écht lekker! A!s Tony Blair Ibreekt met Sinn Fein 'Hongkong gaat China uit de armoede trekken' Fransen maken zich op voor vertrek uit Congo-Brazzaville 0800-8051 "Iedereen laat Pol Pot nu in de steek' Kans op vrede lijkt verkeken na moord op politiemensen in Ulster Tudjman president na dubieuze verkiezing Jacht op Tsjetsjeense gij zeibendes begonnen INSTEMMillBUITENLAND COMMENTAAR ikomst [INNENLAND KORT A5 nü 4 O 95 voor *1» ham rood .450 nu eken 3B nu roodjes nülO 9 95 voor JO.95 ^stbus 51 infolijn werkdag van 9 tot 9 BUITENLAND KORT [ISDAG 17 JUNI 1997 A4 I „„zzaville (AP) - De Franse veld te ruimen. De eerste vluch- zijn geraakt. „En bedroefd een den dat ze gisteren geëvacueerd Lissouba, beschuldigt de presi- pen van beide partijen nai las. Op de dag dat de Europese reae I Financiën zich bogen over de toela itunie en de criteria die daarna moe Tie overeind te houden, kwam het be jtisch nog beter gaat dan werd aange- lichtend voorbeeld voor anderen Het ,e economie wordt bewonderd en zo- jen meldde het Centraal Planbureau in 1997 uitkomt op 3,25 procent Het ent. Voor 1998 ziet de situatie er noq .orspeld van 3,25 procent. Volgens het Sent worden verwacht, iling zijn duidelijk. Nederland nestelt in de kopgroep van landen die straks ten. De werkgelegenheid groeit en de ■gen. ben bij meevallers altijd heel snel een en voordeeltjes gevonden. De WD en jing van het financieringstekorten de ird van dit jaar en de vier miljard gul- mcreter doel besteden, rr de behoudende lijn van de VDD en leid te besteden dat nog moet worden partners van de PvdA oordelen terecht i kortste keren kan omslaan. I een erg zinvol doel op het oog. De hanciële meevallers in het spaarfonds an valt weinig af te dingen. Naar ver- eling voor de toekomst onhoudbaar, uden economische tijden door. Het fi jn acceptabel niveau, eed worden nu het heet is. Het spaar- pr veel ouderen de garantie voor een I reidzaam leven. Deze investering in de economische omstandigheden van dit tog steeds toe Oirlo is gisteren een geval van bid. Oirlo ligt buiten het huidige 1de 2150 varkens die worden ge- ag van de ziekte te voorkomen is aal van tien kilometer rond de te vervoeren. Ook zijn er nieuwe jconstateerd in Heusden-Asten, Erp. In totaal gaat het om 7025 n van varkenspest gemeld. dand usland helpen bij het vernietigen ie wapens in de Russische plaats Ierland assisteren bij het verho- Itaire landbouwbedrijven, die een 'oedselvoorziening van de Russi- tekent daartoe morgen een over- - besloten tot samenwerking tus- |e in Moskou en het Instituut De- 'jswijk (uitwisseling van docenten lumaner asielbeleid i begint een briefkaartenactie om (lang van een humaner asielbeleid iïnvloeden de twintigduizend ge- -jrs van de partijprogramma's voor par, zo hoopt de Raad. Hoewel Ne- ëken bij andere Europese landen, pleid restrictiever, vertelt secreta- groep Vluchtelingen van de Raad. -an start gisteren samen met het Landelijk jBR) en enkele andere organisaties waar allochtone werknemers een discriminatie en racisme kunnen dweek kwamen zeventig reacties llden door collega's en soms zelfs lke van indirecte disciminatie bij fiterstelling bij sollicitaties en ge- J. Discriminatie komt niet alleen |k in contacten met klanten. Som onder gebrukt dat ze in de ziekte- tijdens de meldweek stelt de FNV ïoonderwalt overleden 5, componist en orkestleider Her- in zijn woonplaats Bosch en Duin n. Sehoonderwalt leed al geruime ter clarinet te spelen in de plaatse- a de middelbare school ging hij in ie oorlog trad hij op in vele orkes- Staten, India en het Verre Oosten, ïettist en saxofonist van het popu- inderwalt orkestleider van de be- isters, die regelmatig optrad voor nt was de toer door de Verenig e imponeerde en arrangeerde hi] sa- irst rustgevende muziek met als i en twee weken geleden