Nuis houdt vast aan 25 gulden Cam] Pol VN-' Mosk» Mbo krijgt 23 miljoen extra voor gebouwen Oud-rijksrechercheur laakt uitblijven disciplinaire sanctie Geen uitstel voor opvolger TCR Amnest; Voor lidmaatschap omroep Varkenssector pakt draad weer op Ondanks zwaailicht en sirene DE STEM BINNENLAND pESTEM DE STEM COMMENTAAR Kamer vraagt opheldering na zelfmoord Landbouw mag meer varkens afmaken Rechter houdt zaak boycotboeren aan Teleurstelling voorkomen binnenlandKORT I Ministerie van Vrom wil 1 juli inzicht in afvalstoffenbalans Leider 'killing Partijen Con, akkoord ove| wapenstilstai Kechts-extrei Terreblanche krijgt zes jaar i i i i i WOENSDAG 18 JUNI 1997 Zoetermeer (anp) - De instel lingen voor middelbaar be roepsonderwijs krijgen er van minister Ritzen (Onder wijs) met ingang van dit jaar jaarlijks 23 miljoen gulden bij voor hun huisvesting. De mbo's worden vanaf 1 juli ei genaar van hun gebouwen. Die 'kopen' zij van de overheid. Elke instelling krijgt een vast bedrag voor instandhouding van de huisvesting. Volgens verschil lende rapporten loopt een kwart van de mbo's echter een substan tieel financieel risico bij deze operatie. De Tweede Kamer had aange drongen op extra financiële steun. Aanvankelijk wilde Rit zen alleen een incidenteel nood- potje instellen. Het budget van de mbo's was ruim genoeg, vond hij. Het extraatje van Ritzen bete kent dat de scholen, gerekend naar het huidige rentepercenta ge, 380 miljoen gulden extra kunnen investeren. Dat schreef hij gisteren in een brief aan de Tweede Kamer. Ritzen haalt het geld uit een reservepotje voor huisvestingsrisico's. De verkoop van de schoolgebou wen levert de-overheid overigens niets op. Zij verwisselen om niet van eigenaar. Om te voorkomen dat mbo-instellingen die in nieu we gebouwen zijn gehuisvest, ten onrechte profiteren van de regeling, moeten die instellingen een bedrag betalen dat ten goede komt aan mbo's met oude gebou wen. Die dienen het geld te gebruiken voor hun huisvesting. In een reactie laat voorzitter G. Brokx van de Bve-Raad, de koe pel van de mbo's, weten dat Rit zen het mbo goed tegemoet is ge komen, al moet er volgens Brokx nog meer geld bij. „Maar daar komen we wel uit." Van onze redactie binnenland Den Haag - Staatssecretaris Nuis (Cultuur) houdt vast aan verhoging van het-omroeplidmaatschap met vijftien gulden. Tientjesleden moeten dan 25 gulden gaan betalen, mensen met een abonnement op een radio- en televisie gids hoeven er niets van te merken. De Kamer is verdeeld over dit plan. PvdA en CDA verzetten zich te gen verhoging van de ledenbij drage. Zij vinden het onterecht dat alleen de leden van omroep verenigingen betalen, terwijl alle kijkers profiteren. Ook Groen links en de Socialistische Partij zijn tegen de verhoging. WD en D66 steunden de staatssecretaris. De kleine Christelijke partijen stelden een geleidelijke verho ging voor. Het 'omroeptientje' bestaat al meer dan twintig jaar. Volgens Nuis is het tijd om het bedrag eens aan te passen. „In tientje kan anno 1997 nauwelijks serieus bedoeld zijn." Een bijdrage van 25 gulden ziet hij als een test voor de werkelijke aanhang van de Den Haag - De CD A-Kamerleden Soutendijk en Bremmer willen van minister Sorgdrager van Jus titie opheldering over de zelf moord van een 30-jarige Arn hemse vrouw. Zij verhing zich vrijdagavond in een Zwolse ge vangeniscel uit wanhoop, omdat ze niet voor een vervroegde tbs- behandeling in aanmerking kwam. De Arnhemse vrouw werd op 10 december vorig jaar veroordeeld tot 30 maanden gevangenis en tbs met dwangverpleging wegens het doden van haar 4-jarig zoontje. De Arnhemse rechtbank bepaal de toen dat de vrouw, gezien haar psychische toestand, zo snel mo gelijk moest worden behandeld. Dat gebeurde echter niet. Zij ver bleef sinds het vonnis in een Zwolse gevangeniscel. Afgelopen