Gezamenlijk justitie beleid niet bereikt Onze Top 10 van deze week. 0 0 0 Topper van de week e A m Rekbare' solidariteit Benelux aanleiding ruzie Dehaene en Kok VERGELIJK DIT EENS MET DE BOUWMARKTEN Tolerant Amsterdam bestaat niet Europese Investerings Bank is klaar voor nieuwe opdracht Weer zo H nare foto op de voorpagina Frankrijk: 'Norm 3 procent niet heilig' O e 0 o 0 O 1.25 3.50 1.19 jbo 12.90 2.49 1.49 f 2.49 5^13.09 >5gr 3.48 I 1 ïfó El EUROPA PARKET BINNENLAND A3 Nederland slaagt niet in opzet LAMELPARKET ECHT EIKEN 2095 1 Piet D ankert aangehouden IsDAG 18 JUNI 1997 KggTEM I I WOENSDAG 18 JUNI 1997 Sroot-Brittannië en IerlanH Woensdag van het westen uit bewolking, regen en toenemen de wind. In Engeland eerst non bon. Middagtemperatuur van 15 graden in het noorden en ■westen tot 20 graden op woeJj Idag in het zuiden. België en Luxemburg: Woens gdag meest droog en flink Wa( pon. Donderdag van het westen luit toenemende bewolking en [later mogelijk wat regen. Mid Jdagtemperatuur rond of net bo" ■ven 20 graden. [Noord- en Midden-Frankrijk. ■Woensdag in het oosten eerst Tnog regen. Verder droog en se Jregeld zon. Middagtempera ■tuur ongeveer 22 graden. ■Zuid-Frankrijk: Perioden met Izon en droog, maar woensdag lm het noordoosten eerst nog ■bewolkt en een enkele bui. In de ■loop van donderdag in het zui lden toenemende bewolking en ■kans op een fikse regen- of on ■weersbui. Middagtemperatuur ■van 22 graden langs Atlan- Itische Kust tot bijna 30 graden lin de Provence. Portugal: Flinke zonnige perio- ■den en droog. Donderdag in het ■noorden ook enkele wolkenvel- Iden. Middagtemperatuur aan [zee uiteenlopend van 20 graden ■bij Porto tot bijna 30 in de Al- Igarve. Spanje: Flink wat zon, maar in ■het binnenland kans op wolken Jen een lokale bui. Middagtem- Iperatuur aan de kusten uiteen- ■lopend van een graad of 19 in [het noordwesten tot bijna 30 in [het zuiden, in het binnenland [maxima van meer dan 30 gra- Iden. 1 Canarische Eilanden: Flinke [zonnige perioden en droog. I Middagtemperatuur tussen 25 len 30 graden. Mallorca en Ibiza: Vrij veel [wolken en enkele fikse regen- of onweersbuien. Maxima rond [25 graden. [Italië: Flink wat zon en droog, [in het noorden ook in het wes- Iten kans op een regen- of on- weersbui. Maxima tussen 25 en 135 graden. Griekenland en Kreta: Zonnig. Maxima aan de kust iets onder J 30 graden, landinwaarts lokaal veel hoger. Duitsland: In het noorden pe- rioden met zon en meest droog Naar het zuiden toe meer wol- ken en enkele, soms fikse, bui- [en. Middagtemperatuur van 17 [graden in Sleeswijk-Holstein [tot iets boven de 20 in het zui lden, donderdag overal wat I warmer. Zwitserland: Geregeld zon, Imaar woensdag vooral aan de noordzijde van de Alpen nog [kans op enkele fikse buien. [Maxima van circa 22 graden in [het noorden tot ruim 25 in het [zuiden. [Oostenrijk: Woensdag van het I westen uit enkele opklaringen, maar elders nog kans op fikse I regen- of onweersbuien. Mid- dagtemperatuur tussen 20 en 125 graden, donderdag wat ho- [ger. 9 10 11 12 13 14 15 teren ister; 6. ijlbode; 8. norm; 11. naald; Esten; 4. ever; 5. wijsneus; 7. blazer; lodo ing luidt: "er bovenop zetten". ©JFS iDe Belgische premier Dehaene kan ondanks ruzie met premier Kok toch lachen als hij A ie fiets stapt. Alle Europese leiders kregen Meren van burgemeester Patijn van Amster- fain een ijzeren ros cadeau. foto reuter Door