Nieuw plan hoofdklassen Sluise Terese van Lare snelt naar Nederlandse titel triatlon Wilfried Bastiaanse wint koers Zuiddorpe Mario de Ritter voelt zich ijzersterk Bauwens bereikt moeiteloos halve finales Cl in Hulst Zeeuwse zwemmers doen goede zaken Simpelaar pakt twee gouden plakken op NK Schaker Groffen ook na vijf duels nog ongeslagen DËSTEM SPORT ZEELAND B3 wieler SPATTEN Ir. imateurclubs willen verandering Nieuweling uit Hoek wil na dubbelzege hoge ogen gooien op NK in Vijlen sportnieuws KORT De Waard verbetert clubrecord Coopertest RKHAV in Hulst Ben Meziane wint in Heinenoord Schletterer achtste in Leiden SDAG 17 JUNI 1997 B2 i i i i i DINSDAG 17 JUNI 1997 ,Sibon zei in een interview niet ^o°r niets dat hij het gaan wonen in Kerkrade als de grootste fout in pijn leven beschouwde. Dat zegt Jveel hoor. Voetballers van buiten haf zijn graag bij Roda, maar nog niet graag in de regio Kerkrade [Dat moet veranderen, ik vind dat Ide club meer moet doen voor het ■sociaal leven van de spelers. Dat Iverhoogt de kans dat ze bij de club iblijven. Terwijl het hier toch ver- I draaid gezellig kan zijn. 1 „Ik heb in Kerkrade Kerstmis j meegemaakt. Fantastisch. On- I langs was Arnold jarig. De hele j avond liedjes gezongen, let wel: j Duitse liedjes. Dat gebeurt ner- gens in Nederland, in Schevenin- 5 gen wordt niet eens gezongen op j de verjaardag. Na ieder refrein moest Arnold iets anders aantrek ken of iets op zijn kop zetten. Aan het eind van het liedje zag hij er écht niet meer uit. Maar we heb ben wel gelachen." „Eddy is ook zo'n fuifnummer, Hij kan geweldig feestvieren zonder een druppel te drinken. Dat kan ik écht niet. Ik moet een flinke slok achter de kiezen hebben. Maar je zult aan mij niets zien. Ik ben van het slag Arnold Hendriks. Op een feestje dertig biertjes ophebben en eruit zien alsof je een half glaasje wijn hebt gedronken. Uitbundig heid is mij sowieso vreemd. Ik juich voornamelijk van binnen. Dat is nou eenmaal mijn aard. Dat wordt moeilijk begrepen hoor. Na de bekerfinale hebben heel veel mensen mij gevraagd of ik eigen lijk wel plezier had. Natuurlijk was ik blij, maar ik heb nou een maal niet het hoofd waarvan je denkt 'wat is die man gelukkig'. Hetzij zo." „In het dagboek van mijn jongste dochter las ik onlangs dat ze het niet leuk vind dat ik 'die stomme baan daar ver weg in Limburg' had genomen. Zette me aan het denken. Toch zullen ze me geen slechte vader vinden. Ik bel iedere dag tweemaal, ik kom regelmatig over. En dan doen we alleen leuke dingen. Poffertjes eten, de stad in, naar het strand. De kinderen mo gen alles van mij. De meiden wil den graag paardrijden. Nou, dat doen ze nu ook. Ik ben een goede pappa, maar wel op afstand. Daar moeten ze mee leren leven." Zelf voetballen doet Jol niet vaak meer. „Tijdens mijn laatste trainingspartijtje scheurde ik een spier. Nu doe ik alleen nog truuk- jes voor de spelers die mij niet kunnen nadoen, zelfs Sibon niet. I Zoals de bal op de knie stoppen en meteen dood leggen. Ik hou de groep voor dat degene die dat kan miljonair wordt of miljonair is. Ik kan dat." ni ,Ze atletiekmedewerker Jjnermond - De Zeeuwse triatleten lieten zich op het nationaal L.jpioenschap triatlon olympische afstand in Roermond be- .jjldniet onbetuigd. Terese van Lare pakte, zoals verwacht, de gel bij de vrouwen 45. ATLETIEK 3eSluise had voor de 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en "i kilometer lopen een tijd nodig van 2 uur 21 minuten en 45 secon den. In het overall veteranenklassement moest ze alleen Ans Koot voor laten gaan die een tijd neerzette van 2.17.35. Willy de Nooyer uit Serooskerke werd derde en tweede bij de vrouwen 40 in 2.29.28. Chantal Maat, debuterend op een NK eindigde als vier de bij de junioren A. De Middelburgse liet een tijd optekenen van 2.21.14. Marjan van de Velde (Tholen) de gedoodverfde favoriete bij de junioren B liep op kop tot 5 kilometer voor de streep. Haar tijd van 2 uur 17 minuten en 24 seconden was knap, maar ze moest desondanks met het zilver genoegen nemen. De verrassing van de dag was ongetwijfeld Frans Daalman. De Bres- siaander pakte in de categorie mannen 45 het zilver. Daalman die een goed opgebouwde race liet zien finishte in 2.06.32. Bij de mannen-ju nioren was er een vierde plaats voor Jochum Kuzee (St. Annaland) wiens tijd 1.49.12 was. Remy Vasseur uit Vlissingen was goed voor het brons bij de jongens 17. Martin Lensen uit Oost Souburg kwam als 21e binnen bij de jon gens 14. Naast het NK was nog een aparte bondswedstrijd waarbij Rens Lobbezoo (Oost Souburg) voor de Zeeuwse inbreng zorgde. Hij was de snelste zwemmer, maar viel tijdens de beide overige onderde len terug naar de 36e plaats. BOB VAN HOOVE, de nieuweling uit Hulst, reed in 's-Heeren- hoek een uitstekende wedstrijd. Hij dikte dat aan met het winnen van de pelotonspurt. Hij werd zesde. lubPelitaMastransdeweg^^ as tract loopt tot eind ^ec^^er. ks daarna kijkt hij w Neder. s- „Graag zou ik nog een .CzoU ;n land aan de slag wlU<*r ht lijkt dt wel bij mij passen. Utreen n- me ook wel wat. OoorWilber Hack Jen Bosch - De landelijke bond van amateursclubs wil niet achterover leunend op de ontwikkelingen rond de Eredivisie jïwachten. Tijdens een vergadering in september zal de LBA Listellen doen om de hoofdklassen in het zondagvoetbal aan- Lkkelijker te maken. Na 23 jaar zijn de clubs uitgekeken op de iarmule waarin de zondag-amateurtop in drie klassen is inge- ïoorzitter Hennie van Oorschot iinde LBA wil de evaluatie-bij- snkomst over de herstructering Let amateurvoetbal aangrijpen L wijzigingen te bepleiten in de f. Ook wil hij de doorstroming in amateurclubs naar de eerste jivisie van het betaalde voetbal een promotie-/degradatiere- mg opnieuw aan de orde stel- I.In 1995 zijn daar afspraken over t, maar die zijn nog niet I pffectueerd," zegt de voorzitter liitOss. „De huidige situatie laat l id niet toe dat de landskampioe- InWOG (zaterdag) en De Ba- I «ie (zondag) de overstap naar liet betaalde voetbal maken. Er geen vergoedingen gege- ven zoals in het verleden. Maar aan ons ligt ontsnapt het voetbal het komende jaar niet aan een regeling waarin amateurkampioenen kunnen I promoveren." Be mogelijkheid tot promotie nar het betaalde voetbal is voor fel Oorschot maar één manier het voetballen in de hoofd fasen aantrekkelijker te ma in In het zaterdagvoetbal be staat het fenomeen hoofdklasse nog maar één jaar. Maar de zon- lagamateurs zijn na 23 jaar aan wat anders toe. De naamswijzi- fug van de traditionele hoofd fase C in hoofdklasse B is van «wig effect gebleken, ta het zondagamateurvoetbal «uw leven in te blazen heeft de 18A twee plannen in petto. De («lachten van Van Oorschot laan uit naar een gemengde hoofdklasse voor zaterdag- en wdagamateurs. „Het moet toch mogelijk zijn om - met respect