe geen gebruik gemaakt. Zo was bij de ruilverkaveling IJzendijke- Hoofdplaat niemand bereid vrijwillig grond af te staan. De provincie zag in dat gebied vervolgens af van de aanleg van natuurgebieden. Of dat ook voor de her inrichting van de kust kan opgaan weet ik nog niet. Daarover is nog niets beslist. Er ligt in ieder geval een verantwoord ontwerpplan." Van onze verslaggeefster Breskens - De klus zou binnen een half uurtje geklaard zijn, maar vanwege een technisch probleem had de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) gis terochtend op het Scheldeves- teterrein in Breskens een paar uur langer nodig om een En gelse vliegtuigbom onschade lijk te maken. Je kon het van hun gezichten afle zen. Henk van der Slik en Angelo Verhoeven van de EOD vonden het best spannend om de bom via twee explosies alsnog te demonte ren. Het lukte de twee mannen niet om de ontsteking van de vijf honderdponder los te draaien. Met het gevolg dat de bom moest worden gescheiden om hem als nog onschadelijk te maken. De twee hebben vervolgens het zogenoemde bodembuisgedeelte met de ontsteker op afstand door middel van explosieven van de bom gescheiden. Daarna is de ex plosieve stof in het bodembuisge deelte opgeblazen. Omdat deze wijze van demonteren niet hele maal vrij is van risico, moest het EOD de aarden wal rond de bom eerst ophogen. De twee explosies waren goed te horen in de omgeving van Schel- deveste. Van der Slik vertelt dat deze manier van demonteren een beproefde methode is maar het komt niet erg vaak voor dat de EOD deze vaak moet gebruiken. „Op civiel terrein is het de eerste keer dat we dit doen, twee weken geleden heeft ons commando nog via een explosie een bom onscha delijk gemaakt, maar dat was op militair terrein. Het was voor ons in ieder geval eens iets anders want bij de vorige drie edities hier in Breskens zijn we goed gematst. Het zijn oude rakkers die hier in de grond zitten, dat hebben we vandaag wel gemerkt. Die ontste king kreeg ik er echt niet uit, hele maal vastgeroest. Maar het is alle maal goed verlopen, de operatie is honderd procent geslaagd." Complicaties De ruiming begon om kwart over negen, al na een kwartier werd de complicatie duidelijk. De EOD bracht via een speciale rubberen band 450 gram springstof aan op Van onze verslaggeefster Breskens - De fietsbus gaat op vrijdag 27 juni voor het eerst rijden tus sen Breskens en Knokke. Het project is het nieuwe onderdeel van de Zomer- bus die zondag 29 juni weer gaat rijden. Voor een rijksdaalder kan iedereen zijn fiets meenemen in de bus. De fietsbus is voortgekomen uit een samenwerking tussen De Stichting Strandexpress en ZWN. Als de proef slaagt, wil de ZWN de fietsbus ook in andere delen van Zeeland inzetten. De eerste rit op 27 juni gaat gepaard met een officieel openingsprogramma. Gede puteerde J. Hennekeij, bur gemeester G. Noordewier (Oostburg) en collega-burge meester C. van Liere (Sluis- Aardenburg) zullen om 15.00 uur de openingshandeling verrichten die plaats vindt op camping Napoleonhoeve te Breskens. Na de opening rijdt de fietsbus naar het Zwin in Knokke waar de burgemees ter van Knokke, L. Lippens, iedereen zal verwelkomen. De bus zal rond 18.00 uur aankomen aan de Veerhaven in Breskens. De fietsbus