vrijdag verloor de vrouw een kort geding dat ze bij de rechtbank in Den Haag had aangespannen tegen justitie, waarin zij eiste dat haar behan deling snel zou beginnen. Zij pleegde zelfmoord op dezelfde avond dat haar advocaat haar had ingelicht over dit afwijzend vonnis. De Rijksrecherche is in middels een onderzoek begonnen naar de omstandigheden waaron der de Arnhemse vrouw zichzelf van het leven heeft beroofd. omroepverenigingen. Bovendien hebben de omroepen het geld hard nodig om de tekorten op hun begroting te dichten. Kritiek kwam er uit de Kamer op Nuis' voorstel dat leden met een abonnement op een radio- en te levisiegids niets hoeven te mer ken van de verhoging. De omroe pen kunnen er voor kiezen om de bijdrage van die leden gelijk te houden. Wel moet het abonne ment op een blad voortaan niet meer automatisch vastzitten aan lidmaatschap. De Kamer stemde in met de basis van de nieuwe opzet van de pu blieke omroep: een raad van be stuur, die door de minister wordt benoemd op voordracht van de omroepen. Ook komen er netcoö rdinatoren, die moeten zorgen dat de drie netten meer samen hang krijgen. Na 2000 verandert de opzet van de publieke omroep opnieuw. Dan moeten de omroepen nog meer gaan samenwerken. Vol gens Nuis blij,ven de verenigingen wel een rol spelen, zolang ze hun bestaansrecht aantonen. Onderzoek Voor de meeste Nederlanders is overigers het huidige stelsel van publieke omroepverenigingen een groot goed. Driekwart van hen is voor handhaving van dit systeem, waarbij kijkers en luis teraars invloed uitoefenen op het radio- en televisieaanbod. Dat blijkt uit een onderzoek dat de afdeling Kijk- en Luisteron derzoek van de NOS in opdracht van de KRO heeft gehouden. Uit de resultaten blijkt dat veel Ne derlanders zoveel mogelijk ver schillende publieke omroepen willen met elk een eigen invals hoek. De meeste Nederlanders vinden dat de overheid haar handen van de publieke omroep moet afhou den. Van de vijfhonderd onder vraagden vindt driekwart dat Den Haag zich niet met het pro grammabeleid moet bemoeien. Verder vinden de meesten het prima dat publieke omroepen naast serieuze programma's ook amusement brengen. Bijna eenderde blijkt bereid te zijn om meer kijk- en luistergeld te betalen, maar tweederde wil dat niet. Den Haag (anp) - „Het komt regelmatig voor dat er in een poli tiekorps een disciplinair verwijtbare fout is aangetoond en dat, wanneer het een politieman met een hogere rang betreft, de dis ciplinaire sanctie door de korpsleiding achterwege blijft." Dat concludeert de voormalige rijksrechercheur Fred van Es (44) in het Korpsblad van de politie Haaglanden. Van Es is sinds 1 ju ni officier van justitie in Middel burg. „De neiging is er dan om zo ie mand weg te promoveren," ver volgt hij zijn relaas. „Iedereen in de organisatie van hoog tot laag is daarvan getuige en dat is kwa lijk." De oud-rijksrechercheur vindt dat kleine incidenten die in sommige korpsen niet worden aangepakt, een gevaarlijke ont wikkeling vormen. „Want wij van de rijksrecherche zien dan vaak dat politiemensen die bij dergelijke incidenten betrokken zijn geweest en de dans ontsprin gen, elkaar gaan opzoeken. Ze gaan dan een corrupte cel vormen die de integriteit van het korps frustreert," meent hij. „Daarom vind ik dat incidenten bij de poli tie nooit door de vingers mogen worden gezien." In 1996 vond volgens een onder zoek van het weekblad Elsevier bij de Nederlandse politie 449 keer een intern/strafrechtelijk onderzoekplaats. In 171 gevallen eindigde zo'n onderzoek zonder gevolgen voor de betrokkene. De interne onderzoeken hadden on der meer betrekking op het laten verdwijnen van bekeuringen van kennissen en misbruik van de diensttelefoon voor het bellen van sekslijnen. Binnen de politie bestaat grote zorg over de cor ruptie in eigen kring. Door