DE STEM vermars kiest voor Arsenal I Voor Overmars,\wiens con- 1 tract tot 2000 doorliep, moet I Arsenal naar schatting I twintig miljoen overmaken 1 naar Ajax uit Amsterdam. 1 De overgang van Bergkamp, toevalligerwijs volgend sei- l zoen weer clubgenoot van |i Overmars bij Arsenal, was i destijds onderdeel van een j 'megadeal' met Wim Jonk. 1 De aangever (Jonk) en afma ker (Bergkamp) samen wa- I reu goed voor circa veertig miljoen, hoewel die bedra- gen nooit officieel zijn be- tigd. Zowel Bergkamp ills Overmars heeft dezelfde aakwaarnemer: Rob Jan- sen. Vergrijzing slaat hard toe bij Ajax Richard Krajicek ziet Rosmalen niet als tussendoortje Van Bon fortuinlijk tweede in Zwitserland Condense topclub moet diep in de buidel tasten voor kleine Ajax-aanvaller r UITSLAGEN STANDEN En niet alleen nu, lijn natuurlijk top. iper patates frites, ak 1 kilo 1.29 Lkantiegevoel? S), PENSTOCK [jekkers j A schoenen 1 Overmars op Bergkamp na duurste speler SPORTNIEUWS KORT aandverband, ak^TST 2.99 nieuwd: Inlegkruisjes, 50 stuks 5 itis -2rÖ9 2.29 rssinaas- AH Servicelijn: 0800-0305. De artikelen In deze advertentie kunt ui i alle AH winkels kopen hehalve de artikelen kleine cijfertjes bj - i artikelen kunt kopen In ah wirweis waar één van riip riifertles op de deur staat. Reclameprijzen gelden t/m 21 Juni as- 3.99 1.25 iade, b 2S1W 9.98 8.98 cd Lkstraat 10 - Oosterhout - Tel. 0162-453873 3 Sport 11 i 11 WOENSDAG 18 JUNI 1997 B1 bvan Huët jiden - Arsenal heeft de Nederlandse inbreng verdub- Iijd met de aankoop van international Mare Overmars. Haar verluidt betaalt de Londense topclub ruim twintig lljoen gulden voor de 24-jarige Ajaxspeler. Hij tekende Ijsteren een vijfjarig contract. Ijiirmars is inmiddels de vijfde liaikoop van de Franse trainer isaie Wenger. Vj werd op Highbury voorge- n de Britse media, samen |«1 de nieuwe Franse verdedi- 1-: Emmanuel Petit (26). De fclste werd overigens voor tien liljoen gulden overgenomen i de Franse kampioen A.S. Ilinaco. ■Hals zijn maatje Dennis Berg- I Den Haag (anp) - Mare I Overmars is een dure jongen Ivoor Arsenal, maar op de 1 eeuwige ranglijst van Ne- I derlandse transfers moet hij tnis Bergkamp nog voor I zich dulden. Bergkamp ver- I huisde in de zomer van 1993 t voor naar schatting dertig |oen gulden van Ajax I naar Internazionale, Opde ranglijst is Ruud Gul- litnog altijd een goede der- Ie; hij forceerde in 1987 een kreuk met PSV en verhuisde voor zeventien miljoen naar AC Milan. Koeman ging twee jaar later voor ruim Sen miljoen naar Barcelona, i zodat de clubkas van PSV overliep. »L kamp, twee jaar geleden, toonde Overmars zich onder de indruk van de entourage en de sublieme grasmat op Highbury. „Mijn eer ste indrukken zijn erg goed. Ik ken dit veld. Ik heb hier vorig jaar een competitiewedstrijd ge zien. Het ligt er allemaal perfect bij," aldus de nieuwste 'Gunner'. Vergelijkingen met de Ajaxmat liet hij wijselijk achterwege. Snelheid De contacten tussen de aanvaller en Arsenal dateren al van 1995. „Ze hebben regelmatig naar me geïnformeerd. De overgang kreeg langzaam maar zeker vorm. Zes maanden