rijdt tot eind augustus. de bom om 'kop en staart' te schei den. Via een elektrische draad werden de explosies uitgevoerd. Rond 11.00 uur was de operatie achter de rug en kon burgemees ter Noordewier vanuit het Oost- burgse gemeentehuis het sein 'vei lig' geven. De burgemeester kwam al snel poolshoogte nemen. Het was zijn 'eerste bom'. „Nu ben ik dan ook ingewijd, het is gelukkig allemaal goed verlopen. Er zit altijd weer een risico aan vast, zeker met complicaties zoals vandaag. Ik heb alles goed gevolgd, we zaten met z'n allen op het verlossende telefoontje te wachten in Oost burg. Toen dat kwam, ben ik ge lijk hiernaartoe gekomen." De vier bomruimingen hebben tot nu toe anderhalf miljoen gulden gekost, waar de gemeente Oost burg tien procent van moet op hoesten. „We moeten tot nu toe ongeveer anderhalve ton betalen. Er wordt momenteel aan een noti tie gewerkt die precies zal weerge ven hoe de financiën worden gere geld," zei de burgemeester. Ongeveer 225 omwonenden (Het Heem en camping Zeebad) moes ten tijdens de werkzaamheden binnen blijven en ramen en deu ren gesloten houden. De wegen in het gebied waren tijdelijk afgeslo ten voor verkeer. Volgens briga dier W. Eggermont hield iedereen zich aan de regels. „Iedereen bleef netjes binnén," onze menteen heb: ben hier goed toezicht op gehou den." Paraat Veertien mensen van de politie waren paraat om alles in goede banen te leiden. En ook het brand weerkorps van Breskens en het Rode Kruis stonden stand-by. O. Vosveld van het crisisteam was een tevreden man. „Toen bekend werd dat het langer zou duren, hebben we wel wat verontruste mensen aan de lijn ge had, maar alles is goed gegaan." Eerder ruimde EOD op hetzelfde terrein al verschillende duizend en vijfhonderponders en een groot aantal kleinere explosieven. Ze zoeken de komende tijd het ter rein nog verder af naar explosie ven, maar het zal tot na de zomer vakantie duren voordat de vol gende bommen worden geruimd. 'Een E OD 'er toont de band met springstof waarmee de bom in tweeën is gesplitst. Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 35-jarige M. D. uit Terneuzen veroordeeld tot een gevange nisstraf van achttien maanden. Tegen hem was vijftien maan den cel geëist. Zijn 32-jarige plaatsgenoot R. B. kreeg conform de eis een gevangenisstraf van een jaar waarvan vier maanden voor waardelijk opgelegd. Beiden werden veroordeeld we gens handel in harddrugs. De 29- jarige zus N.B. van B. en vriendin van D. moet zich later nog yoor de rechtbank verantwoorden. D. en zijn vriendin waren door huurschulden het huis uitgezet en omdat ze geen dak boven het hoofd hadden mochten ze zolang bij B. in huis wonen. Vanaf die dag werd de woning een dankbaar adres voor de Terneuzense scene, die er grif inkopen kwam doen. B. die voornamelijk de deur open deed en bestellingen doorgaf, kreeg voor zijn hulp de helft van de omzet. De ene keer was dat heroïne of cocaïne de andere keer geld. Er kwam een einde aan de handel van het zwaar verslaafde trio doordat de politie er een einde aan maakte na meldingen van overlast. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 41- jarige Middelburger S. C. conform de eis veroordeeld tot twee jaar celstraf. C. werd veroordeeld om dat hij samen met zijn 39-jarige ex-echtgenote handelde in hard drugs. Zijn echtgenote kreeg con form de eis achttien maanden ge vangenisstraf opgelegd. De 34-jarige Vlissinger A. H. werd in plaats van de gevraagde 24 maanden cel waarvan zes maan den voorwaardelijk, veroordeeld tot 18 maanden celstraf. H., zelf verslaafd, werd ervan verdacht in de periode augustus 1996 tot en met maart 1997 te hebben gehan deld in cocaïne en heroïne. Daar naast bekende hij een plaatsge noot met geweld 250 gulden af handig te hebben gemaakt. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 0117-452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoef man, Oranjestraat 4, Axel, tel. 0115-561555. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00- 10.30 en 17.00-17.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noord- straat 27, Biervliet, tel. 0115- 481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf, Korteweg 23, Driewegen, tel. 655275. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Van der Werff, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-227451. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113-215306. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter D. Thijs- sen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113-215003. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruinin- gen - Van vrijd. 18.00 u. tot zond- 22.00 u. L. Breukers, tel. 381344 Spreekuur dringende gevallen 11-11.15 en 17-17.15 uu?. Boodi schappen zo mogelijk voor 10 00 uur. Krabbendijke, Waarde en Ril land-Bath - Van vrijd. 18.00 u int zond. 22.00 u. dokter J. Elzinsa tel. 501544. Spreekuur dringende gevallen 11.00-11.15 uur en 17 00 17.15 uur. Boodschappen zo mo gelijk voor 10.00 uur. Hontenisse en Kloosterzande Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u dokter M. van Kalmthout, Groef nendijk 52, Kloosterzande tel 0114-681377. Heinkenszand, 's Heer Arendskcr- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v d Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter D. van Driel, Vermetstraat 23, 's-Heer Arendskerke, tel 0113-561202. (boodschappen tusf sen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tót maand. 8 u. dokter Lips en dokter Den Ouden, Grote Bagijnestr 16 Hulst, tel. 0114-313131. Spreekf uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2 Sluiskil, Fhiiippine en Hoek Dokter J. Neeteson, J. Hobein- straat 8, Philippine, tel. 0115- 491769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Warringa. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dok ter Vercauteren, Beethovenhof 3b tel. 0115-613768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Kaartingen Hulst - Den Dullaert, bridgeclub Hulst, achtste competitiewed strijd. A-groep: 1. Hermans/Van de Dries, 2. Baggen/Mast, 3. Van Dierendonck/Simpelaar. B-groep: 1. Seijdlitz/Van Opstal, 2. De Waele/Stam, 3. Van de Bogae- rt/Melchers. C-groep: 1. De Cock/Bodaert, 2. Voet/Van de Vel de, 3. Simpelaer/Sehauwaert. D- groep: 1. echtpaar Du Puy, 2. Scholte/Heiszler, 3. Van der Wie len/Sanders. E-groep: 1. Ne- ve/d'Hondt, 2. Vereecken/De Waal, 3. Daandels/Fritzpatrick. IJzendijke - Café Les Amies, bridgeclub IJzendijke, achtste competitiewedstrijd: 1. Van Poe- le/De Doelder, 2. Buise/Van Dam me, 3. Arnoldi/Bukkens. Nieuw-Namen - Café De Nachte gaal: 1. J. de Wit/R. Sturm, 2. J. Vermeersen/ A. Bruynooghe, 3. L. Timmermans/A. van den Berghe. Axel - De Halle met 17 personen. Bieden: 1. Yvon de Valck, 2. Frans van Dam, 3. Tanja de Groote. Nieuw-Namen - Café De Grens- vlucht: 1. A. Verhulst, 2. W. de Maayer, 3. M. Dehennin. Hulst - Zaal De Lieve. Bieden: 1. J. Brugge, 2. J. van de Hende, 3. mevrouw De Burger. Nieuw-Namen - Café Sint-Cecilia met 34 personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. J. van de Hende, 3. I. van de Winckel. Jokeren: 1. me vrouw Aerts, 2. mevrouw De Nijs, 3. mevrouw Leenhouts. Met 36 personen. Bieden: 1. A. de Bruin, 2. J. de Loos, 3. G. de Bruin. Joke ren: 1. J. Dobbelaar, 2. J. van Kerkhoven, 3. I. Himbrecht. Met 37 personen. Bieden: 1. G. de Bruin, 2. I. de Winckel, 3. R. Ver- brugge. Jokeren: 1. R. Himbrecht, 2. L. de Bruin, 3. J. van Kerkho ven. Schietingen Zuiddorpe - Zaal 't Gemeentehuis met 25 personen. Eerste hoge vo gel en eerste en tweede zijvogel: R. d'Hondt, tweede hoge vogel: R. van Hassel-De Keijzer, grootste aantal (5): E. Fierens. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs met 19 personen. Eerste ho ge vogel: A. Dekker, tweede hoge vogel: A. Rentmeester, eerste zij- vogel: M. Nijsten, tweede zijvogel: N. Schouwenaar, derde zijvogel: C. van de Dries, vierde zijvogel: J. van de Dries, grootste aantal (7): Job Koens. Volgende schieting 1 juli. Wemeldinge - Handbooggilde Ja- coba van Beieren, schieting staan de wip met 23 personen. Eerste hoge vogel: P. Nagelkerke, tweede hoge vogel en derde zijvogel: Jac Platschorre, eerste zijvogel: L. de Wilde, tweede en vierde zijvogel: B. Meijer, grootste aantal (6): M. Verdonk. Koersbal Axel - De Halle met 8 personen: 1. Bea Vos, 2. Jo de Poorter, 3. Lenie Meeusen-Dieleman. Hengelsport Axel - Palingwedstrijd 'Geduld Overwint Alles' met 31 personen aan De Grote Kreek: 1. W. de Mul 320 gram, 2. W. Leys 290,3. G. van de Voorde 280, 4. J. de Maesschalk 270, 5. W. Coppejans 260 gram. SENS Nieuw Leven Koewacht met 56 duiven, 1249,88 mpm: 1. en 10. G. Schalkens, 2. en 4. R. van der Bilt, 3. en 7. O. Bonne, 5. en 8. H. van Dijk, 6. R. de la Ruelle, 9. A. de Booy. De Snelvliegers Oostburg met 215 duiven, 1219,50 mpm: 1,2. en 7. M.P. Buijsse, 2. en 4. G. Tas, 5. R. van Steenberghe, 6. J. Simpel aar, 8. J. Bakker, 9. R. van Hee, 10. J. Boerman. SAINT-VINCENT Centrum De Snelvliegers Oost burg met 83 duiven, 1041,36 mpm: 1. W. Daansen, 2,4. en 9. G. Tas, 3,5,6,7 en 8. E. Coppens, 10. P. en W. Jansen. De Snelvliegers Oostburg eind stand competitie oude duiven: 1 J. de Smet, 2. M. Buijsse, 3. W. Prenen. Oude tijden herleven wanneer de MG- autoclub regio West-Brabant/Zeeland aanstaande zondag met zo'n veertig leden op pad gaat. Verschillende types zullen het West-Brabantse land door kruisen: MGT's, A-, B- en C-modellen, Midgets en niet te vergeten de GTV8. Het zal de MG-liefhebber als muziek in de oren klinken, want niets reutelt nu eenmaal zo lekker als die jongens droom van weleer. Door Peter van den Assem De motor ronkt tevreden onder de opgehoogde kap. Als een naaimachientje heet dat, maar dan wel een tje met een inhoud van 3000 cc. Probeer daarmee eens een Husqvarna in het gareel te houden. Nee, Morris Garage