Bert Schampers Amsterdam - Als een briesende Belgische knol kwam Jean-Luc Dehaene maandagavond het hotel de l'Europe binnen. Hij wenste niet met journalisten te praten. Wim Kok, gast in het zelfde etablissement, vloekte weliswaar niet, maar zijn gezicht sprak boekdelen. Er hing on weer in de lucht, zoveel was duidelijk. „Dehaene voelt zich in de steek gelaten door Neder land dat te snel toegeeft en afzwakt", zei een ambte naar gisteren. „Hij vindt dat Kok teveel als een staatsman optreedt en als EU-voorzitter te weinig opkomt voor de belangen van de kleine lidstaten." Nee, van de zo geprezen solidariteit tussen de Bene lux-partners is in Amsterdam weinig te merken. Terwijl juist de samenwerking enkele jaren geleden met veel tamtam nieuw leven was ingeblazen. Zondag zaten de bewindslieden uit de drie landen wel gebroederlijk bij elkaar, maar het was al langer duidelijk dat de Belgen, Nederlanders en Luxem burgers ieder hun agenda hebben. Terwijl Dehaene bijvoorbeeld nog een punt maakt van de fiscale har monisatie in de EU, hebben Nederland en Luxem burg dit thema al lang terzijde geschoven. Van alle goede voornemens die de drie hadden ge maakt voor de start van de verdragsherziening, is weinig overgebleven. Jean-Luc Dehaene, de lood gieter uit Vilvoorde, gedraagt zich in Amsterdam als een Brabants trekpaard. Terwijl de groten op de rem gaan staan, blijft zijn inzet een soepele besluitvor ming op alle terreinen, maar vooral op het gebied van justitie en binnenlandse zaken. De Nederlandse delegatie was onaangenaam verrast door de hardheid van de Belgische bezwaren. „Er zijn nauwelijks marges voor beweging in institutio nele kwesties. Dat maakt het debat spannend, maar oplossingen zijn niet eenvoudig", zei minister van Mierlo maandagavond na het diner. In het Rijksmuseum, met de Nachtwacht op de ach tergrond en de flessen wijn op tafel, was het tot een ruzie gekomen tussen Deheane en Kok. België wierp zich ineens op als pleitbezorger van de kleine lidsta ten, die meer besluitvorming eisen bij meerderheid. Maar daar dreigt niets van in huis te komen. Unanimiteit blijft vereist op een groot aantal terrei nen. Dehaene kan het niet verkroppen dat Kok toe geeft aan handhaving van unanimiteit en daarnaast nog eens de macht van de kleine landen wil beper ken. Nederland had voorgesteld om in ruil voor het inle veren van een tweede vertegenwoordiger in de Euro pese Commissie, de grote lidstaten meer invloed te geven in de ministerraad. Italië, Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland en Spanje kunnen op die ma nier gemakkelijker besluiten blokkeren. België en Luxemburg vinden nu dat zij te weinig stemmen krijgen. Volgens Dehaene verliezen de kleinere lidstaten hiermee twee keer. En daarmee kan hij niet thuisko men, zegt hij. Niet dat de Belgische eerste-minister het parlement te vrezen heeft, nee, in België is De haene de baas. Maar waarnemers verdenken hem ervan het spel zo hard te spelen omdat hij misschien nog Europese ambities koestert en in 2000 wellicht de plaats wil innemen van de Luxemburger Santer als voorzitter van de Europese Commissie. Overigens kreeg Dehaene maandagavond de sympa thie en steun van Italië, Oostenrijk en Luxemburg, terwijl de Duitsers dat geneuzel van de kleintjes maar onzin vonden. Nederlandse diplomaten zeiden alle begrip te hebben voor de Belgische opstelling, maar hun verweer was dat