Betere ouderenzorg door samenwerking w Een verloren gedenksteen uit Zandberg 2 Jaar getrouwd Stichting onderzoekt ruimtenood De Lieve DE STEM Dorpsraad neemt het op voor voetgangers DAG KLAPPER DËSTEM ZEELAND C2 gemeenten Hulst en Hontenisse werken in toekomst met één coördinator I liefde en geluk. allerliefste Cleo-tje en kusjes van je Beertje Hiep Hiep Hoera Gefeliciteerd (0)pa en (0)ma van Rinsum ;enesje 6 jaar Anita en Johan Oud-leerlingen juffrouw Jo liouden reünie Marcel Nationale Jeugdronde editie zeeland Ballon vliegt 400 kilometer Stevige BUNGALOWTENT in Toeval Groote-Raape Vervallen Brandweer Hulst is Nederlands kampioen pUNI 1997 X 65 )©démpr "^*s. \^mt 2j Voor particulieren bedankje, jubileum, huwelijk, verlovinq Sng, prestatie, examen, Abraham enz. |r mm per kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote regel verplicht, ling, formaat 35 x 40 mm 26.- incl, BTW iverige tarieven op aanvraag. l31 2.313 of geef uw tekst 2 dagen vóór »ing af bij één van onze kantoren. opgave te richten aan De Stem Brabants ostbus 3229.4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes ms hel recht voor teksten, foto's en tekeningen Ier opgaaf van redenen te weigeren. van de opdrachtgever van deze advertentie de uitgever bekend te zijn. Indien er een let opgave van een telefoonnummer gewenst verplicht zich te legitimeren, ter voorkoming uik. Uitgever is gerechtigd naam van de gever bekend te maken. Uitgever is niet lijk voor de in de advertentie voorkomende teksten. I I I I I DONDERDAG 19 JUNI 1997 IP onze verslaggever jjoosterzande/Hulst - De gemeen- Hulst en Hontenisse hebben de landen ineen geslagen om geza- tenlijk de zorgbehoefte bij ouderen i beide gemeenten in nog betere lanen te kunnen leiden, jet gaat daarbij met name om ouderen die op de wachtlijst staan „or opname in een verzorgings- of verpleeghuis en in afwachting van apname thuiszorg nodig hebben. De twee gemeenten zien de samenwer king alvast als vingeroefening voor de gezamenlijke Zeeuws-vlaamse samen werking die begin volgend jaar gestalte moet krijgen. In Hulst en Hontenisse kunnen ouderen die op de wachtlijst staan met hun aan vragen voor zorg voortaan via een tele foontje naar het gemeentehuis terecht bij één zorgcoördinator. Die gaat de be trokken oudere opzoeken en kaart de zaak meteen aan bij de centrale indica tiecommissie. „Als het nodig is kan die zorg al bijna de volgende dag geregeld zijn," zegt wethouder mevrouw J. de Kock-Ringoot van Hontenisse. „Dat is de grote meerwaarde van dit samen werkingsverband." De zorgcoördina- tors in Hulst en Hontenisse houden de leefsituatie van de ouderen in de gaten, zodat er indien nodig snel actie kan worden ondernomen. „Vroeger was het zo dat een aanvraag van iemand die naar het verzorgings- of verpleeghuis wilde in de indicatiecom missie werd behandeld en dat betrokke nen dan als nummer zoveel op de wachtlijst kwam," zegt de Hulster wet houder P. Weemaes. „Dat kan natuur lijk niet. Als de situatie urgent is moet er bij wijze van spreken morgen hulp aanwezig zijn." De al bestaande indicatiecommissie met een arts en vertegenwoordigers van thuiszorg en maatschappelijk werk is inmiddels uitgebreid met vertegen woordigers van de Stichtingen Welzijn voor Ouderen, de bejaardenhuizen in beide gemeenten en de gezinszorg. Dat betekent dat alle aanbieders van zorg nu met elkaar om tafel zitten en dus snel op situaties kunnen inspelen. Ouderen hoeven voortaan nog maar één keer hun gegevens te verstrekken. Volgens mevrouw De Kock-Ringoot is het aantal aanvragen voor een plaats in het bejaardenhuis de afgelopen tijd flink gestegen en ook het aantal