'Roda JC draagt mijn signatuur' Nieui hoofc Sluise T Dikbetaald ontwikkelingswerk in Indonesië Wilfried wint koe Trainer Martin Jol voelt zich thuis in Zuid-Limburg SPORT Amateur-clubs DE STEM DINSDAG 17 JUNM997 B2 PËSTEM Van onze atletiekmedewerker Roermond - De Zeeuwse kampioenschap triatlon paald niet onbetuigd. Ter titel bij de vrouwen 45. „Waarom moest pappa die stomme baan daar ver weg in Limburg ne men," las Martin Jol on langs in het dagboek van zijn jongste dochter Jan netje (10). Een pennen streek die de Roda-trai- ner aan het denken zet te. Ja, waarom eigenlijk? In een openhartig inter view maakt Jol (41) dui delijk dat hem het suc ces niet op een presen teerblad is aangeboden. Door Maurice Ambaum Een dorpje waar rust als hoogste goed geldt. Gedropt tussen de Duitse grens en de autoweg naar het bruisende leven. Ruim twee uur doet Martin Jol erover om van Scheveningen af te zakken naar Amstenrade. Om in een andere wereld terecht te komen. „Na Eindhoven valt op de autoradio Sky Radio al weg," merkte hij op. Jol woont in het oude huis van doelman Hesp. „Een huurhuis. Ei genlijk zou de club zelf onroerend goed moeten hebben voor bijvoor beeld de trainers. Vaak is dat in het voetbal slecht geregeld. Toen Rob Baan moest vertrekken bij Roda, verkocht hij zijn huis en leed daar 100.000 gulden verlies op. En niemand die zich afvroeg of dat bedrag misschien wel eens groter kon zijn dan wat hij bij Ro da had verdiend." „Ik pas ervoor om met mijn gezin als een zigeuner door de wereld te trekken. Mijn gezin blijft in Sche veningen, dat is de basis. En pap pa reist rond. Het risico is tegen woordig ook te groot om overal een huis te kopen. Misschien ver liest Roda het volgend seizoen drie duels op rij en kan ik moven. Nee, mijn gezin blijft in Scheveningen. Of Arnold Hendriks moet mij ver rassen met een grote boerderij in Vaals. Dan kan er gepraat wor den." De gemoedelijkheid en de taal in Zuid-Limburg bevallen hem. De link met Duitsland is snel gelegd. Jol heeft iets met Duitsland. Hij studeerde de taal, hij heeft er fa milie wonen, hij voetbalde er. Maar hij heeft ook geleerd dat er twee Duitslanden zijn. „Mijn zus woonde in Oldenburg nabij Bre men. Zij is met een Duitser ge huwd. Eén van mijn broers is met een Duitse getrouwd geweest. Ik kwam dus vaak in Noord-Duits- land. De cultuur en de mensen spraken me aan. Daarom koos ik ook voor Bayern München en niet voor Ajax. Achteraf een verkeerd besluit. Niet alleen sportief ge zien, maar ook vanuit sociaal oog punt. De Zuid-Duitser is namelijk minder prettig dan de noorder ling." „Bayern München is daar een toonbeeld van. In mijn tijd waren er vijf kleedkamers. De grote me neren wilden niet bij de kleintjes zitten. Er was groepsvorming. Ik mocht bij Müller, Rummenige en Breitner in de kleedkamer. Een hele eer. Ik kreeg zelfs een plekje waar het naambordje 'Der Kaiser' hing. Beckenbauer was net ver trokken, ik nam in de cabine zijn plaats in. Maar ik was blij dat ik na één seizoen weg mocht naar Twente." „Eigenlijk wilde Bayern me niet laten gaan. Ik heb toen lang door mijn ogen gewreven, mijn haren rechtop gezet, een sip gezicht ge trokken en ben zo naar de presi dent gestapt. Vroeger op school kreeg ik op die manier ziektever lof, bij Bayern werd ik op de transferlijst gezet. Het werkte dus