Van Aartsen BftMll itL zet mes in varkensstapel Opnieuw grote actie tegen drugstoerisme LEENDERT V.D. BORN voor banen DE STEM t/letv.d. Born valt te praten! Naomi Campbell opgenomen na overdosis slaapmiddelen jstraks miljoenen dieren minder' Amsterdam beleeft warm weekeinde voor Eurotop Frankrijk Kans Fokker Services op jgrote prijs Bij controles van Terneuzen tot Maastricht 31 mensen aangehouden UITVERKOOP Amsterdam kookt gaar in Eurosop Koop met zekerheid... NISSAN SPINVELD 33 en 37 - 4815 HR BREDA - Tel. 076-5223166 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 Ijle JAARGANG DONALD SO N-CHIPIE-ESPRIT-NO-NO DAGBLAD VOOR ZUIDWÏST-NEDIRIAND Las Palmas (rtr/ap) - Het Britse supermodel Naomi Campbell (26) is zaterdag nacht op Gran Canaria in het ziekenhuis opgenomen na het inslikken van een overdosis slaapmiddelen. Het ziekenhuis wil niet nee- delen of er sprake is van een zelfmoordpoging. Volgens het ziekenhuis is Campbells toestand niet ernstig. Camp bell zou de slaapmiddelen hebben geslikt na een hoog lopende ruzie met haar part ner, de Spaanse danser Jo aquin Cortes. Volgens Spaanse bladen wil Cortes de relatie verbreken. en Italiaanse 'autonomen' en 'chaoten'. De Mobiele Eenheid voerde enkele felle charges uit. Negen autonomen, die vernielin gen hadden aangericht bij een bank, een politiebusje total loss hadden geslagen en stenen en vuurwerkbommen hadden ge gooid naar agenten en het hoofd bureau van politie, werden gear resteerd. Zondag zaten aan het begin van de avond nog in totaal 14 mensen in hechtenis wegens openlijke geweldpleging. Toch verliep de Euromars over het ge heel genomen tamelijk probleem loos. Op het grote podium aan de Hee rengracht en op vier andere podia in de stad genoten ondertussen duizenden Amsterdammers - ook onder zware bewaking van de po litie en achter hekken en versper ringen - van een cultureel evene ment. De organisatie van de Euromars uitte kritiek op het 'harde' poli- tie-optreden. Zo sloot de politie zaterdag een groep Italiaanse de monstranten - die zonder trein kaartjes naar Amsterdam was ge reisd - na vernielingen in op het station. Later op de avond wer den ze op de trein terug naar huis gezet. Ook klaagde de organisatie over de 'buitensporige' charges van de Mobiele Eenheid. Volgens de demonstranten vielen aan hun kant twintig gewonden. Motorrijders zorgden zaterdag op de snelwegen rond Amsterdam voor een file van 10 kilometer. De Spice Girls - Mama/Who do you tnink you are Rene Froger - The number one Skunk Anansie - Hedonism Ricky Martin - Maria Arnhemsgewijs - Ik mis jou Eternal -1 wanne be the only one Normaal - Krachttoer Wow! - Keer op keer (loop naar de maan) Gino Politi - Viva la mama Daft Punk - Around the world Kees Versluys - Ik heb sjans R. Kelly I believe I can fly Sarah Brightman Andrea Bocelli - Time to Bruce Springsteen - Secret Garden Kula Shaker - Hush Blackstreet - Don't leave me The Kelly Family - Fell in love with an alien Bee Gees - Alone Katja Schuurman - Wereldmeid... I) The Notorious B.I.G. - Hypnotize I) Funky Green Dogs - Fired up! No Doubt - Just a girl I) DJ Madman - Meisje (zo lelijk als de nacht) I) No Mercy - When I die 7) Hakkuhbar - Gabbersaurus 1) Cardigans - Lovefool Juggernaut - Ruffneck rules da artcore scene 3) Shola Ama - You might need somebody 2) The Magnificant four - Get close to you 3) Toni Braxton -1 don't want to 2) Gala - Let a boy cry 4) The Braxtons - The Boss 2) Flamman abraxas feat. Mc Lynx - I'll be Cheerleaders - I'm in the mood 6) Whirlpool productions - From disco to disco 6) Total Touch - Standin' strong together 