zorg- aanvragen. In Hontenisse staan vijftien inwoners op de wachtlijst en in de ge meente Hulst zijn er dat ongeveer ze stig. ïaak niet bombarderen tot politiek spel' Pddr PicdVeU boek is Wel I'd* Vol' Van onze verslaggever gulst - De Stichting Welzijn voor Ouderen Hulst (SWO) gaat onderzoeken hoe hoog de ruimtenood in het dienstencentrum De Lieve precies is. Om die informatie te krijgen worden alle gebruikers van De yeve binnenkort opgetrommeld voor een hoorzitting over de problematiek. oven ,maar deze 2 kinders gaan trouwe onder gekheid, wij wensen jullie ieid, hartstocht, liefde en geluk ';omstig leven gaat dan nooit stuk. onze lieve oma Tiny wordt vandaag 50 jaar John-Kristian en Maikel Mol. sn tot straks. Kinderen, kleindinderen en achterkleinkind. o Hoera /lirella en Mo prima meid. og meer?? rd Kim!! na en Jerney get bestuur van de SWO, eige- paar en beheerder van De Lieve, leeft daartoe besloten na een on derhoud met wethouder P. Wee- maes. Aanleiding voor het ge sprek was een pleidooi van de ge- amenlijke bejaardenbonden voor een snelle uitbreiding van let dienstencentrum. Daarbij liet Je politieke groepering Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be togen al meteen weten welwil lend te staan tegenover de wen sen. fcemaes wijst er echter op dat Je Hulster gemeenteraad vier jaar geleden al unaniem een uit breiding van De Lieve van de land heeft gewezen. Toen is ge steld dat de SWO in voorkomen- Ie gevallen moest proberen el ders ruimte te huren voor activi- ieiten. „Dat er nu weer geroepen wordt om uitbreiding is dus niks Éuws," aldus Weemaes. De wethouder vindt bovendien dat de problemen in De Lieve liet moeten worden gebombar deerd tot een politiek onderwerp. „We moeten voorkomen dat we in een politieke consternatie terecht komen. Toch zeker als mensen nu al allerlei stemverhoudingen naar buiten brengen, nog voordat de zaak in het college en de raad besproken is. Het gaat om de in- houd, om de Lieve zelf." kan onze correspondent jstdijk - Jo Remijn maakt na tig dienstjaren, waarvan 39 als leerkracht bij de St. Jo- HG met je 23ste verjaarda Pa, Ma en rest vdfan*. Een sportieve vakantieweek van 22 t/m 27 juli Inlichtingen bij te Hengstdijk, gebruik »an de VUT-regeling in het on derwijs. Ier gelegenheid hiervan wordt op zaterdag 21 juni van 13.30 tot 19.80 uur een reünie gehouden voor de oud-leerlingen van juf- touw Jo. Alle leerlingen zijn aangeschreven en 175 oud-leer lingen hebben zich al aangemeld voor de reünie, die in de basis school wordt gehouden. "P vrijdag 11 juli vindt er in de school een afscheidsreceptie plaats van ^19.00 tot 20.00 uur waarbij iedereen, die Jo de hand schudden, welkom is. 'wgklachten: 'tl lezerscontact, 076-5312312 "ifmvrij. 8.00- 17.00 uur 8.00- 12.00 uur Nactie lemeu2en: '«Andstraat 32,4532 CG WI15-645769, fax 0115-645742. "wacteuren: hank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), to van der Helm, Peter Oggel (editie- 7 Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- zant, Sanne Schelfaut «nes: Wokstraat 1,4461 JK «113-273700, fax 0113-273701. 'Acteur: (provincieverslaggever). Weemaes constateert dat er een 'heel concreet' raadsbesluit ligt, maar erkent ook dat de ruimte problemen er nog steeds zijn. „Dus denk ik dat we alles nog eens goed op een rijtje moeten zetten. En als er dan duidelijke aanwijzingen zijn dat de situatie de afgelopen vier jaar alleen maar verslechterd is, dan is dat misschien aanleiding om de zaak nog eens te heroverwegen." Volgens voorzitter W. van Veg- chel van de SWO is de nood sinds vier jaar geleden inderdaad al leen maar hoger geworden. „Er komen steeds meer activiteiten