is de naam, beter bekend als MG. Te ruggehaald uit Amerika, van Engelse makelij, bijna dertig jaar oud, C-type zescylinder en nog altijd goed voor een slordige 196 kilometer per uur. Zegt de fabriek. Niet dat het eigenaar Jan Schoonen iets kan schelen. Nimmer kust het gaspedaal het gerevi seerde chassis waar hij zo blijmoedig aan geknutseld heeft. „En dan te bedenken dat ik daarvoor nog niet eens een bougie had verwisseld. Vroeger kweekte ik orchideeën." Verzin een aantal clichématige uitdrukkingen en ze zijn van toepassing op het MG-verhaal van Jan Schoonen. Nostalgie, jongensdroom, allemaal waar. „Vroeger zag je ze rondrijden en kon je er alleen maar naar kijken. Ik vind in deze auto echt mijn jeugd terug. Toen ik 'm kocht reed-ie niet. Maar uit eindelijk is-ie helemaal opgeknapt. Op het moment dat ik er voor het eerst in reed wist ik: dit is wat ik altijd gezocht heb." Fotoboek Er komt een fotoboek tevoorschijn. Een van de plaatjes laat een bijna-wrak zien waar je met goed fatsoen nog niet bij in de buurt aangetroffen wil worden. Zo zag-ie eruit. Zuchtend van metaalmoe heid, knarsetandend van de roest, niet meer vooruit te branden. „Het heeft anderhalf jaar geduurd voor de auto helemaal opgeknapt was. Hoeveel vrije tijd daar in is gaan zitten? ift heb het nog niet uit durven rekenen." Heel wat in ieder geval. Te meer omdat voor sommige onderdelen een uitstapje naar Enge land gemaakt moet worden. Maar wat maakt die MG nu zo speciaal? Waarom geen Triumph, Bentley of Studebaker desnoods? „Ja, hoe moet je dat nu zeggen. Het is die uitstraling en niet te vergeten het geluid, hè. Weet je dat ze voor die Mazda MX drie jaar zijn bezig geweest om het geluid van de MG na te bootsen. Nooit gelukt. Dat geluid is uniek." Echte liefhebbers De nationale MG-club bestaat al heel wat jaartjes. In 1992 heeft de regio West-Brabant/Zeeland zich aangesloten. Een gunstige tijd voor de liefhebbers van de Engelse oldtimer. „Tot een aantal jaren gele den kwamen er nog geregeld MG's uit Amerika over. Vaak in goede staat en voor een schappelijke prijs. Voor zo'n 9000 gulden kon je al een GT kopen en voor 14.000 een cabriolet. Meestal reden die auto's nog ook, kon je zo instappen. Maar die tijd is wel over. Bovendien begint het kaf zich nu een beetje van het koren te scheiden. Er zijn wel mensen die in het begin van de jaren negentig een MG kochten, maar er nu achter komen dat het niet meer zo nodig hoeft. De echte liefhebbers blijven over. Er zitten mensen bij die niets liever doen dan aan de auto sleutelen. Die kopen een wrak, knappen het op, doen 'm dan gauw weer weg én beginnen weer aan een an dere." Die echte liefhebbers zijn aanstaande zondag (22 ju ni) m actie te zien in het West-Brabantse. De tachtig kilometer lange rit gaat rond 13.30 uur van start bij het Puts Meuleke in Ossendrecht en voert via Kalm thout, Essen en Wouwse Plantage weer richting de Zuidwesthoek. Verwacht wordt dat zo'n veertig MG's over de binnenwegen zullen ronken. Als naai- machientjes, maar dan met 1800 of 3000 cc... Jan Schoonen in zijn opgeknapte MG: 'Als kind kon je alleen maar naar zo'n auto kijken...' FOTO DE STEM/BEN 5TEFFEN Van onze verslaggeefster Oostburg - De Stichting Hoekspositie in Oostburg krijgt niet langer subsidie