in topmerken Meer duidelijkheid rond bungalows Bakker Jan 1 UIT DE IMNII Zeeland overweegt gebruik scheepslift IGRATIS! 'Optreden tegen drugstoeristen' Hechter: 'Zandgrond met klei geschikt voor varkens' Voor de 75e keer ''Reis van Colsenin Sluiskil terra-nova hef DA-vglcanfiehnplrjo VAN OVERBEEKE Lekkere luchten op steeltjes c3 In uw brievenbus boordevol mooie en handige vakantie-artikelen voor op reis en thuis. Loop daarom voor de vakantie begint even binnen. DËSTEM ZEELAND Gemeente Terneuzen praat met omwonenden Zuiderparklaan over nieuwbouw SPAAR NU VOOR EEN CAMERA j Cadzand krijgt scheepskanon afkomstig uit inunitieschip Maison-Neuve Speerpunt programma Terneuzense Onafhankelijke Partij: Rijverbod voor I dronken fietser ROZIJNENBROOD 800 gram van 4.90 voor 3.50 5 BRODEN naar keuze voor één tientje 5 BOLUSSEN VOOR één riks „Een japon voor iedere beurs. Keuze uit ruim 500 modellen van diverse be%ende merken ook grote maten. UUUIHKE 11 «61 li insl Ifl. 1116-3131,36 lij 1116-31316g '"iii»'üi"iiim»t-im»Miiii.,oimiiiMI De Ostfriesland met zijn mooie paarse bloemen is geschikt voor de zonnige KnrHor J3 bloemetjes naar zoete romantiek. En dat voor geen 8,95 maar slechts I Fraai groen metalen I etagière. Prachtig voor f uw tuin, -Ja terras of balkon. Hoogte 75 cm. Van 19,95 NU AanbitCingen zijn geldig lo. per stuk. [tfjtjfad ot wlano de vooiruri Iedere zondag open vari 13 tot 17 i Mr. SCHOENEN H MODE SPORT I Absdaalsem 12 Hulst - Vrijdag koopavond - j 'ondags geopend Drogisterij-Parfumerie Axelsestradt 59a Terneu: zen Ze maken er zeep van. En lekkere potpourri's. En eau de cologne. En nog veel, ee' "leer Maar het mooist en het geurigst is lavendel als j plant (voor pot of j border). Puur natuur dus. In de zomer i geurt-ie met z'n li WOENSDAG 18 JUNI 1997 IW onze verslaggever leineuzen - Omwonenden van de Zuiderparklaan in Terneuzen krij sen meer duidelijkheid over de pro cures die zijn gemoeid met de jouw van 23 bungalows aan deze straat. Verantwoordelijk wethouder C.de Mol-Marcusse heeft aanstaan demaandag een gesprek met de om wenden om een en ander uit te leggen. Het gemeentebestuur trok vorige maand de kapvergunning voor het ver wijderen van bomen ten behoeve van de bungalows in. Aanleiding voor dit be sluit waren de bezwaren van omwonen den die vinden dat ze niet op een fat soenlijke manier inspraak hebben ge kregen. Tijdens een voorlichtingsavond was aan de omwonenden uitgelegd dat een kap vergunning zou worden afgegeven. De betrokken ambtenaren dachten dat de ze informatie voldoende was. Toen ech ter met het werk werd begonnen maak ten de omwonenden bezwaar. Burge meester R. Barbé gaf vorige maand toe dat de gemeente een inschattingsfout heeft gemaakt. De kapvergunning werd zodoende inge trokken en het werk werd stilgelegd. De gemeente hoopt met het gesprek van maandag de lucht te klaren. Inzet van het gesprek is luisteren naar eikaars ar gumenten en het vernemen van eikaars standpunten over de kwestie. De gemeente begint vervolgens met twee procedures om de bungalowbouw mogelijk te maken. Er komt een wijzi ging van het bestemmingsplan (de zoge naamde artikel 19-procedure) en de procedure rondom de kapvergunning. Tegen beide procedures kan bezwaar worden aangetekend. De 23 bungalows worden gebouwd door bouwbedrijf Imotec. Directeur De Win ter vertelde gisteren dat het intrekken van de kapvergunning voor een paar weken vertraging zorgt. „Het kost in derdaad wat tijd. Dat hangt mede af van eventuele bezwaren die worden in gediend. Ik ga er in ieder geval vanuit dat deze bezwaren ongegrond worden verklaard en dat hierna door de provincie een ver klaring van geen bezwaar afgegeven kan worden. We komen door die vertra ging van enkele weken in ieder geval niet in de problemen. De vertraging komt ons eigenlijk wel goed uit. We hebben het al druk genoeg. De planning is