tor de achtergrond van de za- Wagamateurs - bijvoorbeeld FCLisse - De Baronie als compe- Keduel op het affiche te krijgen, voetballers willen wel, maar de zaterdagamateurs zijn waarschijnlijk nog niet zo ver." Van Oorschot heeft daarom meer vertrouwen in een tweede idee, dat mogelijk al met ingang van het seizoen 1998-1999 van de grond komt. Uit een enquete is gebleken dat de zondagamateurs wel voelen voor de vorming van één topklasse. Een breed draag vlak voor het legaliseren van be talingen in die nieuwe opzet is er nog niet. „Veel clubs zijn wel voor die topklasse, maar vinden dat het met de betalingen maar moet lopen zoals het loopt." Niet wachten Met het lanceren van nieuwe ideeën en plannen wil de LBA vooral voorkomen dat de ama teurs lijdzaam blijven wachten op welke kant het met de Eredi visie NV opgaat. De amateurs vertolken mogelijk een sleutelrol. De Eredivisie NV zegde de ama teurs, in ruil voor stemmen, fi nanciële steun toe voor het jeugd- plan Nederland en de jeugdoplei dingen. Ook wil de Eredivisie NV wel afspraken maken over finan ciële vergoedingen als talentvolle amateurs door mochten stromen. „Het is duidelijk dat we ons als amateurs moeten positioneren voor het zover is," aldus Van Oorschot. Hij zegt het niet met zoveel woorden. Maar als de Ere divisie NV en de amateurs de handen ineen slaan zal de eerste divisie daarvan het slachtoffer worden. „Als wij nu slagvaardig besluiten nemen heeft de eerste divisie ons meer nodig dan wij hen. Dat is natuurlijk een gunsti ge onderhandelingspositie," al dus Van Oorschot, die verwacht dat na de totstandkoming van de Eredivisie NV er een klasse van neo-amateurs zal ontstaan. De amateurs willen klaar zijn om af vallige BVO's op hun condities te ontvangen. tarEddy de Schrijver Zuiddorpe - Wilfried Bastiaanse pakte gisteravond de zege in iubileumkoers van Zuiddorpe. Bastiaanse pikte zijn wagon- ®tje in de laatste kilometer aan bij Walter Schmidt en ging 'er op Hierover'. Daarmee legde hij de basis voor zijn vierde zege fel dit seizoen. WIELRENNEN Aspiraties om het hogerop te doppen heeft de 26-jarige post- uit Hoogerheide niet meer. is mooi fietsen, maar ik sta 'uuochtend om half zeven ge- aan het loket in Hoogerhei- 'rnide post te sorteren," aldus Siaanse. De Let Virbickas, in f °°k al tweede, deed dat gis- jHRVond weer en pakte ook de Oprijs. Theo Akkermans ra derde. Walter Schmidt was k ajn vijfde plaats de beste uw. Harrie de Mul glunderde ^ouwt tevoren. Hij stak in elke e bij de gestarte renners c» a| Piek dat werd een suc- toin '5wamen ma£ir hefst 87 j,:.® °P de broodkoers in tal e' <-ln(ler de deelnemers •i ^at buitenlanders. Raf de vi» o heeft in de omgeving 0ostakker een blik Letten ^trokken en die rijden bij- Bat <1 ?raa'stenen uit de weg. far rf11 26 Zuiddorpe ook, 'faaan '100^Pr'is ginë naar 'il^dorpe was er geen wan- io» al6 renners raas- fa (le S °ver het parcours dan puntig kilometer werden fald m 6en recordtijd afge- tiu ?era kwamen na felle jach- 'fabpoM nr.met daarbij bij- Van Schaik atriC^ Van ^asse^ en 2? acht kilometer voor het einde '^tiaanse, Van Overveld, Van onze wielermedewerker Hoek - Mario de Ritter blikt met vertrouwen naar het na tionaal kampioenschap wiel rennen voor nieuwelingen dat zondag 22 juni in het Zuid-Limburgse Vijlen wordt verreden. Na de dub belslag afgelopen weekend, zaterdag de bloemen in Ka- pelle, een dag later in 