van de gemeente. De gemeenteraad acht de expo sities van de stichting niet be langrijk genoeg meer om er geld aan uit te geven. De raad vindt dat er al genoeg expositiemoge- lijkheden in de gemeente Oost burg zijn. Het gaat om een bedrag van 10.000 gulden, dat de stichting vanaf 1 januari volgend jaar niet meer krijgt. De Stichting Hoekspositie be staat bijna negen jaar en expo seert regelmatig in cultureel centrum Den Hoekzak in Oost burg. De kwestie wordt vrijdag 27 juni afgehandeld tijdens de commissie Welzijn. Tijdens deze vergadering komt ook het voorstel aan bod om dui zend gulden beschikbaar te stel len voor een zomerkamp voor negen kinderen uit het opvang centrum Schoonhof te Cadzand. Het college is benaderd door de projectleider van Schoonhof met de vraag of de gemeente een bij drage wil leveren voor het deel nemen aan zomerkampen door kinderen in de leeftijdscategorie van acht tot twaalf jaar. Deze kampen worden door het Cen traal Orgaan Opvang Asielzoe kers gehouden. B en W benadrukken dat de ge meente geen enkele verantwoor delijkheid draagt voor deze wij ze van opvang, maar zij stellen dat het goed is als de kinderen in een andere omgeving met leef tijdgenoten op kunnen trekken. De gemeente komt met dit voor stel omdat de ouders van de kin deren het benodigde geld voor een zomerkamp niet kunnen be talen. Oostburg - De sector Jeugd- en Jongerenwerk van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ren wil toneel met kinderen meer stimuleren. De stichting heeft een uitgebrei de folder over dit onderwerp °P gesteld en de bedoeling is ietler een die betrokken is bij de orga nisatie van kinderactiviteiten stimuleren voor het kindei o neel- i Aan de hand van een aantal o derwerpen worden in de fol tips gegeven hoe er toneel m kinderen gespeeld kan wor e- Bij voldoende belangstelling ^worK" infoi- de stichting een instructief shop houden. Voor meer matie kunnen belangstellend® bij de Stichting Welzijn aan Volderstraat 23 in Oostburg recht. VWO: Marianne van Ar (Etten-Leur), Wieke Ass (Etten-Leur), Joost Bast (Rijsbergen), Mirjam van d (Zundert), Susan Bink (H Judith Boerema (Etten Pieter Boom (Rijsbergen) Braspenning (Zundert), I Broeders (Sprundel), Angi den Broek (Etten-Leur), van den Broek (Rijsbergei rieke Buikmans (Etten Maarten Dekkers (Etten Lotte van Dijck (Etten-Lei Se-Marie Dyson (Etten Sander Eestermans (Bred mes Fanggiday (Etten-Leui dra Franken (Wuustwezel) Graham (Etten-Leur), Yvo Gooijer (St. Willebrord), van Hassel (Etten-Leur), Havermans (Etten-Leur), I Heeren (St. Willebrord), Hendrikx (Etten-Leur), Hereijgers (Zundert), Thij in 't Veld (Etten-Leur), Ji Jong (Etten-Leur), Wilco c (Hoeven), Antoine Ker: (Zundert), Caroll Klep Leur), Joeke Kockx (Etten Judith Koevoets (Sprundel de Koning (Etten-Leur), Ja ne Kooien (Etten-Leur), 1 Kop (Etten-Leur), Stefan pers (Etten-Leur), Angela bregts (Sprundel), John L sen (Etten-Leur), Sabine oms (Etten-Leur), Patrici cieux (Etten-Leur), Evelit gius (Zundert), Susanne de (Etten-Leur), Jan ter Maat Leur), Linda Martinez vai (Etten-Leur), Joyce M (Sprundel), Ingrid van dei (Rucphen), Marco Mensen f Leur), Paula Mensen Leur), Janneke Mulders Leur), Renske Mulders Leur), Sandra Musters Leur), Christian Nooijens Leur), Lennaert