geleden wist ik dat ik naar Arsenal zou gaan. Na de laatste wedstrijd van Ajax heb ik in Amsterdam met Arsène Wenger gesproken," aldus Over mars. Wenger liet weten hem te hebben aangetrokken voor snel heid op de vleugels, „en voorzet ten." Bergkamp Dennis Bergkamp overtuigde Overmars dat Arsenal de juiste club voor hem was. „Hij heeft me veel over Arsenal vertelt. Al leen maar goede dingen. Dennis heeft het hier heel erg naar zijn zin." Engelse journalisten vroegen hem of hij steeds nog even goed was als voor de zware lmiebles- sure. „Die blessure is verleden tijd. Ik ben jong en sterk. Het kostte tijd van de operatie te herstellen. Maar ik heb nooit ge twijfeld dat ik weer terug zou komen op-mijn oude niveau," antwoordde Overmars. In Enge land geniet de kleine aanvaller een enorme reputatie sinds de WK-kwalificatiewedstrijd op Wembley in april 1993. Onverslaanbaar Als een raket ging Overmars toen langs libero Des Walker die tot dan onverslaanbaar snel werd geacht. Behalve Arsenal waren andere Engelse clubs in hem geïnteresseerd. Met Arsenal speelt Overmars volgend jaar UEFA cup, net als Ajax. „Ik had liever Champions Lea gue gespeeld, maar dat is voor volgend jaar," beloofde hij. Arsenal-manager Wenger (midden) toont trots zijn nieuwe aanwinsten Mare Overmars rechtsen Emmanuel Petit van Monaco. FOTO REUTER Door Jaap van Essen Londen/Amsterdam - Quasi woedend reageerde het Ajax- bestuur enkele maanden ge leden toen Mare Overmars zich meldde met het verzoek zijn contract te ontbinden. Penningmeester Arie van Os stelde zich op het principiële standpunt dat een contract een verbintenis is waar niet aan getornd mag worden. Gisteren zette Overmars echter zijn handtekening onder een vijfjarige overeenkomst met Ar senal. En Ajax is ook helemaal niet meer boos, want de club streek ruim 7 miljoen Engelse ponden (meer dan 20 miljoen gulden) op voor de speler die in 1992 voor slechts drie miljoen gulden van Willem II werd over genomen. Ook in het tijdperk na het Bos man-arrest blijkt Ajax in staat heel veel geld te verdienen aan de verkoop van spelers. En dat nu was precies de bedoeling van het nieuwe Amsterdamse beleid waarbij zoveel mogelijk spelers contracten voor zeer lange pe riodes worden afgesloten. Het transfersomvrije vertrek van spelers als Davids, Seedorf, Rei ziger, Kluivert en Bogarde wil het Ajax-bestuur nooit meer meemaken. Ook met de Overmars-miljoenen op de toch al vette bankrekening blijft het overigens een probleem voor Ajax om de selectie kwali tatief op niveau te brengen. Sier, Sibon, Oliseh, Gorré, Ledezma, McCarthy: het zijn allemaal aar dige aankopen, maar of ze Ajax weer aan de nationale en inter nationale top kunnen brengen is de vraag. Gisteren werd wel bekend dat Michael Laudrup waarschijnlijk toch voor Ajax kiest, hoewel zijn broertje Brian bij Glasgow Ran gers blijft. Laudrup (morgen is zijn moge lijk afsluitende gesprek met Ajax) is een echte topper die mo menteel zijn draai niet kan vin den in de J-league waar hij voor Kobe uitkomt. De loopbaan van de oudste Laudrup is imposant en voerde langs tal van grote