nog." Vissersgezin Jol komt uit een vissersgezin, al zouden zijn vader (PTT) en moe der (pedicure) uiteindelijk een an dere professie vinden. Het echt paar kreeg zes kinderen: twee meisjes en vier jongens. De jongste werd Martin genoemd en was al snel voorbestemd om voetballer te worden. Zijn oudste broer is amb tenaar, de volgende overste bui tendienst bij de mariniers en de op één na jongste is trainer bij Sche veningen. Moeder Jol is overleden, vader Jol leeft nog. „Een zeer vitale man. Hij is 81, maar dat geef je hem niet. Hij slaat geen wedstrijd van Scheveningen over." Roda JC heeft vader Jol nog niet leren ken nen. Maar de rest van de familie inmiddels wel. In stadion Kaal heide duiken regelmatig de broers van Jol op, tijdens de bekerfinale zaten zowaar zijn twee zussen op de tribune. „Die komen zelden kijken. Vol lof waren ze. 'Joh, leu ke sfeer, we komen vaker', zeiden ze. Toen heb ik ze toch maar even uitgelegd dat de entourage van de bekerfinale niet overeenkomt met de sfeer in Kaalheide. Dat in De Kuip meer Roda-fans zaten dan bij onze thuiswedstrijden." Na achttien seizoenen betaald voetbal koos Jol in 1989 voor een andere kant van de bedrijfstak. Hij werd commercieel manager bij Den Haag. „Ik scoorde gigan tisch. Na drie maanden had ik al 150.000 gulden aan provisie ver diend. Toen gooide het bestuur van Den Haag de deur dicht. Het Roda-trainer Martin Jol: „Als ik moet werken bij een club die niets uitstraalt en niets wil, stap ik werd te gortig, ik kreeg geen pro visie meer. Blijkbaar waren men sen bang dat ze mij teveel moesten betalen. Dat is nog steeds het pro bleem van die club. Er zitten con tinu mensen van buiten Den Haag die de club als hun eigen speeltje zien." Jol werd trainer bij de amateurs van ADO en Scheveningen, pakte ieder seizoen een prijs. Aanbie dingen van legio clubs uit het be taald voetbal liet hij schieten. Jol hoefde niet zo, hij zou namelijk fi nancieel binnen zijn. Een gevoelig onderwerp. „Wat heet rijk. Ik heb enkele huizen in Scheveningen. Als ik zou stoppen met werken dan kom ik niet om van de honger. Maar ben je rijk als je één miljoen hebt? Of pas bij vijf miljoen." De aanbieding van Roda legde hij niet naast zich neer. Jol besefte dat hij op het juiste moment kon instappen. „De groep draaide niet goed en de selectie was jong en leergierig. Alleen daardoor en om dat ik meteen succes boekte, heb ik mij kunnen handhaven. Want een jaar eerder, met De Koek, Van Galen, Babangida en Atteveld, had de groep een andere benade ring niet opgepakt. Toen speelde op.FOTO PETER SCHOLS het elftal dat door Stevens was ge smeed en waarmee hij succesvol was. Die jongens zouden gegaran deerd moeilijker met mij willen meedenken, die waren gewend om op de manier van Stevens te voet ballen. Ik zou zijn afgeschoten, ze ker weten." „Dat kon ik na de bekerfinale bij voorbeeld aan Senden merken. Een Stevens-adept. Hij riep dat we de beker hadden gepakt door het karakter dat er door Stevens was ingebracht. Nee, denk ik dan, dat is gelul. Want jongens als Van Haaren, Schops, Vrede, Lawal, Van Houdt, Sibon heb Ik in de ba sis ingebouwd. Ook Ooijer en Doomernik zijn gaan voetballen zoals Ik dat wil. Het team van nu draagt mijn signatuur, niet dat van Stevens. Hij werkte met een collectieve aanpak, ik voelde dat die jonge groep juist een