presenteer- oonderwalt wordt vrijdag in Bi ERTENTIE) DINSDAG 17 JUNI 1997 f tarwe /0.65 2 liter/13.50 1 I_j,» jzaville (AP) - De Franse I "roepen zijn gisteren begon- 0 aan de terugtrekking uit 1 -öngo-Brazzaville omdat de I evacuatie van buitenlanders voltooid is. je voormalige kolonisator van L| Centraal-Afrikaanse land itde vredesinitiatieven te blij- ondersteunen maar geen mi- jire rol te willen spelen. Naar [Jjwachting hebben de Fransen nveek nodig om volledig het veld te ruimen. De eerste vluch ten met niet-essentieel militair materieel, zoals computers en meubels, en personeel vertrok ken gisteren naar Gabon en Ts jaad. Legerwoordvoerder kolo nel Henri Pelissier noemde het een 'prestatie' dat het leger erin geslaagd is om bijna zesduizend mensen te evacueren 'onder zeer moeilijke omstandigheden'. Hij toonde zich ook 'enigszins be droefd' omdat een soldaat is ge sneuveld en zes anderen gewond zijn geraakt. „En bedroefd een land te verlaten waar een bur geroorlog woedt." Hij sprak zijn hoop uit dat de be middelingspogingen die gisteren in Libreville, Gabon, zijn begon nen, vruchten afwerpen. Zondag werden er nog 230 bui tenlanders geëvacueerd, waarna Frankrijk zijn missie als afge rond beschouwde. Maar later kwamen er nog dertig mensen bij de Franse ambassade die ook nog weg wilden. Functionarissen zei den dat ze gisteren geëvacueerd zouden worden en dat er moge lijk nog enkele vluchten volgen deze week. De gevechten begonnen op 5 juni toen president Pascal Lissouba regeringssoldaten op de Cobra militie van zijn rivaal generaal Denis Sassou-Nguesso afstuurde om hen te ontwapenen met het oog op de verkiezingen die voor 27 juli staan gepland. Sassou-Nguesso, een voormalige dictator die het opneemt tegen Lissouba, beschuldigt de presi dent ervan de gevechten te heb ben uitgelokt om een excuus te hebben de verkiezingen uit te stellen en aan de macht te blij ven. Lissouba riep Frankrijk zondag via het televisiekanaal France 3 op troepen achter te laten in Brazzaville. VN-gezant Moha- med Sahnoun zei dat hij met de Fransen praat over de mogelijk heid om enkele troepen achter te laten bij het vliegveld. De troe pen van beide partijen namen gisteren posities in rond de luchthaven. Troepen die trouw zijn aan presi dent Lissouba hebben gisteren stellingen van opstandelingen in Brazzaville bestookt met grana ten. Ooggetuigen meldden dat Lissouba's troepen zeker acht granaten afvuurden op de Co bra-militie van ex-president Nguesso, die zich verschanst heeft in een noordelijke buiten wijk. Uf Bob van Huët Londen - De Britse regering heeft alle contacten met Sinn Fein, de politieke vleugel van de IRA, verbroken. Dit na de dubbele aoordaanslag van gisteren in de Noord-Ierse stad Lurgan, zuidwestelijk van Belfast. patrouillerende politie- jannen werden daar op straat in ;t gezicht geschoten. De moor- I den gebeurden ten tijde van nieu- 1 se vredesinitiatieven van de La- I bourregering en de hervatting I tan oriënterende gesprekken tus- a Sinn Fein en Britse topamb- ■en. „Het cynisme en de hy- isie van Sinn Fein zijn om Jhek van te worden," aldus een I soedende premier Tony Blair vanuit Amsterdam. I Dt beide slachtoffers behoorden I at de RUC, de 'normale' politie I ii Ulster. Ze liepen in een hinder laag tijdens hun ronde. Getuigen loerden zeven schoten die van tbij werden afgevuurd. De I «ordenaars, mogelijk twee I trouwen of als vrouw verklede Jannen, ontkwamen. Hun uitge- brande vluchtauto werd later te- gevonden. Direct na de aan- werd de verantwoordelijk- I beid opgeëist door de IRA-afde- ling North Armagh. <an ligt in het zeer roerige len-Ulstergebied. De execu- I lies hadden plaats op enkele kilo- I raters afstand van het kruitvat Brumcree. De bedoeling van de I «orden was kennelijk om - aan I =i vooravond van het