'een 50% Illegaal storten afval baart zorgen (Verbetering van Buthstraat in Axel begint in september Eis twee jaar cel voor 'erkrachten vriendin Mijnmeester ziet voor vismijn in Breskens toekomst zonnig in POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws Rijtijden bus komen te veel onder druk marans Waterschap Drie Ambachten probeert probleem zwerfvuil in polders in te dammen 'Rock around the Bridge gedeeltelijk overdekt9 oeStem ZEELAND C3 235S32IEBBI 'ASAUTOMATEN DROGERS u STOFZUIGERS EN n met uw pincode IET 'T TOCH? OET LEKKER ZITTEN g 21 juni organiseert ors een grandioze JELMENDAG verschillende Nolan et hoge kortingen. in (een niet afgeprijsde) i getint vizier kado! pgelet! Bij Safe Motors room: ST2 iVOiSJU Hartpatiënt van boord zeeschip gehaald met heli Doorrijder Blikschade na botsing Auto bekrast Dronken man ramt auto's Woninginbraak Snelheidscontrole Auto gestolen Gereedschap gestolen EXAMENS Eis een jaar cel voor drugshandel I f I VRIJDAG 20 JUNI 1997 ioset mspeler, cass., NU_ lioset wisselaar| radio, xen NU A-, B°sch AaSis wasautomaat 1000 toeren, UÊ rvs-trommel +kuip NU - Bosch droger elektronische - jpj vochtmeting volautomatisch UW IN DOOS I lland Elektro jfzuiger 0 watt ar garantie notor 249,- nu JU OOK GELDIG IN "ERMEER. sudestraat 6. 3076 JA, Tel, OIO - 4928500 Gebr Raaymakers B.V. ark velgen jifdak rtvelgen etc. ■Igen X St.bekr., schfdak i :wi JU =tu :riTad lm velgen sprit LPG vele extra's iteken K UW BOOT OF MOTOR IN S LPG SCO :cent 06-92 schuifdak, lm-velgen 01-96 05-92 02-91 01-95 01-92 03-88 01-92 04-94 06-94 01-90 10-92 01-87 01-89 01-88 11-95 07-95 >T lm. velgen fdak etc. Atlanta LPG 24.Ü3V- 45.950,- 18.950,- 15.950,- 27-950.- 18.950,- 5.950,- 13.950.- 16.950,- 26.950.- 10.950,- 17.950.- 11.950,- 9.950,- 10950,- 31.950.- 27.950,- ïrheide (naast het Pannenhuis) .0164-61 64 77 jkeI - De verbetering van de Buthstraat in Axel start begin september. De straat wordt verbreed en er komt een vrijlig- gendfietspad bij te liggen. De kosten van de reconstructie bedragen eendrie- twart miljoen gulden, pat staat in een voorstel van het dagelijks bestuur van het water schap De Drie Ambachten, pe aanpak van de Buthstraat heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Met name was er verschil van mening tussen de gemeente Axel en het waterschap over het nut van het fietspad en de nood zakelijke breedte van de weg. De Drie Ambachten dacht dat de Buthstraat niet zo gek veel werd gebruikt. Verkeerstellingen brachten het schap echter uitein delijk op andere gedachten. Uit die tellingen kwam naar vo ren dat bij de recentelijke afslui ting van de toegang tot het cen trum van Axel in verband met de aanleg van de rotonde aan de Em- mastraat/Stationsstraat dagelij ks 2100 motorvoertuigen door de Buthstraat reden. Dat aantal rechtvaardigt de kwalificatie 'ge- biedsontsluitingsweg' en de daar bij behorende inrichtingseis dat er geen lanzaam verkeer op de rij baan is toegestaan. Bij de verbetering zijn drie par tijen betrokken: behalve gemeen te en waterschap is dat de provin cie. Intensief overleg heeft ertoe geleid dat alle noodzakelijke wer ken in een keer worden aange pakt. Het gaat om de aansluiting van de Buthstraat op de Westsin gel en de Nieuwendijk en de aan sluiting op de Westsingel en de Emmastraat. Verder komt er aan sluitend op de Buthstraat een ver hoogd verkeersplateau te liggen. Ook de aansluiting van de Nieuwendijk op de Buthstraat ge beurt met een verhoogd verkeer splateau. De provincie is daarmee afgestapt van het plan om daar een rotonde aan te leggen. De algemene vergadering van De Drie Ambachten moet in de ver gadering van donderdag 26 juni definitief het licht op groen zetten voor de verbeteringen. De bijeen komst is om 14.00 uur in De Halle in Axel. Van onze verslaggever Terneuzen - Een speciale projectgroep probeert sedert medio vorig jaar vanalles om het zwerfvuil in de polders van Zeeuws- Vlaanderen te verminderen. Toch is het aantal illegale afval- stortingen nog niet afgenomen. Dat staat in het jaarverslag Wa terbeheer van het waterschap De Drie Ambachten. 