de voorzitter nu eenmaal moet beoordelen wat haalbaar is en wat niet. (in onze Haagse redactie lusterdam - Het Nederlandse voorzitterschap had het graag anders gezien. Maar grote stappen voor een gezamenlijk justi tie-en asielbeleid zijn de afgelopen dagen niet gezet. ufipjoB 'df|ds>|30jq 'amepaui 'pueA3J De bedoeling in Amsterdam was alle Europese lidstaten zou- vastleggen dat ze de binnen grenzen gaan opheffen. Op het terrein van justitie en binnen landse zaken zouden zaken op el- kaar afgestemd worden (bijvoor beeld een gezamenlijk asielbeleid voeren.) Maar voordat de rege- nngsleiders met elkaar aan de ta- gingen, lagen de plannen al onder vuur. Zo was al bekend dat de Britse premier Blair op de rem zou gaan staan. Engeland, maar Ierland hebben principiële bezwaren tegen het opheffen van de grenscontroles voor inwoners van de Europese Unie. Ze verkla ren dat ze ais eiland alleen maar buitengrenzen hebben, waar dus gewoon controles moeten plaats vinden. Voor de Britten en Ieren wordt dan ook een uitzondering ge maakt: inwoners van andere EU- lidstaten moeten hun paspoort blijven trekken als ze Engeland ol Ierland binnen willen. Voor Denemarken is eveneens een re geling getroffen omdat de Deense bevolking in 1992 per referen dum een streep door de open grenzen heeft gezet. Ook in het plan om de zeggen schap van het Europese Hof van Justitie uit te breiden is een bres geslagen. Het Hof zou de eerbie diging van de grondrechten moe ten gaan toetsen en een speciale rol moeten krijgen in het visum- en asielbeleid van de lidstaten. Wederom hebben de Britten hier een stokje voor gestoken. Ze zijn als de dood dat uitspraken van het Europese Hof de Britse wet geving ondergeschikt maakt aan Europese wetten en regels. Een ander mooi plannetje was om over het Europese asielbeleid op basis van meerderheid van stem men te besluiten. Dat is van tafel door heftig verzet van Duitsland. Op een punt heeft het Nederland se voorzitterschap wel een suc cesje kunnen boeken. Een lid staat kan in een uitzonderlijk ge val asiel verlenen aan een onder daan van een andere lidstaat. (ADVERTENTIE) U weet natuurlijk dat EUROPA PARKET behoort tot een van de grootste parket-concerns in Europa. U weet natuurlijk ook dat wij ge specialiseerd zijn in het plaatsen van massief 22 mm parket en fraase klassieke patroon-vloeren. een PARKET-TOTAALBEDRIJF eijn? Wij beschikken uit eigen fa brieken en uit rechtstreekse import over een zeer groot assortiment DOE-HET-ZELF-PARKET Wij le veren hierin de betere kwaliteit tegen lagere prijzen dan de bouw markten en de pasjesgroothandeL taas (gratis) het boekje aan: 'Hel kopen van een parketvloer' door drs. J.G.M. Versteeg. Voorbeelden van prijzen per m» Lamelparket echt eiken f 26,95 Laminaatparket f 19,95 22 mm Kastanje stroken f 29,95 22 mm Herbergvloer f 37,95 zelfklevende Vinyltegels f 8,95 12 mm Maple visgraat f 19,95 14 mm Eiken stroken f 34,95 BARNEVELD: Harselaarseweg 49, tel 0342-491 919 BLEISWUR J. v/d Heijdenstraat 80, tel 010-521 73 59 BOXTEL: Mijlstraat 22, tel 0411-688 880 DORDRECHT: Mijlweg 63 B, tel 078-618 59 82 DRACHTEN: De Giek 3, tel 0512-523 738 NEEDE: Bremstraat 23, tel 0545-292 907 NIEUW-VENNEP: Tkiwestraat 1, tel 0252-621 067 UTRECHT: Laagraven 5a, tel 030-280 38 41 WORMEKVEER: Industrieweg 50, tel 075-628 3 5 07 DÖMITZ (Did.) Grllneiweg 2, tel 038758-24122 ^Europa Parket: vertrouwd Parket! ma. t m vr. 9.00 tot 17.00 za. 10.00 tot 16.00 uur en koopavonden J^kantle in alle filialen van 28 juli t m 2 augustus Met afgeplakte mond protesteert een autonoom tegen de.arrestatie van zijn collegae. foto an Door Rinze Brandsma Amsterdam - Schelto Patijn is nu pas écht. burgemeester van Amsterdam. De bemin nelijke telg uit een regenten geslacht wordt uitgescholden in de straten van zijn stad. 