Kees den Exter Tilburg - In een aanzienlijk deel van West- en Midden-Brabant heeft de var kenssector sinds gistermorgen de draad van vóór de uitbraak van de varkenspest min of meer weer opgepakt. Hoewel het allemaal streng gecontroleerd moet gebeuren en aan tal van regels gebonden is, kunnen varkensmesters hun varkens weer afleveren bij de slachthuizen en kunnen var kensfokkers op ruimere schaal dan tot maan dagavond, weer biggen afleveren bij de mes ters. De ruimere bewegingsvrijheid geldt voor var kenshouders in West-Brabant, de Baronie van Breda, een deel van De Kempen, de Bom- melerwaard, het Land van Heusden en Altena en De Biesbosch. In de loop van maandag zijn er voor de var kenshouders in deze gebieden twee belangrij ke zaken gebeurd. Het toezichtsgebied Baar- le-Nassau werd ingetrokken en los daarvan, maar wel gelijktijdig, kwam er een verspoe- Den Haag (anp) - Het ministerie van Landbouw heeft gisteren van de Europese Unie toestemming gekregen in totaal 1.625.000 meer var kens op te kopen en af te maken wegens de varkenspest. Dat heeft een woordvoerster van het departement gezegd. Brussel draait op voor het grootste deel van de kosten. De uitbreiding heeft betrekking op de opkoopregeling voor gezonde beesten die echter wegens de pest en het bijbehorende veevoersverbod uit hun stallen dreigen te groeien. In totaal mag Landbouw voorlopig 1.475.000 mestvarkens opkopen (een verruiming met 425.000 dieren) en zo'n 3.330.000 biggen (1,2 miljoen extra). Overigens heeft Brussel wel besloten de opkoopprijs voor de jonge beesten met iets meer dan twee tientjes te verlagen. Over een eventuele Brusselse vergoeding voor de Brabantse boeren die zijn getroffen door een fokverbod op hun bedrijf, is gisteren niets besloten. peling van het vervoersverbod voor Zuid-Ne derland. Tot maandag mocht 'n fokker slechts biggen leveren aan één mester, de zogenaam de 1-op-l-regeling, die een gigantische be perking inhield van de afzetmogelijkheden. Sinds gistermorgen is het mogelijk dat 'n fok ker levert aan drie mesters. Omgekeerd mag een mester slechts van één fokker biggen af nemen. Met het opengaan van het (coneentra- tie-)gebied Baarle-Nassau zijn bovendien de afzetmogelijkheden verruimd. De herwonnen vrijheid betekent voor de var kenssector zeker nog niet dat alles bij het ou de is. Transporten zijn omkleed met een com plete papierwinkel en er zijn strenge contro les. Gegeven het feit dat zij slechts van één fokker biggen mogen afnemen, zullen met na me grote mesters moeite hebben om een fok ker te vinden die hen een koppel biggen van voldoende omvang kan leveren. Bovendien zal de prijs stijgen naarmate de gevraagde hoeveelheid biggen groter is. Daarentegen zeggen kenners dat de meeste fokkers goed uit de voeten zullen kunnen met het l-op-3-regime. Vanwege de verruimde mogelijkheden voor biggentransport is het Registratiebureau Biggentransport (RBB) met ingang van gisteren verplaatst van het re giokantoor in Roosendaal naar het hoofdkan toor in Tilburg van de Noordbrabantse Chris telijke Boerenbond (NCB). Het RBB regis treert de transporten, controleert de Unieke Bedrijfsnummers van fokker en mester en geeft vrijstellingsverklaringen af. Het RBB moet eens per twee weken rapporteren aan het Crisiscentrum voor de varkenspestbestrij- ding in Boekei en is ook verplicht daar even tueel geconstateerde onregelmatigheden te melden. De varkenspest sloeg half februari toe op een bedrijf aan de Helgatsweg in Rijsbergen en begin april op een bedrijf aan Groot Bedaf in Baarle-Nassau. Beide uitbraken hadden enorme gevolgen in de vorm van een ver voersverbod van varkens en mest in een ge bied van tien kilometer rondom de getroffen bedrijven. Honderden bedrijven in de grens streek, vanaf Roosendaal tot aan Eindde Den Bosch (anp) - De economische politierechter