clubs: Brondby, Lazio Roma, Ju- ventus, Barcelona en Real Ma drid. Ajax doet dus eindelijk eens een echte topaankoop, maar wel een met een paar nadelen. In de eer ste plaats is het de vraag waar Laudrup moet spelen op het Am sterdamse middenveld dat met Ronald de Boer, Litmanen en Witschge al redelijk bezet is. En bovendien is Laudrup niet meer de jongste. Hij telt sinds zondag 33 lentes. Nog geen twee jaar geleden stond Ajax international bekend als een jong en fris elftal. Maar inmiddels heeft de vergrijzing keihard toegeslagen. De kern van dertien spelers die in eerste instantie waarschijnlijk de ba sisplaatsen zal bezetten is ge middeld maar liefst ruim 27 jaar oud. Voor internationale begrippen is dat al een redelijk belegen elftal, in de Nederlandse verhoudingen is er zelfs sprake van een bejaar denteam. I Roor Cas Overzier ileh - 'Kom op Richard. aan je voetenwerk!', een jolige toeschouwer f de tribune van het cen- jtecourt. Richard Krajicek I randt zijn gezicht keurig in de "Mi. In Rosmalen is hij bezig Pet de generale repetitie voor r®bledon. Een taak die de liderlandse Wimbldeon- rapioen serieus neemt, zo JWerstreepte hij gisteren tij- de openingsronde. I Haarhuis nam Krajicek vo- r'JMr op hetzelfde centercourt *5 te grazen in de kwartfinales. I 91 deceptie die Krajicek des- s verrassend rap te boven Twee weken en drie dagen w besteeg hij de hoogste troon I. de groene kathedraal in II -ast Londen. De geboren l 'erdammer ging op de knieën, 1 het heilige gras en de Wim- ™°n-bokaal. Een droom was Women. JD®de maandag opent hij als I gerend kampioen het voor- L®!ste Grand Slam-toernooi. .Jf er dezer dagen stiekem I denken. Al bezweert hij zelf lk,ïet' »®erst Rosmalen, dan fop id0n'" 'd°n'1 het stellig. ItaH er gisteren te- L aarhuis geen gras over liet v'aSen sloeg hij weer heerlijke backhandreturns IBM °P WimMedon vorig jaar en h hptbeerde hij negentien aces), ItaV noS maar zeer de vraag of felp0IF6nde. zondag m het spe- ïnJ™8hiig zit dat de finalis- rJ»dent™Heineken Tr0phy naar lltaiio i i. sporteert" F ek hinkt wat dat betreft op twee gedachten. Een 'hot item'. „Een finale hier in Rosmalen? Moeilijk, maar niet onmogelijk," drukte hij zich gisteren na afloop van zijn zege op Haarhuis (7-5, 7- 6) diplomatiek uit. En als het zondag regent? Wat, gebeurt er dan? „Geen idee," aldus Kraji cek. „Eerst hier maar een paar partijtjes winnen. Dan zien we wel verder." Thomas Muster en Mare Rosset kunnen in elk geval al afreizen naar Londen. Muster (tweede geplaatst) kreeg gratis les in grastennis van de Marok kaan Karim Alami (6-4, 6-2). De weg naar een mogelijke finale ko mende zondag, lijkt voor Kraji cek open te liggen. Zeker nu in de bovenste helft van het speelschema de naam ver dween van dat andere serviceka non. De als vijfde geplaatste Zwitser Rosset gleed verrassend snel onderuit tegen Martin Damm uit Tsjechië (6-1, 7-6). Mi chael Chang had tegen de Frans man Fabrice Santoro drie sets nodig om de tweede ronde te be reiken en is theoretisch Krajiceks tegenstander in de halve finales. Ook bekeek de titelverdediger met een