Nous Leur), Liselore van Nunen Leur), Cindy Oonincx (Spri Petra van Oorschot (Etten- Pierre van Oosterhout Leur), Myrna Otjens (Etten- Veronique Pertijs (Etten- Caroline Pijnappels (Etten- Dennis Polling (Hoeven), C< Poppelaars (Etten-Leur), T Poppelaars (Zundert), IV van Pul (Etten-Leur), Guide (Etten-Leur), Dirk van de (Etten-Leur), Susanne R (Etten-Leur), Ilse Roelands bergen), Bianca Romme (R: gen), Michel Roovers (Spri Robin Schelvis (Etten-Leur scha Schijvenaars (Sprundt roen de Schipper (Etten- Jaenine Slot (Etten-Leur), tijn Smeekens (Etten- Christ Sponselee (Rijsbt Tesse Stadegaart (Etten- Karen Steenbakkers Leur), Mischa Stuivenvolt Leur), John Taks (Sprundel) bie Tax (Etten-Leur), Judit Tetering (Etten-Leur), Jessii renbos (Etten-Leur), Mich< der Velden (Etten-Leur), loes van de Ven (Etten-Leu: Vermeulen (Etten-Leur), Verpaalen (Sprundel), Erwii schueren (Terheijden), Mar ser (Etten-Leur), Roel Visse ten-Leur), Esther Voeten Leur), Ralf van der Vorst (1 Leur), Dennis Vrolijk (1 Leur), Heidi de Weert (Ho Angela Wendriks (St. Willet Ellen Wensing (Etten-Leur) kia de Wilde (Etten-Leur), Wolters (Etten-Leur), Cindy ters (Hoeven), Maarten va Zanden (Hoeven), Hans van dert (Zundert) Havo: Fred van der Aart (1 Leur), Ilse van Aert (Etten- Sebastiaan van Alphen (1 Leur), Neeltje van Baal (1 Leur), Jerrel Baldew (1 Leur), Monique Bartels (1 Leur), Esther van den Beemc ten-Leur), Anouk Berkhou ten-Leur), Robin Biemans (l Leur), Ellen Bos (Etten- Christian Broeders (Etten- Joris van den Broek (Etten- Jvy de Bruin (Etten-Leur) Burger (Etten-Leur), Linda tiaens (Etten-Leur), Susan D (Etten-Leur), Bas Deenik f Leur), Ellis Dekkers (Étten-j Marinka Don (Etten-Leur; roen van Dongen (Etten-i Judith van Dueren den Holl (Etten-Leur), Willem Franl zen (Etten-Leur), Alexandei lenkirchen (Etten-Leur), M Gelderblom (Etten Lhristèl van Geloven i Lour), Jürgen Haan (Etten Manon van Heems (Etten Marjolien Hendrickx Leur), Merel Hendriks Leur), Stefan Hendrikx Leur), Damir Hodzic Leur), Femke van Hoeij Leur), Ilona van Hogeloon Leur), Stijn Hoozemans tri Leur), Martijn Houtekamer ten-Leur), Karin IJdema Leur), Maurice Jacobs Leur), Saskia Janssen i Leur), Kim de Jong (Etten- £?en Joosen (Etten-Leur), mteke van Kaam (Etten- yueolle Klein (Etten-Leur) •an Laarhoven (Etten-: Lonneke Lauret (Etten-Leui Wn van Leest (Etten-Leur m°n Leppers (Etten-Leur), Tm Luijkx (Etten-Leur), I t (Etten-Leur), Ivonne S (Etten-Leur), Clifton M; t "Leur), Ewan van Me "-Leur), Karin van Meer i Leur) lngrid Metz (Etten Aonelies Mulder (Etten Nol de Neef (Etten-Lei (Etten-Leur), Ynke Etten-Leur), Jessica Ph™ eur), Sjors van jSS^-Leur), Bathséba stil ;5tten-Leur), Jeroen too iEtteIi-Leur), Ilse O jen-Leur), Margo OverwE l t uj?' Debbie Pellis i BaÏÏ?' 50tr Quee (Etten- (Ett^ (Etten-Leur)S ten-T11 ?ur)' Kmsten ten t Marille van Vekei (EttotfUTr)' Michel Vei (E» ""Leur Alexander Lei,.., .eur), Hidde Vissia Leum' rfe ^an Vliet tenY' Debbie van der VUst ten-T oUr!' £arin Voermans ur), Tonkie Voesenek (1 (I i-l ■1 (E (E (E (E (E (E (E (E (E (E l-i l L-I i Mee (E ■I ■Hl -I i-Leur) ike T> i van i van Oos Oo vai Otter Overwatei (E ■I B IV Ta -Leur), ir), Ste Saskia Veen Vekei Verm Vt (E - (E Vlist

de Stem | 1997 | | pagina 18