's-Hee- renhoek, is het zelfvertrou wen bij de 16- jarige renner van de Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen flink toegenomen. WIELRENNEN Bovendien kent hij het parcours, want ook vorig jaar was hij er al als eerstejaars van de partij. „Ik werd vorig jaar 34e. Kon toen aardig mee in het peloton. Weet dus wat me te wachten staat. Gelijk na de start een helling van veertien procent vervolgens een afdaling door het Vijlener- bos en dan naar de finish toe een klim van zeven procent. Je moet goed zijn anders ga je op dat rondje, dat een keer of negen ge reden moet worden, finaal ka pot." Met De Ritter lijkt er dan toch weer een lichting sterk nieuw bloed aan te komen. En dat is een positief geluid voor de Zeeuwse wielersport, want het amateurpeloton, of beter ge zegd, elite zonder contract wordt steeds ouder. Verdediger De Ritter hoort bij de jongens die uit het jeugdproject komen, dat het disctrict Zeeland een paar jaar terug is gestart. Tot de B-junioren voetbalde hij als vrije verdediger bij het plaatse lijke Hoek en deed aan fiets- cross. De Ritter: „Ik ben hier een keer gaan kijken in de polders bij Sluiskil waar Fonny Kint en Frans Bouchaut het jeugdwiel- rennen bij de WV Zeeuws- Nieuweling Mario de Ritter uit Hoek steekt momenteel in een bloedvorm. Hij wil komend weekend op het NK vlammen. foto wim kooyman Vlaanderen verzorgden. Won gelijk het eerste wedstrijdje. Ge lijk 'patat' dus en ik ben serieus gaan koersen. Vorig jaar bij de nieuwelingen. Dat is wel een overgang. Het aantal vertrek kers en de kilometers zijn duide lijk groter. In Nederland valt dat nog wel mee. Daar ligt de af stand vaak rond de veertig kilo meter, maar in België is dat toch regelmatig zestig tot zeventig kilometer. Het is wel het land waar je het koersen leert. Er wordt ook duidelijk harder ge fietst. Toch reed ik vorig seizoen al regelmatig mijn prijsje." Prijzen „Dit jaar zit ik vrijwel altijd in de prijzen," vervolgt hij. „Alleen in de Ronde van 't Meetjesland, een circuit dat uit een aantal koersen bestaat, ging het fout. In de eerste rit in Zomergem reed ik lek en dan kim je een goed klassement vergeten. Mijn eerste bloemen pakte ik dit sei zoen in Lewedorp op 26 april dit jaar. Mijn tweede en derde dus afgelopen weekend. Een dub belslag. Een weekend dat niet kapot kan zo vlak voor de natio nale kampioenschappen. Niet onverwacht trouwens, want we gaan richting zomervakantie. Ik heb dus wat meer tijd om te trai nen." De Ritter zit in de vierde klas van het vwo, op De Rede. „Dat betekent dat je de tijd goed moet indelen om alles te kunnen com bineren. Een pluspunt is dat je bij de wielersport vaak zelf de trainigen kunt plannen. Alleen de dinsdag- en donderdagavond gaan we met de groep op pad. We rijden dan de afstand Sluis- kil-Breskens, zo'n zeventig kilo meter. Voor mij een ideale af stand. Ik kijk dan ook met het nodige vertrouwen naar zondag uit." Toch zal de cocurrentie groot zijn. De Ritter: „Ja, dat heb ik in de Omloop van Borssele wel ge zien. Voor de rest heb ik, omdat ik in België fiets, weinig kijk op de concurrentie. Wel weet ik dat een Bobby Traksel een van de grootste klanten voor de natio nale titel is. We zien wel. Als ik van pech gevrijwaard blijf en die dag goed in mijn vel zit, hoop ik toch op een plekje in de top tien. Ik kan redelijk naar bo ven fietsen, ben geen pure sprin ter, maar kan na een zware koers en