indivi duele benadering nodig had. Daarom is het ook onbegrijpelijk dat iemand als Reker na de beker finale riep dat het succes mij op een presenteerblad is aangeboden. Die man weet dus niet waar hij over praat." Moeizaam Jol moest in Kerkrade ook leren werken met Eddy Achterberg. Een moeizaam proces. „Normaal is het zo dat de assistent het de hoofdtrainer naar zijn zin moet maken. Bij ons ging het andersom. Eddy baalde omdat hij weer assis tent moest worden en ik diende hem weer boven Jan te krijgen. Eddy zegt nog steeds dat hij op ei gen benen wil staan. Hij moet eens duidelijk maken wat hij nou pre cies wil. Want Roda heeft de in tentie om zijn contract als assis tent te verlengen. Dan heeft zo'n verbintenis toch geen inhoud. Hetzelfde verhaal geldt voor Van der Luer. Kan voor een eeuwig heid bijtekenen. Maar hij zegt wel dat hij de vrijheid heeft om ieder moment te vertrekken. Dat zijn slechte afspraken." Dit jaar pakte Jol met Roda de be ker. Het is irreëel om te veronder stellen dat de ploeg het volgend seizoen weer een prijs pakt. Jol ligt er niet wakker van. „Ik ben ie mand die enthousiast moet wor den gehouden. Er moet een doel zijn. Dit jaar was dat de beker. Het volgend seizoen? Laat het me zo zeggen: Roda moet mij en de spelers het gevoel geven dat we voor een prijs kunnen gaan en bo venin kunnen meedoen. Als ik moet werken bij een club die niets uitstraalt en niets wil, stap ik op. Er moet een doel zijn, ik wil met Roda het onderste uit de kan ha len." Jol houdt van nestwarmte. Het stoort hem dat clubs zo weinig doen om spelers van buitenaf ook naast het voetbal onder de arm te nemen. „Ik weet zeker dat die La- wal verpietert in Kerkrade. Ik weet niet eens waar hij woont. Er gens in een appartementje van Babangida. De enige die zich om hem bekommert is Vrede. Dat ty peert Vrede. Maar ja, dat zijn dan ook brothers onder elkaar." „Sibon zei in een interview niet voor niets dat hij het gaan wonen m Kerkrade als de grootste fout ij zijn leven beschouwde. Dat zest veel hoor. Voetballers van buiten af zijn graag bij Roda, maar nos niet graag in de regio Kerkrade Dat moet veranderen, ik vind dat de club meer moet doen voor het sociaal leven van de spelers. Dat verhoogt de kans dat ze bij de club blijven. Terwijl het hier toch ver- draaid gezellig kan zijn." „Ik heb in Kerkrade Kerstmis meegemaakt. Fantastisch. On langs was Arnold jarig. De hele avond liedjes gezongen, let wei- Duitse liedjes. Dat gebeurt ner gens in Nederland, in Schevenin gen wordt niet eens gezongen op de verjaardag. Na ieder refrein moest Arnold iets anders aantrek ken of iets op zijn kop zetten. Aan het eind van het liedje zag hij er écht niet meer uit. Maar we heb ben wel gelachen." „Eddy is ook zo'n fuifnummer. Hij kan geweldig feestvieren zonder een druppel te drinken. Dat kan ik écht niet. Ik moet een flinke slok achter de kiezen hebben. Maar je zult aan mij niets zien. Ik ben van het slag Arnold Hendriks. Op een feestje dertig biertjes ophebben en eruit zien alsof je een half glaasje wijn hebt gedronken. Uitbundig heid is mij sowieso vreemd. Ik juich voornamelijk van binnen. Dat is nou eenmaal mijn aard. Dat wordt moeilijk begrepen hoor. Na de bekerfinale hebben heel veel mensen mij gevraagd of ik eigen lijk wel plezier had. Natuurlijk was ik blij, maar ik heb nou