hoogst ex- ieve marsenseizoen - de ge- deren nog meer op te stoken. I Vorig jaar balanceerde Ulster op ierand van een burgeroorlog na e zeer gewelddadige rellen in I Bflimcree en Portadown. Die ontstonden omdat katholieke be woners geen protestantse triomf tochten door hun straat wilden. Meest beladen dag in de Noord- Ierse marsen-agenda is 12 juli, wanneer de protestanten hun overwinning vieren in de Slag bij de Boyne, in 1690. Onder leiding van de Britse mi nister van Noord-Ierse Zaken Mo Mowlan waren de laatste weken intensieve bemiddelingspogingen gaande om de jaarlijkse confron taties tussen protestantse Oran je-verenigingen en katholieke wijkbewoners te voorkomen. Volgens een woordvoerster van de gematigd katholieke SDLP in Lurgan leed het geen twijfel dat de moorden waren gepleegd met het oog op de aanstaande marsen. „Ik hoop dat mensen hun kalmte kunnen bewaren en willen door zien dat dit provocaties zijn." Sinn Fein-leider Gerry Adams verklaarde dat de moorden in Lurgan de ernst van het Noord- Ierse probleem onderstreepten. De beide agenten waren de laat ste slachtoffers in een reeks van gewelddadigheden. De laatste weken zijn verschillende mensen vermoord. Onder hen een andere protestant se politieman die voor een protes tantse pub als 'verrader' werd ge lyncht omdat hij vorig jaar pro testanten zou hebben tegenge houden bij een wegversperring in Drumcree. (ADVERTENTIE) 21 juni 1997. Zo I informatie? Haal de folder op kantoor of bibliotheek of bel de Zagreb (rtr) - De Kroatische president Tudjman is met 61,2 procent van de stemmen herkozen. Dit heeft de Kroatische ra dio gisteren gemeld na het tellen van 90 procent van de stem men. ken, kende het proces dat aan de verkiezingen voorafging, funda mentele fouten," aldus een woordvoerder van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) gisteren op een persconferentie in Zagreb. „De campagne voldeed niet aan de mi nimumeisen van een democratie." Een missie van de OVSE was al een maand voor de verkiezingen ter plaatse om toe te zien op een eerlijk verloop ervan. Oppositie kandidaten hebben steeds ge klaagd over het feit dat Tudjman nagenoeg volledige controle heeft over de staatsmedia. Tweede wordt de kandidaat van de Sociaal-Democratische Partij, Zdravko Tomac, met 21,2 pro cent, gevolgd door de sociaal-li beraal Vlado Gotovac met 17,7 procent. De opkomst was 57 procent, aldus de kiescommissie tijdens een persconferentie. De Kroatische presidentsverkie zingen zijn zondag weliswaar in vrijheid gehouden, maar kenden geen eerlijk verloop. Internatio nale waarnemers hebben gisteren melding gemaakt van het oneer lijke verloop. „Hoewel de kandi daten zich vrij konden uitspre- FOTO ANP Een vrachtwagen verspert nieuwsgierigen de weg naar de plaats van de misdaad in het Noord-Ierse Lurgan. Door Wierd Duk Moskou - Op de eerste dag van een nieuw offensief tegen gewapende bendes, die een groot aantal mensen in gijze ling houden, zouden Tsjetsj eense veiligheidstroepen gis teren vijf mensen hebben be vrijd. Onder de vrijgekomen gijzelaars bevindt zich geen van de vijf Russische journalisten die in de afgelopen maand in Tsjetsjenië verdwenen. President Asian Maschadov, de voormalige be velhebber van de Tsjetsjeense rebellen, coördineert persoonlijk 'Operatie Schild van de Wet'. Sinds het einde van de Tsjetsj eense oorlog, vorig jaar augus tus, zijn in de afvallige republiek tientallen mensen gegijzeld. Voor hun vrijlating worden niet zelden miljoenen dollars losgeld geëist. Hoewel dit wordt ontkend zijn in het verleden door hulp- en media-organisaties vrijwel zeker aanzienlijke afkoopsommen be taald. Vorig jaar werden zes medewer kers van het Rode Kruis in Tsjetsjenië in hun bed doodge schoten. Asian Maschadov, die in januari werd gekozen tot president, is door de