'Het aantal sluikstortingen in het buitengebied blijft zorgen baren. De laatste jaren is het al leen maar toegenomen. Naast de illegale dumpingen van auto banden is er in toenemende mate sprake van het dumpen van huisvuil, accu's en asbest in de polders'. Daar is het waterschap voor negentig procent bevoegd gezag. Het schap wordt onnodig geconfronteerd met stortkosten. De vorig jaar opgerichte project groep bestaat uit vertegenwoor digers van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, provincie, politie en Adviesdienst waterbeheer. De groep probeert uniforme regels op te stellen voor het voorkomen en verminderen van het ontstaan van zwerfvuil in het buitenge bied. De kernpunten in het plan zijn voorlichting, handhaving, de opruimingsprocedure en kos ten. Uit het verslag van De Drie Am bachten blijkt dat in Midden- Zeeuws-Vlaanderen veel illegale stort voorkomt. Er kwamen 23 meldingen van illegale dumpin gen. De drie grootste overtredin gen, allen op of nabij het grond gebied van de gemeente Sas van Gent, staan met naam en toe naam genoemd in het verslag. Op 15 april kwam er melding van een sluikstort in het buiten gebied van de gemeente Sas. De dumping bestond uit dertien em mers met vet en olie, afkomstig van een vetafscheider. De ver oorzaker is niet achterhaald. Het afval is afgevoerd naar een er kend inzamelbedrijf. Op de Olmendijk nabij Philippi ne is tweemaal een dumping van afgewerkte olie op de dijk ge constateerd. Ook hier bleef de dader spoorloos en heeft het wa terschap de troep verwijderd. Ten lotte werd een ongewernste lozing vastgesteld op een water loop aan de Stekkerweg nabij Zelzate. Uit nader onderzoek bleek dat het afvalwater van een nabijgelegen steenverwerkings bedrijf op de regenpijp was aan gesloten. Op aandrang van het water schap is in samenwerking met de gemeente Zelzate de afvalwater leiding afgekoppeld. Het jaarverslag Waterbeheer 1996 komt ter vaststelling aan de orde in de openbare algemene vergadering van De Drie Am bachten. Die is donderdag 26 ju ni vanaf 14.00 uur in cultureel centrum De Halle in Axel. „We hebben een omzet gedraaid van 24 miljoen gulden en zijn fi nancieel gezond. We zijn dan wel ie kleinste visafslag van Neder land, maar maken naar verhou ding wel de meeste winst dus dat is een groot pluspunt," aldus mijnmeester Jack Vader. 'ader meldt dat het gebouw bij na helemaal wordt gerenoveerd. „Binnen hebben we de vishal en ie koelcellen opgeknapt. Het af slaglokaal krijgt een face-lift en ros kantoor wordt straks een vergaderruimte. Het kantoor verhuist naar boven en ook de buitenkant krijgt een nieuw 'jas je'." Het bedrijf is volop in beweging en volgens de mijnmeester is er '"es aan gelegen om de viskwa- li'eit te waarborgen of zelfs te verbeteren. „Vandaar dat we de 'ijdsduur van het mijnen willen verkorten door ruimere ope- n®gstijden, dit komt de versheid van onze producten ten goede en ™ar gaat het uiteindelijk om." a wethouder Rosendaal wil rok Vader niks weten van sane ren of zelfs een mogelijke suiting van de vismijn. „Daar is rosoluut geen sprake van. Een nurgroep inventariseert mo- ®enteel alle elf visafslagen in herland. Er wordt gekeken roar het draagvlak en de markt- Witievan de mijnen. Wat Bres- !fns betreft, zit dat natuurlijk Msnor. zijn al jarenlang zeer renda- de afspraak is dat er niet "rot getornd aan gezonde be- Trilven dus we hoeven ons ner- Ms druk over te maken." 'in onze rechtbankmedewerker Officier van justi- l,. 