een maal niet het hoofd waarvan je denkt 'wat is die man gelukkig'. Hetzij zo." „In het dagboek van mijn jongste dochter las ik onlangs dat ze het niet leuk vind dat ik 'die stomme baan daar ver weg in Limburg' had genomen. Zette me aan het denken. Toch zullen ze me g slechte vader vinden. Ik bel iedere dag tweemaal, ik kom regelmatig over. En dan doen we alleen leuke dingen. Poffertjes eten, de stad in, naar het strand. De kinderen mo gen alles van mij. De meiden wil den graag paardrijden. Nou, dat doen ze nu ook. Ik ben een goede pappa, maar wel op afstand. Daar moeten ze mee leren leven." Zelf voetballen doet Jol niet vaak meer. „Tijdens mijn laatste trainingspartijtje scheurde ik een spier. Nu doe ik alleen nog truuk- jes voor de spelers die mij niet kunnen nadoen, zelfs Sibon niet. Zoals de bal op de knie stoppenen meteen dood leggen. Ik hou de groep voor dat degene die dat kan miljonair wordt of miljonair is. Ik kan dat." Rob Jacobs probeert bij Pebta Mastrans ontslag bij Eindhoven te vergeten Rob Jacobs heeft een nieuwe pleisterplaats. Sinds kort is de 53-jari- ge Rotterdammer hoofd trainer van de Indonesi sche topclub Pelita Ma strans. In de komende maanden probeert hij met die club uit Jakarta landskampioen te wor den. Ondertussen wil Ja cobs de nare ervaring van het ontslag bij EW Eindhoven vergeten. Ook al valt dat niet mee. „Ik ben daar zó diep be ledigd." Door John Graat In de bossen van Doorwerth is tussen het fluiten van de vogels door van ver de barse stem van Rob Jacobs te herkennen. Op een veld tussen hoge bomen verzorgt hij een looptraining. Pelita Mast rans was twee weken in Neder land omdat de competitie in Indo nesië tijdelijk was gelegd voor de verkiezingen. Jacobs laat zijn spelers tien sprints over de lengte van het veld maken. Dan roept hij ze in het ba- hassa-indonesia bij elkaar. Jacobs vertelt hen dat om vier uur 's mid dags het aerobicen volgt. En dat ze de volgende dag door burge meester Peper op het stadhuis van Rotterdam worden ontvangen. Jacobs zegt dat alle spelers hun kostuum aan moeten trekken. „Na het stadhuis mogen jullie spijkerbroeken aan. En dan naar de meisjes kijken," zegt Jacobs en krijgt de lachers op zijn hand. „Die taal is weer eens wat anders dan Brabants, of niet dan," roept Jacobs vanaf het trainingsveld. Later zegt hij: „In minder dan twee maanden heb ik de taal al aardig onder de knie. In de eerste weken heb ik continu met een kladblok naast Henk op de trai ning aantekeningen gemaakt. En thuis heb ik grote vellen papier aan de muur hangen met allemaal voetbaltermen erop. Die heb ik er echt ingepompt." Pelita Mastrans is een topclub in Indonesië die in het afgelopen jaar werd getraind door Henk Wullems. Begin maart haalde hij vriend Jacobs er als zijn assistent bij. Maar Wullems, die vorig jaar met Bandung Raya de landstitel pakte, is inmiddels bondscoach van Indonesië en Jacobs hoofd trainer van Pelita Mastrans. Tijdens het verblijf in Nederland speelde de club onder meer oefen potjes tegen NAC (10-1) en ADO Den Haag (2-1). „Tegen Den Haag hebben we onverdiend verloren," zegt Jacobs. Zijn selectie is in Ne derland ondergebracht in het luxueuze sportcentrum De Bran ding in Doorwerth. „Dit grapje kost toch al gauw anderhalve ton." Lopend van het trainingsveld naar De Branding vertelt Jacobs