dat wordt het ongetwij feld in Zuid-Limburg, redelijk uit de voeten. Maar het blijft wielersport, vaak onvoorspel baar." Na het Nederlands kampioen schap rijdt De Ritter nog twee grotere wedstrijden. „De Om loop van 't Zuiden in Nederland en in België de Omloop van de Denderstreek. Wie zien wel hoe het afloopt. Maar het mooiste vind ik nog steeds het plezier dat ik aan het fietsen beleef, al is winnen toch het allermooiste." Enthoven, Van der Klooster en Van Schaik aan de haal. Maar de achtervolgers aarzelden niet en kwamen terug. Toen probeerde Schmidt het, maar de lepe Basti aanse zag het gevaar en reed mee. Direct daarna liet Bastiaanse ie dereen ter plaatse en won gemak kelijk. De uitslag: 1. W. Bastiaanse (Hooger heide) 90 kilometer in 1.50.02, 2. D. Virbickas (België), 3. T. Akkermans (Woensdrecht), 4. M. van Vlimmeren (Hoeven), 5. W. Schmidt (Goes), 6. N. van de Klundert (Woensdrecht), 7. B. McCaig (Australië), 8. D. Mesu (Mid delburg), 9. L. Segato (Canada), 10. R. Handerson (Canada), 11. L. Gijse- link (België), 12. P. van Passel (Sluis kil), 13. M. Rommers (Rilland), 14. S. Dechamps (België), 15. W. Geijs (Kwadendamme), 16. J. Heirbout (België), 17. E. Enthoven (België), 18. D. Young (Australië), 19. C. Long (Australië), 20. J. van der Klooster (Lewedorp) Van onze atletiekmedewerker Amsterdam - Twee keer goud voor Erwin Simpelaar tijdens de nationale atletiekkam- pioenschappen voor AB-ju- nioren in Amsterdam. Het kwam niet onverwacht, want de Goese A-junior en pupil van Bert de Jonge staat al ja ren aan de top in Nederland. ATLETIEK Met de kogel verbeterde hij bo vendien zijn eigen Zeeuws record met bijna 30 centimeter. Met de voorgeschreven 6 kilo kogel kwam hij tot 18 meter en 65 cen timeter. Zijn record stond sinds wedstrijden dit voorjaar in Ker krade op 18,36 meter. Ook met de discus torende hij hoog boven de concurrentie uit. Zijn winnende afstand van 54 meter en 32 centimeter was dan wel onder zijn persoonlijk record (55,04 vorig jaar) maar wel de beste prestatie van het seizoen. Belangrijker vond hij echter de regelmaat in zijn serie. „Zowel met de kogel als de discus heb ik nog nooit zo'n regelmatige serie neergezet. Met name bij de kogel, waar de wedstrijd een half uur werd onderbroken omdat een jongen in de ring een pees voelde afscheuren en in de ring moest blijven liggen, kon ik mijn win nende afstand na dit incident gooien. Dat betekent dat ik de concentratie goed kon vasthou den," aldus de AV'56-atleet, die op 6 juni deelneemt aan het NK voor senioren en daar met de ko gel ook op het podium wil komen. Vervolgens wacht het Europees kampioenschap in Ljubljana op 24 en 25 juli. Naast Simpelaar waren ook zijn clubgenote Marit- za op 't Hof en Yvonne Wisse van Dynamica aardig op dreef. Voor Op 't Hof (ook al een pupil van Bert de Jonge) waren er twee zil veren plakken. Met de discus was dat ingecalculeerd, maar de 41 meter en 32 centimeter met de speer was boven de verwachtin gen van de Wolphaartsdijkse. Yvonne Wisse van Dynamica die als C-juniore was toegelaten bij de B- junioren liep naar het goud op de 300 meter horden. Dit met een tijd van 43,51 seconde, de snelste tijd ooit door een C-junio- re in Nederland gelopen. Ze pak te daarnaast nog het brons op de 200 meter in 25,80. Knap was ook de prestatie van de enigste Zeeuws-Vlaming die in actie kwam. Rik van Laarhoven van RKHAV liep bij de A-junioren naar