'Patijn Euro-zwijn' scan deert op de tweede dag van de Eurotop een omvangrijke demonstratie. Alwéér een demonstratie die urenlang door de straten trekt, maar door een indrukwekkend politie-optreden blijft die kilo meters, onhoor- en onzichtbaar ver weg van de vergaderende Europese leiders. Er vliegt maar één steen richting politie door de lucht. Het protest blijft vreedzaam. Een trein vol Italiaanse demon stranten wordt teruggestuurd. Bij elkaar zo'n 500 mensen van de straat geplukt en gearres teerd - het grootste deel preven tief. Toch zijn er dinsdag nog minstens 1.500 anti-Euro de monstranten over om voor het laatst in de Hoofdstad van Eu ropa een luidkeels protest te la ten horen, tot verrassing van de organisatoren. Een demonstra tie met pleisters voor de mond en symbolische handboeien, want het protest is ook bedoeld tegen de massa-arrestaties. „Noem het maar razzia's", zegt Ed Hollants van het Autonoom Centrum, een politieke actie groep van 'pragmatische anar chisten', spreekbuis van de 'EU- rot-op'-actievoerders. De stoet staat stil. Er wordt met de poli tie onderhandeld. De demon stratie is achter het Rijksmu seum door een macht aan ME de Hobbemakade op geleid, weg van de binnenstad. Op elke brug staat een linie in gevechtsuitrus ting geposteerd. Veiligheidszone De optocht had in protest door willen stoten naar het Fre- deriksplein en Carré, centrale gebouwen voor de Eurotop. „Hallo politie, wij willen links af, dit is immers geen veilig heidszone." Maar de ME blijft de vrije doorgang versperren. „Zie je wel dat zelfs het recht op demonstreren wordt geblok keerd", zeggen Ed Hollants en woordvoerder Peter van kra kerscollectief Vrankrijk, fameus anarcho-bolwerk in de Spui straat vlak achter het Paleis op de Dam en herkenbaar aan de woest beschilderde gevel. „Het karakter van Amsterdam als vrije stad is nu wel over. De monstreren mogen wij niet, be halve waar burgemeester en po litie het willen. Honderden men sen worden opgepakt op basis van vage artikelen en op uiter lijke kenmerken." Nederland wil het buitenland laten zien, zeggen zij, dat het ook hard kan optreden tegen protesten. En de regeringsleiders mogen ons niet eens zien of horen. „Burgemeester Patijn is een clown", zegt Hollants. „In alle buitenlandse camera's maar glimlachen dat alles in zijn stad moet kunnen. Dat die protesten zo leuk zijn en een kenmerk van tolerant, vrolijk Amsterdam. In tussen gaat hij die protesten ook ver buiten de veiligheidszones tegen. Het zijn kenmerken van een dictatuur, een politiestaat." Zoiets heeft hij in zijn 25 jaar actievoeren nog nooit meege maakt, zegt hij: 500 arrestanten in twee dagen, 'alleen maar om ze van de straat te halen'. Hij vreest een tendens: de vrijge vochten Nederlandse democra tische verworvenheden worden afgebroken. De geluidswagen schalt: „De politie laat zien hoe populair en democratisch dat nieuwe Euro pa is. Zelfs demonstreren wordt onmogelijk gemaakt. Wij zullen ons ook na de Top blijven ver zetten tegen dit