erop gericht in september of iets later met de bouw te beginnen." l/an onze verslaggever j Terneuzen - Een 47-jarige dronken fietser uit Ter neuzen heeft afgelopen maandagmiddag een rij verbod van zes uur gekre gen nadat hij een aanrij ding had veroorzaakt met een 24-jarige automobi list uit dezelfde plaats. De fietser reed rond 15.45 uur vanaf het Oostelijk Bol werk de Van Steenbergen laan op en verleende geen voorrang aan de auto. Bij de aanrijding raakte de fiets zwaar beschadigd. De auto liep lichte schade op. De ademanalyse toonde aan dat de fietser te veel alcohol had gedronken (1,6 promille). Middelburg (anp) - Zeeland overweegt een unieke methode om de problemen voor het wegverkeer op de Zandkreekdam door de openstaande brug te voorkomen. Een lift zou de schepen over de weg tussen de Oosterschelde en het Veerse Meer moeten heentillen. Jaarlijks passeren 40.000 sche pen de Zandkreeksluis. Het gaat in hoofdzaak om recreatievaart. De drukste periode is in de zo mermaanden, wanneer er ook veel toeristisch verkeer is op de kruisende Zandkreekdam. De veelvuldig openstaande brug leidt dan nogal eens tot lange fi les op de dam. Een scheepslift zou een vrije kruising van weg en scheepvaartverkeer kunnen bewerkstelligen. Promotor van de scheepslift is ir. N. D. van Driel van het inge nieursbureau Van Driel Mechat- ronica B.V. uit Waddinxveen. Hij denkt aan twee bakken van 30 bij 4,5 meter die rijden over kokers met een doorsnee van 18 vierkante meter. De kosten wor den globaal geschat op 30 a 40 miljoen gulden. Een juiste ra ming is moeilijk omdat er geen ervaring is met zo'n scheepslift. Volgens een woordvoerder van de provincie Zeeland is het feno meen voor Nederland nieuw. In het buitenland is alleen ervaring met liften die schepen van het ene in het andere kanaaldeel brengen. Andere nog onbekende aspecten van een scheepslift zijn de landschappelijke gevolgen en het verkeersaantrekkend effect als bezienswaardigheid. Gede puteerde Staten willen Rijkswa terstaat vragen de mogelijkheid van de aanleg van een scheeps lift te onderzoeken. seerd door de jonge Colsen en J. Doeselaar bijgenaamd Kootje Post. Zij hadden geconstateerd dat veel oudjes het niet al te breed hadden en niet buiten hun dorp kwamen. Er werd een huis- aan-huiscollecte gehouden en zestig bejaarden maakten de reis van hun leven. De oudjes waren zo blij dat ze bij terugkomst een rondedans maakten. Beschermde reis „Kaatje de Visser was een van de collectanten van toen. Nu is ze inmiddels zelf 83 jaar en gaat al jaren mee met de bejaardenreis," zegt P. Luijcks die samen met dr. H. van Haelst en Jan Klaassen het organiserend comité van nu vormt. De reis van Colsen is an ders dan andere bejaardenreizen. Luijcks: „Het is een 'beschermde reis'. De gemiddelde leeftijd ligt momenteel op 73 jaar. We houden er rekening mee dat er iets kan gebeuren onderweg. Er gaat elk jaar een dokter mee en drie ver pleegkundigen. Er is volop ruim te in de bus voor als er zich iets mocht voordoen. Er is gelukkig in al die jaren nog nooit niets verve lends gebeurd. Er moet nooit te ver gelopen worden, want daar hebben bejaarden een broertje aan dood." Aan de verhalen van de bewoners van St. Elisbethhof zou je echter niet zeggen dat het om een 'be schermde' reis gaat, de verhalen doen eerder denken aan kwajon gens die een schoolreisje maken. P. Claes, 91 jaar, gaat voor de ze venentwintigste keer mee. „Het zijn altijd leuke reisjes. Er wordt graag een pintje gedronken en lekker gegeten.", zegt de krasse bejaarde. Eten belangrijk De jongere medebewoners vullen hem graag aan. „We drinken het liefst een trappist en maken na afloop dan nog een dansje op de klanken van het orgel." Dat dit weieens aanleiding geeft tot een extra sanitaire stop wordt op de koop toe genomen, zoals die keer toen ze Bobbejaanland aandeden. „Het was warm weer en