geestdriftig over zijn spelers, over de club en over zijn avonturen in de Gordel van Smaragd. Jacobs wijst naar de groep die voor hem slentert. „Ze zijn allemaal snel en technisch. Het grootste probleem is de fysieke kracht. Die moet van buitenlanders komen. Eigenlijk zijn de Indonesiërs beter in bad minton. Daarin behalen ze gou den medailles." Hij wijst naar een donkere jon gen. „Dat is Kessaok, mijn aan voerder, komt uit Kameroen. Speelde nog op het WK met Milla die trouwens ook nog bij Pelita speelde." En daar loopt Glucevic. „Mijn topscorer uit Montenegro." Hij moet Pelita aan doelpunten helpen. Na de competitie begin nen de play-offs, waarvoor Pelita zich heeft geplaatst. Eind juli wil Jacobs landskampioen zijn. „Eigenlijk moet ik de heren Frans Derkx en Wim Wouters van Eind hoven wel dankbaar zijn," zegt Jacobs cynisch. „Dankzij hun kan ik dit allemaal meemaken. Boek maar eens een vlucht naar Indo nesië, ga er maar eens drie weken op vakantie. Wat dat al niet kost! Ik krijg het nu allemaal gratis en maak ondertussen de gekste din gen mee." In de bar van De Branding vertelt Jacobs hoe hij woont: net buiten Jakarta, op een streng bewaakt terrein waar de beter gesitueerde buitenlanders wonen. In zijn riante huis ('Balinese stijl') staat altijd een bediende voor hem klaar. Net als de auto met chauf feur. „Dat complex is echt pico bello. De gazons van mijn buren worden met een nagelschaartje geknipt door mensen die bij veer tig graden met doeken over zich heen op dat gazon zitten. De so ciale verschillen zijn natuurlijk enorm. Er is enorme rijkdom, maar er liggen ook veel mensen onder de golfplaten." Zelf zit hij aan de goede kant. Bij zijn wooncomplex liggen tennis banen, het zwembad is in aan bouw en op de golfbaan probeert Jacobs zich te bekwamen in de golfsport. „Ik ben aan het oefe nen. Frans Derkx heeft een han dicap, die heb ik nog niet. Maar ik kom eraan." Op voetbalgebied is Indonesië nog een ontwikkelingsland. Pas sinds vier jaar bestaat er profvoetbal. De 'Kansas-league' wordt ge sponsord door een sigaretten merk; op elk shirt staat dezelfde reclame. Regelmatig worden wed strijden uitgezonden op televisie. „Indonesië gaat dezelfde kant op als Japan. Het voetbal leeft enorm. Overal zie je kinderen op blote voeten op straat voetballen en in het weekeinde worden altijd live wedstrijden uit Engeland en Italië uitgezonden." Hij geniet van de gekte. Bij uit wedstrijden trekt Pelita - zegt Ja cobs - massale belangstelling. „Wij worden gezien als de elite club." Pelita is de club die wordt gesponsord door Daurutirto, de minister van transport. „We speelden in Pedang en daar zat het stadion tjokvol met 38.000 mensen. We reden met de bus vanaf de weg, door de poorten zo de sintelbaan op. Dat was het vei ligste. Tijdens de wedstrijd zaten de mensen echt tot aan de krijt lijn. Henk heeft het zelfs wel eens meegemaakt dat hij tijdens de wedstrijd even naar het veld was gelopen voor wat aanwijzingen en toen hij terugkwam zat er al een supporter op zijn plaats." Wullems was al Jacobs' vriend in Nederland. In Indonesië trekken ze veel met elkaar op. Ook Ab Fa- bié, nu coach van Bandung, werd door Wullems daar aan een baan tje geholpen. Jacobs: „Henk en ik lieten ons laatst een keer vervoe ren door een betja, zo'n fietsjon- gen. In het begin zat die