Europa." De de monstratie besluit rechtsom keert te maken, terug naar de Dam 'om te laten zien dat wij ons niet door de ME laten pro voceren tot een rel in een woon wijk'. Het verkeer in de avonds- pits stokt, trams staan stil. Twee betogers plukken vlaggetjes van de 'Hoofdstad van Inspiratie' van de tram. „Leuk souveniertje aan de Eurotop", zegt de oranje hanekam tegen de punker. Bloementapijt Terug op de Dam stort de groep zich op het fraaie bloementapijt met de Europese sterren-vlag. Dat wordt grondig vertrappeld. De arrestanten zijn inmiddels in honger- en dorststaking gegaan. Hun advocaten klagen dat zij, door de massa-arrestaties, on mogelijk iedereen kunnen bij staan. Dat niet eens bekend is, wie gevangen gezet is, en waar. En dat veel arrestanten ruw be handeld zijn, seksueel geïntimi deerd, beledigd. Een van de be trokken advocaten, Ties Prak ken: „Deze massa-arrestaties, dit preventief oppakken, het is een verkapte internering. Straf bare feiten hebben ze niet ge pleegd, ze waren alleen van plan een lawaai-demonstratie te hou den. Interneren past niet in een rechtsstaat." Vrijgelaten Drie van de 348 demonstranten die in de nacht van zondag op maandag in het centrum van Amsterdam werden gearres teerd, zijn gisteren op last van rechtbankpresident mr. R. Gi- solf vrijgelaten. De landsadvo caat kon tijdens het kort geding niet voldoende aantonen dat de vier actief waren geweest in een criminele organisatie. Een vierde arrestant werd niet vrijgelaten omdat pas vlak voor de zitting zijn identiteit bekend werd. Gisolf deed geen uit spraak over het lot van de overi ge 344 demonstranten. Raadsman mr. J. Seegers ver wacht dat zij door de uitspraak van mr. Gisolf ook snel vrijko men. Voor hen is er eveneens on voldoende bewijs voor het lid maatschap van een criminele or ganisatie. Bovendien vindt Seegers dat de Staat zijn doe] heeft bereikt. Mogelijke lastpakken waren van de straat gedurende de dagen van de Eurotop, en die is voor bij. ^3n onz9 redactie economie ^"sterdam - De Europese tavesterings Bank (EIB) is üaar' om de taak uit te voe- die de Europese Raad 'van staatshoofden en rege- ringsleiders) haar maandag er stimulering van de werk- Sdegenheid officieel hebben "Pgedragen. "k- kunt niet spreken van een nieuwe rol voor de EIB. ?^aan doen wat we altijd al ben gedaan, alleen breiden e °ns werkgebied nu uit", zei oordvoerder Paul Loser giste- in Amsterdam, e EIB was voor de duur van de aropese Top met een speciale 'stand' vertegenwoordigd op het persterrein van De Nederland- sche Bank, 'zonder dat we eigen lijk wisten van onze nieuwe op dracht' aldus EIB-medewerkster Yvonne Berghorst. De wereld pers heeft sindsdien de EIB ont dekt. In de 'Resolutie over Groei en Werkgelegenheid', maandag middag door de Top aangeno men, erkent de Europese Raad de belangrijke rol van de EIB en haar 'zusje', het Europees Inves terings Fonds (EIF), bij het scheppen van banen door mid delen voor investeringen ter be schikking te stellen. De EIB moet nu high tech-projecten van het midden- en kleinbedrijf MKB gaan financieren, daarbij gebruikmakend van het durfka- pitaal van het EIF. Daarnaast wil de Raad dat de EIB onder zoekt in hoeverre zij als bank ook op het terrein van onderwijs, gezondheid en milieubescher ming nuttig kan zijn. En boven dien moet de EIB bekijken of zij ook zeer langlopende leningen kan verstrekken ter financiering van