in Den Bosch heeft gisteren de zaak tegen 25 veehouders uit Noord-Brabant aangehouden. Er was 600 gulden boete tegen hen geëist, omdat zij uit protest tegen het mestbeleid de formulieren van hun mest- boekhouding naar het actiecomité 'Wij zijn het zat' hebben ge stuurd in plaats van naar het Bureau Heffingen in Assen. De politierechter vond het onderzoek onvolledig en wil bij de voortzetting van de zaak op 29 juli meer informatie. De bijna vijf tig andere veehouders die ook in de Veemarkt zouden terechtst aan, maar door tijdgebrek niet zijn berecht, komen op 5 en 12 au gustus voor. Een kleine tienduizend boeren in het hele land heb ben meegedaan aan de boycot. NA DE KRACHTPROEF die premier Kok en de ministers Van Mierlo van I Buitenlandse Zaken en Zalm van Financiën voor en tijdens de top van I Amsterdam hebben moeten leveren, staan twee andere Neder' ministers voor een pittige uitdaging. Volgende week wordt in New York een topconferentie over milieu en ontwikkeling gehouden. Nederland treedt in New York op als voorzit; ter en nu al hebben minister De Boer van Milieu en minister Pronk van Ontwikkelingssamenwerking laten weten dat een mislukking van d> bijeenkomst niet moet worden uitgesloten. De beide Nederlandse ministers zijn met reden pessimistisch. Tijdensde vijfjaar geleden gehouden top in Rio de Janeiro zijn allerlei afspraken gemaakt over duurzame energie, schoon water en regenwouden t meeste landen hebben zich niet aan die afspraken gehouden. De ontwikkelingslanden wijzen nu met de beschuldigende vinger rich ting rijke Westerse landen. De hulp die ze verwacht hadden, is niet of I nauwelijks verstrekt en de rijke landen hebben hun eigen milieu-doel stellingen niet gehaald. Het is begrijpelijk dat het enthousiasme na Rio I de Janeiro in de Derde Wereldlanden is weggeëbd. Zij hebben het ge loof in de goede bedoelingen van hun gesprekspartners verloren. Aan De Boer en Pronk de moeilijke taak om de verstoorde verhoudingen te I normaliseren. I Het Nederlandse voorzitterschap zou kunnen beginnen met het toet-1 sen van het realiteitsgehalte van de in Rio de Janeiro gemaakte afspra ken. Na een moeizaam verloop werd het bereikte akkoord jubelent aangekondigd. De aanwezige landen hadden fraaie voornemens die- indien ze waren nagekomen - inderdaad tot een begin van de gezond making van ons milieu zouden hebben geleid. Die te hooggespannen verwachtingen zijn dus niet uitgekomen, I New York mag niet dezelfde fout worden gemaakt. De ergste zon-; daars moeten op hun nalatigheid worden aangesproken. Vervolgens moet het haalbare op papier worden gezet. Een verdrag dat bol staat 1 van de mooie beloften, zoals dat van Rio, leidt tot teleurstellingen. Het] milieu is er in ieder geval nauwelijks beter van geworden. Nieuwe VUT- en pensioenregeling metaal Zoetermeer - De vakbonden CNV Metaal en de Industriebond FNV hebben gisteren met de werkgeversorganisatie FME-CWM overeenstemming bereikt over een nieuwe VUT- en prepensioen regeling voor de 180.000 werknemers in de metaalindustrie.Op grote lijnen waren de partijen het al eens: een verhoging van de VUT-leeftijd van 60 naar 61 jaar en een verlaging van de VUT-uit- kering van 87,5 procent naar 80 procent van het laatst verdiende salaris. De nieuwe VUT-regeling is bestemd voor werknemers ou der dan 45 jaar. Wie op 1 januari 1998 58 jaar is, kan met de VUT zodra hij 60 jaar en acht maanden is. Wie 59 jaar is of na 1 decem ber 1997 60 wordt, kan met 60 jaar plus vier maanden stoppen. Voor iedereen, jonger dan 45 jaar, geldt het prepensioen. Wie nu ouder is dan 45 jaar, zelf zijn VUT-datum zelf bepalen. Geheime trajecten in opsporing taboe Den Haag - Geheime trajecten in de opsporing zijn niet meer ge oorloofd. Politie en Openbaar Ministerie moeten in het openbaar op de strafzitting verantwoording afleggen over de gebruikte op sporingsmethoden. Dat bepaalt het wetsvoorstel Bijzondere Op sporingsbevoegdheden (BOB) dat minister Sorgdrager van Justi tie gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Het betreft on der meer observatie, infiltratie, pseudokoop en de inzet van infor manten. 