talrijke ontvoeringen in zijn land in moeilijkheden geko men. Critici zien er een aanwij zing in dat de president nauwe lijks autoriteit geniet onder vroegere veldcommandanten, die achter de gijzelingen zouden zitten. Russische media specule ren veelvuldig op een mogelijke putsch in Tsjetsjenië. Om aan te tonen dat het hem ernst is, gaf Maschadov zondag opdracht om het legertje van de dissidente militieleider Salman Radoejev te ontbinden. Radoejev, die berucht werd door een spectaculaire gijzelingsactie in het naburige Dagestan, heeft de verantwoordelijkheid op geëist voor een aantal recente bom-aanslagen in Russische ste den. 70 doden bij gevechten tegen Koerden Ankara - Turkse troepen hebben de afgelopen dagen tijdens ge vechten in het zuid-oosten van Turkije 68 Koerdische guerrilla strijders gedood. Twee leden van een pro-regeringsmilitie kwa men eveneens om het leven, zeiden Turkse veiligheidsfunctiona rissen gisteren. Tijdens een vier dagen durend offensief sneuvelden 58 guerrilla strijders van de Koerdische partij PKK, zei het legerhoofdkwar tier. Onder de doden zijn de rebellencommandanten in de pro vincies Erzurum en Tunceli, aldus de verklaring. Marokkanen verdrinken tijdens oversteek Tanger - Veertien Marokkanen zijn verdronken toen de kleine motorboot waarmee zij illegaal naar Europa wilden oversteken in de Middellandse Zee is vergaan. Dat heeft een gerechtsfunc tionaris in de havenstad Tanger zondagavond bekendgemaakt. Slechts twee overlevenden wisten na het ongeluk donderdag de Marokkaanse kust te bereiken. 'Britse regering wil illegalen uitzetten' Rijswijk - De Britse regering zou van plan zijn meer dan vijftig duizend illegale buitenlanders en asielzoekers het land uit te zetten. Het aantal buitenlanders zonder geldige verblijfstitel in Groot-Brittannië heeft het kabinet van Tony Blair, dat begin mei aantrad, verrast. Daarom heeft de minister van Binnen landse Zaken versnelde uitzetting gelast. Dit schrijft de krant Daily Telegraph. Het ministerie wilde het bericht niet bevesti gen. Demonstratie voor behoud kerncentrale Parijs - Ruim tweeduizend buurtbewoners hebben gisteren ge demonstreerd voor de instandhouding van de enige Franse snel le kweekreactor, Superphénix, in het Rhönedal ten zuiden van Lyon. Zij vrezen voor hun werkgelegenheid. Sinds het aantre den van een nieuwe, linkse regering met de groene bewinds vrouw Dominique Voynet op het ministerie van Milieu, hangen donkere wolken boven die reactor. Die heeft Frankrijk tientallen miljarden gekost, maar functio neerde nooit naar verwachting. Op Japan en Frankrijk na heb ben alle landen in de wereld afgezien van verdere ontwikkeling van snelle kweekreactoren. Naomi Campbell weer aan het werk Parijs/Las Palmas - Het Britse supermodel Naomi Campbell is gisteren in Parijs weer aan de slag gegaan, nadat ze in het week einde met spoed moest worden opgenomen in een ziekenhuis op Gran Canaria. Haar modellenbureau Elite en haar advocaat ontkennen dat zij een overdosis slaapmiddelen had ingeslikt. Er zou sprake zijn geweest van een allergie tegen antibiotica. I pQom Penh (rtr/afp) - Thailand heeft buurland Cambodja be- I °old te helpen bij de opsporing en aanhouding van de beruch- I fEode Khmer-leider Pol Pot, die op weg zou zijn naar de grens I sssen beide landen. Thailand heeft vorige week dat deel van I® grens gesloten. I "«meeste van de laatste getrou- I Jffl van de Cambodjaanse ex- ®ttator lieten hem zondag in de I «tek. Pol Pot is bekend om de l;lssamoorden die hij en zijn I -««angers hebben aangericht in I zogenoemde 'killing fields', I<01 zij het in de jaren zeventig i°°f het zeSgen hadden. Zondag I hij zijn minister van defen- I j'Son Sen en elf van diens fami- I ;!Men laten afslachten. I irop zijn p0i p0t en enkele an- I ;!te topfiguren van de