'WIlUi Middelburg- inSra^' ^eurin'!; heeft gisteren straf burg een gevangenis" j3n twee jaar waarvan zes W ,en ^voorwaardelijk geëist C jjn de 43-jarige Middelburger kjA°rclt ervan verdacht zijn L ^zwangere vriendin te heb- - verkracht en te hebben mis- Overal in de polders wordt afval gedumpt, zoals hier bij Philippine, waar een hoopje asbest ligt. foto wim kooyman Van onze verslaggeefster Breskens - Uit het bedrijfs- en actieplan van de vismijn in Breskens blijkt dat het bedrijf gezond is en dat vooral wil blij ven. De vismijn wordt de komende maanden helemaal opge knapt en er komt een extra koelcel zodat er nog meer vis omge zet kan worden. Op lange termijn bestaat de mo gelijkheid dat 'Breskens' wordt geprivatiseerd, maar daar wil Vader nog niks over weten. „We zijn weliswaar gemeentelijk be zit, maar ontvangen al sinds 1970 geen cent subsidie van Oostburg en opereren in feite ge heel zelfstandig. Dat is door de gemeente ook duidelijk gemaakt in Den Haag en wij verwachten dat zij ook zullen inzien dat hier geen sprake is van oneerlijke concurrentie richting geprivati seerde visafslagen. We gaan een gezonde toekomst tegemoet, daar ben ik van overtuigd." Van onze verslaggever Goes - Een hoofdmachinist met hartklachten van een afvarende Turks zeeschip Van K. is gistera vond per helikopter naar het zie kenhuis gebracht. Om 19.45 meldde de Nederlandse loods aan boord van het schip dat de machinist ernstige hartklach ten had. De loods was beneden de Bocht van Bath en stelde aan de verkeerspost Terneuzen voor om daar een dokter aan boord te la ten komen. Dit bleek niet moge lijk. Vanuit de haven van Terneu zen werd assistentie gevraagd van een helikopter die 45 minu ten later arriveerde. Om 21.00 uur werden de patiënt en zijn verzorgers aan boord van de heli gebracht. handeld. De vrouw wilde de re latie verbreken. R. pikte dat niet en eiste als afscheid nog een sek suele daad. Vervolgens werden de vrouw de kleren van het lijf gerukt en werd zij verkracht. De visie van R. was iets anders: de vrouw was de bereidwilligheid zelve en alles was in goede har monie verlopen. Uitspraak over twee weken. Van onze correspondent Sas van Gent - Voor de zesde keer wordt zaterdag 28 juni het popfestival 'Rock around the Bridge' nabij de brug van Sas van Gent gehouden. Het festival, dat de laatste jaren vaak te kampen had met slecht weer en daardoor de bijnaam 'Rain around de Bridge' kreeg, zal dit jaar een stuk droger zijn. „En gedeeltelijke overkapping moet er voor zorgen dat iedereen droog kan staan als het gaat rege nen. Maar het blijft een open luchtfestival, zodat het speciaal daarbij horend sfeertje behouden blijft," aldus mede-organisator Jan Vinke. De uit zeven personen bestaande organisatie houdt vast aan de for mule van de voorgaande jaren: een gebeuren met voornamelijk Zeeuwse bands en één pubheks- trekker uit Nederland of België. „De echte grote namen vallen buiten ons budget. We büjven voorzichtig, want we zien genoeg festivals om ons heen verdwijnen wegens gebrek aan financiële middelen of vrijwilligers. Dank zij sponsors is het toch mogelijk om een goed programma neer te zetten voor een lage toegangs prijs," aldus de organisatie. Als eerste betreedt de groep Nose Town Rocket Fuel het podium. Deze vier jongens uit Terneuzen, met een gemiddelde leeftijd van 19 jaar, vormen het nieuwe ge zicht van de Zeeuws-Vlaamse muziekscene. Onervaren klinken ze zeker niet, want dankzij de lei ding van Fat Freddy's Freak Fe deration zijn ze er klaar voor om het podium te bestormen. Hun Texas-blues, rock roll en klas sieke surf-rock moet vanaf 17.00 uur voor een spetterend begin zorgen. Them Bones, de band die om streeks 18.20 uur het podium be treedt, brengt een mengeling van heavy metal en power-funk. De drummer Cyrill Dhaene, die nog maar sinds 1996 bij de groep zit, zorgt voor een metalrandje. Daardoor weten deze Zeeuws- Vlamingen direct een muur van geluid te creëren, maar tussen door is er ook ruimte voor een akoestisch nummer. Wie meer van blues houdt, komt om 19.40 uur dan zijn trekken. Dan zal de Kruiningse driemans formatie Noshame op het podium staan. Zij brengen zowel covers als eigen nummers en zowel En gels- als Nederlandstalig. De meeste nummers met een duide lijk blues-invloed. Binnen het Zeeuwse popcircuit zijn ze al be- Het Sasse openluchtpopfestival kent dit jaar ook voornamelijk Zeeuwse bands zoals Nose Town Rocket Fuel, Noshame en Second Sight. foto wim