'Geen verdere versoepeling WAO-regime' Den Haag - Staatssecretaris De Grave van Sociale Zaken voelt er niets voor om de groep WAO'ers die wordt ontzien bij herkeurin gen, verder uit te breiden. Een voorstel van het CDA hiertoe wees de staatssecretaris gisteren van de hand. Volgens CDA-Kamerlid Biesheuvel pakt de huidige regeling onrechtvaardig uit voor oude re werknemers die op 1 augustus 1993 al ziek waren en die later in de WAO zijn beland. Maar de staatssecretaris vindt dat ergens een grens gelegd moet worden. 'Gemeente aansprakelijk voor dood man' Gouda - De Goudse weduwe Verton-Schilt stelt de gemeente Gouda aansprakelijk voor de dood van haar man. De 71-jarige C. Verton raakte zaterdag 7 juni in het noodweer bekneld onder een populier, die afknakte voordat hij vanuit zijn tuin veilig zijn wo ning kon bereiken. Volgens de weduwe had de plantsoenendienst de veel te hoge populier al lang moeten snoeien. Daar hadden het echtpaar en buurtbewoners in het verleden al verschillende malen over geklaagd en met de gemeente over gecorrespondeerd. Videobanden moslimomroep verdwenen Hilversum - De Hilversumse politie onderzoekt de verdwijning j van twee videobanden uit het gebouw van de Nederlandse Moslim Omroep NMO. Het gaat om banden met opnamen voor een pro gramma over homoseksualiteit, dat zondag in de serie Islam en ethiek wordt uitgezonden. Die uitzending gaat overigens gewoon door, want de opnamen werden ook nog eens bewaard op VHS- banden. De omroep houdt er voorzichtig rekening mee dat iemand die thuis is in het gebouw, uit onvrede over de uitzending de ban den heeft ontvreemd. Een politieauto die gisteren in Schiedam met zwaailicht en sirene op weg was naar een gewapende overval, is op een kruising met grote snelheid op een overstekende auto gebotst. De bestuurster van deze auto overleed op weg naar het ziekenhuis. De twee agenten raakten licht gewond. foto anp Door Frank Deij Terneuzen/Rotterdam - Af valverwerker D.apemo Vers- traeten Verbrugge Watco in Rotterdam, dat het failliete Tanker Cleaning Rotterdam (TCR) overnam, krijgt geen uitstel om de afvalboekhou- ding op orde te brengen. Dat hebben de ministers Jorrits- ma van Verkeer en Water staat en De Boer van VROM in overleg met vergunning verlener de provincie Zuid- Holland bepaald. VROM wil op 1 juli inzicht heb ben in de zogenaamde afval stoffenbalans, waarin is te zien welke stoffen binnenkomen en worden weggevoerd. WW- woordvoerder M. Verbrugge zegt in een reactie 'dat zijn be drijf er op die datum in zal sla gen om de administratie naar een voor alle partijen accepta bel niveau te tillen zodat be voegde instanties het bedrijf kunnen controleren.' Dapemo WW is gisteren tijdens een overleg met toezichthouders in de haven, het Gemeentelijke Havenbedrijf, de Milieudienst Rijnmond (DCMR) en Rijkswa terstaat op de hoogte gesteld van het ministersoverleg. Dapemo WW, een joint venture van Verstraeten Verbrugge Mi lieubeheer in Terneuzen en de Belgische afvalverwerker Wat- conam, nam in 1994 de haven- overslaginstallatie van het met fraude besmette TCR over en wordt sinds die tijd nauwkeurig in de gaten gehouden door de overheid. Bij de havenoverslag- installatie kunnen zeeschepen hun afvalstoffen (water en olie houdende afvalstoffen) inleve ren. Bij die overname verplicht te WW zich tot vernieuwings investeringen en het opruimen van historisch afval van TCR. Bij een controle van de toezicht houdende instanties zoals Rijkswaterstaat en de Milieu dienst Rijnmond tussen 1 en 18 maart bleek sprake van