5) Gabber Piet - Love u hardcore 3) Monica - For you I will 8) Ruth Jacott - Hartslag 7) Michael Jackson - Blood on the dancefloor Linda, Roos Jessica - Druppels 9) Republica - Ready to go 2) No Doubt - Don't speak -) Lutricia McNeal - My side of town -) En Vogue -Whatever 2) Soundlovers - Run a way D) Gary Barlow - Love won't wait Lee Towers Exposure I can see dearly 6) George Michael - Star People '97 I) Alderliefste - Na vannacht 1) Frans Bauer 8r Marianne Weber - De regenboog 5) En Vogue - Don't let go 2) Dana Winner - Zwoele zomer 7) Future Breeze - Keep the fire burnin' 7) 'N Sync - Tearin' up my heart 9) The Blue Boy - Remember me -) Jean Michel Jarre - Oxygene 10 5) Cirque du Soleil - Alegria 3) Celine Dion Je sais pas (live)/J'attendais I) R.Kelly-I can't sleep baby (it l) Radiohead - Paranoid Android The Smashing Pumpkins - The end is the 1) Clouseau - Kom naar jou 2) Wolter Kroes - Bolero I) Puff Johnson - Over and over I) Boyzone - Isn't it a wonder PM Project - You know I want you I) Bryan Adams 18 till I die I) Lisa Stansfield -The real thing I) Johnny Ie maire - Op een dag U2 - Staring at the sun I) Live - Freaks i) Paul McCartney-Young boy Goodfellaz - Sugar honey ice teg Willy Albert! 8, Andre Hazes Jij bent het I) Monaco - What do you warn from me? Skik - Nie veur spek bonen Flair - Iedere dag I) Sarah Brightman feat, jose cura - Just show Blur-Song 2 Kay Merry Go Round Tales from the crib linonze Haagse redactie Pen Haag - Minister Van Aartsen (Landbouw) wil het Jaantal varkens de komende jaren met enkele miljoenen Jtrugdringen. Nu telt Nederland nog zo'n 15 miljoen var- lens. De bewindsman wil dat dat aantal uiterlijk vóór 1)W5 is teruggebracht tot 11 a 12 miljoen. k wil Van Aartsen de export varkens terugdringen en r greep krijgen op de var- om zo de kans op het liitbreken van besmettelijke ziek- ■len te verkleinen. Dat zijn de be- jta Willem Reijn - Fokker Aviation keert I met opgeheven hoofd terug op I®wereldmarkt. Na anderhalf II® gepaste stilte als gevolg I'M de ondergang van Fokker ■Aircraft, presenteren de over- I blijvende, gezonde Fokker- Mters zich deze week op de Ipotste airshow ter wereld, ■FeBourgetbij Parijs. [bifahoudsdochter Fokker Ser- P® in Woensdrecht is, samen I 8 twee andere ondernemingen, 'I °ie gelegenheid door het ge- ï^bende Britse luchtvaart- I «blad Flight genomineerd voor |,n Aerospace Industry «rd in de categorie onder lijven. Een jury van in- al vermaarde deskun- -t de voordracht onder- [I?- Vanavond maakt I™ de winnaars bekend. JJ'^'dent Erik Goedhart II ,°™er Services is opgetogen i 'denominatie. Een unieke er- krFniIegt Het tiidstiP is lm»™er Aviation bijzonder |j|®% de Stork-dochter wil de j ,°w van Le Bourget benutten j_e markt te laten zien dat de ■hters van het oude Fokker zijn. Pikant is dat Fokk- ijl ce??ces is genomineerd, ter- „drijf net zijn directeur j amers de laan uit heeft *4 Die leidde Services n..f,moeilijke periode tijdens j, «"ussement van Fokker Air- Services 's genomineerd lat het'h Rondere prestatie heia "edrijf de luchtwaardig- de Fokker-vloot heeft 6 garanderen na het fail- iw 'uchtvaartautori- veilioi a,ren argwanend over de iloeit d van de 1.100 Fokker- toen de fabrikant vo- l tenonder ging. langrijkste punten uit het al eer der aangekondigde herstructure ringsplan voor de varkenssector. In een brief later deze week aan de Tweede Kamer zal Van Aart sen naar verwachting spreken van 'krimp' van de varkenssector. Het is voor het eerst dat een mi nister van Landbouw dit politiek gevoelige woord gebruikt. Van Aartsen vindt dat de inten sieve