Rode Kh- I volgens de Cambodjaanse I premier Ranariddh, in vracht- I 'gons in de richting van Thai land gereden, in een poging aan de Cambodjaanse autoriteiten en hun tegenstanders in de Rode Khmer te ontkomen. Volgens sommige berichten slaagden overgelopen aanhangers erin zes voertuigen te onderscheppen. Ranariddh zei te verwachten dat zijn troepen Pol Pot binnen 48 uur in handen zullen hebben, 'dood of levend'. Van de achter gebleven rebellen in Anlong Veng, het laatste bolwerk van de Rode Khmer, heeft 95 procent be sloten met de regeringstroepen te gaan samenwerken, volgens de co-premier. OVER twee weken vindt de overdracht van de Britse kroonkolonie Hongkong aan China plaats. In China wordt het enthousiasme opge klopt door middel van de media, die spelen in op het nationalistische gevoel van veel burgers. Tegelijkertijd wordt er in de zuidelijke provin cie Guangdong, die aan Hongkong grenst, prag matischer aangekeken tegen de overdracht. Door Jan van der Made Peking - „Alles staat in het ka der van de overdracht," klaagt Li Xiaoii, een 37-jarige mede werkster van een staatsbedrijf in Peking. „Vorige week moesten we met de hele werkeenheid gaan zwemmen. Thema: de over dracht van Hongkong. 'Wat moeten we ons daarbij voorstel len?', vroegen we aan de partij secretaris die mee was. Hij had er geen antwoord op. Uiteinde lijk verzon hij maar wat: 'Zolang we het maar over de overdracht hebben, dan is alles best', zei hij. 'Als je duikt zeg je, hier in China, en als je aankomt aan de andere kant, zeg je, nu ben ik in Hong kong. En dan zijn we toch nog steeds in hetzelfde zwembad'." Niemand in China's grote steden ontkomt eraan: over twee we ken, of volgens de enorme digi tale klok aan de oostkant van het Tiananmenplein, nog 1.209.600 seconden, en dan is het zover. „Verwelkom Hongkong. Bouw veilig," staat er op een enorm aanplakbord naast een bouwter rein. „Welkom terug Hongkong. Wees beleefd en spuug niet op straat," vermeldt een ander bord langs een van Pekings grote ver keersaders. In de boekwinkels zijn posters te koop van de Hongkongse skyline met op de achtergrond de Grote Over twee weken wordt bij de plichtplegingen ter ere van de overdracht van Hongkong aan de Volksrepubliek China onder meer een uit de kluiten gewassen bronzen urn gebruikt. foto anp Muur en de Verboden Stad, com pleet met het portret van Mao. 97.000 bronzen Hongkong-over- dracht gedenkpenningen wor den over het hele land verspreid. En miljoenen T-shirts, horloges, pennen, notitieblokjes, kalen ders, vlaggen met de Bauhinia- bloem (het symboom van Hong kong), aanstekers, slippers en Hongkong-overdracht compu terspelletjes ('Strijd tegen de Britse imperialisten') gaan over de toonbank als zoete broodjes. De televisie zendt 'Hongkong- kennis quizzen' uit, waarbij teams uit verschillende provin cies, of verschillende werkeen heden, him kennis over het nieu we gebied testen. Vorige week ging in heel China de film 'The Opium War' in première, waarin de 'nationale schande' van de Britse overname van Hongkong werd verfilmd, en een 'Atlas van Honderd Jaar Nationale Schan de' ligt in alle boekwinkels. Aan de hand van de kleurige land kaarten en tabellen laat het boek Britse, Franse, Russische en Ja panse invasies zien. „We moeten op de hoogte zijn van de nationale schande,aldus het voorwoord, „dat maakt ons dapper en zorgt dat we een her haling kunnen voorkomen." De 'Ongelijke Verdragen' waarbij China steeds meer stukjes land aan buitenlandse mogendheden moest afstaan, worden stap voor stap behandeld en er zijn mooie kaarten van de buitenlandse concessiewijken in Shanghai, Suzhou, Tianjin en Wuhan. „Het boek staat hoog in de top-tien," aldus een verkoopster in Pekings megaboekwinkel San Lian. Bij de ruïnes van het oude Zo merpaleis, in 1900 verwoest door