een on volledige en onbetrouwbare re gistratie waardoor het voor de controlerende instanties niet mogelijk was om greep te krij gen op de afvalstromen. Dapemo WW maakte zich dit jaar tevens schuldig aan milieu overtredingen. Verschillende keren werd het bedrijf betrapt op het lozen van afvalwater dat niet aan de eisen in de gedoog- beschikking voldeed. De econo mische politierechter veroor deelde WW hiervoor vorige maand tot een boete van 54,500 gulden. De politierechter achtte evenwel niet bewezen dat er sprake was van opzet. Mede-ei genaar M. Verbrugge beriep zich voor de rechter op over macht. De installatie van TCR was nog slechter dan werd ge dacht. Bovendien zaten alle lei dingen en tanks vol met afval. „Wat we kochten was niet meer dan een nepfabriek. De contro lekamers stonden vol met appa ratuur maar die was niet aange sloten op de installatie," aldus Verbrugge. Dapemo WW is in middels in beroep gegaan tegen de uitspraak. Provincie-woord voerder R. van Gisteren wilde gisteren niet vooruitlopen op de maatregelen die VROM zal ne men indien Dapemo WW op 1 juli ingebreke blijft. „Als de mi lieuregels niet worden nage leefd zullen we moeten ingrij pen. Volgens Van Gisteren is er aanleiding om het bedrijf onder dagelijks toezicht te houden. Nader uitleg wilde hij niet ge ven. „Er is daadwerkelijk wat aan de hand en daarom willen we er bovenop zitten." Amsterdam (anp) - Tal gen laten mensen aan 1 Vorig jaar sloegen werelc nen mannen, vrouwen en| He vlucht, die geen bescb den krijgen in omligge Hierop wijst de mensen jusatie Amnesty Inter haar Jaarboek 1997 dat - komt. Het drama van de hondj vluchtelingen in het Central Grote-Merengebied was vol ty één van de gruwelijkste ilf ge gevolgen van grove ma schendingen. Het aantal vlu Phnom Penh/Den Haag nigde Naties de voortvlul een internationaal tribui1 menselijkheid. De regeri: ren die verantwoordelij' dens het communistiscl ventig, voor het gerecht Dat verklaarde een hoge gevaardigde voor de mi rechten, Thomas Hamms gisteren in de Cambodj hoofdstad, na afzonderlij* sprekken met de twee Ca jaanse co-premiers prins dom Ranariddh en HunJ „Het belangrijkste is dat ternationale procedure zo dig mogelijk begint," Hammarberg. Brazzaville (afp/rtr) - Del dende partijen in de Conl hoofdstad Brazzaville zijnT ren een wapenstilstand oif gekomen. Het staakt-het] gaat vandaag in en geldt dJ gen. De Franse ambassadij Brazzaville heeft dat bekq maakt. Het akkoord bepaalt ondeii dat het vliegveld van Braq le, Maya-Maya, neutraal s wordt. Het is ondertekend een kolonel van de strijdli ten van zittend president souba, een vertegen wool van de opstandige ex-prei Sassou en een afgezant val een andere ex-president,] Deze laatste speelde een 1 delende rol in het conflict j zijn collega's. Potchefstroom - De Zuid kaanse rechts-extremist I Terreblanche, wiens paij blanke overheersing wil I len, is gisteren veroordeq zes jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte hem I dig aan een poging tot mo| een zwarte man en mishan van een andere. Daarop sd rechter Chris Eksteen de I voor de lunch. Daarna bi hij of Terreblanche, leidq de neo-nazistische Afr Weerstand Beweging (AV beroep mag gaan tegen de fen. Hangende dit beroep op borgtocht vrijgelateij ®ag Zuid-Afrika voorlopf verlaten. 1Mb Door Wierd Duk Moskou - Hoe zal Moskouse straatprol vergaan? De vraag is I orde nu de Russische] stad begin septemn grootse wijze het 8a bestaan wil vieren.] feestplannen is geen1, voor de honderden i tuées die 's nachts de van Moskou afschuim Dat het er zoveel waren nister van Binnenlands) Anatoli Koelikov, niet v een nachtelijke ij van het stadscentrum minister onlangs, nas zeggen, door een groej tuées 'bijna uit mijn trokken'. Koelikov wasl de weinige Moskovietei] niet met eigen ogen ha j

de Stem | 1997 | | pagina 4