varkenshouders nu te dicht op elkaar zitten, vooral in Bra bant. Hij streeft naar grotere be drijven met bufferzones. Daar door zou het makkelijker zijn om besmettelijke ziekten als de var kenspest in bedwang te houden. Bovendien kunnen grotere be drijven investeren in een hoog waardiger product, zo luidt de fi losofie van de minister. Hij wil de export van varkens a<m banden leggen. Nu wordt nog 70 procent van de varkens geëxpor teerd, Van Aartsen wil dat veel meer beesten in eigen land wor den verwerkt. Daarnaast wil hij dat varkens veel meer dan nu op één bedrijf blijven. Zo bepleit hij het werken met een vaste afmes- ter per bedrijf. De varkenshou ders zullen precies bij moeten gaan houden welk varken waar heen gaat. WD-Kamerlid Blauw verzet zich tegen de reductie van het aantal varkens. „We streven naar behoud van het huidige volume. Minder varkens is geen doel." CDA-Kamerlid Van der Linden vindt dat Van Aartsen misbruik maakt van de varkenspest. „De sector ligt al op de grond. Dan moet je er niet ook nog eens op gaan staan." Demonstranten trokken zaterdag massaal door het centrum van Amsterdam. Grimmige ME'ers - deelnemers aan de Euromars in de gaten. Van onze verslaggevers Amsterdam - Op een paar rel len na is het weekeinde voor de Eurotop in Amsterdam bruisend, maar betrekkelijk rustig verlopen. Zaterdag trok een menigte van 50.000 de monstranten, afkomstig uit bijna alle landen van Europa, vanaf de Dam door de binnen stad. Zij demonstreerden met hun Eu romars voor een socialer Europa en tegen armoede, werkloosheid en sociale uitsluiting. Tijdens die protestmars ontstonden op enkele punten rellen bij confrontaties tussen de politie en een groep van ongeveer 200 merendeels Duitse al heeft deze agent van.een demonstrant een roos gekregen - hielden de foto ANP politie begeleidde hun 'vlam-in- de-pijp'-protest door opritten en toevoerwegen tijdelijk af te slui ten. De motorrijders protesteer den tegen steeds strengere Euro pese regelgeving: het lawaai moet minder en er wordt een gefaseerd rijbewijs ingevoerd. Gisteren trok een grote optocht van voorstanders van het vrijge ven van drugs door de stad. Op enkele punten waar de drugs-de monstranten en een handjevol au tonomen richting Frederiksplein of binnenstad wilden, stelde de Mobiele Eenheid zich in slagorde op, maar hoefde niet in te grijpen. Bij de aangekondigde 'Ero-top' op de Nieuwmarkt waren meer - voornamelijk buitenlandse - ca meraploegen dan actievoerders te De Roosendaalse korpschef J. Cloin (die operatie St. Martin in Nederland coördineerde) en J. de Deugd van de politie Breda-Centrum tonen de buit van controles in twee Bredase coffeeshops. Zakken vol hasj, wiet en voorgedraai- de joints. foto de stem/johan van gurp Van onze verslaggever Breda/Roosendaal/Terneu- zen - Aan de vooravond van de Eurotop in Amster dam hebben 2.300 Neder landse, Belgische en Fran se opsporingsambtenaren het afgelopen weekeinde opnieuw een actie uitge voerd tegen het internatio nale drugstoerisme. Onder de codenaam St. Mar tin werden in totaal 8710 au to's, 16.088 personen, 53 kof fieshops en elf drugspanden gecontroleerd. In Nederland gebeurde dat in de hele grens streek met België, van Ter- neuzen tot aan Maastricht. Van de gecontroleerde perso nen waren er 277 in bezit van drugs; 31 mensen zijn aange houden. De politie nam het volgende in beslag: 36 kilo softdrugs, 150 xtc-pillen, 3,4 kilo hard drugs (heroïne, crack en co caïne), enkele paddo's en 32 vuurwapens. De buit was om vangrijker dan bij de eerste gezamenlijke actie, die op 14 maart onder de codenaam 'No way