kooyman hoorlijk bekend. Mindlink stond tot twee keer toe in de finale van 'De Zeeuwse Be- lofte'. Onlangs werd hun debuut- cd 'Desiderata' uitgebracht, die zeer goed werd ontvangen. De muziek laat zich het beste verge lijken met Faith no More, Metal- üca en Tool. Ze waren als eens eerder te gast in Rock around the Bridge, als invallers voor een band die op het laatste moment uitviel. Zij treden vanaf 21.00 uur op. Om 22.30 uur wordt er een thuis wedstrijd gespeeld door de groep Second Sight. Deze Sasse band is samengesteld uit leden van de vroegere formaties Soylent Green en Elson Blue. Mare en Joke Spuessens, Hanny de Smet, Mien de Jong, Fred ter Borg, Mare Sie- mons en Eddy Flycatcher bren gen op uitstekende wijze covers van bekende symphonische bands zoals Genesis, Mariilion, Pink Floyd en dergelijke. De naam Green Lizard zegt het grote publiek misschien niet zo veel, maar deze band is toch dui delijk bezig met een doorbraak. Deze uit Tilburg afkomstige vijf mans-formatie won onlangs 'De Wraak van Brabant' en 'De Grote Prijs van Nederland'. De juryrapporten logen er niet om: 'goede muzikanten met een onwaarschijnlijke uitstraling en een beloftvolle toekomst'. Ze zijn regelmatig te zien op TMF met hun videoclip 'The Rapist'. Green Lizard, met als basis de drie broers Tjon Ajong, straalt een brok energie uit, die bij menig optreden snel op het publiek overslaat. Hun mix van grunge, metal, funk en rock zorgt vanaf middernacht gegarandeerd voor een spetterend slot van Rock around the Bridge'97. Toegangskaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij café Schippershuis te Sas van Gent en De Gravin te Westdorpe. Axel - Een 43-jarige automobi liste uit Wachtebekle is afgelo pen woensdag rond het mid daguur in de Buthstraat aange reden door een onbekende be stuurder van een rode auto met een zwarte spoiler. De vrouw bleef achter met een vernielde buitenspiegel. Terneuzen - Door een voor- rangsfout van een 29-jarige au tomobilist uit Sas van Gent is de motor van een 36-jarige man afgelopen woensdagmid dag beschadigd geraakt. De autobestuurder reed vanaf een uitrit de Haarmanweg op en zag de motorrijder over het hoofd. Die probeerde door hard te remmen een aanrijding te voorkomen maar kwam daarbij ten val. De betrokke nen zelf kwamen met de schrik vrij. Vogelwaarde - De auto van een 65-jarige vrouw uit Vogel waarde is afgelopen donder dagmiddag door een onbeken de bekrast met een scherp voorwerp. De auto stond tus sen 14.00 uur en 14.15 uur ge parkeerd aan de Rapenburg. De schade is nog onbekend. Sas van Gent - Een 33-jarige motorrijder uit Sas van Gent schampte afgelopen woensdag avond op de Baljuwstraat twee geparkeerde auto's. De be stuurder verkeerde onder in vloed en reed door. Later op de avond werd hij aangehouden. De ademanalyse gaf 1,6 pro mille aan. De man moest zijn rijbewijs inleveren. Terneuzen - In de loop van woensdagmiddag is ingebro ken in een woning aan de Nieu- wediepstraat. De 44-jarige be woonster mist een gouden hor loge met een waarde van onge veer 4000 gulden. Nummer Een - Bij een snel heidscontrole bleken 169 van de 634 gecontroleerde automo bilisten de maximumsnelheid van 50 kilometer aan de laars te lappen. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 110 kilome ter. Sint-Jansteen - In de nacht van woensdag op donderdag is vanaf de Puttingstraat een zil verkleurige Mercedes 300E ge stolen. De waarde van de wa gen, eigendom van een 24-jari- ge man uit Sint-Jansteen, be draagt ongeveer 15.000 gulden. Axel - Uit de auto van een 36- jarige Axelaar, die stond ge parkeerd op de Kanaalkade, is in de nacht van woensdag op donderdag een gereedschaps kist gestolen. Sas van Gent HORNY HONKERS - In café De Rijnvaart treedt morgen vanaf 21.30 uur brassband The Horny Honkers op. De muziek van deze uit negen personen tellende formatie is een soort New Orleans jazz. De toegang is gratis. HEEMKUNDIGE KRING - In de Maquettezaal van het cul tureel centrum De Speije is morgen en zondag van 14.00 tot 18.00 uur een tentoonstel ling ingericht van schilderijen en oude foto's van Sas van Gent. De Heemkundige Kring heeft de expositie ingericht in het kader van de viering van het 450-jarig bestaan van Sas van Gent. De tentoonstelling kwam tot stand dankzij de medewerking van inwoners en oud-inwoners die hun (kunst)bezit ter beschikking stelden. Sluiskil COLLECTE - De collecte AVO Integratie Gehandicapten bracht in Sluiskil 822,55 op. St.