het zilver op de 5000 meter. Antoinette van Wijck, evenals Wisse nog C-juniore, werd bij de B-meisjes vierde met de kogel. Dit met 41 meter en 32 centime ter. Met de discus bleef ze op de zevende plaats steken. Joost de Klerk (AV'56) viel met een vierde plaats net naast het podium op de 2000 meter steeple-chase waar hij een tijd van 6.41,10 voor nodig had. Zijn clubgenoot en A-junior Peter van den Pol bereikte bij het hinkstapspringen een afstand van 12 meter en 54 centimeter. Niet voldoende voor een finale plaats. *A-junior Erwin Simpelaar is blij met zijn twee gouden plakken: „Zowel met de kogel als de discus heb ik nog nooit zo'n regelmati ge serie neergezet. foto jaap wolterbeek Hulst - Favoriet Alexander Bauwens bereikte moei teloos de Cl-halve finale van het Rabo Reynaert tennistoernooi in Hulst. De speler van het Steense Smash klopte Jacky de Paepe uit Schoondijke met 6-1, 6-1. TENNIS In de halve finale moet Bauwens aantreden tegen de win naar van de partij Cor de Jonge/Pascal van Poecke. In de C2-categorie boekte plaatselijke favoriet Joop Antheunis een fraaie overwinning in straight sets op de talentvolle Willem-Jan van Doeselaar: 6-3, 6-3. Antheunis ontmoet vervolgens in de kwartfinale de winnaar van de wedstrijd Gert-Jan Louweret-Filip de Smet. Op het Dl-tableau schaarden Maikel Pieters, Mario Scheffers en Jans Boes zich bij de laatste acht. Bij de D 35-plussers was Ronny Bauwens te sterk voor William Goethals. Bianca Vlaeminck en Frank Lammens, beoogd halve fina list in de mixed-C2, lieten niets aan het toeval over tegen Veronique Verhaegen en Paul d'Hooghe. Het koppel Vlae- minck/Lammens won gedecideerd met 6-2, 6-1. Hun vol gende tegenstanders komen voort uit de partij Verhae- gen/Van Doeselaar-Vermunt/Bogaert. In de mixed-Dl plaatsten de combinaties Dobbelaar/De Roeck en Da- vid/Thijs zich voor de kwartfinale. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: kwartfinale: Alexander Bauwens-Jacky de Paepe 6-1, 6-1. C2: tweede ronde: Joop Antheunis-Willem-Jan van Doeselaar 6-3, 6-3. Dl: derde ronde: Maikel Pieters-Frank Broeders 6-0, 6-2; Mario Schef- fers-Evert-Jan de Kort 6-2, 6-0; Jans Boes-Wouter Herrewegh 6-4, 6-0. D 35+: eerste ronde: Ronny Bauwens-William Goethals 7-6, 7-5. D2: tweede ronde: Danny Cappendijk-Koen van de Berg 6-1, 6-1. DUBBELSPEL C2: tweede ronde: Van Puymbroeck/Stuer-Matthijs/Van Mossevelde 6-3, 6-2. Dl: eerste ronde: Eshuis/Quaak-Haak/Haak 6-4, 7-5. VROUWEN Dl: eerste ronde: De Moor/Verstraeten-Lammens/Vlaeminck 7-6, 7-6; Van Krinkelen/Roman-V an Dierendonck/Heynen 6-1, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Morcus/De Vries-De Jong/De Zeeuw 6-3, 6-4; tweede ronde: Huis/Verschueren-Dieleman/Vercruvsse walk over Huis/Ver- schueren; Vlaeminck/Lammens-Verhaegen/d'Hooghe 6-2, 6-1. Dl: eerste ronde: Dobbelaar/De Roeck-Van Waes/Statujew 6-4, 6-4; Da- vid/Thijs-Van Jole/Van Jole 3-6, 6-2, 6-1. D2: eerste ronde: Van Drongelen/Puylaert-Van Hoye/Vlaeminck 6-4, 7- 6; Navarro/Navarro-Huis/Aarssen 6-4, 6-4. Maldegem - Erik de Waard van AV De Wielingen eindigde tijdens meerkampwedstrijden in het Belgische Maldegem als tweede bij de D-junioren. Hij deed dit met onder meer een clubrecord met de kogel (9,47) en persoonlijke records met de discus (17,28), 80 me ter horden (16,02) en op de 1000 meter (3.32,9). Op het hoogsprin gen kwam hij tot 1,41 meter. Zijn clubgenoot Gert-Jan Lauret