Out' gehouden werd. Toen nam de politie in totaal slechts 4 kilo softdrugs en 300 gram harddrugs in beslag. Het werkterrein en de werk wijze waren dit keer uitge breid. Operatie St. Martin, zo ge noemd omdat het voorberei dend overleg plaatsvond op de naamdag van de heilige Martinus, begon zaterdag middag om 16 uur. De 440 Nederlandse speurneuzen staakten hun werk om 2 uur 's nachts, de 240 Belgische col lega's gingen door tot 7 uur en de 1600 Franse opsporings ambtenaren beëindigden de actie gisterochtend om 10 uur. In de drie landen hielden de opsporingsambtenaren de au tosnelwegen (waaronder de A16 en de A4) en enkele se cundaire wegen in de gaten. Ook in de internationale trei nen tussen Rotterdam en Pa rijs werd gecontroleerd, wat tot zeker 26 aanhoudingen leidde. De politie nam tevens een kijkje op de vliegvelden Bu- del, Seppe en Midden-Zee land. „Maar daar gebeurt niks verkeerds," aldus de Roosen daalse korpschef J. Cloin, die de actie in Nederland coördi neerde. De Nederlandse politie hield zich onder meer bezig met ob servaties: ze controleerde kentekens van Belgische en Franse auto's die hier koffie shops bezochten. Die gege vens werden doorgeseind, waarna de collega's elders de wagens aanhielden. Dat ge beurde niet alleen over de grens, maar ook reeds op Ne derlands grondgebied. Zo kon in Breda een Franse auto wor den aangehouden met drie in zittenden, die samen ruim 100 xtc-pillen bij zich hadden. De pillen zijn in beslag genomen en de verdachten aan de Franse politie uitgeleverd. In de negen grote steden in de grensstreek controleerde de politie de handelsvoorraad van in totaal 53 koffieshops. Daarbij bleek dat menig on dernemer beduidend meer softdrugs in huis had dan de 500 gram die het Openbaar Ministerie sinds 1 oktober vo rig jaar gedoogt. Ook trof de politie 13 gram harddrugs in de koffieshops aan. De onder nemers die werden betrapt, raakten hun voorraad kwijt en moeten binnenkort voor de rechter verschijnen. In Terneuzen nam de politie bij twee shops in totaal 1400 gram softdrugs in beslag en ruim 200 joints, in Bergen op Zoom leverde een bezoek aan vier shops 4,2 kilo softdrugs op, in Roosendaal was de buit 7,8 kilo bij de controle van in totaal zeven shops. In Breda was de buit het grootst: van de vijf gecontroleerde koffie shops bleken er twee te veel hasj en wiet in huis te hebben. In totaal ging het om 11,9 kilo softdrugs. VERVOLG OP ZEELAND - A5 zien. Een paar mannelijke en vrouwelijke deelnemers hielden het na een lacherig kwartiertje, deels gekleed in ondergoed en met kunstpenissen op het hoofd en in de zakken, voor gezien. De binnenstad veranderde giste ren nog verder in een vesting. Dag en nacht is de politie met 5.000 man op straat aanwezig. Met nog meer hekken en beton-elementen zijn grote delen van de stad afge sloten. Een oudere Amsterdam mer mopperde zaterdagmiddag op de Dam: „Idioot streng zijn ze. Zelfs bij het winkelen op de Cein tuurbaan moest ik mij legitime ren en werd ik gefouilleerd." OP BINNENLAND - A3: Autonomen en Chaoten houden hun Top (ADVERTENTIE) Vanaf a.s. dinsdag AïtiECOjiWG exclusieve kinder- en tienermode Bisschopsmolenstraat 20 Etten-Leur 076 - 5035311 KJ l£l Van onze verslaggevers Amsterdam - De Franse rege ring wil bestaande EU-fond- sen, onder meer die voor land bouw, gebruiken voor een Eu ropees werkgelegenheidsbe leid. Dat heeft de Franse pre mier Jospin zijn Nederlandse collega Kok aan de vooravond van de Eurotop in Amsterdam per brief laten weten. Jospin probeert zo de Franse wensen geaccepteerd te krijgen om als onderdeel van het zogehe ten stabiliteitspact nieuwe af spraken over de Europese werk gelegenheid te maken. Het stabi liteitspact regelt de voorwaarden waaronder de Europese Monetai re Unie en de euro van start kun nen gaan. 