en steeds meer ouderen. Het hu ren van ruimte elders werkt in de praktijk niet, omdat de meeste ouderen in de binnenstad wonen. Vlakbij De Lieve. Die zien het niet zitten om voor bepaalde acti viteiten naar elders te gaan. De gemeenteraad heeft ons verzoek om uitbreiding, de tekeningen la gen al klaar, inderdaad vier jaar geleden afgwezen. Maar wij wil len de zaak nu weer nieuw leven inblazen." Kloosterzande - Het ballonnetje dat de vierjarige Brenda Ottjes uit Ossenisse op Koninginnedag in Kloosterzande opliet werd 400 kilometer verder teruggevonden in het Franse Le Bignon Mira- beau. Ze won daarmee de ballon wedstrijd die door het Oranjeco mité was georganiseerd. Ongeveer 350 ballonnen kozen het luchtruim en er werden 57 ballonkaartjes gevonden terug- gestuur. De meeste kaartjes kwa men in België terecht. DIVERSEN CLINGE Ouderengym/biljarten KBO - Wlalpertuus -13.30 uur Anton Pieck/Bergamo/Embos- sing ANBO - Malpertuus - 13.30 uur GRAAUW Bieden KBO - Gemeenschapshuis - 13.30 uur SAS VAN GENT Dansen senioren - De Speije - 13.30-15.30 uur WESTDORPE Kaarten en bingo -Concordia - 13.30 uur Tafeltennis - Concordia -19.00 uur ZUIDDORPE Koersbal - 't Kaaike -13.30 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - 't Lagerhuis - 14.00 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café Lamsoren -13.30 uur RETRANCHEMENT Kruidenzoektocht - wandeling onder de duinen - start Dorps straat/Molenstraat- 13.30 uur ZEEUWS VLAANDEREN Smokkelroute - puzzelrit voor au tomobilisten en fietsers, wedstrijd en beginnersklasse - dagelijks te rij den - routeboeken bij Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai Aardenburg Open Tuin dagen - 20 tuinen zet ten de poort open - route via 0117- 381718-tussen 10.00 en 16.00 uur ZEELAND Zeeland Natuurmaand - aktivitei- ten en excursies betreffende de na tuur - diverse plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen -Op 19, 20, 24, 25, 26 en 27/6 Zeeland Natuurmaand - cursus tekenen met krijt en schilderen op Biologisch Kruidenteeltbedrijf - Ou de Zeedijk 31 FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Turbu lence HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Turbulence 20.00 uur Liar Liar 20.00 uur Crash 20.00 uur The Fifth Element 20.00 uur The Ghost and the Dar kness 20.00 uur All Stars MIDDELBUG Cinema - 20.30 uur Kolya VLISSINGEN Alhambra Theater - 20.00 uur The Fifth Element 20.00 uur Liar Liar 20.00 uur Turbulence 20.00 uur Donnie Brasco BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur Metro 20.00 uur 2 Days in the valley 20.00 uur One fine day 20.00 uur The Crucible GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Gaston's War 22.30 uur Donnie Brasco 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 14.30 en 20.00 uur The English Pa tient 22.30 uur The Devil's Own 14.30 uur 101 Dalmatiërs (nl) 14.30, 17.00 en 20.00 uur Romeo Juliet 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur the Fifth Element 20.00 en 22.30 uur Smilla's Sense of Snow 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ab solute Power 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Metro 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Pri vate Parts 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Saint 20.00 en 22.30 uur Love serenade KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Absolute Power 20.00 uur The Saint 20.00 uur Metro 20.00 uur Private Parts Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. Het diamanten paar Picavet. Van onze correspondente Hulst - Hij is 85 en zij drie jaar jonger. Marinus Picavet en Bertha Schelfhout uit Hulst vierden gisteren hun 