tevreden blik het kers verse speelschema van Wimble don. Krajicek, als vierde ge plaatst, kon eigenlijk ook niet an ders concluderen dat er voor hem een droomloting uit de koker was gerold. Maandagmiddag opent hij het belangrijkste Grand Slam-toernooi in de groene ka thedraal tegen de relatief onbe kende Duitser Marcelo Craca. Bij winst krijgt hij de Roemeen And- rej Pavel tegenover zich of Filip Dewulf, de Belg die op Roland Garros verrassend de halve fina les haalde. In de vierde ronde zou Paul Haarhuis opnieuw zijn tegen stander kunnen zijn of mogelijk de Britse tennishoop Tim Hen man. Verderop in het schema staan de namen van onder ande ren Jim Courier, Gustavo Kuer ten (de Open Franse kampioen) en Tomas Muster. Goran Ivanise vic, tweede geplaatst, zou in de halve finales zijn meest waar schijnlijke opponent zijn. Maar eerst natuurlijk de ope- ningshorde. Marcelo Craca, een geboren Italiaan die in Duitsland is opgegroeid. Hij beschouwt zich derhalve als 'echte' Duitser. Cra ca zal op Wimbledon zijn eerste partij op gras spelen. De nummer 133 van de wereld houdt van gra vel, niet van sprieten. Weet ook zijn coach, de Neder lander Frits Don. „Harstikke leu ke ervaring voor die jongen. Voor het eerst op gras en meteen tegen de Wimbledon-kampioen. Hij zal worden weggeblazen," meent Don, die met Craca in contact kwam via zijn voormalige pupil Mark Koevermans. Krajicek kreeg het resultaat van de loting vlak voor zijn partij te gen Haarhuis in handen en keek niet verder dan de eerste ronde en de mogelijk eerste geplaatste spe ler die hij tegenkomt. „Een Duit ser en Henman," wist de 'Kraai'. „Ik mag over mijn tegenstander in de openingsronde niet ontevre den zijn. Hij schijnt zich op gra vel voor te bereiden..." Dus maakt het weinig uit of Krajicek zondagmiddag het thuisfront bedient met een fina lepartij op het Autotron. Maan dagmorgen kan hij in alle rust in slaan op de banen aan Church Road. Als officieel 'member' van Krajicek gaat op het gras van Rosmalen voluit tegen Haarhuis. FOTO WFA de All England Lawn Tennis Club bezit hij immers dat voor recht. Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gul den. Vrouwen, 330.000 gulden. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned/3) - Haarhuis (Ned) 7-5 7-6, Wi- bier (Ned) - Alvarez (Spa) 6-3 6-4, Chang (VSt/1) - Santoro (Fra) 4-6 6-4 6-3, Alami (Mar) - Muster (Oos/2) 6-4 6-2, Vacek (Tsj) - Reneberg (VSt) 7-5 1-0 opgave Reneberg, Arazi (Mar) - Spadea (VSt) 2-6 7-i? 6-3, Bjorkman (Zwe/4) - Kroslak (Slo) 5-7 7-5 6-1, Paes (Ina) - Kulti (Zwe) 6-7 6-3 6-4, Damm (Tsj) - Rosset (Zwi/5) 6-1 7-6, Raoux (Fra) - Voltsjkov (WRu) 7-5 6- 3, Radulescu (Dui) - Pioline (Fra) 6-3 3-6 7-5. Dubbel, eerste ronde: Eagle/Florens (Aus) - Oosting/Pimek (Ned/Tsj) 7-6 3-6 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Boogert (Ned) - Neiland (Let) 4-2 opgave Neiland, Oremans (Ned) - Schnyder (Zwi/7) 7- 5 6-2, Appelmans (Bel/5) - Gersi (Ita) 6-4 6-4, Labat (Axg) - Van Lottum (Fra) 7-6 7-5, Carlsson (Zwe/8) - Tor- rens-Valero (Spa)6-3 3-6 7-5, Kleino va (Tsj) - Chladkova (Tsj) 7-6 6- 4, Van