het 'Leger der Acht Geallieer den' (Engeland, Frankrijk, Rus land, Japan, de VS, Australië, Italië en Duitsland) als repre saille tegen de 'Bokser-opstand', zijn Chinese bezoekers bijna vij andig tegen de buitenlanders. „Ze kijken me aan alsof ik het heb gedaan," klaagt een Engelse toerist die met zijn vrouw aan een package-tour door Azië meedoet. De ruïnes van het oude paleis vormen het ultieme symbool voor de vernederingen die China leed in de handen van buiten landse mogendheden en vormt bijna dagelijks de achtergrond voor zang-shows als '1997' afge lopen week, toen een galaconcert werd gehouden door China's meest bekende zangers om de te rugkeer van Hongkong te vieren en weer eens alle invasies, dit maal in muzikale vorm, de revue te laten passeren. De videoclip die van het geheel werd gemaakt toont de zangers, afgewisseld met Japanse bom bardementen, Engelse marine schepen voor de haven van Hongkong, maar ook Margareth Thatcher, de voormalige Britse premier, die in 1984 in Peking de 'Gezamenlijke Verklaring' te kende en daarmee de terugkeer van Hongkong naar China ga randeerde. De Hongkong-keert-terug-gekte is waarschijnlijk het grootst in China's zuidelijke provincie Gu angdong, die aan Hongkong grenst. Ongeveer tweehonderd kilometer ten noorden van Hongkong, in het plaatsje Ying- de zijn de verwachtingen hoog gespannen. Ondernemer Hong Wentong, die een winkel runt op een theeplantage voor overzeese Chinezen, staart naar zijn enor me Konka-televisie. Er worden 'Hongkong-lessen' uitgezonden, elke dag een deel „We denken dat de overdracht van Hongkong ons hier een hoop zal kunnen helpen," aldus Hong. „Zij heb ben daar een kapitalistisch sys teem, wij een socialistisch. En wij zijn hier een stuk armer." Hong heeft zijn koffers al ge pakt, hij wil direct op 1 juli naar Hongkong om er een kijkje te gaan nemen. Maar hij zal worden teleurge steld. Begin dit jaar werd be kendgemaakt dat Hongkong slechts een zeer beperkt aantal persoonlijke visa zal verstrekken voor Chinezen van het vasteland en het grootste deel alleen voor mensen die er al familie hebben. Hong kan zichzelf toch al moei lijk voorstellen in Hongkong, hij heeft maar een zeer vaag idee van het gebied. De tv biedt na tuurlijk wel een soort inzicht, maar het dagelijkse leven op de theeplantage, waar niemand harder werkt dan strikt nodig is, en het management het niet echt nodig vindt om, om maar een voorbeeld te noemen, het centra le dorpsplein, dat al decaden lang niet meer is dan een blub- berpoel, op te knappen. „Ze doen hier niets," aldus Hong. „Ze laten ons stikken". Een an dere reden, vindt hij, om het sys teem van Hongkong te bestude ren. „Want daar is het schoon en efficiënt en de leiders bekomme ren zich echt om de mensen, lijkt het," aldus Hong. Dat thee de oorzaak was van de opiumoorlog, die weer de reden was dat Hongkong in Britse han den viel, zegt Hong helemaal niets. De Britten voerden in de negentiende eeuw op grote schaal Indiase opium in naar China, en verkochten dat tegen zilver, waarmee weer thee werd gekocht om aan de vraag voor dat product in Engeland te vol doen. Uiteindelijk resultaat: honderdduizenden Chinese opiumverslaafden en een toene mend zilvergebrek. De Chinese keizer vaardigde een verbod uit op de opiumhandel, maar Enge land reageerde met wapenge weld en veroverde de ultieme prijs: het eiland Hongkong en ongelimiteerde opiumhandel. Maar volgens Hong heeft dat nu alleen maar goede gevolgen. „Na de teruggave van Hongkong zul len er meer en meer van hun in vesteerders hier komen," voor spelt hij. „Er zijn er al een paar hier. We hebben een fabriek van cassettebandjes en een paar res taurants. Uiteindelijk zal Hong kong ons uit de armoede trek ken. Wie heeft het dan nog over nationale schande?"

de Stem | 1997 | | pagina 5