60-jarig huwe lijksfeest. Beiden goedlachs, nog behoor lijk energiek èn best tevreden met het le ven. „Hoe we dit voor elkaar gekregen hebben, ik zou het niet weten. Gewoon met mekaar over eenkomen en niet te veel ruzie maken," ver klaart de bruidegom terwijl zijn bruid heftig zit te knikken. Ze leerden elkaar kennen op het werk. „We kregen verkering en toen moest er eentje weg. We zijn toen allebei maar gegaan.". Rinus Picavet heeft van alles gedaan, hielp mee aan de bouw van de drie blokken huizen aan de Van Maelstedeweg en mocht in een van de 12 huizen gaan wonen. Ze wonen nu 58 jaar tussen het politiebureau en het kerkhof en hebben geen spijt. „Het is hier goed en vooral rustig. Ons boek is al wel ver vol, maar we zijn nog redelijk gezond en goed ter been, we hou den het hopelijk nog enkele jaartjes vol," ver telt Bertha die haar tijd ver vooruit was. Na de geboorte van haar eerste kind bleef ze werken en nam de baby gewoon mee in de kinderwa gen naar haar werk. Het echtpaar kreeg vier kinderen en heeft zes kleinkinderen. „Nog geen achterkleinkinde ren, maar daar wordt wel al stevig voor geoe fend," verklapt de kwieke 82-jarige vrouw. Ze praten over de tijd dat hij werkte in de ha ven van Rotterdam, de oorlog en de periode dat er hard en veel gewerkt moest worden voor weinig geld. Een auto hebben ze nooit gehad. „We deden alles te voet of met de fiets en als het nodig was diende onze zoon als taxichauf feur." Bertha vulde haar vrije tijd met haken en breien, Rinus was een verwoed visser en bil jart nog twee maal per week in De Blaauwe Hoeve. „De vis die hij meebracht, hebben we nooit opgegeten hoor, die gaf ik aan de katten, want vis uit De Vest, daar was ik vies van," vertelt Bertha. Ze speelt samen met haar man, die pas sinds vorig jaar wat grijze haren kreeg in zijn weelderige haardos, elke week het spel rummicub als hersengymnastiekoefening. „Maar hij wil altijd winnen en kan niet tegen zijn verlies." lacht zij. Zaterdag heeft het diamanten paar feest ge vierd met de naaste familie. Gisteren was er een receptie voor vrienden en kennissen in feestzaal de Eendracht in Hulst. 'Gebruik trottoirs onmogelijk' Van onze verslaggever Sint-Jansteen - De dorpsraad Sint-Jansteen wil dat de ge meente Hulst snel wat doet om het leven van de voetgangers in het dorp aangenamer te maken. Op verschillende plaatsen in het dorp is het gebruik van het trottoir bemoeilijkt, dan wel onmogelijk, constateert de dorps raad. Zo hangt in de Brouwerijstraat de begroeiing over de stoep en groeien in de Populierenstraat de takken op lage hoogte over het trottoir. In de Heerlijkheid, EEN ADVERTENTIE IN DE STEM BEREIKT RUIM 260.000 tEZERS IN HET ZUIDWESTEN. --16,4561 E5 «114-372770. fax 0114-372771. facteur: JWneVerstraeten. «redactie Zeeland: 'WKoomen jij'ma t/m vrij. 0115-645751 «zondag 0115-645753 Doe. t'e-exploitatie :e>tem enZVK kneuzen: «Elandstraat 32,4532 CG 9115-645740, fax 0115-645741 "«egenwoordigers: H,™8oeik. Privé 0115-563976, Hulst- merS' Pr'Vé 15-562354 wS?16'4551 ES «114-372770. [jj|!eSenwoordigers: fel,aüden Brande' Privé 0114-314570, |an Verstraeten privé 0114-316755. tongstijden: p vr' 8.30- 17.00 uur In de vorige aflevering van deze rubriek schreven we over een steen die in 1832 aangebracht werd aan een huisje vlakbij fort Zandberg onder Graauw en waar A. J. van der Aa in zijn vanaf 1839 verschenen 'Aard rijkskundig woordenboek der Nederlanden' gewag van maakt. Je gaat er natuurlijk vanuit dat zo'n steen 165 jaar later allang verdwenen is. Soms komt het toeval echter op iemands weg. We hebben al eens eerder, hier of elders, gezegd dat je musea als die van Hulst, Axel, IJzen- dijke