Roost (Bel/6) - Wild (VSt) 7-6 6- 2, Carlsson (Zwe) - Torrens-Valero (Spa) 6-3 3-6 7-5, Rittner (Dui) - Ols- za (Pol) 6-0 6-3. Arnold scoort voor Australië Sydney - Australië heeft de eerste stap op weg naar kwalificatie voor het WK voetbal met gemak genomen. De ploeg van coach Venables plaatste zich door een 6-2-zege op de Solomonseilanden voor de eindstrijd van de Oeeanië-zone. Ex-NAC'er Arnold en ex- Feyenoord Vidmar scoorden elk één keer. In de finale moet het team het opnemen tegen de winnaar van groep B: Nieuw-Zeeland of Fiji. In twee duels wordt dan uitge maakt welk land om een WK-ticket mag spelen tegen de nummer vier van Azië. WK-kwalificatie, zone Oceanië. Groep 1: AUSTRALIË - SOLOMONEILANDEN 6-2 (3-1). 16. Slater 1-0, 17. Arnold 2-0, 29. Peli 2-1, 39. Kaierea 3-1 (eigen doelpunt), 48. Tapai 4-1, 52. Ta- pai 5-1, 66. Suri 5-2, 75. Aureho Vidmar 6-2. Stand: 1. Australië 3-9, 2. Solomoneilanden 3-3, 3. Tahiti 2-0. De Braziliaanse voetbalvedetten hebben vechtlust getoond in de tweede wedstrijd van de Copa America. In het duel tegen Mexico zette de ploeg een achterstand van 2-0 om in een 3-2 overwinning. In groep C gaat de wereldkampioen nu met zes punten uit twee wedstrijden aan de leiding en heeft zich verzekerd van een plaats in de kwartfinales. Mexico en Colombia, dat met 4-1 van Costa Rica won, volgen op drie punten. Copa America. Groep C: Brazilië - Mexico 3-2 (0-2). 14. Hernandez 0-1, 32. Hernandez 0-2, 48. Aldair 1-2, 62. Romario 2-2, 80. Leonardo 3-2. Toeschouwers: 35.000. COLOMBIA - COSTA RICA 4-1 (2-0). 13. Morrantes 1-0, 23. Morrantes 2-0, 62. Cabrera 3-0 (strafschop), 67. Wright 3-1, 77. Aristizabal 4-1. Toeschouwers: 35.000. Stand: 1. Brazilië 2-6, 2. Colombia 2-3 (5-3), 3. Mexico 2-3 (4-4), 4. Costa Rica 2-0. De aanhanger van ADO Den Haag die zondag in Waalwijk tij dens RKC - ADO Den Haag een steward sloeg, mag vier jaar het Zuiderparkstadion in Den Haag niet in. Twee supporters van ADO Den Haag zijn een jaar uit het stadion verbannen omdat ze op 11 juni tijdens ADO Den Haag - RKC het veld opkwamen. De aanhanger die in Waalwijk een medewerker van de KNVB be spuwde mag het Zuiderpark een half jaar niet in. Het bestuur heeft de supporters die in Den Haag het veld opkwamen voorts hoofde lijk aansprakelijk gesteld voor alle schade die de club lijdt door hun optreden. NEC heeft opnieuw een fan een stadionverbod opgelegd. De sup porter die onlangs in de nacompetitie Maurice Graef van VW een kopstoot toediende, waardoor het duel een kwartier werd onder broken door scheidsrechter Van Vliet, mag zich voorlopig niet laten zien bij de Nijmeegse club. De lengte van de straf wordt pas vol gende week bepaald. Juventus houdt opruiming. De Italiaanse kampioen ontdeed zich dinsdag van de Joegoslavische middenvelder Vladimir Jugovic. De speler was zelf het meest verbaasd over zijn transfer naar Lazio. „Kennelijk wil Juventus verjongen," verklaarde de speler die in Rome een contract overeengekomen is voor vier jaar. De Vries bijna klaar voor Tour Romanshorn - Gerrit de Vries lijkt op tijd hersteld te zijn voor de Tour de France, die 