Euro Desk Euro Navigator Euro Bijeenkomsten Euro Brochures E m r i et s een Euro De invoering van de euro komt snel dichterbij. Want ondanks alle discussies over een mogelijk uitstel ziet het er nog steeds naar uit dat op 1 januari 1999 de euro officieel wordt geïntroduceerd in het girale betalingsverkeer. Ook de aandelen koersen zullen dan in euro's worden genoteerd. Vanaf 1 januari 2002 krijgt u de munten en bankbiljetten in handen, uiterlijk op 1 juli van dat jaar verdwijnt de gulden voorgoed. Natuurlijk wilt u goed voorbereid zijn op de introductie van de euro. Maar dat roept meteen een scala van vragen op. Moet ik mijn kassasystemen aanpassen? Hoe verwerk ik mijn betalings verkeer met het buitenland? Wat is het effect op langlopende contracten? Is mijn software op termijn nog wel bruikbaar? Ook voor particulieren is er onduidelijkheid: wat gebeurt er met de hypotheekrente? Heeft de euro invloed op de waardevast heid van mijn pensioen? Wat zijn de consequenties voor mijn beleggingsportefeuille? De ING Bank ondersteunt bedrijven en particulieren bij de bank visie. omschakeling van de gulden naar de euro. Of die omschakeling nu in 1999 al plaatsvindt of pas later. Per telefoon, per fax en via E-mail kunt u een beroep doen op deze vraagbaak. U bent verzekerd van een deskundig en up- to-date antwoord. Voor telefonische informatie zijn wij bereikbaar op nummer (026) 355 58 88 (op werkdagen van 09.00-17.00 uur), maar faxen kan ook, op nummer (020) 563 95 15. Beschikt u over de mogelijk heid van electronic mail dan is ons E-mail adres: EuroDesk@ing.nl. Via het Internet kunt u op de website van de ING Bank de Euro Navigator vinden. Hiermee heeft u 24 uur per dag de beschikking over actuele informatie uit alle mogelijke bronnen. Naast actuele overzichten van seminars en congressen treft u hier ook antwoorden op de meest voorkomende vragen aan. Het Internetadres: www.ingbank.nl. Momenteel vindt er elke dag ergens in Nederland - dus ook bij u in de buurt - een door ING Bank georganiseerde informatie bijeenkomst voor ondernemers plaats. En voor financieel directeu ren, treasurers en controllers is er regelmatig de praktijkgerichte Euro Workshop onder leiding van de specialisten van ING Bank Treasury, Trading Sales. Uiteraard kunt u ook contact opnemen met uw account manager. Bijvoorbeeld als u de brochures 'Euro op komst' of 'Euro in bedrijf' wilt bestellen of een lokale informatiebijeenkomst wilt bezoeken. Zodat u samen met de ING Bank een heldere kijk op de euro krijgt. 7"/^ ing jü> bank

de Stem | 1997 | | pagina 12