jongen honderduit te praten, maar na een kilometer of vijf werd het aardig stil. Het valt ook niet mee om die Jacobs van honderd kilo te ver voeren. Zitten Henk en ik te gie ren van het lachen." Stemmingen kunnen bij Jacobs snel omslaan. Een minuut na zijn grinniklach, loopt hij rood aan van woede. Zijn ogen spuwen vuur, het volume van zijn stem stijgt. Jacobs blijkt zijn ontslag bij Eindhoven nog altijd niet ver werkt te hebben. „Ik ben daar zó diep beledigd." Het ontslag op zichzelf vond hij onterecht maar dat was niet het grootste probleem. „Dat kan al tijd gebeuren. Bij Groningen ben ik ook ontslagen. Maar met de toenmalig voorzitter, Renze de Vries, heb ik nog steeds goed con tact. Hij belde van de week nog op en komt morgenavond gezellig wat drinken. Zelfs met Voulinos, de voorzitter die me bij PAOK ontsloeg, heb ik nooit problemen gehad. Hij heeft me een zak geld meegegeven en later in België voor de camera nog gekust." Bij Eindhoven ging het anders. Voorzitter Derkx en directeur Wouters hebben Jacobs 'diep ge kwetst', omdat ze zijn privéleven zouden hebben gerelateerd aan zijn functioneren als technisch di recteur. „Wat hebben die zaken met el kaar te maken? Ik ben nog steeds verschrikkelijk kwaad. Eerst las ik in de VI alleen nog maar lof over mij, een week voor mijn ont slag sliep ik nog bij Wouters thuis na de bruiloft van Jan Martens en dan ineens krijg je door Derkx en Wouters een mes in je rug gesto ken. Wat dan later in de arbitra gezaak nog eens wordt overge daan door een paar verklaringen van mensen waarmee je jaren goed hebt samengewerkt. Dan voel je je als mens verraden. Ik heb me er echt over verbaasd hoe mensen van de ene op de andere dag totaal kunnen veranderen. Alsof ze ineens hun masker af trekken en laten zien: 'dit ben ik echt'." Hoewel de arbitragecommissie de afkoopsom al heeft bepaald, zijn Eindhoven en Jacobs nog stees aan het bakkeleien over het geld. Eindhoven eist - beweert Jacobs - de verhuiskosten en het tekengeld uit '94 terug. Jacobs weigert. „Wat Derkx, en in zijn kielzog Wouters, mij op het persoonlijk vlak hebben aangedaan is afschu welijk. En Wouters heeft wel hon derd keer tegen mij gezegd: 'Rob, je weet toch hoe Fkans is'. Wou ters is precies hetzelfde! Omdat een paar spelers persoonlijke fou ten maakten, konden de heren niet rustig blijven. Gefeliciteerd Eindhoven, je ziet wat er van komt. Ik was met dit elftal bij de eerste zeven geëindigd." Een deel van de spelersgroep had echter genoeg van Jacobs die het met de discipline nooit zo nauw nam. Volgens de Rotterdammer zijn er ook 'heel wat spelers' ge weest die hem zelfs nu nog bellen. Dat deed hem goed, in de periode dat hij thuis zat en zijn kleinkin deren 'eindelijk weer eens van on der tot boven' kon bekijken. Het waren rustige maanden, zijn sala ris werd doorbetaald. Toen Wul lems belde, ging het weer kriebe len. „Van avontuur krijg ik een kick. Van mijn Brabantse avontuur bij Eindhoven heb ik geleerd hoe be drieglijk mensen kunnen zijn. De grootste fout die ik daar gemaakt heb is dat ik zo amicaal met de voorzitter omging. Nu leer ik weer van Indonesië. Hoe de men sen met elkaar omgaan, hoe ze het geloof beleven; daar heb ik res pect voor en ik hou er ook reke ning mee. Mario Kempes was en kele jaren terug trainer van Pelita maar hij wilde ineens dat de spe- Trainer Rob Jacobs wijst zijn spelers van de Indonesische topclub Iers spaghetti gingen eten. Dat werkt niet. Ze willen drie keer per dag warm eten, steeds rijst, nou dat mogen ze van mij." Zijn twintig spelers hadden het in Nederland wel naar hun zin. 