'Amsterdam' dreigt op dit belangrijke punt door de hou ding van de Fransen te misluk ken. De Franse eis om een werkgele- genheidsclausule in het stabili teitspact op te nemen, stuit op veel verzet bij andere EU-lidsta- ten, waaronder Nederland en Duitsland. De Duitse minister van Financiën Waigel heeft giste ren nog eens herhaald dat zijn land absoluut geen nieuwe EU- gelden voor werkgelegenheid wil uittrekken. Met het plan om reeds bestaand geld te gebruiken, zoals land bouwfondsen, wil Jospin het Duitse veto omzeilen. Of dat lukt is twijfelachtig. De Belgische premier Dehaene wees er gisteren op dat de landbouwfondsen op termijn moeten worden aange vuld, zodat het Franse plan dan toch nieuw geld kost. Mogelijk organiseert het komen de Luxemburgse voorzitterschap van de EU in oktober een specia le werkgelegenheidstop. Die zou onderdeel zijn van een compro mis om Frankrijk zonder verdere eisen over de streep te trekken. Premier Kok heeft gisteren nog uitvoerig telefonisch contact ge had met Jospin, voor diens ver trek naar Amsterdam. Ook heeft hij al een privé-onderhoud met de Britse premier Blair gehad. Volgens Britse diplomaten heeft Blair nog eens duidelijk gemaakt dat Groot-Brittannië de baas over zijn eigen grenzen wil blij ven en vasthoudt aan een eigen visa- en immigratiebeleid. De ontwerp-tekst voor het Verdrag van Amsterdam bevestigt de bij zondere eiland-status van Groot- Brittannië en Ierland, maar die tekst gaat Blair niet ver genoeg. Britse diplomaten voorspellen moeilijke onderhandelingen op dit punt. De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. Uw abonnementskeuze is: een proefabonnement van 6 weken voor 31,- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt. Per maand d.m.v. automatische afschrijving... Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving.. Per kwartaal d.m.v. acceptgiro ...f 32,30* 93,50* ..ƒ97,50 U kiest voor automatisch betalen en ontvangt een Parkerpen Naam: Adres: Postcode:Plaats: TelefoonBank/Gironr: Handtekening: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling lezerscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda 21-202 8 710311 000218 lllll MAANDAG 16 JUNI 1997 Hero Toen ik je zag Hanson - Mmm bop Babyface feat. Stevie Wonder - How come how long Hans Kraay jr. - Er zal d'r altiid eentje 1 The Sundub - Fiesta de los tamborileros Jantje Smit - Ik zing dit lied voor jou Katrina and the Waves Love shine a light Tic TacToe-Warum Bloodhound Gang - Fire Water Burn Party Animals - Atomic Ome Henk - Ik zing dit lied voor Ome Henk Lutricia McNeal - Ain't that just the way Az yet Hard to say I'm sorry No Mercy Please don't go 2 Brothers on the 4th floor One day Jon Bon Jovi Midnight in Chelsea Sash! Ecuador Frans Bauer Marianne Weber - Eens schijnt Spring de Groot - Voorbij Rustig weer De bewolking raken we ook vandaag niet kwijt, zon is dus niet groot. De wind stelt weinig of niets voor. Rustig zomerweer met een kleine kans op wat motregen. De komende dagen zal het weer nauwelijks verandering te zien geven. DE STEM PAGINA Hockeyteam oppermachtig in toernooi op eigen bodem PAGINA PAGINA 2 KATERNEN 5e Binnenkrant A2 i Binnenland A3 Buitenland A4 leeland A5/A6 I (iv-programma's A7 (port B1 t/m B6 Netanyahu toch niet vervolgd PAGINA 'Jongeren plegen meer misdrijven' PAGINA Michael Boogerd Neeriands Tourhoop Seedorf met Real kampioen van Spanje

de Stem | 1997 | | pagina 1