of Aardenburg - om ons tot deze kant van De Wester- schelde te beperken- van tijd tot tijd eens moet bezoeken: je ziet altijd wel iets nieuws, soms omdat je het voorheen over het hoofd zag, soms omdat de mu seumcommissies nog wel iets uit het depot willen halen. Wat lag er in de kelder van het Hulster museum Een, overigens niet zo witte, arduinen steen met dui delijk leesbaar: Afgebd, 22 Mei Herb. 28 junij 1832 door... en daarna steeds minder duidelijk wordend tot.... Sandick. Die tekst kwam ons vagelijk be kend voor. En dan wil het toe val dat op dat moment de heer D. Weemaes uit Hulst, maar ge boren op Zandberg, toezicht houder is. „Die heb ik nog we ten zitten, helemaal onder op de grond in een huisje in de Theen- aerstraat vlak bij het fort. Ik herinner me dat iemand uit Zamdberg daar destijds, dr. Jos Gielen, die toen leraar was aan de Handelsschool het later Jan- seniuslyceum in Hulst - we pra ten nu over de jaren 1936-1937 - op gewezen heeft. Die moet hem toen in veiligheid gebracht hebben." Museumcommissie-secretaris J. Steijns weet dat de steen al deel De gedenksteen in het woonhuis van Van Waesberghe. uitmaakte van de collectie van de Oudheidkamer, die voor de Tweede Wereldoorlog in een aanbouw van het stadhuis on dergebracht was. Thuis de tekst vergeleken: het klopt als een bus. Het is hem. Naar onze mening verdient hij nu in het musuem een opvallen der plekje en een verklarende tekst natuurlijk. En wie weet, als er nog eens tussen alle pape rassen van de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten ge snuffeld wordt, komt de lijst met namen misschien ook nog boven water. In Jaarboek 1930 van de OHK maakt de conservatrice van de Oudheidkamer mevrouw freule S. Collot d'Escury melding van: 'Bewerkte steen en van den heer A. de Koning te Graauw.' Is dat de bedoelde steen J.J. Gielen was sedert 1922 leraar aan de Handelsschool te Hulst en van 1932 tot 1938 was hij er directeur van. Later is hij nog minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen gewor den. Het huisje uit 1832 is kort na de Tweede Wereldoorlog, toen Mieke Tijs en Piet van Goethem er woonden, ingrijpend ver bouwd, maar, zoals gezegd, toen was de steen al weg. Van der Aa noemt het fort bij Zandberg fort Spitsenberg, een naam die nu in de streek niet FOTO CAMILE SCHEL5TRAETE meer bekend is. Hij zegt erover: Spitsenberg, of naar het ge hucht alwaar het gelegen heeft, ook wel de Zandberg genoemd, voormalig fort in Staats-Vlaan- deren, prov. waarmee de verde digingslinie van Hulster-Am bacht, welke zich van de vesting Hulst langs de Moerschans en het fort de Raap uitstrekte, ge sloten werd. Dit fort, ook weieens onder de naam Groote-Raap voorkomen de, lag aan de noord-oostelijke hoek van de Polder van Langen- dam en aan de zuidelijke punt van de Willem-Hendrikspolder, juist tegenover de Saftinger- schorren. Het was door een ge- bastioneerde linie verenigd met het fort je genaam Boerenmaga- zijn (zie dat woord), waar een geretrancheerde batterij was opgeworpen. Nadat bij het be leg van Hulst door de Fransen in 1747, in de nacht van 28 op 29 april, de Franse generaal hertog De Broglio de beide schansen de Grote en de Kleine Kijkuit ingenomen had, was de vijand in de gelegenheid om vanuit die schansen en uit de daar opgeworpen batterij het fort Spitsenberg, dat door luite nant-kolonel Du Rocq verde digd werd, acht dagen achter een met niet minder dan 20 stukken geschut met de grootste hevigheid te beschieten. Vier aanvallen werden door de be zetting manhaftig afgeslagen. Vooral het regiment van kolonel Thierry kweet zich voorbeeldig evenals de Schotten onder Bragg, maar