5 juli van start gaat in Rouen. Wanneer de 30- jarige wielrenner uit de Polti-ploeg de gisteren van start gegane Ronde van Zwitserland goed doorkomt, reist hij over twee weken af naar Frankrijk. De Vries kwam begin april zwaar ten val in de Driedaagse van De Panne. In de afdaling van de Kemmelberg brak hij zijn kaak en oogkas en kneusde hij daarnaast zijn hersenen. De renner uit Steenwijk maakte op 21 mei zijn rentree in de Bicicleta Vasca. „Ik heb er pas zeven wedstrijddagen op zitten, maar zoals ik me nu voel, rijd ik de Tour," zei de helper van Luc Leblanc giste ren. De Nederlander mag van ploegleider Stanga zelf beslissen of hij van start gaat in de 'Grande Bouclé'. Peter Graf terug naar gevangenis Bonn - Peter Graf moet terug naar de gevangenis. Het Openbaar Ministerie in Duitsland stelt geen hoger beroep in tegen de straf van drie jaar en negen maanden die de vader van tennisster Steffi Graf kreeg opgelegd voor belastingontduiking. Ook de advocaat van Graf besloot daarop niet verder te procederen. Dit betekent dat de staf rechtsgeldig is. Graf heeft al vijftien maanden in voorarrest gezeten. In afwachting van het hoger beroep was hij op vrije voeten gesteld. Dubbel, eerste ronde: Boogert/Wild (Ned/VSt/3) - Carlsson/Hy (Zwe/Can) 4-6 6-3 6-3, Habsudo- va/Labat (Slw/Arg) - Oremans/Ap pelmans (Ned/Bel/2) 7-5 6-4. Programma Heineken Trophy vandaag: Centercourt, vanaf 12.50 uur: Chang - Radulescu, gevolgd door Pitkowski - Pierce, clinic jeugd met Krajicek (45 minuten), Eltingh/Haarhuis - Messo- ri/Middleton. Baan I vanaf 13.00 uur: Huber - Klei nova, Vacek - Bjorkman, Arazi - Cla- vet, Huber/Pierce - Olsza/Yoshida. Baan 2 vanaf 13.00 uur: Van Roost - Boogert, Labat - Appelmans, Drago- mir/Neiland - Rittner/Van Roost, Al- varez/Dosedel - Nijssen/Van Schep pingen. Baan 3: Gustafsson - Wibier, Maleeva - Oremans, Noteboom/Wibier - Bran- di/Santoro, Jones/Tanasugarn - Hab- sudova/Labat. Baan 5: Rittner - Dragomir, Habsu- dova - Hy-Boulais, Krone- mann/MacPherson - Eagle/Florent. Baan 6: Keil/Paes - Raoux/Schalken, Carlsson - Lubiani. Nottingham. Mannen, 650.000 gul den. Eerste ronde: Courier (VSt/6) - Van Herck (Bel) 6-3 3-6 6-3, Rusedski (GBr) - Kuerten (Bra/3) 6-1 7-5, O' Brien (VSt/8) - Roux (Fra) 6-4 6-3, Goellner (Dui) - Wilkinson (GBr) 7-6 6-4, Stolle (Aus) - Boetsch (Fra) 6-3 7-6, Kucera (Slw) - Lee (GBe) 6-1 6-1, Black (Zim) - Woodbridge (Aus/7) 6- 2 2-6 6-2, Stafford (ZAf) - Nestor (Can) 6-1 7-6, Woodforde (Aus) - Stark (VSt) 6-3 7-6. Eastbourne. Vrouwen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Schultz (Ned/8) - Suko- va (Tsj) 6-3 7-6, Po (VSt/7) - Studeni- kova (Slw) 0-6 7-6 6-2, Tauziat (Fra) - Fernandez (VSt/5) 7-6 7-5, Sugiya- ma (Jap) - Siddall (GBr) 6-2 5-7 8-6, Sidot (Fra) - Ahl (GBr) 6-3 6-4, Fari na (Ita) - Raymond (VSt) 7-5 6-4, Ba- suki (Ino) - Likovtseva (Rus) 6-3 6-0, Spirlea (Roe) - Gorrochategui (Arg) 6-0 3-6 6-4, Williams (VSt) - Rubin (VSt) 6-4 6-4, Sawamatsu (Jap) - Ward (GBr) 6-2 7-5, Guse (Aus) - Wang Shi-Ting (Tai) 6-3 5-7 6-4, Zvereva (WRu) - Frazier (VSt) 7-6 6- 0. Londen. Kwalificatietoernooi