'Zo lang de zon maar schijnt'. Jacobs vindt het heerlijk weer dagelijks te werken met 'een stel jonge gas ten'. „En het geld is natuurlijk een aardige bijkomstigheid," meldt Jacobs ten overvloede. Zijn con- Pelita Mastrans de tract loopt tot eind decern» daarna kijkt hij wel „Graag zou ik nog eens m» land aan de slag willen. wel bij mij passen. Utrecht me ook wel wat." peSluise had voor de 1500 10 kilometer lopen een tijd Door Wilber Hack Den Bosch - De landeli; achterover leunend op d NV wachten. Tijdens een voorstellen doen om de ht trekkelijker te maken. Ne formule waarin de zonda deeld. Voorzitter Hennie van Ooi van de LBA wil de evaluati eenkomst over de herstruct in het amateurvoetbal aangi om wijzigingen te bepleiten top. Ook wil hij de doorstrc van amateurclubs naar de i divisie van het betaalde vc via een promotie-/degrada geling opnieuw aan de orde len. „In 1995 zijn daar afspraker gemaakt, maar die zijn no; geëffectueerd," zegt de voor uit Oss. „De huidige situati het niet toe dat de landskam nen WOG (zaterdag) en D ronie (zondag) de overstap het betaalde voetbal make worden geen vergoedingen ven zoals in het verleden, als het aan ons ligt ontsnap betaalde voetbal het kon jaar niet aan een regeling w de amateurkampioenen ku promoveren. Naamswijziging De mogelijkheid tot pro naar het betaalde voetbal is Van Oorschot maar één m om het voetballen in de h klassen aantrekkelijker te ken. In het zaterdagvoetba staat het fenomeen hoofdl nog maar één jaar. Maar de dagamateurs zijn na 23 jaa wat anders toe. De naams1 ging van de traditionele h klasse C in hoofdklasse B i weinig effect gebleken. Om het zondagamateurvo nieuw leven in te blazen hei LBA twee plannen in pett gedachten van Van Oor gaan uit naar een gemi hoofdklasse voor zaterdag zondagamateurs. „Het moet mogelijk zijn om - met re voor de achtergrond van d terdagamateurs - bijvoor FC Lisse - De Baronie als co titieduel op het affiche te kr De zondag-voetballers hoor Eddy de Schrijver Zuiddorpe - Wilfried Ba os jubileumkoers van Zu netje in de laatste kilome °p en erover'. Daarmee li fan dit seizoen. WIELRENNEN Piraties om het hogere ,c °PPen heeft de 26-jarige ode uit Hoogerheide niet 18 mooi fietsen, maar anochtend om half zevei *°on aan het loket in Hooge "«om de post te sorteren," «stiaanse. De Let Virbick el °ok al tweede, deed da «avond weer en pakte oc persprijs. Theo Akker erd derde. Walter Schmid zijn vijfde plaats de eeuw. Harrie de Mul gluni em, i°0lt tev°ren. Hij stak ir viifr °Ppe k'i de gestarte re: J lg P(ek en dat werd eer ren„ kwamen maar lief 2„j/,rs °P de broodkoei he»i 0r^e' Onder de deelne Bi«„iTat buitenlanders. R: van n°P ^eef1: in de om0 0te °°stakker een blik L na okken en die rijde: Dat d aatstenen uit de maar *df\fe m ZuiddorPe B«tiaanse Pn]S gi"g ^ank1?^1136 Was er geen den ai ,oren- De renners 9i dp n g ®n over het par dan n |®§entig kilometer w maald m 6en recordtÜd kwamen na feUe 'oorbel p3?-"?61 daarbi: ^an SchaiL V3n PaS^ ginlotneter voor het ^stiaanse, Van Ovei

de Stem | 1997 | | pagina 10