werd vierde. Hij deed dit met een persoonlijk record op de kogel waar hij tot 6,97 meter kwam. Zijn overige prestaties waren: dis cus 14,96, 80 meter horden 17,1, hoog 1,29 en 1000 meter in 3.19,0. Robert Lauret eveneens van de Wielingen werd bij de A pupillen veertiende. Dit met een persoonlijk record op de 100.0 meter waar hij een tijd neerzette van 3.52,0. Hulst - In Hulst staat donderdag 19 juni een coopertest op het programma. Deze 12 minuten durende conditietest op de atletiek baan in het gemeentelijk sportpark begint om 19.00 uur. Eerder kan de jeugd tot en met 12 jaar aan hun halve (6 minuten) cooper test beginnen. De starttijd is om 18.45 uur. De organisatie is in handen van RKHAV. Men kan zich vanaf 18.30 uur laten inschrij ven in de kantine aan de Willem Alexanderstraat. Heinenoord - Rachid Ben Meziane van Delta Sport won in het Zuid-Hollandse Heinenoord een wegwedstrijd over 10 kilometer. Zijn tijd was 31 minuten en 4 seconden. Erik Deynen van Dynami ca werd in 35.17. Bij de veteranen eindigde Pieter van Horssen van Dynamica als derde in 35.50 min. John Guiquierre en Adri Gide- onse, beiden eveneens van Dynamica kwamen respectievelijk als vijfde en zesde binnen in 37.23 en 38.04. Bij de vrouwen liep Nel lie van Horssen (Dynamica) naar een tweede plaats in 44.09. Leiden - Acht maanden was Sebastien Schletterer van Dynamica met een blessure uit de running. Daarom was zijn optreden op de 800 meter in Leiden in het kader van de wedstrijden om de Gou den Spike opzienbarend. Niet direct de achtste plaats, maar de tijd van 1.50,02 waarmee hij slechts een seconde boven zijn eigen Zeeuws record zat. Anjolie Wisse ex-AV'56 nu lid van Hellas ver beterde haar persoonlijk record op de 800 meter. Haar tijd 2.05,89 was goed voor een tweede plaats achter Silvia Kruijer die 2.04,83 klokte. Van onze zwemmedewerker Spaarnwoude - De openingwedstrijd van het 'Open Water Zwemseizoen' in het natuurgebied van Spaarnwoude heeft al snel duidelijkheid gebracht in de onderlinge krachtsverschil len. Vooral op het onderdeel schoolslag is er weinig veranderd. ZWEMMEN Bij de mannen was nog niet ie dereen aanwezig maar Lesley Voorn, die vorig seizoen nauwe lijks te kloppen was, heeft in 1997 zijn eerste overwinning al weer binnen. Ook de vorig sei zoen nauwelijks te kloppen Karin Stein bleef ook nu de baas van het peloton en zette de eerste stap op weg naar een mogelijke pro longatie van haar nationale titel. Koewacht, dat opnieuw een gooi wil doen naar het nationale ploe- genklassement, kwam goed uit de startblokken. Ruud Hamelink kon lang volgen, maar moest uit eindelijke toch ruim anderhalve minuut toegeven. Hij eindigde op de vijfde plaats. Met Martijn Ver bist op de elfde en Arjen Dekker op de 17e plaats deed Koewacht toch goede zaken. Bij de vrouwen bleven Susan de Baar en Ankie Buijs dicht bij el kaar en dat leverde voor Koe wacht wel een achterstand op van bijna twee minuten. De Vlis- singse Carlien Schrijvershof kon de kopgroep wel goed volgen en moest aan winnares Stein slechts 3,8 seconde toegeven. Zij eindig de in de eindsprint op de derde plaats, maar kreeg wel de eerste prijs bij de junioren. Op het onderdeel vrije slag kreeg Ingeborg Hamelink de dertiende plaats toegewezen. Haar tijd was echter slechter dan die van de Vlissingse Saskia Herrebout, die met haar zesde plaats bij de ju nioren heel goed scoorde. In de jongste leeftijdsgroep