grote infrastructurele wer ken. Loser: „Dat betekent wel een uitbreiding van onze taak. Tot nog toe hebben we middelen ter beschikking gesteld voor grote projecten voor wegen en spoor wegen die landen met elkaar verbinden en voor telecom-in- vesteringen. Als daar nu ook on derwijs, gezondheid en milieu bij komen, zullen we ons ook de specifieke kennis op deze terrei nen eigen moeten maken." EIB- president, de Brit Unwin, heeft al gezegd dat de EIB 'snel en constructief het verzoek van de Raad zal beantwoorden. De Raad vormt het bestuur van de EIB. Overigens financierde de EIB vorig jaar al 11.000 investerin gen bij het MKB, samen goed voor 2,6 miljard ecu (5,7 miljard gulden). Het ging hier om lenin gen die door de EIB gegaran deerd worden maar ter beschi king worden gesteld door de commerciële banken. Daarnaast leende de EIB 1,2 miljard ecu (2,6 miljard gulden) rechtstreeks aan grote multinationale fir ma's. Maar verreweg het meeste geld verstrekt de EIB aan rege ringen van landen binnen èn buiten de EU: 15,4 miljard gul den voor grote infrastructurele werken, 7,2 miljard voor projec ten van waterbeheer en elf mil jard voor energieprojecten. In totaal heeft de EIB voor 280 mil jard aan leningen uitstaan, waarvan elk jaar voor 55 miljard wordt 'ververst'. Sinterklaas is de EIB geenszins, de 'gezonde bankiersprincipes' worden onverkort toegepast. Projecten waarvoor bedrijven of overheden een lening willen, worden door de EIB grondig on derzocht: ze mogen niet strijdig zijn met de belangen van de EU en de lener moet op tijd kunnen terugbetalen. En stelregel is dat de lener altijd zelf de helft van de investeringen moet zien tè vinden. Volgens woordvoerder Loser zit er geen EU-gemeenschapsgeld in de EIB. „Alles lenen we in de vorm van obligaties op de kapi taalmarkt. Omdat wij zonder winstoogmerk opereren, kunnen we dat geld dan weer goedkoop uitlenen, goedkoper in elk geval dan de gewone banken die wel winst moeten maken. Als alleen de rente die wij op de obligaties moeten betalen en onze bank kosten maar gedekt zijn." Door Bas de Vries Amsterdam - Dat viel even tegen. Stopt de gemeente Am sterdam 6,3 miljoen gulden in een campagne om het imago van de stad op te peppen, zet de befaamde International Herald Tribune op de eerste dag van de top weer zo'n nare foto op de voorpagina: een ME'er in gevecht met een de monstrant. En vervolgens ligt die krant dan ook nog eens stapels hoog in het persdorp op het Fre- deriksplein. Ach ja, relativeert Herman ter Balkt van de plaatselijke WV, verhalen over 'seks, drugs en rock roll' doen het nu een maal goed bij krantenredac ties. „Laatst had de Süddeut- sche Zeitung het ook weer over een topontmoeting in hasjwol- ken. Dat hou je niet tegen, hoe veel campagnes je ook voert." Amsterdam wil af van het ima go van Sodom en Gomorra. In de Nederlandse hoofdstad wordt niet alleen geblowd en de hoer gespeeld, er wordt ook hard gewerkt, er staan mooie gebouwen, en zwart en wit le ven er in - betrekkelijke - har monie samen. Als het nodig is wordt er bo vendien hard opgetreden tegen dwarsliggers, zo bleek de afge lopen dagen. Er is een grens aan de spreekwoordelijke hoofdstedelijke tolerantie, ver klaarde een zelfverzekerde hoofdcommissaris Nordholt maandagavond op televisie, dat heeft het buitenland nu ook kunnen zien. Voorlichter Richard Lancee van de gemeente Amsterdam reageert een beetje geprikkeld