er werd flink trappist gedronken tijdens de show van Bobbejaan Schoe pen. We konden nog net de bus layachequiïit. I Van onze verslaggeefster i Cadzand - Cadzand krijgt een scheepskanon afkomstig uit kt munitieschip Fort Maison- Neuve. Bij de berging van het I Fort Maison-Neuve voor de Mpvan Cadzand werd door I Hijkswaterstaat eind vorig I jaar het kanon naar boven ge ld. Het is de bedoeling dat I het kanon na de zomer aan het haventje van Cadzand is te be wonderen. De gemeente Oostburg en de Stichting Frisse Neuzen Aanjaag- team Cadzand is namelijk druk in de weer het kanon naar Cadzand Ie halen. Het is de bedoeling rond de installatie van het oorlogstuig een jaarlijks terugkerend evene ment te bouwen en momenteel wordt gezocht naar eventueel nog levende opvarenden van de Mai- I son-Neuve om de viering meer in- I hond te geven. I Het Fort Maison-Neuve is van prong een Engels koopvaar dijschip dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers werd getorpedeerd. Het schip zonk op de Westerschelde en het wrak werd tijdens het uitdiepen I wi de vaargeul gevonden. Zodra 1 'end werd wanneer het schip dit zou worden, legde J. Krui- I ze als toenmalig burgemeester Oostburg een claim op even- We vondsten, j Ha de vondst van het scheepska- I J®> afgelopen december, bleek het niet eenvoudig het ding naar Fadzand te krijgen. Het kanon W namelijk nog steeds onder de I Wapenwet. Het wapentuig staat j Sll He marine in Den Helder, maar kt ministerie van Justitie heeft I ["middels een ontheffing ver daan de stichting Natte Neu- om het kanon naar Cadzand Groep reislustige ouderen met op de voorgrond links organisator P. Luijcks en rechts vooraan de oudste reiziger. Van onze correspondent Sluiskil - De reis voor Sluis- kilse Ouden van Dagen wordt morgen voor de vijfenzeven tigste keer gehouden. Er gaan 120 ouderen mee met de jubi leumreis die ditmaal via Ber gen op Zoom en Grevelingen- dam naar de Goese polder gaat en terug via Noord-Beve land. De reis is genoemd naar de initia tiefnemer Honoré Colsen. In 1922 vond de eerste reis plaats. „Naar Hulst en dat was voor velen een wereldreis," weet een van de be woners van het St. Elisabethhof zich nog goed te herinneren. De bejaardenreis werd georgani- FOTO WIM KOOYMAN halen en hadden onze zakken vol. Toen een pater in zijn lange pij de bus uit moest voor een plasje stonden de dames al klaar met hun fototoestel." Cruciaal tijdens de reis is echter het eten. „Als het eten maar goed is, is de reis voor 99 procent geslaagd." zegt mede organisator Luijcks. De jubileumreis gaat met een knipooog naar de eerste reis door het Zeeuwse land. Om acht uur vertrekken de drie bussen vanaf het Minister Lelyplein en rond de klok van zes wordt de groep voor de zestigste keer verwelkomd door de blaaskapel van muziek vereniging Sluiskil. Dan wacht er een warme maaltijd in 't Meulen- gat. „Zo zijn we uit en toch thuis." jflkt namens de stichting: He zijn al maanden bezig om het "non hier naartoe te krijgen, het 'Seen heel gedoe omdat het ding °8 steeds onder de Wapenwet Maar inmiddels heeft het ®"usterie zijn goedkeuring gege- en zal de korpschef van de Whe de ontheffing uitreiking onze stichting. We zijn nu be- 8 met de sokkel, het kanon nog redelijk intact te zijn 16 "e' wordt zeker een blikvan- 8® voor Cadzand." olfliet verwacht dat het scheeps hol1 van het Fort Maison-Neu- het najaar in Cadzand staat. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Ter neuzen moet streng optreden tegen de drugstoeristen die 's avonds hun auto fout parke ren in de woongebieden en op de Markt. De wielklem is daarvoor het geëigende ins trument. Dat is althans de mening die de Terneuzense Onafhankelijke Partij (TOP) verkondigt in het concept-verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezin gen volgend voorjaar. Vervuilers De nieuwe Terneuzense politieke groepering maakt zich verder sterk voor een schonere binnen stad. In eerste instantie moet het schoonhouden van de winkel straten voor een groter deel over gelaten worden aan de vervuilers zelf. Lukt dat niet, dan moeten de middenstanders in het cen trum de beurs maar trekken voor een betere stadsreiniging, vindt de TOP. Nu volgens de politieke groepe ring blijkt dat ook hasj een dui delijk verslavend karakter heeft, is zij het niet eens met het huidi ge drugsbeleid in de Scheldestad. „Zolang Terneuzen geïsoleerd blijft staan in de regio is ook hier het parool 'geen drugs'." Hoewel de huidige gemeenteraad daar in meerderheid anders over denkt, is de TOP van mening dat schoolzwemmen 'in dit waterrijk gebied' in het standaard school- pakket moet zitten. Ook is de partij tegen korting op de subsi die voor de bibliotheek. „Dit houdt niet in dat de bibliotheek een stuk efficiënter kan werken. Dat levert voldoende middelen op om van de bibliotheek een nog beter communicatie- en infotain ment centrum te maken." Communicatie De gemeente heeft volgens de TOP momenteel onvoldoende aandacht voor de dorpen Bier vliet, Hoek, Sluiskil, Spui en Zaamslag. Daarom is betere communicatie met de dorpsra den nodig. Ook de serviceverlening van de gemeente moet op een hoger plan en er is meer openheid in bestuur nodig. De gemeentelijke voor lichting moet dynamischer wor den aangepakt en er moet beleid komen voor wijken die achterop dreigen te raken. Maar bij dat al les moet soberheid een verdien ste zijn van de koers die de ge meente vaart. Een ander speerpunt uit het ver kiezingsprogramma tenslotte, is de aanleg van een tunnel onder het kanaal Gent-Terneuzen voordat de Westerscheldetunnel er ligt. De leden van de TOP krijgen het concept-verkiezingsprogramma vanavond ter definitieve vast stelling voorgelegd. De partijver- gadering begint om 20.00 uur in Ter Nose. 1 zetfouten voorbehoud6" ^®ze correspondent van Gent/Den Haag - De n e®te Sas van Gent is te- Spiloten door de Raad van Brak m Den HaaS en heeft de V antse varkensbaron W. sts ten onrechte milieuver slagen geweigerd voor de w van drie grote varkens- mesterijen aan de Middenweg in Westdorpe. Vugts schiet daar echter niets mee op omdat Sas wél terecht ge weigerd heeft de bouwvergun ningen voor die mesterijen af te geven. En zonder beide vergun ningen mogen de varkensbedrij ven er niet komen. Een kleilaag van 15 tot 40 centi meter zorgt ervoor dat de onder liggende zandgrond niet voor verzuring gevoelig is. Dat be paalde de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State en daarmee heeft Sas ten onrechte milieuvergunningen ge weigerd aan Vugts. In 1995 weigerden burgemeester en wethouders van Sas van Gent aan de Brabantse varkensbaron W. Vugts de milieuvergunningen te verlenen. De gemeente heriep zich erop dat het verzurende am moniak in de mest van de duizen den varkens de begroeiing in de omgeving zou aantasten. Het bos tussen de Verkavelingsweg en Graafschepestraat en ten noor den van de Canisvlietweg staat immers op kalkloze zandgrond die voor verzuring gevoelig is, al dus Sas van Gent. De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft de Stichting Advisering Bestuurs rechtspraak gevraagd uit te zoe ken of de kleilaag voldoende dik is om de zandgrond en de be groeiing te beschermen. Uit het rapport van de SAB blijkt dat de 15 tot 40 centimeter dikke laag de verzuring tegenhoudt zodat de gronden zijn te bestempelen als niet voor verzuring gevoelig, al dus de Raad van State. Het rechtscollege concludeert dat Sas van Gent de drie vergunningen dan ook ten onrechte heeft ge weigerd. (ADVERTENTIES) De «""biedingen van Sakkerjan Deze week: Onze vaste woensdagaanbiedingen: Noordstraatpromenade - Terneuzen Tel. 0115-619817 'l Teve„s verkoop van eenmaal recent gedragen japonnen uit eigen zaak

de Stem | 1997 | | pagina 17