Wimbledon. Mannen, eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Bok (Ned) 6-0 6-4, Davids (Ned) - Spinks (GBr) 7-6 6-3, Win- nink (Ned) - Wayne Black (Zim) 6-4 7-5. HONKBAL VOETBAL Hoofdklasse: Sparta/Fey - ADO 10-3 SQUASH Cairo. Egypte Open. Halve finales, mannen: Khan (Pak/1) - Gough (Wal) 15-11 15-12 15-5, Ni- col (Sch/3) - Barada (Egy/5) 14-15 15-11 15-12 15-13. Finale: Nicol (Scho/3) - Khan (Pak/1) 12-15 15-14" 15-12 15-11. Vrouwen: Fitz-Gerald (Aus) - Owens (Aus) 9-4 9-0 9-4, Martin (Aus) - Schone (Dui) 9-3 9-4 9-3. Shah Alam (Mal). WK spelers onder 20 jaar. Groep A: URUGUAY - BELGIË 3-0 (1-0). 40. Podesta 1-0, 55. Coelho 2-0, 77. Coelho 3-0. Groep B: BRAZILIË - FRANKRIJK 3-0 (1-0). 5. De Souza 1-0, 61. Adail- ton Martins 2-0, 90. Silvestre 3-0 (ei gen doelpunt). Zuid-Korea - Zuid- Afrika 0-0. Groep C: VERENIGDE STATEN - CHINA 1-0 (0-0). 90. West 1-0. Gha na - Ierland 2-1 (1-0) 28. Gambo 1-0, 52. Molloy 1-1, 67. Mouktar 3-1. Door Ad Pertijs Romanshorn - Leon van Bon opende de Ronde van Zwitserland gisteravond met een tweede plaats in de proloog. De Raboren- ner uit Apeldoorn was met een tijd van 9.00 (over 7.2 km) iets meer dan drie seconden langzamer dan de Zwitser Oscar Car- menzind. Van Bons ploeggenoot Danny Nelissen eindigde op de vierde plaats. Max van Heeswijk werd vierde. Regenbuitje De uitslag' werd behoorlijk ver tekend door een mals regenbui tje dat veertig minuten voor het einde van de tijdrit op het boch tige parkoers in het Bodensee- stadje Romanshorn neerdaalde. „Okee, ik heb een beetje geluk gehad, maar aan de andere kant hebben meer dan honderd ren ners op een droge omloop gere den," zei de 25-jarige pupil van Theo de Rooy na afloop. „Twee de worden in de proloog van een dergelijke grote ronde, zegt toch wel iets over mijn vorm." Van Bon reed in het voorjaar sterk in met name de Amstel Gold Race. Na de klassiekers nam hij zoals velen even gas te rug. „Die periode van rust ben ik kennelijk goed doorgekomen. Ik heb de laatste tijd alleen de Midi Libre gereden." De proloog van gisteren was de eerste wedstrijd sinds zestien dagen. Danny Nelissen kwam boos over de streep. In de laatste bocht moest hij afremmen voor over stekende toeschouwers. Dat kostte de Limburger de derde plaats. Spanning Toen het zachtjes begon te rege nen was het gisteren gedaan met de spanning. De Zwitser Ronald Meier, die geen rekening hoeft te houden met de Tour die over bij na drie weken van start gaat, kwam nog tot 9.25 en pakte daarmee de dertigste plaats. Tour-favorieten als Riis, Ullrich, Zülle, Jalabert en Luttenberger deden het een stuk rustiger aan. Ook Erik Breukink, de laatste weken sterk op dreef in de tijd ritten, nam geen risico's. Romanshorn. Ronde van Zwitserland. Eerste etappe, proloog: 1. Camenzind (Zwi) 7,2 km in 8.57, 2. Van Bon (Ned) 0.03, 3. Petito (Ita) 0.05, 4. Nelissen (Ned) 0.07, 5. Bolts (Dui) 0.13, 6. Werner (Dui) 0.19, 7. Nardello (Ita) 0.20, 8. Guesdon (Fra), 9. Agnolutto (Fra), 10 Van Heeswijk (Ned) 0.21, 33. Vierhouten 0.28, 80. De Vries 0.40, 113. Breukink 0.50.

de Stem | 1997 | | pagina 9