op de kritiek op de betonnen afzettingen en de helikopters die de Amsterdammers met na me zondagnacht uit hun slaap hielden. „Overdreven veilig heid? Het is maar hoe je het be kijkt. In Zuid-Europese landen loopt de politie met machine geweren over straat. Dat ge beurt hier weer niet." Voor verdere lastige vragen over de harde aanpak van 'au tonomen', 'chaoten' en andere dwarsliggers die het Amster damse feestje vanachter de dranghekken proberen te ver storen, verwijst Lancee naar justitie en politie. De gemeente is alleen verantwoordelijk voor de promotie van de stad, voor de honderden journalisten die het afgelopen half jaar naar Amsterdam zijn gelokt in een poging alle cliché-beelden bij te stellen. Lancee: „De meeste kranten hebben dat zelf betaald. Enke le zijn op onze kosten overge komen. Hoeveel? Nou, zo'n veertig hooguit. Dat paste bin nen het budget." Parijs (afp/anp) - Voor de Franse minister van Financiën Domi nique Strauss-Kahn is de EMU-norm voor het begrotingstekort niet heilig. Dat maakte hij gisteren duidelijk voor de Franse radiozender Eu rope 1. Volgens het Verdrag van Maastricht mag voor toetreding tot de Europese muntunie (EMU) het begrotingstekort niet hoger zijn dan 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp). „Het principe, is dat we in de buurt van de 3 procent moeten komen", al dus Strauss-Kahn, „De landen moeten zo dicht mogelijk bi}-3 procent opkomen, maar als ze dat niet halen, moeten ze laten zien dat ze in die richting bewegen." De socialistische bewindsman, dezer dagen aanwezig op de Eu rotop in Amsterdam, erkende dat niet iedereen deze interpretatie van het verdrag deelt. Hij vindt echter dat daarmee rekening moet worden gehouden bij de keuze van de kopgroep van EMU-landen in mei 1998. Premier Kok zei vrijdag nog dat volgens Maastricht het financie ringstekort 'liefst 3 procent' moet bedragen, maar dat bij beoorde ling ook economische condities en de vraag of een tekort een da lende lijn vertoont een rol spelen. Frankrijk stevent, evenals Duits land dit jaar af op een tekort van 3,2 procent. Amsterdam (anp) - De Ne derlandse PvdA-europarle- mentariër en oud-staatsse cretaris van Europese Zaken Piet Dankert blijkt maan dagavond te zijn aangehou den door de Amsterdamse politie. Dankert bevond zich in het persdorp rond de Eu rotop zonder geldig accredi- tatiebewijs. Tussenkomst van medewerkers van het Euro pees Parlement, kon voorko men dat de politicus tussen de 'autonomen' en 'chaoten' in de cel belandde.Dankert was in 1991, tijdens de vorige Eurotop op Nederlandse bo dem, medeverantwoordelijk voor de samenstelling van het Verdrag van Maastricht. (ADVERTENTIE) Bloemkool, per stuk Malta aardappelen, zak 2.5 kilo Rundergehakt, 500 gramJ25"5.25 kilo©®®© 135ff 9.98 Gegrild gehakt IT79T of Spaans gehakt (1591, 100 gram ®®s© OdZaanlander kaas pikant 48+, kilo ®s© Coberco Milk Fruit, sinaasappel, pak 1 liter Bij aankoop van 1 pak sinaasappel gratis 1 pak bosfrult of tropisch fruit tw.v. 2.69. Croky Cee Cee's bubble corn chips, ham/kaas of paprika, zak 125 gram Coca-Cola, regular of light, fles 2 liter Heineken Pilsener, blikkoffer 12 blikjes 0.33 liter voor de prijs van 11 C(1 Keukenrollen, wit, pak 4 rollen Cd Ultra of Color, Nu 3 halen, 2 betalen AQ fjrl navulzak 1.7 kilo 3ésf £mó»\7O M I 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 21 Juni a.s.

de Stem | 1997 | | pagina 3