zaten Petra Vink en Anneloek Schrijvershof in de kopgroep en zij tikten als tweede en derde aan. Ook Niek de Ridder was met zijn derde plaats bij de jongens in deze leef tijdsgroep succesvol. Op de 1000 meter kwamen Ruud Pieterse en Tonny Koekkoek als derde en vierde binnen en Linda Vink werd hier bij de meisjes derde. Bij de jongens 16 en 17 jaar deed Tom Pieterse het voortreffelijk met zijn vierde plaats. Klasseringen Zeeuwen. MANNEN 500 meter vrije slag 11 jaar en jon ger: 3. Niek de Ridder (ZCK); 13. Fla- vio in den Bosch (ZCK). 1000 meter vrije slag 12 en 13 jaar: 3. Ruud Pie terse (ZCK); 4. Tonny Koekkoek (ZCK); 10. Roelof van Eijk (ZCK). 2000 meter vrije slag - 17 jaar: 4. Tom Pieterse (ZCK); 12. Rob Ver meulen (STV); 15. Charles Potin (STV) 16. Dennis van de Ketterij (STV). 2000 meter schoolslag 17 jaar: 5. Ruud Hamelink (ZCK); 11. Martijn Verbist (ZCK); 17. Ajjan Dekker (ZCK); 19. Jeroen van de Sar (ZCK); 1000 meter vrije slag masters: 14. Willy de Dauw (ZCK); 22. Rens Pieterse (ZCK). VROUWEN 500 meter vrije slag 11 jaar en jon ger; 2. Petra Vink (ZCK); 3. Anneloek Schrijvershof (STV); 9. Carmen de Ridder ZCK); 12. Ajigenika Kunne (SCH); 1000 meter vrije slag 12 en 13 jaar: 3. Linda Vink (ZCK); 8. Daisy de Ridder (ZCK); 12. Genievieve Kunne (SCH); 13. Sabine van Waes (ZCK); 14. Lydia de Groot (STV); 15. Cynthia Potin (STV). 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger: 13. Lide wij de Koeijer (ZCK); 14. Nicole van Putte (ZCK); 17. Linda van Eijk (ZCK). 2000 meter vrije slag - 17 jaar: 6. Saskia Herrebout (STV); 8. Kim Verheijden (SCH); 9. Sylvia de Heus (STV); 10. Marieke Smeding (STV); 11. Selena van Hoek (STV) 13. Sinead Arloff (STV) 2000 meter vrije slag 17 jaar: 13. Ingeborg Hamelink (ZCK). 2000 meter schoolslag - 17 jaar: 1. Carlien Schrijvershof (STV); 3. Ankie Buijs (ZCK); 2000 meter schoolslag 17 jaar: 4. Suzan de Baar (ZCK). Van onze schaakmedewerker Middelburg - Hans Groffen van de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent voert na vijf ronden met een maximale score de klassering aan in het 'Open Middelburgs Kampioen schap'. Vooral in die vijfde ronde deed Groffen een uitstekende zaak door de altijd sterke en de op dat moment met evenveel punten staande René Tiggelman te ver slaan. Hans Groffen voert met een punt voorsprong de klassering aan bij de organiserende schaakvereni ging Middelburg. Afgaande op zijn huidige vorm en in de weten schap dat nog slechts twee ron den afgewerkt moeten worden kan de eindzege hem vrijwel niet meer ontgaan. UITSLAGEN H. Groffen-R. Tiggelman 1-0, C-de Wolf-J. de Wolf A-'A, S. Sanders-A Riemens 1-0, W. Stange-J. de Jager 1-0, A. Jonkheer-C. Jansen 0-1, M. Westerweele-R. Lauer 1-0, B. Schel- haas-D. Wolters 1-0, H.J. Meijer-E. van Driel 0-1, P. van de Beld-W. van der Mark 'A-'A, A. Quakkelaar-S. Stange 0-1, H. Westerweele-W. Ob- bink 0-1, P. Koster-K. Brouwer 1-0, T. de Boer-F. Dieperink 0-1, F. Riku- mahu-W. van Sluijs A-'A, H. Geertse- C. Cevaal 1-0. J. Moekotte-J. de Jon ge A-A, M. van Delden-J. van Belzen 0-1, M. van Eekhout-H. Shaffie 1-0, H. Porte-M. de Boer 'A-'A, M. Kra- mer-M. Laurijssens 1-0. STAND AAN KOP Hans Groffen 5 punten uit vijf par tijen, Cees de Wolf, Albert Riemens, Wim Stange 4 punten, René Tiggel man, Johan de Wolf, Cor Jansen, Maarten Westerweele, Bernard Schelhaas en Eric van Driel 3 pun ten.

de Stem | 1997 | | pagina 11