uiteindelijk moest de dappere bezettting zich bij gebrek aan leeftocht en krijgs voorraad op 10 mei overgeven. Daardoor kon de vijand de ge noemde linie in zijn geheel in nemen en daar deze tot de ves ting Hulst behoorde, kon die reeds de volgende dag zonder slag of stoot ingenomen worden. Mede schuldig daaraan was het lafhartig en verraderlijk optre den van de bevelhebber, de lui tenant-generaal De La Roche, die de stad nauwelijks liet ver dedigen. Sedert de bezetting van Staats- Vlaanderen door de Fransen in 1794 (we hebben uiteindelijk meer oorlog gevoerd met de Fransen dan met de Duitsers, maar dat terzijde, SP.) is het fort Spitsenberg, evenals de overige aan die linie gelegen vestingwerken van lieverlee vervallen en de militaire gebou- Door George Sponselee wen die erin stonden, zijn na verloop van tijd verkocht of ge sloopt. Gedurende de Belgische onlusten (tussen 1830 en 1839, SP.) is dit punt nog door mili tairen bezet geweest, teneinde te waken tegen overrompeling door de vijand daar het gebied door de polders aan België paalt. Van dit fort zijn nog overblijfselen van de vrij hoge wallen en de borstweringen en gedeelten van de natte grachten in het terrein aanwezig, zodat het nog altijd goed als fort te herkennen is. Van de overblijfselen van een vroeger wachthuis in het fort is een woonhuis gemaakt, dat be woond wordt door Johannes de Smit. Het terrein waarop het fort met de buitenwerken lag, vormt nu genoemd hoefje, alles samen 3 bunder, 86 Vlaamse roeden en 40 Vlaamse ellen groot zijnde. Het is eigendom van de heer Frederik Jan Fran cis van Waesberghe, die in Hulst woont. Die heeft er kennelijk in 1860 een nieuwe schuur laten bou wen, getuige een op de boerderij aanwezige gedenksteen: Maria Theresia Francesca van Wae sberghe. Mei 1860. Slot volgt op 2 juli. Met dank aan de heren J. Steijns en D. Weemaes te Hulst. ter hoogste van de doorsteek naar de Oversprong, is er zelfs helemaal geen voetpad. Daarnaast is de dorpsraad bena derd door bewoners van de Heerstraat over het ontbreken van trottoirs in die straat. De Heerstraat wordt door veel wan delaars gebruikt als toegangs weg naar de Steense Bossen. Me de omdat ze die kant worden op- gewezen door wegwijzers. „Wel licht zou een duidelijke signale ring waarop het ontbreken van trottoir dan wel het wandelkar- akte van de straat wordt aange geven, een bijdrage aan een op lossing kunnen zijn," aldus de dorpsraad in een brief aan de ge meente. De dorpsraad wil ook dat de ge meente wat doet om de overlast van geparkeerde auto's in de Hoofdstraat tegen te gaan. Het gaat om bezoekers van het be drijf Atrium Arbodiensten, die hun voertuig regelmatig voor andermans oprit parkeren. De dorpsraad wil de dat de gemeen te ter plaatse gele strepen of kruisen voor de opritten aan brengt, zodat bezoekers kunnen zien waar ze wel en niet kunnen parkeren. van onze correspondent Hulst - De Hulster vrijwillige brandweer is tijdens de brand weerwedstrijden 'Klasse Interna tionaal' in Roosendaal Neder lands kampioen geworden. Tij dens de wedstrijden realiseerden de Hulster brandweerlieden nieuwe recordtijden: aflegsys- teem 53 seconden en estafette 74 seconden. Daarmee versloegen de Hulstenaren met groot verschil de overige deelnemers. Het ver schil met nummer twee bedroeg 20 punten. De wedstrijden waren een goede voorbereiding op de brandweer olympiade in de week van 6 juli in het Deense Herning. Het Huls ter team doet daar ook aan mee. Bevelvoerder Walter Biesbroeck was uiterst tevreden over de prestaties in Roosendaal. Hij ziet de deelname aan de olympiade dan ook vol vertrouwen tege moet.

de Stem | 1997 | | pagina 17