-Jansteen - NOM-examens mu ziekstudie» Klavier St.-Jansteen. Keyboard graad 1: Kelly Janssen en Mariene Malschaert. Keyboard graad 2: Joeri Inghels. Keyboard graad 3: Monique van Groenestijn. Keyboard graad 4: Eddy Mat- theyssen. Piano graad 4: Paillette Oremus. Piano graad 8: Henk Boogaert. Sopraanblokfluit graad 2: Veerle Heijne. Sopraansaxofoon graad 1: Monique de Ritter en Jes sica de Waal. Sopraansaxofoon graad 3: Mirjam Kouijzer. Tenor saxofoon graad 3: Evelien Baert. Altsaxofoon graad 3: Carolien Baert en Anne van Goethem. Geslaagd voor het diploma Master Degree Managing Hu man Resources aan de Hoge school West- Brabant Bre da/University of the West of England Bristol: Sandra de Rechter uit Sint Jansteen. Van onze verslaggeefster Oostburg - De rijtijden in Zeeuws-Vlaanderen komen steeds meer onder druk te staan door de infrastructurele maatregelen die in deze streek worden genomen. Dit is met name in West- Zeeuws-Vlaanderen het geval door de uitvoer van Duurzaam Veilig. Dit stelt de ZWN als antwoord op vragen van het Oostburgse college van B en W over de nieu we dienstregeling van de ZWN. De PvdA Oostburg had het colle ge gevraagd bij de ZWN aan te kloppen omdat de partij veel klachten had binnengekregen over de dienstregeling. De bus sen zouden met zeer veel vertra ging rijden en zou door andere routes niet meer door Cadzand- Dorp rijden. Het college vindt dat de ZWN Duurzaam Veilig aangrijpt om lijnen weg te strepen. „Daarmee zullen wij niet akkoord gaan. Binnen Duurzaam Veilig zal daarover overleg plaatsvinden. Volgens ZWN moeten door de infrastructurele maatregelen de rijtijden worden aangepast. Als zij dan ook nog de aansluitingen in andere kernen willen garan deren, zal de route dus aange past moeten worden. Uiteraard zullen wij hierop attent zijn," al dus B en W. Het college stelt dat de lijndienst van Cadzand naar Oostburg al leen in de maanden juli en au gustus niet door het dorp zal rij den omdat er dan te veel verkeer rijdt en de bus aansluitingen naar Sluis en Terneuzen mis loopt. Gedurende twee maanden rijdt de bus daarom niet door het dorp maar via de Ringdijk- Noord. ZWN heeft het college beloofd te willen praten over oplossingen door bijvoorbeeld het inzetten van kleine busjes. Daarbij wordt echter direct gezegd dat ZWN daarvoor geen geld heeft en dat de gemeente hiervoor moet op draaien. Volgense ZWN is en blijft het busvervoer in Zeeuws- Vlaanderen problematisch. Volgend jaar zal de openbaar vervoersorganisatie de dienstre gelingen opnieuw bekijken om dat België haar hoofdnet hele maal zal aanpassen. Dit zal on der meer gevolgen hebben voor de dienstregelingen in Neder land. ZWN is tevens bereid de Oostburgse gemeenteraad uitleg te geven. De raad stelde gisteravond hier graag op in te willen gaan. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Tegen de 33-ja- rige El A. uit Terneuzen is gis teren door de officier van jus titie in Middelburg een gevan genisstraf van een jaar waar van drie maanden voorwaar delijk geëist. El A., die ontkent, wordt ervan verdacht te hebben gehandeld in heroïne en cocaïne gedurende de periode november 1996 tot en met 21 januari van dit jaar. Een en ander zou zijn gebeurd vanuit het pand aan de Pijnboomstraat. Volgens El A. moet het handelen zijn gebeurd door de notoire dealers A. M. en F. die tijdelijk in zijn woning bivakkeerden, toen hijzelf in Den Haag verbleef. Ver klaringen van gebruikers en foto confrontaties wezen echter Ei A. als dealer aan. De rechtbank wijst vonnis over twee weken.

de Stem | 1997 | | pagina 17